Liga Europejska 2011/2012

Tematy dotyczące europejskich pucharów.
mio85
Posty: 710
Rejestracja: 25 sie 2009, 14:08

Odp: Liga Europejska 2011/2012

Post autor: mio85 »

hiszpanie rzadza, a moim faworytem do zwyciestwa w calych rozgrywek jest valencia.......zaimponowal mi salvio..........tchite swoim zachowaniem przebil dzis muntariego w kategorii debil dekady.........
Damiano
Posty: 186
Rejestracja: 19 wrz 2008, 12:41

Odp: Liga Europejska 2011/2012

Post autor: Damiano »

Athletic Bilbao obserwuje dość uważnie w tym sezonie i drużyna Bielsy gra naprawdę fantastyczną piłkę, kilku gości z ich składu ma szanse na międzynarodowe kariery Javiego Martineza czy Llorente każdy kojarzy, ale Aurtenetxe, San Jose, Muniain czy A. Herrera zrobili olbrzymie postępy, życzę im zwyciestwa w LE
pewny
Posty: 1093
Rejestracja: 4 kwie 2011, 14:15

Odp: Liga Europejska 2011/2012

Post autor: pewny »

przede wszystkim czarny dzień miały zespoły z Manchesteru i to się rzuca od razu w oczy...
w rewanżach może dużo się jeszcze pozmieniać, ale to fakt że Athletic może wyeliminować United co by było niespodzianką...
... i tak od 1997 roku... FORZA INTER
Obrazek
Woo-cash
Posty: 1806
Rejestracja: 1 gru 2005, 18:39
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Odp: Liga Europejska 2011/2012

Post autor: Woo-cash »

pewny pisze: przede wszystkim czarny dzień miały zespoły z Manchesteru i to się rzuca od razu w oczy...
w rewanżach może dużo się jeszcze pozmieniać, ale to fakt że Athletic może wyeliminować United co by było niespodzianką...
Ogólnie we wszystkich rozgrywkach drużyny z Wysp nie rozpieszczają swoich kibiców w tym sezonie. Arsenal z burtą Chelsea jedną nogą również w dodatku dwie ekipy z Manchesteru się nie postarały. Jednak mimo wszystko wydaje mi się że mogą awansować.
"Człowiek jest wszechświatem samym  w sobie" - Bob Marley
Seba
Posty: 1459
Rejestracja: 29 sie 2006, 19:53

Odp: Liga Europejska 2011/2012

Post autor: Seba »

Mancini to jednak mistrz europejskich pucharów. Ciekawe z jakimi ekipami musiałby grać, aby ugrać coś w Europie.
Obrazek
pewny
Posty: 1093
Rejestracja: 4 kwie 2011, 14:15

Odp: Liga Europejska 2011/2012

Post autor: pewny »

niespodzianek w rewanżach 1/8 nie było :D

heh żartuje oczywiście...

jak widać zespoły z Anglii nie dały rady... w tym sezonie kompromitacja zespołów angielskich trwa, w sumie w europejskich pucharach gra już tylko Chelsea...
szkoda Udinese, bo grali praktycznie cały mecz z przewaga jednego zawodnika, ale nie dali rady... także punktów już nie nabija dla włoskiej piłki, no i nie będą tracic sił w pucharach, co dla nas też jest istotne...

dzisiaj losowanie, zobaczymy jakie pojedynki wyjdą...
... i tak od 1997 roku... FORZA INTER
Obrazek
magneto86
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2012, 00:52
Lokalizacja: Sosnowiec / Kraków

Odp: Liga Europejska 2011/2012

Post autor: magneto86 »

Athletic Bilbao jest moim faworytem :) Oby im się udało ! Mimo, że mają bardzo ograniczone możliwości transferowe to pokazują, że w piłce kasa odgrywa drugorzędną rolę :)
"Dumni po zwycięstwie, wierni po porażce"
Kubus
Posty: 754
Rejestracja: 25 paź 2009, 13:57
Lokalizacja: Chrzanów

Odp: Liga Europejska 2011/2012

Post autor: Kubus »

