Football Manager

Czyli wszystko i nic :) Rozmowa o wszystkim i o wszystkich :)
hQ
Posty: 457
Rejestracja: 23 lis 2008, 16:28
Kontakt:

Re: Football Manager

Post autor: hQ »

Obrazek

Takiego meczu jeszcze nie miałem. Wynik 6-0, gdzie 4 bramki strzelone gdy grałem w 10. Wszystkie 3 zmiany wymuszone. Najpierw Jovetić wszedł za kontuzjowanego Candrevę, potem Acerbi wszedł na stopera zmieniając Gagliardiniego po tym jak czerwoną dostał Llorente, a następnie Perisić wszedł za kontuzjowanego Joveticia. Do tego tylko dwóch środkowych pomocników zdrowych bo Benassi i Kondogbia kontuzjowani.
Yascarr
Posty: 376
Rejestracja: 22 paź 2011, 16:39

Re: Football Manager

Post autor: Yascarr »

Obrazek

No to ja tak poleciałem z Milanem w pierwszej kolejce :D
Kontuzje w Interze to jakiś dramat. 6 czy 7 zawodników przed derbami mi wyleciało w tym Handanović, a Padelli drugi tydzień na zastrzykach. Oprócz nich kontuzje leczą jeszcze D'Ambrosio, Skriniar, Miranda, Candreva, nie wspominając oczywiście o Rafinhii który na starcie ma pół sezonu z głowy. W derbach już na początku zejść musiał Icardi i oczywiście out na miesiąc... Postanowiłem że zacznę od nowa bo to bez sensu.
Lopez
Posty: 374
Rejestracja: 8 gru 2010, 13:17

Re: Football Manager

Post autor: Lopez »

Yascarr pisze:Obrazek

No to ja tak poleciałem z Milanem w pierwszej kolejce :D
Kontuzje w Interze to jakiś dramat. 6 czy 7 zawodników przed derbami mi wyleciało w tym Handanović, a Padelli drugi tydzień na zastrzykach. Oprócz nich kontuzje leczą jeszcze D'Ambrosio, Skriniar, Miranda, Candreva, nie wspominając oczywiście o Rafinhii który na starcie ma pół sezonu z głowy. W derbach już na początku zejść musiał Icardi i oczywiście out na miesiąc... Postanowiłem że zacznę od nowa bo to bez sensu.
Dużo sparingów grasz,ja zawsze grałem 5 spotkań,bo jak grałem więcej to start sezonu miałem słaby zawsze.
Yascarr
Posty: 376
Rejestracja: 22 paź 2011, 16:39

Re: Football Manager

Post autor: Yascarr »

No niestety miałem ustawione, że sparingi ustala sztab za mnie i było jakieś zgrupowanie pod koniec którego nie dało się odwołać, a chciałem zmierzyć się też z jakimś solidnym rywalem i wybór padł na RBL. Pod koniec chciałem jakiegoś słabeusza żeby wejść w sezon z buta. Zazwyczaj gram max 6 i nigdy nie było problemów. Możliwe że skumulowało się wszystko, bo lubie orać kondycyjnie zawodników przed sezonem i stąd ta plaga kontuzji..
Saff
Posty: 355
Rejestracja: 14 lut 2009, 11:35
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Football Manager

Post autor: Saff »

Tak mnie naszła ostatnio ochota i zakupiłem FM2019 żeby zobaczyć jak wyglądają te "współczesne" wersje, bo ostatnia, z jaką miałem styczność, to FM2013.

Zacząłem sezon Interem i wczoraj zakończyłem go z całkiem przyzwoitym wynikiem - mistrzostwo, puchar krajowy i finał LE - wyniki i styl nie powalały, ale głównie pewnie też dlatego, że dopiero poznaję tę odsłonę gry i różne nowe opcje.

