9. kolejka Serie A: Inter - Sampdoria

NdOrom
Posty: 91
Rejestracja: 7 wrz 2006, 15:25
Kontakt:

Re: 9. kolejka Serie A: Inter - Sampdoria

Post autor: NdOrom »

To Rumun, nie Węgier;) Mecz na naszą korzyść ewidentnie. Karny słuszny, choć po tym co wyprawiał Palacio byłem pewien, że i karnego nie trafimy. Niestety ale jednak chyba pomyliłem się co do Obiego. Niestety za wysokie progi. W ogóle skrzydła i atak dzisiaj dramat.
Generalnie dobry mecz środkowych pomocników. Hernanes chyba na dobre odzyskuje formę. Najważniejsze, że wreszcie grają środkiem i stamtąd idą prostopadłe podania (piękne 2 podania Kovy). Brakuje jeszcze strzałów z drugiej linii.
Dla mnie najlepszy na boisku Juan. Co miał to czyścił.
Martwi jeszcze jedna statystyka a mianowicie ilość niedokładnych podań. Około 25 min bylo ich już 11. Widać, że nasi są pod presją i nie radzą sobie z nią. Tym bardziej cieszy zwycięstwo.

P.s.
Przyzwoity mecz Vidica. Chyba 0 błędów dzisiaj...
Imrahil
Posty: 1141
Rejestracja: 13 wrz 2005, 08:22
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: 9. kolejka Serie A: Inter - Sampdoria

Post autor: Imrahil »

Mecz sie dobrze ogladalo. Sporo akcji, strzalow, kontratakow i walki o pilke. Sampdoria dobrze zagrala, ale my zasluzenie wygralismy nawet po tym prezencie od sedziego. Palacio partaczyl praktycznie wszystkie kluczowe podania oraz strzaly na bramke przeciwnika,i to nie sa pierwsze takie zawody tego pilkarza. Najgorsze jest to, ze my nie mamy kim go zastapic do wyjsciowej jedenastki. Nie pierwszy raz zaczynamy sezon z ograniczona iloscia napastnikow, widac ludzie pracujacy w tym klubie nie ucza sie na wlasnych bledach..
Ogladajac dzisiejszy mecz zastanawiałem sie rowniez nad przyszloscia Kovacicia. Widac ze to nie jest maksimum jego formy oraz umniejetnosci,a juz teraz koledzy z zespolu wygladaja przy nim jak amatorzy. Ciekawe kto szybciej odejdzie, beton czy Kova ?

ps. Sinisa szacun :szal:
fcinter.pl
Posty: 433
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: 9. kolejka Serie A: Inter - Sampdoria

Post autor: fcinter.pl »

Niestety w 100% zgadzam sie ze slowami Odeta, oprócz Hernanesa i Kovacicia nikt tutaj nie chce grac w piłkę. Palacio od dawna bez formy i latem koniecznie trzeba siegnąć po Konoplianke. Icardi nie jest żadnym wielkim talentem, on w żaden sposób się nie rozwija, bo żadnego wielkiego potencjału nie ma. Jest kompletnie nieprzydatny i oferte ponad 15 moln euro powinnismy akceptować i sięgnąć po kogoś innego. NO i najwyższy czas wpuścić Puscasa, bo takie statystyki jakie ma w Primaverze robią wrażenie.

Dodo po dobrym początku zaczyna pokazywać to czego się po nim spodziewałem, czyli przecietnosci. W kadrze jest 5 skrzydłowych i aktualnie zaden z nich nie jest godnym reprezentowania Interu, koniec, kropka. Obiego nie licze nawet jako piłkarza Interu, bo fakt, że on ciagle tu jest i gra w 1 składzie jest kompromitacją.

W końcu dobry mecz Vidicia. Oby się obudził. Aktualnie w naszym zespole można liczyć na Handanovicia Ranocchie, JUana Jesusa, Kovacicia, Hernanesa, Medela oraz Guarina i Osvaldo którzy są kontuzjowani. Nikt więcej nie udowodnil swojej przydatnosci dla Interu
Don_Balon
Posty: 438
Rejestracja: 7 lis 2007, 21:54
Lokalizacja: Szemud

Re: 9. kolejka Serie A: Inter - Sampdoria

Post autor: Don_Balon »

Fajne zwycięstwo, dziwny mecz.

