Liga Mistrzów 2019/2020

Tematy dotyczące europejskich pucharów.
Wybraniec
Posty: 1487
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:39

Liga Mistrzów 2019/2020

Post autor: Wybraniec »

Zakładam póki co wątek, no ale losowanie już w tym tygodniu, także tego.

Wasi faworyci do triumfu? Na co stać Inter?

Zacznę od tego, kto na pewno Ligi Mistrzów nie wygra:

- Juventus, bo z Sarrim to niemożliwe
- Real Madryt, bo Zidane bez Cristiano jest nikim i pozostał z wypaloną kadrą
- PSG, bo ten projekt upada,
- Bayern Monachium, bo kadra nie jakaś tragiczna, ale trener za słaby
- Tottenham, bo co roku cuda się nie zdarzają i w finale nie zagrają
- Chelsea, bo to zwykłe kmioty

A kto może wygrać?

Za głównego faworyta uważam Liverpool. Mimo, że zespół się nie zmienił już teraz widać, że się nie wypalił

City może jak co roku, o ile Guardiola wyciągnie wnioski.

Jestem ciekawy projektu Atletico, wygląda to nieźle.

Ciężko coś powiedzieć o obecnej Barcelonie, Valverde straszny kmiot, a potencjał kadry ogromny.

Borussia może być czarnym koniem jak Ajax w zeszłym roku.

Od Interu będę oczekiwał wyjścia z grupy niezależnie z kim będzie w niej grał ( no chyba, że jakiś mega pech i Liverpool i Atletico w grupie), a rywale wcale tak daleko nie są, więc sądzę, że może nawet o 8-mke powalczymy.

Szansę Atalanty i Napoli ocenię po losowaniu grup.
Endru
Posty: 272
Rejestracja: 4 lis 2007, 18:42
Lokalizacja: Wrocław

Re: Liga Mistrzów 2019/2020

Post autor: Endru »

Mamy Godina który o Atletico wie wszystko są jak najbardziej do przejścia.
Myślę, że czeka nas wspaniała przygoda w Lidze Mistrzów 2019/2020, Conte zrobi na złość Juve.
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Liga Mistrzów 2019/2020

Post autor: Mora »

W zasadzie w większości zgadzam się z tym co napisał Wybraniec w pierwszym poście. Liverpool i City znów będą piekielnie mocne. Większe szanse daje The Citizens, ponieważ LFC jest bardziej spragniony triumfu na krajowych boiskach, Guardiola i jego pracodawcy pragną Ligi Mistrzów. Barcelona wzmocniła się przede wszystkim de Jongiem i Griezmanem - ich skład naprawdę robi wrażenie. Problemem u nich jest trener, nie wiadomo czy ze świetnych piłkarzy stworzy świetny zespół. Atletico sprowadziło Felixa, który może być przekotem i nikt po Griezmanie nie będzie płakać w Madrycie.

Nie skreślałbym szans Juventusu, tam Cristiano w pojedynkę może wygrać ważny mecz, będą groźni dla każdego. Sarri nie jest złym trenerem, mają jednak pewne braki w składzie: oddali Cancelo do City, mają Khedirę/Cana w pomocy i Grubasa w ataku.

Celem Interu będzie wyjście z grupy. Jeśli w 1/8 trafimy na jakieś Porto, Lyon czy nawet Chelsea - powalczymy o ćwierćfinał.
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
Wybraniec
Posty: 1487
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:39

Re: Liga Mistrzów 2019/2020

Post autor: Wybraniec »

Kuzynku przecież Porto odpadło.

