14. kolejka Serie A: Inter - Sampdoria

hbk
Posty: 254
Rejestracja: 24 maja 2008, 11:08
Kontakt:

Re: 14. kolejka Serie A: Inter - Sampdoria

Post autor: hbk »

Nen
Nie przesadzajmy, że nie mamy opcji w ataku. Było kilka meczów, gdy dostępnych było 4 napadziorów, a Mazzari grał jednym. Teraz miał Belfo, może warto było spróbować z ofensywą: Alva- Palacio - Belfo i za nimi Guarin.
MiRas
Ile minut spędzili na boisku Belfo i Kovacic? Pedofil z reguły wchodzi na ostatnie 10 minut meczu. Kova wchodzi regularnie na pół godziny, przy czym sam Mazzari nie wie co z nim zrobić, bo kiedyś mówił, że chce z niego Hamsika, a teraz znowu gra on defensywnie.

Wzmocnienia są konieczne, ale to wie chyba każdy.
Jaszczu91
Posty: 1733
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: 14. kolejka Serie A: Inter - Sampdoria

Post autor: Jaszczu91 »

Ostatnio mam wrażenie że strasznie szwankuje organizacja naszej gry. Mazzarri nie za bardzo wie co ma zrobić z kilkoma piłkarzami. Na jakiej pozycji ma grać Kova, Ricky, Guarin? Kto jest bezpośrednim rywalem tych graczy w walce o 11?Czy Belfodil jest zmiennikiem Palacio czy Guarina? Niby konsekwentnie gramy jednym ustawieniem ale nie widać automatyzmów w grze. We wczorajszym spotkaniu niesamowicie irytował mnie Taider. Dublował tylko pozycje Jonathana. Myślę że powinniśmy grać np 3-5-2 w ataku z Palacio i Icardim za nimi Alvarez skrzydła i w środku Kova od rozgrywania i Cambiasso od przechwytów. Myślę że to miało by ręce i nogi a tak mamy niby najlepszy atak ale w dużej mierze gole strzelamy z przypadkowych akcji.
Don_Balon
Posty: 438
Rejestracja: 7 lis 2007, 21:54
Lokalizacja: Szemud

Re: 14. kolejka Serie A: Inter - Sampdoria

Post autor: Don_Balon »

Belfodil i Kovacic nie gwarantuja jakości na boisku. Ich wejścia z ławki nic nie wnoszą (tylko 1 asysta), a wręcz kaleczą. Z tego tytułu Mazzari szuka dla nich innej opcji/pozycji/zadań, jednak nie może rekonstruować całego zespołu, żeby jeden gracz mógł zagrać na poziomie.
Potrzeba zmian w ataku - Guarin gra podwieszonego, bo nikt inny nie nadaje się do gry - Freddy mimo, że głupi ma przebłyski i wnosi wiecej niż inni gracze. Spokojnie - wróci/przyjdzie napastnik to inaczej to będzie wyglądało, ufam Mazzariemu.

Prawda jest taka, że obecnie ok 14 graczy nadaje się do gry w 1 zespole (tj. nie jest to poziom Interu, ale grają na poziomie Serie A). Potrzeba jakości!
IlCapitano

Re: 14. kolejka Serie A: Inter - Sampdoria

Post autor: IlCapitano »

Zgadzam się, brakuje ewidentnie jakości, ale gdyby oni chociaż próbowali to zniwelować zaangażowaniem, zamiast spacerować w domowym meczu z 19 drużyną w tabeli. To jest kpina. Ja liczyłem, że grając raz na tydzień będziemy w stanie zabiegać rywali i wyrwiemy te zwycięstwa zaangażowaniem, a jest jedna wielka kupa. Pod dobrym początku gramy jakąś parodię, mecz w Udine to było ostatnie nasze dobre spotkanie. Albo Mazzarri weźmie ich za mordy i zagoni do roboty, albo powrócą koszmary Sramy, Ranieriego i Gasperiniego.
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: 14. kolejka Serie A: Inter - Sampdoria

Post autor: miniu86 »

Najlepsze jest to, że jeżeli Mazzari i zawodnicy się nie ogarną to przed świętami możemy mieć tu niezły bajzel. Sezon zapowiadał się dobrze, a nagle może nas zastać niezła drama. Ostatnie 2 mecze powinniśmy wygrać z palcem w dupie i z zamkniętymi oczami - niestety zamiast 6 punktów zdobyliśmy 2, tradycyjnie już nie wykorzystując prezentów od rywali(Napoli dzisiaj może nam juz odjechać). W następnej kolejce podejmujemy znacznie lepszą od Sampdorii, Parmę. Potem do świąt zagramy jeszcze z Napoli i Milanem i nagle może się okazać, że jesteśmy w czarnej dupie. Wszystko zaś przez frajerzenie meczy jak wczoraj.
Seba
Posty: 1459
Rejestracja: 29 sie 2006, 19:53

Re: 14. kolejka Serie A: Inter - Sampdoria

Post autor: Seba »

Interowi brakuje jakości i nie podlega to żadnej dyskusji. We wczorajszym meczu zawiodło jednak coś innego. Powinniśmy atakować i próbować zdominować rywala bez względu na to jaki skład wyszedł. To spotkanie zawaliliśmy już w szatni, bo nawet obecni zawodnicy powinni spokojnie ograć Sampdorie.