Czy rzeczywiscie kasa  jest w piłce drugorzędna bym polemizował, ale nie oznacza to że jest najważniejsza. Myślę że jest parę czynników pierwszorzędnych, a w tym kasa. Ale należy pamiętać że piniądze to jedno, a zaangażowanie i pasja to drugie, a tego baskom nie brakuje, jak dla mnie też są faworytem po tym co pokazali z United.
Obrazek
pewny
Posty: 1093
Rejestracja: 4 kwie 2011, 14:15

Odp: Liga Europejska 2011/2012

Post autor: pewny »

po losowaniu wygląda to tak:

Alkmaar - Valencia
Schalke -  Athletic Bilbao
Sporting - Metalist Charków
Atletico  - Hannover 96

faworyci ?? myślę że stawka dość wyrównana, także zapowiadają się wyrównane mecze...
... i tak od 1997 roku... FORZA INTER
Obrazek
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Odp: Liga Europejska 2011/2012

Post autor: Mora »

Półwysep Iberyjski ponownie zdominował LE. Rok temu w półfinale były 3 zespoły z Portugalii i jeden z Hiszpanii, teraz może być odwrotnie. Będę w tych rozgrywkach kibicować Atletico Madryt, choć trzeba przyznać, że tutaj każdy może wygrać z każdym i nie ma zdecydowanego faworyta...
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
pewny
Posty: 1093
Rejestracja: 4 kwie 2011, 14:15

Odp: Liga Europejska 2011/2012

Post autor: pewny »

pierwsze mecze zakończone

Atletico 2 - 1 Hannover
Alkmaar 2 - 1 Valencia
Schalke 2 - 4 Athletic Bilbao
Sporting 2 - 1 Metalist Kharkiv

Bielsa ma nosa w tym sezonie, jest blisko awansu z Athletic...
... i tak od 1997 roku... FORZA INTER
Obrazek
tomiko85
Posty: 298
Rejestracja: 25 maja 2010, 20:02

Odp: Liga Europejska 2011/2012

Post autor: tomiko85 »

nadal wierzycie ze Bielsa zbawi Inter???Nie sądze by odszedł z athletic, powstaje tam ciekawy projekt
mio85
Posty: 710
Rejestracja: 25 sie 2009, 14:08

Odp: Liga Europejska 2011/2012

Post autor: mio85 »

wszystko zgodnie z planem, ale rewelacja jest sporting........legia powinna ich kulnac, miala ich na tacy, a oni tymczasem w polfinale.......
caly czas pozostaje przy swoim i uwazam, ze wygra to valencia........szacunek dla Raula
cor72z
Posty: 202
Rejestracja: 14 sie 2008, 17:03

Odp: Liga Europejska 2011/2012

Post autor: cor72z »

Atletico zanotowało 9. wygraną z rzędu w Lidze Europy i jako pierwsze w tym sezonie odniosło zwycięstwo na AWD-Arena. Szkoda, że takiej formy nie mogą złapać w lidze hiszpańskiej. Piękny gol Adriana, chociaż Pander i Pogatetz się komicznie we własnym polu karnym zachowali.

Valencię na ekranie obok oglądałem i, tak jak przewidywałem i postawiłem, bez problemu rozjechali AZ. Rami to naprawdę świetny obrońca wyciągnięty za niską sumę z Francji. Może ostatnio gra słabiej ale ocenę za debiutancki sezon w Hiszpanii zbierze na pewno wysoką. Dzisiaj dwa gole praktycznie z tego samego miejsca i po nich już wszystko było jasne. Szykuje się ostra walka w półfinale, ostatnio jak się spotkały Atletico z Valencią w LE to emocje były do ostatniej sekundy.

Z pozostałych meczów widziałem jedynie skróty, więc ciężko się wypowiedzieć poza tym, że ładnie lutnął Raul przeciwko Bilbao.
pewny
Posty: 1093
Rejestracja: 4 kwie 2011, 14:15

Odp: Liga Europejska 2011/2012

Post autor: pewny »

mio85 pisze: wszystko zgodnie z planem, ale rewelacja jest sporting........legia powinna ich kulnac, miala ich na tacy, a oni tymczasem w polfinale.......
oglądałem mecz Sportingu i niestety ale kolejny raz awansowali "fuksem"... fakt że Metalist odpadł przez swoją głupotę, bo mieli dwie mega setki do strzelenia i nie trafili karnego :/ bramkarz obronił... mogli spokojnie na luzie wygrać 3-1 bo przewagę mieli sporą...

