Mercato

To co każdy kibic lubi...
VVujek
Posty: 382
Rejestracja: 4 mar 2012, 23:51

Re: Mercato

Post autor: VVujek »

VECINO zagrał więcej dobrych meczy od Gagi w poprzednim sezonie to pewne, Gaga co najwyżej naśladował Medela.
Michellaga
Posty: 245
Rejestracja: 18 lut 2012, 10:15
Lokalizacja: Szczecin

Re: Mercato

Post autor: Michellaga »

Gags miał kilka spotkań na bardzo dobrym poziomie, od meczu z Napoli do kontuzji, idealnie uzupełniał się w pomocy z Brozoviciem, świetnie go asekurował, i obaj nadawali ton drużynie.
fcinter.pl
Posty: 433
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Mercato

Post autor: fcinter.pl »

Pozwolę sobie zacząć, bo dzisiaj po prostu się nic nie wydarzy. Mam przeczucie, że Karamoh tą ofertę z Parmy odrzuci i ostatecznie w ciągu dwóch tygodni odejdzie do Francji. To samo z Joao Mario, który przeniesie się do Hiszpanii.

Zacznę od pewnego porównania - zeszły sezon zaczynaliśmy z Candrevą i Valero jako podstawowymi zawodnikami. Dziś obaj zawodnicy są ostatni w kolejce do grania. To pokazuje jaki zrobiliśmy postęp. Hiszpan na ogórków Serie A jest idealny, co pokazał miniony sezon, Włoch natomiast jest dość elastyczny i może grać w razie czego na wahadle - wiadomo, że obaj są raczej Past Prime, ale myślę, że dadzą parę dobrych meczów.

Modric byłby wisienką na torcie, ale ciesze się, że nie zdecydowaliśmy się na Rafinhe, Barelle czy Dembele. Przyjście Rafinhi blokowało by rozwój Lautaro, a Barella i Dembele nie zagraliby na dużo wyższym poziomie niż Vecino czy Gaglia. Ilość rozwiązań taktycznych sprawia, że nie martwię się brakiem Chorwata. Asamoah wydaje mi się być szykowany do gry obok Brozovicia, zawsze można cofnąć Radje obok Chorwata i grac Lautaro/Keitą za plecami Mauro. Nie róbmy też kalek z Vecino i Gagliardiniego - Urugwajczyk miał naprawdę zajebistą jesień zeszłego roku, Gaglia dobrą końcówkę, tymi graczami awansowaliśmy do Ligi Mistrzów i będą przydatni.

Wygląda na to, że Spalletti podjał się tego lata ogrania Dalberta, a Brazylijczyk z Lyonem i Atletico zagrał naprawdę nieźle. Przypuszczam, że zaczniemy nim grać od meczu z Sassuolo, zawsze możemy wrócić do Asamoaha na tej pozycji lub D'Ambrosio.

Z nowych wzmocnień jara mnie najbardziej mimo wszystko Nainggolan, bo to gość którego nam po prostu brakowało. W drugiej kolejności Keitą Balde - Spall chciał go już rok temu, jest młody, potencjał ma na mega grajka, oby był naszym Salahem. Zwracam uwagę na wiek naszych nowych zawodników w ataku. Lautaro 21, Balde 23, Politano 25. Dołożyć do tego Icardiego i Karamoha, sprzedać za rok Perisicia i Candreve i wziać Chiese :D Rozmarzyłem się, ale kto wie.

Oceniam mercato na 9/10, bo jednak była szansa na Vidala lub Modricia, nie udało się, ale i tak jestem zadowolony. Co do walki o Scudetto to jestem daleko od huraoptymizmu - Juventus z Ronaldo, Bonuccim, Cancelo i Canem ma mega pakę i ciężko będzie z nimi rywalizować, dla mnie są nawet w czołowej trójce faworytów o LM. Osobiście będę zadowolony, jeśli poprawimy się o minimum jedną pozycję względem poprzedniego sezonu. Nie zapominajmy, ile punktów straciliśmy do Juve w minionym sezonie.

