Javier Zanetti

Rozmowy o historycznych dokonaniach drużyny, legendarnych zawodnikach oraz tematy chwilowo nieaktualne
pewny
Posty: 1093
Rejestracja: 4 kwie 2011, 14:15

Javier Zanetti

Post autor: pewny »

Miejsce w tym dziale na pewno należy się Il Capitano, więc zakładam wątek :)

Javier jest postacią każdemu dobrze znaną, nie trzeba jej znacząco przedstawiać...

Związany jest z Interem od 1995 roku, co daje długie lata gry w Naszych barwach...

Podsumowując jest to IKONA INTERU MEDIOLAN
... i tak od 1997 roku... FORZA INTER
Obrazek
Serpente
Posty: 658
Rejestracja: 2 lut 2010, 21:04

Odp: Javier Zanetti

Post autor: Serpente »

Mistrz, geniusz, crack - cud! Tak jak wspomniał dzisiaj komentator, on prawie że się nie męczy mimo swojego wieku, a przy tym robił Milanistów jak chciał, tego się nie da opisać!  :hold:
Obrazek
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Odp: Javier Zanetti

Post autor: sampam »

A gdyby tak Moratti mogl sklonowac Zanettiego i sprzedawac jego kopie calemu swiatu, problem FFP natychmiastowo zniknalby...:D
pewny
Posty: 1093
Rejestracja: 4 kwie 2011, 14:15

Odp: Javier Zanetti

Post autor: pewny »

pokazał w derbach swój charakter i serce do gry... nie stał i nie czekał, tylko biegał w tą i spowrotem, brał na siebie w niektórych momentach ciężar gry... fenomen...  :brawo:
... i tak od 1997 roku... FORZA INTER
Obrazek
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Odp: Javier Zanetti

Post autor: Orzeu »

z uśmieszkiem na twarzy wspominam wczorajsze narzekania naszych kibiców, jak to Zanetti blokuje miejsce w podstawowej 11-tce m.in. Alvarezovi, czy Coutinho.

Gdzie teraz jesteście - krytycy :P ?
Obrazek
Dominho
Posty: 549
Rejestracja: 13 sie 2010, 19:59

Odp: Javier Zanetti

Post autor: Dominho »

Dokładnie Orzeu :) Wrzucali na Zanettiego, a ten zagrał za pięciu.
Io non rubo il campionato ed in serie B non son mai stato
FORZA NERAZZURRI
Kusy
Posty: 1403
Rejestracja: 4 wrz 2007, 15:07

Odp: Javier Zanetti

Post autor: Kusy »

Orzeu pisze: z uśmieszkiem na twarzy wspominam wczorajsze narzekania naszych kibiców, jak to Zanetti blokuje miejsce w podstawowej 11-tce m.in. Alvarezovi, czy Coutinho.

Gdzie teraz jesteście - krytycy :P ?
dobrze napisane :-) Już ich pewnie nie ma tutaj :P
"Kochaj ich
Szalony Inter, kochaj ich !
Niekończąca się zabawa
Która trwa przez całe życie
Szalony Inter, kochaj ich !"
Lamatico
Posty: 1698
Rejestracja: 14 maja 2005, 02:00
Lokalizacja: Wolbórz/Kraków
Kontakt:

Odp: Javier Zanetti

Post autor: Lamatico »

Orzeu pisze: z uśmieszkiem na twarzy wspominam wczorajsze narzekania naszych kibiców, jak to Zanetti blokuje miejsce w podstawowej 11-tce m.in. Alvarezovi, czy Coutinho.

Gdzie teraz jesteście - krytycy :P ?
Jak patrzyłem na Alvareza jak schodził i nie wiedział jak się oddycha i popatrzyłem na Javiera w 90 minucie to tylko uśmiech sie na mej twarzy pojawił :D
To mój komentarz na fejsie po postem Gaszki

Orzeu wydaje mi się, że mamy do czynienie z uśmiechem tego samego typu.  :P Grande Il Capitano.
Lechu
Posty: 8
Rejestracja: 31 mar 2011, 11:54
Kontakt:

Odp: Javier Zanetti

Post autor: Lechu »

Mam nadzieję, że zawodnicy tacy jak Il Trattore to nie jest jednak wymierający gatunek, ale jak się tak patrzy na grającą młodzież, to wielu brakuje nawet połowy serca i woli walki, jaką niewątpliwie ma Il Capitano. Oby grał jak najdłużej, a potem został w klubie i pomagał choćby w skautingu, bo jak wiele razy mogliśmy już zauważyć, ma nosa do talentów, szczególnie z rodzinnych stron. Ikona Interu.
Bane
Posty: 8
Rejestracja: 20 cze 2011, 18:00

Odp: Javier Zanetti

Post autor: Bane »

Niesamowity człowiek. Wg mnie najlepszy wzór dla młodych sportowców, zawsze w formie, w 100% przygotowany, zero ekstrawagancji, skandali. Szkoda ze jest tak pomijany w mediach...

