Mercato

To co każdy kibic lubi...
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Mercato

Post autor: Piekarz »

On nigdy nie był świetny, co najwyżej bywał świetny - na góra miesiąc, ale to rzadko, częściej na jeden mecz. Abstrahując nawet od tego jak bardzo mnie obrzydza jego wiecznie zblazowany pysk i ego najlepszego piłkarza świata, to nawet z punktu widzenia sportowego ciężko byłoby mi żałować odejścia kogokolwiek mniej niż tego toksycznego gościa, który był zawsze albo nierówny, albo chujowy, a przez to że czasem grał świetnie zachowywał sobie miejsce w składzie, zabierając je jakiemuś potencjalnemu naprawdę poważnemu piłkarzowi. Wynocha z Interu - bez cienia żalu i tym bardziej bez podziękowań, bo od samego początku robił nam łaskę i marzył o lepszym klubie.
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Mercato

Post autor: Stachoo »

Piekarz pisze: 14 sie 2019, 13:27 On nigdy nie był świetny, co najwyżej bywał świetny - na góra miesiąc, ale to rzadko, częściej na jeden mecz.
3 sezony z rzędu +10 goli i +10 asyst to rzeczywiście bywanie świetnym. Nie mówimy tu o ostatnim sezonie, a o całej karierze w MEdiolanie.

Nie umniejszaj jego osiągnięć, poprzez niechęć jaką pałasz do niego, w perspektywie dwóch ostatnich sezonów.

Ja osobiście na chwilę obecną już patrzeć na niego nie mogę, ale jestem zdania, że obok Icardiego i Handanovicia był w latach swojej gry w Interze najjaśniejszą postacią.
Kusy
Posty: 1403
Rejestracja: 4 wrz 2007, 15:07

Re: Mercato

Post autor: Kusy »

Stachoo pisze: 14 sie 2019, 14:03
Piekarz pisze: 14 sie 2019, 13:27 On nigdy nie był świetny, co najwyżej bywał świetny - na góra miesiąc, ale to rzadko, częściej na jeden mecz.
3 sezony z rzędu +10 goli i +10 asyst to rzeczywiście bywanie świetnym. Nie mówimy tu o ostatnim sezonie, a o całej karierze w MEdiolanie.

Nie umniejszaj jego osiągnięć, poprzez niechęć jaką pałasz do niego, w perspektywie dwóch ostatnich sezonów.

Ja osobiście na chwilę obecną już patrzeć na niego nie mogę, ale jestem zdania, że obok Icardiego i Handanovicia był w latach swojej gry w Interze najjaśniejszą postacią.
Dokładnie Stachoo. Tak właśnie było i tego odebrać mu nie można. Wiadomo, że w ostatnim czasie bardziej przeszkadzał na boisku niż pomagał, ale kiedyś było zupełnie inaczej i tyle😃
Kredence
Posty: 254
Rejestracja: 22 lip 2012, 16:18

Re: Mercato

Post autor: Kredence »

Stachoo pisze: 14 sie 2019, 14:03
3 sezony z rzędu +10 goli i +10 asyst to rzeczywiście bywanie świetnym. Nie mówimy tu o ostatnim sezonie, a o całej karierze w MEdiolanie.

Dokładnie to 2 sezony, a konkretnie 16/17 oraz 17/18. W trakcie tych 2 lat mimo nierównej formy był spokojnie top 3-4 zawodnikiem w drużynie. Pierwszy sezon średni , ostatni to wiadomo.
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Mercato

Post autor: Piekarz »

Stachoo pisze: 14 sie 2019, 14:03
Piekarz pisze: 14 sie 2019, 13:27 On nigdy nie był świetny, co najwyżej bywał świetny - na góra miesiąc, ale to rzadko, częściej na jeden mecz.
3 sezony z rzędu +10 goli i +10 asyst to rzeczywiście bywanie świetnym. Nie mówimy tu o ostatnim sezonie, a o całej karierze w MEdiolanie.

Nie umniejszaj jego osiągnięć, poprzez niechęć jaką pałasz do niego, w perspektywie dwóch ostatnich sezonów.