Tak sobie myślę, że chciałbym wygrać Ligę Mistrzów w tym roku. Albo chociaż być w finale. Być w blasku fleszy.
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Liga Mistrzów 2019/2020

Post autor: Mora »

Wybraniec pisze: 26 sie 2019, 16:29 Kuzynku przecież Porto odpadło.
Rzeczywiście, to zamiast Porto wstawić Benficę czy jakieś inne cuś.
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
MatIJeoo
Posty: 1
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Liga Mistrzów 2019/2020

Post autor: MatIJeoo »

Wybraniec pisze: 26 sie 2019, 12:58
Zacznę od tego, kto na pewno Ligi Mistrzów nie wygra:

- Juventus, bo z Sarrim to niemożliwe
- Real Madryt, bo Zidane bez Cristiano jest nikim i pozostał z wypaloną kadrą
Ja to bym rzekł, że to Juventus został z ''wypalonym'' trenerem :D
Kusy
Posty: 1403
Rejestracja: 4 wrz 2007, 15:07

Re: Liga Mistrzów 2019/2020

Post autor: Kusy »

Prawdopodobnie tak będą prezentowały się koszyki podczas losowania. Grupa śmierci: Liverpool, Real, Inter, Lipsk.

1. koszyk: Liverpool (zwycięzca Ligi Mistrzów), Chelsea (zwycięzca Ligi Europy), Barcelona, Manchester City, Juventus, Bayern Monachium, PSG, Zenit
2. koszyk: Real Madryt, Atletico, Borussia Dortmund, Napoli, Szachtar Donieck, Tottenham, Ajax* (jeśli awansuje), Benfica
3. koszyk: Olympique Lyon, Bayer Leverkusen, RB Salzburg, Olympiakos, Club Brugge*, Valencia, Inter Mediolan, Dinamo Zagrzeb
4. koszyk: Lokomotiw Moskwa, Genk, Galatasaray, RB Lipsk, Slavia Praga*, Crvena Zvezda, Atalanta, Lille
Wybraniec
Posty: 1487
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:39

Re: Liga Mistrzów 2019/2020

Post autor: Wybraniec »

Real nic nie znaczy. Gorsze by była powtorka z Barcelona i Spurs albo Atletico zamiast Srealu
Kusy
Posty: 1403
Rejestracja: 4 wrz 2007, 15:07

Re: Liga Mistrzów 2019/2020

Post autor: Kusy »

Wybraniec pisze: 28 sie 2019, 15:19 Real nic nie znaczy. Gorsze by była powtorka z Barcelona i Spurs albo Atletico zamiast Srealu
W sumie racja, bardziej trudniejszy rywal z drugiego koszyka to BVB, mocny sklad mają w tym sezonie.
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Liga Mistrzów 2019/2020

Post autor: Mora »

Chciałbym taką grupę:

Bayern Monachium
Benfica Lizbona
Inter Mediolan
Crvena Zvezda Belgrad
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
SETE
Posty: 493
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00
Lokalizacja: Tychy / Pszczyna

Re: Liga Mistrzów 2019/2020

Post autor: SETE »

W zeszłym roku grupa była bardzo trudna, może teraz będzie los trochę laskawszy:

Zenit Petersburg
Real Madryt
Internazionale
Genk
Wybraniec
Posty: 1487
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:39

Re: Liga Mistrzów 2019/2020

Post autor: Wybraniec »

A ja jestem prawie pewien, że dostaniemy Cwelsi. Albo my dostaniemy Cwelsi albo Juventus trafi na Real. Albo oba.

Chelsea Conte
Real Ronaldo

Typowe
maniekfci
Posty: 688
Rejestracja: 22 sie 2011, 15:08

Re: Liga Mistrzów 2019/2020

Post autor: maniekfci »

kusy pisze: 28 sie 2019, 15:18 Prawdopodobnie tak będą prezentowały się koszyki podczas losowania. Grupa śmierci: Liverpool, Real, Inter, Lipsk.

mordko z takiej grupy wychodzimy z 1 miejsca
Speaker
Posty: 865
Rejestracja: 18 sie 2009, 12:16

Re: Liga Mistrzów 2019/2020

Post autor: Speaker »

A z drugiej strony to może i dobrze by było trafić do takiej grupy jaką kusy zasymulowaleś jako hardkorową, z punku widowiska to nie ma watpliwosci. Też chyba w tym roku mamy taką paczkę gotową rywalizować z tymi klubami, a doświadczenie pokazuje, że premiowani z trudnej grupy kończą w final four 🤔 :)
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Liga Mistrzów 2019/2020

Post autor: Odet »

Chętnie zobaczę w grupie Interu: Bayern albo PSG.

