Juventus - czyli wszystko o Bianconerich

Juventus, Milan, Roma, Fiorentina... kto najgroźniejszy? Kto najsilniejszy? Czyli dyskusje o potentatach Serie A.
ODPOWIEDZ
IlCapitano

Re: Juventus - czyli wszystko o Bianconerich

Post autor: IlCapitano »

Wszystko co niekorzystne dla Juventusu to zdaniem kibiców tego klubu sprawka Morattiego albo Berlusconiego :) Przypomina mi to pewną polską partię polityczną.

To wszystko ukartował Berlusconi, który sprzedał Zlatana i Silve aby opłacić komisję i prokuratorów, a Moratti mający w kieszeni całą Camorrę wystawił prokuratorom Ranocchię, aby go oskarżyli - tak dla niepoznaki :D

No nie mogę :)
Claudio
Posty: 512
Rejestracja: 13 cze 2008, 19:31

Re: Juventus - czyli wszystko o Bianconerich

Post autor: Claudio »

ZObaczymy co pokaze czas. Jufki twierdza iz sa to niesluszne oskarzenia. Jesli Conte mial maly udzial w tej aferze ograniczajacy sie tylko do niezgloszenia korupcji "bo cos mu sie obilo o uszy ale nie byl pewny" to ok 3 miesiace max. Lecz jak jest jak czytalem iz nawet mowil chlopakom w szatni zeby odpuscili mecz, ale nie przegrywajac go to juz jest powazne. Jesli dowody beda mocne to bedzie mial naprawde przesrane.
Jufki jak zwykle czuja sie najbardziej poszkodowane, swiat sie na nich wypial, oglaszaja cisze medialne...a niech sobie moze przypomna jak Inter byl traktowany w latach dominacji. Ciagle szukanie afer, ciagle czepianie sie Interu przez srodowisko zebrowate, skandaliczne decyzje sedziow przeciwko Interowi(szczegolnie w derbach Mediolanu). Czasy Mourinho ktory mowiac co mysli o scierwie we Wloskim futbolu byl dyskwalifikowany, przez co wysmiewany przez juventinich- ktorzy sami teraz na te prawo najezdzaja(o ironio!). Do tego cisze medialne Interu, ktore byly tak wysmiewane przez jufkow- a w ostatnich latach to jufki robia cisze medialne i jest CACY.
Gadka jaki to "Interek" nie jest poszkodowany wysmiewanie Interu od "męczenników"..a prawda jest taka iz to jufki ciagle placza, szukaja spiskow, swiat jest przeciwko nim bo wrocili do formy..:D
Moze by mi bylo zal ich troche(ale tylko troche), ale nie jest. Za duzo krzywd bylo z ich strony i szyderstwa w strone Interu, by im teraz wspolczuc.
Sami sobie zasluzyli swoim chamstwem, butnoscia i brakiem obiektywizmu..oni nie sa pępkiem swiata.. opinia "juventus przekret fc" bedzie im zapewne na baaardzo dlugo zapamietana. Taki to juz klub..
Kebo
Posty: 357
Rejestracja: 6 lut 2011, 11:15
Lokalizacja: Lubań/Wrocław

Re: Juventus - czyli wszystko o Bianconerich

Post autor: Kebo »

Dokładnie Il Capitano, nie wiem skąd u kibiców Juve to ciągłe szukanie winnego i wykręcanie się, owszem może przez wiele sezonów na boisku to wy byliście górą, czasami to my i Milan dominowaliśmy, ale poza boiskiem jesteście krętaczami i tyle
AgentSerieA
Posty: 4
Rejestracja: 23 maja 2012, 13:02

Re: Juventus - czyli wszystko o Bianconerich

Post autor: AgentSerieA »

wypowiedź dziennikarza Enrico Mentana - na codzień kibica Interu Mediolan (w sprawie afery z udziałem Antonio Conte)

http://www.juvepoland.com/news.php?id=22276
MaroO
Posty: 6
Rejestracja: 29 lis 2010, 19:01

Re: Juventus - czyli wszystko o Bianconerich

Post autor: MaroO »

