12. kolejka Serie A: Inter - Hellas

Tutaj sobie rozmawiamy na temat nadchodzącego i ostatniego meczu Nerazzurrich
ODPOWIEDZ
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

12. kolejka Serie A: Inter - Hellas

Post autor: Orzeu »

W sobotę kolejne spotkanie Serie A.

Hellas to nie ogórki, wygrali ostatnie 2 mecze i zajmują 9 miejsce w tabeli. Ale gramy na San Siro i trzeba będzie zmazać plamę po porażce z BVB. Dodatkowo po tym meczu przerwa reprezentacyjna, nie widzę innej opcji jak 3 punkty.

Co ciekawe Hellas obok Juventusu stracił najmniej bramek w Serie A póki co w tym sezonie - 9. Bardzo mało jednak też strzela (również 9). To pokazuje jakiego meczu możemy się spodziewać (murowanko)
Wybraniec
Posty: 1487
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:39

Re: 12 kolejka Serie A: Inter - Hellas

Post autor: Wybraniec »

A ja względem tego meczu liczę na występ Esposito od 1 minuty. Wydaje mi się, że są spore szanse na to.
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: 12 kolejka Serie A: Inter - Hellas

Post autor: Piter »

Mam lekkie deżawi. Przed poprzednią przerwą reprezentacyjną też graliśmy na wyjeździe w LM i też był łamak na naszą niekorzyść, a potem mecz u siebie w lidze na San Siro i oklep. Oby tym razem było inaczej.
maverik
Posty: 623
Rejestracja: 27 sie 2012, 03:27

Re: 12. kolejka Serie A: Inter - Hellas

Post autor: maverik »

No ja to bym zaproponował taki skład:

Handanović - Godin De Vrij Bastoni - Lazaro Barella Brozović Sensi Candreva - Lukaku Lautaro

Godin mało grał więc niech pogra, a także trzeba dawać minuty Bastoniemu i Lazaro. Na Biraghiego ciężko patrzeć ale zapewne wyjdzie od 1. minuty. Ataku bym nie zmieniał bo świetnie współpracują, a nie chcemy nerwówki z beniaminkiem. Esposito dać w drugiej połowie. Opcja z Valero zamiast Brozo też raczej nie przejdzie, a Chorwatowi przerwa by się przydała.

Może na Hellas wystarczy nam sił i nie cofniemy się po 1. połowie.
KoBa
Posty: 517
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: 12. kolejka Serie A: Inter - Hellas

Post autor: KoBa »

maverik pisze: 7 lis 2019, 20:11 Może na Hellas wystarczy nam sił i nie cofniemy się po 1. połowie.
Wg mnie może być z tym problem zwłaszcza, że graliśmy we wtorek i nie wiedzieć czemu mamy spotkanie już w sobotę (podobnie jak Napoli) kiedy w niedziele są dwa mecze par niegrających w Europie, a po niedzieli przerwa. Moim zdaniem kluczem do sukcesu będzie wypracowanie zaliczki w pierwszej połowie.
SETE
Posty: 493
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00
Lokalizacja: Tychy / Pszczyna

Re: 12. kolejka Serie A: Inter - Hellas

Post autor: SETE »

Koba z tymi zaliczkami to jak widzisz roznie bywa ;)
Na poważnie, nie intersuje mnie styl i to kto zagra. 3 pkt i zlapac trochę oddechu kto może
Jaszczu91
Posty: 1733
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: 12. kolejka Serie A: Inter - Hellas

Post autor: Jaszczu91 »

Kontuzję mocno nam niszczą plany ale to ostatni mecz przed przerwą na kadrę, który musowo trzeba wygrać. Najlepiej bez straty gola, co juz dawno się nie udało. Myślałem, że będzie to mecz na który czekam, czyli bez Brozovicia w składzie, ale kontuzja Sensiego ( o boże znowu! ) sprawiła, że taka sytuacja nie może nastąpić i Chorwat nie odpocznie. Oby po przerwie sytuacja zdrowotna zawodników się mocno poprawiła.
Chce Lazaro od początku bo czuję, że chłop się rozkręca i Candreva może się powoli zaczynać bać o pierwszy skład. Dobrze by było zobaczyć Esposito trochę dłużej.
maverik
Posty: 623
Rejestracja: 27 sie 2012, 03:27

