Football Manager

Czyli wszystko i nic :) Rozmowa o wszystkim i o wszystkich :)
ODPOWIEDZ
Michellaga
Posty: 245
Rejestracja: 18 lut 2012, 10:15
Lokalizacja: Szczecin

Re: Football Manager

Post autor: Michellaga »

Damian ty nadal nie wiesz, że można na raty kupować? Kupujesz zawodnika za 30 mln - 5 mln płatne od razu reszta czyli 25 mln płatne przez 48 miesięcy i zamiast 30 mln z budżetu pobiera ci jakies 10 mln. Proste jak drut, działa od jakiś 10 edycji.
Adriano_forever
Posty: 1280
Rejestracja: 18 mar 2009, 20:57
Lokalizacja: Krasnystaw mlekiem płynący

Re: Football Manager

Post autor: Adriano_forever »

Tylko jest taka zakładka jak zadłużenie transferowe, będziesz miał tam w z 200 długu na minusie i dochód z transferów do budżetu transferowego wyniesie cie z 20% czyli tyle co nic ;)
Michellaga
Posty: 245
Rejestracja: 18 lut 2012, 10:15
Lokalizacja: Szczecin

Re: Football Manager

Post autor: Michellaga »

Nie prawda, po pierwszym sezonie możesz bardzo dobrze piłkarze sprzedać, w 16 można było za Perisiscia 40-50 mln dostac, Brozovic to kolejne tyle, Murillo nawet 72 mln, Handa 40, i można to ładnie zbilansować, no ale to trzeba miec zmysł ekonomiczny.
Dzonyy
Posty: 2024
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:05

Re: Football Manager

Post autor: Dzonyy »

I jak wrazenia Panowie ?
zoniek
Posty: 687
Rejestracja: 2 paź 2009, 21:00

Re: Football Manager

Post autor: zoniek »

Adriano_forever pisze:91 mln w pierwszym oknie transferowy,? że niby jakim cudem skoro miałeś 19.9 mln na starcie?
Po pierwsze zmodyfikowalem budżet, dzięki któremu miałem coś ok 35mln na starcie. Po drugie poprosiłem zarząd o dodatkowe wpływy z transferów (zwiększyli do 100proc). Po trzecie tak jak kolega wyżej wspomniał - każdego kupiłem na raty.
W '16 była jeszcze opcja zwiekszenia budżetu na samym początku - z tego co pamiętam to proponowali chyba wysokość kontraktu lub coś z czego miało się być rozliczanym, klikalo się opcję "odłóż decyzję" czy jakoś tak i przy nastepnym spotkaniu żądało się dodatkowych funduszy.
ferii
Posty: 436
Rejestracja: 25 sie 2006, 21:54
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Football Manager

Post autor: ferii »

Skąd można ściągtnąć lub kupić (tylko nie za jakieś gigantyczną kasę) fm17 zeby był bez bugów? :)
dolin123
Posty: 347
Rejestracja: 15 wrz 2006, 07:09
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Football Manager

Post autor: dolin123 »

ferii pisze:Skąd można ściągtnąć lub kupić (tylko nie za jakieś gigantyczną kasę) fm17 zeby był bez bugów? :)
Polecam allegro lub wersje pudełkowa np w empiku
AlwaysRemember
Posty: 1467
Rejestracja: 4 lis 2009, 21:31
Lokalizacja: Wrocław

Re: Football Manager

Post autor: AlwaysRemember »

http://allegro.pl/football-manager-2017 ... 86072.html < to jest modne - kupujesz dostęp, ściągasz, przechodzisz w tryb offline i grasz.:)
dolin123
Posty: 347
Rejestracja: 15 wrz 2006, 07:09
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Football Manager

Post autor: dolin123 »

AlwaysRemember pisze:http://allegro.pl/football-manager-2017 ... 86072.html < to jest modne - kupujesz dostęp, ściągasz, przechodzisz w tryb offline i grasz.:)
Miałem problemy z tymi kontami kilka razy. Wole dać te około 150zl i mieć spokój. Chociaż jak kupić kilka takich kont to i tak taniej wychodzi niż kupić gre
hQ
Posty: 457
Rejestracja: 23 lis 2008, 16:28
Kontakt:

