18. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Baszczu
Posty: 535
Rejestracja: 25 sie 2006, 14:52
Lokalizacja: Bydgoszcz

18. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: Baszczu »

W najbliższą niedzielę, 11. stycznia, rozegramy pierwsze w tym roku spotkanie na Giuseppe Meazza. Rywal tyleż wysoko notowany, co w kiepskiej formie. 5. miejsce okupowane przez Genoę to na pewno wielka niespodzianka, ale jednak w ostatnich trzech meczach uciułali zaledwie jedno oczko. Warto jednak podkreślić, że zrobili to w ostatniej kolejce, zaliczając nielichy comeback z Atalantą (od 0:2 do 2:2).

Interowi z Genoą u siebie ostatnimi czasy wiodło się nie najgorzej. Od powrotu ekipy Grifoni do Serie A, nie potrafili oni w Mediolanie wygrać ani razu, co więcej, dwukrotnie przyjmowali z nami piątkę. Nastroje w naszej ekipie całkiem sympatyczne, udało się z Turynu przywieźć punkt, do Podolskiego dołączył pan piłkarz Shaqiri, więc apetyty zostały rozbudzone.

Zbliżamy się do połowy sezonu, mieliśmy walczyć o pierwszą trójkę, a na razie próżno szukać Nerazzurrich nawet w pierwszej dziesiątce. Po serii trudnych i wymagających gier przychodzi okres kilku naprawdę sympatycznie wyglądających potyczek, z których trzeba wycisnąć jak najwięcej punktów. Rozpoczęcie od 3 punktów z Genoą uważam za absolutny obowiązek, jeśli faktycznie chcemy rozmawiać o Lidze Mistrzów na poważnie, a nie tylko w formie banialuk.

Aha, przypominam, że gramy w niedzielę, ale tym razem bardzo wcześnie: po kościółku, do rosołku, czyli o 12:30. Spotkanie pokaże stacja nSport+.
Klinsi64
Posty: 945
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: 18. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: Klinsi64 »

Czy może być coś lepszego,niż dobry niedzielny rosół i debiut Shaqiriego w Interze? :D
Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 18. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: Chuchu »

Genoa (d), Empoli (w), Torino (d), Sassuolo (w), Palermo (d), Atalanta (w), Cagliari (w). Siedem meczów, w których absolutnie trzeba jak najwięcej napunktować, może uda się dokonać tego, czego nie dokonaliśmy za Macara - wygrać 3 mecze z rzędu. Mamy znakomitą sytuację, żeby odbić się od dna i podskoczyć dość mocno w tabeli, bo chociaż miejsce dalekie, to różnica punktowa wcale nie taka duża. Jest to też idealna okazja, aby do drużyny wprowadzić nasze nowe nabytki czyli Poldiego i Shaqiriego.

Co do samego meczu z Genoą, to zabraknie Kovacicia, Ranocchii i Jesusa. Jak nasi środkowi obrońcy tak czy inaczej powinni sobie odpocząć, tak Chorwat w takim meczu pewnie byłby wiodącą postacią. Shaqiri pewnie zacznie na ławce, ale oczekuję, że w drugiej połowie się jednak pojawi. Pierwszy mecz na Meazza w tym roku, to się trzeba z kibicami przywitać. Mecz do najłatwiejszych należeć nie będzie, ale oczekuję wygranej, choćby najskromniejszej.
gulaszowaamino

Re: 18. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: gulaszowaamino »

Dobry wieczór.
klinsi pisze:Czy może być coś lepszego,niż dobry niedzielny rosół i debiut Shaqiriego w Interze? :D
Tak. Gulaszowaamino na SB i debiut Shaqiriego w Interze.

Sprawa jest prosta. Lazio gra z Romą, Napoli z Juventusem. Ponadto Genoa ma nad nami 5 punktów przewagi. MUSIMY wygrać ten mecz, rozumiecie to? Inaczej będziemy kmiotami.

Musimy wygrać i zacząć piąć się w tabeli.

