Serie A

Juventus, Milan, Roma, Fiorentina... kto najgroźniejszy? Kto najsilniejszy? Czyli dyskusje o potentatach Serie A.
ODPOWIEDZ
emika
Posty: 178
Rejestracja: 28 wrz 2011, 18:02

Re: Serie A

Post autor: emika »

Skiner10 | 9.12.2017 | 22:54:21
Chinter przyfarcil dzisiaj. To pokazuje jaka jest przepasc miedzy Juve, a nimi. Nie wiem czego oni chca szukac w lm... chyba tylko chajsu za awans. Wydaje mi sie i obym sie nie mylil, ze my bedziemy rosnac z forma, a oni beda puchnac z meczu na mecz. Bylismy o wiele lepsi, lecz mandzu nie mial dzis farta.
Klinsi64
Posty: 945
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Serie A

Post autor: Klinsi64 »

emika pisze:Skiner10 | 9.12.2017 | 22:54:21
Chinter przyfarcil dzisiaj. To pokazuje jaka jest przepasc miedzy Juve, a nimi. Nie wiem czego oni chca szukac w lm... chyba tylko chajsu za awans. Wydaje mi sie i obym sie nie mylil, ze my bedziemy rosnac z forma, a oni beda puchnac z meczu na mecz. Bylismy o wiele lepsi, lecz mandzu nie mial dzis farta.
Naprawdę trzeba mieć nasrane we łbie,albo urodzić się w turynie,żeby nie widzieć różnicy w sytuacji obu klubów,oni 6 lat rządzą w lidze i są czołowym klubem Europy,a my po 6 latach gówna podnosimy się z kolan przez co oczywiste jest,że cieszy nas co innego niż ich i mamy trochę inne cele.
Seba
Posty: 1459
Rejestracja: 29 sie 2006, 19:53

Re: Serie A

Post autor: Seba »

Beznadziejny Inter, nie dorastający do pięt Juventusowi, został największym wygranym tej kolejki :cool:
Obrazek
emika
Posty: 178
Rejestracja: 28 wrz 2011, 18:02

Re: Serie A

Post autor: emika »

J_user | 10.12.2017 00:16

@Interista1987 - zrób sobie proste ćwiczenie - podziel kartkę na dwa, po lewej wynotuj za co można szanować Juve, po prawej za co Inter. I co? :) 110 lat ciągnięcia się jak smród za Juventusem. Stąd biorą się tacy frustraci jak ty i tobie podobni.

AHAHAHHAAH CO ZA SPIERDOLINA XDDD
fcinter.pl
Posty: 433
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Serie A

Post autor: fcinter.pl »

No to Panowie uwaga teraz, bo Milan is back i oni teraz zgwałcą tą ligę masakra jakaś
hQ
Posty: 457
Rejestracja: 23 lis 2008, 16:28
Kontakt:

Re: Serie A

Post autor: hQ »

hQ pisze:Wiem, że teraz jest Spall, a nie żaden amator, ale przed nami okres, w którym zawsze się coś zacinało (jak choćby po pamiętnym zwycięstwie w Turynie 3-1) i na koniec było rozczarowanie. Cieszy remis, ale najważniejsze będzie to jak będziemy grali w najbliższych spotkaniach i czy coś się nie zatnie.
Wykrakałem?
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Serie A

Post autor: miniu86 »

Z ciekawostek:
Inter Manciniego z ostatniego jego sezonu miał 36 pkt po 18 kolejkach.
Roma Spallettiego z ostatniego sezonu(87pkt) miała po tylu samo grach 38 pkt.
Bart
Posty: 2222
Rejestracja: 27 sty 2004, 19:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: Serie A

Post autor: Bart »

Jeszcze jedna ciekawostka:
Wiele osób mówi, że Inter dwa lata temu również świetnie punktował jesienią, a od grudnia zaczął się kryzys.

Ale czy ktoś pamięta, że dwa lata temu mistrzowski Juventus jesienią również przegrał u siebie z Udinese i na wyjeździe z Sassuolo? ;)
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Serie A

Post autor: miniu86 »

Heh, pierdolone Pordenone troluje nas ma twyterze, że ta nasza zapaść to ich zasługa.
Pinturicchio
Posty: 68
Rejestracja: 19 kwie 2008, 22:01
Lokalizacja: Kluczbork/Wrocław

Re: Serie A

Post autor: Pinturicchio »

Celem Interu na ten rok jest LM i myślę, że spokojnie to osiągną, na Scudetto chyba trochę za wcześnie, bo wszystko to musi się zazębić. Prawdziwa walka będzie dopiero od sezonu 2018/19. W tym roku znów wygra Juventus, gdyż Napoli ma za krótką ławkę i są strasznie chimeryczni, nie ma opcji (choć oddałbym mistrza za triumf w LM).