Ja osobiście na chwilę obecną już patrzeć na niego nie mogę, ale jestem zdania, że obok Icardiego i Handanovicia był w latach swojej gry w Interze najjaśniejszą postacią.
Jak już ktoś wyżej napisał statystyki go ratowały, bardzo często strzelał/asystował mimo że cały mecz grał gówno. Wspomniane dwa sezony miał po prostu dobre, coś takiego jak świetny sezon zdarzało się u nas od paru lat tylko Icardiemu i Handanovicowi (ostatnio doszedł do nich Skriniar a potem De Vrij). Nie wiem kto był najlepszy po nich, ale to że był na trzecim miejscu nie czyni go z automatu świetnym. Won z zakałą.
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Mercato

Post autor: Piter »

Piekarz pisze: 14 sie 2019, 15:21
Stachoo pisze: 14 sie 2019, 14:03
Piekarz pisze: 14 sie 2019, 13:27 On nigdy nie był świetny, co najwyżej bywał świetny - na góra miesiąc, ale to rzadko, częściej na jeden mecz.
3 sezony z rzędu +10 goli i +10 asyst to rzeczywiście bywanie świetnym. Nie mówimy tu o ostatnim sezonie, a o całej karierze w MEdiolanie.

Nie umniejszaj jego osiągnięć, poprzez niechęć jaką pałasz do niego, w perspektywie dwóch ostatnich sezonów.

Ja osobiście na chwilę obecną już patrzeć na niego nie mogę, ale jestem zdania, że obok Icardiego i Handanovicia był w latach swojej gry w Interze najjaśniejszą postacią.
Jak już ktoś wyżej napisał statystyki go ratowały, bardzo często strzelał/asystował mimo że cały mecz grał gówno. Wspomniane dwa sezony miał po prostu dobre, coś takiego jak świetny sezon zdarzało się u nas od paru lat tylko Icardiemu i Handanovicowi (ostatnio doszedł do nich Skriniar a potem De Vrij). Nie wiem kto był najlepszy po nich, ale to że był na trzecim miejscu nie czyni go z automatu świetnym. Won z zakałą.
Dokl piekarz
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Mercato

Post autor: sampam »

Temat Dzeko praktycznie zakonczony. Kogo tam ustrzelimy jeszcze?:)
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Mercato

Post autor: Mora »

Dzeko przedłużył kontrakt, czyli Icardi zostaje ;)
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
Kusy
Posty: 1403
Rejestracja: 4 wrz 2007, 15:07

Re: Mercato

Post autor: Kusy »

Mora pisze: 16 sie 2019, 22:34 Dzeko przedłużył kontrakt, czyli Icardi zostaje ;)
KLINSI64 16.08.2019 21:22

Jak dzeko nie przyjdzie

KLINSI64 16.08.2019 21:20

wtedy usuwam konto
Stryjek
Posty: 317
Rejestracja: 21 maja 2019, 19:01

Re: Mercato

Post autor: Stryjek »

Mora pisze: 16 sie 2019, 22:34 Dzeko przedłużył kontrakt, czyli Icardi zostaje ;)
Przedłużenie kontraktu Dzeko nie wyklucza sprzedaży Mauro.
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Mercato

Post autor: Piekarz »

No i fatalna wiadomość. Szkoda że nie mogliśmy sypnąć tych kilku milionów więcej za Dzeko, bo teraz będziemy musieli sypnąć kilkadziesiąt milionów więcej jeśli chcemy napastnika podobnej klasy - albo zadowolić się kimś zdecydowanie niższej klasy. Dzeko był idealny, nie oszukujmy się, praktycznie pewniak, sprawdzony w Serie A i w sam raz do naszej taktyki. Od Lukaku minęło już trochę czasu i nic się nie dzieje, a tydzień przed startem ligi mamy atak Lukaku Lautaro Esposito, który byłby bardzo fajny gdybyśmy mieli grać jednym napastnikiem, a nie dwoma...

Llorente to dla mnie Rasiak na salonach, ale jeśli Conte coś w nim widzi...
Klinsi64
Posty: 945
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Mercato

Post autor: Klinsi64 »

kusy pisze: 16 sie 2019, 22:42
Mora pisze: 16 sie 2019, 22:34 Dzeko przedłużył kontrakt, czyli Icardi zostaje ;)
KLINSI64 16.08.2019 21:22

Jak dzeko nie przyjdzie

KLINSI64 16.08.2019 21:20

wtedy usuwam konto
w banku,bo mam dwa ;) szkoda Dzeko Piekarz podsumował idealnie,trzeba wierzyć,że ruch Bośniaka to efekt naszej rezygnacji z niego i planowanej wymiany Icardi - Dybala wtedy ten Llorente jako wice Bukaku miałby sens,bo inaczej to dupa
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Mercato

Post autor: Mora »