Oby naszym zdrowie dopisywało tak jak w zeszłym sezonie. Wtedy na pewno będzie dobrze.
maniekfci
Posty: 688
Rejestracja: 22 sie 2011, 15:08

Re: Mercato

Post autor: maniekfci »

Randama pisze:Pozwolę sobie zacząć, bo dzisiaj po prostu się nic nie wydarzy.

sądzisz, że Ausilio tyle dni czekał grzecznie i bezczynnie na łaskawy ruch Modrcia i nie kombinował nikogo inego na boku?
fcinter.pl
Posty: 433
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Mercato

Post autor: fcinter.pl »

maniekfci pisze:
Randama pisze:Pozwolę sobie zacząć, bo dzisiaj po prostu się nic nie wydarzy.

sądzisz, że Ausilio tyle dni czekał grzecznie i bezczynnie na łaskawy ruch Modrcia i nie kombinował nikogo inego na boku?
Modric to gracz klasy światowej i najwyraźniej uznali, że dla takiego gracza miejsce znajdą, dla innego nie.
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mercato

Post autor: miniu86 »

Nauczyłem się oceniać mercato dopiero po sezonie(Gabigol, Mario), dlatego dzisiaj mogę wystawić jedynie wstępną ocenę, która jest 8 lub 9 na 10. Powód to oczywiście Vidal(chociaż mam spore wątpliwości czy to byłby dobry pomysł) i zamieszanie z Modricem.
NERAZZURRI86
Posty: 1
Rejestracja: 4 lip 2017, 03:37

Re: Mercato

Post autor: NERAZZURRI86 »

Jeżeli Gaga będzie trzymał poziom z przed kontuzji to będzie dobrze. Brozo zapewne będzie się rozkrecal z meczu na mecz.
Dzyl
Posty: 591
Rejestracja: 19 sty 2010, 19:15

Re: Mercato

Post autor: Dzyl »

Karamoh ponoć wypożyczony do Parmy. Takie info podał Di Marzio. Co o tym sądzicie? według mnie błąd, gdyż Francuz dawał nam więcej od Candrevy i był nieszablonowy, ale z drugiej strony to z pewnością było tak, że pasożyt Candreva nie chcial odejść. Z Karamoh będą ludzie, ma potencjał nie gorszy wcale od Lautaro. W Parmie błyśnie jeśli będzie grał.
IlCapitano
Posty: 909
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Mercato

Post autor: IlCapitano »

Co nam takiego dawał? Czy Ty rozumiesz, że on w poprzednim sezonie rywalizując z Candrevą i Ederem złapał w lidze 480 minut? Zastanów się ile by złapał teraz przy Keicie Balde, Politano i Martinezie...
On musi grać, u nas nie ma teraz na to najmniejszych szans. Wypożyczenie do Parmy to idealne rozwiązanie i dla Interu i dla samego Karamoha.
Dzyl
Posty: 591
Rejestracja: 19 sty 2010, 19:15

Re: Mercato

Post autor: Dzyl »

Jeśli by został a Candreva odszedł grałby tyle ile pogra teraz Candreva ;) a i przypominam, że teraz gramy na 3 frontach ;)
KoBa
Posty: 517
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Mercato

Post autor: KoBa »

Abstrahując od minionego sezonu - w samych spotkaniach kontrolnych, mimo wszystko, to Cadreva prezentował się lepiej od Karamoh, który z dobrej strony pokazał się jedynie z Lugano (notabene zdobywając drugiego gola bo świetnej piłce Tośka). Po coś okres przygotowawczy i mecze kontrolne są - chyba nikt nie wierzy w to, że Pan Spaletti wyżej ceni na tę chwilę Karamoh, ale go oddaje na wypożyczenie, no bo kurcze, Cadnreva nie chce odejść.
Speaker
Posty: 865
Rejestracja: 18 sie 2009, 12:16

Re: Mercato

Post autor: Speaker »

Perisić Icardi Candreva to jest ten atak który dał nam awans do LM bo może w drugiej części sezonu było różnie ale pierwsze 15 spotkań dzięki tym zawodnikom w dużej mierze było rozegrane w ten sposób że liderowalismy z dorobkiem 40 pkt i jak dla mnie świetnie, że wszyscy zostają
Seba
Posty: 1459
Rejestracja: 29 sie 2006, 19:53

Re: Mercato

Post autor: Seba »

Jeśli faktycznie mieli Vidala w garści i odpuścili ze względu na Modricia, to jednak jakiś niedosyt pozostanie. Mimo, iż okienko rewelacyjne. Fajnie, że Asamoah jest w odwodzie ;)
Obrazek
IlCapitano
Posty: 909
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Mercato

Post autor: IlCapitano »

