Liga Europejska 2014/15

Tematy dotyczące europejskich pucharów.
Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Liga Europejska 2014/15

Post autor: Chuchu »

Znamy naszego pierwszego przeciwnika w walce o Ligę Europejską. Jest to islandzki Stjarnan, który w poprzedniej rundzie wyeliminował Lecha. Dla Interu ten dwumecz nie powinien stanowić większego problemu i liczę na wysokie zwycięstwo naszych.

Legia, po frajerskim wywaleniu się z Ligi Mistrzów zagra z Aktobe, Ruch natomiast czeka bardzo ciężka przeprawa z Metalistem Charków. Z innych włoskich, rywalem Torino będzie RNK Split.
Sinolog
Posty: 211
Rejestracja: 3 paź 2012, 19:00

Re: Liga Europejska 2013/14

Post autor: Sinolog »

Chuchu, a czy to nie przypadkiem LE 2014/15? :P

A co do tematu to mecz z Islandczykami można będzie potraktować jako kolejne dwie dobre okazje do zbudowania formy na ligowe spotkania. Broń Boże nie lekceważę rywala, ale chyba żaden normalny kibic nie ma cienia wątpliwości kto przejdzie dalej. Dwa dobre występy, a w szczególności efektowne zwycięstwo na SS powinny dogodzić i nam kibicom, i wzmocnić morale graczy.

Co do afery z Legią natomiast, to czytałem, że możliwy jest przekręt finansowy i Warszawiacy mogli zainkasować za ten numer niezłą kasę, ale wątpię. Szkoda tak głupiego błędu, szczególnie po tak dobrym dwumeczu, ale niech to będzie nauczka i przestroga na przyszłość.
hQ
Posty: 457
Rejestracja: 23 lis 2008, 16:28
Kontakt:

Re: Liga Europejska 2013/14

Post autor: hQ »

Nie oszukujmy się, to nie jest taki Inter jak za Stramaccioniego i nie będzie żenady jak w meczach z Vaslui i Hajdukiem. To, że pokonali Lecha to świadczy tylko o amatorszczyźnie Poznaniaków (przede wszystkim trenera, ale zawodników również). My powinniśmy ich wyeliminować nawet tą jedenastką 'niechcianych w Interze'. Fajnie jakbyśmy potraktowali na serio te rozgrywki i nabili dużo punktów do naszej ligi. Dla porównania jedna niemiecka drużyna już z LE odpadła (Mainz). Musimy nabijać punkty by uciec lidze portugalskiej i francuskiej, które mają słabsze zestawy zespołów w LE (Rio Ave, Nacional, Estoril oraz Guignamp, St. Etienne i OL). Jakbyśmy doszli do finału to bankowo bym pojechał :D

Jeśli chodzi o sytuację Legii to odsyłam tutaj: http://www.weszlo.com/2014/08/08/wszyst ... lko-u-nas/

Bereszyński napisał na fejsbuku, że celem teraz jest finał w Warszawie. Najpierw niech przejdą Aktobe, przeciwnika jak najbardziej do klepnięcia.

Ruch trafił na Metalist. Nie są faworytami i większość mówi, że odpadnie. Z drugiej strony tak samo było w poprzedniej rundzie i (cudem) przeszli dalej. A niech awansują i dostaną zastrzyku gotówki.
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Liga Europejska 2013/14

Post autor: Piter »

Warszawa dla nas to cel do zrealizowania i sam trener Mazzarri powiedział, że chciałby zagrać w finale na stadionie narodowym w Polsce. Duże znaczenie będzie miał terminarz Ligi Europy, ponieważ w lidze zdarzają nam się trudne mecze, dwa lub trzy pod rząd i nie wiadomo jak nasz sztab zareaguje, postawi wszystko na ligę czy postara się o awans w fazie pucharowej LE.