Re: 12. kolejka Serie A: Inter - Hellas

Post autor: maverik »

Mogło być lekko gładko i przyjemnie, ale sędzia postanowił nam uprzykrzyć życie. Na tych powtórkach co były w tv nie widziałem karnego, może z jakiegoś innego ujęcia był, ale na ten moment nie twierdzę, że im się należał. Pan Valeri w meczach z nami podyktował 13 karnych, w tym zaledwie 2 dla Interu, więc musiał chyba wyrobić statystyki. Gdybym to wiedział wcześniej to bym postawił hajs na karnego Hellasu.
Ciężko mówić o meczu bo już po karnym było wiadome jak się potoczy, czyli autobus a u nas walenie w mur. Jednak graliśmy dobrze, momentami bardzo dobrze więc cieszą 3 punkty tym bardziej bo na nie zasłużyliśmy. Irytowały mnie natomiast te strzały z dystansu, aż komentatorzy się śmiali, że w ciemno mogą mówić, że zablokowany. Oczywiście nie mówię, żeby nie strzelać z dystansu, bo przecież Barella strzelił nawet, ale chodzi mi o takie bezsensowne walenie w obrońców oddalonych o dwa metry od piłki. Takich strzałów jak ten De Vrija gdzie miał miejsce, czy Candrevy gdzie sobie znalazł trochę miejsca nie neguje. No i kolejna kwestia to irytuje mnie coraz bardziej samolubstwo Lautaro. Czasem mu to wyjdzie jak z BVB gdy miał kilka razy wystawienie Lukaku na pustą, ale postanowił pójść sam i strzelić, ale czasem jak dziś będzie się plątał między nogami obrońców, aż mu zablokują i wybiją piłkę.
DD wrócił, po przerwie zapewne wróci też Sensi, Asamoah, Gagliadini i może Politano ale raczej nie od razu, więc trochę opcji będzie.
Jutro kibicujemy Milanowi.
Adriano_forever
Posty: 1280
Rejestracja: 18 mar 2009, 20:57
Lokalizacja: Krasnystaw mlekiem płynący

Re: 12. kolejka Serie A: Inter - Hellas

Post autor: Adriano_forever »

Maverik

https://scontent.fwaw7-1.fna.fbcdn.net/ ... e=5E470BD2

Czy tutaj też nie widzisz kontaktu? Zawodnik Hellasu wykorzystał kontakt, duży czy nie ale kontakt był. Sędzia się też wybroni z tego. Także trzeba zapomnieć, decyzja bądź co bądź prawidłowa.
marcinek91081
Posty: 127
Rejestracja: 9 mar 2008, 17:51

Re: 12. kolejka Serie A: Inter - Hellas

Post autor: marcinek91081 »

Adriano_forever pisze: 9 lis 2019, 21:22 Maverik

https://scontent.fwaw7-1.fna.fbcdn.net/ ... e=5E470BD2

Czy tutaj też nie widzisz kontaktu? Zawodnik Hellasu wykorzystał kontakt, duży czy nie ale kontakt był. Sędzia się też wybroni z tego. Także trzeba zapomnieć, decyzja bądź co bądź prawidłowa.
Typowe ,,padalino'' jeszcze żółtko powinien dostać !... ależ bylem rozjuszony po tym karnym :mad:

Nerwowe 95 minut, ale ważne 3 pkt i 2 tygodnie odpoczynku, miejmy nadzieje iż bez kontuzji Naszych kadrowiczów ( pierdole te reprezentacje :x )
Klinsi64
Posty: 945
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: 12. kolejka Serie A: Inter - Hellas

Post autor: Klinsi64 »

ależ emocje Panowie 😁
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: 12. kolejka Serie A: Inter - Hellas

Post autor: Piekarz »

Myślałem, że już z Bologną dokonał się niezły cud, ale prawdziwy cud dokonał się dopiero dzisiaj. Graliśmy na ostatnich kroplach paliwa, poruszaliśmy się jak żółwie w smole, a w dodatku Hellas (do tej pory najlepsza obrona ligi) dostał prezent na samym początku meczu i mógł z czystym sumieniem murować tak jak lubi najlepiej. A jednak się udało. Gole strzelali zawodnicy z pomocy, którzy grali przeciętnie (Vecino) lub nawet fatalnie (Barella), ale największy udział w 3 punktach mają jednak obrońcy, którzy umiejętnie podłączali się do ataku, żeby wesprzeć zmęczonych kolegów w walce z autobusem, i Lazaro, który dzisiaj jako jedyny robił większy wiatr. Doczołgaliśmy się do przerwy, brawo.