Ło Jezu, jednak Karamoh nie poszedł do Parmy. Teraz po każdym meczu będzie płacz na SB, że murzynek nie dostał szansy, bo beton Spalletti ośmielił się postawić na Keite/Politano/Martineza albo nie daj Boże Candrevę :(
Jak Francuzowi w tym wieku odpowiada bycie numer 5 na skrzydło do wyboru to już wiele wyjaśnia.
TomHardy
Posty: 468
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Mercato

Post autor: TomHardy »

Pewnie pójdzie do Francji a może Hiszpania?
Orzeu
Posty: 6529
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Mercato

Post autor: Orzeu »

Seba. pisze:Jeśli faktycznie mieli Vidala w garści i odpuścili ze względu na Modricia, to jednak jakiś niedosyt pozostanie. Mimo, iż okienko rewelacyjne. Fajnie, że Asamoah jest w odwodzie ;)
zrezygnowaliśmy z Vidala, by ściągnąć... Keita Balde. Tak przynajmniej twierdzi Corriere dello Sport.
Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Mercato

Post autor: Chuchu »

Mercato bardzo udane w naszym wykonaniu, chyba najlepsze od ładnych kilku lat. Każdego z przychodzących zawodników można śmiało nazwać wzmocnieniem, nie pozbyliśmy się też żadnego ważnego zawodnika. Do pełni szczęścia zabrakło jednak jeszcze jednego mocnego nazwiska do środka pola, dlatego też wielka szkoda, że odpuściliśmy sobie tego Vidala.
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mercato

Post autor: miniu86 »

Jeżeli dopuścili Vidala przez Keite to i,m ok with that. Zapewne decyzja Spallettiego.
IlCapitano
Posty: 909
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Mercato

Post autor: IlCapitano »

Dobra, nareszcie koniec tego cyrku i przechodzimy do konkretów, mianowicie rozpoczynamy sezon. Można pokusić się o podsumowania.
Moim zdaniem mercato na 9/10, zabrakło jedynie petardy typu sprowadzenie Modricia. Tak czy inaczej, najlepsze okienko od kiedy kibicuję, czyli od 2001 roku. Takiego wzrostu jakości kadry przy jednoczesnym minimalizowaniu kosztów, to ociera się o perfekcję. Wyszliśmy na piękne 0 w bilansie transferowym, także wymagania FFP po raz kolejny spełnione i mogą nas w dupę pocałować. Trudno wybrać na ten moment najlepszy nasz transfer lata, bo mogą być to zarówno Nainggolan przy jednoczesnym oddaniu do Romy Santona i Zaniolo (XDDD), czy może darmowe zakontraktowania tak poważnych piłkarzy o uznanej marce w Serie A jak De Vrij czy Asamoah. Wypożyczenie Keity Balde za 5 mln z opcją wykupu też wygląda obiecująco. O Vrsaljko i Politano można powiedzieć dokładnie to samo, także ja nie pokuszę się o wybór najlepszego wzmocnienia na ten moment, wszystko wyjdzie w praniu. Jedno jest pewne: wzrost jakości nieprawdopodobny. W poprzednim sezonie zajęliśmy dokładnie takie miejsce, na jakim plasowała się nasza kadra. Teraz mi to wygląda na zdystansowanie Romy i Napoli oraz zbliżenie się na krok do Juventusu. Ten jeden krok to Cristiano Ronaldo, ale on został sprowadzony nie do wygrania Scudetto, tylko na podbój Europy.
W poprzednim sezonie Spalletti musiał dłubać, kombinować, teraz dostaje jakościowych, uznanych i ogranych w lidze piłkarzy, posiada ogromny wachlarz możliwości taktycznych. Myślę, że podium ligowe to cel minimum na ten sezon, ja osobiście pragnę ugrać 2 miejsce oraz wygrać Puchar Włoch, gdyż stanowczo zbyt długo nie świętowaliśmy żadnego trofeum (ostatnie w 2011). Jeśli chodzi o Ligę Mistrzów to ciężko wyrokować, tam oprócz umiejętności konieczna jest fura szczęścia. kto rok temu po losowaniu grup dawał jakiekolwiek szanse Romie na wyjście z grupy? A jednak, mało tego, że wyszli z grupy to zameldowali się w 1/2 i gdyby nie amatorstwo wuefisty Di Francesco, który na szybkich murzynków i Salaha z Liverpoolu wychodzi wysoką linią obrony, mogli ugrać nawet finał. A sama faza grupowa to była kompromitacja Chelsea oraz Atletico, które nie potrafiło wygrać nawet jednego meczu z Karabachem.
Zapowiada się wyśmienity i emocjonujący sezon, Forza Inter!
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Mercato

