Serie A

Juventus, Milan, Roma, Fiorentina... kto najgroźniejszy? Kto najsilniejszy? Czyli dyskusje o potentatach Serie A.
ODPOWIEDZ
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Serie A

Post autor: Odet »

IlCapitano pisze: Synonim porażki, wieczny przegryw. Na kapitana Romy i następcę Tottiego pasuje więc idealnie.
Oby tylko Florenzi nie poszedł w ślady ww kapitanów, bo to fajny gość.

Pozdr.
Saff
Posty: 355
Rejestracja: 14 lut 2009, 11:35
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Serie A

Post autor: Saff »

KoBa pisze:
hanys%%% pisze:
KoBa pisze:
Mateusz_Dusinski pisze:Nie sadze, zeby puchar wloch wygral ktos spoza pierwszej piatki, co oznacza, ze do LE wejdzie 7 druzyna Serie A.
A nie jest tak przypadkiem, że Serie A ma teraz miejsca w Europie 4+2?
No tak jest z ligi ,a puchar nie liczy się osobno ? Wydaje mi się że tak zawsze było ale teraz po tych zmianach to już też nie wiem .
To nie tak, bo dana liga dostaje miejsca i to władze ligi decydują o ich przydziale, w Bundeslidze w pewnym okresie w Pucharze UEFA, oprócz drużyn z miejsc 4 i 5, grała drużyna z najmniejszą liczbą żółtych kartek w sezonie.
Co do miejsc w pucharach - Serie A ma teraz 4+2+1 -> pierwsze 4 miejsca LM, 5. i 6. LE, zwycięzca pucharu również LE.
I we wszystkich krajach triumfator krajowego pucharu ma prawo startu w LE (wyjątek stanowiły kiedyś - być może również i obecnie tak jest, ale już tego nie śledzę tak jak kiedyś - Anglia i Francja, gdzie miejsce dostawali jeszcze zwycięzcy Pucharu Ligi (zazwyczaj kosztem jednego w LE należnego zespołowi, który zajął najniższą lokatę w lidze nagradzaną startem w tych rozgrywkach - wszystko w zależności od pozycji federacji w rankingu UEFA).

Względem żółtych kartek, to o ile pamięć mnie nie myli, to UEFA swego czasu praktykowała (bo chyba już tego nie ma) coś na wzór dzikich kart w postaci dodatkowego miejsca w LE dla federacji z najlepszym współczynnikiem fair play.
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Serie A

Post autor: Piekarz »

Nabrałem się trochę na Napoli. Aż do tego sezonu nigdy nie dawałem im więcej niż 1% szans na scudetto, w tym sezonie były momenty, że dawałem im nawet z 30%. Teraz mają u mnie jakiegoś piątaka. Wydaje mi się że to byli, są i zawsze będą obesrańcy ze śmierdzącego śmieciowiska, dobrzy do szczekania i łojenia gówien z dołu tabeli, ale zawsze obsrani w kluczowych momentach. Już prędzej chyba my zdetronizujemy Juventus w tym sezonie, ale to dla mnie niemal równie wątpliwe; za rok już jednak mam nadzieję na poważną walkę.
IlCapitano
Posty: 909
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Serie A

Post autor: IlCapitano »

Popełniłem ten sam błąd. Myślę sobie, Napoli? Jeśli nie teraz, to kiedy? No i chyba kolejny raz, jak zwykle się osrają. Zatem wychodzi: nigdy. Typowy podklub, wieczne przegrywy i południowa mentalność. Scudetto z Maradoną za pieniądze Camorry, to jest szczyt ich osiągnięć i będą się modlić do ołtarzyków z narkomanem już do końca świata. Brawa dla Juve za koncertowe wypunktowanie parweniuszów. W Turynie gramy o pełną pulę, tylko my możemy ich zatrzymać, jak zresztą nakazuje historia. Najpierw jednak odeślijmy Chievo.
maverik
Posty: 623
Rejestracja: 27 sie 2012, 03:27

Re: Serie A

Post autor: maverik »

Właśnie nadrobiłem retransmisję meczu Napoli z Juventusem i przyznam, że byłem zawiedziony tym co pokazało Napoli. Kilka strzałów z dystansu, plus chore wrzutki na Mertensa nie miały prawa zaskoczyć gości. W sumie jak tylko zobaczyłem składy, to pisałem na sb, że niestety ale Juve obrało najlepsza możliwą taktykę, czyli zdominowanie środka poprzez 4-3-2-1. W drugiej połowie starczyło postawić autobus, bo takimi atakami nie mieli prawa stworzyć zagrożenia. Jedna kontra załatwiła Napoli.