Co do faworytów wygrania LM.
Stawiam na Barcelonę (gdzie problemem nie jest tylko trener, a zespół, który kiedy nie idzie patrzy na Messiego - teraz będzie patrzeć też na Griezmanna). Mocny będzie MC i Juventus.
Bayerny czy PSG mogą sobie tylko mówić o wygraniu LM.
Będzie tez pewnie czarny koń: może Borussia, może Lyon??

Pozdr.
Wybraniec
Posty: 1487
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:39

Re: Liga Mistrzów 2019/2020

Post autor: Wybraniec »

No niestety prawdopodobieństwo ciężkiej grupy jest nie mniejsze niż rok temu. Obyśmy nie trafili na Liverpool i City, bo to automatycznie raczej 2 porażki przy ich poziomie gry. Ciężko będzie z nimi cokolwiek ugrać.

Zenit lub Chelsea z pierwszego koszyka albo Szachtar lub Benfica z drugiego i wtedy będziemy dużym faworytem do awansu.

No i oby nie Lipsk z czwartego, bo to po prostu najgorszy wariant.

Nie chcę rywali z zeszłego roku, bo to trochę nudne by było.

Chciałbym coś takiego:

Chelsea
Real
Inter
Slavia Praga
Wybraniec
Posty: 1487
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:39

Re: Liga Mistrzów 2019/2020

Post autor: Wybraniec »

Jak spojrzałem na sytuację po wylosowaniu drugiego koszyka, że nie trafimy na pewno na Liverpool i Atletico pomyślałem sobie, że będzie dobrze. Tymczasem nie jest.

Slavia to rywal do obicia z którym nie może powtórzyć się sytuacja z poprzedniego roku jak z PSV.

Barcelona naszpikowana gwiazdami i z jeszcze mocniejszą kadrą niż rok temu, z która nie radziliśmy sobie dobrze, na dodatek bez Messiego.

Borussia mi wygląda na głównego kandydata do roli czarnego konia, wzorowe przepracowane okienko. Bardzo trudny rywal.

Nie chodzi o to że nie mamy szans, bo my też zrobiliśmy postęp i zdecydowanie możemy się bić o awans, nawet bardziej niż rok temu, ale fakty są takie, że drugi raz z rzędu trafiamy do najbardziej wymagającej grupy.

Fajna grupa dla Atalanty - mogą z niej wyjść.

Juve spokojnie wyjdzie, Napoli też.
Ostatnio zmieniony 29 sie 2019, 19:07 przez Wybraniec, łącznie zmieniany 1 raz.
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Liga Mistrzów 2019/2020

Post autor: Mora »

Drugi rok z rzędu trafiamy do grupy śmierci. Piekielnie ciężka grupa, powalczymy o awans z Borussią, Zraszacze raczej poza zasięgiem. Plusem wylosowania Slavii jest oczywiście możliwość wyjazdu do Pragi na meczyk.
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Liga Mistrzów 2019/2020

Post autor: Odet »

No trudno, grupa śmierci.
Nie liczę na awans, bo mamy podbić Ligę.

To Seria A się liczy.

Pozdr.
andyvdm
Posty: 434
Rejestracja: 3 lip 2004, 16:23

Re: Liga Mistrzów 2019/2020

Post autor: andyvdm »

Bardzo dobra grupa. Walczymy o pierwsze miejsce z Barceloną a Ci co się srają przed BvB niech lepiej się nie pokazują nigdy panu Antonio na oczy bo dostaną od niego klapsa na dziąsło.