Post autor: Piter »

IlCapitano pisze:Wyszliśmy na piękne 0 w bilansie transferowym, także wymagania FFP po raz kolejny spełnione i mogą nas w dupę pocałować.
Piękne słowa, wzruszyłem się ;( ;( forza ♥♥♥
Dzyl
Posty: 591
Rejestracja: 19 sty 2010, 19:15

Re: Mercato

Post autor: Dzyl »

Pozostał tylko niedosyt po tym, że nie sprowadziliśmy Modricia/Vidala/Rafinhii , mamy tylko 5 pomocników, ale na szczęście Asamoah może tam również pograć, ewentualnie przesunąć Nainggolana do tyłu a w jego miejscu mógłby grać Lautaro.
eKubaL
Posty: 1499
Rejestracja: 10 wrz 2006, 11:52
Kontakt:

Re: Mercato

Post autor: eKubaL »

Testuje
Kusy
Posty: 1403
Rejestracja: 4 wrz 2007, 15:07

Re: Mercato

Post autor: Kusy »

Dzyl pisze: 18 sie 2018, 12:49 Pozostał tylko niedosyt po tym, że nie sprowadziliśmy Modricia/Vidala/Rafinhii , mamy tylko 5 pomocników, ale na szczęście Asamoah może tam również pograć, ewentualnie przesunąć Nainggolana do tyłu a w jego miejscu mógłby grać Lautaro.
Dokładnie Tak. Dobra wizja pomocy.
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Mercato

Post autor: Piekarz »

Ode mnie również 9/10 za mercato tak jak już pisałem. Gdyby przyszedł jeszcze nawet nie Modrić, ale choćby ten przysłowiowy Rafinha, to rzuciłbym dyszką. Ausilio i Suning coś nam i sobie udowodnili. Parę oczywistości:

1) Każden jeden transfer wygląda bardzo obiecująco, może tylko Politano nie wzbudza wielu emocji, ale to wciąż był wyróżniający się zawodnik. Zero zapychaczy, zero ćwierćśrodków, zero zakupów irracjonalnych, zero szrotu. Ściągnęliśmy bardzo wielu piłkarzy i każdy wydaje się przemyślanym, w pełni uzasadnionym zakupem. Niesamowite.

2) Nie sprzedaliśmy nikogo, kogo chcielibyśmy oglądać w Interze, a mieliśmy dwóch zawodników, których powitałaby z otwartymi ramionami każda drużyna świata, po MŚ doszło w sumie dwóch kolejnych.

3) Sumy jakie płaciliśmy za nasze nabytki były przeważnie promocyjne albo równe zeru. Łeb na karku to w piłce wciąż więcej niż góry złota, choć oczywiście nie można też zachowywać się jak biedacy. Ausilio znalazł idealny balans pomiędzy oszczędnością a swobodą finansową.

4) Kadra była dziurawa jak szwajcarski ser, jest niemal stuprocentowo kompletna. Nie sądziłem, że uda się załatać dziury w jedno okienko.

5) Brak opieszałości - większość transferów dopięta przed albo na początku okresu przygotowawczego, kadra ostatecznie skompletowana na parę dni przed końcem okienka, na koniec już tylko wyczekiwanie Modricia.

Żaden z tych punktów, no może poza drugim, z Interem się ostatnio nie kojarzył. Brawo.
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Mercato

Post autor: Mora »

Świetne mercato, wzmocniliśmy w zasadzie każdą formację zawodnikami o wysokich umiejętnościach, w większości ogranych w Serie A. Piero odwalił kawał dobrej roboty, chyba wszyscy jesteśmy pod wrażeniem jego pracy w tym okienku. Do pełni szczęścia brakuje mi tylko registy, Modrić od początku wydawał mi się nierealny, szkoda że nie udało się sprowadzić z powrotem na San Siro Rafinhii. Tak czy siak brawa dla zarządu za mądre i przemyślane ruchy, oby tak dalej.
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
Czasu Czarodziej

Re: Mercato

Post autor: Czasu Czarodziej »

Ausilio potwierdził, że w przyszłe lata nie obowiązuje nas FFP i będziemy mieli większe możliwości na rynku. Przeczuwam, że przyszłe lato będzie w chuj grube i pójdziemy m.in po tego Chiese. Ciekawe nazwiska latem do wzięcia za darmo - Martial, Rabiot, Godin, Darmian. Po sukcesie z Asamoah i de Vrij na bank po kogoś z tej czórki pojdziemy, tym bardziej, że w przeszłości interesowaliśmy się tymi zawodnikami. Darmian na moje oko to pewniak za Dalberta. Godin za Mirande to byłaby masakra.

