Gry na konsole i komputery

Czyli wszystko i nic :) Rozmowa o wszystkim i o wszystkich :)
Blablarzynca
Posty: 268
Rejestracja: 13 kwie 2010, 19:24
Kontakt:

Odp: Gry na konsole i komputery

Post autor: Blablarzynca »

guzu:  Ja gram od 2k10. Nie wiem na razie, czy będę kupował 2k12, bo chyba 11 mi wystarczy. Dosyć rzadko w to gram, więc jestem trochę słaby :)
all in the game, yo, all in the game
Lucas
Posty: 51
Rejestracja: 26 lut 2011, 00:37

Odp: Gry na konsole i komputery

Post autor: Lucas »

Ostatnio na kompie chłopaka mojej siostry pojawił się Rome: Total War. Zachwalał tą grę jak i całą serię tego tytułu. Naczytałem i nasłuchałem się trochę o tym i stwierdziłem, że czas spróbować. Podchodziłem dosyć sceptycznie, ponieważ strategie mnie nigdy nie ciągnęły. Jakiegoś sejwa z początku gry włączyłem. Rzymianie, ród Juliuszów. Nie wiele wojska, nie wiele na plusie. Zagrałem jakieś 3 godzinki i gra mnie wciągnęła niesamowicie. Świetna mapa strategiczna, bitwy (szczególnie oblężenia miast genialne). Pierwsze uczucie to od razu: Nie ogarnę tego. Jednak wszystko jest bardzo fajnie i prosto skonstruowane. Jeżeli ktoś ma mało czasu to niech lepiej nawet nie zaczyna, bo silnie uzależnia. Gra jest świetna, polecam każdemu, szczególnie tym którzy styczności ze strategiami nie mieli,a uważają, że ich nie lubią (ja tak myślałem i się grubo pomyliłem.
Obrazek
Dzonyy
Posty: 2024
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:05

Odp: Gry na konsole i komputery

Post autor: Dzonyy »

Lucas pisze: Ostatnio na kompie chłopaka mojej siostry pojawił się Rome: Total War. Zachwalał tą grę jak i całą serię tego tytułu. Naczytałem i nasłuchałem się trochę o tym i stwierdziłem, że czas spróbować. Podchodziłem dosyć sceptycznie, ponieważ strategie mnie nigdy nie ciągnęły. Jakiegoś sejwa z początku gry włączyłem. Rzymianie, ród Juliuszów. Nie wiele wojska, nie wiele na plusie. Zagrałem jakieś 3 godzinki i gra mnie wciągnęła niesamowicie. Świetna mapa strategiczna, bitwy (szczególnie oblężenia miast genialne). Pierwsze uczucie to od razu: Nie ogarnę tego. Jednak wszystko jest bardzo fajnie i prosto skonstruowane. Jeżeli ktoś ma mało czasu to niech lepiej nawet nie zaczyna, bo silnie uzależnia. Gra jest świetna, polecam każdemu, szczególnie tym którzy styczności ze strategiami nie mieli,a uważają, że ich nie lubią (ja tak myślałem i się grubo pomyliłem.
Zagraj w Medieval Total War II. Jak dla mnie najlepsza część z całej serii.
Ja nie kradnę scudetto i także w Serie B nigdy nie byłem...
Jest tylko Inter, dla mnie, jest tylko Inter
Jest tylko Inter dla mnie, dla mnie....
IlCapitano

Odp: Gry na konsole i komputery

Post autor: IlCapitano »

