UDT wózki widłowe

Czyli wszystko i nic :) Rozmowa o wszystkim i o wszystkich :)
Zablokowany
ZnawcaCalcio
Posty: 256
Rejestracja: 21 maja 2011, 09:19
Kontakt:

UDT wózki widłowe

Post autor: ZnawcaCalcio »

Siema, robił ktoś z was egzamin UDT na wózki widłowe? Mógłby ktoś mi objaśnić czy pytania są jawne? Mam jakieś książki oraz na internecie znalazłem najczęściej zadawane pytania, ale w mojej książce ich nie ma, więc zastanawiam się dlatego czy są one jawne, czy nie i czy mógłbym je znaleźć gdzieś na internetach :)
Dzięki z góry za pomoc
sopel97
Posty: 127
Rejestracja: 18 mar 2010, 00:08
Lokalizacja: Tomaszów Maz

Re: UDT wózki widłowe

Post autor: sopel97 »

ja miałem pytania dotyczące maksymalnej wysokości wstawiania palet z różnym ciężarem na paletach. różne pytania dotyczące wózka jak jest awaria to co masz robić itp. pytanie ile wynosi długość wideł na przykład. u mnie na firmie dali około 10 pytań które często zadają i z wybierali 5 do egzaminu. jeśli robisz kurs gdzieś prywatnie to nie dostaniesz takiej zielonej wyglądającej jak dowód. często jest wymagany na dużych magazynach. w małych firmach wystarczy papier ukończenia kursu na wózki widłowe
centermistrz
Posty: 1
Rejestracja: 14 lip 2017, 13:50

Re: UDT wózki widłowe

Post autor: centermistrz »

Niestety pytania nie są jawne - ale wiadomo, że bardzo często się powtarzają i
można na podstawie opowieści zdających stworzyć listę pytań, które
z dużym prawdopodobieństwem dostaniesz.
Ciekawy artykuł na stronce centrum szkoleń , sama skorzystalam:
http://www.centrumszkolen.net/10-pytan- ... i-widlowe/
Istnieją zabiegi domowe na ujędrnianie biustu
- sprawdź sama!
Saff
Posty: 355
Rejestracja: 14 lut 2009, 11:35
Lokalizacja: Piaseczno

Re: UDT wózki widłowe

Post autor: Saff »

A musisz robić ten egzamin w UDT? Ja poszedłem na kurs, dostałem papier i gość powiedział, że nawet przy corocznej kontroli technicznej pojazdu z UDT, inspektor nie może się przypierdolić do tego, że nie mam zdanego egzaminu u nich, że to jest zwyczajne napędzanie kasy Urzędowi.
ZnawcaCalcio
Posty: 256
Rejestracja: 21 maja 2011, 09:19
Kontakt:

Re: UDT wózki widłowe

Post autor: ZnawcaCalcio »

Mieszkam w Szwecji i chcę sobie rok poprawcować na wózkach zanim pójdę na studia i wiem, że tam sobie cenią jak Polacy mają jeszcze dodatkowo UDT. Oni mają fioła na punkcie bhp i bezpieczeństwa, a ten kwit to już jest pewne potwierdzenie.
jesscaba
Posty: 1
Rejestracja: 7 wrz 2018, 14:08

Re: UDT wózki widłowe

Post autor: jesscaba »

Powiem wam, że te pytania co krążą w internecie na egzamin UDT, przy dobrym i samodzielnym opracowaniu całkowicie wystarczą. Wydaje mi się, że warto mieć UDT bo daje to więcej możliwości, jeśli chcielibyśmy np. wyjechać. W ogóle nie wydaje Wam się, że wynagrodzenia na stanowisku operatora wózka widłowego spadło
szymon554
Posty: 3
Rejestracja: 18 wrz 2018, 14:02

Re: UDT wózki widłowe

Post autor: szymon554 »

Moim zdaniem Urząd dozoru technicznego powinien te wszystkie pytania wymieniać co jakiś czas.
Księgarnia językowa anchor podręcznik języka rosyjskiego
kacperpos
Posty: 1
Rejestracja: 10 paź 2018, 14:47