Jak ja żałuję, że nie postawiłem 100 zł na Atalantę - dałem tylko 3 zł i dołożyłem do Atalantiny inne mecze przez co 450 zł poszło się yebać. Tak cienkiego Milanu nie pamiętam, w dodatku krążą plotki, że na ławkę ma wrócić Montella :hahaha: Kabaret, jak tak dalej pójdzie to spadną z ligi :v
Minister
Posty: 1728
Rejestracja: 16 lut 2008, 17:43
Lokalizacja: Giuseppe Meazza

Re: Serie A

Post autor: Minister »

Zgadzam się:
- Juve mistrza załatwi ławką,
- Nasz cel był jasny LM
- mimo wszystko do ostatniej kolejki powinno być cieakwie

Nasza postawa w ostatnich meczach to nic innego jak siła naszej ławki. Godnych zmienników mamy jak na lekarstwo, w sumie lepiej tak niż taki " milanowski dobrobyt" :lol: Jednak nie zmienia to faktu, że Spall oklepał sobie 11 i wałkuje ją, eksploatuje do maximum, co odbiło nam się czkawką w ostatnich dwóch meczach. O ile o przygotowanie zawodników w połowie sezonu jestem spokojny, o tyle ich motywacja może wyglądać tragicznie. Praktycznie żaden z naszej czwórki ofensywnej nie ma nawet pół konkurenta. Tragiczny Perisic czy kopiący się po czole Candreva bez obaw mogą marnotrawić kolejne akcje bez żadnej odpowiedzialności. Zjazd Valero mógłby naprawić Mario, ale ten jest w tak wybitnie chujowej dyspozycji, że nawet nie ma co tego komentować.

Ogólnie rzecz biorąc Sabatini musi od 1 stycznia mocna wziąć się do roboty, żebyśmy na początku stycznia nie spadli z wysokiego konia.
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Serie A

Post autor: Piter »

Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Serie A

Post autor: Chuchu »

Połowa sezonu za nami i dzieje się to, co raczej wszyscy przewidywali od początku - Napoli z Juventusem biją się o mistrza a Inter, Roma i Lazio o miejsca 3-4. Spodziewałem się jedynie czegoś więcej po Milanie, bo chociaż nie należałem do grona zachwycających się ich mercato, no to jednak nie sądziłem, że skończą rundę dopiero na 11. miejscu. Reszta drużyn mniej więcej zgodnie z oczekiwaniami.

Do rundy wiosennej przystępujemy z 3. miejsca z 41 punktami. Klasycznie na koniec roku przyszedł kryzys, ale mam nadzieję, że taki pozytyw z niego wyniknie, że zarząd zobaczy, że drużynie jeszcze sporo brakuje do bycia kompletną i zrobi nam ze 2-3 porządne transfery zimą. Jeśli kryzys zostanie szybko zażegnany no to spokojnie będziemy walczyć o top4 do końca sezonu.

Wiosna jednak może być dla nas cięższa, bo chociaż mamy Romę, Napoli i Juventus u siebie, to czeka nas sporo ciężkich wyjazdów, m.in. z Fiorentiną, Sampdorią, Torino, Atalantą, Udinese no i Lazio w ostatniej kolejce. Oby przed wyjazdem do Rzymu wszystko było już pozamiatane z naszej strony, bo jeśli to będzie mecz decydujący o awansie do LM to będzie mega ciężko.
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Serie A

Post autor: miniu86 »

Zobaczymy jak będzie, jednak ja opierając się na swoich doświadczeniach z Interem wolę napisać to teraz.

Zastanawia mnie czy istnieje szansa by nie spełnił się scenariusz taki w którym na koniec tego kryzysu znajdziemy się na 5. miejscu za Romą i Lazio. No bo ostatnio co chwile dajemy swoim rywalom okazje do odrabiania, że zaraz jeszcze Milan się obudzi i będzie rzeczywiście is back. Swoja drogą to był taki sezon w ostatnich 5 latach kiedy to mieliśmy około 15 pkt przewagi nad nimi by na koniec sezonu to wszystko zmarnować. Czyli, że spokojnie potrafimy to zrobić.