Jestem hardkorem pisze:
Lucas pisze: Ostatnio na kompie chłopaka mojej siostry pojawił się Rome: Total War. Zachwalał tą grę jak i całą serię tego tytułu. Naczytałem i nasłuchałem się trochę o tym i stwierdziłem, że czas spróbować. Podchodziłem dosyć sceptycznie, ponieważ strategie mnie nigdy nie ciągnęły. Jakiegoś sejwa z początku gry włączyłem. Rzymianie, ród Juliuszów. Nie wiele wojska, nie wiele na plusie. Zagrałem jakieś 3 godzinki i gra mnie wciągnęła niesamowicie. Świetna mapa strategiczna, bitwy (szczególnie oblężenia miast genialne). Pierwsze uczucie to od razu: Nie ogarnę tego. Jednak wszystko jest bardzo fajnie i prosto skonstruowane. Jeżeli ktoś ma mało czasu to niech lepiej nawet nie zaczyna, bo silnie uzależnia. Gra jest świetna, polecam każdemu, szczególnie tym którzy styczności ze strategiami nie mieli,a uważają, że ich nie lubią (ja tak myślałem i się grubo pomyliłem.
Zagraj w Medieval Total War II. Jak dla mnie najlepsza część z całej serii.
Dokładnie. Jeśli wciągnęły Cię strategie to polecam Age of Empires III. Również sympatyczna gierka.
Ostatnio zmieniony 24 wrz 2011, 10:27 przez IlCapitano, łącznie zmieniany 1 raz.
InterNH
Posty: 229
Rejestracja: 23 paź 2009, 15:39

Odp: Gry na konsole i komputery

Post autor: InterNH »

A mógłby ktoś polecić jakieś ciekawe gry dotyczące II wojny (i nie tylko) ala Call Of Duty,Medal Of Honor itd? No i żeby nei miały wygórowanych wymagań (max takie jak COD4).
Hutnik Kraków & Inter Mediolan !
Lucas
Posty: 51
Rejestracja: 26 lut 2011, 00:37

Odp: Gry na konsole i komputery

Post autor: Lucas »

Company of Heroes, bardzo dobra gra. Strategia, świetne bitwy i ciężki poziom trudności.
Obrazek
fafibra
Posty: 45
Rejestracja: 4 maja 2009, 22:57

Odp: Gry na konsole i komputery

Post autor: fafibra »

Witam.Witam. Dziś kupiłem sobie przejśćiówke, która pozwala mi podłączyć pada z playstation 2 do pc. Sterowniki zainstalowałem, lecz pojawia się problem w momencie, gdy usiłuje ustawić klawisze w Fifie 11. W momencie gdy chcę ustawić kwadrat nic nie moge zrobic i wywala mnie.
http://zapodaj.net/d643da2b9a7b.jpg.html
Jeśli ktoś ma pojęcie, co zrobić, by się tego pozbyć byłbym wdzięczny :)
KoRNeL
Posty: 81
Rejestracja: 20 lut 2010, 18:31
Lokalizacja: Parczew

Odp: Gry na konsole i komputery

Post autor: KoRNeL »

fafibra pisze: Witam.Witam. Dziś kupiłem sobie przejśćiówke, która pozwala mi podłączyć pada z playstation 2 do pc. Sterowniki zainstalowałem, lecz pojawia się problem w momencie, gdy usiłuje ustawić klawisze w Fifie 11. W momencie gdy chcę ustawić kwadrat nic nie moge zrobic i wywala mnie.
http://zapodaj.net/d643da2b9a7b.jpg.html
Jeśli ktoś ma pojęcie, co zrobić, by się tego pozbyć byłbym wdzięczny :)
Podaj mi nazwę tego sterownika jeśli możesz , ja gdy grałem padem od PS2 to bez sterownika żadnego z przejściówką od zestawu kierownicy do pc i wszystko działało tyle że to było ze 3 lata temu
Ja nie kradnę scudetto i także w Serie B nigdy nie byłem...
Jest tylko Inter, dla mnie, jest tylko Inter
Jest tylko Inter dla mnie, dla mnie....
Kusy
Posty: 1403
Rejestracja: 4 wrz 2007, 15:07

Odp: Gry na konsole i komputery

Post autor: Kusy »

IHF Handball Challenge 12.

