Walter Mazzarri

Rozmowy o Interze, nie pasujące do pozostałych działów
ODPOWIEDZ
hbk
Posty: 254
Rejestracja: 24 maja 2008, 11:08
Kontakt:

Re: Walter Mazzarri

Post autor: hbk »

yoda79 pisze:
yoda79 pisze:Tak pokrótce (często o tym mówię, nie chce mi się walkować, ale małe resume się przyda) powody, dla których Mazzarri to beton i bezmózg:
1. Trzyma się ustawienia, do którego nie ma wykonawców.
2. Brak ambicji u grajków - pełen luz, zero problemu, fantastyczne zawody, trener powiedział, że grałem super.
3. Brak świeżości, mecz raz na tydzień, a oni wychodzą pospacerować, brak energii totalny.
4. Brak wypracowanych akcji. U nas dominuje dzida na Palacio albo innego zawodnika grającego z przodu. Nie widzę żadnych sensownych rozwiązań jeśli chodzi o kontrę czy stałe fragmenty gry. Natomiast atak pozycyjny to jedna wielka kompromitacja i tego trenera, i tych zawodników. Nie wychodzą na pozycję, graja na stojąco i na alibi. Dno.
5. Wystawianie oferm jak Jonathan. Rozumiem,że można się pośmiać,ale na litość boską, nie lepiej się cieszyć z udanych zagrań Interistów niż z występów cyrkowców na bokach?
6. Bredzenie na konferencjach.
7. Hipokryzja (wypowiedzi o sędziach).
8. Nierówne traktowanie zawodników - Kova zawalił to mu wyjeżdza z tekstem na konferencji, kitajec zawalił ileś tam bramek - jego gra jest świetna wg wypowiedzi Mazzarriego.
9. Piłkarze nie graja lepiej niż w ubiegłym sezonie, co więcej - większość z nich prezentuje się słabiej niż za amatora Stramy.
To tak z grubsza. Beton i tyle, mamy teraz taki terminarz, że mają okazję się zrehabilitować - i trener i ta banda.
Oj niewiele się zmieniło... Waldek miej honor, odejdź.
Według mnie zapomniałeś o jednym. Ten koleś zarabia naprawdę sporo pieniędzy, chyba najlepiej w serie a (porównywalna gaża z Grubym Beniem), a w naszym zespole nie widać nic. Pan od WF Strama (zarabiający drobniaki) potrafił choć wygrać kilka meczy z rzędu, a co udało się naszemu maestro?

No, ale Cambiasso powtarza trzeba zachować spokój, a poza tym to kolejny sezon przejściowy.
webo123
Posty: 483
Rejestracja: 31 maja 2008, 18:35

Re: Walter Mazzarri

Post autor: webo123 »

koniec!!! Od dziś moje motto:
MAZZARI WYPIERD....LAJ Z MEDIOLANU!!!!
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Walter Mazzarri

Post autor: Odet »

co jeszcze musi się stać, żeby ET wypier... Macara?

może wtopa z Napoli na San Siro??

rok przejściowy trwa... już 5 rok.

Pozdr.
Borowa
Posty: 257
Rejestracja: 14 mar 2009, 00:19
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Walter Mazzarri

Post autor: Borowa »

Oczywiście za wyniki, brak stylu i pomysłu, za swoje betonowe podejście Mazzarri powinien wylecieć, ale uświadomcie sobie, że mamy po prostu przeciętny skład i z każdym trenerem zajmiemy przeciętne miejsce na koniec sezonu. Tym zawodnikom z resztą to przeciętniactwo w zupełności odpowiada.

Tak dla przypomnienia:
M'Vila - poprzedni klub Rubin Kazań
Medel - defensywny pomocnik spadkowicza Premier League
Osvaldo - najpierw niechciany w Juve, potem bardzo przeciętne statystyki w średniaku Premier League (3 bramki w 13 występach)
Vidić - emeryt z ManU
Dodo - rezerwowy Romy

Cały ten klub staje się betonem niestety... Jak czytałem, że nasze Mercato zostało ocenione jako jedne z najlepszych w Serie A to myślałem, że popluje monitor. Nie widać żadnej polityki typu odmładzanie zespołu (patrz Vidić), nie zastępujemy najsłabszych ogniw (patrz turboskrzydłowi Jonathan & Nagatomo) i jak już słusznie zauważyliście nie mamy wykonawców do taktyki, którą gramy... A zmiana taktyki teraz może być tragiczna w skutkach, bo przecież Il Betone cały okres przygotowawczy katował swoje ustawienie, więc Inter w innym się najprawdopodobniej nie odnajdzie.

Podsumowując - jesteśmy w dupie.
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Walter Mazzarri

Post autor: Orzeu »

Tak dla przypomnienia:
M'Vila - poprzedni klub Rubin Kazań
Medel - defensywny pomocnik spadkowicza Premier League
Osvaldo - najpierw niechciany w Juve, potem bardzo przeciętne statystyki w średniaku Premier League (3 bramki w 13 występach)
Vidić - emeryt z ManU
Dodo - rezerwowy Romy
M'Vila - cofnij się 2 lata w tył i masz wielki talent francuskiej piłki
Medel - jeden z najlepszych pomocników Mistrzostw Świata,
Osvaldo - cofnij się 2 lata i masz napastnika walącego kilkanaście bramek w Serie-A
Vidić - po części masz rację.
Dodo - masz rację, ale to wcale nie znaczy że to będzie kiepski transfer.

