Wybory Parlamentarne

Czyli wszystko i nic :) Rozmowa o wszystkim i o wszystkich :)
Zablokowany
maniekfci
Posty: 688
Rejestracja: 22 sie 2011, 15:08

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: maniekfci »

zoniek pisze: 10 paź 2019, 09:41 Znak czasów kiedy pewna grupa ludzi ujmuje się za kornikiem drukarzem, dzikami, karpiami, zwierzętami futerkowymi i jednocześnie postuluje skrobankę do 3 miesiąca od poczęcia.

sedno
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Piekarz »

zoniek pisze: 10 paź 2019, 09:41 Znak czasów kiedy pewna grupa ludzi ujmuje się za kornikiem drukarzem, dzikami, karpiami, zwierzętami futerkowymi i jednocześnie postuluje skrobankę do 3 miesiąca od poczęcia.
Fajny sofizmat, taki typowo korwinowski. Nawiasem mówiąc, do których czasów konkretnie marzy Ci się wrócić?
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Odet »

W ramach akcji Nie świruj... :)

https://twitter.com/AgaO72/status/1181809234968756224


Ciekawe ilu zachęcili...

Pozdr.
zoniek
Posty: 687
Rejestracja: 2 paź 2009, 21:00

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: zoniek »

Piekarz pisze: 10 paź 2019, 10:46 Fajny sofizmat, taki typowo korwinowski. Nawiasem mówiąc, do których czasów konkretnie marzy Ci się wrócić?
Chyba nie zaprzeczysz, że takie przejawy hipokryzji i podwójnych standardów mają miejsce? Gdzie napisałem, że marzy mi się wrócić do jakichś czasów?

Odet pisze: 10 paź 2019, 11:26 W ramach akcji Nie świruj... :)

https://twitter.com/AgaO72/status/1181809234968756224


Ciekawe ilu zachęcili...

Pozdr.
Im już brakuje kolan i stóp w które mogliby trafić tymi spotami.
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Piekarz »

zoniek pisze: 10 paź 2019, 11:41
Piekarz pisze: 10 paź 2019, 10:46 Fajny sofizmat, taki typowo korwinowski. Nawiasem mówiąc, do których czasów konkretnie marzy Ci się wrócić?
Chyba nie zaprzeczysz, że takie przejawy hipokryzji i podwójnych standardów mają miejsce? Gdzie napisałem, że marzy mi się wrócić do jakichś czasów?
Chyba zaprzeczę, że to przejawy hipokryzji i podwójnych standardów. Zestawiłeś ze sobą dwie osobne dziedziny i sofistycznie (nawet jeśli, sądząc po Twojej odpowiedzi, nie do końca wiesz co to znaczy) zlałeś je w jedną, żeby udowodnić, że dla okropnego lewactwa zwierzęta są ważniejsze niż ludzie. Pokaż mi kogoś, kto chce zabronić aborcji u zwierząt i jednocześnie postuluje aborcję u ludzi, albo kogoś kto chce chronić zwierzęta przed męczarniami a jednocześnie nie ma nic przeciwko torturowaniu ludzi, to wtedy będziemy rozmawiać. No i jeszcze wypadałoby, żeby takich osób trochę było, żeby mówić o "znaku czasów".

Dwa postulaty, które porównałeś, nie są sprzeczne, a już prędzej pokrewne - główną pobudką zarówno ochrony zwierząt, jak i postulatu legalizacji aborcji do momentu wykształcenia układu nerwowego u ludzkiego płodu jest, jak sądzę, dążenie do zmniejszenia sumy cierpienia na świecie.