Jacob3, piszesz, że powinni pokazać, że można wygrać bez krętactwa więc słucham - w którym momencie oszukiwali w tym sezonie? Chyba nie zamierzasz wymienić tu gola byłego interisty Muntariego........
claudio86 pisze:Lecz jak jest jak czytalem iz nawet mowil chlopakom w szatni zeby odpuscili mecz, ale nie przegrywajac go to juz jest powazne. Jesli dowody beda mocne to bedzie mial naprawde przesrane.
Można wiedzieć gdzie to przeczytałeś?
kulasiak
Posty: 212
Rejestracja: 2 sie 2009, 20:01

Re: Juventus - czyli wszystko o Bianconerich

Post autor: kulasiak »

Czy Conte jest winny czy nie tego nie wiem. Wiem tylko, że jeśli padnie wyrok skazujący kibice Juventusu i tak nie będą winić za całą sytuację swojego trenera tylko wszystkich wokół na czele z Interem. Tacy już są, że nie potrafią dostrzec win ludzi związanych ze swoim klubem. Co do zaś samego Conte nawet jeśli "tylko" wiedział o przestępstwie, a nie zawiadomił o tym nikogo i tak powinna go spotkać kara przynajmniej 6 miesięcy bo może to pomoże w taki sposób, że ci co są niżej zobaczą, że nikt nie jest święty.
hardluck
Posty: 46
Rejestracja: 27 lut 2012, 19:53

Re: Juventus - czyli wszystko o Bianconerich

Post autor: hardluck »

Jestem kibicem Juve, ale postaram się być obiektywny. Spójrzcie na tą w tą stronę, a mianowicie nawet jeśli Conte jest winny to przed skazaniem należało by mu udowodnić tą winę prawda? Czy jest winny nie wiemy, ale powiedzcie mi czy chcecie, aby został skazany w farsie? Bez udowodnienia winy?
Skoro nawet Zamparini i ludzie związani z Interem mówią, że ten proces to farsa to coś tu jest nie tak.
Jeśli Conte jest winny niech go skażą, ale my kibice Juve chcemy tylko udowodnienia winy i sprawiedliwego procesu.
A Palazzi robi identyczne cyrki jak za czasów Calciopoli. Miała być ugoda 3 miesiące i nagle zmieniają zdanie na 15 miesięcy bez żadnej przyczyny?
Powiedzcie sami czy to nie jest farsa?
Nie dziwcie się, że kbicie Juve szukają teorii spiskowych, bo to najzwyczajniej w świecie tak wygląda i temu nie zaprzeczycie.
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Juventus - czyli wszystko o Bianconerich

Post autor: Piekarz »

hardluck pisze:Jestem kibicem Juve, ale postaram się być obiektywny. Spójrzcie na tą w tą stronę, a mianowicie nawet jeśli Conte jest winny to przed skazaniem należało by mu udowodnić tą winę prawda? Czy jest winny nie wiemy, ale powiedzcie mi czy chcecie, aby został skazany w farsie? Bez udowodnienia winy?
Jak chciał iść na ugodę, to chyba nie jest czysty jak łza, c'nie?
hardluck
Posty: 46
Rejestracja: 27 lut 2012, 19:53

Re: Juventus - czyli wszystko o Bianconerich

Post autor: hardluck »

Nie wiem. Ty też nie wiesz. Może chciał iść na ugodę żeby skończyć ten cyrk. Może chciał iść, bo jest winny i bał się wyższej kary. Tego nie wiemy.
Ale skoro mają go skazać to niech będą tylko dowody, bo bez tego ta afera okażę się jedną wielką farsą i cyrkiem.
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Juventus - czyli wszystko o Bianconerich

Post autor: Piekarz »

hardluck pisze:Nie wiem. Ty też nie wiesz. Może chciał iść na ugodę żeby skończyć ten cyrk.
Błagam Cię. Niewinny człowiek oddaje 200 tysięcy euro i pozbawia możliwości oczyszczenia ze skojarzeń z korupcją, a Juventus pozwala temu niewinnemu człowiekowi rozstroić zespół i być może podrujnować sezon trzymiesięcznym zawieszeniem tylko po to, żeby skończyć jakiś cyrk? Rozumiem, że niczego nie możemy być pewni, ale na tej samej zasadzie nie możemy być pewni, że krasnoludki nie istnieją. Wina Conte może być bardzo mała i pewnie taka jest, ale w obecnej sytuacji trochę głupio mówić, że nie ma żadnej.