Co do legii i walkowera, odbiło mi się o uszy, że jeśli drużyna daje walkowera w fazie pucharowej (LE LM czy Puchar kraju) to automatycznie jest dyskwalifikowana bez względu na wszystko (nawet wynik w pierwszym meczu), ile w tym prawdy niestety nie wiem, może ktoś z forum dobrze obeznany w przepisach U€£Y rozjaśni dobrze zaistniałą sytuację.
Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Liga Europejska 2013/14

Post autor: Chuchu »

Piter9702 pisze:Co do legii i walkowera, odbiło mi się o uszy, że jeśli drużyna daje walkowera w fazie pucharowej (LE LM czy Puchar kraju) to automatycznie jest dyskwalifikowana bez względu na wszystko (nawet wynik w pierwszym meczu), ile w tym prawdy niestety nie wiem, może ktoś z forum dobrze obeznany w przepisach U€£Y rozjaśni dobrze zaistniałą sytuację.
UEFA zmieniła oficjalnie raport meczowy i nie widnieje tam dyskwalifikacja, tylko walkower w wysokości 3-0 na korzyść Celtiku, ponieważ Bereszyński zagrał tylko w rewanżu, i tylko o drugi mecz się rozchodzi, więc gdyby Legia wygrała w Warszawie powiedzmy 5-1, to chyba by i tak awansowała dalej. Podejrzewam, że sytuacja inaczej wyglądałaby w sytuacji, gdzie klub dobrowolnie oddaje mecz walkowerem.

Można mieć pretensje do UEFA o zbyt sztywne trzymanie się biurokratycznych procedur, ale to Legia jest sama sobie winna, ze względu na brak kompetencji ludzi w zarządzie.
hQ
Posty: 457
Rejestracja: 23 lis 2008, 16:28
Kontakt:

Re: Liga Europejska 2014/15

Post autor: hQ »

Przed chwilą w Panoramie była mowa o tej karze. Kara dotyczy jednego meczu i gdyby Ivica Vrdoljak umiał strzelać karne to Legia grałaby dalej. Było porównanie do meczu Debreczynu gdzie też grał nieuprawniony zawodnik, ale jak ktoś gdzieś wspomniał, z innego względu był nieuprawniony i kara się różni (chociaż ja nie widzę różnicy, nieuprawniony zawodnik to nieuprawniony). Podano jako przykład mecz sprzed iluś lat gdzie PSG też dostało walkowera jak Legia, z tym, że Paryżanie rewanż wygrali wysoko i awansowali dalej (pewnie jakby nie awansowali to kara byłaby finansowa, a nie walkower).
kulasiak
Posty: 212
Rejestracja: 2 sie 2009, 20:01

Re: Liga Europejska 2014/15

Post autor: kulasiak »

Wina administracji Legii jest niepodważalna i nie ma co zganiać teraz winy na Vrdoljaka bo piłkarze wygrali 6-1 więc całkowita wina leży po stronie odpowiedzialnych za zgłaszanie list i sprawy związane z przepisami. Mnie jednak zastanawia jeszcze jedna rzecz. Przy każdym meczu jest taki ktoś jak delegat UEFA i czemu on dopuścił w ogóle by Bereszyński siedział na ławce rezerwowych? Nie wiem czy jest to jakoś ustalone przepisami ale przynajmniej w FM(a tam przepisy są odwzorowane wiernie) jeśli zawodnik jest zawieszony to nie może w ogóle siadać nawet na ławce rezerwowych. Według mnie ten delegat powinien zwrócić na to uwagę przed meczem zamiast po fakcie bo teraz wygląda to tak jakby tylko UEFA na to czekała by dowalić karę. Bo w takim razie po co ten delegat jak on nawet pojęcia nie ma kto może, a kto nie może grać.