Stryjek pisze: 16 sie 2019, 23:19
Mora pisze: 16 sie 2019, 22:34 Dzeko przedłużył kontrakt, czyli Icardi zostaje ;)
Przedłużenie kontraktu Dzeko nie wyklucza sprzedaży Mauro.
Emotka puszczająca oczko oznacza, że nie piszę do końca poważnie, myślałem że wszyscy bez problemu zajarzą hehe

Wobec pozostania Dzeko w Romie zapachniało dealem z Juventusem. Najlepiej byłoby przytulić hajs i pójść po SMSa, ewentualnie wymienić Icara za Dybalę. Oby tylko nie wcisnęli nam Higuaina...
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
Klinsi64
Posty: 945
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Mercato

Post autor: Klinsi64 »

na szczęście Higuain za gruby
maverik
Posty: 623
Rejestracja: 27 sie 2012, 03:27

Re: Mercato

Post autor: maverik »

Czas na Dżeko był w czerwcu gdy Monchi już był w Sevilli, a Roma nie miała oficjalnie DS, ale Marotta myślał że się uda po taniości wyrwać później no i się przeliczył. Petrachi widać ma łeb na karku i uratował Romę zostawiając ostatniego poważnego piłkarza. Przez całe okienko nie mieliśmy alternatywy za Bośniaka i Roma to doskonale wiedziała ciągle podnosząc żądania co by dać sobie czas na negocjowanie kontraktu. Gdyby Dżeko odrzucił nowy kontrakt to zapewne byśmy przyfarcili i go dograli pod koniec miesiąca, tak jak nam się udało z Dybala, że nie dogadał się z United. Z drugiej strony nie dziwie się Edinowi, Inter robi te podchody dwa miesiące i nie może domknąć transferu, to lepiej podpisać i mieć pewną kasę do 36. urodzin.
Osobiście sam nie wiem co teraz Inter powinien zrobić, bo te alternatywy, które podaje Sky mają się nijak do typu piłkarza jakim jest Dżeko. Chyba najlepiej by było wymienić Icara na Dybalę i poniekąd przyznać się "no Roma nas zrobiła w cenzora, to teraz Fabio dogadajmy się co"
Klinsi64
Posty: 945
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Mercato

Post autor: Klinsi64 »

Zobaczymy jak to wszystko się skończy.Po każdej ze stron znajdują się nietęgie umysły więc trudno jednoznacznie oceniać,że podpisanie Dzeko to nasza porażka.Owszem wszyscy go już widzieli w Interze,ale być może od początku był tylko alternatywą w razie fiaska z Lukaku lub opcją na tanie wyrwanie klasowego napastnika korzystając z zamieszania w Romie jak pisze maverik.Teraz rzymianie mogą odtrąbić sukces tak jak agent Perisica jego przejście do Bayernu.
Stryjek
Posty: 317
Rejestracja: 21 maja 2019, 19:01

Re: Mercato

Post autor: Stryjek »

Szkoda Dzeko...
maniekfci
Posty: 688
Rejestracja: 22 sie 2011, 15:08

Re: Mercato

Post autor: maniekfci »

ugułem to jeśli rzeczywiście odpuścili Dzeko, to na pewno nie dla jakiegoś Llorente. czeka nas coś ciekawszego
Dzonyy
Posty: 2024
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:05

Re: Mercato

Post autor: Dzonyy »

maniekfci pisze: 17 sie 2019, 10:18 ugułem to jeśli rzeczywiście odpuścili Dzeko, to na pewno nie dla jakiegoś Llorente. czeka nas coś ciekawszego
Podobno Paweł Brożek ma przyjść.
rafi27
Posty: 250
Rejestracja: 25 sie 2007, 13:29
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Mercato

Post autor: rafi27 »

Rozumiem, że pomyliło Ci się z innym Polakiem - Arka Milika bym brał z Napoli:)
Woo-cash
Posty: 1806
Rejestracja: 1 gru 2005, 18:39
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Re: Mercato

Post autor: Woo-cash »

Dzonyy pisze: 17 sie 2019, 10:24 Podobno Paweł Brożek ma przyjść.
Ja bym się nie śmiał. Wczoraj ten perspektywiczny zawodnik huknął dwie bramy z łksem :hold:
Dzyl
Posty: 591
Rejestracja: 19 sty 2010, 19:15

Re: Mercato

Post autor: Dzyl »

Biorąc pod uwagę to, że Napoli chce Icardiego to nie zdziwi mnie taka opcja: Milik + dopłata. I atak mamy kompletny Lukaku-Lautaro i Milik-Politano na ławce.
Stryjek
Posty: 317
Rejestracja: 21 maja 2019, 19:01

Re: Mercato

Post autor: Stryjek »

Witamy Alexis Sanchez ! przybywaj
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Mercato