Rozpocznę od gry Interu - solidna kopanina, z przebłyskami. Można hejtować WM na styl prowadzenia gry, za brak młodych, za beton (wszystko słuszne), ale też trzeba mu oddać, że z takiej kadry (takie tuzy jak Obi, M'baye, nie wspominając o ławce rezerwowych...) ciężko sklepać coś sensownego (choć uważam, że to duża wina nieelastyczności stosowanego betonu). Dziś (jak zazwyczaj) totalne dno na wachadłach i standardowy dym z tyłu. Co by nie mówić, dla mnie każda piłka w obronie to potencjalna bomba, a Vidić nie byłby sobą, gdyby kogoś nie wyszarpał w polu karnym.
Co do słuszności wyniku można się kłócić - Palacio sabotował strzelanie bramek (choć pomagał przy rozegraniu), ale zwrócić należy uwagę na 2 poprzeczki Sampy (albo jedna po Handzie) i parę innych akcji. Karny trochę kontrowersyjny, ale "na gorąco" wydawał się słuszny.

Na wielki plus oczywiście JJ i Kova, którzy zdominowali dzisiejszy mecz (ciekawe jak długo uda się ich utrzymać w Mediolanie). Pozytywnie il'Profeta (widać, że jest w dobrej formie fizycznej, co pozwala mu nabrać formy - szkoda kontuzji), Medel i Icardi (dużo osób narzeka, ale ziomek strzela bramki, a większość jego akcji robi dużo zamieszania w obronie przeciwnika) i Handa. Minusowo na pewno Obi, M'baye (co on to, ot ja nie ^^). Kontrowersyjnie Palacio (dużo dymu, mało ognia) i Vidić.

Co do Sampy i Mihy - toż to czysty Mancini 2.0, praktycznie taki sam futbol, jednak wielki szacun za akcje po ostatnim gwizdku - zachował się jak nie on! Myślę, że należy od do grona trenerów, którzy po prostu muszą "trafić w drużynę". Nie są wybitni, można kłócić się co do ich solidności, ale jak trafią na "swój" zespół to robią zamieszanie (vide Mancini, Mazzari, Allegi itd, a nawet kontrowersyjnie stwierdzę, że Simeone). Nie mogąc pozwolić sobie na trenera z prawdziwego zdarzenia, pozostaje nam kombinowanie z "trafieniem na odpowiedni typ".

W sobotę Parma. Gra nie powala, szczęście z karnymi chyba wykorzystane, są 2 zwycięstwa z rzędu .... chyba można przewidzieć wynik meczu? ^^
Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 9. kolejka Serie A: Inter - Sampdoria

Post autor: Chuchu »

Gra bez fajerwerków, ale już parę przebłysków było. Było trochę więcej gry środkiem i wyglądało to już lepiej niż taktyka miliarda wrzutek. Trzeba modlić się o szybki powrót do zdrowia Osvaldo, bo 32-letni Palacio, co szuka formy od 10 miesięcy już jej raczej nie znajdzie. Tym bardziej, że jakimś wybitnym napastnikiem raczej nigdy nie był. Icardi klasycznie przeszedł obok meczu, ale chociaż tego karnego strzelił. Coś czuję, że Kovacić długo w Mediolanie nie pogra, bo w tym sezonie pokazuje, że jest naprawdę ciekawym zawodnikiem i ktoś się nim może zainteresować. Szkoda kontuzji Hernanesa, bo w końcu zaczynał coś grać.

W weekend mecz z Parmą. Bilans 1-0-8, czyli zasadniczo przegrywają wszystko co się da i z praktycznie każdym, z kim by im nie przyszło grać. Liczę na 3 pkt, ale z Interem nigdy nic nie wiadomo, więc nie ma co w hurraoptymizm przed meczem wpadać.
BAGGIO1
Posty: 549
Rejestracja: 25 sie 2006, 19:27
Lokalizacja: Chełmno/Toruń

Re: 9. kolejka Serie A: Inter - Sampdoria

Post autor: BAGGIO1 »

No cóż, zwycięzców się nie sądzi, ALE ... no właśnie cały czas jest jakieś "ale" i chyba każdy to widzi.