Także zależy wszystko od punktu widzenia, nasze mercato nie było złe - zła jest aktualna gra. Mamy 8 punktów, a powinniśmy mieć co najmniej 12.
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Walter Mazzarri

Post autor: Piter »

Orzeu pisze:
Tak dla przypomnienia:
M'Vila - poprzedni klub Rubin Kazań
Medel - defensywny pomocnik spadkowicza Premier League
Osvaldo - najpierw niechciany w Juve, potem bardzo przeciętne statystyki w średniaku Premier League (3 bramki w 13 występach)
Vidić - emeryt z ManU
Dodo - rezerwowy Romy
M'Vila - cofnij się 2 lata w tył i masz wielki talent francuskiej piłki
Medel - jeden z najlepszych pomocników Mistrzostw Świata,
Osvaldo - cofnij się 2 lata i masz napastnika walącego kilkanaście bramek w Serie-A
Vidić - po części masz rację.
Dodo - masz rację, ale to wcale nie znaczy że to będzie kiepski transfer.

Także zależy wszystko od punktu widzenia, nasze mercato nie było złe - zła jest aktualna gra. Mamy 8 punktów, a powinniśmy mieć co najmniej 12.
Cofnij się 3 lata w tył to sobie pooglądasz Inter w LM
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Walter Mazzarri

Post autor: Orzeu »

acha to czyli idąc Waszym krokiem rozumowania to to, że wyróżniający się zawodnik ligi francuskiej pójdzie do Rosji, to znaczy że nie warto na niego już postawić i jest nie wartym uwagi zawodnikiem?

"Gratuluję" Piter rozumowania
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Walter Mazzarri

Post autor: Piter »

Orzeu pisze:acha to czyli idąc Waszym krokiem rozumowania to to, że wyróżniający się zawodnik ligi francuskiej pójdzie do Rosji, to znaczy że nie warto na niego już postawić i jest nie wartym uwagi zawodnikiem?

"Gratuluję" Piter rozumowania
to to, że taki Mvila cofnął się w rozwoju po transferze do Rubina i 2 miesiące z Macarem nie zrobią z niego znowu wyróżniającego się zawodnika ligi francuskiej.
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Walter Mazzarri

Post autor: miniu86 »

Haha 2 miesiące Mvili u Mazzariego to cofnięcie się w rozwoju o 2 miesiące.
BAGGIO1
Posty: 549
Rejestracja: 25 sie 2006, 19:27
Lokalizacja: Chełmno/Toruń

Re: Walter Mazzarri

Post autor: BAGGIO1 »

WM powinien odejść. Im szybciej tym lepiej. W poprzednim sezonie strasznie mnie irytował, ale wierzyłem (o zgrozo!) w jego pitolenie, że będzie lepiej. Po pierwszych 6 kolejkach tego sezonu nie mam wątpliwości - progresu ZERO i to trener jest pierwszym, który za obecną sytuację powinien wziąć odpowiedzialność! Mazzarri WON!
Borowa
Posty: 257
Rejestracja: 14 mar 2009, 00:19
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Walter Mazzarri

Post autor: Borowa »

Orzeu pisze:
Tak dla przypomnienia:
M'Vila - poprzedni klub Rubin Kazań
Medel - defensywny pomocnik spadkowicza Premier League
Osvaldo - najpierw niechciany w Juve, potem bardzo przeciętne statystyki w średniaku Premier League (3 bramki w 13 występach)
Vidić - emeryt z ManU
Dodo - rezerwowy Romy
M'Vila - cofnij się 2 lata w tył i masz wielki talent francuskiej piłki
Medel - jeden z najlepszych pomocników Mistrzostw Świata,
Osvaldo - cofnij się 2 lata i masz napastnika walącego kilkanaście bramek w Serie-A
Vidić - po części masz rację.
Dodo - masz rację, ale to wcale nie znaczy że to będzie kiepski transfer.
Sam więc Orzeu zauważyłeś - odgrzewany kotlet to z nazwy wciąż kotlet, tylko że smakuje zupełnie inaczej.

Dla Hulka kierunek Rosja był jasnym sygnałem, że wybrał kasę zamiast rozwoju. Dokładnie tak samo jest w przypadku M'Vili. 3 lata temu do Interu przychodzili zawodnicy u szczytu formy, dzisiaj przychodzą wtedy, gdy najlepszy okres mają za sobą. 3 lata temu wygrywaliśmy LM, a dzisiaj jesteśmy średniakiem średniej ligi włoskiej. To pokazuje jaką przepaść może stworzyć jeden rok.