Co do czasów to przepraszam, odniosłem wrażenie, że skoro znakiem obecnych jest hipokryzja i podwójne standardy, to wolałbyś jakieś inne, ale rozumiem że mimo szerzącego się lewactwa wciąż uważasz obecne za najlepsze z dotychczasowych. :-)
maniekfci
Posty: 688
Rejestracja: 22 sie 2011, 15:08

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: maniekfci »

3 dni. co czujecie
SETE
Posty: 493
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00
Lokalizacja: Tychy / Pszczyna

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: SETE »

Piekarz ja uważam , ze obecne „czasy” są najlepsze z dotychczasowych. Gdy się rozglądam tak na spokojnie , na chłodno to widzę ze ludziom naprawdę żyje się dobrze , ludziom mam na myśli ogół , większa cześć społeczeństwa.
Mnie osobiście także żyje się dobrze , mimo kłód jakie rzuca mi pod nogi obecna władza - chodzi mi konkretnie o to , ze chcą mnie doić z każdej strony.
Osobiście będę głosował za Konfederacja , ale nie dziwi mnie poparcie dla Pisu
zoniek
Posty: 687
Rejestracja: 2 paź 2009, 21:00

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: zoniek »

Piekarz pisze: 10 paź 2019, 12:24
zoniek pisze: 10 paź 2019, 11:41
Piekarz pisze: 10 paź 2019, 10:46 Fajny sofizmat, taki typowo korwinowski. Nawiasem mówiąc, do których czasów konkretnie marzy Ci się wrócić?
Chyba nie zaprzeczysz, że takie przejawy hipokryzji i podwójnych standardów mają miejsce? Gdzie napisałem, że marzy mi się wrócić do jakichś czasów?
Chyba zaprzeczę, że to przejawy hipokryzji i podwójnych standardów. Zestawiłeś ze sobą dwie osobne dziedziny i sofistycznie (nawet jeśli, sądząc po Twojej odpowiedzi, nie do końca wiesz co to znaczy) zlałeś je w jedną, żeby udowodnić, że dla okropnego lewactwa zwierzęta są ważniejsze niż ludzie. Pokaż mi kogoś, kto chce zabronić aborcji u zwierząt i jednocześnie postuluje aborcję u ludzi, albo kogoś kto chce chronić zwierzęta przed męczarniami a jednocześnie nie ma nic przeciwko torturowaniu ludzi, to wtedy będziemy rozmawiać. No i jeszcze wypadałoby, żeby takich osób trochę było, żeby mówić o "znaku czasów".

Dwa postulaty, które porównałeś, nie są sprzeczne, a już prędzej pokrewne - główną pobudką zarówno ochrony zwierząt, jak i postulatu legalizacji aborcji do momentu wykształcenia układu nerwowego u ludzkiego płodu jest, jak sądzę, dążenie do zmniejszenia sumy cierpienia na świecie.

Co do czasów to przepraszam, odniosłem wrażenie, że skoro znakiem obecnych jest hipokryzja i podwójne standardy, to wolałbyś jakieś inne, ale rozumiem że mimo szerzącego się lewactwa wciąż uważasz obecne za najlepsze z dotychczasowych. :-)
Uderz w stół, a nożyce się odezwą :) Gdzie napisałem, że mam na myśli "lewactwo"?

Przez to, że niepotrzebnie nadinterpretujesz moje słowa próbujesz nadać swój sens mojej wypowiedzi i coś mi udowodnić. Niepotrzebnie mieszasz, co potwierdza także Twój ostatni akapit.

Ktoś wyżej trafnie zauważył, że człowieka degraduje się do poziomu zwierzęcia, a zwierzęta wynosi się na poziom ludzki. Oczywistym jest, że każde zwierze powinno być traktowane w sposób humanitarny, ale co w przypadku gdy osoby ustawiające na profilowych dzika, karpia, uczestniczą w marszach postulujących zakaz zaostrzenia ustawy aborcyjnej?
Bo przypomnijmy, że obecnie aborcja jest w Polsce dozwolona (zagrożone zdrowie lub życie matki, podejrzenie, że płód może być upośledzony i w przypadku gdy ciąża może być wynikiem gwałtu).
Czarne marsze wzięły się stąd, że rząd chciał bezwzględnego zakazu aborcji.
Więc jak się ma chęć ochrony karpi przy jednoczesnej chęci wyskrobania rzekomo upośledzonego płodu?
To są sprawy sumienia, o których ciężko dyskutować, ale taka hipokryzja i stawianie humanitarnych praw zwierząt nad prawa ZYWEGO człowieka w łonie jest dla mnie hipokryzją i właśnie tym charakteryzują się obecne czasy.
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Piekarz »

