13. kolejka Serie A: Roma - Inter

ODPOWIEDZ
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

13. kolejka Serie A: Roma - Inter

Post autor: miniu86 »

Rozpisywać się nie ma co. Na zwycięstwo nie liczę, a remis biorę w ciemno. Tak jak pisałem tydzień temu, mamy bardzo ciężki terminarz jak na "nowe rozpoczęcie sezonu".
Forza Inter. Forza Mancio.
Nen
Posty: 1387
Rejestracja: 30 wrz 2006, 09:59
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: 13. kolejka Serie A: Roma - Inter

Post autor: Nen »

Nie gramy z Realem. W zeszłym sezonie zremisowaliśmy z Romą za Mazzarriego, to i w tym możemy powalczyć tym bardziej, że rzymianie mają lekką zadyszkę w ostatnim czasie. Niestety, urazy nam nie pomagają. O wygraną będzie bardzo trudno, ale ewentualna, niech nawet szczęśliwa, wygrana, może diametralnie poprawic naszą sytuację w tabeli i tylko pomóc Manciniemu rozkręcić tę drużynę. Oby Roma myślami była przy City.
gulaszowaamino

Re: 13. kolejka Serie A: Roma - Inter

Post autor: gulaszowaamino »

To jest tak. Roma w porównaniu z zeszłym sezonem to już nie jest ta sama drużyna. Punktują dalej w miarę regularnie, ale stracili ten błysk z poprzedniego sezonu i zapewne jest to spowodowane grą na dwa fronty. Czytałem komentarze na stronie rzymian i pomimo drugiego miejsca i 28 punktów po 12 kolejkach to oni nie są za bardzo zadowoleni z gry zespołu. Teraz albo nas dzisiaj zniszczą i pokażą w końcu grę z ubiegłego sezonu, albo to my zdemaskujemy wszystkie ich braki i wywieziemy 3 punkty z Rzymu. To chyba oczywiste, że bardziej prawdopodobna jest opcja nr 1 i dlatego ja modlę się o remis.

Nasze wielkie wiktorie w Rzymie to czasy kiedy byliśmy w pełni ułożoną drużyną z poważnymi grajkami jak za pierwszej kadencji Mancio i Mourinho, potem już było tylko gorzej, a jak dodać, że ostatnio z Romą wygrywaliśmy za Leonardo to mamy pełen obraz nędzy i rozpaczy.
sempre_fci
Posty: 237
Rejestracja: 16 mar 2010, 22:48

Re: 13. kolejka Serie A: Roma - Inter

Post autor: sempre_fci »

Widziałem kilka spotkan w tym sezonie Romy i tak jak miniu86 remis biore w ciemno. Niestety...
RoB
Posty: 1514
Rejestracja: 30 kwie 2005, 17:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: 13. kolejka Serie A: Roma - Inter

Post autor: RoB »

Wystarczy dodać, że Roma u siebie wygrała w tym sezonie w lidze wszystkie mecze bez straty bramki.
Wannabe
Posty: 65
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: 13. kolejka Serie A: Roma - Inter

Post autor: Wannabe »

Ktoś oglądał ostatni mecz Romy z Atalantą? Rzymianie w obronie popełnili kilka karygodnych błędów i gdyby chłopaki z Bergamo mieli trochę zimnej krwi to mogło być ciekawie. Na pewno nie jesteśmy na straconej pozycji i osobiście liczę na chociaż jeden punkt :)
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: 13. kolejka Serie A: Roma - Inter

Post autor: sampam »

Zagranie Gervinho i znakomity wolny Pjanicia po raz kolejny uswiadomily jaki dystans dzieli Inter od Romy, druzyny, ktora gra niestabilnie w defensywie, ale jednak majacej charakter.
Klinsi64
Posty: 945
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: 13. kolejka Serie A: Roma - Inter

Post autor: Klinsi64 »

Dno,dno,dno...te 2 bramki tylko zamazują obraz tego meczu...najsłabsi jak zwykle Nagatomo i Icardi.
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: 13. kolejka Serie A: Roma - Inter

Post autor: miniu86 »

Co do meczu to momentami w ataku graliśmy niemożebne gówno. Przegrywaliśmy każdą przebitkę. Momentami wyglądało to lepiej, ale wówczas gówno prezentowaliśmy w obronie.
Co musi martwić to sytuacja w której musimy grać z Palacio w pierwszym składzie podczas gdy ten już od roku czasu nie potrafi grać w piłkę nożną.
Porażka z Romą była wkalkulowana tak więc wielkiego dramatu nie ma. Tak jak z Milanem nikt nie przywidywał, ani nie wymagał wygranej.
Teraz jednak, żarty się skończyły. Mamy 13 kolejek za sobą i zajmujemy 11(!) miejsce w tabeli z 17 punktami i bilansem bramkowym +1. Taka Genoa wyprzedza nas o 6 punktów. Miejmy nadzieję, że właśnie osiągnęliśmy dno tego sezonu i od teraz będzie tylko lepiej.
Za tydzień mamy u siebie Udinese i należałoby w końcu zacząć wygrywać.
gulaszowaamino