Inną sprawą jest wysokość kary. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że UEFA karze w taki sposób klub z czołówki. Widać to choćby po śmiesznych karach dla City i PSG(gdzie dla właścicieli tych klubów te kary to jak miesięczna wypłata dla przeciętnego Polaka) za łamanie finansowego fair play.
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Liga Europejska 2014/15

Post autor: Mora »

kulasiak pisze:Inną sprawą jest wysokość kary. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że UEFA karze w taki sposób klub z czołówki. Widać to choćby po śmiesznych karach dla City i PSG(gdzie dla właścicieli tych klubów te kary to jak miesięczna wypłata dla przeciętnego Polaka) za łamanie finansowego fair play.
Jestem przekonany, że gdyby była odwrotna sytuacja i to Legia do awansu potrzebowałaby walkowera z takim Celtikiem, to mafia z UEFA nałożyłaby tylko karę finansową na szkocki klub i o walkowerze nie byłoby mowy. Wina działaczy Legii oczywiście niepodważalna, ale z drugiej strony to kara jest nieadekwatnie wysoka do przewinienia. UEFA w taki sam sposób nie ukarałaby atrakcyjnego marketingowo klubu z zachodniej Europy. Równie wysokie kary Legia dostawała za wybryki kibiców, gdy inne kluby dostawały kary finansowe, Legia miała zamykaną Żyletę itd. Skorumpowana mafia i tyle, ale nie byłoby w ogóle tematu gdyby nie koszmarne niedopatrzenie w klubie...

Co do losowania Interu: nie wyobrażam sobie, żeby Inter nie wyeliminował rybaków z Islandii, fajne wejście w sezon się szykuje. Stjarnan wg klubowego współczynnika UEFA jest najsłabszym zespołem w całej LE, zaś od Interu więcej punktów ma tylko Lyon. Przepaść jest ogromna i na San Siro powinien być spacerek, w Islandii gospodarze być może powalczą o coś więcej...
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
Klinsi64
Posty: 945
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Liga Europejska 2014/15

Post autor: Klinsi64 »

dostaliśmy frajera do klepnięcia takie są fakty i w sumie świetnie,bo ostatnia rzecz jakiej potrzebujemy to poślizgnięcie się na początku sezonu :) terminarz Serie A mamy bardzo korzystny,nic tylko wjechać w sezon na pełnej curvie ;)
kachol
Posty: 596
Rejestracja: 5 mar 2009, 21:14

Re: Liga Europejska 2014/15

Post autor: kachol »

Zobaczymy jak daleko Inter zajdzie w LE, ale nie ma co się oszukiwać, wracamy do pucharów i LE dla nas tym razem nie jest niechcianym pucharem, bo pora ponownie przypomnieć o sobie w europie.

Co do Legii to żal mi kibiców i piłkarzy Legii. Jednak część mnie nie potrafi przestać się śmiać z tego jak frajersko to wygląda. Widocznie LM nie dla Polaków, nawet jak piłkarsko do niej doskoczą, to i tak ktoś da dupy od strony organizacyjnej.
kachol
Posty: 596
Rejestracja: 5 mar 2009, 21:14

Re: Liga Europejska 2013/14

Post autor: kachol »

Chuchu pisze: UEFA zmieniła oficjalnie raport meczowy i nie widnieje tam dyskwalifikacja, tylko walkower w wysokości 3-0 na korzyść Celtiku, ponieważ Bereszyński zagrał tylko w rewanżu, i tylko o drugi mecz się rozchodzi, więc gdyby Legia wygrała w Warszawie powiedzmy 5-1, to chyba by i tak awansowała dalej. Podejrzewam, że sytuacja inaczej wyglądałaby w sytuacji, gdzie klub dobrowolnie oddaje mecz walkowerem.

Można mieć pretensje do UEFA o zbyt sztywne trzymanie się biurokratycznych procedur, ale to Legia jest sama sobie winna, ze względu na brak kompetencji ludzi w zarządzie.
Chuchu nie masz racji, nawet gdyby Legia wygrała 12-0 to i tak odpadliby z powodu walkowera. Bo wyobraź sobie sytuacje, że w pierwszym meczu Legia wygrała 5-1, a w rewanżu Celtic wygrywa 4-0 i wchodzi Bereszyński, Uefa nakłada karę walkowera 3-0 i dzięki złamaniu regulaminu awansuje Legia zamiast Celticu, który wygrałby w tej hipotetycznej sytuacji awans na boisku. Więc banda baranów co uważa, że gdyby Legia strzeliła karne w pierwszym meczu to by awansowała niech najpierw pomyśli, a potem ma pretensje.
eKubaL
Posty: 1499
Rejestracja: 10 wrz 2006, 11:52
Kontakt:

Re: Liga Europejska 2013/14

Post autor: eKubaL »

kachol pisze:
Chuchu pisze: UEFA zmieniła oficjalnie raport meczowy i nie widnieje tam dyskwalifikacja, tylko walkower w wysokości 3-0 na korzyść Celtiku, ponieważ Bereszyński zagrał tylko w rewanżu, i tylko o drugi mecz się rozchodzi, więc gdyby Legia wygrała w Warszawie powiedzmy 5-1, to chyba by i tak awansowała dalej. Podejrzewam, że sytuacja inaczej wyglądałaby w sytuacji, gdzie klub dobrowolnie oddaje mecz walkowerem.

Można mieć pretensje do UEFA o zbyt sztywne trzymanie się biurokratycznych procedur, ale to Legia jest sama sobie winna, ze względu na brak kompetencji ludzi w zarządzie.
Chuchu nie masz racji, nawet gdyby Legia wygrała 12-0 to i tak odpadliby z powodu walkowera. Bo wyobraź sobie sytuacje, że w pierwszym meczu Legia wygrała 5-1, a w rewanżu Celtic wygrywa 4-0 i wchodzi Bereszyński, Uefa nakłada karę walkowera 3-0 i dzięki złamaniu regulaminu awansuje Legia zamiast Celticu, który wygrałby w tej hipotetycznej sytuacji awans na boisku. Więc bgolanda baranów co uważa, że gdyby Legia strzeliła karne w pierwszym meczu to by awansowała niech najpierw pomyśli, a potem ma pretensje.
Po takiej akcji i hipotetycznym zwycięstwie w kolejnych latach w pierwszym meczu przewagą powyżej trzech goli na miejscu Legii w rewanżu wystawiłbym drużynę złożoną z... chłopców do podawania piłek.

Zasady są jednak jasne, nieuprawniony zawodnik - walkower. Pozostaje pytanie czy taka sama sankcja (sprawiedliwa) spotkałaby Real czy Barcelonę?
GULI
Posty: 673
Rejestracja: 13 gru 2008, 17:11
Lokalizacja: Wlkp

Re: Liga Europejska 2014/15

Post autor: GULI »

...Gdyby tylko Lech wygrał ten dwumecz ze Stajenadranem to mielibyśmy zajebisty mecz z perspektywy polskiego kibica Interu...Mecz w Poznaniu to byłoby coś wspaniałego...a tak jak to mówią nasi politycy..chuj dupa i kamieni kupa...
gulaszowaamino

Re: Liga Europejska 2014/15

Post autor: gulaszowaamino »

GULI pisze:...Gdyby tylko Lech wygrał ten dwumecz ze Stajenadranem to mielibyśmy zajebisty mecz z perspektywy polskiego kibica Interu...Mecz w Poznaniu to byłoby coś wspaniałego...a tak jak to mówią nasi politycy..chuj dupa i kamieni kupa...
Muszę Ci coś wyjaśnić. Gdyby Lech przeszedł tych pastuchów to byłby rozstawiony nie mógłby trafić na Inter. Nie musisz dziękować, pozdrawiam serdecznie.
hQ
Posty: 457
Rejestracja: 23 lis 2008, 16:28
Kontakt:

Re: Liga Europejska 2014/15

Post autor: hQ »

kachol, jak zespół wygrywa większą ilością bramek niż wynosi walkower to pozostaje taki wynik. Czyli jeśli by wygrywali 4-0 to zostałoby 4-0. Jeśli np. 6-3, to walkower wynosiłby 6-0 itd. Więc tu nie masz racji.
sempre_fci
Posty: 237
Rejestracja: 16 mar 2010, 22:48

Re: Liga Europejska 2014/15

Post autor: sempre_fci »