No ale wracając z tych dalekich wysp to zastanawia mnie czy jak zwykle musimy wyrżnąć ryjem o dno żeby klub się obudził i wygrał jakiś mecz. Czy ta przeklęta LM znowu musi być zagrożona? Z Romą to będzie Mecz nie tylko o 3 pkt, ale o morale i właśnie o to jakim ten Inter jest zespołem.
Michal_fci
Posty: 1130
Rejestracja: 25 sie 2006, 16:34
Lokalizacja: Świdnica

Re: Serie A

Post autor: Michal_fci »

Tego się obawiałem, że jak przyjdzie pierwsza porażka, to już nie będzie zespołu. Wszystko się rozpadło, straciliśmy pewność siebie. Jak graliśmy i środkiem i skrzydłami tak tylko zostały skrzydła. Nie ma co gadac, że nie mamy środkowego obrońcy bo bramek tracimy bardzo mało, problem jest z atakiem. I to powinien być priorytet, a nie SO, musi być rozgrywający bo musimy grać środkiem i wtedy jak jest ciężko skrzydłem uderzyć. Bo teraz jak my mamy zagrozić bramce jak lewym nie idzie to zanim piłka dojdzie na prawe skrzydło jest już obrona przesunięta. Musimy coś wygrać bo mentalnie jesteśmy na dnie
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Serie A

Post autor: Mora »

Niezła beka, Inter w żałosnym stylu remisuje ze śmiesznym SPAL, a mimo to...powiększa przewagę nad Romą i odrabia punkt do Lazio :lol: W Serie A wyścig żółwi, przypominający niektóre sezony polskiej Ekstraklasy i "pasjonujące wyścigi" po mistrzostwo.

Tak na poważnie - Ausillo niech sprowadza tego Pastore, a Spalletti niech wreszcie weźmie za mordy te rozleniwione panienki bez ambicji, bo zespoły z Rzymu prędzej czy później się przebudzą.
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Serie A

Post autor: sampam »

Kibice Lazio przewidywali trudny mecz z Milanem i mieli racje. Ekipa i tak gra jednak ponad stan. Poza Napoli czolowka prezentuje sie przecietnie lub wrecz zalosnie. Roma pare tygodni (?) temu potrafila ograc Chelsea, a teraz kompromituje sie w dwumeczu z Sampa. Co nastepne? Lomot z Donieckiem?

Tak w ogole to 16-letni Pellegri za 25 baniek trafil do Monaco. Rozumiem, ze wloskie kluby nie poznaly sie na jego talencie czy tez po prostu nie maja eurocenta?
Hanys
Posty: 968
Rejestracja: 29 kwie 2010, 23:08
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Serie A

Post autor: Hanys »

Ponoć w lato był blisko podpisania kontraktu z nami ale kwot nie znam tak jak powodu czemu w końcu do nas nie przyszedł .
Alfa
Posty: 386
Rejestracja: 20 wrz 2011, 22:50

Re: Serie A

Post autor: Alfa »

przeciez w lecie byla mowa o jakims chorym 60mln wliczajac bonusy za niego i salcedo, niby juz wszysttko bylo dogadane ale w ostatniej chwili suning powiedzialo HALT bo rzad akrecil kurek

a ostatnio najblizej mu bylo do juve, ale niestety ci dawali tylko z 10-15mln
Czarson
Posty: 696
Rejestracja: 2 sie 2009, 01:42
Lokalizacja: Kutno/Kraków

Re: Serie A

Post autor: Czarson »

Mora pisze:Niezła beka, Inter w żałosnym stylu remisuje ze śmiesznym SPAL, a mimo to...powiększa przewagę nad Romą i odrabia punkt do Lazio :lol: W Serie A wyścig żółwi, przypominający niektóre sezony polskiej Ekstraklasy i "pasjonujące wyścigi" po mistrzostwo.
To samo wczoraj przyszło mi na myśl.

Kuriozalna sytuacja, wystarczyło dowieżć 3pkt. z Viola i Spal a nasza sytuacja byłaby bardziej komfortowa.
Jaszczu91
Posty: 1733
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: Serie A

Post autor: Jaszczu91 »

Grając tak katastrofalnie nadal jesteśmy w dobrej sytuacji w tabeli. Sampdoria po raz kolejny gra dla nas, ale co z tego? Za kilka kolejek nas też przecież ograją. Po wczorajszych naszych występach zacząłem się zastanawiać czy liga mistrzów to dobre rozwiązanie dla Interu? Przecież gdyby przyszło nam zagrać w takiej formie z Barceloną, PSG czy Bayernem to wynik mógłby oscylować w granicy 7:0... Czy chwilę obecną małe ligowe kompromitacje nie są czasami lepsze niż potencjalne na całą Europę. Z takim zaangażowaniem i wolą walki nie mamy czego szukać w Europie. Przecież naszą ,,siłę" zweryfikowała już nawet liga europy. Jestem tak zażenowany postawą Interu, że nawet nie liczę na jakiś pozytywny impuls po transferze Pastore.
Minister
Posty: 1728
Rejestracja: 16 lut 2008, 17:43
Lokalizacja: Giuseppe Meazza

Re: Serie A

Post autor: Minister »

W LM oprócz wpierdolu znajdziemy jeszcze sporo baniek na konto, plus oczekiwany prestiż dla klubu. Kurwa bez LM i pucharów to i tak cuda się dzieją, że my kogokolwiek przyzwoitego kupiliśmy.