Re: Football Manager

Post autor: hQ »

Ja rok pograłem na takim koncie w 16. Raz ostatnio przelogowałem się na swoje prawdziwe osobiste konto i chciałem wrócić potem do tego konta FM i już nie mogłem. Wyskoczył napis, że konto zostało zawieszone.
Alfa
Posty: 386
Rejestracja: 20 wrz 2011, 22:50

Re: Football Manager

Post autor: Alfa »

hQ pisze:Ja rok pograłem na takim koncie w 16. Raz ostatnio przelogowałem się na swoje prawdziwe osobiste konto i chciałem wrócić potem do tego konta FM i już nie mogłem. Wyskoczył napis, że konto zostało zawieszone.
no steam czasami wylapuje takie osoby, ale wiesz przez caly rok kupisz takie 4-5 kont za 5zł to i tak wychodzi mniej, kiedys fm byl za 100 to bez problemu kupowalem a teraz 150 to juz troche przesada
Adriano_forever
Posty: 1280
Rejestracja: 18 mar 2009, 20:57
Lokalizacja: Krasnystaw mlekiem płynący

Re: Football Manager

Post autor: Adriano_forever »

No licencjonowana polska ekstraklasa swoje zrobiła. Lecz uważam, że 150 zł za grę raz do roku w którą się gra z 800 godzin to nie dużo.
Alfa
Posty: 386
Rejestracja: 20 wrz 2011, 22:50

Re: Football Manager

Post autor: Alfa »

Adriano_forever pisze:No licencjonowana polska ekstraklasa swoje zrobiła. Lecz uważam, że 150 zł za grę raz do roku w którą się gra z 800 godzin to nie dużo.

ja juz tyle nie gram, początkowy hajp pogram kilka sezonow Interem i potem mi sie znudzi bo ni bedzie kim grac ;)
hQ
Posty: 457
Rejestracja: 23 lis 2008, 16:28
Kontakt:

Re: Football Manager

Post autor: hQ »

Kiedyś się grało całymi dniami. Skończyło się liceum, zaczęła praca i studia to i wydanie 150 zł na grę, w którą pogram w ciągu roku z 5 razy trochę doskwiera. Stąd fajnie korzystać z tych kont za 5 zł.
Dzonyy
Posty: 2024
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:05

Re: Football Manager

Post autor: Dzonyy »

Gra ktos jeszcze ? Jak wam idzie ? Bo mi co najwyzej srednio. W pierwszym sezonie 3 miejsce co w sumie uwazam za niezly wynik + PW i + LE. Drugi sezon jak narazie na 3 miejscu, ale mam bardzo duzo przypadkowych porazek. Macie tez problemy, ze zawodnicy chca odjesc ? Ja musialem sie Icardiego i Kondogbii pozbyc bo ciagle plakali :/
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Football Manager

Post autor: sampam »

Zazwyczaj pilkarze tak gadaja i gadaja, a potem...przestaja. Nie przypominam sobie sytuacji, zeby jakis gracz buntowal sie pare sezonow. Kilka miesiecy co najwyzej. Przyjda wyniki i bedzie ok. Ostatecznie mozna sprzedac. Nie ma pilkarzy niezbywalnych:)
ZnawcaCalcio
Posty: 256
Rejestracja: 21 maja 2011, 09:19
Kontakt:

Re: Football Manager

Post autor: ZnawcaCalcio »

Tez tak myslalem, az Balotelli zdecydowal sie odejsc z Interu za darmo po wygraniu przeze mnie LM.
Czarson
Posty: 696
Rejestracja: 2 sie 2009, 01:42
Lokalizacja: Kutno/Kraków

Re: Football Manager

Post autor: Czarson »

Jak wyglada u was Barbosa?
Don_Balon
Posty: 438
Rejestracja: 7 lis 2007, 21:54
Lokalizacja: Szemud