Pozdrawiam wszystkich.
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: 18. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: miniu86 »

Gulaszowaamino napisał wszystko w temacie.

Nie mam nic do dodania.
Nen
Posty: 1387
Rejestracja: 30 wrz 2006, 09:59
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: 18. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: Nen »

Liczę na dobry występ Marco, który nie tylko jutro, ale podczas nieobecnoeciu Juana pokaże, że zasługuje na pierwszy skład nie mniej niż Ranocchia. Czekamy na powołanych, czy bedzie Shaq i co ciekawsze Dani.
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: 18. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: Odet »

3pkt, tylko i wyłącznie.

Brak Rano i JJ, jakoś mnie nie martwi, gorzej i tak trudno zagrać :), odpoczynek im się przyda. Ważne kto zagra przed obrońcami, bo jeśli znowu to będzie Zdravko, to nasi środkowi obrońcy będą się kopać po czole.

Brak Kovy też mnie nie martwi. Na jego pozycji zagra Hernanes, a wg mnie to ciągle lepszy piłkarz od Chorwata.

Pozdr.
MiRas.
Posty: 3346
Rejestracja: 16 sty 2004, 23:01
Lokalizacja: Loża Szyderców
Kontakt:

Re: 18. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: MiRas. »

Nie widzę innego wyjścia jak pokonanie największej w historii Interu miernoty trenerskiej - Gasperinego. Liczę również na Andreollego, na gola Podolskiego i na udany debiut Shaquirego. Tyle w temacie.
darek05
Posty: 363
Rejestracja: 8 mar 2008, 13:03

Re: 18. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: darek05 »

Większą miernotą jest Zeman, a zebraliśmy 4-1 ? Oby teraz było inaczej :)
MiRas.
Posty: 3346
Rejestracja: 16 sty 2004, 23:01
Lokalizacja: Loża Szyderców
Kontakt:

Re: 18. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: MiRas. »

Ogólnie dobry mecz, pierwsza połowa nawet bardzo dobra, w drugiej niepotrzebna nerwówka. Dobry mecz Palacio (o ile nie najlepszy jego mecz w tym sezonie) i Guarina, Icardi strzelił bramkę i później tradycyjnie pogwiazdorzył sobie, no ale kto wiceliderowi klasyfikacji strzelców zabroni? Pozytywny Podolski, ale to nie jest jeszcze max jego możliwości. Przeciętny Hernanes, dobry Medel, dobre wejście Kuzmanovicia.

Nie wiem tylko jaki jest sens wprowadzania takich gówniaków jak Obi i Krhin, bo szczególnie tym drugim to bym nawet dziury w dętce nie załatał, ale cóż. Oczywiście liczyłem na wejście Shaqirego, ale poczekam sobie jeszcze z tym do następnego meczu. Najważniejsze, że w końcu od 29 października wygrywamy na GM i zaczyna to jakoś wyglądać. Mancini powolutku odbudowuje tą drużynę, którą w kompletnie ruinie zastał po tym komiku Maccarim.
Baszczu
Posty: 535
Rejestracja: 25 sie 2006, 14:52
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: 18. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: Baszczu »

No i wygrana, pierwsza od dawien dawna na Giuseppe Meazza. Parę uwag na gorąco:

1) Tego co nam najbardziej brakuje, to takie "dwa równe skoki", czyli dwie równe, rozgrywane na wysokim poziomie połowy. Z reguły w pierwszych 45 minutach zostawaliśmy w blokach, tym razem na odwrót. Gdyby Genoa miała odrobinę więcej szczęścia, to śmiało mogłaby dojść nas do wyniku 2:2. Trzeba nad tym koniecznie popracować.

2) Gracz meczu dla mnie dzisiaj zdecydowanie Vidić. Wyrobiłem sobie to zdanie nawet przed zdobytą bramką, a ta tylko ukoronowała jego kapitalny występ. Nieprawdopodobna metamorfoza, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. A wystarczyło porzucić poroniony pomysł grania trójką w defensywie. Widać, że grając w systemie z dwójką środkowych obrońców Serb może stanowić prawdziwą podporę.