O zatrzymaniu Ivana i Icara nawet nie ma co wspominać.

Ogarnij wreszcie, że bez gry w Europie w następnym sezonie będziesz oglądał to samo gówno jakie obserwujemy od 2 miesięcy. To nie są już czasy gdzie w piłce nożnej o sile stanowił, charakter, jedność drużyny i dobra atmosfera. Dożyliśmy czasów, że mamona jest najważniejsza i bez niej będziemy obciągać kolejny rok.
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Serie A

Post autor: miniu86 »

Dokładnie, bez pieniędzy z LM i reklam Inter czeka to co przez ostatnie 6-7 lat. LM i 0-7 od Barcelony znacznie lepsze niż miejsca 5-8 w Serie A.
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Serie A

Post autor: miniu86 »

A więc tak:

3. Lazio 52 pkt
4. Inter 51
5. Roma 50
7. Milan 44

Nie wierzę, że to piszę, na prawdę nie wierzę, ale ciężko nie brać na poważnie Milanu, który jest obecnie na fali i doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Ich największą siłą jest obecnie wiara, że im się "to" uda. Mam na myśli oczywiście top 4, oni w to mocno wierzą nawet jeśli o tym nie mówią.

Najbliższe kolejki plus mecze w ep.

Lazio: Milan(PW), Juventus (D), Dynamo(LE), Cagliari(W), Dynamo(LE), Bolonia(D)

Inter: Milan, Napoli(D), Sampdoria(W)

Roma: Napoli(W), Torino(D), Szachtar(LM), Crotone(W)

Milan: Lazio(PW), Inter, Arsenal(LE), Genua(W), Arsenal(LE), Chievo(D)

później między 18, a 31 marca jest przerwa w Serie A.

Jak widać Lazio i Milan grają 2x więcej meczów od Interu, ale mimo to ciężko z optymizmem mi patrzeć w przyszłość. Bardzo bym chciał by Spallettiemu się udało, ale przygotowany jestem na wszystko. Ciekawe gdzie będziemy tego 18 marca.
Dzonyy
Posty: 2024
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:05

Re: Serie A

Post autor: Dzonyy »

Terminarz mamy strasznie ciezki. Bardzo duzo bedzie zalezec od derbow. Mam nadzieje, ze uda sie ich pyknac bo potem ciezki mecz z Napoli,a pozniej wyjazd go Genui, w ktorym moim zdaniem bedzie bardzo ciezko o pkt.
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Serie A

Post autor: miniu86 »

Szczególnie, że z Sampdorią gramy o magicznej 12.30 w niedzielę.
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Serie A

Post autor: Odet »

Możemy już chyba na serio napisać: Milan is Back...

Pozdr.
KoBa
Posty: 517
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Serie A

Post autor: KoBa »

Dużo zależeć będzie, w kontekście derbów, od meczu Milanu w CI z Lazio, bo tam możliwy jest każdy wynik od 0:3 do 3:0.
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Serie A

Post autor: Orzeu »

Teoretycznie w lidze w najbliższych kolejkach mamy najtrudniejszy terminarz, ale w praktyce wychodzi na jedno, ponieważ nasi przeciwnicy mają mecze w tygodniu, co oznacza jedno: będą gubić punkty, a my będziemy mieli pełen emocji Marzec.
BAGGIO1
Posty: 549
Rejestracja: 25 sie 2006, 19:27
Lokalizacja: Chełmno/Toruń

Re: Serie A

Post autor: BAGGIO1 »

Chciałbym tylko nadmienić, że Inter (nadal) gra totalne gówno. To już nawet nie chodzi o umiejętności poszczególnych graczy, ale zwykłym zaangażowaniem, walką o każdą piłkę i serduchem Milan nas zajedzie, a tym samym niestety faktycznie "is back"
...

Można założyć dwie wersje. Pierwsza dla realistów. Dostajemy oklep w derbach, następnie przejeżdża się po nas Napoli, a w Genui upadamy ostatecznie i "bijemy" się o 6-7 miejsce. Druga dla optymistów i wariatów, którzy zaklinają rzeczywistość i starają się wyrzucić z pamięci wszystko co złe w ostatnich latach. Wygrywamy derby, walczymy z Napoli jak równy z równym, a z Genui przywozimy 3 pkt. W zespole jest wreszcie impuls i wiara w końcowy sukces czyli upragniony powrót do Ligi Mistrzów.
ODPOWIEDZ