Serie A

Juventus, Milan, Roma, Fiorentina... kto najgroźniejszy? Kto najsilniejszy? Czyli dyskusje o potentatach Serie A.
ODPOWIEDZ
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Serie A

Post autor: Odet »

kusy pisze: 25 sie 2019, 20:06 Milan przegrał z bardzo słabym Udine, nie rokuje im to dobrze, czyżby 10 miejsce? 😉
11ste
zerknij na wizje na sezon 19/20 :)

Interista Giampaolo potrzebuje czasu, pytanie tylko czy go dostanie...

Pozdr.
Wybraniec
Posty: 1487
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:39

Re: Serie A

Post autor: Wybraniec »

Ciekawe kogo zwolnią pierwszego: Giampaolo, Solskjaera czy Valverde
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Serie A

Post autor: Mora »

Wracam sobie do domu, a tu Milan w dupkę i Roma remis, pięknie. W Milanie mają za dużo pieniędzy, a za mało rozumu, pomimo sporych nakładów finansowych wciąż stoją w miejscu. Słabo widzę ich przyszłość, jeśli w tym sezonie nie doczłapią do LM...
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Serie A

Post autor: Piekarz »

Szalony, żeby nie powiedzieć kuriozalny mecz na Olimpico. Fajnie się to oglądało, ale nie można powiedzieć że był to mecz na wysokim poziomie. Z taką obroną Romy Milan może wierzyć w top 4, mimo że Rzymianie mają w składzie paru zawodników na poziomie nieosiągalnym dla całej kadry Milanu. Ogólnie to Atalanta powinna oba te kluby zassać dupą, jeśli w ostatnich dniach okienka Milan nie dołoży kogoś poważnego do ataku a Roma na środek obrony.
Wybraniec
Posty: 1487
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:39

Re: Serie A

Post autor: Wybraniec »

Pinamonti przypomina mi trochę Icardiego za czasów kiedy do nas przychodził. NIe potrafi dosłownie nic, ale piłka szuka go w polu karnym. Specjalnie nie wierzę w jego rozwój, ale zobaczymy.

Roma niczego nie ugra z taką grą w defensywie. Porównania do Zemana słuszne.

Lazio łatwo obiło Sampę. Chyba największe zaskoczenie.

Szacun dla Atalanty dla Come Back.

Niezły start beniaminków, ale jeden z nich swój mecz przegra.

Prawdziwa uczta już jutro. Na boisko wychodzą przyszli Mistrzowie Włoch.
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Serie A

Post autor: Odet »

Oglądałem mecz Sampa - Lazio.

Świetny występ zespołu trenera, którego tak przymierzałem do Interu. Byli bardziej konkretni, mądrzejsi, dokładniejsi.
Zespół Lazio kiedy jest przyciśnięty, od razu zwalnia grę (i rozszerza ustawienie piłkarzy), biorąc przeciwnika (i kibiców:)) na przeczekanie. Mądre to, po prostu.
Acerbi wyłączył Quagiarelle, bardzo dobrze L.Alberto, Correa z piłką przy nodze wygląda lepiej niż gdy jej nie ma. No mi swoje robi SMS.

Pozdr.
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Serie A

Post autor: Odet »

Dodam tylko:
wytypowałem Lazio wysoko, bo w top4. Czy tak będzie okaże się w przyszłym roku.
Lazio ma jednak jedną wielką bolączkę, mianowicie brak ławki. Kontuzje, zawieszenia i punkty się gubią.

Juz w tym meczu było widać ile "daje" Marusic a co może dać nowy nabytek Lazzari (swoją drogą szkoda, że Inter nie spróbował go pozyskać, a postawił na Lozano).

Pozdr.
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Serie A

Post autor: Stachoo »

Kto do jasnej kasuje komentarze? Nudzi się komuś czy władza sodowa w głowę uderzyła? Już po raz któryś to widzę.
Wybraniec
Posty: 1487
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:39

Re: Serie A

Post autor: Wybraniec »

Może napisałeś jakąś bzdurę. Ocen.
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Serie A

Post autor: Stachoo »

No właśnie nie i jestem tego pewny. Oceniam.