Wynik dla nas najgorszy z możliwych, przez to zamiast zagrać na remis w Turynie, jak to w przypadku meczu w Neapolu, to musimy powalczyć o 3 punkty, a o to będzie ciężko. Choć z drugiej strony może to i dla nas lepiej. Bardziej nam wychodzi ogrywanie Juve niż Napoli.
Liczyłem, że pokonamy Chievo i nawet w przypadku porażki za tydzień nadal będziemy nad Juve, a tak niestety się nie stanie ;( Jeśli przegramy (a wcześniej pokonamy Chievo) to Juve przeskakuje nas w tabeli, mające tylko punkt straty do Napoli (zakładając, że Napoli ogra Violę) a wszyscy wiemy jaką oni maja rundę wiosenną.
Klinsi64
Posty: 945
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Serie A

Post autor: Klinsi64 »

maverik pisze:
Wynik dla nas najgorszy z możliwych, przez to zamiast zagrać na remis w Turynie, jak to w przypadku meczu w Neapolu, to musimy powalczyć o 3 punkty, a o to będzie ciężko. Choć z drugiej strony może to i dla nas lepiej. Bardziej nam wychodzi ogrywanie Juve niż Napoli.
no najgorszy dla nas wynik rzeczywiście,wygrywamy z Chievo i jedziemy do Turynu jako lider ;) nasz cel się nie zmienił ani trochę musimy wygrywać co się da,na wynik to sobie będziemy w 1/2 CI grali,albo w ostatnich kolejkach gdy już wystarczającą przewagę będziemy mieli,ale nie w 16 kolejce ;)
maverik
Posty: 623
Rejestracja: 27 sie 2012, 03:27

Re: Serie A

Post autor: maverik »

Klinsi64 pisze:
maverik pisze:
Wynik dla nas najgorszy z możliwych, przez to zamiast zagrać na remis w Turynie, jak to w przypadku meczu w Neapolu, to musimy powalczyć o 3 punkty, a o to będzie ciężko. Choć z drugiej strony może to i dla nas lepiej. Bardziej nam wychodzi ogrywanie Juve niż Napoli.
no najgorszy dla nas wynik rzeczywiście,wygrywamy z Chievo i jedziemy do Turynu jako lider ;) nasz cel się nie zmienił ani trochę musimy wygrywać co się da,na wynik to sobie będziemy w 1/2 CI grali,albo w ostatnich kolejkach gdy już wystarczającą przewagę będziemy mieli,ale nie w 16 kolejce ;)
Ale wiesz, że każdy mecz w sezonie ma wpływ na końcową tabelę, a nie tylko ostatnie kolejki? nie bez powodu od wczoraj od godziny 22:30 Juventus, który po (mam nadzieję) naszym zwycięstwie z Chievo będzie na 3 miejscu po tej kolejce, jest faworytem do Scudetto, a nie Napoli. Prosta kalkulacja, Juve wygrywa u siebie z Napoli i już ich przeskakuje w tabeli. Wiosne mają zawsze bardzo mocną, więc nie będą tracić z ogórami.

Co z tego, że bedziemy mieli lidera w niedzielę, jak za tydzień musimy wygrać w Turynie żeby go obronić? Fajnie, że chlopaki z Curva Nord sobie pośpiewają "Salutate la capolista", ale w dłuższej perspektywie to nam niewiele da. Chyba, że rzeczywiście wygramy z Juve, to wtedy nie było tematu.
Lepiej byłoby jakby wczoraj był remis, wtedy byśmy mieli +4 i nawet w razie porażki dalej jesteśmy nad Juve.
Klinsi64
Posty: 945
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Serie A

Post autor: Klinsi64 »