Jesteśmy Inter i nie walczymy o awans i żadnego BvB z Bundesligi śmiesznej się nie zlekniemy.

Tak by właśnie powiedział Pan Conte i ja mu wierzę.
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Liga Mistrzów 2019/2020

Post autor: miniu86 »

Na myśl o Barcelonie zbiera mi się na mdłości, to jest nudne.

Niestety nie przewiduje awansu chyba że dopisze nam po prostu szczęście.
SETE
Posty: 493
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00
Lokalizacja: Tychy / Pszczyna

Re: Liga Mistrzów 2019/2020

Post autor: SETE »

Nie trafiłem kompletnie z typem grupy , chciałem grupy słabej , z której bylibyśmy jednym z dwóch faworytów do awansu , a tak zapowiada się ciężka batalia z BVB o 2 lokatę. W pamięci wciąż mam ostatni sezon w LM gdzie wyprowalismy sobie flaki , wszystkich cieszyła nasza gra i walka ale odpadniecie w końcówce myśle ze było jednym z fundamentów naszej słabej gry ( fatalnej gry ) w dalszej części sezonu. Ktoś powie fajnie grać z najlepszymi , są emocje itd zgadzam się , ale czy ten Inter jest stać na dawanie z siebie maxa na 2 frontach ? Ja tego nie wiem gdyz nikt nie zna jeszcze Interu Conte , będziemy mądrzejsi za jakiś czas .
Na 8 grup 3 są naprawdę b łatwe z których awans byłby obowiązkiem , jednak już 2 sezon dzięki nam z 3/4 koszyka losowana grupa staje się grupa śmierci a to jest dobra wróżba. Chciałem łatwej grupy żeby:
- nie zdychać po meczach LM w serie a
- punkty przeliczać na miliony euro
- awans z grupy przeliczyć na duże miliony euro do budżetu
- podskoczyć w rankingu aby znaleźć się w końcu koszyk wyżej ( wtedy grupę śmierci wylosować trudniej )
- oglądać LM po Nowym Roku

Na papierze faworyt jesy jeden Barca , BVB wydaje się ze jest drużyna na ten moment lepsza ale Inter jest w stanie nawiązać z nimi walkę o 2 miejsce

Forza
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Liga Mistrzów 2019/2020

Post autor: Mora »

Ciekawostka: w naszej grupie zagrają trzy z pięciu klubów z najwyższą frekwencją w Europie.

https://pbs.twimg.com/media/D-OaZJqUcAADKpA.jpg

Mowa oczywiście o zeszłym sezonie.
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
Jaszczu91
Posty: 1733
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: Liga Mistrzów 2019/2020

Post autor: Jaszczu91 »

Grupa slabsza niz rok temu. Inter mocniejszy niż rok temu. Znowu walka o awans do ostatniej kolejki. Tym razem z BVB
Alfa
Posty: 386
Rejestracja: 20 wrz 2011, 22:50

Re: Liga Mistrzów 2019/2020

Post autor: Alfa »

SETE pisze: 29 sie 2019, 20:15 Nie trafiłem kompletnie z typem grupy , chciałem grupy słabej , z której bylibyśmy jednym z dwóch faworytów do awansu , a tak zapowiada się ciężka batalia z BVB o 2 lokatę. W pamięci wciąż mam ostatni sezon w LM gdzie wyprowalismy sobie flaki , wszystkich cieszyła nasza gra i walka ale odpadniecie w końcówce myśle ze było jednym z fundamentów naszej słabej gry ( fatalnej gry ) w dalszej części sezonu. Ktoś powie fajnie grać z najlepszymi , są emocje itd zgadzam się , ale czy ten Inter jest stać na dawanie z siebie maxa na 2 frontach ? Ja tego nie wiem gdyz nikt nie zna jeszcze Interu Conte , będziemy mądrzejsi za jakiś czas .
Na 8 grup 3 są naprawdę b łatwe z których awans byłby obowiązkiem , jednak już 2 sezon dzięki nam z 3/4 koszyka losowana grupa staje się grupa śmierci a to jest dobra wróżba. Chciałem łatwej grupy żeby:
- nie zdychać po meczach LM w serie a
- punkty przeliczać na miliony euro
- awans z grupy przeliczyć na duże miliony euro do budżetu
- podskoczyć w rankingu aby znaleźć się w końcu koszyk wyżej ( wtedy grupę śmierci wylosować trudniej )
- oglądać LM po Nowym Roku