także następny zestaw wygląda bardzo ciekawie :)

19.04 21:05 Sporting - Athletic B.
19.04 21:05 Atletico M. - Valencia
... i tak od 1997 roku... FORZA INTER
Obrazek
DominoLoveInter
Posty: 9
Rejestracja: 13 lip 2011, 12:19
Kontakt:

Odp: Liga Europejska 2011/2012

Post autor: DominoLoveInter »

Valencia - Bilba ( finał )
Kermitt
Posty: 352
Rejestracja: 23 wrz 2007, 11:14
Lokalizacja: Jasło

Odp: Liga Europejska 2011/2012

Post autor: Kermitt »

Trzy drużyny hiszpańskie, warto to podkreślić. Athletic zamknął sprawę awansu już w pierwszym meczu, więc rewanż był tylko formalnością. Oglądałem pierwszy ich pojedynek i wyraźnie rysowała się przewaga Bilbao i zasłużone zwycięstwo. Valencia natomiast po porażce w Alkmaar, na Mestalla gromi ich 4-0 nie pozostawiając złudzeń. Dwa finały (LM, LE) hiszpańskie wydają się na prawdę bardzo prawdopodobne. Nie wygląda na to by Sporting mógł ograć podopiecznych Bielsy, choć od dwumeczu z Legią Lizbończyków nie widziałem. Jednak mimo wszystko życzę im finału, by nie wszystko było takie hiszpańskie ;)
magneto86
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2012, 00:52
Lokalizacja: Sosnowiec / Kraków

Odp: Liga Europejska 2011/2012

Post autor: magneto86 »

Valencia pokazała, że nadal jest silnym zespołem, ale i tak najbardziej kibicuję Baskom, są w tym sezonie niesamowici :)
"Dumni po zwycięstwie, wierni po porażce"
Kubus
Posty: 754
Rejestracja: 25 paź 2009, 13:57
Lokalizacja: Chrzanów

Odp: Liga Europejska 2011/2012

Post autor: Kubus »

Bilbao gra super piłke, a Valencia i Atletico to dwie dobrze znane wszystkim firmy. Gdzieś tam z tyłu zostaje Sporting.
Jako że i Valencie i Atletico najbardziej lubie z całej tej śmiesznej ligi, chciałbym żeby taki był finał, niestety to niemożliwe. Kto z tej dwójki bedzie w finale to i tak bede zadowolony, jestem przekonany ze jedna z tych druzyn zagra w finala z Bilbao, które postawiło wszystko na LE i bedzie bardzo zdeterminowane żeby wygrac ten puchar. A jako że baskowie jak sobie coś postanowią, to jest "po ptokach".
Obrazek
mio85
Posty: 710
Rejestracja: 25 sie 2009, 14:08

Odp: Liga Europejska 2011/2012

Post autor: mio85 »

kurde szkoda mi Valencii, ale to co wyczyniala dzis obrona, to sie w glowie nie miescilo...fatalnie Rami......mimo wszystko sprawa awansu otwarta.......
Falcao jest bogiem.........chyba nie ma dzis zawodnika na swiecie lepiej od niego grajacego glowa..........chcialbym jego i Diego w Interze.......ale kolumbijczyka na Meazza moze sprowadzic tylko jeden czlowiek......Boas
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2012, 23:00 przez mio85, łącznie zmieniany 1 raz.
Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Liga Europejska 2011/2012

Post autor: Chuchu »

4-1 rozstrzygałoby wszystko. 4-2 natomiast daje niewielkie szanse Valencii na awans bo 2-0 na Mestalla nie jest wynikiem nie do osiągnięcia. No ale Nietoperze muszą poprawić grę w obronie.