edit:
marco24 pisze: Czy pójście na ugodę oznacza, że Conte przyznał się do winy? Nie we Włoszech. Na Półwyspie Apenińskim osoby niewinne bardzo często decydują się na taki krok, gdyż chcą oszczędzić czas i pieniądze. Rozprawy ciągną się latami, a źle skonstruowane prawo nie pozwala im się efektywnie bronić.
Ta sama odpowiedź.
Ostatnio zmieniony 3 sie 2012, 17:03 przez Piekarz, łącznie zmieniany 3 razy.
marco24
Posty: 111
Rejestracja: 14 lip 2011, 13:45

Re: Juventus - czyli wszystko o Bianconerich

Post autor: marco24 »

Piekarz pisze:
hardluck pisze:Jestem kibicem Juve, ale postaram się być obiektywny. Spójrzcie na tą w tą stronę, a mianowicie nawet jeśli Conte jest winny to przed skazaniem należało by mu udowodnić tą winę prawda? Czy jest winny nie wiemy, ale powiedzcie mi czy chcecie, aby został skazany w farsie? Bez udowodnienia winy?
Jak chciał iść na ugodę, to chyba nie jest czysty jak łza, c'nie?
Czy pójście na ugodę oznacza, że Conte przyznał się do winy? Nie we Włoszech. Na Półwyspie Apenińskim osoby niewinne bardzo często decydują się na taki krok, gdyż chcą oszczędzić czas i pieniądze. Rozprawy ciągną się latami, a źle skonstruowane prawo nie pozwala im się efektywnie bronić.

Całe środowisko piłkarskie we Włoszech zaczyna wypowiadać się o tej niesprawiedliwości. Kibice Juventusu rzeczywiście trochę przesadzają z tymi oskarżeniami w stronę Interu czy Milanu, ale no nie dziwcie się, 6 lat temu przeżyli już jedną taką sprawę. Każdy kto teraz czyta to jak to tam funkcjonuje zastanawia się i nad tym jak było wtedy, bo mogłoby być podobnie. Po prostu Włochy i po prosu za silny Juventus.
Seba
Posty: 1459
Rejestracja: 29 sie 2006, 19:53

Re: Juventus - czyli wszystko o Bianconerich

Post autor: Seba »

Mnie najbardziej póki co cieszy, iż ukarany ma zostać Agnelli za zbyt dosadne skrytykowanie FIGC. Facet od pewnego czasu myśli, że jest nie wiadomo kim i na wszystko może sobie pozwolić.
marco24
Posty: 111
Rejestracja: 14 lip 2011, 13:45

Re: Juventus - czyli wszystko o Bianconerich

Post autor: marco24 »

Piekarz pisze:Błagam Cię. Niewinny człowiek oddaje 200 tysięcy euro i pozbawia możliwości oczyszczenia ze skojarzeń z korupcją, a Juventus pozwala temu niewinnemu człowiekowi rozstroić zespół i być może podrujnować sezon trzymiesięcznym zawieszeniem tylko po to, żeby skończyć jakiś cyrk? Rozumiem, że niczego nie możemy być pewni, ale na tej samej zasadzie nie możemy być pewni, że krasnoludki nie istnieją. Wina Conte może być bardzo mała i pewnie taka jest, ale w obecnej sytuacji trochę głupio mówić, że nie ma żadnej.
Sam możesz przeczytać jak działa ten system. Jakie absurdalne rzeczy tam przechodzą, jak ugoda z prokuratorem nie przechodzi. Przecież to chore. Polecam ten artykuł: http://www.goal.pl/228169-wloski-sad-kapturowy.html Pokazuje on dlaczego prawnicy Juventusu byli za tą ugodą, bo po prostu to było lepsze rozwiązanie dla Conte i dla Juventusu, w żadnym wypadku nie było powiedziane, że się przyznaje do winy, to nie działa tak na chłopski rozum, że jak ugoda to się przyznaje. On może rzeczywiście nie jest do końca czysty, ja nie wiem, no ale kara powinna być adekwatna, a nie absurdalna, jak się to proponuje.
Seba. pisze:Mnie najbardziej póki co cieszy, iż ukarany ma zostać Agnelli za zbyt dosadne skrytykowanie FIGC. Facet od pewnego czasu myśli, że jest nie wiadomo kim i na wszystko może sobie pozwolić.
Co w tym dobrego? Prezydent Palermo powiedział, że Agnelli ma rację, osoby, które na co dzień są przeciwko Juventusowi wypowiadają się podobnie. Krytyka powinna być jeszcze bardziej obfita.