3) Szkoda, że nie doczekaliśmy się debiutu Xhaqiri'ego tym bardziej, że wprowadzeni z ławki zawodnicy na pewno nie pokazali nic ciekawego, poza tym, że zrobili trochę więcej tłoku w środku pola. Myślę, że możemy zobaczyć Szwajcara od pierwszej minuty w starciu z Empoli. Wydaje mi się, że Podolski nie jest jeszcze gotowy na regularne granie po 90 minut, skoro niemal całą rundę spędził na ławce rezerwowych.

4) Solidny występ Andreolli'ego, co do którego miałem duże obawy. Co prawda i tak jedyną akcją, którą zapamiętam z tego meczu, to jego strzał w nos Mancio, ale tak czy siak poprawne 90 minut. Jako alternatywa w kryzysowych sytuacjach - może być.

5) Postawa Guarina pokazuje, jak ważna w piłce jest psychika. Odszedł droczący się z nim Mazzarri, przyszedł dobry psycholog Mancio i od razu Fredy czuje się o wiele lżejszy. Wspaniałe podanie do Icardiego na początku spotkania i ogólnie świetna postawa przez całe starcie.

Naprawdę obiecująco to wyglądało, pierwszy raz od sporego czasu grę Interu ogląda się z niekłamanym zainteresowaniem. Jeśli dalej będą podążać tą drogą, to rychło zawitają w strefie pucharowej. Powtarzam to, co pisałem na początku - trzeba wycisnąć maksimum z terminarza, który w najbliższej przyszłości wydaje się być naprawdę nie najgorszy.
Jaszczu91
Posty: 1733
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: 18. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: Jaszczu91 »

Wygrana w bardzo ważnym meczu. Guarin dla mnie piłkarzem spotkania. Inter powoli zaczyna grać i widać tutaj rękę Manciniego. Pierwsza połowa znakomita ale w drugiej brakowało już sił i Genoa przejęła kontrolę. Podolski popracuje nad kondycja i będzie ważnym zawodnikiem tej drużyny.

Cieszy powrót Vidicia który zagrał poprawnie i spokojnie w defensywie i wreszcie miał szczęście i zdobył też gola rozstrzygającego mecz. Od razu widać że Serb inaczej wygląda z 4 obrońców. Jednak starszemu zawodnikowi który całe życie gra 4 z tylu ciężko było się przestawić na grę w 3. Teraz to widać. Oby dzisiejszy występ był początkiem serii dobrych występów Vidicia.

Dobrym pomysłem Mancio było wystawienie Guaro na pozycji takiej 8. Sila i kondycja predysponuja Guarin do gry na tej pozycji. Bałem się tylko o częste straty piłki w środku pola ale tego nie było dziś widać. Niech Guarin poprawi celność strzałów i może być dobrym pomocnikiem box to box ala Vidal.

Jak zwykle osobny akapit dla Icardiego... Do 60 minuty był świetny ale później znów musiał pokazać swój egoizm i braki w technice. Znów można Ikara chwalić i ganić. Jednak dziś znów bardziej bym go pochwalił bo widać że coraz więcej biega i angażuje się w grę. No i strzelił gola.

Pozytywnie Ambrosio, Medel, Palacio i Andreolli. Przeciętny nie dający dużo w ofensywie Campagnaro i Hernanes. No i Samir trochę lepiej mógł się zachować przy golu.
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: 18. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: Mora »

Jakoś to powoli zaczyna wyglądać. Pierwsza polowa bardzo dobra, druga o wiele słabsza, ale w zasadzie cały mecz mieliśmy pod kontrolą. Dobry występ Vidicia, kilka ładnych podań zaliczył Guarin, lewą stroną poszarpał Podolski (głównie w pierwszej połowie), Icardi znowu z golem, choć jak zwykle zmarnował patelnię...