Ciekawie wygląda sprawa trenerów. Każdy szkoleniowiec ma bardzo dobry początek (Leonardo, Ranieri, Stramaccioni, a teraz Mazzarri). Schody zaczynają się po kilku miesiącach. W czym tkwi problem? Nagle wszyscy zapominają jak się gra w piłkę? Trochę to wygląda, jakby piłkarze na początku chcieli pokazać się przed nowym trenerem i dają z siebie wszystko. Gdy jednak już wkupią się w jego łaski zaczyna się sielanka i regularne wpadki. Innego wytłumaczenia nie widzę, bo różnica w zaangażowaniu w porównaniu z początkiem sezonu jest aż nadto widoczna. W takich sytuacjach wypadałoby zrobić kilka roszad, aby dać do zrozumienia, że nikt nie jest nietykalny. Z drugiej jednak strony, czy ktoś w ogóle powinien ich motywować? Sami powinni doskonale wiedzieć, co należy do ich obowiązków. W końcu mało nie zarabiają...
Obrazek
hbk
Posty: 254
Rejestracja: 24 maja 2008, 11:08
Kontakt:

Re: 14. kolejka Serie A: Inter - Sampdoria

Post autor: hbk »

Belfodil i Kovacic maja odpowednio 21 i 19 lat, jak Ci kolesie maja gwarantowac jakosc, jak nie graja lub wchodza z lawki na kilkanascie minut?
Z niektorymi mlodymi tak jest, ze trzeba na nich konsekwentnie stawiac, by zaczeli grac. Tak bylo z Cou.
No, ale jak trener woli z Guarina robic napastnika, niz stawiac na Belfo, to co zrobisz?
groch
Posty: 374
Rejestracja: 14 sie 2006, 10:56
Lokalizacja: Kruszwica

Re: 14. kolejka Serie A: Inter - Sampdoria

Post autor: groch »

Palacio po raz kolejny pokazał, że lepiej czuję się schodząc do boku itd. Przy bramce na 1-0 w polu karnym nie było napastnika!!! Bo Palacio nie jest typowym napastnikiem którego można ustawić na szpicy. Belfodil ma warunki... Ma szybkość... Czemu nie postawić na niego od początku. Zrezygnować z jednego z dwójki Taider Guarini wymienić ich na napastnika! Lub jeśli Mazzaś tak bardzo chce grać jednym to dać Belfo/Icardiego jak wyzdrowieje na szpicę a za nim podwiesić Palacio i Alvareza...
Jeszcze jedna sprawa.. Nie wiem co powiedział im w szatni Mazzari ale przestali grać w 2 polowie!
Belfodil i Kovacic nie gwarantuja jakości na boisku. Ich wejścia z ławki nic nie wnoszą (tylko 1 asysta), a wręcz kaleczą.
Pozwolę Ci przypomnieć jak grał Alvarez jak nie miał pewnego miejsca w składzie... a jak gra teraz. Piłkarzom potrzebne jest ZAUFANIE!!!
Nen
Posty: 1387
Rejestracja: 30 wrz 2006, 09:59
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: 14. kolejka Serie A: Inter - Sampdoria

Post autor: Nen »

groch pisze: Lub jeśli Mazzaś tak bardzo chce grać jednym to dać Belfo/Icardiego jak wyzdrowieje na szpicę a za nim podwiesić Palacio i Alvareza...
Wydaje mi się, że Mazzarri wykona taki manewr jak tylko wróci Icardi, po prostu woli jego od Belfodila, co pokazał w przedmeczowych przygotowaniach. Icardi, mimo słabszych warunków, wydaje się mieć lepszego nosa do strzelania bramek, a tego nam najbardziej potrzeba - lisa w polu karnym, który pewnie wykończy akcje. Być może już w następnym meczu ligowym rozpoczniemy z argentyńskim trio: Alvarez-Icardi-Palacio, czego Wam i sobie życzę, bo oglądanie Guarina parodiującego napastnika już boli w oczy.
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: 14. kolejka Serie A: Inter - Sampdoria

Post autor: miniu86 »

Oby tak zrobił jak wróci Icardii bo już nie da sie patrzeć na tą kreaturę Guarin-Palacio. Nie ma wtedy w ogóle napastnika.