Przyjąłem, że będę grał taką taktyką:
Obrazek

Wszystko sam ustawiałem w zasadzie tak "na czuja" więc może nie jest idealnie i coś należałoby poprawić, by wyniki i skuteczność były lepsze.
W związku z tym z transferami nie szalałem, bo chciałem przyoszczędzić grosza na ewentualne wykupy wypożyczonych graczy i na dobrą sprawę sprowadziłem dwóch zawodników:
- Sandro Tonali z Brescii za 4,6mln euro (rozwija się całkiem w porządku, ale raczej dupy nie urywa);
- Hakim Ziyech z Ajaxu za łączną kwotę 20,5mln euro (sporo rotowałem składem, ale rozegrał 26 meczów i ma 6 goli oraz 4 asysty - szału nie ma).

Mniej więcej od 8. kolejki okupowałem do końca sezonu top w lidze, a po piętach deptał mi Juventus z Lazio.
W LM trafiłem do grupy łatwiej, ale jednym meczem z Porto zawaliłem awans do fazy pucharowej.
Obrazek

W okienku zimowym początkowo nie zamierzałem przeprowadzać żadnych transferów, ale ostatecznie zdecydowałem się kupić Bafode Diakite - środkowy obrońca z Toulouse za małe pieniądze (1,5mln euro), którego polecali mi scouci, a sprzedałem:
- Ranocchię do Asz-Szabab za 6,5mln euro;
- D'Ambrosio do Guangzhou za 7mln euro.
Obydwaj w zasadzie wypchnięci przeze mnie na siłę, stąd stosunkowo niskie kwoty.

Problemy pojawiły się po zamknięciu okienka we Włoszech, bo nagle pojawiły się oferty z innych klubów dla moich obrońców, którzy zaczęli się awanturować i psuć atmosferę w szatni, kiedy odrzucałem kolejne propozycje transferów.
I tak zimą odeszli jeszcze:
- De Vrij do Barcelony za łączną kwotę 60mln euro;
- Asamoah do Arsenalu za łączną kwotę 30mln euro.

W związku z powyższym do końca sezonu na ławce miałem do dyspozycji juniorów w kontekście obrony - dali radę.

Ostatecznie tabela Serie A na koniec sezonu prezentuje się tak:
Obrazek

Przy okazji - Icardi został królem strzelców (jeden gol więcej od Immobile).

W Lidze Europy w finale przegrałem z Liverpoolem 0:2 (po drodze eliminując Galatasaray, Chelsea, Betis oraz Eintracht). Ciekawostka - za rewelację LE uznana została Legia, która odpadła dopiero w ćwierćfinale z Shachtarem.

Z planowanych transferów do klubu na kolejny sezon:
- wykupieni zostali wszyscy trzej wypożyczeni - najlepiej spisywał się Vrsaljko, Keita Balde i Politano też przyzwoicie.
- z wolnych transferów przychodzą: Danny Welbeck, Divock Origi oraz Matteo Darmian.

Jeżeli chodzi o ewentualne odejścia, to sporo zawodników cieszy się zainteresowaniem ze strony innych klubów.
Przede wszystkim Icardi i Perisić. Co ciekawe żadnej konkretnej oferty za nich dwóch nie miałem przez całą rozgrywkę, ale najprawdopodobniej będę chciał spieniężyć obydwu w nadchodzącym okienku - raz, że mam solidnych zawodników na ich miejsca, a dwa będę potrzebował wzmocnień w bloku defensywnym - przede wszystkim alternatywę dla Handanovicia, który będzie miał już 35 lat i najprawdopodobniej będę chciał zarzucić sieci na Lafonta.

Mniejszym zainteresowaniem cieszą się również: - Brozović (Lazio, Guangzhou), Gagliardini (Liverpool) oraz Skriniar (Barcelona), ale tę trójkę będę starał się zostawić w składzie.
zoniek
Posty: 687
Rejestracja: 2 paź 2009, 21:00

Re: Football Manager

Post autor: zoniek »