Na papierze faworyt jesy jeden Barca , BVB wydaje się ze jest drużyna na ten moment lepsza ale Inter jest w stanie nawiązać z nimi walkę o 2 miejsce

Forza
ja jeszcze dodam do tej listy jedna rzecz, conte z juventusem miewal spore problemy w gownogrupach LM, ja wiem ze nie jestesmy tym podklubem z turynu i ze to bylo prawie 10 lat temu, potem z czelsi troszke lepiej, ale nadal pozostaje wrażenie ze conte wirtuozem gry w LM nie jest, wierze natomiast ze Inter natchnie go do zmiany i do 3 razy sztuka z nami cos jednak osiagnie
Kusy
Posty: 1403
Rejestracja: 4 wrz 2007, 15:07

Re: Liga Mistrzów 2019/2020

Post autor: Kusy »

Będzie ciężko, nikt nie mówił, że będzie łatwo. LE mamy pewna, ale oczywiście liczę na wyjście z grupy. Z BVB powalczymy o drugie miejsce, oby z pozytywnym skutkiem. Forza Inter 💪
SETE
Posty: 493
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00
Lokalizacja: Tychy / Pszczyna

Re: Liga Mistrzów 2019/2020

Post autor: SETE »

Bardzo ważne aby w możliwie krótkim czasie być w 2 koszyku , losując nas z 3 koszyka szanse losowania grupy śmierci wynoszą ok 65-70 % i tak będzie co sezon.
Alfa
Posty: 386
Rejestracja: 20 wrz 2011, 22:50

Re: Liga Mistrzów 2019/2020

Post autor: Alfa »

SETE pisze: 29 sie 2019, 20:36 Bardzo ważne aby w możliwie krótkim czasie być w 2 koszyku , losując nas z 3 koszyka szanse losowania grupy śmierci wynoszą ok 65-70 % i tak będzie co sezon.
dlatego robimy borussi jesien sredniowiecza i dochodzimy do polfinalu a w kraju wygrywamy skeduto i wtedy bedzie 1 koszyk
jaszczomb
Posty: 135
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Liga Mistrzów 2019/2020

Post autor: jaszczomb »

Alfa pisze: 29 sie 2019, 20:47
SETE pisze: 29 sie 2019, 20:36 Bardzo ważne aby w możliwie krótkim czasie być w 2 koszyku , losując nas z 3 koszyka szanse losowania grupy śmierci wynoszą ok 65-70 % i tak będzie co sezon.
dlatego robimy borussi jesien sredniowiecza i dochodzimy do polfinalu a w kraju wygrywamy skeduto i wtedy bedzie 1 koszyk
Tak będzie. To pevvne
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Liga Mistrzów 2019/2020

Post autor: Piter »

Właśnie wracam z kolacji z panem Conte. Powiedział, że w dupie ma tych za przeproszeniem niemców i katalończyków. Widać było po nim, że nie ważne kto, on pragnie grać i zwyciężać, a jak zaczął opisywać to przez 3 godziny musiałem słuchać, na baczność posłusznie, bo jak pan Conte opisuje, albo rozkazuje to trzeba się zachować, w innym wypadku listwa i nara
ODPOWIEDZ