Wyprzedzamy w tabeli Sassuolo i Udinese, zobaczymy co zrobi Palermo i Fiorentina. Do Milanu tracimy już tylko punkt, do Genoi dwa. Rywale w najbliższych meczach nie są przesadnie wymagający, trzeba koniecznie iść za ciosem, w meczu z Empoli wraca Kovacić, może w Serie A zadebiutuje Shaqiri.
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
magneto86
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2012, 00:52
Lokalizacja: Sosnowiec / Kraków

Re: 18. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: magneto86 »

Cieszy przekonująca wygrana u siebie, ale znów dwie nierówne połowy.....Tym razem dla odmiany pierwsza zdecydowanie lepsza od drugiej. Szkoda, że nie zobaczyliśmy Shaqiriego w akcji, na pewno wniósłby do gry więcej niż pozostali zmiennicy. Guarin bardzo dobry mecz, chyba najlepszy nasz gracz dzisiaj. Podolski też dobry występ, jak tylko zgra się z resztą to będzie stanowił solidne wzmocnienie, na minus dla mnie zdecydowanie Campagnaro, niewidoczny w ofensywie i niepewny w defensywie. Icardi jak dla mnie przeciętnie, bramkę strzelił, ale mógł się zachować lepiej w kilku sytuacjach. Jak wyeliminujemy głupie błędy w obronie, to powinno być dobrze i będziemy regularnie wygrywać z teoretycznie słabszymi zespołami. Najlepszy moment meczu kiedy Mancio miał buty ponad głową po wykopie Andreolliego :)
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: 18. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: miniu86 »

Najważniejsze, że ten mecz skończył się wynikiem 3-1 dla Interu, a nie np 1-1 czy 2-2 czego się obawiałem.

Pierwsza połowa ponoć była dobra. Nie wiem bo nie widziałem.
Pierwsze 25 minut drugiej było okropne. Genoa agresją i determinacją całkowicie przejęła mecz i wszystko zapowiadało bramkę kontaktową.
Zresztą nie obyło się bez nerwowej końcówki.

Na marginesie. Jeżeli Inter ma regularnie bić się o podium w Serie A to musi zadbać też o ławkę rezerwowych. Z Obim czy Krhinem daleko nie zajedziemy. Razem tworzą może jednego piłkarza.
Seba
Posty: 1459
Rejestracja: 29 sie 2006, 19:53

Re: 18. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: Seba »

Skoro wchodzi Obi i Krhin, to czas e-M'Vili dobiega chyba końca. Z jednej strony szkoda, ale z drugiej ktoś, kto przez pół roku nie potrafi doprowadzić się do stanu odpowiedniej "używalności", może mieć pretensje tylko i wyłącznie do siebie. Tym bardziej, iż obiecywał na prawdę wiele.

Ciekawe jak Mancini zestawi skład, gdy do dyspozycji będzie jeszcze Kovacic i Shaqiri. No, ale jak to się mówi "Od przybytku głowa nie boli".
Obrazek
luuki
Posty: 284
Rejestracja: 22 gru 2008, 16:24
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Re: 18. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: luuki »

Mecz dobry, pewna wygrana. Parę słów o Campagnaro, Andreollim, reszta w głównej mierze została powiedziana.

Co do Campy, zupełnie nie jego pozycja i w sumie nie wiem dlaczego nie gra Dodo, bo o ile mi wiadomo pozycja Dambrosio to bardziej prawy niż lewy obrońca (dziś również solidny występ Włocha). Wracając do Campagnaro, w defensywie wiele się nie napracował, a w ataku nie istniał. Trudno się dziwić, nie jego pozycja, wiec tu znaki zapytania do Mancio - co knuje i co z tym Dodo.