Oby tylko Ausilio nie poszedł po wypalone gwiazdy Di Marie, Fabregasa czy Mate, albo po Hectora Herrere którym niby się dalej interesujemy, ponieważ musimy skład wzmacniać, a nie uzupełniać zrozumcie.

Zimą pewnie tylko wypożyczenia i kto wie czy nie wrócimy znowu po Rafałka.
IlCapitano
Posty: 909
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Mercato

Post autor: IlCapitano »

Czasu Czarodziej pisze: 15 paź 2018, 15:24 Ausilio potwierdził, że w przyszłe lata nie obowiązuje nas FFP i będziemy mieli większe możliwości na rynku. Przeczuwam, że przyszłe lato będzie w chuj grube i pójdziemy m.in po tego Chiese. Ciekawe nazwiska latem do wzięcia za darmo - Martial, Rabiot, Godin, Darmian. Po sukcesie z Asamoah i de Vrij na bank po kogoś z tej czórki pojdziemy, tym bardziej, że w przeszłości interesowaliśmy się tymi zawodnikami. Darmian na moje oko to pewniak za Dalberta. Godin za Mirande to byłaby masakra.

Oby tylko Ausilio nie poszedł po wypalone gwiazdy Di Marie, Fabregasa czy Mate, albo po Hectora Herrere którym niby się dalej interesujemy, ponieważ musimy skład wzmacniać, a nie uzupełniać zrozumcie.

Zimą pewnie tylko wypożyczenia i kto wie czy nie wrócimy znowu po Rafałka.
No wszystko spoko, tylko że letnie ruchy będą uwarunkowane tym czy sprowadzimy Marotte, czy nie.

Zima to moim zdaniem Rafinha, nic więcej nam nie potrzeba.
Randama

Re: Mercato

Post autor: Randama »

IlCapitano pisze: 15 paź 2018, 15:38
Czasu Czarodziej pisze: 15 paź 2018, 15:24 Ausilio potwierdził, że w przyszłe lata nie obowiązuje nas FFP i będziemy mieli większe możliwości na rynku. Przeczuwam, że przyszłe lato będzie w chuj grube i pójdziemy m.in po tego Chiese. Ciekawe nazwiska latem do wzięcia za darmo - Martial, Rabiot, Godin, Darmian. Po sukcesie z Asamoah i de Vrij na bank po kogoś z tej czórki pojdziemy, tym bardziej, że w przeszłości interesowaliśmy się tymi zawodnikami. Darmian na moje oko to pewniak za Dalberta. Godin za Mirande to byłaby masakra.

Oby tylko Ausilio nie poszedł po wypalone gwiazdy Di Marie, Fabregasa czy Mate, albo po Hectora Herrere którym niby się dalej interesujemy, ponieważ musimy skład wzmacniać, a nie uzupełniać zrozumcie.

Zimą pewnie tylko wypożyczenia i kto wie czy nie wrócimy znowu po Rafałka.
No wszystko spoko, tylko że letnie ruchy będą uwarunkowane tym czy sprowadzimy Marotte, czy nie.
Ale pierdolisz
Dzyl
Posty: 591
Rejestracja: 19 sty 2010, 19:15

Re: Mercato

Post autor: Dzyl »

Godin za Mirande, Martial za Candreve i nie wydając ani grosza na transfer wymieniamy stare już kiszone ogórki na nowe, świeżutkie korniszony.
Stachoostach

Re: Mercato

Post autor: Stachoostach »

Dzyl pisze: 15 paź 2018, 21:32 Godin za Mirande, Martial za Candreve i nie wydając ani grosza na transfer wymieniamy stare już kiszone ogórki na nowe, świeżutkie korniszony.
Godin świeżym korniszonem? O kur:D co ty jadasz?
ODPOWIEDZ