zoniek pisze: 10 paź 2019, 13:39
Piekarz pisze: 10 paź 2019, 12:24
zoniek pisze: 10 paź 2019, 11:41
Piekarz pisze: 10 paź 2019, 10:46 Fajny sofizmat, taki typowo korwinowski. Nawiasem mówiąc, do których czasów konkretnie marzy Ci się wrócić?
Chyba nie zaprzeczysz, że takie przejawy hipokryzji i podwójnych standardów mają miejsce? Gdzie napisałem, że marzy mi się wrócić do jakichś czasów?
Chyba zaprzeczę, że to przejawy hipokryzji i podwójnych standardów. Zestawiłeś ze sobą dwie osobne dziedziny i sofistycznie (nawet jeśli, sądząc po Twojej odpowiedzi, nie do końca wiesz co to znaczy) zlałeś je w jedną, żeby udowodnić, że dla okropnego lewactwa zwierzęta są ważniejsze niż ludzie. Pokaż mi kogoś, kto chce zabronić aborcji u zwierząt i jednocześnie postuluje aborcję u ludzi, albo kogoś kto chce chronić zwierzęta przed męczarniami a jednocześnie nie ma nic przeciwko torturowaniu ludzi, to wtedy będziemy rozmawiać. No i jeszcze wypadałoby, żeby takich osób trochę było, żeby mówić o "znaku czasów".

Dwa postulaty, które porównałeś, nie są sprzeczne, a już prędzej pokrewne - główną pobudką zarówno ochrony zwierząt, jak i postulatu legalizacji aborcji do momentu wykształcenia układu nerwowego u ludzkiego płodu jest, jak sądzę, dążenie do zmniejszenia sumy cierpienia na świecie.

Co do czasów to przepraszam, odniosłem wrażenie, że skoro znakiem obecnych jest hipokryzja i podwójne standardy, to wolałbyś jakieś inne, ale rozumiem że mimo szerzącego się lewactwa wciąż uważasz obecne za najlepsze z dotychczasowych. :-)
Uderz w stół, a nożyce się odezwą :) Gdzie napisałem, że mam na myśli "lewactwo"?

Przez to, że niepotrzebnie nadinterpretujesz moje słowa próbujesz nadać swój sens mojej wypowiedzi i coś mi udowodnić. Niepotrzebnie mieszasz, co potwierdza także Twój ostatni akapit.

Ktoś wyżej trafnie zauważył, że człowieka degraduje się do poziomu zwierzęcia, a zwierzęta wynosi się na poziom ludzki. Oczywistym jest, że każde zwierze powinno być traktowane w sposób humanitarny, ale co w przypadku gdy osoby ustawiające na profilowych dzika, karpia, uczestniczą w marszach postulujących zakaz zaostrzenia ustawy aborcyjnej?
Bo przypomnijmy, że obecnie aborcja jest w Polsce dozwolona (zagrożone zdrowie lub życie matki, podejrzenie, że płód może być upośledzony i w przypadku gdy ciąża może być wynikiem gwałtu).
Czarne marsze wzięły się stąd, że rząd chciał bezwzględnego zakazu aborcji.
Więc jak się ma chęć ochrony karpi przy jednoczesnej chęci wyskrobania rzekomo upośledzonego płodu?
To są sprawy sumienia, o których ciężko dyskutować, ale taka hipokryzja i stawianie humanitarnych praw zwierząt nad prawa ZYWEGO człowieka w łonie jest dla mnie hipokryzją i właśnie tym charakteryzują się obecne czasy.
Zestawiłeś ze sobą dwie osobne dziedziny i sofistycznie (nawet jeśli, sądząc po Twojej odpowiedzi, nie do końca wiesz co to znaczy) zlałeś je w jedną, żeby udowodnić, że dla kogoś tam zwierzęta są ważniejsze niż ludzie. Pokaż mi kogoś, kto chce zabronić aborcji u zwierząt i jednocześnie postuluje aborcję u ludzi, albo kogoś kto chce chronić zwierzęta przed męczarniami a jednocześnie nie ma nic przeciwko torturowaniu ludzi, to wtedy będziemy rozmawiać. No i jeszcze wypadałoby, żeby takich osób trochę było, żeby mówić o "znaku czasów".