Rozpoczynając swój sezon wyłączyłem okienko transferowe i po ułożeniu taktyki, treningów, przesianiu sztabu szkoleniowego i przepracowaniu okresu przygotowawczego poszedłem na urlop aż do stycznia :D (wszak transfery to jest to na co się czeka).
Jak się okazało, mój asystent radził sobie całkiem dobrze bo ugrał 5 remisów (min. z Juve 0:0), 3 porażki (z Lazio, ManU, Fiorentiną). Nie pamiętam, które miejsce wtedy zajmowałem, ale w styczniu ruszyłem do ofensywy transferowej, której efekty widać na załączonym obrazku:
Obrazek
W drugiej części sezonu dalej jeździłem na urlopy wracając na kluczowe spotkania, tj. w LM i w lidze z Milanem oraz Juve. Na koniec sezonu tabela wyglądała tak:
Obrazek
Drabinka w LM.
Obrazek
Przebieg finału:
Obrazek
Po sezonie znowu okienko i takie wzmocnienia:
Obrazek
Na załączonym obrazku nie zmieścił się na liście Candreva za 17,5mln do Lyonu i DD do chinoli za niecałe 15mln, oraz jakieś młodziki za drobne.
Sezon rozgrywam już w stu procentach sam, bez urlopów :)
Aktualnie sezon wygląda u mnie tak:
Obrazek

Taktyka:
Obrazek

W lipcu przechodzi do mnie Oblak bo od samego początku na niego polowałem jednak nie zdołał w okienku wymusić zgody na odejście. Czekam aż wychowankowie nabędą wystarczająco doświadczenia żeby ich wprowadzić do składu (oczywiście jako zmiennicy) - Bastoni, Venheusden, Dimarco, D'amico i wtedy stopniowo sprzedawać obecnych zmienników. Ogólnie o wiele łatwiej w tej wersji bo czuć chiński piniądz.
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Football Manager

Post autor: Odet »

up
Jak się prezentowali/prezentują Icardi, Nainggolan, SMS, Lozano i Pickford??

Pozdr.
zoniek
Posty: 687
Rejestracja: 2 paź 2009, 21:00

Re: Football Manager

Post autor: zoniek »

Odet pisze: 8 sty 2019, 08:48 up
Jak się prezentowali/prezentują Icardi, Nainggolan, SMS, Lozano i Pickford??

Pozdr.
Icardi
Obrazek

Radja
Obrazek
Obrazek

SMS
Obrazek
Obrazek

Lozano
Obrazek
Obrazek

Pickford
Obrazek
Obrazek
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Football Manager

Post autor: Odet »

Dzięki.
Lozano słabo, ale reszta ogień !!
Pozdr.
zoniek
Posty: 687
Rejestracja: 2 paź 2009, 21:00

Re: Football Manager

Post autor: zoniek »

Odet pisze: 8 sty 2019, 13:38 Dzięki.
Lozano słabo, ale reszta ogień !!
Pozdr.
Racja, w tym sezonie słabo, ale jak przyszedł to grał świetnie.
Karpik
Posty: 709
Rejestracja: 27 lip 2007, 19:34
Lokalizacja: Dom!

Re: Football Manager

Post autor: Karpik »

Czy byłbyś tak miły i podzielił się taktyką? Tracisz b. mało bramek i zastanawiam się co jest tego przyczyną.
zoniek
Posty: 687
Rejestracja: 2 paź 2009, 21:00

Re: Football Manager

Post autor: zoniek »

Karpik pisze: 8 sty 2019, 15:29 Czy byłbyś tak miły i podzielił się taktyką? Tracisz b. mało bramek i zastanawiam się co jest tego przyczyną.
Wyżej masz moją taktykę. Jest to jedna z sugerowanych w grze - szeroko gegenpress czy jakoś tak. Z boku masz też wymienione polecenia dla drużyny. Opiera się ona na bardzo dużej intensywności, ganianiu za piłką w razie straty i agresywnych odbiorach, mocnym pressingu itp. Mam też bardzo wysoko ustawioną linię obrońców i pomocy więc w środkowych strefach bywa gęsto i często prowadzona jest tam walka bark w bark lub ostre wslizgi. Nie bez znaczenia jest też obecność dwóch przecinaków w drugiej linii - Radja i SMS. Lubię mieć walczaków w składzie i do takiej taktyki pasują idealnie. Co ciekawe to chyba jeszcze ani jednej czerwieni nie złapałem za taką agresywną grę. Jak potrzeba Ci jakichś szczegółów to odpowiem dopiero wieczorem gdy wrócę z pracy i odpalę fma.
Dzonyy
Posty: 2024
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:05