Re: 13. kolejka Serie A: Roma - Inter

Post autor: gulaszowaamino »

Niestety, ale mając tak gównianą obronę nie można urwać punktów Romie na Olimpico. Co z tego, że graliśmy w miarę nieźle(w porównaniu z betoniarką) skoro i tak każda akcja rzymian siała popłoch w naszych szeregach. Mówię od dawna aby wyjebać na ławkę tego kmiota zwanego nowym Nestą za 18 baniek i dać pograć Andreolliemu. Dodo nie skomentuję bo nie różni się niczym od Nagagówna czy Żenadana. Nie mamy środka obrony, nie mamy boków obrony. Poważna drużyna zaczyna się od obrony, my jej nie mamy, dziękuję dobranoc.

Pozdr. mordeczki.

PS. Tym niemniej, są jakieś widoki na przyszłość. Porażka z Romą była oczywista i wkalkulowana. Teraz musimy zacząć zbierać punkty a Udinese wuefisty jest najlepszą do tego okazją. Forza Mancio!
andyvdm
Posty: 434
Rejestracja: 3 lip 2004, 16:23

Re: 13. kolejka Serie A: Roma - Inter

Post autor: andyvdm »

Jestem zadowolony z gry Interu, strzelić dwie bramki Romie na ich stadionie to było zadanie karkołomne dla naszej drużyny i pełne uznanie.

Czy będziemy grać czwórką w obronie, czy trójką, dwoma, trzema czy jednym napastnikiem to naprawdę zupełnie bez znaczenia. Kadra jest pełna gówna, różnice w umiejętnościach piłkarzy poszczególnych drużyn były dziś wręcz porażające. Na plus oczywiście Osvaldo i Medel. Reszta zagrała na swoim zwykłym poziomie, a największy pulsujący chuj w dupę należy się kolumbijskiej gwieździe środka pola, który był totalnie dramatyczny. Ten bezmózg o boiskowej inteligencji mniejszej od mojego psa nie zasługuje nawet na minutę więcej na boisku. Ranocchia to również jest nieporozumienie i gol zupełnie nic nie zmienia. Jest klocowaty, objezdzany jak szmata przez kazdego szybkiego skrzydłowego i to wstyd mieć takiego kapitana. Boki obrony jak zwykle. To że Dodo to gówniak nadzwyczajny w obronie każdy wie, z przodu też nic poza cyrkowymi sztuczkami póki co nie pokazał. Palacio to kompletny wrak, Icardi z kolei bardzo mnie zaskoczył bo udało mu się raz dotknąć piłki przez te dwadzieścia minut, co prawda się skompromitował swoim absolutnym brakiem jakiejkolwiek techniki użytkowej, no ale stat jest.

Nie ma żadnej nadziei dla tego klubu, z takim składem miejsca 5-7 to max co możemy wywalczyć.

No i wielki podziw dla Tottiego. Co z tego ze ma 38 lat, nie musi dużo biegać. Jego zagrania były dziś magiczne. A Nainggolan jest po prostu fenomenalny.
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: 13. kolejka Serie A: Roma - Inter

Post autor: Odet »

może jestem zaślepiony blaskiem Mancio, ale i tak widzę dużo pozytywów.
Roma nie przegrywa u siebie, Roma nie traci tu bramek, więc łatwo nie było.

Nasi chcieli, nasi walczyli, naszym się nawet (o dziwo) udawało, ale to jeszcze nie ten poziom.

Projekt Mancini trwa.