Dwa postulaty, które porównałeś, nie są sprzeczne, a już prędzej pokrewne - główną pobudką zarówno ochrony zwierząt, jak i postulatu legalizacji aborcji do momentu wykształcenia układu nerwowego u ludzkiego płodu jest, jak sądzę, dążenie do zmniejszenia sumy cierpienia na świecie.
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Odet »

zoniek pisze: 10 paź 2019, 13:39
Czarne marsze wzięły się stąd, że rząd chciał bezwzględnego zakazu aborcji.
WYjaśnię:
To nie rząd chciał zakazu aborcji, projekt był obywatelski (Ordo Iuris, chyba z 2mln podpisów). Żadna władza nie może, nie powinna wyrzucić do śmieci projektu podpisanego przez taaaaką rzeszę obywateli, no chyba że jest to władza zdemoralizowanego, śmierdzącego PO (która odrzucała projekty dotyczące 7latków czy JOWów). Proszę o tym nie zapominać.

Apropo czasów:
Żyjemy w b.dobrych czasach, nigdy Polacy (jako ogół) nie byli tak bogaci jak teraz. Nigdy jako ogół nie mieli tyle wolności co teraz. Co do kwestii bezpieczeństwa Polaków, to nie będę się wypowiadać.
W każdym razie jest b.dobrze, ale nie jest to wyłącznie zasługa PiS, bardziej koniunktury światowej i b.długo trwającego w Europie pokoju.

Wymiera jednak pokolenie pamiętające wielką wojnę, ma za to stajemy się próżni, bo syci jesteśmy już teraz. To nie jest dobre.

Pozdr.
Sempre_Inter
Posty: 133
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Sempre_Inter »

Podpisuję się pod tym co pisał mój przedmówca Odet.
Natomiast po raz kolejny podkreślę, że tylko osoby niezróważone psychicznie mogą głosować na lewicę bezwstydną spod znaku Rakłem, Biedronia i lsd.
Ludzie pokroju Zandberga paradującego z Marksem na koszulce, który chce zabierać bogatym, żeby oddać wszystkim nie pracującym itd, chcący zlikwidować węgiel, głód, ubóstwo (najlepiej jedną ustawą , a co!). Swoją drogą oglądałem jedną debata polityczną z Zandbergiem, facet w ciągu roku wydałby 6 polskich budżetów.
Kolejno Biedronie, rabieje i czaskoskie nachalnie promujących nachalnie ideologie LPGTDI1.9+, kończąc na Rozenku będącego prawą ręką Urbana i "Włodka" Czarzastego starego komuszego inkwizytora. Miejsce tych ludzi jest w zoo. Na ich szczęście jest, rzekomo zagrożona przez pislamistów, demokracja.
Na pis nigdy nie głosowałem i głosowac nie będę. Ich jedynym plusem z ich "+", to że oderwali od koryta złodziejskich volksdeutschów z PO.
zoniek
Posty: 687
Rejestracja: 2 paź 2009, 21:00

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: zoniek »

Piekarz pisze: 10 paź 2019, 13:54 [...]
Uważam, że to co pisze jest jednoznaczne i jasne. Nie naciągam niczego co starasz mi się wmówić. Razi mnie postawa osób, które postulują ochronę dzika/karpia/kornika i jednocześnie opowiadają się za liberalizacją ustawy antyaborcyjnej.
Odet pisze: 10 paź 2019, 14:25 WYjaśnię:
To nie rząd chciał zakazu aborcji, projekt był obywatelski (Ordo Iuris, chyba z 2mln podpisów). Żadna władza nie może, nie powinna wyrzucić do śmieci projektu podpisanego przez taaaaką rzeszę obywateli, no chyba że jest to władza zdemoralizowanego, śmierdzącego PO (która odrzucała projekty dotyczące 7latków czy JOWów). Proszę o tym nie zapominać.
Racja, to był postulat społeczny. Pamiętam te histerię jak właśnie tyle osób złapało się na haczyk, że to niby inicjatywa rządu, jak opozycja podsycała nastroje na czarnych marszach. "Moja cipka moja sprawa" itp, a nikt nawet nie zdawał sobie sprawy, że to był projekt społeczny. Tak się ludźmi manipuluje.
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Piekarz »