Handanovic 5 – szczęścia przy tym karnym nie miał, ale mógł się zachować lepiej, dał pretekst. Poza tym praktycznie bezrobotny.
Skriniar 6,5 – nie wymyślił prochu w akcji z karnym, ale poza tym bardzo dobry występ Skriniara jakiego chcemy oglądać – twardy, pewny, nie do przejścia i śmiało podłączający się do ataku. Prawa strona bardzo mu służy.
De Vrij 6,5 – bardzo podobnie jak Skriniar, nawet chyba lepszy – w pewnych momentach grał niemal pozycję Brozovicia, a poza tym wyczyścił wszystko, nawet jeśli nie miał trudnego zadania w takim meczu.
Bastoni 6,5 MVP – podobnie jak koledzy wyżej. Z tyłu miał troszeczkę mniej pracy od nich, za to z przodu to on dał to decydujące, świetne podanie do Lazaro. W pewnych momentach widać, że jeszcze mu troszkę brakuje, ale to jest niesamowite, jak nieznacznie odstaje od takich gigantów jak Skriniar i De Vrij. Daję to MVP, ale dzisiaj to trudny wybór - równie dobrze mógłby to być Skriniar, De Vrij, Lazaro.
Lazaro 6,5 – jedyny gracz powyżej obrony, który nie był trupem i to on w dużej mierze dążył do przełamania penetracją prawej strony; w końcu się udało. Obiecująco, na ten moment to dla mnie pierwszy wybór na swoją pozycję, szybko się to zmienia.
Vecino 6,5 – kolejny gol typu Wecynowskiego - w bardzo ważnym momencie i po idealnym wyskoczeniu do górnej piłki - do kolekcji dopisany. Uratował bardzo przeciętny, bezbarwny występ Urusa.
Brozović 6 - całkiem żywotny jak na ten maraton, ale zmęczenie widać było w ograniczonej kreatywności i nieskończonych strzałach w obrońców.
Barella 6 - gdyby nie piękny gol, na którego zasłużył jak mało kto, byłby to zdecydowanie najgorszy występ Niccolo w Interze. Generalnie najgorszy na boisku, nie wychodziło mu prawie nic, ale jak widać warto było próbować i próbować i próbować. Złoty chłopak - nawet jak gra źle, to gra dobrze.
Biraghi 5,5 - ot typowy bezbarwny Biraghi, ogólnie defensywnie ogarniał, ale w takim meczu powinien dużo więcej dawać z przodu.
Lukaku 5 - bardzo ociężały, wprawdzie też bardzo aktywny, dużo go dzisiaj było, ale zwłaszcza w drugiej połowie parę razy zachował się kryminalnie. Parę razy mimo wszystko ładnie się zastawiał i robił przestrzeń, ale też nic z tego nie wynikało.
Lautaro 5 - po raz pierwszy od dłuższego czasu naprawdę słaby. Ewidentnie brakowało sił, dryblingi już bez tej siły przekonywania, refleks nie ten, panowanie nad piłką dużo gorsze, nie dostrzegał lepiej ustawionych partnerów.

Candreva 6 - podobnie jak z Bologną - niby nic takiego nie zrobił, ale wyraźnie ożywił grę i znowu bardzo możliwe, że bez tego ożywienia byśmy nie wygrali.
Esposito BN
D'Ambrosio BN

Conte 7 - wycisnął z tej trupiarni co się dało - taktycznie nakryliśmy Fallus czapką, brakowało po prostu wypoczęcia i tym samym dokładności zawodników, zwłaszcza z przodu. Brakowało nam dzisiaj ciała, ale duch od początku był odpowiedni i dzięki temu wycisnęliśmy te 3 punkty. Aktywna praca Conte przy linii bocznej i liczne wskazówki dla zawodników w trakcie meczu też zrobiły pewnie swoje.
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: 12. kolejka Serie A: Inter - Hellas

Post autor: Mora »