Re: Football Manager

Post autor: Dzonyy »

Ja zdecydowałem się na gre Garbarnia. Zaskakująco udało mi się w pierwszym sezonie zdobyć PP (nie wiem czy to nie jakiś bug w grze bo w półfinale nie było żadnego zespołu z ekstraklasy) i będac pierwszoligowcem gram w LE xD Jakimś cudem udało mi się awansować do fazy grupowej. Nie wiem czemu, ale w lidze idzie mi średnio i nie potrafie ograć Bytovi czy innego średniaka, a w eliminacjach pokonałem Olympiakos i Hajduka. Jutro jak bede na kompie to powrzucam jakiś screeny bo grając od CM 03/04 nie spotakłem się z czymś takim :)
zoniek
Posty: 687
Rejestracja: 2 paź 2009, 21:00

Re: Football Manager

Post autor: zoniek »

Tak zakończyłem dwumecz z Barceloną w półfinale LM.
Obrazek
rumcyk
Posty: 256
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:56
Lokalizacja: Radom

Re: Football Manager

Post autor: rumcyk »

Szybkie pytanko do tych ktorzy grają Interem, jaki budzet otrzymaliscie w drugim sezonie?Duzą część ze sprzedaży możecie użyć na transfery?
Wybraniec
Posty: 1487
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:39

Re: Football Manager

Post autor: Wybraniec »

rumcyk pisze: 24 maja 2019, 19:14 Szybkie pytanko do tych ktorzy grają Interem, jaki budzet otrzymaliscie w drugim sezonie?Duzą część ze sprzedaży możecie użyć na transfery?
Wybacz, że odpisuje Ci dopiero po 30 dniach, choć zapewne już znasz odpowiedź. Nie wiem generalnie jak grasz, ponieważ osobiście zawsze mnie fascynuje ściąganie zawodników z wolnych transferów i uzupełnianie kadry zawodnikami z list transferowych. Nawet nie wiem ile zarząd wykłada hajsu. Po prostu tak prowadzę ten biznes, że budżet transferowy nie jest istotny.

Rozpocząłem projekt "Wielki Manchester United" i gram sobie w ustawieniu 4-3-1-2. Szerokie ustawienie w obronie, ofensywna gra bocznych obrońców, piekielnie szybcy napastnicy i pozwolenie Pogbie na dryblingi - to jest to.

De Gea - Meunier, Lindelof, Bailly, Shaw; Pogba, Bruno Fernandes, Fred; Lingard; Rashford, Martial.

Kupieni Meunier, Fernandes i Campbell (Wychowanek), sprzedany Darmian i Antonio Valencia.

Generalnie jak w każdej edycji mega irytujące jest, że ciężko jest kogokolwiek sprzedać podczas pierwszego okienka. Wziąłem raz Arsenal, próbowałem zrobić coś pod swoją wizję i każdy placek którego wypychałem niby szukał klubu przez agent i co, gówno. W Interze to samo - po Candreve zgłaszają się tylko jakieś Chinole (czasem tak, czasem nie), Vecino i Gagliardiniego nie sprzedasz (jeszcze te czasy co grało się 4-2-3-1). Perisic ma fajną wartość żeby go opchnąć to też nie reaguje dobrze na potencjalne odejście (zgłasza się tylko Arsenal i się nie dogadują). Więc niestety, pierwszy sezon w Interze trzeba się przemęczyc.

Wydaje mi się że ogromną rolęw obecnej edycji odgrywają rozmowy motywacyjne, często grajków trzeba opieprzać poza meczami i często ich chwalic.
zoniek
Posty: 687
Rejestracja: 2 paź 2009, 21:00

Re: Football Manager

Post autor: zoniek »

Kluczem do sensownego budżetu jest zadeklarowanie osiągnięcia najwyższych celów rozgrywkowych, oszczędzanie na nagrodach dla drużyny, maksymalnie duży zwrot ze sprzedaży zawodników oraz zakupy na raty.
W pierwszym sezonie zwrotu miałem chyba 75%, w drugim 95%, a w trzecim, pomimo bardzo dobrej sytuacji chyba niecałe 50%.