Sempre_Inter pisze: 10 paź 2019, 14:59 Natomiast po raz kolejny podkreślę, że tylko osoby niezróważone psychicznie mogą głosować na lewicę bezwstydną spod znaku Rakłem, Biedronia i lsd.
Obawiam się panie redaktorze, że dużo silniejszym sygnałem niezrównoważenia psychicznego niż fakt głosowania na którąkolwiek opcję polityczną jest przeświadczenie, że ludzie z innymi poglądami niż najmojsze są niezrównoważeni psychicznie i rozemocjonowane gimnazjalne stwierdzenia takie jak powyższe.
Wybraniec
Posty: 1487
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:39

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Wybraniec »

zoniek
Posty: 687
Rejestracja: 2 paź 2009, 21:00

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: zoniek »

Wybraniec pisze: 10 paź 2019, 16:31 https://wiadomosci.onet.pl/kraj/stefan- ... mi/wd3txb2

Dlaczego ta kurwa nie siedzi ?
Bo pis jest za cienki?
Sporo takich kurew się znajdzie, które sobie na legalu nawet w Polsce śmigają.
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Mora »

Wybraniec pisze: 10 paź 2019, 16:31 https://wiadomosci.onet.pl/kraj/stefan- ... mi/wd3txb2

Dlaczego ta kurwa nie siedzi ?
A kto miał tą kurwę osądzić i skazać? Po rzekomym upadku komuny nie nastąpiła w Polsce dekomunizacja i "czerwoni" nadal byli przy władzy, zmieniały się tylko nazwy partii, a gęby wciąż te same. Nawet teraz znajdą się młodzi, którzy zagłosują na postkomuchów z SLD - patrz Piekarz. PiS powinien się zabrać za te szumowiny i ich rozliczyć za zbrodnie, ale z jakichś powodów nie chce tego zrobić. Jakie to powody? Musisz zapytać któregoś z ich wyborców, najlepiej Pitera. Nikt tego ruskiego śmiecia nie skaże, osądzony zostanie dopiero po śmierci.
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
zoniek
Posty: 687
Rejestracja: 2 paź 2009, 21:00

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: zoniek »

W kraju prawdziwie wolnym taki twór jak sld powinien zostać zdelegalizowany, a wszyscy ci, którzy za komuny służyli zbrodniczemu reżimowi wsadzeni do pierdla. Skurwysynstwem jest, że to się jeszcze nie dokonało.
Nie do uwierzenia jest to, że ktoś jeszcze chce na nich głosować. Widać starych komuchów jest za mało żeby dali wejście do sejmu więc sld wjedzie sobie na plecach razem i wiosny. I mam przeczucie, że parę miesięcy od wyborów nie będzie już ani zandberga ani biedronia.
Każdy głos oddany na te tęczowe twory to defacto głos oddany na zbrodniarzy.
Tęczowi wyborcy mają w dupie historię i to przecież najświeższą historię.


Tak zaprezentował się Krzysztof Bosak podczas debaty w tvnie. Według wielu obiektywnych obserwatorów to właśnie on ją wygrał odznaczając się świetnym przygotowaniem.
https://youtube.com/watch?v=U04Ygtuid84
Niestety nie mogę znaleźć całości.

A już dzisiaj, o 20 na Polsat News debata o gospodarce. Z ramienia Konfederacji Sławomir Mentzen. Mówi się, że po jej zakończeniu będzie tak czysto w studio, bo Mentzen wszystko pozamiata ;) zachęcam do obejrzenia.