Komuna jakich mało!
Wybraniec
Posty: 1487
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:39

Re: Serie A

Post autor: Wybraniec »

Ljarro czemu usuwasz komentarze?
Stryjek
Posty: 317
Rejestracja: 21 maja 2019, 19:01

Re: Serie A

Post autor: Stryjek »

Odet pisze: 26 sie 2019, 08:04 Dodam tylko:
wytypowałem Lazio wysoko, bo w top4. Czy tak będzie okaże się w przyszłym roku.
Lazio ma jednak jedną wielką bolączkę, mianowicie brak ławki. Kontuzje, zawieszenia i punkty się gubią.

Juz w tym meczu było widać ile "daje" Marusic a co może dać nowy nabytek Lazzari (swoją drogą szkoda, że Inter nie spróbował go pozyskać, a postawił na Lozano).

Pozdr.
To tak jak ja,też stawiam Lazio w top 4 , Dobry skład i trener.
Wybraniec
Posty: 1487
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:39

Re: Serie A

Post autor: Wybraniec »

Jak Viola weźmie De Paula to mega ekipę maja. Pod wrażeniem jestem. Bardzo trudny przeciwnik.
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Serie A

Post autor: Piter »

Ten sezon już się zaczyna wspaniale, a to dlatego że milan się posrał w PIERWSZEJ kolejce. Za Montelli potrzebowali kompromitacji z Lazio, żeby Montella zmienił 433 na 352. Teraz potrzebne było do tego tylko Udinese, które walczy o utrzymanie, aby Giampaolo zmienił 4312 na 433, czyli beka ogromna. Wychodzi na to, że cały okres przygotowawczy poszedł się pieprzyć i czas trenować coś nowego xd Jara mnie to w opór.
PS. Dziękuję panie Becao za gola i lepe dla pjontka symulanta. Jeśli ma ktoś nagranie tej listwy wychowawczej to proszę podesłać.
Wybraniec
Posty: 1487
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:39

Re: Serie A

Post autor: Wybraniec »

Zapomniałem opisać wczorajszego Juana Jesusa xDDD Pamiętam jak miał łatkę talentu w Interze za Stramaccioniego i jak płakano jak odchodził. Dla mnie to od początku był debil i beztalencie. Jak to się stało, że minęło tyle lat i on się w Romie uchował? On w jakimś Spal powinien grać, jak nie gorzej.
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Serie A

Post autor: Orzeu »

no nie wiem jakim cudem Juan Jesus nadal gra w czołowym zespole Serie A. Ogółem wczoraj Romę oglądałem i widać, że mają duży potencjał z przodu, ale w obronie, własnie m.in. dzięki takim tuzom jak Juan Jesus, są katastrofalni - nie wróżę im dobrego sezonu. Będą zapewne jak się zepną w stanie wygrać kilka ważnych spotkań, ale w spotkaniach z ogórkami będą gubić punkty.

Na osobny akapit zasługuje Zaniolo - gość jest mega przeciętny, przereklamowany zawodnik. Wczoraj strasznie dużo strat.
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Serie A

Post autor: Odet »

Odet pisze: 20 sie 2019, 18:13 Serio ktoś się jara Romą???

Zaniolo? przecież nim się jarają tylko dziennikarze
Orzeu pisze: 26 sie 2019, 11:44
Na osobny akapit zasługuje Zaniolo - gość jest mega przeciętny, przereklamowany zawodnik. Wczoraj strasznie dużo strat.
Amen Kierowniku.

Ciekawe czy Ci co płakali po Zaniolo powycierali chusteczkami noski i oczka :)

Pozdr.
Wybraniec
Posty: 1487
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:39

Re: Serie A

Post autor: Wybraniec »

Zaniolo to rzadziak i to było jasne od dawna. Wyróżniał się po prostu Na tle gównianego zespołu. Królem Romy jest Dzeko, wczorajszy mecz pokazał, dlaczego bardzo by się nam przydał.
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Serie A

Post autor: miniu86 »

No przecież ja już rok temu pisałem, że wolę pijanego Radje niż Zaniolo.

Odet, również po cichu liczyłem, że Conte będzie chciał Lazzariego. Dobry na wahadełko, a Lazio z Inzaghim i tą kadrą ma duże szanse na top 4. Pewnie znowu będzie ciasno na koniec.