W meczu z Milanem najlepszy na boisku. Mam nadzieję ze jeszcze pogra.
slawkomir11
Posty: 94
Rejestracja: 30 lip 2011, 16:40
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Odp: Javier Zanetti

Post autor: slawkomir11 »

Zagrał 700 meczy i jedna czerwona kartka
fmlyhm
Posty: 129
Rejestracja: 31 sie 2010, 12:28
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Odp: Javier Zanetti

Post autor: fmlyhm »

Dzisiaj był żenujący, jak reszta zresztą. W każdym razie najwyższy czas na rewolucję, tyczy to także w/w piłkarza
Obrazek
Serpente
Posty: 658
Rejestracja: 2 lut 2010, 21:04

Odp: Javier Zanetti

Post autor: Serpente »

I tak był jedną z najjaśniejszych postaci, ja bym go jeszcze zostawił, jak reszta w końcu się zepnie to i Zanetti znów wróci na swój odpowiedni wysoki poziom.
Obrazek
fmlyhm
Posty: 129
Rejestracja: 31 sie 2010, 12:28
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Odp: Javier Zanetti

Post autor: fmlyhm »

Tak, wystawiać w 1 składzie poważnej drużyny na środku pomocy kolesia, który gry na środku pomocy zaczął się uczyć w 35 roku życia.. Świetny piłkarz KIEDYŚ.
Jeśli ten ktoś na dzień dzisiejszy jest piłkarsko okej dla Interu, to ja naprawdę nie rozumiem pewnych rzeczy.
Obrazek
Serpente
Posty: 658
Rejestracja: 2 lut 2010, 21:04

Odp: Javier Zanetti

Post autor: Serpente »

Zanetti obecnie i tak umiejętnościami bije na głowę niemal każdego gracza Interu, kondycyjnie zresztą tak samo, mało traci, uspokaja grę itd. też mnie irytuje to że gra na środku pomocy a na lewej obronie biega Nagatomo który poza promowaniem klubu w swoim kraju nie powinien nic innego robić a już tym bardziej grać w pierwszym składzie.
Obrazek
fmlyhm
Posty: 129
Rejestracja: 31 sie 2010, 12:28
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Odp: Javier Zanetti

Post autor: fmlyhm »

Poza kwestią lewej obrony, to nie mogę się z Tobą niestety zgodzić, Nerazzurro_ ... :(
Obrazek
Serpente
Posty: 658
Rejestracja: 2 lut 2010, 21:04

Odp: Javier Zanetti

Post autor: Serpente »

No nie przesadzaj, wiem że Javier to już wiekowy piłkarz ale wciąż gra na poziomie a teraz że nie daje rady można jakoś zrozumieć, wystarczy że patrzysz na takiego Pazziniego czy Ranocchię i już Ci się odechciewa, przy odpowiednich wzmocnieniach i formie zespołu Zanetti wciąż będzie grał jak niejeden młody grajek.
Obrazek
forzaragazzi
Posty: 522
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:34

Re: Javier Zanetti

Post autor: forzaragazzi »

Okazuje się że nasz Javier był do niedawna liderem w liczbie 100% skutecznych podań w LM :-D

http://eurosport.onet.pl/pilka-nozna/li ... l#fp=sport

Lista piłkarzy, którzy w ciągu od sezonu 2003/2004 zanotowali w Lidze Mistrzów stuprocentową skuteczność podań (kolejno: piłkarz, liczba podań, mecz, rok):
Xavi - 96 (FC Barcelona - Paris Saint-Germain, 2013)
Javier Zanetti - 72 (Inter Mediolan - Tottenham Hotspur, 2010)
Emmanuel Eboue - 54 (FC Porto - Arsenal Londyn, 2006)
Lilian Thuram - 50 (FC Barcelona - VfB Stuttgart, 2007)
Cristiano Ronaldo - 50 (Real Madryt - Manchester City, 2012)
Paulo Vinicius - 48 (Sporting Braga - Galatasaray Stambuł, 2012)
Martin Caceres - 48 (FC Basel - FC Barcelona, 2006)
John Terry - 47 (Chelsea Londyn - Werder Brema, 2008)
Rolando - 45 (FC Porto - Dynamo Kijów, 2008)
Ivan Helguera - 43 (AS Roma - Real Madryt, 2004)
Sergio Ramos - 43 (Real Madryt - Dinamo Zagrzeb, 2011).
francoCOMBI
Posty: 1
Rejestracja: 19 kwie 2013, 16:02

Re: Javier Zanetti

Post autor: francoCOMBI »

Widac ze ostatnio sie stara , duzo nawet drybluje
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Javier Zanetti

Post autor: miniu86 »

No cóż Zanetti opuszcza nas na dłuższy czas. Nie wiem ile się leczy zerwanie ścięgna, ale z tego co czytam to nawet i 8 miesięcy. Javier opuści więc końcówkę tego daremnego sezonu, ale i sporą część następnego. Nie wiem jak to będzie po kontuzji, ale być może właśnie w ten sposób Javier będzie pomału schodził ze sceny Interu.
Ljarro
Posty: 2506
Rejestracja: 18 sty 2004, 13:12
Lokalizacja: Lublin