Dalej Twoje obliczenia do mnie nie przemawiają ;) Żeby dotrzymać kroku juve będziemy musieli punktować wybitnie,a to gwarantuje nam LM w przyszłym sezonie ; Dla mnie juve zawsze było faworytem do scudetto to,że zdarzają im się wpadki i ogólnie wyglądają jakby byli pod formą nic nie znaczy,bo są jednym z kandydatów do finału LM i muszą inaczej wejść w sezon od reszty.Tak jak już pisałem naszej sytuacji wynik wczorajszego meczu nic nie zmienia,musimy wygrywać co jest do wygrania,czasami zremisować co jest do przegrania i wystrzegać się zadyszek,na walkę o scudetto póki co jesteśmy za krótcy.
fcinter.pl
Posty: 433
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Serie A

Post autor: fcinter.pl »

Jak jesteśmy za krótcy skoro w 15 kolejce Serie A gramy o pozycje lidera, a na dodatek nie przegraliśmy jeszcze meczu?
Blablarzynca
Posty: 268
Rejestracja: 13 kwie 2010, 19:24
Kontakt:

Re: Serie A

Post autor: Blablarzynca »

Mateusz_Dusinski pisze:Jak jesteśmy za krótcy skoro w 15 kolejce Serie A gramy o pozycje lidera, a na dodatek nie przegraliśmy jeszcze meczu?
Lepiej twardo stąpać po ziemi i nie napalać się niepotrzebnie. Będzie mniej bolało. Lepiej miło się zaskoczyć :) Mnie interesuje tylko jutrzejszy mecz i 3 punkty. Poprzednie sezony nauczyły mnie pokory.
fcinter.pl
Posty: 433
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Serie A

Post autor: fcinter.pl »

Milan is back masakra jakaś
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Serie A

Post autor: Mora »

Nawet bramkarze strzelają Milanowi, ależ beka hehe Gattuso ich chyba pozabija w szatni
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
IlCapitano
Posty: 909
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Serie A

Post autor: IlCapitano »

Milan gwałci tę ligę zrozumcie pozdro Stachoo co
fcinter.pl
Posty: 433
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Serie A

Post autor: fcinter.pl »

Stachoo opisz błagam
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Serie A

Post autor: Stachoo »

IlCapitano pisze:Milan gwałci tę ligę zrozumcie pozdro Stachoo co
Fakt moje przewidywania na poziomie twoich porównań Icardiego i Skriniara do Bastoniego.

Cieszę się, że się pomyliłem przed sezonem :)

Benevento <3
Klinsi64
Posty: 945
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Serie A

Post autor: Klinsi64 »

Mateusz_Dusinski pisze:Jak jesteśmy za krótcy skoro w 15 kolejce Serie A gramy o pozycje lidera, a na dodatek nie przegraliśmy jeszcze meczu?
cofam co napisałem...oficjalnie bijemy się o scudetto :D
IlCapitano
Posty: 909
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Serie A

Post autor: IlCapitano »

Stachoo pisze:
IlCapitano pisze:Milan gwałci tę ligę zrozumcie pozdro Stachoo co
Fakt moje przewidywania na poziomie twoich porównań Icardiego i Skriniara do Bastoniego.
Nie rozumiem mordko o co Ci chodzi ale luzik, ja nigdy nie szukam spiny, cieszmy się liderem zrozum pzdr.
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Serie A

Post autor: Stachoo »

IlCapitano pisze:
Stachoo pisze:
IlCapitano pisze:Milan gwałci tę ligę zrozumcie pozdro Stachoo co
Fakt moje przewidywania na poziomie twoich porównań Icardiego i Skriniara do Bastoniego.
Nie rozumiem mordko o co Ci chodzi ale luzik, ja nigdy nie szukam spiny, cieszmy się liderem zrozum pzdr.
To samo miałem pisać, tylko czekałem jak odpiszesz. Cieszmy się braciszku!
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Serie A

Post autor: Piekarz »