Wiecie na czym oparta jest kara dla Bonucciego? Na tym, że siedział w autokarze przed meczem blisko gościa, który był w to zamieszany po uszy. Nie dziwię się, że Ranocchia dziś wolał nic nie mówić.
hardluck
Posty: 46
Rejestracja: 27 lut 2012, 19:53

Re: Juventus - czyli wszystko o Bianconerich

Post autor: hardluck »

Błagam Cię. Niewinny człowiek oddaje 200 tysięcy euro i pozbawia możliwości oczyszczenia ze skojarzeń z korupcją
A skąd wiesz, że nie? Włochy to mafia. Mają iditotyczne prawo i takiej możliwosci nie odrzucaj.
IlCapitano

Re: Juventus - czyli wszystko o Bianconerich

Post autor: IlCapitano »

hardluck pisze:
Błagam Cię. Niewinny człowiek oddaje 200 tysięcy euro i pozbawia możliwości oczyszczenia ze skojarzeń z korupcją
Włochy to mafia. Mają iditotyczne prawo i takiej możliwosci nie odrzucaj.
A Ty je doskonale poznałeś i na tej podstawie wysnuwasz takie wnioski. :-D Ale zapomniałem, 99% kibiców Juventusu to urodzeni prawnicy, którzy mieli dostęp do akt Calciopoli, a teraz udostępniono im cały materiał dowodowy i dokumentację Calcioscommesse.
kulasiak
Posty: 212
Rejestracja: 2 sie 2009, 20:01

Re: Juventus - czyli wszystko o Bianconerich

Post autor: kulasiak »

Wygląda na to, że mecze Juventusu dawniej to się same ustawiały, a Conte dostawał krótkich napadów głuchoty gdy ktoś z jego otoczenia ustawiał mecze. Normalnie sytuacja nieprawdopodobna ale w taką wierzy znaczna większość kibiców Juve. Ja nie wiem, ale to jakiś przejaw grupowego braku myślenia czy też nawet głupoty.
marco24
Posty: 111
Rejestracja: 14 lip 2011, 13:45

Re: Juventus - czyli wszystko o Bianconerich

Post autor: marco24 »

kulasiak pisze:Wygląda na to, że mecze Juventusu dawniej to się same ustawiały, a Conte dostawał krótkich napadów głuchoty gdy ktoś z jego otoczenia ustawiał mecze. Normalnie sytuacja nieprawdopodobna ale w taką wierzy znaczna większość kibiców Juve. Ja nie wiem, ale to jakiś przejaw grupowego braku myślenia czy też nawet głupoty.
Kochany, Juventusowi nikt nigdy nie udowodnił żadnego ustawionego meczu, a obecna afera z udziałem Conte nie ma nic wspólnego z Juventusem. Proponuję zacząć od siebie, douczyć się i dopiero wtedy brać się za ocenianie. Natomiast znaczna większość kibiców Juve z tego co czytam jest dość powściągliwa, pisałem wcześniej dlaczego nie należy dziwić się reszcie. Przechodzili przez to kilka lat temu.
IlCapitano

Re: Juventus - czyli wszystko o Bianconerich

Post autor: IlCapitano »

marco24 pisze:Kochany, Juventusowi nikt nigdy nie udowodnił żadnego ustawionego meczu
No tak, wybieranie przychylniejszych sędziów przecież nie ma żadnego wpływu na wynik meczu.

