Ulubiony film

Czyli wszystko i nic :) Rozmowa o wszystkim i o wszystkich :)
Damiano
Posty: 186
Rejestracja: 19 wrz 2008, 12:41

Re: Ulubiony film

Post autor: Damiano »

to spoko, że chwalicie bo już dawno obiecałem dziewczynie, że pójdziemy na Hobbita- zawsze to lepiej niż saga Zmierzch:)
Kusy
Posty: 1403
Rejestracja: 4 wrz 2007, 15:07

Re: Ulubiony film

Post autor: Kusy »

ja byłem z koleżanką na "Atlas Chmur" omijać szerokim łukiem ;p
Pablusso
Posty: 1138
Rejestracja: 3 maja 2008, 11:01
Lokalizacja: Nowa Sól/Zielona Góra

Re: Ulubiony film

Post autor: Pablusso »

kusy pisze:ja byłem z koleżanką na "Atlas Chmur" omijać szerokim łukiem ;p
A co? zbyt trudny? :P

Dla mnie fajny film, na pewno wart obejrzenia, choćby dlatego, że zdania co do niego są tak mocno podzielone.
Kusy
Posty: 1403
Rejestracja: 4 wrz 2007, 15:07

Re: Ulubiony film

Post autor: Kusy »

bardziej byłem skupiony na koleżance niż na filmie ;p
dzony
Posty: 55
Rejestracja: 18 lis 2006, 12:12
Lokalizacja: Białystok

Re: Ulubiony film

Post autor: dzony »

W Atlasie chmur historia nie jest słaba, słabo jest pokazana. Po części. Zaczyna się z wielkim przytupem, coraz to nowym scenom towarzyszyła mi coraz bardziej opadnięta szczena. Nie wiadomo o co chodzi, a to bywa w filmach pozytywem. Później to jakby zanika i film się nagle kończy. Zaczęli dobrze, skończyli za słabo wg mnie
Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ulubiony film

Post autor: Chuchu »

http://www.youtube.com/watch?v=tpo6JS6RX2M Bardzo dobry dokument, serdecznie polecam.
Nen
Posty: 1387
Rejestracja: 30 wrz 2006, 09:59
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Ulubiony film

Post autor: Nen »

kusy pisze:bardziej byłem skupiony na koleżance niż na filmie ;p
No to poszedłeś do kina, a nie na film.

Atlas Chmur dla mnie rewelacyjne dzieło, jednak trzeba się bardzo skupić, jak z resztą przy każdej produkcji Wachowskich. Atlas Chmur to coś zupełnie nowego w kinie, a powtarzalność aktorów robi niecodzienne wrażenie. No i te krajobrazy, miasto przyszłości...
Magiq
Posty: 153
Rejestracja: 19 gru 2007, 23:19
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Ulubiony film

Post autor: Magiq »

Z ostatnich filmów jakie widziałem to polecić mogę Nietykalnych.Co tu dużo mówić...film rewelacja.Na Hobbicie byłem nie dawno ale mieszane uczucia mam po nim.Niby świetne zdjęcia które w 3d ogląda się przyjemnie ale mimo wszystko czegoś mi w tym filmie zabrakło...może za dużo sobie po nim obiecywałem.
Vancore
Posty: 213
Rejestracja: 3 sty 2010, 18:53

Re: Ulubiony film

Post autor: Vancore »

Mi sie Hobbit podobal szczegolnie ze z tej (moim zdaniem) slabiutkiej bajeczki udalo sie zrobic calkiem dobry film. Nie jest to dzielo sztuki ale Jackson i tak z tej ksiazki wyciagnal sporo. Ludzie natomiast moga byc rozczarowani jesli spodziewali sie ze to bedzie kolejny Wladca Pierscieni, takich nie brakuje a roznica miedzy Hobbitem a Wladca pierscieni jest OGROMNA.
interfann
Posty: 409
Rejestracja: 19 kwie 2007, 11:33

Re: Ulubiony film

Post autor: interfann »

Vancore pisze:Mi sie Hobbit podobal szczegolnie ze z tej (moim zdaniem) slabiutkiej bajeczki udalo sie zrobic calkiem dobry film. Nie jest to dzielo sztuki ale Jackson i tak z tej ksiazki wyciagnal sporo. Ludzie natomiast moga byc rozczarowani jesli spodziewali sie ze to bedzie kolejny Wladca Pierscieni, takich nie brakuje a roznica miedzy Hobbitem a Wladca pierscieni jest OGROMNA.