Fiorentiny, nawet z De Paulem jeszcze nie widzę w czołówce. Napastnik by się tam przydał.

Juan Jesus, pamiętam jak na sb była polewka, że jak będzie się tak prędko cofał w rozwoju to zaraz wejdzie z powrotem na drzewo.

Aha no i powtórzę się, szkoda tego Dzeko.
Klinsi64
Posty: 945
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Serie A

Post autor: Klinsi64 »

z tym Zaniolo to pięknie odlatujecie chłopak ma 20 lat wszedł z buta do Romy pokazał się z dobrej strony w lidze i CL,więc wiadomo,że hajp się na niego zrobił przecież to Italia,słabsze momenty muszą przyjść,ale jeśli on nie ma talentu to nie wiem kto ma?fascynujące jak kibice potrafią u jednego grajka dopatrywać się byle bzdur i na tej podstawie wieszczyć karierę,a u drugiego nic nie widzą,bo gra we wrogim klubie lub jak w tym przypadku został wymieniony na alkoholika niewypała ;)
Wybraniec
Posty: 1487
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:39

Re: Serie A

Post autor: Wybraniec »

Taki mądrala jesteś, to patrz:

Re: Alvaro Pereira
Post autor: Klinsi64 » 28 sie 2012, 10:35

widzę że głupota na stronie się rozprzestrzenia jak dżuma w powieści A.Camus ;) ciekawy zawodnik z tego Pereiry,meczów Porto nie śledzę za bardzo,ale podobał mi się on na Copa America,będzie idealnie pasował do obecnego Interu,waleczny,dynamiczny,świetne warunki fizyczne,ma szanse stać się najlepszym LO w Serie A...jakiś ekspert nazwał go najlepszym bocznym obrońcą ligi portugalskiej w XXI wieku obok Coentrao a to coś tam oznacza...

Jesteś mistrzem w ocenie potencjału i umiejętności zawodnika.

Dobranoc.
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Serie A

Post autor: Orzeu »

słabsze momenty muszą przyjść
no i przyszło, słabsze 9 miesięcy :D
ale jeśli on nie ma talentu
nikt tu nie napisał, że nie ma talentu. Tylko, że jest przereklamowany ;)
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Serie A

Post autor: Odet »

Wybraniec pisze: 26 sie 2019, 14:28 Taki mądrala jesteś, to patrz:

Re: Alvaro Pereira
Post autor: Klinsi64 » 28 sie 2012, 10:35

widzę że głupota na stronie się rozprzestrzenia jak dżuma w powieści A.Camus ;) ciekawy zawodnik z tego Pereiry,meczów Porto nie śledzę za bardzo,ale podobał mi się on na Copa America,będzie idealnie pasował do obecnego Interu,waleczny,dynamiczny,świetne warunki fizyczne,ma szanse stać się najlepszym LO w Serie A...jakiś ekspert nazwał go najlepszym bocznym obrońcą ligi portugalskiej w XXI wieku obok Coentrao a to coś tam oznacza...

Jesteś mistrzem w ocenie potencjału i umiejętności zawodnika.

Dobranoc.
Orzeu pisze: 26 sie 2019, 14:29
ale jeśli on nie ma talentu
nikt tu nie napisał, że nie ma talentu. Tylko, że jest przereklamowany ;)

AMEN.

Pozdr.
Wybraniec
Posty: 1487
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:39

Re: Serie A

Post autor: Wybraniec »

Milan jest pierwszym przegranym tegorocznego sezonu. O ile Roma może poprawić po prostu defensywę ściagając kogoś do tej formacji (a sam Mancini nie jest jakimś najgorszym plackiem) tak u sąsiadów jest pozamiatane. Zespół przez całe lato budowany pod system 4-3-1-2 i po 1 meczu trener oznajmia, że piłkarze nie umieją tak grać. Czas na mercato zmarnowany, swoją drogą wydawało mi się, że Giampaolo to rozsądny gość, a tu wygląda na to, że jest kompletnym idiotą i już wiadomo, że nie podoła.