Nie oglądałem meczu, po obejrzeniu skrótów stwierdzam co następuje: karny miękki, jakiś delikatny kontakt może i był, ale jestem pewien, że przeciwko Rubentusowi czegoś takiego by nie zagwizdano. Fajnie do akcji podłączał się Bastoni, nie boi się ofensywnych wejść. Lukaku dziś partaczył na potęgę, zwłaszcza podanie głową do bramkarza to jakiś cyrk, napastnik za 65 mln euro na 10 takich sytuacji powinien wykorzystać 10. Fantastyczny gol Barelli, zbierałem szczękę z podłogi. Jutro trzeba liczyć na remis w Turynie, choć to raczej mało prawdopodobne i będący w katastrofalnej formie Milan po prostu rozłoży nogi. Cieszy coraz większa przewaga nad Napoli.
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
Stryjek
Posty: 317
Rejestracja: 21 maja 2019, 19:01

Re: 12. kolejka Serie A: Inter - Hellas

Post autor: Stryjek »

"Biraghi 5,5"
Ja mimo tego ,że rzadko atakował dałbym mu 6,a może i nawet 6,5 bo stworzył 2 sytuacje które mogły,a nawet powinny zakończyć się bramką.
1.Podanie do Lukaku,belg minimalnie przestrzelił
2.Piłka do Vecino, brakowało centymetrów by to wpadło do bramki

MVP Lazaro
Kusy
Posty: 1403
Rejestracja: 4 wrz 2007, 15:07

Re: 12. kolejka Serie A: Inter - Hellas

Post autor: Kusy »

Podanie do Lukaku,belg minimalnie


Co oznacza minimalnie? Jeśli dwa metry przestrzeli jest gorszy od minimalnie? *to nadal nie ma bramki. Lukaku był beznadziejny wczoraj. Znowu łapki długie i machanie 👋
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: 12. kolejka Serie A: Inter - Hellas

Post autor: Stachoo »

kusy pisze: 10 lis 2019, 10:37 Podanie do Lukaku,belg minimalnie


Co oznacza minimalnie? Jeśli dwa metry przestrzeli jest gorszy od minimalnie? *to nadal nie ma bramki. Lukaku był beznadziejny wczoraj. Znowu łapki długie i machanie 👋
Beznadziejna to była jego skuteczność, a nie sam Lukaku, bo w innych aspektach gry wg. mnie dobrze się spisywał.
mio85
Posty: 710
Rejestracja: 25 sie 2009, 14:08

Re: 12. kolejka Serie A: Inter - Hellas

Post autor: mio85 »

Złodzieje znów chcieli nas oszukać, ale zrobiliśmy za dużo żeby to umożliwić. Znów w porównaniu z fartownym Turynem masa pecha - piłki z linii, Lukaku nie potrafiący dostawić nogi z 3 metrów, podający do bramkarza, Brozovic tłukący poprzeczkę. Kapitalny mecz Lazaro! Barella - nie zagrał dziś bardzo dobrego spotkania wg mnie, ale tak jak pisałem wcześniej on ma te cechy, które pozwolą stać się mu naszym symbolem następnej dekady. Niezły w tym sezonie Hellas zupełnie odcięty od gry, zameldował się w naszym polu karnym dwa razy i miał jedną okazję.
Jaszczu91
Posty: 1733
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: 12. kolejka Serie A: Inter - Hellas

Post autor: Jaszczu91 »

Chcialem Lazaro i go dostałem. Wreszcie pokazuje pełnię swoich możliwości. Zdecydowanie jego najlepszy mecz w Interze. Coś mi się wydaje że może powtórzyć historię Cancelo. Będzie z niego dobry grajek. Dobry mecz zaliczył też Bastoni. Myślę że lepiej by było dla Interu gdyby Conte częściej stawiał na niego kosztem Godina. Po pierwsze Bastoni to przyszłość. Po drugie jest lewonozny jako jedyny z naszych obrońców i naturalnie powinien grać na lewej stronie. Po trzecie Skriniar na prawej jest dużo lepszy i pewniejszy niż na lewej.
Co do meczu to należy pochwalić Inter za determinację. Przez moment nie stracili wiary w zwycięstwo i to pozwoliło je osiągnąć. Teraz kadra i oby nasi kontuzjowani piłkarze po tej przerwie wrócili do zdrowia.
ODPOWIEDZ