Co tam panie w polityce?

Czyli wszystko i nic :) Rozmowa o wszystkim i o wszystkich :)
zoniek
Posty: 687
Rejestracja: 2 paź 2009, 21:00

Re: Co tam panie w polityce?

Post autor: zoniek »

Piter pisze: 6 lut 2020, 15:33
zoniek pisze: 6 lut 2020, 14:51
Piter pisze: 6 lut 2020, 14:05
To zapraszam go do debaty, zobaczymy czy tak łatwo wciągnie mnie - "PiSiora" nosem :)
Bardziej chodziło mi o posła PiSu, no, ale debatę z Twoim udziałem też bym chętnie obejrzał :)
przedstaw nam zoniek sylwetkę Twojego kandydata na prezydenta RP
Typem nr 1, bezapelacyjnie, największy erudyta na naszej scenie politycznej - Grzegorz Braun
Typ nr 2 - Artur Dziambor
Typ nr 3 - Krzysztof Bosak.
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Co tam panie w polityce?

Post autor: Piter »

zoniek pisze: 6 lut 2020, 15:39
Piter pisze: 6 lut 2020, 15:33
zoniek pisze: 6 lut 2020, 14:51
Piter pisze: 6 lut 2020, 14:05
To zapraszam go do debaty, zobaczymy czy tak łatwo wciągnie mnie - "PiSiora" nosem :)
Bardziej chodziło mi o posła PiSu, no, ale debatę z Twoim udziałem też bym chętnie obejrzał :)
przedstaw nam zoniek sylwetkę Twojego kandydata na prezydenta RP
Typem nr 1, bezapelacyjnie, największy erudyta na naszej scenie politycznej - Grzegorz Braun
Typ nr 2 - Artur Dziambor
Typ nr 3 - Krzysztof Bosak.
Może coś więcej o nich? Żadnego z nich nie znam prócz Brauna, koleś jest chyba reżyserem ale nie jestem pewien. Skoro startuje Bosak to przedstaw nam jego życiorys oraz sukcesy polityczne.
Yascarr
Posty: 376
Rejestracja: 22 paź 2011, 16:39

Re: Co tam panie w polityce?

Post autor: Yascarr »

Dajcie spokój z tym Bosakiem. Gość nawet wyglądu na prezydenta nie ma, a do tego cichy socjalista. Śmierdzi z daleka drugim Andruszkiewiczem.
zoniek
Posty: 687
Rejestracja: 2 paź 2009, 21:00

Re: Co tam panie w polityce?

Post autor: zoniek »

Bosaka umieściłem na 3 miejscu więc nie jest moim wymarzonym kandydatem, ale zgadzam się z nim w bardzo wielu kwestiach. Zdaje sobie sprawę, że według kryteriów przeciętnego wyborcy może być przegrany już na starcie (nie ma żony, dzieci, młodo wygląda).
Chcesz żebym przedstawił jakieś sukcesy polityczne? A jakie sukcesy polityczne ma Duda? O jakich sukcesach politycznych w ogóle mówisz? Pojęcie tak rozległe, a za razem nijakie, że nie wiem jak się do tego odnieść. Twoim tokiem rozumowania prezydentem może zostać tylko osoba, która ma jakieś sukcesy polityczne?
Jeżeli nie szkoda Ci 10min życia to posłuchaj sobie najświeższego wywiadu Bosaka
https://www.polsatnews.pl/wideo/krzyszt ... y_6764873/
SETE
Posty: 493
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00
Lokalizacja: Tychy / Pszczyna

Re: Co tam panie w polityce?