"IHF Handball Challenge 12 to niezależna gra sportowa studia Neutron Games, traktująca o piłce ręcznej. Gra oferuje zarówno rozgrywki ligowe jak i mecze w ramach mistrzostw świata. Dzięki oficjalnym licencjom, na ekranach możemy zobaczyć prawdziwe drużyny oraz gwiazdy takie jak Nikola Karabatić."


ciekawe czy będzie grywalna :-D dzisiaj pojawiła się w sieci.
Ostatnio zmieniony 28 paź 2011, 21:40 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochaj ich
Szalony Inter, kochaj ich !
Niekończąca się zabawa
Która trwa przez całe życie
Szalony Inter, kochaj ich !"
Serpente
Posty: 658
Rejestracja: 2 lut 2010, 21:04

Odp: Gry na konsole i komputery

Post autor: Serpente »

Grał już ktoś może w nowego Driver'a ?
Obrazek
Blablarzynca
Posty: 268
Rejestracja: 13 kwie 2010, 19:24
Kontakt:

Odp: Gry na konsole i komputery

Post autor: Blablarzynca »

Chyba będę musiał sobie kupić nowe części, bo nie zagrać w Skiryma będzie grzechem :)
all in the game, yo, all in the game
Dzonyy
Posty: 2024
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:05

Odp: Gry na konsole i komputery

Post autor: Dzonyy »

Blablarzynca pisze: Chyba będę musiał sobie kupić nowe części, bo nie zagrać w Skiryma będzie grzechem :)
Jaki masz sprzęt ? Skyrim wbrew przewidywaniom nie ma wygórowanych wymagań, mi hula na 2,5 letnim lapku.Dodam jeszcze że po słabym Oblivionie nie miałem zbyt wygórowanych oczekiwań , ale z czystym sumieniem muszę powiedizeć że gierka MIAŻDŻY!
Ja nie kradnę scudetto i także w Serie B nigdy nie byłem...
Jest tylko Inter, dla mnie, jest tylko Inter
Jest tylko Inter dla mnie, dla mnie....
.lufcias
Posty: 102
Rejestracja: 5 maja 2007, 23:11

Odp: Gry na konsole i komputery

Post autor: .lufcias »

Jestem hardkorem pisze:
Blablarzynca pisze: Chyba będę musiał sobie kupić nowe części, bo nie zagrać w Skiryma będzie grzechem :)
Jaki masz sprzęt ? Skyrim wbrew przewidywaniom nie ma wygórowanych wymagań, mi hula na 2,5 letnim lapku.Dodam jeszcze że po słabym Oblivionie nie miałem zbyt wygórowanych oczekiwań , ale z czystym sumieniem muszę powiedizeć że gierka MIAŻDŻY!
Zgadzam się ,gra świetna .Klimat gry jest rewelacyjny. W weekend nieźle mnie wciągneła. Polecam
Obrazek
Kusy
Posty: 1403
Rejestracja: 4 wrz 2007, 15:07

Odp: Gry na konsole i komputery

Post autor: Kusy »

Jestem hardkorem pisze:
Blablarzynca pisze: Chyba będę musiał sobie kupić nowe części, bo nie zagrać w Skiryma będzie grzechem :)
Jaki masz sprzęt ? Skyrim wbrew przewidywaniom nie ma wygórowanych wymagań, mi hula na 2,5 letnim lapku.Dodam jeszcze że po słabym Oblivionie nie miałem zbyt wygórowanych oczekiwań , ale z czystym sumieniem muszę powiedizeć że gierka MIAŻDŻY!

to ile Ty dałeś za tego laptopa że ta gra Ci chodzi? wymagania może i nie są duże, ale trzeba mieć dobrą kartę graficzną.
"Kochaj ich
Szalony Inter, kochaj ich !
Niekończąca się zabawa
Która trwa przez całe życie
Szalony Inter, kochaj ich !"
Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Gry na konsole i komputery

Post autor: Chuchu »