Podzielam zdanie no i oczywiście mogę to potwierdzić, że z tak krótkiej książki nie dało się zrobić zajebistego filmu. I tak dużo rzeczy zostało dodane aby ubarwić ten film:)
Ucz się tak jakbyś miał żyć wiecznie,
Żyj tak jakbyś miał umrzeć jutro.
Baszczu
Posty: 535
Rejestracja: 25 sie 2006, 14:52
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Ulubiony film

Post autor: Baszczu »

Chuchu pisze:http://www.youtube.com/watch?v=tpo6JS6RX2M Bardzo dobry dokument, serdecznie polecam.
Magiq pisze:Z ostatnich filmów jakie widziałem to polecić mogę Nietykalnych.Co tu dużo mówić...film rewelacja.
Podpisuję się pod obiema deklaracjami.

Z ostatnio obejrzanych filmów mogę z czystym sumieniem zarekomendować takie dzieła jak "Infiltracja", "Ted", "K-PAX" oraz "Lot" (świetny).

Obejrzałem też ostatnio "Niepokonani"... fajnie, że Polacy są głównymi (pozytywnymi) bohaterami, ale film sam w sobie dość przewidywalny. Niemniej bywały zdecydowanie gorsze produkcje.
Vancore
Posty: 213
Rejestracja: 3 sty 2010, 18:53

Re: Ulubiony film

Post autor: Vancore »

Wlasnie skonczylem ogladac Django i musze powiedziec ze film jest fenomenalny. Nawet jak ktos nie lubi westernow to i tak ten film to "Must See". L.Jackson + Tarantino w Pulp Fiction i Waltz + Tarantino w Bekartach juz pewnie kazdy widzial a tu mamy obu i oboje zagrali swietnie.

Jak ktos jest zaiteresowany to zalaczam link w dobrej jakosci: http://www.kinomaniak.tv/film/Django/54763
Blablarzynca
Posty: 268
Rejestracja: 13 kwie 2010, 19:24
Kontakt:

Re: Ulubiony film

Post autor: Blablarzynca »

Vancore pisze:Wlasnie skonczylem ogladac Django i musze powiedziec ze film jest fenomenalny. Nawet jak ktos nie lubi westernow to i tak ten film to "Must See". L.Jackson + Tarantino w Pulp Fiction i Waltz + Tarantino w Bekartach juz pewnie kazdy widzial a tu mamy obu i oboje zagrali swietnie.

Jak ktos jest zaiteresowany to zalaczam link w dobrej jakosci: http://www.kinomaniak.tv/film/Django/54763
Potwierdzam, Django jest świetny.
Karuna29
Posty: 3
Rejestracja: 25 sty 2013, 16:39

Re: Ulubiony film

Post autor: Karuna29 »

Polecam film "Radio" z 2003 roku. Film opowiada historię przyjaźni białego trenera z małego miasteczka w Południowej Karolinie z upośledzonym czarnym mężczyzną. Ich relacje zaczynają zmieniać mieszkańców, którzy są uprzedzeni do czarnoskórych ludzi. Bardzo ambitny i ciekawy :)
Obrazek PND Polska - Ajurweda Club Obrazek
rsbolewski
Posty: 112
Rejestracja: 20 wrz 2010, 15:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Ulubiony film

Post autor: rsbolewski »