W dupie mam to czy Mazzarri zostanie, czy zastąpi go inna miotła. Wyniki pozostaną takie jakie są (wzloty i upadki), bo tych piłkarzy nikt w piłkę grać już nie nauczy.
kulasiak
Posty: 212
Rejestracja: 2 sie 2009, 20:01

Re: Walter Mazzarri

Post autor: kulasiak »

Mam pytanie do tych co mówią, że mamy prawie sam szrot w kadrze. Czy tego samego nie można było powiedzieć o Atletico zanim pojawił się tam Simeone? Mieli Aguero, potem Falcao, ale reszta była uważana za piłkarzy słabych bądź przeciętnych, którzy nigdy nie złamią dominacji Barcelony i Realu. Dziś wiemy jak sytuacja wygląda i w lidze hiszpańskiej mamy 3 równorzędnych kandydatów do mistrzostwa zamiast 2. Podsumowując to nawet z nasza kadrą można grać o pierwsza trójkę bo przecież nikt nie wymagałby od nowego trenera mistrzostwa w jeden rok. Problem w tym, że Mazzari nigdy niczego nie wygrał i już zapewne nie wygra bo to nie te umiejętności i przede wszystkim mentalność.
Waldini
Posty: 326
Rejestracja: 18 sty 2006, 19:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: Walter Mazzarri

Post autor: Waldini »

Rzadko się ostatnio udzielam na forum, ale widzę, że wiele się nie zmieniło w ostatnich miesiącach/latach i dominujące określenie pozostało to samo ....... Out! Gdzie w miejsce kropek proszę wstawić sobie nazwisko obecnego szkoleniowca. Nie jestem żadnym obrońcą Mazzarriego, ale mam wrażenie, że większość naiwnie sądzi, że zmiana na stanowisku pierwszego trenera zmieni sytuację o 180 stopni, a potem będzie tylko wielkie pasmo niczym nie zmąconych sukcesów. W chwili obecnej nie stanowimy wielkiej jakości, a ci którzy porównają sobie skład z wspaniałego sezonu 2009/2010 zrozumieją o czym mówię. Tu potrzeba czasu, by zbudować coś nowego, bo jak każdy widzi transferów wielkich nie mamy i mieć zapewne prędko nie będziemy.
Poniżej link, niech każdy sobie sam go zinterpretuje, radzę zwrócić jednak uwagę na sezony 2004-2010, czas wielkich sukcesów, a potem na to co było później, a także wcześniej. Ilość nazwisk bardzo znamienna.

Proszę na stronie wybrać opcję "order by season"

http://www.inter.it/en/archivio_allenatori
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Walter Mazzarri

Post autor: sampam »

kulasiak pisze:Mam pytanie do tych co mówią, że mamy prawie sam szrot w kadrze. Czy tego samego nie można było powiedzieć o Atletico zanim pojawił się tam Simeone? Mieli Aguero, potem Falcao, ale reszta była uważana za piłkarzy słabych bądź przeciętnych, którzy nigdy nie złamią dominacji Barcelony i Realu. Dziś wiemy jak sytuacja wygląda i w lidze hiszpańskiej mamy 3 równorzędnych kandydatów do mistrzostwa zamiast 2. Podsumowując to nawet z nasza kadrą można grać o pierwsza trójkę bo przecież nikt nie wymagałby od nowego trenera mistrzostwa w jeden rok. Problem w tym, że Mazzari nigdy niczego nie wygrał i już zapewne nie wygra bo to nie te umiejętności i przede wszystkim mentalność.
Popelniasz zasadniczy blad, podajac wlasciwie jeden przyklad Simeone, ktoremu cos sie udalo. Pytanie, na jak dlugo? Ile jest takich trenerow, ktorzy w ciagu 1 sezonu sa w stanie zbudowac prawdziwa potege? W lidze wloskiej poza 2 druzynami na europejskim poziomie, czyli Roma i Juve, mamy BRYNDZE. My tak samo walczymy o to 3 miejsce (hehe), jak Viola, Milan i Napoli.
Mazzarri zgarnal wicemistrzostwo i Puchar Wloch. Cos tam wygral.
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Walter Mazzarri

Post autor: Odet »

ja trochę napiszę o kadrze, bo wielu uważa, że to szrot.

Handanovic - znany i ceniony (mówiło się o zainteresowaniu Barcy i Atletico), drogi bramkarz.

Ranocchia - chciał go Conte w Juve, chce go teraz w kadrze, trudno o lepszą rekomendację.

JJ - wielki talenta na pozycji SO, powoływany do kadry Brazylii.

Guarin - chciał go Conte w Juve, trudno o lepszą rekomendację !!!

Kovacic - wielki talent, podobno interesował się nim Real i kluby angielskie

Hernanes - gwiazda Serie A, drybler, siłą napędowa i rozgrywający w jednym

Icardi - wielka nadzieja jeśli chodzi o środkowego napastnika, podobno chciał go Simeone przed Mandzukiciem !!!

Palacio - ograny w lidze, solidny, cofnięty napastnik/skrzydłowy, kadrowicz

Osvaldo - chciał go Conte w Juve, powołuje go do kadry, dobry piłkarz

tak więc materiału trochę mamy, INNA sprawa jak gra pod wodzą naszego trenera:

Handanovic - ma mecze gdzie nic nie łapie, JJ co 2 mecz babol, Guarin jest cholernie nierówny i irytujący, Hernanes zgubił formę, Palacio to samo, Icardi przechodzi przez wiele meczów itp

pozdr.
kulasiak
Posty: 212
Rejestracja: 2 sie 2009, 20:01

Re: Walter Mazzarri

Post autor: kulasiak »