A tvpis ze swoją debatka może się po prostu schować...
Dzonyy
Posty: 2024
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:05

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Dzonyy »

zoniek pisze: 10 paź 2019, 19:30
Tak zaprezentował się Krzysztof Bosak podczas debaty w tvnie. Według wielu obiektywnych obserwatorów to właśnie on ją wygrał odznaczając się świetnym przygotowaniem.
https://youtube.com/watch?v=U04Ygtuid84
Niestety nie mogę znaleźć całości.
Bosak zaprezentował się kapitalnie i myślę, że to jest powodem, dla którego nie ma całej debaty w internetach.
maverik
Posty: 623
Rejestracja: 27 sie 2012, 03:27

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: maverik »

https://wiadomosci.wp.pl/wybory-parlame ... 371088513a

Cała debata tylko trzeba powyłączać adblocki, ublocki. Swoją drogą już myślałem, że stanie się cud i TVN przygotuje dość sensowne jak na nich pytania, ale oczywiście na koniec musieli przypomnieć wszystkim z kim trzymają :D
Wirtuoz
Posty: 71
Rejestracja: 17 maja 2017, 10:45

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Wirtuoz »

Nie żebym bronił Tefałenu, ale obecne TVP to jest jeszcze większa i obrzydliwsza propaganda niż za poprzedniej władzy. Tak więc równowaga w naturze musi być zachowana.
SETE
Posty: 493
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00
Lokalizacja: Tychy / Pszczyna

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: SETE »

Wirtuoz pełna zgoda. TVP to tuba propagandowa jakiej ja jak żyje nie pamietam , TVN jest upolityczniona w druga stronę. Chciałbym trochę świeżej krwi w sejmie, niech wejdzie Konfederacja żebyśmy mogli rozliczyć ich z działania podczas kolejnych wyborów.
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Piter »

Mora chuj mnie obchodzi lepiej się zajmij tym czy Hitler wiedział o Auschwitz to ci kurwin zapłaci sporo jeśli udowodnisz, że tak xddddd
Weryfikacja w niedzielę
Wybraniec
Posty: 1487
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:39

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Wybraniec »

o jezu, obejrzałem debatę w RMF FM . Król widzę opalił protokół 3%. A Bosak wypadł naprawdę znakomicie. Jakby Konfederacji zależało na przekroczeniu progu wyborczego to by Korwina gdzieś schowali. Chuj z tego będzie.
zoniek
Posty: 687
Rejestracja: 2 paź 2009, 21:00

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: zoniek »

Wybraniec pisze: 10 paź 2019, 22:49 o jezu, obejrzałem debatę w RMF FM . Król widzę opalił protokół 3%. A Bosak wypadł naprawdę znakomicie. Jakby Konfederacji zależało na przekroczeniu progu wyborczego to by Korwina gdzieś schowali. Chuj z tego będzie.
Co odkorwinil?
Wybraniec
Posty: 1487
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:39

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Wybraniec »

maverik
Posty: 623
Rejestracja: 27 sie 2012, 03:27

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: maverik »

Wybraniec pisze: 10 paź 2019, 22:49 o jezu, obejrzałem debatę w RMF FM . Król widzę opalił protokół 3%. A Bosak wypadł naprawdę znakomicie. Jakby Konfederacji zależało na przekroczeniu progu wyborczego to by Korwina gdzieś schowali. Chuj z tego będzie.
Oczywiście. Konfederacja a bardziej Korwin kompletnie nie potrafią uprawiać polityki. Choćby nie wiem jaki cudowny program mieli dla wszystkich Polaków bez wyjątku to i tak gówno zdziałają. Korwin nie cieszy się poparciem i zaufaniem wśród ludzi, wielokrotnie poległ w wyborach, opinii nie ma dobrej, a mimo wszystko dalej jego jest najwięcej to jak oni chcą przyciągnąć niezdecydowane osoby? PiS na takie rzeczy reaguje i to jest na pewno jeden z powodów dlaczego poparcia im nie ubywa.
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Piekarz »

Paradoks polega na tym, że bez Korwina już zupełnie nie mieliby szans. Ja nie mam większych wątpliwości, że większość wyborców Konfederacji przyszła do niej za Korwinem i większość z tej większości z Korwinem by również odeszła. Narodowcy, hardcore katolicy spod znaku Brauna, wolnorynkowcy - wszyscy próbowali swoich sił bez JKM i zawsze kończyło się to przy dobrych wiatrach w okolicach 1%. Konfederacja i tak po eurowyborach ewidentnie pokumała czaczę i przyciszyła lub kompletnie pozbyła się kosmitów pokroju Brauna czy Kai Godek, a nacjonalistyczną i bogohonoroojczyźnianą retorykę z poprzedniej kampanii mocno złagodziła i zaczęła kłaść akcent na kwestie wolnorynkowe i ogólnie wolnościowe (tak przynajmniej mi się wydaje po obejrzeniu paru debat). Wyczuli, że skrajności i dziwactwa na wyborach nie działają (nie żeby to było jakieś trudne) i Korwina też by się pewnie chętnie pozbyli - tylko że tu pojawia się problem, bo bez niego prawdopodobnie stracą więcej głosów niż zyskają. Już nie mówiąc o tym, że pewnie finansuje lwią część kampanii i nie mają wiele do gadania.