Re: Javier Zanetti

Post autor: Ljarro »

Ja zerwałem 3 marca i już w zasadzie chodze, tylko że wolę nie przeginać.
Tak naprawdę po 4 miesiącach powinienem całkowicie się wyleczyć, więc w przypadku profesjonalnej opieki (Combi lol) powinno to trwać krócej. Inna sprawa, że Zanetti jest trochę starszy ode mnie, z wiekiem podobno się gorzej to leczy.
Jaszczu91
Posty: 1733
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: Javier Zanetti

Post autor: Jaszczu91 »

Bardzo kibicuje Zanettiemu i życzę mu jak najszybszego powrotu do zdrowia. Tym co piszą komentarze w stylu ,,dobrze że doznał kontuzji, może skończy karierę" radzę stuknąć się w głowę. Il Capitano nie zasługuje na taki koniec kariery!! Ja wierzę w niego i czekam na owację na Meazza gdy Zanetti wróci po kontuzji w przyszłym sezonie.
YoozeQ
Posty: 181
Rejestracja: 17 gru 2006, 18:45

Re: Javier Zanetti

Post autor: YoozeQ »

Najpierw legenda koszykówki, czyli Kobe Bryant zrywa ścięgno a teraz naszej legendzie przytrafia się to samo. W przypadku tego pierwszego mówi się o 6 miesiącach. Szkoda, żeby tacy sportowcy kończyli karierę w taki sposób. Nie zasłużyli na to, a wiadomo, że w tym wieku po takiej kontuzji ciężko będzie wrócić na swój poziom. Swoja drogą jak niezniszczalny dotąd Zanetti doznaje kontuzji to o czymś to świadczy. Tyle kontuzji kluczowych piłkarzy w jednym sezonie?
Omen
Posty: 533
Rejestracja: 28 gru 2007, 23:55
Lokalizacja: Piastów

Re: Javier Zanetti

Post autor: Omen »

Capitano nie poddałby się nawet jeśli miałby 50 lat. Na pewno nie zasługuje na takie pożegnanie. Powróci mocniejszy i silniejszy. Może już nie dawał tyle drużynie jednak należy mu się wielki szacunek.
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Javier Zanetti

Post autor: Piter »

Capitano nie jest mięczakiem i jak na jego wiek, jest bardzo wytrzymały i sprawny, gdyby odszedł, brakowało by nam kapitana który kocha Inter tak jak Javier.
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Javier Zanetti

Post autor: Mora »

Nie wyobrażam sobie żeby kariera tak wielkiego piłkarza jak Javier zakończyła się w taki sposób. Operacja się udała, teraz Il Capitano czeka wielomiesięczna rehabilitacja. Powrót do dawnej sprawności będzie jednak piekielnie ciężki...Nie mam wątpliwości, że Javier to twardziel, jednak wieku nie da się oszukać (tak, wiem że Zanettiemu przez lata się to udawało :P ).

Tak czy owak POWODZENIA JAVIER :!:
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
RoB
Posty: 1514
Rejestracja: 30 kwie 2005, 17:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Javier Zanetti

Post autor: RoB »

Niezniszczalny Il Capitano zmienia opony - historia Javiera Zanettiego

http://www.weszlo.com/news/14795-Niezni ... Zanettiego
Bogdan
Posty: 51
Rejestracja: 13 kwie 2014, 00:36
Kontakt:

Re: Javier Zanetti

Post autor: Bogdan »

Stało się. Javier Zanetti odchodzi z Interu. Grazie Il Capitano. Łza się w oku kręci. Takie piękne chwile. To był zaszczyt oglądać takiego zawodnika w barwach Interu... Javier, dziękuję.
Obrazek
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Javier Zanetti

Post autor: Piekarz »

Dopóki nie zmienił Jonathana, byłem twardy jak kamień. Gdy dowiedziałem się, że to już teraz, ledwie drgnęła mi powieka, zresztą od dawna było to wiadome.

Patrząc na zmianę wiedziałem już jednak, że ten wieczór nie skończy się bez ogromnego wzruszenia, no i miałem rację. Odchodzi najwybitniejszy piłkarz, jakiego w całym życiu miałem przyjemność oglądać, odchodzi mój idol dzieciństwa, zawodnik o kryształowych umiejętnościach i stalowych mięśniach, archetyp profesjonalisty, uosobienie Interu.

Łzy w oczach. Dziękuję, Javier. Do końca życia będę pamiętał Ciebie i Twoją grę.
and
Posty: 185
Rejestracja: 25 maja 2010, 14:05
Lokalizacja: Szczecin

Re: Javier Zanetti

Post autor: and »

Wszystko ma swój kres ...
Trudno oglądać takie sceny bez wzruszenia.
Czy Inter będzie miał jeszcze takiego kapitana ????
:flaga:
Dzięki i powodzenia JZ4
:inter:
ODPOWIEDZ