Pozdr.
Imrahil
Posty: 1141
Rejestracja: 13 wrz 2005, 08:22
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: 13. kolejka Serie A: Roma - Inter

Post autor: Imrahil »

Ciężko mi na gorąco - na teraz - trafnie opisać ten mecz. Na pewno to było dobre widowisko i na pewno, po raz kolejny Inter został ośmieszony na Stadio Olimpico. Mancini będzie mieć całe 90 minut materiałów do przeanalizowania z każdym naszym obrońcą. Tutaj widać braki w najgłębszych podstawach. Tylko Campagnaro coś tam czyścił, tak długo na ile posiadał siły. Reszta to zaprezentowała poziom godny spadkowicza. Strach pomyśleć co by się działo z duetem Rano/ Vidić 8)
Wyszliśmy z zamiarem ugrania remisu, o ile środek przez jakiś czas dawał rade, to obrona zgasiła wszelki entuzjazm kolegów. Roma dziś pokazała, jak daleko nam do ligi mistrzów. To jest bardzo odległy temat.
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: 13. kolejka Serie A: Roma - Inter

Post autor: Piekarz »

Poza końcówką, kiedy zupełnie opadliśmy z sił i pomysłów, był to naprawdę niezły mecz w naszym wykonaniu, jak na nasze obecne możliwości wręcz wybitny. Wyglądało to trochę, jakby Mancio tych gówniaków faktycznie trochę nauczył grać w piłkę (a już o zaangażowaniu nie ma co pisać, bo różnicę w porównaniu z betonem zauważyłby chyba nawet ostatni debil, ba, nawet Fredy Guarin). Póki co wszystkie nasze mecze za Manciniego dało się oglądać, to już chyba więcej niż za Mazzarriego w tym sezonie. Nie wystarczyło na Romę na Olimpico, ale ciężko być o to wściekłym.

Andy w sumie napisał o piłkarzach wszystko to, co ja chciałem, więc sobie daruję tworzenie i tylko skopiuję:
andyvdm pisze:Na plus oczywiście Osvaldo i Medel. Reszta zagrała na swoim zwykłym poziomie, a największy pulsujący chuj w dupę należy się kolumbijskiej gwieździe środka pola, który był totalnie dramatyczny. Ten bezmózg o boiskowej inteligencji mniejszej od mojego psa nie zasługuje nawet na minutę więcej na boisku. Ranocchia to również jest nieporozumienie i gol zupełnie nic nie zmienia. Jest klocowaty, objezdzany jak szmata przez kazdego szybkiego skrzydłowego i to wstyd mieć takiego kapitana. Boki obrony jak zwykle. To że Dodo to gówniak nadzwyczajny w obronie każdy wie, z przodu też nic poza cyrkowymi sztuczkami póki co nie pokazał. Palacio to kompletny wrak, Icardi z kolei bardzo mnie zaskoczył bo udało mu się raz dotknąć piłki przez te dwadzieścia minut, co prawda się skompromitował swoim absolutnym brakiem jakiejkolwiek techniki użytkowej, no ale stat jest.
Dawno nie byłem zawiedziony i smutny po porażce Interu. Uczucie nie jest fajne, ale to znak, że coś poszło w dobrym kierunku. Ciężki początek Manciniego za nami, cudu nie było, ale też nie było kompromitacji, wręcz zaprezentowaliśmy się nawet godnie, no i jest bonus w postaci ogrania Dnipro w 10. Teraz dużo lepszy sprawdzian, czyli ostatnie trzy mecze ligowe w tym roku. Z taką grą jak dzisiaj zdobycie z 7 punktów brzmi realnie, ale zobaczymy, czy zaangażowanie nie skończy się na szlagierach.

Kova coś siadł, jak nie wstanie, to naprawdę nie ma dla nas żadnej nadziei.
Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 13. kolejka Serie A: Roma - Inter

Post autor: Chuchu »

Różnice w umiejętnościach piłkarzy były dziś wyraźnie widoczne i nie ma chyba co mówić, że porażka jest zaskoczeniem. Jakieś tam przebłyski w grze było widać momentami, no ale na Olimpico z Romą porażka była do przewidzenia, i tak 2 gole w naszym wykonaniu to niespodzianka dla mnie.

Dodo niestety się okazał bocznym obrońcą równie dobrym co i reszta naszych geniuszy. Ranocchia rozgrywał dobry sezon, ale ostatnie 2 mecze to katastrofa w jego wykonaniu. Guarin umiejętności co prawda posiada, ale jego ilość strat jest porażająca. To, że przydałaby się rewolucja kadrowa to już się mówi od dawna, niestety czeka nas zapewne znowu kilka kosmetycznych zmian w składzie i tyle.