Toż to szok! Wyrzucono bądź co bądź legendę Calcio do Serie B nie mając dowodów, jak dla mnie to się kwalifikuje do Strasburga. Włochy to jednak państwo bezprawia i ciemnogród :oops:
marco24 pisze:obecna afera z udziałem Conte nie ma nic wspólnego z Juventusem
Skoro Conte jest trenerem Juventusu a Bonucci jego zawodnikiem to chyba jednak w jakimś stopniu dotyczy dotyczy :-) Musisz przyznać, że Juve ma dziwny dar do przyciągania krętaczy, najpierw Agricola, Giraudo, Moggi i Bettega, a teraz Conte, Bonucci i Pepe :-D
marco24
Posty: 111
Rejestracja: 14 lip 2011, 13:45

Re: Juventus - czyli wszystko o Bianconerich

Post autor: marco24 »

Il Capitano pisze:No tak, wybieranie przychylniejszych sędziów przecież nie ma żadnego wpływu na wynik meczu.
Mówiłem tu już o tym, ale niektórzy chyba mają problemy i chcą dyskutować z faktami.
http://www.tuttosport.com/calcio/serie_ ... bili%C2%BB
To orzeczenie jasno mówi, że wynik sezonu, za który Juventusowi odebrano mistrzostwo nie był w żaden sposób wypaczony. Orzeczenie to jednak, w prowadzonej latami sprawie Moggiego, nie ma znaczenia, bo sprawa się przedawniła, pokazuje tylko, że Juventus został niesłusznie skazany. Juventus ciągle walczy o swoje, dlatego dopóki ta walka nie będzie definitywnie zakończona to nie ferowałbym wyroków.
Il Capitano pisze:Toż to szok! Wyrzucono bądź co bądź legendę Calcio do Serie B nie mając dowodów, jak dla mnie to się kwalifikuje do Strasburga. Włochy to jednak państwo bezprawia i ciemnogród :oops:
Wiem, że kibicujesz Interowi przez co każde niepowodzenie Juventusu jest dla Ciebie czymś fajnym, ale odrzuć na chwilę tą skorupę. Odrzuć i spójrz na to wszystko jak bezstronny kibic, mówię tu o aktualnej aferze, a następnie zastanów się czy kilka lat temu nie mogło być podobnie? Nie wiem czy czytałeś ten artykuł, do którego link wcześniej wrzuciłem, ale to przecież jest jawna kpina jak się to wszystko odbywa. Nie wiem jak głupim trzeba być albo zaślepionym, aby tego nie dostrzegać. Masa nieprawidłowości, masa niesprawiedliwości. Krytykują to nawet ludzie związani z Interem, bo oni widzą, że to po prostu absurdalne. To mało?
Il Capitano pisze:Skoro Conte jest trenerem Juventusu a Bonucci jego zawodnikiem to chyba jednak w jakimś stopniu dotyczy dotyczy :-) Musisz przyznać, że Juve ma dziwny dar do przyciągania krętaczy, najpierw Agricola, Giraudo, Moggi i Bettega, a teraz Conte, Bonucci i Pepe :-D
Chodzi o konsekwencje, zamieszane są inne kluby, tu zamieszane są osoby, które mogły dopuścić się różnych rzeczy zanim do tych klubów trafiły. Ranocchia też jest wśród nich, także idąc Twoim tokiem rozumowania możemy powiedzieć, że i Inter jest zamieszany. Kwestia dni jak oficjalnie zostanie skazany, a wtedy nadal idąc Twoim tokiem rozumowania, Inter nie będzie już czysty.
IlCapitano

Re: Juventus - czyli wszystko o Bianconerich

Post autor: IlCapitano »