Ja polecam , jedną z lepszych komedii jaką widziałem. "Jeszcze dalej niż północ" Genialna francuska komedia. Była na tyle dobra, że powstała jej włoska wersja "Na południe" moim zdaniem nie aż tak dobra jak poprzednik ale też można obejrzeć.
Czorny87
Posty: 106
Rejestracja: 14 lis 2012, 04:01
Lokalizacja: Koźminek k. Kalisza / Mogilno

Re: Ulubiony film

Post autor: Czorny87 »

Vancore pisze:Wlasnie skonczylem ogladac Django i musze powiedziec ze film jest fenomenalny. Nawet jak ktos nie lubi westernow to i tak ten film to "Must See". L.Jackson + Tarantino w Pulp Fiction i Waltz + Tarantino w Bekartach juz pewnie kazdy widzial a tu mamy obu i oboje zagrali swietnie.

Jak ktos jest zaiteresowany to zalaczam link w dobrej jakosci: http://www.kinomaniak.tv/film/Django/54763
Sam korzystam z tego samego źródła , ale kinomaniak od kilku dni wisi w powietrzu i ... nie chodzi :/ Mam nadzieje, że to naprawią bo portal serwował bardzo dużo filmów , czasami nawet przed premierą kinową w PL a i jakość produkcji była satysfakcjonująca.
Godny fanpage dot. piłki nożnej i tego jak ją postrzegaliśmy w młodości.

https://www.facebook.com/pages/Tu-gra%C ... 825?ref=hl
Czorny87
Posty: 106
Rejestracja: 14 lis 2012, 04:01
Lokalizacja: Koźminek k. Kalisza / Mogilno

Re: Ulubiony film

Post autor: Czorny87 »

Potwierdzam - Django godny zalukania ;)
Godny fanpage dot. piłki nożnej i tego jak ją postrzegaliśmy w młodości.

https://www.facebook.com/pages/Tu-gra%C ... 825?ref=hl
Blablarzynca
Posty: 268
Rejestracja: 13 kwie 2010, 19:24
Kontakt:

Re: Ulubiony film

Post autor: Blablarzynca »

Z tych nowszych filmów, polecam także Life of Pi, naprawdę nieźle zrealizowany film.
tomiko85
Posty: 298
Rejestracja: 25 maja 2010, 20:02

Re: Ulubiony film

Post autor: tomiko85 »

Django spoko , właśnie obejrzałem The Fighter też całkiem spoko , teraz leci na tvn Gran Torino - polecam
szymson95
Posty: 30
Rejestracja: 2 lis 2011, 23:16

Re: Ulubiony film

Post autor: szymson95 »

Z moich ulubionych to Forrest Gump, Pulp Fiction no i teraz Django godne obejrzenia
Kujon
Posty: 1192
Rejestracja: 19 sty 2004, 17:19
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Ulubiony film

Post autor: Kujon »

Co do Django film bardzo fajny, ale do fenomenalnego trochę mu brakuje. Tematyka i gra aktorska na mistrzowskim poziomie, ale dla mnie "strzelaninami" na koniec trochę go zepsuli, bo nic mnie bardziej nie wku*** w filmie jak to, że jeden koleś niczym rambo wybija pół ludności :oops:

Z ostatnich, które oglądałem mogę śmiało polecić Bogowie Ulicy, jeden z lepszych który ostatnio wyszedł.
Kubus
Posty: 754
Rejestracja: 25 paź 2009, 13:57
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Ulubiony film

Post autor: Kubus »

Kujon pisze: "strzelaninami" na koniec trochę go zepsuli, bo nic mnie bardziej nie wku*** w filmie jak to, że jeden koleś niczym rambo wybija pół ludności :oops:
A czego ty się po Tarantino spodziewałeś :-D Gdybym nie zobaczył tej sieczki to bym nie uwierzył, że to jego film : ))
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Ulubiony film

Post autor: Mora »