Andreolli. Od początku sezonu wierzyłem w niego i tak też raz po raz zaliczał dobre występy, nawet bardzo dobre. Dziś co najwyżej dobry, niby nie popełniał wiele błędów, ale ile to było zagrań do Handanovicia, gdzie potem po wybiciu gk traciliśmy piłki, gdzie wystarczyło dokładnie przymierzyć czy to do Medela, Guarina czy Hernanesa. Liczylem na odrobinę więcej, ale najwidoczniej to jego poziom gry i będzie się do tego ograniczał. Jak wyżej, zagrał solidnie, Genoa wiele nie postraszyła, jakaś cieniutka dziś. Stad tez, Vidic w kolejnym meczu, Andreolli na ławę.
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: 18. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: Mora »

https://www.youtube.com/watch?v=8vO2Vyd3dMw

Podobno Andreolli ma zostać wypierdolony z klubu razem z Osvaldo.
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: 18. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: Piekarz »

Mancini to najlepsze, co nam się mogło przytrafić. Wreszcie wieje w tym klubie prawdziwym optymizmem, może trochę jeszcze za wcześnie to pisać po bądź co bądź jednym zwycięstwie, ale jak dla mnie największym optymizmem od paru lat. Trener z prawdziwego zdarzenia to jest jednak różnica, a nie mieliśmy takiego od 2010 roku. Czar pryśnie, jeśli nie pójdziemy za ciosem na rynku transferowym, bo to ciągle nie jest dobrze wyglądająca kadra.

Dla mnie graczem meczu chyba Medel, choć Vidić również świetnie. Jedne dobre zawody niestety nie odbudują straconego zaufania, ale gdyby wreszcie zaczął grać jak Vidić a nie jak ostatnia pokraka, to byłaby to dla nas zbawienna sytuacja. Na Andreollego też można liczyć. W sumie to jak dla mnie nasz zasrany capitano Ranokja jest najgorszym środkowym obrońcą w kadrze i wpuszczałbym go na boisko tylko w ostateczności.

Mancini wreszcie zrezygnował z amatorów (Dodo i Nagatomo, miejmy nadzieję również Jonathan), w których zakochana była ta betonowa miernota Walter Mazzarri. Boże, jak dobrze.

Dla odmiany skrytykuję dziś Icardiego, gdyby nie strzelił bramki, to byłby wręcz najgorszym zawodnikiem meczu - strasznie dużo akcji zepsuł. Słabiutko znowu Hernanes, szkoda, z Juve już wyglądał nieźle.

Guarin odżył, chociaż mnie nie zachwycił dzisiaj, dużo złych wyborów jak na niego przystało - dla odmiany jednak miał też parę genialnych, no i werwa, jaką prezentował za Stramaccioniego. Może jeszcze się przydać.

Średnio mi się podoba Podolski, jak już jest przy piłce, to jest dobrze, ale rzadko jest, przechodzi trochę obok gry i obawiam się że za bardzo się to nie zmieni. Wolałbym chyba mieć do dyspozycji Osvaldo, no ale trudno.

W sześciu meczach przed Celtikiem wypadałoby ugrać nie mniej niż 14 punktów, ale jakoś zbyt nieprawdopodobnie to jeszcze dla mnie brzmi.
Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 18. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: Chuchu »

luuki pisze: Co do Campy, zupełnie nie jego pozycja i w sumie nie wiem dlaczego nie gra Dodo, bo o ile mi wiadomo pozycja Dambrosio to bardziej prawy niż lewy obrońca (dziś również solidny występ Włocha). Wracając do Campagnaro, w defensywie wiele się nie napracował, a w ataku nie istniał. Trudno się dziwić, nie jego pozycja, wiec tu znaki zapytania do Mancio - co knuje i co z tym Dodo.
Podejrzewam, że nic. Po prostu Mancio zorientował się, że Dodo jest cieniasem, który czasem popajacuje w ofensywie. Campagnaro co prawda jest już wiekowym zawodnikiem, który z przodu za wiele nie daje, z tyłu jest raczej poprawny, no ale wciąż więcej daje drużynie, niż dający się objeżdżać każdemu skrzydłowemu Brazylijczyk.
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: 18. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: Odet »

luuki pisze:
Co do Campy, zupełnie nie jego pozycja i w sumie nie wiem dlaczego nie gra Dodo, bo o ile mi wiadomo pozycja Dambrosio to bardziej prawy niż lewy obrońca (dziś również solidny występ Włocha). Wracając do Campagnaro, w defensywie wiele się nie napracował, a w ataku nie istniał. Trudno się dziwić, nie jego pozycja, wiec tu znaki zapytania do Mancio - co knuje i co z tym Dodo.