Trafnie ktoś zauważył, że Palacio ma "syndrom schyłku Diego Milito", dokładnie wczoraj to samo pomyślałem. Cholera w swojej "normalnej" (tzn. takiej w w której strzeliłby ok 15 bramek w sezonie) formie to nie miałby problemu z wykorzystaniem takich sytuacji. Pozostaje mieć nadzieje na przełamanie, ale jest obawa, że to już równa pochyła dla naszego Palacio ...

Obi? Jedna niezła połówka z Napoli, które nic nie grało ... Reszta niech pozostanie bez komentarza. Jego zmiennik (Mbaye) okrzyknięty wielkim talentem, wzywany przez wielu do gry w pierwszy składzie, jak widać jeszcze nie przygotowany do gry na poziomie Serie A. Aż nie wierzyłem, że "zatęsknie" za Johnatanem na prawej stronie.

Pozostali przyzwoicie, bardzo dobrze Kova i Hernanes - oby kontuzja to nic poważnego.

3 zwycięstwo z rzędu? Chyba raczej nie, wyjazd do Parmy i nie powinno nas zmylić, że mają tylko 3pkt. Tam obojętnie w jakiej dyspozycji była Parma zawsze grało nam się ciężko. Do tego nieskuteczność atakujących, nieporadność skrzydłowych. Myślę, że czeka nas powrót na ziemie i co najwyżej remis z ostatnią drużyną w tabeli.

Paradoksalnie mimo beznadziejnej gry mamy 1 pkt straty do 3-ciego Milanu. Patrząc jednak na całokształt chyba nikt się nie łudzi, że zaskoczymy szybciej niż zrobi to Napoli/Fiorentina/Milan. Niestety, nie z WM.
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: 9. kolejka Serie A: Inter - Sampdoria

Post autor: miniu86 »

Mam podobne odczucia. Inter będzie potrzebował masę szczęścia, żeby wywieźć z Parmy 3 punkty. Gdybym miał zatypować to postawiłbym na 1-1.
Jaszczu91
Posty: 1733
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: 9. kolejka Serie A: Inter - Sampdoria

Post autor: Jaszczu91 »

Nie oglądałem na żywo ostatnich dwóch spotkań i oba mecze wygrane. Ale po skrótach i komentarzach wnioskuje, że wiele się nie zmieniło tylko sędziowie zaczęli nam pomagać. Oba karne mocno kontrowersyjne. Ja osobiście karnych nie widziałem a Palacio ukarał bym kartką... Ale ciułamy punkty i w sumie do LM juz tylko jedno oczko.
Teraz Parma ostatnia w tabeli i jeśli Macar ma wygrać trzy razy z rzędu to właśnie teraz. Mogę nawet nie oglądać meczu mimo że jest w nc+ na żywo :)
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: 9. kolejka Serie A: Inter - Sampdoria

Post autor: Piter »

Jaszczu91 pisze:Nie oglądałem na żywo ostatnich dwóch spotkań i oba mecze wygrane. Ale po skrótach i komentarzach wnioskuje, że wiele się nie zmieniło tylko sędziowie zaczęli nam pomagać. Oba karne mocno kontrowersyjne. Ja osobiście karnych nie widziałem a Palacio ukarał bym kartką... Ale ciułamy punkty i w sumie do LM juz tylko jedno oczko.
Teraz Parma ostatnia w tabeli i jeśli Macar ma wygrać trzy razy z rzędu to właśnie teraz. Mogę nawet nie oglądać meczu mimo że jest w nc+ na żywo :)
nom, najlepiej będzie jak nie będziesz oglądał, a my będziemy punktować i niszczyć rywali w naszym zwycięskim marszu po 19 mistrzostwo. Pozdr.
Minister
Posty: 1728
Rejestracja: 16 lut 2008, 17:43
Lokalizacja: Giuseppe Meazza

Re: 9. kolejka Serie A: Inter - Sampdoria

Post autor: Minister »

Piekarz
czepiasz się ;)

Piter9702
w marszu po co?Cud będzie jak wygramy w tym sezonie 3 mecze z rzędu, choć do tego niby blisko, a tak daleko.

Nie wiem czy to Ty razem z tym cały gulaszem jesteście założycielami kościoła wyznania Mazzariowego, ale proszę Was zejdźcie już na ziemię.

PS.Jak pomyliłem Pitera to wielkie sorry !
ODPOWIEDZ