Re: Football Manager

Post autor: Don_Balon »

@Dzonyy
U mnie w 15 też miałem taki problem - z różnych powodów się gracze buntowali i nie przedłużali umów. Dopiero wybicie się w absolutny top klubowy i mój status 'legendy' (oraz fakt, że wielu z tych graczy mnie lubi) pozwoliło na pełne opanowanie sprawy. Teraz nawet jak się podburzają (albo brakiem gry, albo brakiem wyzwań) to udaje mi się to naprawić rozmową (ostatecznie ich cisnę, że to ja jestem trenerem), a jak nie to są źli może miesiąc góra dwa.

Prawda jest taka, że wyniki wszystko układają - będzie progres wyników, będą wysokie morale, będzie łatwiej z indywidualnymi graczami,
Alfa
Posty: 386
Rejestracja: 20 wrz 2011, 22:50

Re: Football Manager

Post autor: Alfa »

co nie zmienia faktu ze wkurwia to ze pilkarze ciagle sie pultaja, ostatnio jakos w stycnziu icardi sie przyjebal ze chce miec mozliwosc rozmow z utd (nie zlozyli zadnej oferty) to powiedzialem ze nie wplynela zadna oferta wiec bez sensu o tym rozmawiac to standardowo sie obrazil, i tak jest w 90% pilkarzy ktorymi interesuja sie topowe kluby
Adriano_forever
Posty: 1280
Rejestracja: 18 mar 2009, 20:57
Lokalizacja: Krasnystaw mlekiem płynący

Re: Football Manager

Post autor: Adriano_forever »

Czyli jak w prawdziwym życiu, wanda chciała Icara w innym klubie i cała ta szopka co była nawiązała się z tego powodu :) Jak ktoś się pluje przetrzymajcie go miesiąc na ławie i niech gra ogony, przejdzie mu ;)
prezes9000
Posty: 11
Rejestracja: 4 wrz 2008, 19:56

Re: Football Manager

Post autor: prezes9000 »

Panowie, a te cracki obecne działają? Czy lepiej kupić za 6 ziko dostęp do steama?
lena182
Posty: 219
Rejestracja: 19 maja 2010, 11:33

Re: Football Manager

Post autor: lena182 »

ja mam teraz taki problem z Brozoviciem i Mirandą w FM 16. pierwszy się obraził że nie pozwoliłem mu negocjować z Napoli i zażądał lepszego kontraktu. okazało się że nawet po zmiany całkowicie budżetu nie stać mnie na żądania agenta i już Brozović chce odejść.
drugi obraził się że z klubu odszedł Felipe Melo który wcześniej się obraził i chciał odejść bo mało grał. Do tego Miranda po odejściu Melo stwierdził że nie jest szczęśliwy w Mediolanie i chce odejść do ojczyzny no i o to jest niezadowolony.
obaj grzeją ławę choć w przypadku brozovicia jego brak bardzo mi doskwiera bo mam mało pomocników i muszę przez to grać juniorami :/ jak się jednak nie poprawią trudno będzie na jakiegoś Banege kasa :D
★Intero★
Posty: 238
Rejestracja: 24 kwie 2007, 10:03
Kontakt:

Re: Football Manager

Post autor: ★Intero★ »

prezes9000 pisze:Panowie, a te cracki obecne działają? Czy lepiej kupić za 6 ziko dostęp do steama?
Lepiej kupić w sklepie, w internecie, na steamie... Tylko 150,- a gry masz na co najmniej kilkaset godzin, ogranicza Cię tylko Twój wolny czas.
Szozdi123
Posty: 7
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Football Manager

Post autor: Szozdi123 »

FM 17 . Przy wyborze bazy danych podczas tworzenia kariery, aby móc ściagać do Interu dowolne młode talenty np z ligi francuskiej należy ją wybrać jako grywalną (na tym zapisie mam zamiar grać tylko Interem) ? Czy jeżeli wybiorę tylko Serie A to będę mógł sprowadzać każdego rzeczywistego zawodnika z dowolnej ligi?
Czarson
Posty: 696
Rejestracja: 2 sie 2009, 01:42
Lokalizacja: Kutno/Kraków

Re: Football Manager

Post autor: Czarson »

Musisz mieć grywalną,
Alfa
Posty: 386
Rejestracja: 20 wrz 2011, 22:50

Re: Football Manager

Post autor: Alfa »

ja po rożnych eksperymentach testach zabawach zacząłem grac od nowa, standardowo z zablokowanym okienkiem transferowym w lipcu.