Wczoraj nieco przypadkowo natrafiłem w TV na film "Samowolka" z 1993 roku. Choć ma swoje lata, wczoraj obejrzałem go dopiero po raz pierwszy i bardzo mi się spodobał. Film opowiada o pobycie w wojsku młodych kotów i "fali" która ich tam dotknęła. Polecam, kawałek dobrego, polskiego kina. Dla chętnych zapodaję linka:

http://www.youtube.com/watch?v=iCvGNUndZtE
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
IlCapitano

Re: Ulubiony film

Post autor: IlCapitano »

Mora pisze:Wczoraj nieco przypadkowo natrafiłem w TV na film "Samowolka" z 1993 roku. Choć ma swoje lata, wczoraj obejrzałem go dopiero po raz pierwszy i bardzo mi się spodobał. Film opowiada o pobycie w wojsku młodych kotów i "fali" która ich tam dotknęła. Polecam, kawałek dobrego, polskiego kina. Dla chętnych zapodaję linka:

http://www.youtube.com/watch?v=iCvGNUndZtE
Obejrzałem, naprawdę dobry film, ale za krótki. Świetna rola Jakusa, facet po prostu jest stworzony do grania takich postaci. Ten Kowalski to naprawdę niezły agent. Za takie akcje co on odwala to w gimbazie nie miałby życia, a co dopiero w wojsku początku lat 90-tych...
Andy
Posty: 1593
Rejestracja: 20 sty 2004, 05:51
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Ulubiony film

Post autor: Andy »

Mora pisze:Wczoraj nieco przypadkowo natrafiłem w TV na film "Samowolka" z 1993 roku. Choć ma swoje lata, wczoraj obejrzałem go dopiero po raz pierwszy i bardzo mi się spodobał. Film opowiada o pobycie w wojsku młodych kotów i "fali" która ich tam dotknęła. Polecam, kawałek dobrego, polskiego kina. Dla chętnych zapodaję linka:

http://www.youtube.com/watch?v=iCvGNUndZtE
Miałem okazję obejrzeć kilkukrotnie bodajże na Ale Kino :P...i powiem, że za każdym razem byłem pod wrażeniem gry aktorów. Film poświęcony realiom polskiej armii, nie każdy miał okazję doświadczyć "kręcenia wora" czy "pompek na suficie". Fala w większym lub mniejszym stopniu zawsze dotykała tych nowo przybytych. Polecam ten film, którzy nie mieli okazji przekonać się jak jest naprawdę w wojsku :D.
Luska
Posty: 3
Rejestracja: 20 lip 2013, 09:17

Re: Ulubiony film

Post autor: Luska »

Ja widziałem ostatnio film Trans http://www.seans24.pl/film/52534-trans-trance/ bardzo dobry ;)
Erti
Posty: 11
Rejestracja: 12 mar 2011, 16:04

Re: Ulubiony film

Post autor: Erti »

Ja jestem ciekaw co tam Carrey teraz wycuduje w Kick-Ass dwójce, jedynkę się całkiem przyjemnie oglądało.
Erti
Posty: 11
Rejestracja: 12 mar 2011, 16:04

Re: Ulubiony film

Post autor: Erti »

No i jeszcze Sztanga i cash może być dobry - zważywszy, że to historia na faktach...
mikruzzo
Posty: 179
Rejestracja: 13 lip 2009, 14:05
Lokalizacja: Rybnik

Re: Ulubiony film

Post autor: mikruzzo »

Okolofutbola - Konkretna Rosyjska produkcja z 2013r. o fanatykach Spartaka Moskwa, w mojej opinii lepszy niż Hooligans.
Fanom poza boiskowych atrakcji (i nie tylko), powinien się spodobać:) polecam
Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ulubiony film

Post autor: Chuchu »

http://www.youtube.com/watch?v=PjQFA7COMsU

Kiedy to miało miejsce miałem 9 lat, więc tak średnio się wtedy tymi wydarzeniami przejmowałem. Jak teraz jednak to oglądam to robi to na mnie ogromne wrażenie.
ODPOWIEDZ