sampam pisze:
kulasiak pisze:Mam pytanie do tych co mówią, że mamy prawie sam szrot w kadrze. Czy tego samego nie można było powiedzieć o Atletico zanim pojawił się tam Simeone? Mieli Aguero, potem Falcao, ale reszta była uważana za piłkarzy słabych bądź przeciętnych, którzy nigdy nie złamią dominacji Barcelony i Realu. Dziś wiemy jak sytuacja wygląda i w lidze hiszpańskiej mamy 3 równorzędnych kandydatów do mistrzostwa zamiast 2. Podsumowując to nawet z nasza kadrą można grać o pierwsza trójkę bo przecież nikt nie wymagałby od nowego trenera mistrzostwa w jeden rok. Problem w tym, że Mazzari nigdy niczego nie wygrał i już zapewne nie wygra bo to nie te umiejętności i przede wszystkim mentalność.
Popelniasz zasadniczy blad, podajac wlasciwie jeden przyklad Simeone, ktoremu cos sie udalo. Pytanie, na jak dlugo? Ile jest takich trenerow, ktorzy w ciagu 1 sezonu sa w stanie zbudowac prawdziwa potege? W lidze wloskiej poza 2 druzynami na europejskim poziomie, czyli Roma i Juve, mamy BRYNDZE. My tak samo walczymy o to 3 miejsce (hehe), jak Viola, Milan i Napoli.
Mazzarri zgarnal wicemistrzostwo i Puchar Wloch. Cos tam wygral.
Ale ja nie wymagam by trener Interu w obecnej sytuacji wygrywał co sezon scudetto. Wystarczy mi jak regularnie będziemy kwalifikować się do LM. W meczach ligowych spokojnie będziemy ogrywać średniaków(wiadomo, że zdarzyć się może wpadka typu 0-1 u siebie z przeciętniakiem, ale nie 1-4). Wystarczy również to bym widział, że nawet jeśli Inter nie ma argumentów czysto piłkarskich w meczu z lepsza drużyną to aby zawodnicy gryźli trawę. Wtedy nawet jak przegrają nie będę miał większych pretensji.

Co za to mamy u Mazzariego? Brak motywacji. Przy golu na 1-0 dla rywala prawie na pewno wiadomo, że meczu nie wygramy, a nawet nie zremisujemy. Brak agresji. Brak chęci na cokolwiek. Ważne tylko by kasa na koncie się zgadzała i byle nikt za mocno dupy nie zawracał, że ciągle się kompromitujemy.
Dzyl
Posty: 591
Rejestracja: 19 sty 2010, 19:15

Re: Walter Mazzarri

Post autor: Dzyl »

Nie sądziłem że kiedykolwiek to powiem, ale wolałbym teraz na naszej ławce trenerskiej Strame niż Mazzariego. Teraz nie ma w składzie Cambiasso i Zanettiego i nikt by naszemu trenerowi nie dyktował kogo ma wystawiać do składu. Chętnie bym zimą przywitał u nas Strame, ale jakoś nie sądzę by chciał wrócić, gdy niedawno objął Udinese z którym póki co dobrze mu idzie.
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Walter Mazzarri

Post autor: sampam »

Odet pisze:ja trochę napiszę o kadrze, bo wielu uważa, że to szrot.

Handanovic - znany i ceniony (mówiło się o zainteresowaniu Barcy i Atletico), drogi bramkarz.

Ranocchia - chciał go Conte w Juve, chce go teraz w kadrze, trudno o lepszą rekomendację.

JJ - wielki talenta na pozycji SO, powoływany do kadry Brazylii.

Guarin - chciał go Conte w Juve, trudno o lepszą rekomendację !!!

Kovacic - wielki talent, podobno interesował się nim Real i kluby angielskie

Hernanes - gwiazda Serie A, drybler, siłą napędowa i rozgrywający w jednym

Icardi - wielka nadzieja jeśli chodzi o środkowego napastnika, podobno chciał go Simeone przed Mandzukiciem !!!

Palacio - ograny w lidze, solidny, cofnięty napastnik/skrzydłowy, kadrowicz

Osvaldo - chciał go Conte w Juve, powołuje go do kadry, dobry piłkarz

tak więc materiału trochę mamy, INNA sprawa jak gra pod wodzą naszego trenera:

Handanovic - ma mecze gdzie nic nie łapie, JJ co 2 mecz babol, Guarin jest cholernie nierówny i irytujący, Hernanes zgubił formę, Palacio to samo, Icardi przechodzi przez wiele meczów itp

pozdr.
Poprawiles mi humor:)
Klinsi64
Posty: 945
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Walter Mazzarri

Post autor: Klinsi64 »

Nagatomo - Wenger umieścił go w swojej 11 MŚ 2010,chciała go Barcelona,Real i MU,wyceniany na 14 mln euro

Jonathan - najlepszy prawy obrońca ligi brazylijskiej(2009) zdobywca Copa Libertadores z Santosem,gwiazda You Tube, "Il Divino"(Boski)

Kuzmanovic - serbski Zidane,ostoja reprezentacji Serbii,ex gwiazda VFB Stuttgart i Fiorentiny z którymi grał w LM

Rene Krhin - kiler o twarzy dziecka,Manchester City dawał za niego 7 mln funtów! drogi pomocnik

Joel Chukwuma Obi - dorodny murzyn,powoływany do kadry Nigerii,Klubowy Miszcz Świata 2010

Danilo D'Ambrosio - ma brata bliźniaka
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Walter Mazzarri

Post autor: Piekarz »

klinsi pisze:Nagatomo - Wenger umieścił go w swojej 11 MŚ 2010,chciała go Barcelona,Real i MU,wyceniany na 14 mln euro

Jonathan - najlepszy prawy obrońca ligi brazylijskiej(2009) zdobywca Copa Libertadores z Santosem,gwiazda You Tube, "Il Divino"(Boski)