Co do drugiej pary to myślę, że Bilbao u siebie poradzi sobie ze Sportingiem.
mio85
Posty: 710
Rejestracja: 25 sie 2009, 14:08

Odp: Liga Europejska 2011/2012

Post autor: mio85 »

w drugim meczu w sumie Sporting zmaizdzyl, co tylko potwierdza moje przypuszczenia co do Bilbao - wielka niewiadoma, potrafia zagrac koncertowo, jak i beznadziejnie......dlatego faworyta upatrywalem w valencii......
magneto86
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2012, 00:52
Lokalizacja: Sosnowiec / Kraków

Odp: Liga Europejska 2011/2012

Post autor: magneto86 »

Piłkarze Sportingu mnie pozytywnie zaskoczyli w tym meczu, przed meczem byłem pewny miazgi a tu proszę :)
"Dumni po zwycięstwie, wierni po porażce"
Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Liga Europejska 2011/2012

Post autor: Chuchu »

Nie ma hiszpańskiego finału w Lidze Mistrzów, jest natomiast w Lidze Europejskiej. Athletic Bilbao zagra z Atletico Madryt. Niesamowita jest ta przygoda Basków w tej edycji LE. Będę bardzo mocno za nich kciuki trzymał.
cor72z
Posty: 202
Rejestracja: 14 sie 2008, 17:03

Odp: Liga Europejska 2011/2012

Post autor: cor72z »

Niesamowita to jest przygoda Atletico, które ugrało właśnie swoje 11 zwycięstwo z rzędu w tym turnieju. Biorąc pod uwagę formę i wyniki powinno wygrać właśnie Atletico. Ale jednak większość Europy będzie pewnie trzymać kciuki za Bilbao pamiętając ich niesamowity dwumecz z Manchesterem United. Bezpośrednie starcia ligowe w tym sezonie przemawiają na korzyść ekipy Bielsy, ale przy 3-0 Atletico prowadził jeszcze Manzano, a nie Cholo Simeone.

Wspaniały gol Adriana, który przyszedł za darmo i po prostu fantastycznie się rozwija w Madrycie. Świetna gra w defensywie, która bardzo mi przypominała mecz Barca - Inter z 2010 roku. Tutaj też gospodarze potrzebowali 2 goli, a goście kończyli w dziesiątkę heh. Z drużyny Valencii najbardziej mi szkoda Canalesa z powodu jego kontuzji. Był motorem napędowym Los Ches w tym meczu i bez niego zespół grał o wiele słabiej. Oby się szybko wykurował. Hola Bucarest!
mio85
Posty: 710
Rejestracja: 25 sie 2009, 14:08

Odp: Liga Europejska 2011/2012

Post autor: mio85 »

Valencia  w pierwszej polowie cisnela jeszcze bardziej niz barcelona z chelsea, a mimo to jakims cudem pilka nie mogla sie wkulac do bramki...........w drugiej polowie juz jednak w niczym nie przypominali druzyny sprzed przerwy.........mysle ze to koniec Emerego, a w finale wydaje mi sie, ze wygra jednak atletico..........
DominoLoveInter
Posty: 9
Rejestracja: 13 lip 2011, 12:19
Kontakt:

Odp: Liga Europejska 2011/2012

Post autor: DominoLoveInter »

Finał jest dla Atletico, i nie ma co porównywać. Zawsze faworytem będzie klub z Madrytu.
Kubus
Posty: 754
Rejestracja: 25 paź 2009, 13:57
Lokalizacja: Chrzanów

Odp: Liga Europejska 2011/2012

Post autor: Kubus »

Trzymiem kciuki za Atletico chociaż nie bede sie jakos smucił gdy finał wygra Biblao.
Obrazek
pewny
Posty: 1093
Rejestracja: 4 kwie 2011, 14:15

Odp: Liga Europejska 2011/2012

Post autor: pewny »

będę trzymał kciuki za Basków... oglądałem rewanż z ich udziałem i ten zespół naprawdę wie co robi na boisku...

w lidze hiszpańskiej oba zespoły mają po 48 punktów, a więc idą równo... mało tego oba mają szanse na 4 miejsce w lidze i eliminacje do LM, także rywalizacja między tymi zespołami będzie trwała na dobre jeszcze w tym sezonie...
... i tak od 1997 roku... FORZA INTER
Obrazek
magneto86
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2012, 00:52
Lokalizacja: Sosnowiec / Kraków

Odp: Liga Europejska 2011/2012

Post autor: magneto86 »

Ja tam lubię obydwa zespoły, niech wygra lepszy :) Jedno czego jestem pewien to tego, że to będzie bardzo dobre spotkanie.
"Dumni po zwycięstwie, wierni po porażce"
ODPOWIEDZ