13 kolejek za nami, a tymczasem w tabeli przeskakuje nas Sassuolo, Genoa bije się o podium - z Udinese już trzeba wygrać.
Jaszczu91
Posty: 1733
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: 13. kolejka Serie A: Roma - Inter

Post autor: Jaszczu91 »

Inter zagrał katastrofalnie... Jestem mega rozczarowany. Który to już raz? Ech...
Martwi fakt że nawet na sekundę po dwukrotnym przypadkowym odrobieniu strat nawet na moment nie przejęliśmy kontroli nad meczem. Roma była dwie klasy lepszą drużyną. Nainggolan sam przyćmił całą nasza pomoc w której grali teoretycznie sami walczący piłkarze. Ba Belg w pojedynkę dawał więcej Romie więcej i w obronie i w ataku. Kolejny mecz w którym nic nie daje Kovacic tylko utwierdza mnie w przekonaniu że z niego piłkarza nie będzie.
luuki
Posty: 284
Rejestracja: 22 gru 2008, 16:24
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Re: 13. kolejka Serie A: Roma - Inter

Post autor: luuki »

wchodzili w nas jak w masło

forza Inter...
kulasiak
Posty: 212
Rejestracja: 2 sie 2009, 20:01

Re: 13. kolejka Serie A: Roma - Inter

Post autor: kulasiak »

Tak na prawdę to przed meczem czy nawet sezonem nie spodziewał bym się po tym wyjeździe jakiegokolwiek punktu więc to było wkalkulowane. Teraz ważniejsze by zacząć wygrywać ze średniakami i ogórami. Trzy mecz Udinese(D), Chievo(W) i Lazio(D) zweryfikują pracę Manciniego. Jak nie będzie chociaż 7 pkt. to nie widzę perspektyw na coś lepszego poza 7-8 miejscem po nowym roku.
nwk
Posty: 3
Rejestracja: 14 lut 2013, 21:15

Re: 13. kolejka Serie A: Roma - Inter

Post autor: nwk »

Z weryfikacją i oceną pracy Manciniego trzeba się wstrzymać do wiosny. Bądźmy optymistami, jesteśmy w lepszej sytuacji niż BVB :)
sempre_fci
Posty: 237
Rejestracja: 16 mar 2010, 22:48

Re: 13. kolejka Serie A: Roma - Inter

Post autor: sempre_fci »

Teraz teoretycznie łatwiejsi rywale i powinno byc spokojnie te 7-9 pkt... No ale... Niestety troche przyfarcilismy z golem Osvaldo i chyba dla Romy tez karny sie nalezal...
Czarson
Posty: 696
Rejestracja: 2 sie 2009, 01:42
Lokalizacja: Kutno/Kraków

Re: 13. kolejka Serie A: Roma - Inter

Post autor: Czarson »

Katastrofalne błędy indywidualne i zespołowe pokazały gdzie dziś jest Inter w dzisiejszej piłce. Można się cieszyć, że udało się strzelić 2bramki. Roma to drużyna o 2-3klasy lepsza. Obnażyła jak żenującym materiałem piłkarskim dysponujemy. Oprócz bramkarza są w tym zespole same niewiadome.
hQ
Posty: 457
Rejestracja: 23 lis 2008, 16:28
Kontakt:

Re: 13. kolejka Serie A: Roma - Inter

Post autor: hQ »

Wchodzili jak w masło, lepsi byli w każdej formacji. Nasza linia pomocy przy ich to przepaść. Nie mówiąc o zmiennikach. U nich na boisko może wejść De Rossi, Strootman, a u nas Obi, Krhin.. Ich pomocnicy to jakieś maszyny, w kontrataku zawsze szybsi od naszych, jak my kontrujemy to oni już gotowi na własnej połowie, szybsi, lepsi taktycznie, no po prostu pod każdym względem. U nas beznadziejni byli wszyscy obrońcy prócz Campagnaro, pomoc to tylko walczący Medel, Guarin to jakieś głupie faule, pyskówki, dramat. M'vila schowany. Kuzma średni. Palacio to wrak, Osvaldo tylko chciał pokazać przed byłym klubem, że coś potrafi. Jak na 11 zawodników poziom trzyma czterech to nie ma mowy o remisie. Nasi obrońcy to mają koordynację na poziomie słoni ze 100kg workami cementu na plecach, Gervinho robił z nimi co chciał. Holebas też.

Roma grała szybciej o trzy tempa. Wyglądali na silniejszych, lepiej wytrzymałych, po prostu lepiej przygotowanych atletycznie pod każdym względem. U nas przygotowanie do sezonu wyszło skandalicznie, bo czemu Maicon, Keita czy Totti wyglądają jak świetnie przygotowani zawodnicy, a u nas Palacio jak wrak piłkarza, a M'vila 3 miesiące nie może dojść do pełni dyspozycji.

No i nasze stałe fragmenty.. Kuźwa przegrywamy a aut wykonujemy dwie minuty, rzut wolny 5 minut, czas leci, a zawodnik nie wie komu podać bo wszyscy schowani i zesrani 'byle tylko do mnie nie podał piłki'.