Ot takie przekleństwo tej postaci, przez niego nie da się wejść do sejmu, ale bez niego tym bardziej. I w obliczu tego te teorie o tym, że Korwin jest tak naprawdę agentem, który dostał misję zjednoczenia wokół siebie i regularnego pogrążania fundamentalnych środowisk prawicowych w Polsce zaczynają brzmieć dorzecznie. ;)
maverik
Posty: 623
Rejestracja: 27 sie 2012, 03:27

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: maverik »

https://www.youtube.com/watch?v=objOnO_euj8

Wywiad sprzed dwóch tygodni bodajże. Tutaj według mnie Korwin odpalił protokół 1% na pełnej. O ile ja potrafię wyłapać o co mu chodzi i generalnie się zgadzam, tak przeciętny Kowalski po obejrzeniu takiego nagrania zapamięta "idioci, durni ludzie, zlikwidować wszystko" oraz podniosły ton co generalnie nie podoba się ludziom. Stronniczość i prowadzenie rozmowy przez dziennikarza pomińmy bo jest on tutaj nieistotny. Ogólnie zgadzam się, że Konfederacja trochę się ogarnęła i być może uda się zdobyć te magiczne 5% tak dalej to za mało zostało zrobione by liczyć na coś więcej. Założenie partii, która będzie miała realne szanse na wejście do sejmu czyli z zarejestrowaniem we wszystkich okręgów bez Korwina nie przejdzie, więc powinni spróbować odsunąć Janusza w cień. Tak było w PiSie, gdy Kaczyński rezygnował ze startów w wyborach prezydenckich i zaproponował nikomu nieznanego Dudę, tak samo było gdy odsuwał Szydło od Prezesa Rady Ministrów. Teraz to samo próbuje robić PO, która odsuwa w cień Schetynę, który ma zaufanie podobne do Korwina, jednak Kidawa-Błońska to niewiele lepsza alternatywa raczej. Gdyby Konfederacja nauczyła się słuchać wyborców to pewnie by teraz walczyli o władzę, a nie o wejście do parlamentu. Zresztą sam Korwin powiedział "ludzie którzy na nas głosują to nie są idioci, wiedzą na kogo głosują więc programu nie potrzebują". Czyli najważniejsze żeby te 4% co głosowało wcześniej zagłosowało znów, a resztę mamy w dupie.
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Odet »

Każdy powyżej ma sporo racji.

Jak ludzie głosują??
Wczoraj była u mnie w pracy Pani załatwiać sprawę, dostała na ulicy chusteczki do nosa z podobizną kandydatki PO E.Kołodziej (okręg 31, lista nr 5, pozycja 2 - kandydatkę znam ze studiów).
Owa pani powiedziała, że zagłosuje na nią, bo wydaje się jej taaaka mądra... czujecie za chusteczki :)

Pozdr.
Dzonyy
Posty: 2024
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:05

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Dzonyy »

Odet pisze: 11 paź 2019, 08:04 Każdy powyżej ma sporo racji.

Jak ludzie głosują??
Wczoraj była u mnie w pracy Pani załatwiać sprawę, dostała na ulicy chusteczki do nosa z podobizną kandydatki PO E.Kołodziej (okręg 31, lista nr 5, pozycja 2 - kandydatkę znam ze studiów).
Owa pani powiedziała, że zagłosuje na nią, bo wydaje się jej taaaka mądra... czujecie za chusteczki :)

Pozdr.
Strasznie to przykre. Niestety żyjemy w takim społeczeństwie, w którym mało kto zadaje sobie choć troche trudu przed wyborami i zainteresuje się programem partii i obejrzy jakieś debaty.
Zablokowany