Post autor: SETE »

Hitem ostatnio jest ta Kidawa , która na filmiku dziękuje kolegom i koleżankom z Pisu za wsparcie :) takie coś miałoby być prezydentem RP , łozesz

https://www.dorzeczy.pl/kraj/128432/wyd ... skiej.html


@zoniek
Odnośnie Bosaka to uważam, ze z tej trójki Dziambor, Braun i Bosak to właśnie on ma największe szanse ugrać dobry wynik, jest osoba która najlepiej odnajduje się w wywiadach tv ,debatach itp oraz ma największa z tej trójki zdolność do przyciągnięcia nowych wyborców. Dziambor to dopiero mało znany raczkujący poseł do tego skoncentrowany tylko na wolnorynkowych tematach , Braun natomiast dla wielu jest zbyt radykalny , do tego byłby łatwiejszym celem do obijania ze względu na poglądy właśnie. Bosak to mimo wszystko chyba najrozsądniejszy wybór
Ostatnio zmieniony 6 lut 2020, 19:13 przez SETE, łącznie zmieniany 1 raz.
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Co tam panie w polityce?

Post autor: Piter »

zoniek pisze: 6 lut 2020, 17:09 Twoim tokiem rozumowania prezydentem może zostać tylko osoba, która ma jakieś sukcesy polityczne?
Co to za pomówienia? Chciałem bardziej poznać kandydata konfederacji na prezydenta, a ty mi wciskasz jakieś wymyślone słowa xd zacytuj mnie, gdzie napisałem, że MOIM TOKIEM ROZUMOWANIA PREZYDENTEM MOŻE ZOSTAĆ TYLKO OSOBA, KTÓRA MA JAKIEŚ SUKCESY POLITYCZNE.
zoniek
Posty: 687
Rejestracja: 2 paź 2009, 21:00

Re: Co tam panie w polityce?

Post autor: zoniek »

@piter
Na końcu posta, który zacytowałeś jest znak zapytania. Dlatego jest to pytanie, a nie twierdzenie.
Przybliż proszę sukcesy polityczne Andrzeja Dudy.

@SETE
No właśnie mam nieco odmienne zdanie ;) przeciętny wyborca nie zagłosuje na Bosaka bo nie ma żony, dzieci oraz wygląda jak nastolatek. Owszem, w debatach wypada świetnie, ale Dziambor także daje sobie radę. Ma przyjazny wygląd, poprawnie się wypowiada, spokojnie, ma poczucie humoru i nie widzę niczego za co mogliby się do niego doczepić. U Bosaka natomiast parę rzeczy się znajdzie.

Zauważyłem, że wyborcy Konfederacji podeszli do tych wyborów na dwa różne sposoby - jedni liczyli na wyłonienie prawdziwego męża stanu, a inni na przyciągnięcie nowych sympatyków jednocześnie raczej bagatelizując sam fakt wyborów na ten urzad.
W mojej opinii - na męża stanu tylko Braun, a żeby przyciągnąć niezdecydowanych i zaprezentować szerszej publiczności najbardziej strawną wersje Konfederacji - Dziambor.

Należy też powiedzieć, że najlepszy stosunek otrzymanych głosów elektorskich do stażu w polityce i wielkości struktur ma Braun. Żałuję, że tak się to zakończyło, ale i tak głos idzie na Bosaka.
Kredence
Posty: 254
Rejestracja: 22 lip 2012, 16:18

Re: Co tam panie w polityce?

Post autor: Kredence »

zoniek pisze: 6 lut 2020, 19:32

No właśnie mam nieco odmienne zdanie ;) przeciętny wyborca nie zagłosuje na Bosaka bo nie ma żony, dzieci oraz wygląda jak nastolatek.
Naprawdę uważasz, że to z tego powodu ludzie nie będą głosować na Bosaka? Przecież przeciętny wyborca nie ma pojęcia, że Bosak nie ma żony czy dzieci, większość tychże wyborców nawet pewnie nie kojarzy jego twarzy.
Przecież Bosak nawet nie zaistniał specjalnie na polskiej scenie politycznej. Kilka mocnych wystąpień w TV, radiu czy jakiejś debacie nie zmieni tego, że gościu dla przeciętnego kowalskiego jest zwyczajnie anonimowy. Wiedzą, że ktoś taki jest, pewnie kiedyś oglądali/ słyszeli jego wypowiedz i tyle. Fakt, że nie ma żony i dzieci jest tutaj sprawą trzeciorzędną.
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Co tam panie w polityce?

