4. kolejka Serie A: Inter - Atalanta

ODPOWIEDZ
Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

4. kolejka Serie A: Inter - Atalanta

Post autor: Chuchu »

Emocje po wpadce z Palermo nieco opadły i przyszedł czas na kolejny mecz. Do Mediolanu przyjeżdża Atalanta z Denisem w ataku. Wiadomo, że każdy oczekuje teraz zwycięstwa, ale nasze ostatnie pojedynki z nimi prezentują się tak:
Obrazek

Przewidywane składy:

Inter (3-5-2): Handanovic; Ranocchia, Vidic, Juan Jesus; Nagatomo, Kovacic, M'Vila,Hernanes, Dodò; Palacio, Icardi.

Rezerwowi: Carrizo, Campagnaro, Andreolli, Mbaye, Jonathan, D'Ambrosio, Medel, Kuzmanovic, Krhin, Obi, Guarin, Osvaldo.
Trener: Mazzarri
Zdyskwalifikowani: brak
Kontuzjowani: brak

Atalanta (4-4-1-1): Sportiello; Zappacosta, Benalouane, Biava, Dramè; D'Alessandro,Cigarini, Carmona, Estigarribia; Moralez, Denis.
Rezerwowi: Avramov; Scaloni, Cherubin, Stendardo, Bellini, Raimondi, Baselli, Molina, Migliaccio, Gomez, Boakye, Bianchi.
Trener: Colantuono
Zdyskwalifikowani: brak
Kontuzjowani: Rossetti, Spinazzola, Del Grosso
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: 4. kolejka Serie A: Inter - Atalanta

Post autor: miniu86 »

Zdrowy rozsądek nakazuje szykować się na ciężki mecz. Powiedzieć, że ostatnio nam z nimi nie idzie to nic nie powiedzieć.
Handanovic będzie jutro wyciągał piłkę z siatki przynajmniej raz.

Po Interze nie wiadomo czego się spodziewać. Powiedzieć można jedno. Dwa najbliższe mecze przybliżą nas do odpowiedzi na pytanie, czy Mazzari w końcu coś buduje czy może nadal tkwimy w marazmie kilku ostatnich sezonów.
yoda79
Posty: 697
Rejestracja: 12 mar 2009, 09:11

Re: 4. kolejka Serie A: Inter - Atalanta

Post autor: yoda79 »

Sportiello; Zappacosta, Benalouane, Biava, Dramè; D'Alessandro,Cigarini, Carmona, Estigarribia; Moralez, Denis
To jest skład naszych przeciwników, powiem krótko - takie zespoły musimy ogrywać.
Koniec tłumaczenia, bełkotu o trudnym przeciwniku - musi być wygrana.
Don_Balon
Posty: 438
Rejestracja: 7 lis 2007, 21:54
Lokalizacja: Szemud

Re: 4. kolejka Serie A: Inter - Atalanta

Post autor: Don_Balon »

Z Atalantą gra nam się ultra ciężko, jednak zespół z Bergamo po stracie Bonaventury powinien nie mieć za dużo do powiedzenia i liczę na gładkie zwycięstwo.

Ciekawe jak zagra Don Rodrigo, zawsze robił różnice, wiec mam nadzieję, że przechyli szale korzyści na naszą stronę. Jeśli Vidić nie będzie podawał napastnikom, Yuto nie będzie przeszkadzał, a Icar da rade ukuć liczę na gładkie 2-0.

Boje się tylko Denisa, który zawsze jest ultra koksem przeciw Nam.

Forza Ragazzi!
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: 4. kolejka Serie A: Inter - Atalanta

Post autor: Odet »

Jest Denis jest zabawa :)

dobrze, że gramy już teraz, bo Atalanta gra jeszcze słabo (Moralez),
nie ma też Bonaventury.

Trzeba wreszcie się przełamać !!!

Pozdr.
gulaszowaamino

Re: 4. kolejka Serie A: Inter - Atalanta

Post autor: gulaszowaamino »

Nie rozumiem skąd tu zainteresowanie tym meczem, skoro sezon jest stracony. Dajcie spokój, nie oglądajcie tego, idźcie zrobić coś pożytecznego.
Klinsi64
Posty: 945
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: 4. kolejka Serie A: Inter - Atalanta

Post autor: Klinsi64 »

Denis póki co w 3 meczach oddał 4 strzały,po za tym gość młodszy już nie będzie,33 letni Argentyńczycy zazwyczaj już cieniują(Batigol,Crespo,Milito) Typuję 2-0/3-1 dla nas i dublet Icardiego. :)
mikruzzo
Posty: 179
Rejestracja: 13 lip 2009, 14:05
Lokalizacja: Rybnik

Re: 4. kolejka Serie A: Inter - Atalanta

Post autor: mikruzzo »