Re: UDT wózki widłowe

Post autor: kacperpos »

Wiesz skoro UDT ma ułatwić później znalezienie pracy to wiadomo, że lepiej ta kwestię załatwić jak najszybciej. Duże szanse są, że chodzi o dodatkową gotówkę, jednak jest to też dodatkowy atut u pracownika - taki certyfikat. Moim zdaniem warto, nie wiadomo co się człowiekowi może przydać. Mało jest dyskusji o operatorach i wózkach, może wyrazicie swoją opinię na temat używanych wózków widłowych ? www.lemarpol.com.pl/wozki/uzywane-wozki-widlowe/
Imrahil
Posty: 1141
Rejestracja: 13 wrz 2005, 08:22
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: UDT wózki widłowe

Post autor: Imrahil »

UDT na widlaki to coś jak prawko na auto. Masz legalny papier. Dożywotnio. Jeszcze pytanie do czego ma to Ci się przydać w życiu, bo jeśli swoją pracę spędzasz tylko za biurkiem to na nic Ci się to przyda.
W wielu zakładach pracy masz wewnętrzne kursy, po których pracownik jest upoważniony do kierowania wózkiem widłowym. Tylko że za bramą z tym papierem to możesz sobie co najwyżej dupę podetrzeć. Nikt poważny takiego kursu nie uwzględni.
Egzaminy to różnie. Jedni mają łatwiej, inni trudniej. To jak z egzaminem na prawo jazdy. Teoria i praktyka (jazda).
Pomelo
Posty: 1
Rejestracja: 13 lut 2019, 16:34

Re: UDT wózki widłowe

Post autor: Pomelo »

Moim zdaniem warto zrobić certyfikat. Skoro już się przejdzie kurs, to przystąpienie do egzaminu to już tylko formalność - i tak zdasz, a masz dzięki temu certyfikat, którym możesz się pochwalić w CV :)

Jeśli już o wózkach widłowych mowa, to co myślicie o wózkach spalinowych? Ogólnie w necie strasznie je zachwalają, np. w tym artykule, ale chciałbym się dowiedzieć, jak sprawują się w rzeczywistości, od osoby, która ma przynajmniej jeden :D Będę wdzięczny za wszelkie opinie!
Gandalf
Posty: 1
Rejestracja: 15 lut 2019, 13:11

Re: UDT wózki widłowe

Post autor: Gandalf »

Pomelo, ja mam wózek widłowy spalinowy, ale terenowy, taki jak opisane tutaj - nie wiem, czy takie też Cię interesują :) Ogólnie muszę powiedzieć, ze jestem zadowolony, wózek trochę pali, ale jest naprawdę przydatny, pracuję w branży drzewnej, więc tam jest jak znalazł :)
todzi
Posty: 1
Rejestracja: 26 lut 2019, 11:36

Re: UDT wózki widłowe

Post autor: todzi »

Widzę, że dość sporo jest tutaj osób, które "obracają" się w temacie widlaków. To dobrze! Mam kilka pytań związanych z osprzętem. Poczytałem, dowiedziałem się kilku informacji jednak mam wątpliwości, jaki osprzęt będzie idealny do pracy dla mojego widłowego wózka. Tu znalazłem informację - https://www.lemarpol.com.pl/osprzet-do- ... e-zmienic/, o osprzecie, który jest najchętniej wybierany i wiele innych. Jednak co wybrać jeśli chcę wykorzystać pojazd do podnoszenia pracowników na konkretne wysokości, tylko platformy są do tego?
chonciak
Posty: 24
Rejestracja: 2 mar 2012, 02:59

Re: UDT wózki widłowe

Post autor: chonciak »

Ogólnie w sierpniu 2018 weszła w życie zmiana w ustawie dotyczącej wózków i tego typu urządzeń, gdzie niestety certyfikat jest wymagany bez względu na wszystko z UDT, dodatkowo do 08.2018 uprawnienia były przyznawane dożywotnio, a od 08.2018 na 5 lat.