Zatem rewolucje zaczalem od sztabu, wywalilem ausillo ktory ma duzo slabsze noty niz w poprzednich wersjach, do tego ogarnalem roznych trenerow tak zeby miec te min 4 gwiazdki u seniorow i juniorow. a no i zatrudnilem maicona za friko ;)

i zaczalem grac, najpierw 442 inspirowanym atletico simeone i teraz w zaleznosci od rywala i formacji rywala 4411 badz 4231 i jak narazie po ok 5-6 meczach, same wygrane i 1 remis z roma na wyjezdzie 2-2 mimo ze prowadzilem 2-0(w drugiej polowie roma przechodzi na ustawienie 4240, cholernie ciezko ich powstrzymac), a takze ogralem juve na wyjezdzie 1-0 po dosc wyrownanym meczu, ci z kolei graja 352 i potem 433 wąsko.

za jakis czas wrzuce aktualke :)
lena182
Posty: 219
Rejestracja: 19 maja 2010, 11:33

Re: Football Manager

Post autor: lena182 »

Szozdi123 pisze:FM 17 . Przy wyborze bazy danych podczas tworzenia kariery, aby móc ściagać do Interu dowolne młode talenty np z ligi francuskiej należy ją wybrać jako grywalną
ale liga francuska ma tylko 2 talenty na przestrzeni ostatnich lat. pierwszy to Pogba :D a drugi już u Ciebie gra :D wiadomo... Kondogbia :D

a na poważnie to nie wystarczy mieć ustawione "tyko podgląd"? w sumie to nigdy nie patrzyłem aż tak no i ja niestety gram w FM16
r-nadir
Posty: 9
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Football Manager

Post autor: r-nadir »

Wystarczy wybrać odpowiednie ustawienia niestandardowe bazy danych, tam jest dużo opcji do wyboru, np. wczytanie aktualnych reprezentantów lub piłkarzy największych klubów danego kontynentu, lub właśnie 'wczytaj piłkarzy z kraju -> Francja'.
'Podgląd' nie zmienia ilości wczytanych piłkarzy danego kraju, daje tylko wgląd w rozgrywki.
Ze swojej strony polecam dużą bazę danych i aktualnych reprezentantów ze wszystkich kontynentów - w grze są wszyscy poważniejsi piłkarze i juniorzy, kreator gry pomija płotki i miernoty.
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Football Manager

Post autor: sampam »

Dobrymi opcjami na poczatek sa Fabregas, Darmian czy Anderson, ktorych za 50 mln lacznie mozna sprowadzic + bonusy. Swoja droga to absolutnie nie rozumiem czemu Anderson jest taki latwy do wyjecia i to za sume startowa ponizej 20 mln. Rzeczywiscie jego atrybuty sa ciut slabsze od tych z poprzedniej edycji (poziom determinacji nizszy), ale generalnie to wciaz material na wielkiego skrzydlowego. W FM-ie 16 zeby go kupic scouci szacowali wydatek rzedu 50-90 mln, a teraz na "dzien dobry" 20-25 mln...Przedziwne:)
Notabene - w obecnym sezonie zanotowal juz 8 asyst, czyli idzie na swoj "rekord" :)

Oczywiscie zawsze warto obserwowac sklady czolowych klubow i sprawdzac jak radza sobie ich swiezutkie nabytki. Dosc czesto okazuje sie, ze dany gracz grzeje lawe/jest niezadowolony dzieki czemu latwo zdobyc dobrego, a nawet b. dobrego pilkarza.
ODPOWIEDZ