Zresztą cała kadra Milanu jest wręcz przepełniona przereklamowanymi graczami jak Suso czy Piątek, gówniakami jak Calabria czy Czalanoglu i dobrymi piłkarzami jak Rodriguez czy Romagnoli, którzy nie grają na normalnym poziomie, bo jak można grać dobrze jak masz trenera debila i gówno kolegów do gry. My mieliśmy kiedyś takiego gościa jak na przykład Shaqiri, który kompletnie sobie tu nie poradził, bo miał obok siebie samych cieniasów i niepoukładany team a teraz gra w najlepszej drużynie Europy minionego sezonu. Na ich miejscu modliłbym się żeby chociaż ten Bennacer i Leao odpalili.

Bez równowagi ani rusz. Jak nie ma porządku i ładu to nawet ściąganie dobrych zawodników nic nie da. My się powoli uczymy dobrego zarządzania, bo już teraz wiemy, że przed Marottą tego nie było.

Dziwnym trafem Lazio stało się moim faworytem do czwartego miejsca po tej 1 kolejce i to głównie ze względu na to jak zagrały Roma i Milan. Na wnioski jeszcze za wcześnie, przetasowań będzie i tak dużo.

2 kolejka jeszcze lepiej się zapowiada, bardzo dobre mecze.
Seba
Posty: 1459
Rejestracja: 29 sie 2006, 19:53

Re: Serie A

Post autor: Seba »

Guidice Sportivo - Brak dyskwalifikacji dla Mertensa. Niezły kabaret.
Obrazek
Wybraniec
Posty: 1487
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:39

Re: Serie A

Post autor: Wybraniec »

2 kolejka Serie A przed nami i mecze jeszcze lepsze niż w zeszłej kolejce.

Bologna - Spal w piątek zapowiada się kapitalnie, ale zmuszony jestem ten mecz niestety odpuścić.

W sobotę o 18:00 drugi odcinek z serii Milan is Back. Mega kompro będzie jeśli nie dadzą rady Brescii, szkoda, że nie ma tego Balotellego. Beniaminek bez kompleksów zagra, rozochocony ostatnim zwycięstwem nad Cagliari. 20:45 Juve - Napoli, pierwszy szlagier w tym sezonie. Intuicja mówi mi, że Napoli da radę.

Niedziela 18:00 Lazio - Roma i wyczuwam tutaj festiwal strzelecki. Jak Lacio ogarnie to w Romie się nerwowo zrobi.

O 20:45 będziemy oglądać Inter, chociaż Atalanta - Torino i Genoa - Fiorentina skusiłyby mnie, eh.
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Serie A

Post autor: Piekarz »

Oglądam wszystkie 5 meczów jak leci z Bologna-SPAL włącznie. Idealny układ: cztery dorodne przystawki przed daniem głównym, meczem wielkiego Interu. Trzeba się nasycić calciem przed przerwą. I trochę dziwi mnie i trochę mnie też zniesmacza fakt, że odpuścisz ten pierwszy mecz Randama. Co niby robisz wtedy innego? Wyjeżdżać pewnie nie wyjeżdżasz nigdzie skoro następny dzień już możesz oglądać, no o tej porze nie pracujesz, chyba mi nie powiesz że olewasz taki ciekawy mecz dla jakiejś dupy?
andyvdm
Posty: 434
Rejestracja: 3 lip 2004, 16:23

Re: Serie A

Post autor: andyvdm »

Ja tak sie melduje w piatek na transmisję Bologna SPAL i już przebieram nogami
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Serie A

Post autor: Piekarz »

Naprawdę dobry mecz w Bolonii i w stu procentach zasłużone zwycięstwo gospodarzy. Naprawdę fajną paczkę tam mają jak na tak mały klub, Sinisa to też jest trener z wysokiej półki jak na nich. Mogą powalczyć o LE z Milanem. Orsolini kozaczek.
maverik
Posty: 623
Rejestracja: 27 sie 2012, 03:27

Re: Serie A

Post autor: maverik »

Chiellini wypadł na około pół roku. Ogromne osłabienie dla Juventusu. Co prawda mają jeszcze De Ligta, Demirala czy nawet Ruganiego do pary z Bonuccim, ale to jednak Kielon trzymał tą obronę w ryzach. Bonucci bez niego to jak dziecko we mgle, a obok będzie biegał De Sciglio. Walka o mistrzostwo może być ciekawsza ;)
ODPOWIEDZ