Kuzmanovic - serbski Zidane,ostoja reprezentacji Serbii,ex gwiazda VFB Stuttgart i Fiorentiny z którymi grał w LM

Rene Krhin - kiler o twarzy dziecka,Manchester City dawał za niego 7 mln funtów! drogi pomocnik

Joel Chukwuma Obi - dorodny murzyn,powoływany do kadry Nigerii,Klubowy Miszcz Świata 2010

Danilo D'Ambrosio - ma brata bliźniaka
:hold:
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Walter Mazzarri

Post autor: Odet »

klinsi pisze:Nagatomo - Wenger umieścił go w swojej 11 MŚ 2010,chciała go Barcelona,Real i MU,wyceniany na 14 mln euro

Jonathan - najlepszy prawy obrońca ligi brazylijskiej(2009) zdobywca Copa Libertadores z Santosem,gwiazda You Tube, "Il Divino"(Boski)

Kuzmanovic - serbski Zidane,ostoja reprezentacji Serbii,ex gwiazda VFB Stuttgart i Fiorentiny z którymi grał w LM

Rene Krhin - kiler o twarzy dziecka,Manchester City dawał za niego 7 mln funtów! drogi pomocnik

Joel Chukwuma Obi - dorodny murzyn,powoływany do kadry Nigerii,Klubowy Miszcz Świata 2010

Danilo D'Ambrosio - ma brata bliźniaka

dobre, świetne

cieszę się że bawi Cie mój Inter

no ale, skoro tak cenisz Nagatomo, to porażki Cie pewnie cieszą :)

Pozdr.
zahor
Posty: 217
Rejestracja: 9 gru 2006, 12:33
Lokalizacja: Piechowice

Re: Walter Mazzarri

Post autor: zahor »