Post autor: Mora »

Kompletnie mnie ten Sanchez nie przekonuje. Jeśli takie ma być "wzmocnienie" linii ataku, to lepiej zostawić atak bez zmian i skupić się na sprowadzeniu rozgrywającego.
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
maverik
Posty: 623
Rejestracja: 27 sie 2012, 03:27

Re: Mercato

Post autor: maverik »

No ja to chciałem takiego Alexisa Sancheza... w 2011 zanim przeszedł do Barcelony w Udinese. Chilijczyk to dla mnie taki Perisić bis. Jak mu się chce to potrafi grać, jak nie to nie. Liczba takich zawodników chyba po prostu musi się zgadzać. Jeszcze powinniśmy zamienić Nainggolana na "abstynenta" Vidala i będzie komplet.
Plusy? Gość w ataku może grać wszędzie, na obu skrzydłach jak i jako drugi napastnik, więc wtedy wchodzi opcja z 3-4-3 oraz chyba to, że może mieć motywacje by się odbudować. Generalnie Manchester United to jakieś rakowisko, tam praktycznie każdy piłkarz zatraca formę, więc może jego jak i Lukaku udałoby się odbudować bo w Arsenalu gość był świetny. Tak na szybko kojarzy mi się Di Maria. Może to nie jest idealny przykład, ale też pamiętam po nim jechano i zaraz go odpalili do PSG gdzie zrobił na wejściu 20+ asyst.
Kogoś musimy ściągnąć. Na takich warunkach jak proponują czyli wypożyczenie z opcją można spróbować, byle nie wiązać się z nim na starcie w długą umowę bo to ryzyko. Drugi dzień czytam, że Conte właśnie się zdecydował na Alexisa z tych dostępnych nazwisk, więc może by go ogarnął. Z tych alternatyw podanych przez Sky to jeszcze Milik mógłby być, ale tam już trzeba sypnąć groszem.
Wybraniec
Posty: 1487
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:39

Re: Mercato

Post autor: Wybraniec »

Maverik nieźle wyjaśnia laikom Calcio co może dać nam transfer Alexisa, spojrzałem w komentarze na fb i pod ML, widzę niedosyt, pewnie wolelibyście stare próchno Llorente, tego polskiego placka z Napoli albo dziadzie z Romy który się wysrał na Inter, no to wyjaśniamy:

1. Alexis w normalnej formie jest jebanym kotem i gra wtedy na poziomie na jakim Dzeko i Llorente nigdy nie zagrają.
2. Alexis gra beznadziejnie w United od momentu przyjścia do klubu co oznacza, że prawdopodobnie źle się tam czuje.
3. United jak wspomniał maverik to rakowisko. Di Maria to jeden przykład, kolejny to Pogba, który za Mourinho grał beznadziejnie, potem kapitalnie u OGS po czym pod koniec sezonu znów kompletnie spasował.
4. Serie A to mniej wymagająca liga niż Premier League, jest mniej intensywna i wolniejszą, którą Sanchez zna.
5. W Udinese za Sancheza grali trójką z tyłu i przodem Alexis-Di Natale, opierając się na szybkiej grze z kontrataku i na jeden kontakt, co powinno mu odpowiadać u Conte (mimo, że lata mijają, a specyfika gracza się zmienia).
6. Posiadamy co najmniej 3 zawodników mogących zagrać szeroko na prawej stronie ataku w systemie 3-4-3 (Politano, Candreva, Lazaro), a nie mamy ani jednego takiego na lewym, Alexis wypełnia tą lukę. Na pewno pojawią się mecze w których będzie trzeba gonić wynik i grać 3 napastnikami.
7. Występ Sancheza na Copie był co najmniej solidny i pozwala przypuszczać, że gość do formy może po prostu wrócić.
8. Alexisowi nie można odmówić zaangażowania, to pracuś i Conte na pewno o tym wie, a już na pewno sprawdzili jego motywację.
9. Dochodzi element zgrania z Lukaku (btw, nie oglądałem United często w zeszłym roku, a jak spojrzałem na kompilację to chyba 3 asysty były do Belga).
10. Conte już raz ściągnął pewnego karakana (trochę wyższego, bodaj 171 cm wzrostu), Argentyńczyk zamiótł ligę.
11. Jest to wypożycznie z prawem do wykupu sprawiające, że Juve może zostać z Mandzukiciem Higuainem i Dybalą, a Icardi musi rozważyć ofertę Napoli, która wygląda naprawdę nieźle co pozwoli wydać pieniądze na bardzo dobrego pomocnika.