Post autor: Piter »

zoniek pisze: 6 lut 2020, 19:32 @piter
Na końcu posta, który zacytowałeś jest znak zapytania. Dlatego jest to pytanie, a nie twierdzenie.
Przybliż proszę sukcesy polityczne Andrzeja Dudy.
Chciałem, abyś zaprezentował nam sylwetkę Krzysztofa Bosaka i zobacz jak przez te kilka komentarzy od tego odbiegasz, chyba nie wiesz nawet kim jest kandydat twojej partii na prezydenta, tak mi się wydaje, a nawet jestem tego pewien.
zoniek
Posty: 687
Rejestracja: 2 paź 2009, 21:00

Re: Co tam panie w polityce?

Post autor: zoniek »

Kredence pisze: 6 lut 2020, 20:20
Naprawdę uważasz, że to z tego powodu ludzie nie będą głosować na Bosaka? Przecież przeciętny wyborca nie ma pojęcia, że Bosak nie ma żony czy dzieci, większość tychże wyborców nawet pewnie nie kojarzy jego twarzy.
Przecież Bosak nawet nie zaistniał specjalnie na polskiej scenie politycznej. Kilka mocnych wystąpień w TV, radiu czy jakiejś debacie nie zmieni tego, że gościu dla przeciętnego kowalskiego jest zwyczajnie anonimowy. Wiedzą, że ktoś taki jest, pewnie kiedyś oglądali/ słyszeli jego wypowiedz i tyle. Fakt, że nie ma żony i dzieci jest tutaj sprawą trzeciorzędną.
Dlatego jak kampania ruszy z kopyta to usłużne media zaraz oświecą nieoświeconych, że Bosak to bezdzietny kawaler. Jakkolwiek absurdalnymi wytycznymi kieruje się przecietnybwyborca. Zdaje sobie sprawę, że jest bardziej anonimowy od reszty kandydatów, ale na pewno nie jest to zupełna anonimowość bo jednak w radio i tv ostatnio się pojawia dość często (oprócz tvpis oczywiście).

@piter
Na samym początku chciałem żebyś mi wytłumaczył co masz na myśli mówiąc "sukcesy polityczne" bo nie wiem jak się do tego odnieść, ale widać, że sam nie wiesz co chcesz przez to powiedzieć. Dodatkowo chciałem żebyś nam przedstawił sukcesy polityczne Dudy. Poza tym wkleiłem Ci link do świeżego, 10minutowego wywiadu z Bosakiem - jak jesteś zainteresowany poznaniem jego sylwetki to posłuchaj.
Ostatnio zmieniony 6 lut 2020, 20:30 przez zoniek, łącznie zmieniany 1 raz.
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Co tam panie w polityce?

Post autor: Piter »

zoniek pisze: 6 lut 2020, 20:28 Dodatkowo chciałem żebyś nam przedstawił sukcesy polityczne Dudy.
Co masz na myśli mówiąc "sukcesy polityczne"?
zoniek
Posty: 687
Rejestracja: 2 paź 2009, 21:00

Re: Co tam panie w polityce?

Post autor: zoniek »

Piter pisze: 6 lut 2020, 20:29
zoniek pisze: 6 lut 2020, 20:28 Dodatkowo chciałem żebyś nam przedstawił sukcesy polityczne Dudy.
Co masz na myśli mówiąc "sukcesy polityczne"?
Gadka z tobą to jakaś odwrócona Incepcja jest :)

Nie wiesz o jakie sukcesy polityczne ci chodziło w poście wyżej?
SETE
Posty: 493
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00
Lokalizacja: Tychy / Pszczyna

Re: Co tam panie w polityce?