Ładny shitstorm tutaj rozpętaliście znawcy futbolu z nad laptopa z FM-em. Ubawiłem się niemało, a i znalazłem chwilę czasu, żeby odnieść się do niektórych postów.
Borówa pisze:Tak dla przypomnienia:
M'Vila - poprzedni klub Rubin Kazań
Medel - defensywny pomocnik spadkowicza Premier League
Osvaldo - najpierw niechciany w Juve, potem bardzo przeciętne statystyki w średniaku Premier League (3 bramki w 13 występach)
Vidić - emeryt z ManU
Dodo - rezerwowy Romy]
M'Vila - gość w wieku 22 lat miał ponad 120 występów w Ligue 1, w wieku 20. lat zadebiutował w dorosłej reprezentacji Francji, uzbierał tam do tej pory 22 występy, plus zaliczył naprawdę przyzwoite kwalifikacje do EURO2012. Na chwilę obecną nie jest w szczytowej formie, ale nie skreślałbym tak łatwo 24-latka mającego taki potencjał.
Medel - miesiąc przed przyjściem do Interu był wybrany do najlepszej XI Mundialu przez Simeone. Nie wiem czemu, ale coś mi podpowiada, żeby zaufać Argentyńczykowi w kwesti oceny tego gracza, aniżeli Tobie, Borówa.
Osvaldo - piłkarz zagadka, grać w piłkę umie, co pokazują statystyki w Romie. Za darmo, jako uzupełnienie kadry, czemu nie? Póki co nie można zbytnio na niego narzekać.
Vidić - emeryt jak emeryt, 3 lata starszy Samuel jeszcze w poprzednim sezonie prezentował się nie najgorzej. Piłkarz doświadczony, ograny, za darmo, ciężko było przewidzieć aż taką żenadę w jego grze.
Dodo - Faktycznie, jeśli ktoś w wieku 22 lat jest rezerwowym w zespole vice mistrza Włoch to już po nim, skreślić frajera, niech poszuka sobie lepszego zajęcia niż piłka nożna - nic już z niego nie będzie.
yoda79 pisze:Tak pokrótce (często o tym mówię, nie chce mi się walkować, ale małe resume się przyda) powody, dla których Mazzarri to beton i bezmózg:
1. Trzyma się ustawienia, do którego nie ma wykonawców.
2. Brak ambicji u grajków - pełen luz, zero problemu, fantastyczne zawody, trener powiedział, że grałem super.
3. Brak świeżości, mecz raz na tydzień, a oni wychodzą pospacerować, brak energii totalny.
4. Brak wypracowanych akcji. U nas dominuje dzida na Palacio albo innego zawodnika grającego z przodu. Nie widzę żadnych sensownych rozwiązań jeśli chodzi o kontrę czy stałe fragmenty gry. Natomiast atak pozycyjny to jedna wielka kompromitacja i tego trenera, i tych zawodników. Nie wychodzą na pozycję, graja na stojąco i na alibi. Dno.
5. Wystawianie oferm jak Jonathan. Rozumiem,że można się pośmiać,ale na litość boską, nie lepiej się cieszyć z udanych zagrań Interistów niż z występów cyrkowców na bokach?
6. Bredzenie na konferencjach.
7. Hipokryzja (wypowiedzi o sędziach).
8. Nierówne traktowanie zawodników - Kova zawalił to mu wyjeżdza z tekstem na konferencji, kitajec zawalił ileś tam bramek - jego gra jest świetna wg wypowiedzi Mazzarriego.
9. Piłkarze nie graja lepiej niż w ubiegłym sezonie, co więcej - większość z nich prezentuje się słabiej niż za amatora Stramy.
To tak z grubsza. Beton i tyle, mamy teraz taki terminarz, że mają okazję się zrehabilitować - i trener i ta banda.
Jeden z moich ulubionych krzykaczy na tej stronie, Pan wszystowiedzący, yoda :brawo:
1.Trzyma się swojego ustawienia, dostał zawodników na każdą z tych pozycji. Można mieć wątpliwości co do jakości tych piłkarzy, ale to wynika z biedy w klubie, że na lewej flance biega skośnooki złamas a nie np. Coentrao.
2. Po czym to wnosisz? Ostatnio zauważyłem, że wielu piłkarzy wspomina w wywiadach o błędach, które są jeszcze do poprawienia i o tym, że to nie było ich 100% możliwości. Nawet po wygranych meczach.
3. Akurat w ostatnim czasie były to mecze co 3 dni, ale ok. Każdy trener ma własny sposób przygotowywania zespołu przed sezonem. Mazzarri mógł tak przepracować okres przygotowawczy, że teraz chłopaki mają cięższe nogi, ale to kwestia czasu kiedy dojdą do optymalnej dyspozycji. Wolę taki scenariusz, niż ekspert wuefista z Rzymu, którego ekipa do połowy listopada grała super, a potem zaczął się zjazd połączony z zawrotną ilością kontuzji w zespole (tak, te kontuzje były spowodowane złym przygotowaniem przed sezonem). Odszczekam to, jeśli drużyna będzie tak zmęczona do grudnia.
4. Palacio nie gra prawie w ogóle ostatnio, więc z tą dzidą nie przesadzaj. Akurat za stałe fragmenty gry należy się pochwała, bo widać że jest im poświęcany czas na treningach. Atak pozycyjny, cóż... Włochy to specyficzny kraj ze słabą ligą, gdzie każdy zespół (poza kilkoma wyjątkami) stawia autokar kiedy mierzy się z lepszym/głośniejszym zespołem. To samo spotyka Juventus, który czasami długo męczy remis żeby wbić coś wreszcie na 1:0. Różnica polega na tym, że w Juventusie są pojedynczy piłkarze, którzy potrafią zrobić coś z niczego i zdobyć tego gola. Mimo, że mecz jest słaby, Juventus nie gra pięknej piłki, nie wymienia finezyjnie piłki w ataku pozycyjnym, o czym pewnie byś marzył w Interze, to jednak dzięki wysokim umiejętnościom pojedynczym piłkarzy są w stanie wywalczyć te 3 punkty. Podobnie było z resztą w Interze Mourinho: wygrane jedną bramką przeważnie nie były porywającymi spotkaniami, ale wtedy mieliśmy więcej jakości w zespole.
5. Problem polega na tym, że na pozycji prawego fullbacka mamy całych 2 piłkarzy. Logiczne jest dla mnie to, że całego sezonu nie będzie grał D'Ambrosio, biorąc po uwagę fakt, że gramy na 3 frontach. Zaraz krzykniesz: dobra, sprzedajmy go i kupmy kogoś lepszego! Fajnie, tylko że na to trzeba mieć pieniądze + inne kluby też widzą co kupują: nikt Ci nie rzuci na stół 10 baniek za Boskiego Dżonego.
6. Co rozumiesz przez bredzenie? Co chciałbyś na tej konferencji usłyszeć? "Zagraliśmy jak doopy wołowe, Nagatomo to pokraka, a ja się pomyliłem, bo Hernanes jednak jest słaby i było wystawić Krhina"? Akurat konferencje prasowe to dla mnie najmniejszy problem jeśli chodzi o trenera. Przeważnie żaden z nich nie ma nic ciekawego do powiedzenia, są oczywiście pojedyncze jednostki jak Mourinho, ale bez tego też da się funkcjonować.
7. ???
8. Raz zwrócił uwagę na błąd Kovacicia, wszyscy panikują. Po czerwonego kartce Nagatomo też powiedział, że popełnił błąd i że dał ciała, ale o tym nie wspomnisz. Poza tym, rozumiem że jak Kovacic usłyszał na konferencji że nie wyszedł mu mecz, to wrócił do domu, skulił się w pozycji embrionalnej na podłodze, zaczął płakać i dlatego potem nie mógł strzelić gola w żadnym meczu? Bez jaj. Kova rozmawia z Mazzarrim na treningach i takie coś raczej spływa po nim jak po kaczce, bo sam jest świadomy swoich błędów i tego co powinien poprawić. Natomiast szukający sensacji zawsze się do czegoś przyczepią. Tutaj wracamy też do punktu 6. Nie robi mi różnicy to czy Mazzarri na konferencji pojedzie po Nagatomo, czy nie. Wolę, żeby w 4 oczy mu powiedział, że zagrał jak gunwo i posadził go na ławie. Tak samo z innymi zawodnikami: nie wiesz co mówi na co dzień Mazzarri takiemu Kovaciciowi na treningach, więc chowaj tą pianę z ust po jednej wypowiedzi na konferencji. Poza tym, Kovacic akurat wtedy grał kał, więc kilka cierpkich słów nie było z kosmosu.
9. Kto się prezentuje słabiej niż za Stramy? Palacio, bo jest 2 lata starszy? JJ prezentuje się lepiej, Ranocchia też. Guarin może prezentuje się gorzej, ale to wynika z tego że w taktyce Mazzarriego trzeba też korzystać z mózgu, z czym Kolumbijczyk ma regularnie problemy.
yoda79
Posty: 697
Rejestracja: 12 mar 2009, 09:11