Bardzo mnie ciekawi to spotkanie (szkoda że go nie zobaczę :x), z Atalantą zawsze mamy pod górkę (w końcu mecze derbowe...), chodź na pierwszy rzut oka nie powinniśmy mieć problemów, przy wiekowym już Denisie i sprzedaży Bonaventury, siła ognia Atalanty znacznie spadła. Ale z drugiej strony, my też nie gramy jakoś rewelacyjnie :-| Ciężko wytypować konkretny wynik, spodziewam się wszystkiego :szal:
mikruzzo
Posty: 179
Rejestracja: 13 lip 2009, 14:05
Lokalizacja: Rybnik

Re: 4. kolejka Serie A: Inter - Atalanta

Post autor: mikruzzo »

gulaszowaamino pisze:Nie rozumiem skąd tu zainteresowanie tym meczem, skoro sezon jest stracony. Dajcie spokój, nie oglądajcie tego, idźcie zrobić coś pożytecznego.
A ty co przykurczu, siejesz propagande??:-D
Masz rację idę pooglądać powtórki m jak miłość, z pewnością dużo ciekawsze :P
Czarson
Posty: 696
Rejestracja: 2 sie 2009, 01:42
Lokalizacja: Kutno/Kraków

Re: 4. kolejka Serie A: Inter - Atalanta

Post autor: Czarson »

Trudno jest wytypować wynik tego spotkania, jesteśmy faworytami co oczywiste. Jestem umiarkowanie optymistycznie nastawiony jeśli chodzi o zdobycie 3pkt. Nie będę pisał, że z Atalanta się nam trudno gra i to taka dziejowa zależność bo ostatnimi czasy praktycznie z każdym średniakiem nam się gra ciężko.
Wannabe
Posty: 65
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: 4. kolejka Serie A: Inter - Atalanta

Post autor: Wannabe »

Rywal chyba najtrudniejszy w tym miesiącu, ale staram się być optymistą i stawiam na nasze skromne zwycięstwo. Mam tylko nadzieję, że za Samuraja pojawi się Jojatan, który chociaż nie boi się pojedynków 1 na 1 i może mu się udać stworzyć coś z przodu.
Shady
Posty: 1354
Rejestracja: 16 kwie 2006, 01:23

Re: 4. kolejka Serie A: Inter - Atalanta

Post autor: Shady »

Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 4. kolejka Serie A: Inter - Atalanta

Post autor: Chuchu »

Trochę niedosyt jest, bo po tej grze w pierwszych 60 minutach i przy tylu stworzonych sytuacjach mogło się skończyć wyżej, ale nie ma co narzekać, przełamaliśmy klątwę w meczach z Atalantą i to w dobrym stylu.

Bardzo dobry Kovacić i Medel, również kolejny dobry występ Guarina. Obrona solidnie, ale nie bezbłędnie. Piękne bramki Osvaldo i Hernanesa i miejmy nadzieję, że to nie tylko jednorazowy wyskok Brazylijczyka, tylko nam się odblokuje na dobre, bo jak jest w formie to robi różnicę.

Teraz mecz u siebie z zamykającym tabelę Cagliari prowadzonym przez Zemana. Innego scenariusza niż wygrana nie przyjmuję do wiadomości.
Jaszczu91
Posty: 1733
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: 4. kolejka Serie A: Inter - Atalanta

Post autor: Jaszczu91 »

Zwycięstwo pokazujące że Mazzarri coraz lepiej zna swój zespół i powoli zaczyna on funkcjonować tak jak chce tego trener. Ostatnio chyba za Mou miałem coś takiego że podczas oglądania meczu myślałem sobie teraz zmiana ten za tego... mijały dwie minuty i taka zmiana miała miejsce. Dziś tak miałem z Macarem. Nawet przed meczem nasz trener potrafi powiedzieć że liczy się tylko zwycięstwo. To oznaka większej pewności siebie. I dobrze.

Co do samego meczu to cieszy liczba sytuacji bramkowych i gra w obronie. Do pełni szczęścia brakowało mi większej kontroli nad meczem. Atalanta przejęła grę w drugiej połowie i wydawało mi się że zaraz będzie remis. Jednak dobra zmiane dał M'Vila i uspokoił grę. Słabo zagrał Palacio ale to można mu wybaczyć bo wraca po kontuzji. Z każdym następnym spotkaniem będzie lepiej.
Imrahil
Posty: 1141
Rejestracja: 13 wrz 2005, 08:22
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: 4. kolejka Serie A: Inter - Atalanta

Post autor: Imrahil »

Bardzo ladny dla oka mecz, duzo akcji, walki i piekne bramki. Pierwsza polowa zdecydowanie dla Interu, slupek Vidicia i niewykorzystany karny Palacio oraz pare innych akcji po ktorych mogla pasc bramka. Druga polowa to juz odwazna gra gosci w ataku, kilka razy zapachnialo bramka i kiedy to Rodrigo mogl zgasci entuzjazm Atalanty.. to trafil w slupek. Bardzo slaba forma naszego napastnika, chociaz sie nabiegal i napracowal w ataku to skutecznosc ma marna. Ogolnie caly zespol zaprezentowal sie prawidlowo (oczywiscie poza boskim ale u niego zenujacy poziom to standard).