marco24 pisze:
Il Capitano pisze:Skoro Conte jest trenerem Juventusu a Bonucci jego zawodnikiem to chyba jednak w jakimś stopniu dotyczy dotyczy :-) Musisz przyznać, że Juve ma dziwny dar do przyciągania krętaczy, najpierw Agricola, Giraudo, Moggi i Bettega, a teraz Conte, Bonucci i Pepe :-D
Chodzi o konsekwencje, zamieszane są inne kluby, tu zamieszane są osoby, które mogły dopuścić się różnych rzeczy zanim do tych klubów trafiły. Ranocchia też jest wśród nich, także idąc Twoim tokiem rozumowania możemy powiedzieć, że i Inter jest zamieszany. Kwestia dni jak oficjalnie zostanie skazany, a wtedy nadal idąc Twoim tokiem rozumowania, Inter nie będzie już czysty.
No i ja się tym różnię od takiego kibica Juventusu, że nie mam w zwyczaju bronić przestępców i jeśli Ranocchia okaże się winny, mam nadzeję, że poniesie wówczas zasłużoną karę i zostanie z nim rozwiązany kontrakt bo psuje opinię klubu. A jeśli jest czysty, to cóż, nie będzie miał kłopotów z udowodnieniem swojej niewinności.
marco24 pisze: Mówiłem tu już o tym, ale niektórzy chyba mają problemy i chcą dyskutować z faktami.
http://www.tuttosport.com/calcio/serie_ ... bili%C2%BB
To orzeczenie jasno mówi, że wynik sezonu, za który Juventusowi odebrano mistrzostwo nie był w żaden sposób wypaczony. Orzeczenie to jednak, w prowadzonej latami sprawie Moggiego, nie ma znaczenia, bo sprawa się przedawniła, pokazuje tylko, że Juventus został niesłusznie skazany. Juventus ciągle walczy o swoje, dlatego dopóki ta walka nie będzie definitywnie zakończona to nie ferowałbym wyroków.
Więc ja się pytam: na jakiej podstawie Juventus został wyrzucony do Serie B i zmuszony, do wyprzedania największych gwiazd? Moratti albo Berlusconi zapłacili sędziom i prokuratorom? Czy może pan sędzia sobie wstał pewnego poranka w bardzo złym humorze i postanowił, że w ramach odreagowania stresów wyrzuci tych zasrańców z Turynu do Serie B?
Kolejne pytanie: Za co Moggi dostał dyskwalifikację, skoro nic złego nie robił?
MaroO
Posty: 6
Rejestracja: 29 lis 2010, 19:01

Re: Juventus - czyli wszystko o Bianconerich

Post autor: MaroO »

Il Capitano pisze:jeśli Ranocchia okaże się winny, mam nadzeję, że poniesie wówczas zasłużoną karę i zostanie z nim rozwiązany kontrakt bo psuje opinię klubu. A jeśli jest czysty, to cóż, nie będzie miał kłopotów z udowodnieniem swojej niewinności
Haha, no teraz to żeś dowalił. Naprawdę tak wierzysz w skuteczność prawa, w jego nieomylność? Poczytaj trochę o sprawie, o różnych systemach prawnych, o tym na jakich zasadach działają tego typu komisje to może przestaniesz na to tak idealistycznie patrzeć, że niewinny bez problemu potwierdzi swoją niewinność a skazany zostanie odpowiednio ukarany.

Co do korupcji, to sprawa jest kontrowersyjna. O ile wszyscy możemy się zgodzić, że za czynny udział należy się kara bezwzględna, rozwiązanie kontraktu i potępienie, to różnie można traktować sprawę nie doniesienia. Ponadto, ustalić takie detale jak to kto wiedział a kto nie wiedział jest już bardzo ciężko.
IlCapitano

Re: Juventus - czyli wszystko o Bianconerich

Post autor: IlCapitano »

MaroO pisze:Haha, no teraz to żeś dowalił. Naprawdę tak wierzysz w skuteczność prawa, w jego nieomylność? Poczytaj trochę o sprawie, o różnych systemach prawnych, o tym na jakich zasadach działają tego typu komisje to może przestaniesz na to tak idealistycznie patrzeć, że niewinny bez problemu potwierdzi swoją niewinność a skazany zostanie odpowiednio ukarany.
A może to Ty i ci inni kibice Juventusu tak wierzycie w jego nieskuteczność i omylność względem Juventusu? To jest dobre pytanie. :-D
IlCapitano

Re: Juventus - czyli wszystko o Bianconerich

Post autor: IlCapitano »

MaroO pisze:Haha, no teraz to żeś dowalił. Naprawdę tak wierzysz w skuteczność prawa, w jego nieomylność? Poczytaj trochę o sprawie, o różnych systemach prawnych, o tym na jakich zasadach działają tego typu komisje to może przestaniesz na to tak idealistycznie patrzeć, że niewinny bez problemu potwierdzi swoją niewinność a skazany zostanie odpowiednio ukarany.
A może to Ty i ci inni kibice Juventusu tak wierzycie w nieskuteczność prawa i jego omylność względem Juventusu? To jest dobre pytanie. :-D
Ostatnio zmieniony 3 sie 2012, 19:08 przez IlCapitano, łącznie zmieniany 1 raz.
marco24
Posty: 111
Rejestracja: 14 lip 2011, 13:45