Re: Walter Mazzarri

Post autor: yoda79 »

Ty zahor odleciałeś jakiś czas temu i nie wróciłeś widzę z odległych rejonów.
Fanatyku Mazzarriego ja zacytowałem sam siebie sprzed ponad pól roku, pokazując, że niewiele się zmieniło. Skompromitowałes się doszczętnie już po raz kolejny, jesli uważasz, że nic się nie dzieje i jest ok.
Zadam Ci proste pytanie - skoro jest tak dobrze, czemu jest tak źle?
Borowa
Posty: 257
Rejestracja: 14 mar 2009, 00:19
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Walter Mazzarri

Post autor: Borowa »

zahor pisze: M'Vila - gość w wieku 22 lat miał ponad 120 występów w Ligue 1, w wieku 20. lat zadebiutował w dorosłej reprezentacji Francji, uzbierał tam do tej pory 22 występy, plus zaliczył naprawdę przyzwoite kwalifikacje do EURO2012. Na chwilę obecną nie jest w szczytowej formie, ale nie skreślałbym tak łatwo 24-latka mającego taki potencjał.
W klubie niektórzy mają takie nostalgiczne podejście do tego co było, a nie jest. Może dlatego piłkarze i sztab szkoleniowy po kompromitacjach nadal liżą się po jajach?
zahor pisze: Medel - miesiąc przed przyjściem do Interu był wybrany do najlepszej XI Mundialu przez Simeone. Nie wiem czemu, ale coś mi podpowiada, żeby zaufać Argentyńczykowi w kwesti oceny tego gracza, aniżeli Tobie, Borówa.
Akurat Medel to małe piwo przy reszcie naszych transferów, aczkolwiek krótki występ na MŚ wiosny nie czyni i o umiejętnościach niekoniecznie świadczy.
zahor pisze: Osvaldo - piłkarz zagadka, grać w piłkę umie, co pokazują statystyki w Romie. Za darmo, jako uzupełnienie kadry, czemu nie? Póki co nie można zbytnio na niego narzekać.
Znów odnosisz się do tego co miało miejsce 2 lata temu, choć słusznie zauważasz kierunek naszych transferów - "za darmo".
zahor pisze: Vidić - emeryt jak emeryt, 3 lata starszy Samuel jeszcze w poprzednim sezonie prezentował się nie najgorzej. Piłkarz doświadczony, ograny, za darmo, ciężko było przewidzieć aż taką żenadę w jego grze.
No ale ja pytam po co brać piłkarzy bez perspektyw? Co z tego, że za darmo? Albo odmładzamy zespół, albo nie.
zahor pisze: Dodo - Faktycznie, jeśli ktoś w wieku 22 lat jest rezerwowym w zespole vice mistrza Włoch to już po nim, skreślić frajera, niech poszuka sobie lepszego zajęcia niż piłka nożna - nic już z niego nie będzie.
Spójrz na to jakich my mamy rezerwowych i gdzie oni lądują, jeśli już opuszczają Inter. Włoska liga to od kilku sezonów równia pochyła, co pokazują wyniki Juve, które w lidze ciągle dolicza 3 pkt, a w LM ciągle punkty traci. Zamiast ogrywać własnych juniorów, wolimy ogrywać talenty innym. Ogólnie warunki tego transferu to jest skandal. Cytując klasyka "chuj, dupa i kamieni kupa".

Waldini wcześniej pięknie zauważył jak bardzo obniżyliśmy loty w kwestii sprowadzanych zawodników i polityki transferowej, jeśli to można w ogóle nazwać polityką.

Zanim wymienimy Mazzarriego potrzebny jest wstrząs w strukturach klubu, bo na rynku jesteśmy bardzo nieefektywni w poszukiwaniach. Nasz ostatni sukces transferowy to jest Kovacić i długo, długo nic.
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Walter Mazzarri

Post autor: sampam »

Jak dla mnie to @zahor zbyt ulgowo traktuje Waltera i naszych "ulubiencow", aczkolwiek zgodze sie, ze postawa trenera na konferencjach niczym nie odbiega od standardow cywilizacyjnego swiata. Rzadko sie zdarza, by coach w dosadnych slowach krytykowal podopiecznych. Jesli ktos mysli, ze po publicznym zrugowaniu dany pilkarz zmobilizuje sie to chyba pomylil wojsko z druzyna pilkarska. Takie podejscie moze byc skuteczne, jesli szefem druzyny jest charyzmatyczny general, na miare takiego tam Portugalczyka, a nie cieplolubny Walter. Po prostu.
Aha, ja tam dalej wierze w Mazzarriego :-x
Klinsi64
Posty: 945
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Walter Mazzarri

Post autor: Klinsi64 »

"No ale ja pytam po co brać piłkarzy bez perspektyw? Co z tego, że za darmo? Albo odmładzamy zespół, albo nie."

juve wzięło Evrę,Roma Cole'a,Bayern Xabi Alonso,MC Lamparda,my wzięliśmy Vidica i tyle :)
gulaszowaamino

Re: Walter Mazzarri

Post autor: gulaszowaamino »