Jak teraz usłyszę od zawodników, że nie mogą się przestawić na 4 z tyłu to mnie obleci śmiech. 2 lata nie mogli przejść na 3 z tyłu, a teraz jak wrócimy do 4 to będą gadać, że nie mogą się przestawić.
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: 13. kolejka Serie A: Roma - Inter

Post autor: miniu86 »

Dlatego te 2-4 taktuję jako bonus bo równie dobrze mogło się skończyć 0-4 albo 0-5. Roma jest aż o tyle od nas lepsza.
Wystarczy jednak spojrzeć na ich kadrę. Tam robi się przemyślane transfery, które rzeczywiście wzmacniają drużynę. Nainggolan na tle Interu wyglądał jak Zidane.
U nas to wygląda tak źle z dwóch powodów. Po pierwsze przyszedł nowy trener i wdraża nowe ustawienia, które powinno z czasem przynieść efekty. Po drugie część zawodników powinna zostać w niedługim czasie zastąpiona lepszymi ponieważ najzwyczajniej nie nadaje się do gry na wyższym poziomie.
Dlatego w styczniu liczę na zdrowy rozsądek zarządu i postawienie na jakość a nie ilość. Wiadomo, że potrzebne są wzmocnienia każdej formacji, ale lepiej kupić jednego zawodnika, który jest pewniakiem niż trzech i liczyć że jakoś to będzie.
Omen
Posty: 533
Rejestracja: 28 gru 2007, 23:55
Lokalizacja: Piastów

Re: 13. kolejka Serie A: Roma - Inter

Post autor: Omen »

Strzeliliśmy dwie bramki Romie , która na własnym obiekcie do tej pory nie straciła żadnej bramki więc jest dobrze nie narzekajmy :D Ta sama Roma która we Włoszech ustępuje tylko Juve w Europie dostaje u siebie 7 bramek od Bayernu czy też traci bramkę w 90 minucie w meczu z CSKA. Przykre to,że taki zespół jest w tym momencie dla nas nieosiągalny. Liczyłem po cichu na remis ale niestety. Nasza drużyna nie ma gwiazd, mamy za to zlepek średnich piłkarzy.Ile razy mamy się jeszcze przekonywać do Kovacicia? Ile już szans dostał? Co z tego,że dobre mecze potrafi zagrać ze słabeuszami a z potentatami jest w ogóle nie widoczny. Złą drogą idzie Inter. Nam nie są potrzebni piłkarze którzy dopiero wchodzą w futbol nam potrzeba już oszlifowanych diamentów. Jesteśmy specyficznym klubem który zawsze grał o najwyższe cele i nie było w nim nigdy czasu na naukę. Nam potrzeba prawdziwych piłkarzy ! Jeśli wygramy 3 następne mecze i się wzmocnimy nie będzie źle. Jeśli nie...czeka nas kolejny stracony sezon. Jak długo jeszcze?!
hQ
Posty: 457
Rejestracja: 23 lis 2008, 16:28
Kontakt:

Re: 13. kolejka Serie A: Roma - Inter

Post autor: hQ »

A ile dostał szans Guarin, Palacio, Ranocchia, Kuzmanovic, Hernanes, Nagatomo, a ile ich wykorzystali? Śmieszy mnie narzekanie na Kovacicia, który zrobił bardzo duży progres w porównaniu z poprzednim sezonem.
Omen
Posty: 533
Rejestracja: 28 gru 2007, 23:55
Lokalizacja: Piastów

Re: 13. kolejka Serie A: Roma - Inter

Post autor: Omen »

Dostają szansę bo kto ma grać ? Oczywiste jest to,że 90 % naszych obecnych piłkarzy zawodzi dlatego raz jeszcze powtórzę. TRANSFERY !
BAGGIO1
Posty: 549
Rejestracja: 25 sie 2006, 19:27
Lokalizacja: Chełmno/Toruń

Re: 13. kolejka Serie A: Roma - Inter

Post autor: BAGGIO1 »

Najbliższe 3 ligowe starcia mogą znacznie poprawić nam humory oraz pozycje w tabeli. Teoretycznie wszystkie są do wygrania, ale przy obecnej sytuacji nie dopisałbym przed żadnym meczem 3pkt. Bezpośredni rywale mają teoretycznie dużo trudniejszy kalendarz na grudzień, grają również między sobą, więc jest okazja zacząć nowy rok jakby od początku. Mam nadzieję, że Mancini da do zrozumienia Ericowi, że bez wzmocnień się nie obędzie. Priorytet według mnie to Rolando oraz napastnik. Choć i boki obrony, a właściwie ich brak, wymagają uzupełnienia.
ODPOWIEDZ