bo Dodo to chodząca tragedia. Jeśli już ma grać to niech wchodzi (i to tylko czasem) za Poldiego.

Ciekawe koledzy co byście napisali jakby dziś w koszulce z nr 15 zagrał Rano?
(jakoś nikt nie pamięta sytuacji z 6, 55, 60, 61, 64 - a nasza obrona się wtedy solidnie pomyliła)

Pozdr.
Czarson
Posty: 696
Rejestracja: 2 sie 2009, 01:42
Lokalizacja: Kutno/Kraków

Re: 18. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: Czarson »

Mam tylko nadzieje, że dobry występ Guarina i Vidicia nie będzie oznaczał braku wzmocnień na tych pozycjach.

Dodo wiadomo jest słaby może coś tam z niego Mancio jeszcze zrobi ale on jest zbyt surowy w defensywie niestety więc szanse są nikłe.
RoB
Posty: 1514
Rejestracja: 30 kwie 2005, 17:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: 18. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: RoB »

Piekarz pisze: Mancini wreszcie zrezygnował z amatorów (Dodo i Nagatomo, miejmy nadzieję również Jonathan), w których zakochana była ta betonowa miernota Walter Mazzarri. Boże, jak dobrze.
Przecież Yutek jest pucharze Azji czy gdzieś tam. Po powrocie prawie na pewno będzie śmigał na lewej obronie :P
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: 18. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: Piekarz »

RoB pisze:
Piekarz pisze: Mancini wreszcie zrezygnował z amatorów (Dodo i Nagatomo, miejmy nadzieję również Jonathan), w których zakochana była ta betonowa miernota Walter Mazzarri. Boże, jak dobrze.
Przecież Yutek jest pucharze Azji czy gdzieś tam. Po powrocie prawie na pewno będzie śmigał na lewej obronie :P
Ech, zapomniałem. Jednak nie można mieć wszystkiego.
webo123
Posty: 483
Rejestracja: 31 maja 2008, 18:35

Re: 18. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: webo123 »

Guarin odżył, chociaż mnie nie zachwycił dzisiaj, dużo złych wyborów jak na niego przystało - dla odmiany jednak miał też parę genialnych, no i werwa, jaką prezentował za Stramaccioniego. Może jeszcze się przydać.
Guarin zagrał dobre zawody bo wystąpil na pozycji gdzie się czuje najlepiej; defensywnego pomocnika grał on w Porto, z którego to wykupiliśmy Kolumbijczyka. Za początków Mazzara Guarin też też naginał dobrze bo grał defensywnego pomocnika i strzelał nawet dużo goli.Mazzari sobie pomyślał chyba, że skoro strzela bramki będzie grał w napadzie; i tak było później grał za napastnikiem, same straty i przehgrane pojedynki w ofensywie; Mazzari na siłę chciał z niego zrobić skrzydłowego;
Guaro w takim ustawieniu nam się zdecydowanie przydasz :)

Forza Inter!!!
mikruzzo
Posty: 179
Rejestracja: 13 lip 2009, 14:05
Lokalizacja: Rybnik

Re: 18. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: mikruzzo »

Wielkie Gratki dla naszych zawodników, oby tak dalej :szal:
Bardzo cieszy wynik zwłaszcza że już dawno nie widziałem Trzech goli strzelonych przez naszych graczy i to również napawa optymizmem na przyszłość
BAGGIO1
Posty: 549
Rejestracja: 25 sie 2006, 19:27
Lokalizacja: Chełmno/Toruń