Swoje transfery rozpocząłem od zimowego okienka pierwszego sezonu:
Obrazek

Natomiast w lato przeprowadziłem totalny rozpie*dol co umożliwił mi ManCity płacąć klauzulę za Icara:
Obrazek

Drugie lato już o wiele skromniejsze bo i potrzeb nie było. Postanowiłem ściągnąć paru mocno perspektywicznych młodzików:
Obrazek

Aktualnie taktyka wygląda tak:
Obrazek

Od przyszłego sezonu wracają wychowankowie i zamierzam nimi rotować, a aktualną ławkę sprzedać.
rumcyk
Posty: 256
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:56
Lokalizacja: Radom

Re: Football Manager

Post autor: rumcyk »

To u mnie patrzac na Twoje transfery to biednie, pierwszy sezon wygralem puchar wloch, z grupy LM wyszedlem i 4 w lidze, w drugim wygralem lige i puchar i przegralem final LM ale pol sezonu gralem Lautaro i Pinamontim i w grudniu dopiero Gabigol doszedl bo kasy na napastnika nie bylo, w 3 troche lepiej ale Pellegri zjadl wiekszosc budzetu.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Wybraniec
Posty: 1487
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:39

Re: Football Manager

Post autor: Wybraniec »

Jak ktoś nie chce czekać na FM 2020 to polecam aktualke https://sortitoutsi.net/football-manager-data-update

Aktualizują non stop. Sensi i Barella poprawieni, reszta też jest zrobiona ok. Polecam.
Alfa
Posty: 386
Rejestracja: 20 wrz 2011, 22:50

Re: Football Manager

Post autor: Alfa »

Wybraniec pisze: 31 sie 2019, 12:51 Jak ktoś nie chce czekać na FM 2020 to polecam aktualke https://sortitoutsi.net/football-manager-data-update

Aktualizują non stop. Sensi i Barella poprawieni, reszta też jest zrobiona ok. Polecam.
dzieki mordo na to czekalem
Wybraniec
Posty: 1487
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:39

Re: Football Manager

Post autor: Wybraniec »

Próbował ktoś z was grać 3-5-2 albo 5-3-2? 3-5-2 się chyba wogóle nie da sensownie grać (mówie o systemie w którym wahadła są w tej samej linii co pomocnicy). W 5-3-2 mam wrażenie, że też nie da się grać, bo jest za duża dziura między środkiem pola i atakiem. Jedyne co mi do tej pory wychodziło z trójką z tyłu to tylko system z 10 za napastnikami. Inaczej ni chuja.

Oby poprawili Alexisowi pozycje w 20, bo tutaj jest lewoskrzydłowym, a na środku ataku już szału nie ma.
Dzonyy
Posty: 2024
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:05

Re: Football Manager

Post autor: Dzonyy »

Wybraniec pisze: 3 wrz 2019, 19:05 Próbował ktoś z was grać 3-5-2 albo 5-3-2? 3-5-2 się chyba wogóle nie da sensownie grać (mówie o systemie w którym wahadła są w tej samej linii co pomocnicy). W 5-3-2 mam wrażenie, że też nie da się grać, bo jest za duża dziura między środkiem pola i atakiem. Jedyne co mi do tej pory wychodziło z trójką z tyłu to tylko system z 10 za napastnikami. Inaczej ni chuja.