Re: Juventus - czyli wszystko o Bianconerich

Post autor: marco24 »

Il Capitano pisze:No i ja się tym różnię od takiego kibica Juventusu, że nie mam w zwyczaju bronić przestępców i jeśli Ranocchia okaże się winny, mam nadzeję, że poniesie wówczas zasłużoną karę i zostanie z nim rozwiązany kontrakt bo psuje opinię klubu. A jeśli jest czysty, to cóż, nie będzie miał kłopotów z udowodnieniem swojej niewinności.
No właśnie o to chodzi, że może mieć problem z udowodnieniem swojej niewinności mimo tego, że jest niewinny. Właśnie to chce Ci powiedzieć od samego początku. Ugoda we Włoszech nie oznacza przyznanie się do winy, dlatego niektórzy się na to decydują ze względu na to, że bardzo trudno jest udowodnić swoją niewinność. To chore, że to Ty musisz swoją niewinność udowadniać, a wchodząc w szczegóły, to znaczy na tyle na ile mi jest dane to poznać, masz sporo trudności po drodze, nie możesz bronić się wszystkim, dajmy na to, nie możesz "używać świadków". Dodatkowo nie masz na to wiele czasu, sprawa ma się zamknąć w ciągu kilku dni, dziś mało brakowało, a prokurator skutecznie zablokowałby niektóre wnioski dowodowe broniących się, bo proces jest w trybie przyspieszonym.
Il Capitano pisze:Więc ja się pytam: na jakiej podstawie Juventus został wyrzucony do Serie B i zmuszony, do wyprzedania największych gwiazd? Moratti albo Berlusconi zapłacili sędziom i prokuratorom? Czy może pan sędzia sobie wstał pewnego poranka w bardzo złym humorze i postanowił, że w ramach odreagowania stresów wyrzuci tych zasrańców z Turynu do Serie B?
Kolejne pytanie: Za co Moggi dostał dyskwalifikację, skoro nic złego nie robił?
Już spieszę z tłumaczeniem. Nie, to żaden spisek Morattiego ani Berlusconiego. Juventus został wyrzucony do Serie B, ponieważ nie dano mu właściwie prawa do obrony, w sądzie sportowym takie rzeczy przechodzą. Chcieli iść dalej, zagrożono im wykluczeniem z rozgrywek itp., zarząd mieli miękki więc odpuścili. Kibice Interu raczej nie interesowali się tą sprawą tak jak kibice Juventusu, oni zagną Cię w minutę, ponieważ Ty właściwie nie masz żadnej wiedzy na ten temat. Podejrzewam, że nie wiesz nawet dlaczego mistrzostwa zostały przyznane Interowi.
Moggi dostał dyskwalifikację ponieważ prowadził rozmowy z tym, który wybierał sędziów, mówiąc takim prostym językiem. To nie było legalne działanie. Moggi bronił się tym, że robili tak wszyscy. Ten, do którego dzwonił stał od początku po jego stronie. Koniec końców uznano, że robił źle, że nie tylko on robił źle, ale sprawa ma już swoje lata i w związku z tym się przedawniła, dlatego nie można już do niej wrócić. Takie są fakty.
Il Capitano pisze:A może to Ty i ci inni kibice Juventusu tak wierzycie w nieskuteczność prawa i jego omylność względem Juventusu? To jest dobre pytanie. :-D
CZŁOWIEKU, OSOBY ZE ŚRODOWISKA INTERU MÓWIĄ O NIESPRAWIEDLIWOŚCI WZGLĘDEM CONTE. MOŻE WIĘC TO NIE KIBICE JUVENTUSU MAJĄ PROBLEM, TYLKO TY?
Ostatnio zmieniony 3 sie 2012, 19:09 przez marco24, łącznie zmieniany 1 raz.
kulasiak
Posty: 212
Rejestracja: 2 sie 2009, 20:01

Re: Juventus - czyli wszystko o Bianconerich

Post autor: kulasiak »

Brak uczestnictwa w przestępstwie nie czyni człowieka niewinnego jeśli o tym wiedział. Wiadomo, że kara wtedy powinna być niższa, ale to nie znaczy, że trzeba poklepać po plecach ludzi, którzy przyglądali się przestępstwu. Jeśli Ranocchcia okaże się winny to zgadzam się z Il Capitano, że nie powinno być dla takich zawodników miejsca w Interze.