Re: 18. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: BAGGIO1 »

6 pkt. straty do 3 miejsca, które okupuje Lazio, a 5 pkt. do 4 Napoli. W kolejnej kolejce te dwie drużyny grają ze sobą w Rzymie. Oczywiście najważniejsze to wygrać wyjazdowe spotkanie z Empoli, a nie oglądać się na innych, ale jeśli uda się jeszcze w jakiś sposób wzmocnić zespół w tym okienku i wszystko będzie się sprawnie zazębiało to naprawdę jest nadzieja na 3 miejsce na finiszu rozgrywek. Walka może być naprawdę zacięta. Napoli, Lazio, Fiorentina, Milan. Według mnie w tej kolejności to najgroźniejsi rywale. Forza Inter!
davidoffzmc
Posty: 95
Rejestracja: 23 sie 2010, 01:07
Lokalizacja: Kraków

Re: 18. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: davidoffzmc »

Hejterzy Vidicia, przypominam, że ten facet całe życie grał 4 obrońców. Na tak wysokim poziomie to ma znaczenie, ponieważ drobny błąd w ustawieniu powoduje już gnój pod bramką. Vidić dostał PIERWSZĄ szansę gry w ustawieniu, w którym gra od dziecka i co? Okazuje się, że jednak jest świetnym obrońcą. Poczekajmy więc może na kolejne mecze Nemanji, a nie piszcie o jakimś straconym zaufaniu.
Klinsi64
Posty: 945
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: 18. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: Klinsi64 »

davidoffzmc pisze:Hejterzy Vidicia, przypominam, że ten facet całe życie grał 4 obrońców. Na tak wysokim poziomie to ma znaczenie, ponieważ drobny błąd w ustawieniu powoduje już gnój pod bramką. Vidić dostał PIERWSZĄ szansę gry w ustawieniu, w którym gra od dziecka i co? Okazuje się, że jednak jest świetnym obrońcą. Poczekajmy więc może na kolejne mecze Nemanji, a nie piszcie o jakimś straconym zaufaniu.
no właśnie poczekajmy do kolejnego meczu z tymi peanami ku czci Vidica ;) fajnie że gola strzelił,bo już wcześniej miał kilka okazji ku temu
Baszczu
Posty: 535
Rejestracja: 25 sie 2006, 14:52
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: 18. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: Baszczu »

davidoffzmc pisze:Hejterzy Vidicia, przypominam, że ten facet całe życie grał 4 obrońców. Na tak wysokim poziomie to ma znaczenie, ponieważ drobny błąd w ustawieniu powoduje już gnój pod bramką. Vidić dostał PIERWSZĄ szansę gry w ustawieniu, w którym gra od dziecka i co? Okazuje się, że jednak jest świetnym obrońcą. Poczekajmy więc może na kolejne mecze Nemanji, a nie piszcie o jakimś straconym zaufaniu.
Oczywiście masz bardzo dużo racji, ale nie byłbym tak ostry w osądach odnośnie tych, którzy go przedtem krytykowali. Bo jednak od kogo, jak nie od gracza takiego formatu, wymagać, aby dostosował się do innego ustawienia? Zjadł zęby na piłce, swego czasu był w absolutnym światowym TOP 3 wśród środkowych obrońców. To co wyczyniał na początku wyczyniał to nie były jakieś pojedyncze błędy, ale wręcz systematyczny sabotaż niegodny nawet średnio rokującego gołowąsa. Przykładowo w spotkaniu z Palermo pogubił się w sytuacji, w której znajdował się miliony razy w ciągu kariery, tam nie miało znaczenia czy grali w obronie w trzech czy w czterech. No, ale minęło pół roku, jakiś szok po zmianie otoczenia po długim czasie minął, w Interze powrócono do gry czwórką w bloku defensywnym, jak będzie się spisywał tak jak z Genoą, to zluzuje z miejsca wszystkich innych naszych środkowych obrońców.
ODPOWIEDZ