W związku z tym przed tą datą zawsze warto było zrobić certyfikat. Druga sprawa jest taka, że w zależności od regionu tak puszczają z kiepską wiedzą teoretyczną, a głównie skupiają się na praktyce. No i oczywiście na bezpieczeństwie, to było przynajmniej z 10 lat temu istotne dla egzaminatorów z UDT. Jak jest teraz nie wiem i się nie dowiem. Mam uprawniania dożywotnie.

Co do podnoszenia osób:
Przeszkolony pracownik, który ma pozytywnie zaliczone badania wysokościowe i jest wyposażony we wszelkie ubrania ochronne łącznie z szelkami do pracy na wysokości może być podniesiony w stalowym koszu, położonym na widłach wózka jezdniowego i przywiązanym do masztu wózka. Sytuacja taka będzie zgodna z przepisami i zasadami bhp, po spełnieniu następujących warunków:
  • kosz powinien być fabrycznie przystosowany przez producenta do danego typu wózka (przewidziany przez producenta, jako część eksploatacyjna, w dokumentacji techniczno eksploatacyjnej – dawniej: DTR – wózka),
  • kosz powinien być umieszczony w miejscu wideł wózka po ich uprzednim wyjęciu (kosz fabrycznie przystosowany przez producenta do tego typu operacji, ma taką opcję),
  • niedopuszczalne jest mocowanie kosza do masztu wózka np. sznurkiem itp. zresztą w przypadku fabrycznie przystosowanego kosza było to by zbędne).
BruceLee
Posty: 1
Rejestracja: 11 mar 2019, 10:29

Re: UDT wózki widłowe

Post autor: BruceLee »

Hej! Skoro są tutaj osoby znające się na wózkach widłowych (co nie zdarza się często, chwała temu forum! :)), to ja mam pytanie nieco powiązane - czy ktoś miał może wózek wysokiego składowania (chodzi mi o coś takiego jak tutaj) i, jeśli tak, mógłby się podzielić opinią na ten temat - czy to się opłaca, jak szybko Wam się zwróciło itp.? Myślę o zakupie takiego spęrztu do swojej firmy, ale wolę wcześniej posłuchać opinii osób, które znają temat z autopsji :)

Z góry dziękuję!
juro11
Posty: 1
Rejestracja: 6 maja 2019, 14:57

Re: UDT wózki widłowe

Post autor: juro11 »

To ja też mam pytanie - jakich firm polecilibyście widlaki elektryczne (coś takiego jak tutaj)? Noszę się z zamiarem zakupu tego rodzaju sprzętu, przeglądałem już ofertę różnych firm, jednak nie wiem, która jest najlepsza - a wiadomo, nie chciałbym wyrzucić pieniędzy w błoto. Macie może jakieś sprawdzone marki / modele? Będę wdzięczny za każdą odpowiedź :)
kakadu
Posty: 1
Rejestracja: 11 maja 2019, 11:01

Re: UDT wózki widłowe

Post autor: kakadu »

Nie wiem, jak pozostałe wózki, ale ja mogę z czystym sumieniem polecić paleciaki - sprawne, zwrotne wózeczki, niezwykle pomocne przy każdym przewożeniu palet, i stosunkowo niedrogie w porównaniu z innymi widlakami :)

Więcej informacji o paleciakach znajdziecie tutaj -> http://pressmania.pl/wszystko-co-warto- ... h-sprawdz/
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: UDT wózki widłowe

Post autor: Orzeu »

fascynuje mnie rozmowa o wózkach widłowych na forum Interu
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: UDT wózki widłowe

Post autor: Stachoo »

Orzeu pisze: 11 maja 2019, 13:04 fascynuje mnie rozmowa o wózkach widłowych na forum Interu
Boty czy serio prowadzą ta dyskusje?
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: UDT wózki widłowe

Post autor: Orzeu »

boty, to chyba oczywiste ;)
Zablokowany