Że niby Oblivion był słaby?! :o

W Skyrim zagrać po prostu MUSZĘ. Od dawna jestem fanem serii Elder Scrolls a jak czytam wszelkiego rodzaju recenzje to zapowiada się najlepszy RPG w historii. Chciałbym jednak sam ocenić. Nie daruję sobie, jeśli sobie nie sprawię tej gierki.
Dzonyy
Posty: 2024
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:05

Odp: Gry na konsole i komputery

Post autor: Dzonyy »

Chuchu pisze: Że niby Oblivion był słaby?! :o
Mi osobiście nie przypadł do gustu ,  w dodatku najgłupsza rzecz jaką można dać w grze RPG czyli level scalling. Morkowi i Skyrimowi do pięt nie dorasta w moim odczuciu :D.
kusy pisze:
to ile Ty dałeś za tego laptopa że ta gra Ci chodzi? wymagania może i nie są duże, ale trzeba mieć dobrą kartę graficzną.
Za lapka się w sumie wykosztowałem , a gram na ATI 4670.
Ja nie kradnę scudetto i także w Serie B nigdy nie byłem...
Jest tylko Inter, dla mnie, jest tylko Inter
Jest tylko Inter dla mnie, dla mnie....
Blablarzynca
Posty: 268
Rejestracja: 13 kwie 2010, 19:24
Kontakt:

Odp: Gry na konsole i komputery

Post autor: Blablarzynca »

Jestem hardkorem pisze:
Blablarzynca pisze: Chyba będę musiał sobie kupić nowe części, bo nie zagrać w Skiryma będzie grzechem :)
Jaki masz sprzęt ? Skyrim wbrew przewidywaniom nie ma wygórowanych wymagań, mi hula na 2,5 letnim lapku.Dodam jeszcze że po słabym Oblivionie nie miałem zbyt wygórowanych oczekiwań , ale z czystym sumieniem muszę powiedizeć że gierka MIAŻDŻY!
AMD Athlon 64 X2 5000+
GeForce 8600 GT
1GB RAM

Chuchu pisze: Że niby Oblivion był słaby?! :o
Uwielbiam gry cRPG, ale muszę ci powiedzieć, że seria The Elder Scrolls, nigdy mnie nie zaciekawiła, aż do teraz, bo po gameplayach czy recenzjach, gra wydaje mi się fantastyczna.
Ostatnio zmieniony 16 lis 2011, 19:46 przez Blablarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.
all in the game, yo, all in the game
Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Gry na konsole i komputery

Post autor: Chuchu »

Ja wręcz przeciwnie, jestem wielkim fanem serii The Elder Scrolls i niezwykle się cieszę, że Bethesda nie skopała tej gry jak Piranha Bytes zwaliła taki tytuł jak Gothic wydając trzecią część. Oblivion może i nie był rewolucyjną grą ale z pewnością dużym krokiem na przód jeśli chodzi o RPG. Seria TES ma to do siebie, że pierwsze 2-3 godziny mogą się wydawać nudnawe, tak było w Morrowindzie, tak samo jest i w Oblivionie ale z czasem jeśli już wszystkie aspekty się ogarnie to wciąga niesamowicie.
Blablarzynca
Posty: 268
Rejestracja: 13 kwie 2010, 19:24
Kontakt:

Odp: Gry na konsole i komputery

Post autor: Blablarzynca »

A fabuła z Skiryma, jest jakoś powiązana z poprzednimi częściami The Elder Scrolls, czy też oferuje całkowicie inną historie ?

A co do Gothica, trzecia część jeszcze była w miarę i dało się fajnie spędzić wiele godzin przed tą grą, choć bugi, brak klimatu z poprzednich części i nudny główny wątek fabularny, zaważyły na tym, że grę odebrałem dużo gorzej od poprzednich części. Ale to co później się stało z serią Gothic...żadnej marce nie życzę takiego gówna.