Post autor: SETE »

Sukcesem politycznym może być np rekordowy wynik kandydata do sejmu w swoim okręgu , może być przedstawienie i przepchanie jakiejś dobrej ustawy, która wydatnie wpłynie na funkcjonowanie społeczeństwa, może być tez awans na jakiś fotel ministerialny czy np szefowanie partii politycznej. Patrząc poprzez te „ sukcesy polityczne „ to możliwe , ze z obecnych kandydatów najwiecej ich ma Kosiniak Kamis , co mu trzeba oddać przynajmniej jest szefem swojej partii. W ogóle dla mnie absurdem jest , ze kandydatami na prezydenta nie są naturalni przywódcy swojej partii , możliwe ze wynika to z marginalnej funkcji jaka jest prezydent :/ dla mnie to jest niepojęte

Odnośnie Dudy to osobiście nic do niego nie mam, ale jest po prosty kolejnym przypadkowym prezydentem bez własnego zdania ponieważ nie stoi za nim żadna własna siła polityczna , bo przecież PiS ma go DE facto w 4 literach i traktuje jako zwykłego długopisa-notariusza. Miał chłop tyle szczęścia , ze pozwolili mu być kandydatem na prezydenta , możliwe ze najlepiej ze wszystkich w swojej partii wyglądał, może miał najładniejsza żonę , a może po prostu jako jedyny umiał przemawiać nie czytając z kartki.

Osobiście liczę ze Bosak uzyska 2cyfrowy wynik ale nie łudzę się ze zwycięzca będzie ktoś inny niż Andrzej Duda
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Co tam panie w polityce?

Post autor: Odet »

Piter pisze: 6 lut 2020, 15:33
przedstaw nam zoniek sylwetkę Twojego kandydata na prezydenta RP
Ale po co? i tak masz już swojego kandydata.

Ja nawet nie uważam, że Andrzej Duda jest zły (jeśli wygra to na pewno jego druga kadencja będzie lepsza od pierwszej, bo tak zwykle jest, że w drugiej kadencji będzie mógł sobie pozwolić na więcej wobec środowiska skupionego wokół PiS), ale kandydat Konfederacji jest lepszy.

Kandydat Konfederacji jest zaciekle zwalczany przez środowiska lewicowe, PO i i PiS. To już jest znak, że Bosak jest człowiekiem z poza układów, z innym myśleniem niż pozostali kandydaci.

Bosak wyznaje pewne wartości (i się ich trzyma), wartości wolnościowe i konserwatywne. Szanuje wolę człowieka jakakolwiek by ona nie była.

Nie prowokuje jak Hołownia (filmik z wczoraj o Brzozie)
Nie kłamie jak Biedroń (podpisał umowę ze Słupszczaninami na 2 kadencje i jej nie dotrzymał)
Nie bredzi jak Kidawa-Błońska (o pomocy koleżanek i kolegów z PiS)
Nie zmyśla jak Kosiniak-Kamysz (najpierw podniosę wiek emerytalny, a teraz dam emeryturę bez podatku)

Bosak - a że dorobek mały?? całe moje życie pokazuje, że bez układów (lub urodzenia) nie zostaniesz marszałkiem sejmu, podsekretarzem w ministerstwie, czy celebrytą w tv). Bosak tych układów zapewne nie ma, to i dorobek mały.

Pozdr.
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Co tam panie w polityce?

Post autor: Piter »

Nie będę cytować was, ale gdzie napisałem, że moim kandydatem jest Andrzej Duda? Z tego co mi wiadomo, to Andrzej Duda jest bezpartyjny, ale wy chyba wiecie więcej.
zoniek
Posty: 687
Rejestracja: 2 paź 2009, 21:00

Re: Co tam panie w polityce?