Również uważam, że obecnie marnuje się talent Kovacica. Nie wiem dlaczego foruje Taidera podczas gdy Mateo prezentuje o wiele wyższą kulturę rozgrywania piłki.
and1
Posty: 604
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:56
Lokalizacja: Glasgow
Kontakt:

Re: 14. kolejka Serie A: Inter - Sampdoria

Post autor: and1 »

miniu86 pisze:Mateo prezentuje o wiele wyższą kulturę rozgrywania piłki.
Nie mam pytan. Koles w meczu z Sampa i Bologna nie mial ani jednej dobrej pilki. Odbija sie od rywali jak Cou. Widac, ze forma nie ta co w zeszlym roku bo wchodzi w okolicach 60min i wnosi gowno...ma odciazac zmeczonego Alvareza pokazywac sie dryblowac podawac. Szczesliwa asysta (wypracowana przez Zanettiego) ot co wielki Kova pokazal w tym sezonie. Porownaj sobie gre Alvareza i Kovy a nie pierdzielisz farmazony o kulturze rozgrywania pilki! Z Belfoldilem wydaje moze byc tak ze albo nie przyklada sie do treningow albo po prostu nie dogaduje sie z trenerem...dlatego woli Mazzari stawiac na Palacio niz algierczyka. Co jest bledem oczywiscie...
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: 14. kolejka Serie A: Inter - Sampdoria

Post autor: miniu86 »

Nie porównałem Kovacica do Alvareza tylko do Taidera, więc bądź tak uprzejmy i przestań wypisywać głupoty. Alvarez formy z bagażnika też nie wyciągnął tylko Mazzari konsekwentnie na niego stawiał. Czy mu szło czy nie.

Niech Mateo dostanie teraz 5 spotkań od 1 do minimum 70 minuty i potem możemy rozmawiać o tym co wielki Kovacic pokazał.
Don_Balon
Posty: 438
Rejestracja: 7 lis 2007, 21:54
Lokalizacja: Szemud

Re: 14. kolejka Serie A: Inter - Sampdoria

Post autor: Don_Balon »

Akurat gra Taider'a w pierwszym składzie to czysty wymóg taktyczny - Mazzari gra twardym środkiem (w Napoli miał Behrami i Inler, u nas Cuchu i Taider). Osobiście (choc jestem chyba odsosobniony) gra Algierczyka podoba mi się, gra "z jajem", powalczy, pobiega (obecnie multizadaniowiec - odbiera, podaje, atakuje (ostatnio czeście w polu karnym niż Palacio)), zatem Kovacic (dla mmnie) nie nadaje się do gry na tej pozycji.
Obecnie jedyną w miare słuszną pozycją dla Mateo to ofensywny pomocnik (bo z takim charakterem gra Ricky) z tym, że nie widze szans, żeby wygryzł Alvareza, który (o zgroza) jest najlistotniejszym graczem w zespole. Nawiązując do Ricardo - zawsze lubiłem jego styl, ale nie widziałem go na pozycjach na których wystawiali go byli trenerzy, ponadto wciąż uważam, że pozycja Alvareza (to że jest naszą "gwiazdą") pokazuje, jak słaby kadrowo jest Inter (dobry. Tylko dobry)

Wracając do ogółu taktyki, to widać, żę WM chce wprowadzić swoją autorską taktykę z Napoli. Brak opcji w ataku zmusza go do kombinowania z Guaracio. Jestem pewien, że jak wróci Diego/przyjdzie napastnik, to biegu wejdzie na szpice. Tylko co Walter zrobi z Freddym?
Guarin przypomina mi Boetenga - gra piach, ale raz na pare meczy zagra coś wielkiego, z tym że zrobi to w "medialnym" meczu i pośredni kibice będą się nim zachwycali, a kibice klubu są całkiem innego zdania, bo widzą jego gre na codzień.

Wracając do meczu, czy tylko mnie zastanawia gra Cuchu? tak, miał pare fajnych zagrań (ogólnie w sezonie), jednak obserwując go widze, jak bardzo jest poza grą w defensywie - w jego sferze zawsze jest dziura, co w naszym ustawieniu daje prezenty i możliwości gry prostopadłymi piłkami (Doria miała pare ciekawych zagrań), a gdzie był Esteban? truchtał 30m dalej poza grą. Tak samo z jego pressingiem - gra pod atakiem i wystarczy jedna prosta klepa i defensywny pomocnik jest poza grą. Oczywiście nie neguje jego atutów, ale dla mnie pokazuje je tylko, gdy Inter jest przy piłce - wtedy faktycznie jest przydatny. Wciąż mam nadzieje, że Walter stworzy pomoc jak w Napoli - walczących o każdą piłkę. Samego Cuchu widziałbym na pozycji Taidera - bardziej wszechstronne zadania, mógłby pochasać z przodu itd. Kto w jego miejsce? marzy mi się Behrami, ale to raczej nierealne.

Najważniejsze, że Walter widzi, że dzieje się zle i niby ostro jechał zespół w niedziel i poniedziałek, oby skutecznie!

non mollare mai!
ODPOWIEDZ