Można mieć pretensje do UEFA o zbyt sztywne trzymanie się biurokratycznych procedur, ale to Legia jest sama sobie winna, ze względu na brak kompetencji ludzi w zarządzie.
Racja, kara raczej nieadekwatna do wykroczenia... Ide o zaklad ze jakby to byla inna druzyna (bardziej medialna) np Barca, Mu, Real itd to decyzja bylaby zupelnie inna...
Klinsi64
Posty: 945
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Liga Europejska 2014/15

Post autor: Klinsi64 »

Barca,MU czy Real nie pozwoliłyby sobie na taką amatorkę,szkoda tylko,że Legia nadal się ośmiesza idiotycznym listem,w którym wycierają sobie gęby legendami Celtiku,widać że nie dorośli do poważnej piłki...
Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Liga Europejska 2014/15

Post autor: Chuchu »

No to gramy w grupie z Dnipro Dniepropietrowsk, Saint-Etienne i Qarabagiem Agdam. Mogło być gorzej, mogło być lepiej. Jeśli traktujemy te rozgrywki poważnie, to awans z 2. miejsca będzie bardzo słabym rezultatem, a myślę, że w tym sezonie, z Thohirem naciskającym na markę w Europie, to pewnie finał w Warszawie się naszym marzy. Zaczynamy od wyjazdu na Ukrainę, liczę na mocny początek i pewne zwycięstwo.
sempre_fci
Posty: 237
Rejestracja: 16 mar 2010, 22:48

Re: Liga Europejska 2014/15

Post autor: sempre_fci »

Troche tych kilometrow natrzaskaja chlopaki....
Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Liga Europejska 2014/15

Post autor: Chuchu »

No to w 1/16 mamy Celtic. Cieszę się, bo to jest to drużyna obecnie słaba i jedyne czym straszą, to nazwą. Z drugiej strony, o Interze można powiedzieć to samo. Aczkolwiek wydaje mi się, że powinniśmy sobie ze Szkotami poradzić. Pierwszy mecz 19 lutego w Glasgow.
Dzyl
Posty: 591
Rejestracja: 19 sty 2010, 19:15

Re: Liga Europejska 2014/15

Post autor: Dzyl »

Dwa mecze ze Szkotami powinniśmy wygrać bez problemu. Skoro Legia potrafiła ich ograć to nie przyjmuję nawet do wiadomości że my tego nie zrobimy. Mam nadzieję, że do lutego wzmocnimy się przynajmniej 2 konkretnymi zawodnikami i powalczymy o coś w LE.
mediolan
Posty: 383
Rejestracja: 11 maja 2010, 22:06

Re: Liga Europejska 2014/15

Post autor: mediolan »

jeszcze godzine przed losowaniem kumpel czytal koszyki jak tylko uslyszalem Celtic odrazu powiedzialem z nimi zagra Inter i prosze :) szkoda ze jak ide do buka to juz takiego farta nie mam -.-
Baszczu
Posty: 535
Rejestracja: 25 sie 2006, 14:52
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Liga Europejska 2014/15

Post autor: Baszczu »

Obstawiałem, że trafimy na Liverpool, ale ostatecznie wylosowaliśmy ich zgodę. ;) Co tu dużo mówić: kasztany. Trudno o łatwiejsze losowanie, może Aalborg albo Guingamp (chociaż wczoraj ograli PSG, co nam by się udało raz na dziesięć prób). Tak czy siak, powinniśmy się ze Szkotami uporać bez większego problemu, nawet biorąc pod uwagę nasze położenie. W sytuacji takiej jak obecna należy się cieszyć z mniej atrakcyjnych rywali, ponieważ w przyszłym roku przestanie się liczyć nasz magiczny sezon 2009/2010 w rankingach i zjedziemy ze współczynnikiem na łeb na szyję.
JarINT
Posty: 11
Rejestracja: 18 paź 2011, 20:13
Lokalizacja: Llanelli UK

Re: Liga Europejska 2014/15

Post autor: JarINT »

Jak już wiadomo trafiliśmy na Celtic Glasgow .
Całkiem dobre losowanko dla nas :)
Mam chęć wybrać się w lutym na ten mecz do Glasgow - nie mam daleko 2/3h i jestem także postaram się o tickety .
Ktoś z was myśli nad obejrzeniem live tego meczu/dwumeczu ?
Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Liga Europejska 2014/15