Wyglada na to ze u siebie bedziemy walczyc o komplet punktow,natomiast na wyjazdach piorytetem sa remisy. Srednio to widze w praktyce, obym sie mylil.
yoda79
Posty: 697
Rejestracja: 12 mar 2009, 09:11

Re: 4. kolejka Serie A: Inter - Atalanta

Post autor: yoda79 »

Mam nadzieję, że parę osób zrobiło skriny po tym jak pisałem o zwycięstwie 2-0 :)
Poza niepotrzebnym przestojem w trakcie 2 połowie taki Inter może powalczyć o 3 miejsce w SerieA.
Znowu na plus (aż nie wierzę) Guarin, dobrze, że został, może dzięki temu obudzi się Hernanes. Piękna bramka może do tego się przyczyni; Osvaldo bramka równie piękna.
Paradoskalnie po zejsciu Icara lepiej z przodu graliśmy, więcej ruchu i widać było efekty.
Palacio jeszcze swoje strzeli, zobaczycie niedowiarki.
Macar trafił ze zmianami, zneutralizował Atalantę ten mecz dla niego na plus.
Aha - Kova z lepszymi grajkami u boku niszczyłby tę ligę.
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: 4. kolejka Serie A: Inter - Atalanta

Post autor: miniu86 »

Najważniejsze oczywiście punkty. Cieszy czyste konto i obraz gry do 60 minuty. Szkoda tych niewykorzystanych okazji bo można było załatwić ten mecz na spokojnie.
Fajnie się ogląda Kovacica w akcji. Miejmy nadzieję, że dalej będzie się tak pięknie rozwijał.
Pomału widać, że ta drużyna ma osobowości jak np Vidic i Osvaldo. Jak pokazał ten mecz, czasami trzeba mieć jakieś indywidualności jak piłka nie chce wpaść do bramki.
Guarin pokazuje, że na Serie A jest bardzo wartościowym zawodnikiem. Bramki i asysty chociaż nadal zdarza mu się grać chaos.

Na minus to, że po godzinie gry daliśmy przejąć mecz Atalancie. Przez moment mogło się wydawać, że na boisko wbiegła Barcelona bo nie mogliśmy opuścić swojej połowy.
Palacio wczoraj rąbał co miał. Oby na ten jeszcze jeden sezon forma wróciła.
Don_Balon
Posty: 438
Rejestracja: 7 lis 2007, 21:54
Lokalizacja: Szemud

Re: 4. kolejka Serie A: Inter - Atalanta

Post autor: Don_Balon »

Idealnie trafiłem wynik :)
Mecz całkiem spoko, dużo okazji (moi kumple byli zadziwieni dynamiką I połowy), ale oczywiści brak szczęścia (choć nie wiem czy można mówić o jego braku od 2 lat) przy wykończeniu akcji. Martwią mnie zastoje zespołu - bywa, że całkowicie odpuszczamy mecz - nie wiem, czy to zwykłe "odcięcie", czy pozostałości po mentalności senatorów. W sumie mecz taki, jaki powinien być - poprawna gra i 3 pkt. Podium! ^^

Cieszy na pewno Osvaldo, choć osobiście miałem duże nadzieje, że odpali w naszym zespole. Oglądając grę K10 wydaje mi się, że długo w Mediolanie nie posiedzi, bo w końcu odpalił (mam nadzieję, że na dobre) i wobec cieniowania starszych rozgrywających całkowicie przejął grę w środku pola. Fajny Dodo (jak dla mnie gość z potencjałem na top) i fenomenalny Medel, który ma cechy, których brakowało od X lat i już stał się ulubieńcem SS.
Martwi przede wszystkim Palacio, ale trzeba go zrozumieć - brak przygotowania przed sezonem, kontuzja. Jednak trzeba mu oddać, że zapierdziela. Może i zmarnował z 3 sety i karnego, ale jego ruchliwość jest niezwykle ważna dla naszej ofensywy. Divino oczywiście patologia potykająca się o własne nogi.

Szkoda kontuzji Icardiego. Zostajemy z 2 napastnikami i pewnie Guarin pójdzie na podwieszonego. Może czas dać szanse Puscas'owi, który szaleje w primaverze?
hQ
Posty: 457
Rejestracja: 23 lis 2008, 16:28
Kontakt:

Re: 4. kolejka Serie A: Inter - Atalanta

Post autor: hQ »

Dobrze mieć takich zawodników jak Osvaldo czy Hernanes. W momencie gdy nie idzie, potrzebni są zawodnicy, którzy z niczego zrobią coś. Cieszy również fakt, że mamy konkurencję w środku pola. Słabo gra np. Guarin i Kovacic? Wchodzi Hernanes i M'Vila.

Szkoda kontuzji Icara, szczególnie w momencie gdy Palacio nie ma formy, a jak gramy jednym napastnikiem to gra totalnie nam nie idzie.

Z Cagliari, które zagra pewnie mega ofensywnie, nie widzę niczego innego niż 3 pkt i aplikacji kilku goli po kontrach, które nam lepiej wychodzą. Jak będą grali tak jak Sassuolo w defensywie to o dobry wynik się nie martwię.
ODPOWIEDZ