Tak się zastanawiam teraz, przecież mógłbym sobie Skyrima sprezentować na PS3, tylko, że nigdy nie grałem w cRPG na padzie i chyba to nie byłoby za miłe doświadczenie. Grał ktoś w tego typu gry na konsolach, da się to ogarnąć ?
Ostatnio zmieniony 16 lis 2011, 20:22 przez Blablarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.
all in the game, yo, all in the game
Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Gry na konsole i komputery

Post autor: Chuchu »

A tak w ogóle zastanawia mnie jedna rzecz - jest tyle ciekawych serii gier RPG jak Neverwinter Nights, Baldur's Gate, Dangeon Siege, Diablo, World of Warcraft, Icewind Dale, Wiedźmin a jak przychodzi co do czego to Gothic i The Elder Scrolls są porównywane tylko do siebie a nie do ww tytułów. Jak to jest? :)
.lufcias
Posty: 102
Rejestracja: 5 maja 2007, 23:11

Odp: Gry na konsole i komputery

Post autor: .lufcias »

Blablarzynca pisze: A fabuła z Skiryma, jest jakoś powiązana z poprzednimi częściami The Elder Scrolls, czy też oferuje całkowicie inną historie ?

A co do Gothica, trzecia część jeszcze była w miarę i dało się fajnie spędzić wiele godzin przed tą grą, choć bugi, brak klimatu z poprzednich części i nudny główny wątek fabularny, zaważyły na tym, że grę odebrałem dużo gorzej od poprzednich części. Ale to co później się stało z serią Gothic...żadnej marce nie życzę takiego gówna.

Tak się zastanawiam teraz, przecież mógłbym sobie Skyrima sprezentować na PS3, tylko, że nigdy nie grałem w cRPG na padzie i chyba to nie byłoby za miłe doświadczenie. Grał ktoś w tego typu gry na konsolach, da się to ogarnąć ?
Ja na pc gram na padzie od xboxa . Jest bardzo wygodnie ponieważ menu ekwipunku itp jest zrobione pod pada. Jedynie niewygodnie mi strzelać z łuku,choć uważam,że to kwestia wprawy.
Obrazek
Serpente
Posty: 658
Rejestracja: 2 lut 2010, 21:04

Odp: Gry na konsole i komputery

Post autor: Serpente »

Poleciłby mi ktoś jakieś dobre strategie ? Coś w stylu budowania wojska i napierniczania się z innymi,przejmowanie władzy itd. ? nigdy jakoś nie siedziałem głęboko w tego typu gierkach więc nie wiem które są fajne a które nie :P
Obrazek
Lucas
Posty: 51
Rejestracja: 26 lut 2011, 00:37

Odp: Gry na konsole i komputery

Post autor: Lucas »

Rome: Total War, Medieval II Total War itd. Ogólnie sięgnij po tytuły z serii Total War. Naprawdę wyśmienite. Budujesz wojska, zarządzasz miastami w różnych epokach w zależności od gry. Podbijasz oczywiście nowe tereny. Jak najbardziej możesz zacząć grać. Jest jeden ogromny minus: uzależnia, i to bardzo :)
Obrazek
Serpente
Posty: 658
Rejestracja: 2 lut 2010, 21:04

Odp: Gry na konsole i komputery

Post autor: Serpente »

Właśnie miałem to na oku,dzięki ;) A co do uzależnienia to chyba i tak nic nie przebija FM'a więc spoko :D
Obrazek
Dzonyy
Posty: 2024
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:05

Odp: Gry na konsole i komputery

Post autor: Dzonyy »

Chuchu pisze: A tak w ogóle zastanawia mnie jedna rzecz - jest tyle ciekawych serii gier RPG jak Neverwinter Nights, Baldur's Gate, Dangeon Siege, Diablo, World of Warcraft, Icewind Dale, Wiedźmin a jak przychodzi co do czego to Gothic i The Elder Scrolls są porównywane tylko do siebie a nie do ww tytułów. Jak to jest? :)
WoW to jest MMORPG. Myślę że TES'a i Gothica porównuje się do siebie przez widok TPP, a każdemu maniakowi cRPG polecam NWN. Druga część tej gry jest dla mnie najlepszą grą w jaką pykałem :)
Ja nie kradnę scudetto i także w Serie B nigdy nie byłem...
Jest tylko Inter, dla mnie, jest tylko Inter
Jest tylko Inter dla mnie, dla mnie....
Blablarzynca
Posty: 268
Rejestracja: 13 kwie 2010, 19:24
Kontakt:

Odp: Gry na konsole i komputery

Post autor: Blablarzynca »

Nerazzurro_ pisze: Właśnie miałem to na oku,dzięki ;) A co do uzależnienia to chyba i tak nic nie przebija FM'a więc spoko :D
Też tak myślałem, dopóki nie tknąłem serii Mass Effect :)
all in the game, yo, all in the game
lena182
Posty: 219
Rejestracja: 19 maja 2010, 11:33

Odp: Gry na konsole i komputery

Post autor: lena182 »

Mass Effect... ehh boję się zaczynać... wystarczy mi że Dragon Age mną owładnęło :D

co do strategii to zgadzam się co do serii total war... nie ma sobie równej! nie wiem czy ktoś próbował ale jest jeszcze gra Król Artur i z tego co wiem jest to coś w podobnym stylu... ale niestety nie miałem przyjemności :P

a nie uwierzycie... ostatnio skusiłem się na Fallouta 3... grało się fajnie ale jednak klimat do mnie nie przemówił... i przekopałem się... do Fallouta i fallouta 2 :D rewelacja! jak ktoś nie grał (choć mam nadzieję że nie ma takiej osoby) to polecam obowiązkowo! ;)
Obrazek
Imrahil
Posty: 1141
Rejestracja: 13 wrz 2005, 08:22
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Odp: Gry na konsole i komputery

Post autor: Imrahil »

Nerazzurro_ pisze: Poleciłby mi ktoś jakieś dobre strategie ? Coś w stylu budowania wojska i napierniczania się z innymi,przejmowanie władzy itd. ? nigdy jakoś nie siedziałem głęboko w tego typu gierkach więc nie wiem które są fajne a które nie :P
bezprzecznie najlepszym RTSem na rynku jest StarCraft 2, czesci pierwszej juz nie polecam bo to gra dla starych wyjadaczy;

a jesli nie fascynuje cie klikanie i myslenie szybsze od taktowania procesora to dobra alternatywa jest seria gry Civilization.

fallout to klasyka niczym SC1  :yes2:

ps. diablo nie jest rpg`iem
Ostatnio zmieniony 16 lis 2011, 23:44 przez Imrahil, łącznie zmieniany 1 raz.
StarCraft user \"czcij Zerga swego-niezniszczalnego\" [=
Blablarzynca
Posty: 268
Rejestracja: 13 kwie 2010, 19:24
Kontakt:

Odp: Gry na konsole i komputery

Post autor: Blablarzynca »

Grywam sobie w Skyrima, wszystko fajnie, nawet tekstury  ustawiłem na wysokie i o dziwo chodzi płynnie. Tylko jest jeden problem, gra mi wywala do pulpitu po 10-20 mintach gry, nie mam pojęcia dlaczego.
all in the game, yo, all in the game
Kusy
Posty: 1403
Rejestracja: 4 wrz 2007, 15:07

Odp: Gry na konsole i komputery

Post autor: Kusy »

Blablarzynca pisze: Grywam sobie w Skyrima, wszystko fajnie, nawet tekstury  ustawiłem na wysokie i o dziwo chodzi płynnie. Tylko jest jeden problem, gra mi wywala do pulpitu po 10-20 mintach gry, nie mam pojęcia dlaczego.
sprawdź czy masz najnowsze sterowniki do karty graficznej, sprawdź też czy Skyrim nie obciąża Ci za bardzo komputera
"Kochaj ich
Szalony Inter, kochaj ich !
Niekończąca się zabawa
Która trwa przez całe życie
Szalony Inter, kochaj ich !"
ODPOWIEDZ