Milan sięgnął dna, przykrył dzisiaj czapką WSZYSTKIE nasze kompromitacje z tych ponurych lat 2011-2017. Wyglądają nawet gorzej niż się spodziewałem, a przed sezonem widziałem ich na 6-7 miejscu w tabeli. Zatrudnienie Gattuso to chyba jeszcze głupsza decyzja niż nasz de Bur sprzed roku, ale widzę że nowy zarząd przejął tam po starym upodobanie do niszczenia wizerunku legend klubu. Pierwszy wywiad pomeczowy nowego trenera rozpoczęty od słów "Nie wiem, co mam wam powiedzieć", Gattuso jest zniszczony już na starcie niczym martwy płód w łonie matki.
maverik
Posty: 623
Rejestracja: 27 sie 2012, 03:27

Re: Serie A

Post autor: maverik »

Pięknie było patrzeć jak Milan postawił autobus w meczu z Benevento xD Każda piłka przejęta od razu wybijana na uwolnienie, nawet nie przetrzymali jej na kilkanaście sekund. Co z tego, że grali w 10. Przykładowo taki Montella musiał prawie cały mecz grać z Genoą w 10 i powiedzmy, że nawet dało się to oglądać, bo coś tam atakowali. Miał być efekt nowej miotły, a tu tylko jest gorzej. Bo jeżeli Benevento, które miało przed tym meczem 0-0-14, w drugiej połowie w akcjach ma 10-2 (a grali w 10 dopiero od 75 min) to nie można nic dobrego powiedzieć, nawet jakby te 3 punkty dowieźli.
No i na koniec gole w Serie A: Alberto Brignoli 1 Andre Silva 0 ;)
KoBa
Posty: 517
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Serie A

Post autor: KoBa »

Najgorsze jest to, że mamy pozycję lidera, 12 zwycięstw na 15 meczów, jesteśmy niepokonani, a przy założeniu, że rzymianie powygrywają swoje zaległe mecze mamy 2 punty przewagi nad czwartą Romą i 4 nad piątym Lazio.
Wkraczamy teraz w kluczowy moment sezonu - każdy z czołówki do końca rundy ma trudne mecze:

Juventus - Inter
Inter - Lazio
Juventus - Roma

Do końca roku mamy kilka meczów o 6 punktów. Napoli co prawda nie gra z drużyną ze ścisłego topu ale ma pod rząd Sampdorię, Torino i Violę. Ciężko przewidzieć, jak będzie wyglądać tabela na koniec roku.
fcinter.pl
Posty: 433
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Serie A

Post autor: fcinter.pl »

hQ
Posty: 457
Rejestracja: 23 lis 2008, 16:28
Kontakt:

Re: Serie A

Post autor: hQ »

Wiem, że teraz jest Spall, a nie żaden amator, ale przed nami okres, w którym zawsze się coś zacinało (jak choćby po pamiętnym zwycięstwie w Turynie 3-1) i na koniec było rozczarowanie. Cieszy remis, ale najważniejsze będzie to jak będziemy grali w najbliższych spotkaniach i czy coś się nie zatnie.
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Serie A

Post autor: miniu86 »

Wierzę w ten zespół. Do końca roku muszą być zwycięstwa.
fcinter.pl
Posty: 433
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Serie A

Post autor: fcinter.pl »

Ranking moich ulubionych bramkarzy Serie A:

1. Handanovic
2. Padelli
3. Berni
4. Brignoli
5. Sorrentino

Roma zgwałcona przez Chievo
Lopez
Posty: 374
Rejestracja: 8 gru 2010, 13:17

Re: Serie A

Post autor: Lopez »

Spokojnie my też w końcu taką niespodziankę sprawimy;)To tylko kwestia czasu.
fcinter.pl
Posty: 433
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Serie A

Post autor: fcinter.pl »

Stefan Pioli mordeczko dziękujemy
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Serie A

Post autor: Piter »

juventus gra najlepszy mecz w sezonie a i tak w tabeli nie odrobił strat do nikogo, ależ oni są żałośni masakra
napoli roma regionalne klubiki które jak zwykle nic nie zdobędą

Liderek oczywiście niezmienny pozdro z fartem mordeczki elo
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Serie A

Post autor: Piekarz »

To co, sylwester na fotelu lidera?
emika
Posty: 178
Rejestracja: 28 wrz 2011, 18:02

Re: Serie A

Post autor: emika »

rammstein | 9.12.2017 | 22:58:17
Inter za tydzień straci pkt z Udinese. Pewne info
ODPOWIEDZ