Jako, że jestem fanem teorii spiskowych zakładam, że mogliśmy zaproponować United wzięcie Alexisa jeśli Ci obniżą cenę za Romelu.

Btw, w dupie mam tego bana na sb.
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Mercato

Post autor: Piter »

Sanchez gówniany był w arsenalu już dlatego odszedł do United za niechcianego Henryka Mkhytarjana.
Seba
Posty: 1459
Rejestracja: 29 sie 2006, 19:53

Re: Mercato

Post autor: Seba »

Wybraniec pisze: 18 sie 2019, 08:26 Maverik nieźle wyjaśnia laikom Calcio co może dać nam transfer Alexisa, spojrzałem w komentarze na fb i pod ML, widzę niedosyt, pewnie wolelibyście stare próchno Llorente, tego polskiego placka z Napoli albo dziadzie z Romy który się wysrał na Inter, no to wyjaśniamy:

1. Alexis w normalnej formie jest jebanym kotem i gra wtedy na poziomie na jakim Dzeko i Llorente nigdy nie zagrają.
2. Alexis gra beznadziejnie w United od momentu przyjścia do klubu co oznacza, że prawdopodobnie źle się tam czuje.
3. United jak wspomniał maverik to rakowisko. Di Maria to jeden przykład, kolejny to Pogba, który za Mourinho grał beznadziejnie, potem kapitalnie u OGS po czym pod koniec sezonu znów kompletnie spasował.
4. Serie A to mniej wymagająca liga niż Premier League, jest mniej intensywna i wolniejszą, którą Sanchez zna.
5. W Udinese za Sancheza grali trójką z tyłu i przodem Alexis-Di Natale, opierając się na szybkiej grze z kontrataku i na jeden kontakt, co powinno mu odpowiadać u Conte (mimo, że lata mijają, a specyfika gracza się zmienia).
6. Posiadamy co najmniej 3 zawodników mogących zagrać szeroko na prawej stronie ataku w systemie 3-4-3 (Politano, Candreva, Lazaro), a nie mamy ani jednego takiego na lewym, Alexis wypełnia tą lukę. Na pewno pojawią się mecze w których będzie trzeba gonić wynik i grać 3 napastnikami.
7. Występ Sancheza na Copie był co najmniej solidny i pozwala przypuszczać, że gość do formy może po prostu wrócić.
8. Alexisowi nie można odmówić zaangażowania, to pracuś i Conte na pewno o tym wie, a już na pewno sprawdzili jego motywację.
9. Dochodzi element zgrania z Lukaku (btw, nie oglądałem United często w zeszłym roku, a jak spojrzałem na kompilację to chyba 3 asysty były do Belga).
10. Conte już raz ściągnął pewnego karakana (trochę wyższego, bodaj 171 cm wzrostu), Argentyńczyk zamiótł ligę.
11. Jest to wypożycznie z prawem do wykupu sprawiające, że Juve może zostać z Mandzukiciem Higuainem i Dybalą, a Icardi musi rozważyć ofertę Napoli, która wygląda naprawdę nieźle co pozwoli wydać pieniądze na bardzo dobrego pomocnika.

Jako, że jestem fanem teorii spiskowych zakładam, że mogliśmy zaproponować United wzięcie Alexisa jeśli Ci obniżą cenę za Romelu.

Btw, w dupie mam tego bana na sb.
Wąski, jak Ty mnie zaimponowałeś w tej chwili. Już nie ma czasu na wybrzydzanie. Jeśli uda się wynegocjować fajne warunki, to brać i się nie zastanawiać. Uważam, że jednym z mankamentów tej drużyny w ostatnich latach jest brak dynamicznych i sprytnych zawodników. Dlatego tak bardzo jestem także za pozostaniem Politano.
Obrazek
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Mercato

Post autor: Piekarz »

Nad zakupem Sancheza bym się pięć razy zastanawiał, ale Sanchez na wypożyczenie z opcją wykupu to nie ma nawet co myśleć. Okaże się że jest trupem: no trudno, wiele nie straciliśmy; okaże się że może wrócić do formy: mamy jednego z najlepszych grajków w lidze.
Dzyl
Posty: 591
Rejestracja: 19 sty 2010, 19:15

Re: Mercato

Post autor: Dzyl »

Sanchez to ciekawa opcja, na pewno lepsza niż dziad Llorente. Jeśli przyjdzie na wypożyczenie z OPCJĄ wykupu to bajka, nic nie tracimy a nóż Alexisowi przypomni się jak się gra w piłkę i zamiecie.
ODPOWIEDZ