Post autor: Chuchu »

Wszystkie pary 1/8 finału:
Everton - Dynamo Kijów
Dnipro Dniepropietrowsk - Ajax
Zenit Sankt-Petersburg - Torino
VfL Wolfsburg - INTER MEDIOLAN
Villarreal - FC Sevilla
Napoli-Dynamo Moskwa
Club Brugges - Besiktas
Fiorentina - Roma

Czyli czeka nas przeprawa z Wolfsburgiem. W Bundeslidze są wiceliderem a w ostatnich 10 spotkaniach wygrywali 7 razy i remisowali 3. Są więc jak w widać w dobrej formie i czeka nas ciężki dwumecz. Inter to jednak Inter i z mocniejszymi rywalami zwykle nasi chłopcy spinają poślady i walczą, nawet jak są wyraźnie słabsi. Mamy ten minimalny atut, że rewanż gramy u siebie, więc przy ewentualnej (a raczej prawdopodobnej) porażce w pierwszym meczu możemy jeszcze liczyć ewentualnie na jakąś walkę do końca jak 2 lata temu z Tottenhamem chociażby.
RoB
Posty: 1514
Rejestracja: 30 kwie 2005, 17:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Liga Europejska 2014/15

Post autor: RoB »

Mocny rywal, być może najmocniejszy ale nie ma co płakać, jeśli ich przejdziemy to później będzie z górki :D Liczę na przyzwoity wnyk w pierwszym meczu i pełne San Siro w rewanżu.
Szkoda, że wylosowali tą włoską parę ale to było raczej pewne.
Omen
Posty: 533
Rejestracja: 28 gru 2007, 23:55
Lokalizacja: Piastów

Re: Liga Europejska 2014/15

Post autor: Omen »

W końcu czeka nas mecz prawdy w tym sezonie. Z wielkim respektem podchodzę do Wilków ale niech oni się boją nas. Szkoda,że Roma wpadła na Fiorentinę... mogło być lepiej no ale każda z Włoskich drużyn ma szansę. Nie skreślałbym Torino.
Blablarzynca
Posty: 268
Rejestracja: 13 kwie 2010, 19:24
Kontakt:

Re: Liga Europejska 2014/15

Post autor: Blablarzynca »

Dobre losowanie. Jak już się bić w tej Lidze Europy to z najlepszymi. Odpadniemy, to będzie spokój, ale jak już przejdziemy Wolfsburg, to nie widzę przeszkody równie mocnej co Wilki. Także do boju, z szacunkiem, ale nie ma co się ich bać. Jesteśmy Interem, do cholery :D
Jaszczu91
Posty: 1733
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: Liga Europejska 2014/15

Post autor: Jaszczu91 »

Jeśli celujemy w wygranie tej ligi europejskiej to Wolfsburg prędzej czy później musielibyśmy ograć ;) wolałbym żeby to było później ale nie ma co narzekać. Szanse oceniam 50% do 50%. Mecz z Bayernem pokazał ich siłę ale takie spotkanie wychodzi raz w sezonie. A Inter z każdym tygodniem powinien byc lepszy.
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Liga Europejska 2014/15

Post autor: Mora »

Przed losowaniem chciałem, żeby Inter uniknął Sevilli i Wolsfburga. Nie udało się i to będący w znakomitej formie team z Niemiec jest faworytem dwumeczu. Inter oczywiście nie jest bez szans, kluczem do awansu jest strzelenie bramki (bramek ;-) ) na wyjeździe, co zawsze daje przewagę w pucharach. Generalnie stawka w tej edycji LE nie jest przesadnie silna, Sevilla, Wolsfburg, Roma i Napoli wydają się głównymi faworytami. Gdyby udało się przejść Niemców nie mielibyśmy zbyt wiele trudnych przeszkód do pokonania. Szanse w dwumeczu oceniam na 55% do 45% na korzyść "Wilków".
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
ODPOWIEDZ