Nie możecie się tak szybko poddać. Zawsze są jakieś trudności, przeciwności losu. Nikt nie mówił, że będzie łatwo. Musicie pamiętać, że trener MAZZARRI WALTER to nasza ostatnia szansa, nasza ostatnia deska ratunku i nasz jedyny wybawiciel. Im wcześniej to pojmiecie, tym lepiej dla was. Z fartem mordeczki!
zahor
Posty: 217
Rejestracja: 9 gru 2006, 12:33
Lokalizacja: Piechowice

Re: Walter Mazzarri

Post autor: zahor »

Borówa pisze:
zahor pisze: Osvaldo - piłkarz zagadka, grać w piłkę umie, co pokazują statystyki w Romie. Za darmo, jako uzupełnienie kadry, czemu nie? Póki co nie można zbytnio na niego narzekać.
Znów odnosisz się do tego co miało miejsce 2 lata temu, choć słusznie zauważasz kierunek naszych transferów - "za darmo".
zahor pisze: Vidić - emeryt jak emeryt, 3 lata starszy Samuel jeszcze w poprzednim sezonie prezentował się nie najgorzej. Piłkarz doświadczony, ograny, za darmo, ciężko było przewidzieć aż taką żenadę w jego grze.
No ale ja pytam po co brać piłkarzy bez perspektyw? Co z tego, że za darmo? Albo odmładzamy zespół, albo nie.
zahor pisze: Dodo - Faktycznie, jeśli ktoś w wieku 22 lat jest rezerwowym w zespole vice mistrza Włoch to już po nim, skreślić frajera, niech poszuka sobie lepszego zajęcia niż piłka nożna - nic już z niego nie będzie.
Spójrz na to jakich my mamy rezerwowych i gdzie oni lądują, jeśli już opuszczają Inter. Włoska liga to od kilku sezonów równia pochyła, co pokazują wyniki Juve, które w lidze ciągle dolicza 3 pkt, a w LM ciągle punkty traci. Zamiast ogrywać własnych juniorów, wolimy ogrywać talenty innym. Ogólnie warunki tego transferu to jest skandal. Cytując klasyka "chuj, dupa i kamieni kupa".
1. To, że Osvaldo grał "nieźle" 2 lata temu, to znaczy że już lepiej grać nie będzie? Inter jest w takiej a nie innej sytuacji, nie może sobie pozwolić na sprowadzanie piłkarzy za 15, 20 mln, to pewnie wiesz. Napastnicy mogą grać na wysokim poziomie do 35 roku życia, kwestia odnalezienia się w drużynie i gry na optymalnej pozycji. Uważam, że Dani może być wzmocnieniem, tzn. być piłkarzem lepszym od napastnika w którego miejsce przyszedł ---> Milito.
2. Po co brać piłkarza bez perspektyw i za darmo? Ano mój drogi, dlatego że zespołu nie buduje się na samych młodych piłkarzach. Wtedy najłatwiej byłoby po prostu wziąć pierwszy skład primavery i wstawić do pierwszego zespołu. Poza tym, mając możliwość wzięcia za darmo takiego Vidicia, piłkarza utytułowanego, o pewnej renomie, albo jakiegoś młodziaka, no-name'a, większe ryzyko wpadki jest w tym drugim przypadku. Nie bez kozery na pozycji środkowego obrońcy grają często piłkarze starsi, myślę że tymi powódkami kierowali się ludzi, którzy go sprowadzili.
3. Roma obecnie jest klubem o półkę wyższym od Interu (dwie?), więc nawet rezerwowy z takiej Romy może być wzmocnieniem dla nas. Poza tym, gość ma 22 lata, daj szansę mu się wykazać. Warunki transferu nie są aż tak złe, co prawda zobowiązujemy się do zapłaty, ale dopiero po dwóch latach. Pozostaje liczyć, że Dodo przez ten czas zarobi swoją grą na ten transfer ;)
4. Chcesz ogrywać naszych juniorów - OK. Problem polega tylko na tym, że nasza młodzież nie jest wybitna. Odnosi sukcesy w swoich rozgrywkach, ale jest duża różnica między dorosłą piłką a młodzieżową. Za Stramy swego czasu dostawali swoje szanse piłkarze typu Garritano czy Benassi, ale żaden z nich nie udowodnił swojej wartości. Z resztą, popatrz na to gdzie obecnie grają nasi wychowankowie. Balotelli, Santon, ok, dwa wyjątki. A reszta? Nie mówię, że należy zrezygnować z młodzieży, bo zdarzają się tam "perełki", ale nie dajmy się zwariować. Niektórzy domagają się w LE w każdym meczu jakichś młodzików - spokojnie Panowie, nie tędy droga.
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Walter Mazzarri

Post autor: sampam »

Z resztą, popatrz na to gdzie obecnie grają nasi wychowankowie
Bonucci i Destro na pewno nie zaszkodziliby obecnej kadrze;) A Benassi w Torino powoli wita sie z murawa...
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Walter Mazzarri

Post autor: Orzeu »

sampam pisze:
Z resztą, popatrz na to gdzie obecnie grają nasi wychowankowie
Bonucci i Destro na pewno nie zaszkodziliby obecnej kadrze;) A Benassi w Torino powoli wita sie z murawa...
na pewno gdyby Inter postawił na Bonucciego i Destro, zamiast ściągać Motty i Milito to byśmy wygrali tą Ligę Mistrzów 4 lata temu ;)
ODPOWIEDZ