Co do zaś Juventusu to wiadomo, że ludzie z nim związani będą bronić swoich ludzi, a że przy tym bronią przestępców to już tylko ich sprawa i tylko to świadczy o tym jacy to ludzie.
marco24
Posty: 111
Rejestracja: 14 lip 2011, 13:45

Re: Juventus - czyli wszystko o Bianconerich

Post autor: marco24 »

kulasiak pisze:Brak uczestnictwa w przestępstwie nie czyni człowieka niewinnego jeśli o tym wiedział. Wiadomo, że kara wtedy powinna być niższa, ale to nie znaczy, że trzeba poklepać po plecach ludzi, którzy przyglądali się przestępstwu.
Nikt tak nie robi. Ludzie... Ugoda we Włoszech nie oznacza przyznanie się do winy, dlatego niektórzy się na to decydują ze względu na to, że bardzo trudno jest udowodnić swoją niewinność. Jeśli więc Ranocchia zdecyduje się na ugodę to nie znaczy, że będzie winny. Tak będzie po prostu lepiej dla niego i dla Interu.

Jeden gośc twierdzi, że Conte o wszystkim wiedział. 23 innych stanowczo temu zaprzecza. On uznany jest za wiarygodnego świadka, oni nie. Jeśli coś takiego przechodzi, a przechodzi to chyba trudno dziwić się temu, że ktoś chce iść na ugodę...
IlCapitano

Re: Juventus - czyli wszystko o Bianconerich

Post autor: IlCapitano »

marco24 pisze:Podejrzewam, że nie wiesz nawet dlaczego mistrzostwa zostały przyznane Interowi.
Rzeczywiscie, nie wiem o żadnych mistrzostwach. Wiem o mistrzostwie z 2006 roku, ale może dostaliśmy jeszcze jakieś i zamiast 18 mamy 19 Scudetti? Przyznam, zagiąłeś mnie :hold:

Jednak jeśli chodzi o Scudetto z 2006, to według moich informacji zostało ono przyznane Interowi bo UEFA nalegała na wyłonienie mistrza, grożąc wyrzuceniem włoskich drużyn z pucharów na kilka lat. Mogę się jednak mylić, jeśli tak, to oświeć mnie.
marco24
Posty: 111
Rejestracja: 14 lip 2011, 13:45

Re: Juventus - czyli wszystko o Bianconerich

Post autor: marco24 »

Il Capitano pisze:Jednak jeśli chodzi o Scudetto z 2006, to według moich informacji zostało ono przyznane Interowi bo UEFA nalegała na wyłonienie mistrza, grożąc wyrzuceniem włoskich drużyn z pucharów na kilka lat. Mogę się jednak mylić, jeśli tak, to oświeć mnie.
Nie mylisz się. Dziwią mnie wobec tego niektóre Twoje pytania, niepotrzebne te prowokacje, ja nikomu krzywdy nie chcę tu zrobić. Cieszę się, że z całego mojego posta wyjąłeś tylko ten mały fragment, bo może zrozumiałeś w końcu całą resztę, a to o to się bardziej rozchodzi.
hardluck
Posty: 46
Rejestracja: 27 lut 2012, 19:53

Re: Juventus - czyli wszystko o Bianconerich

Post autor: hardluck »

Nie udowadniaj mu, bo on dobrze wie, że obecna afera to farsa, ale że dotyczy Juve to ma powód aby utwierdzać w przekonaniu, że wierzy w brednie, które zarzucają Conte. Sam w swojej głowie zapewne wie, że Conte nie powinien być skazany, ale tego nie napisze, bo to by świadczylo, że solidaryzuje się z Juve.

Szkoda, ze Moratti sie jeszcze nie wypowiedział, bo jestem na 100% pewien, że nawet on by wyśmiał ten caly cyrk.
Claudio
Posty: 512
Rejestracja: 13 cze 2008, 19:31

Re: Juventus - czyli wszystko o Bianconerich

Post autor: Claudio »

Bo Moratti to nie taki zaslepiony cham i prostak jak Agnelli..
ODPOWIEDZ