Oby poprawili Alexisowi pozycje w 20, bo tutaj jest lewoskrzydłowym, a na środku ataku już szału nie ma.
Ja od lat gram 3-5-2 i nie narzekam. Tylko wahadła zawsze mam między pomocą, a obroną. Jeśli chodzi o pomoc to zależnie od przeciwnika przesuwałem jednego środkowego pomocnika. Czasami przechodziłem nawet 3-4-3, ale nie warto bo silnik fm'a sobie nie radzi z 3 napastników i się zbyt łatwo wygrywa :)
Adriano_forever
Posty: 1280
Rejestracja: 18 mar 2009, 20:57
Lokalizacja: Krasnystaw mlekiem płynący

Re: Football Manager

Post autor: Adriano_forever »

FM20 na horyzoncie. Stąd mam pytanie. Byłby ktoś chętny kupić na spółkę najnowszego fma? Zebrać 5 osób to by wyszło po niecałe 35 zyla. Dostęp do konta mielibyśmy tylko my i nie byłoby problemu z aktualizacjami czy tą całą aktywacją.
Kondzik
Posty: 118
Rejestracja: 25 sie 2006, 16:39

Re: Football Manager

Post autor: Kondzik »

Adriano_forever pisze: 4 lis 2019, 16:32 FM20 na horyzoncie. Stąd mam pytanie. Byłby ktoś chętny kupić na spółkę najnowszego fma? Zebrać 5 osób to by wyszło po niecałe 35 zyla. Dostęp do konta mielibyśmy tylko my i nie byłoby problemu z aktualizacjami czy tą całą aktywacją.
Zbierz 10 osób wyjdzie po 15 zyla. Nie odczuje się
Alfa
Posty: 386
Rejestracja: 20 wrz 2011, 22:50

Re: Football Manager

Post autor: Alfa »

Kondzik pisze: 4 lis 2019, 17:08
Adriano_forever pisze: 4 lis 2019, 16:32 FM20 na horyzoncie. Stąd mam pytanie. Byłby ktoś chętny kupić na spółkę najnowszego fma? Zebrać 5 osób to by wyszło po niecałe 35 zyla. Dostęp do konta mielibyśmy tylko my i nie byłoby problemu z aktualizacjami czy tą całą aktywacją.
Zbierz 10 osób wyjdzie po 15 zyla. Nie odczuje się
zbierz
zoniek
Posty: 687
Rejestracja: 2 paź 2009, 21:00

Re: Football Manager

Post autor: zoniek »

Do 20tki oraz 3 poprzednich części kupiłem na allegro dostęp do steam. Dostajesz dane do konta, pobierasz, odpalasz grę, po chwili zamykasz, przechodzisz w tryb offline i grasz. Z aktualizacjami nigdy nie miałem problemu - kiedy była potrzeba to się logowalem i pobierałem.
Dzonyy
Posty: 2024
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:05

Re: Football Manager

Post autor: Dzonyy »

https://zrzutka.pl/

Furewer załóż zrzutke to pewnie ktoś rzuci jakiś hajs dla biznesmena z rajchu.
Adriano_forever
Posty: 1280
Rejestracja: 18 mar 2009, 20:57
Lokalizacja: Krasnystaw mlekiem płynący

Re: Football Manager

Post autor: Adriano_forever »

Dzonyy pisze: 4 lis 2019, 22:38 https://zrzutka.pl/

Furewer załóż zrzutke to pewnie ktoś rzuci jakiś hajs dla biznesmena z rajchu.
Mhym, dobrze.
Wybraniec
Posty: 1487
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:39

Re: Football Manager

Post autor: Wybraniec »

Furewa uwazaj w nowym FM-ie na LFC. Podkupili mi Esposito, jakim sposobem - nie wiem. Dałem dobry kontrakt.Taki ze mnie menago.

A no i Brozo nie chce przedluzyc umowy a ma 50 klauzuli takze lada moment tez wypierdoli.
Dzonyy
Posty: 2024
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:05

Re: Football Manager

Post autor: Dzonyy »

Wybraniec pisze: 7 lis 2019, 11:11 Furewa uwazaj w nowym FM-ie na LFC. Podkupili mi Esposito, jakim sposobem - nie wiem. Dałem dobry kontrakt.Taki ze mnie menago.

A no i Brozo nie chce przedluzyc umowy a ma 50 klauzuli takze lada moment tez wypierdoli.
Jak wrażenia ? Ja nie miałem jeszcze czasu odpalić. Ciekawe czy dalej silnik nie radzi sobie z grą 3 napastnikami.
ODPOWIEDZ