Post autor: zoniek »

Piter pisze: 7 lut 2020, 12:11 Nie będę cytować was, ale gdzie napisałem, że moim kandydatem jest Andrzej Duda? Z tego co mi wiadomo, to Andrzej Duda jest bezpartyjny, ale wy chyba wiecie więcej.
Ten moment gdy nie wiesz czy śmiać się czy płakać...
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Co tam panie w polityce?

Post autor: Mora »

zoniek pisze: 7 lut 2020, 12:19
Piter pisze: 7 lut 2020, 12:11 Nie będę cytować was, ale gdzie napisałem, że moim kandydatem jest Andrzej Duda? Z tego co mi wiadomo, to Andrzej Duda jest bezpartyjny, ale wy chyba wiecie więcej.
Ten moment gdy nie wiesz czy śmiać się czy płakać...
Proponuję olewać tego trolla :)

Ta cała Kidawa-Błońska to jakiś żart platfusów, nie da się jej słuchać. Notariusz PiSu wygra w pierwszej turze, zdziwię się, jeśli będzie dogrywka. Mój wybór 10 maja jest prosty - głos na Bosaka.
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Co tam panie w polityce?

Post autor: Piter »

Mora pisze: 7 lut 2020, 12:42
zoniek pisze: 7 lut 2020, 12:19
Piter pisze: 7 lut 2020, 12:11 Nie będę cytować was, ale gdzie napisałem, że moim kandydatem jest Andrzej Duda? Z tego co mi wiadomo, to Andrzej Duda jest bezpartyjny, ale wy chyba wiecie więcej.
Ten moment gdy nie wiesz czy śmiać się czy płakać...
Proponuję olewać tego trolla :)

Ta cała Kidawa-Błońska to jakiś żart platfusów, nie da się jej słuchać. Notariusz PiSu wygra w pierwszej turze, zdziwię się, jeśli będzie dogrywka. Mój wybór 10 maja jest prosty - głos na Bosaka.
10 maja głosujesz na Bosaka i może jakieś argumenty, tak samo zoniek? Bo na razie to stwierdziliście, że jestem trollem, gdzie nic nie udowodniliście.
https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5EC87DD3
SETE
Posty: 493
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00
Lokalizacja: Tychy / Pszczyna

Re: Co tam panie w polityce?

Post autor: SETE »

Racje masz Odet , Bosak mam wrażenie jest wręcz przemilczany w „publicznej” tv , słaby czas antenowy również w innych stacjach głównego nurtu.
Mnie zastanawia , bo z kim ze znajomych nie rozmawiam to każdy mówi ze ten Bosak madrze mówi itd a potem sondaż ciach 4 % ( ok zakładam ze niedoszacowany ) ale jednak chyba ta grupa ludzi realnie , samodzielnie myślących dalej jest zbyt mała i mam wrażenie ze szybko się to nie zmieni :/
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Co tam panie w polityce?

Post autor: Odet »

Świadomy wyborca o poglądach wolnościowych zagłosuje na Bosaka.
Tłuszcza jednak nie jest świadoma i głosuje tak jak jej powiedzą w telewizorze, czyli byleby nie wygrał PiSior Duda (wyznawcy PO, widzowie tvn), byleby nie wygrała Kidawa-Błońska (fanatycy PiS, widzowie tvp).
Demokracja :)
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Co tam panie w polityce?

Post autor: Odet »

PS.
Znudzeni wojenką PiS-PO oddadzą głos na Hołownie (to produkt tvn, ale ładnie zapakowany, więc ktos się nabierze),
geje, ekoszajbusy (czyli ta cała nietolerancyjna dla mnie faszystowska młodzież: vaganie i vegetarianie) oddadzą głos na Biedronia,
trochę mieszkańców wsi + trochę inteligencji liczącej na koniec wojny na górze odda głos na Kosiniak-Kamysza.

Tak to się przedstawia.

Pozdr.
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Co tam panie w polityce?

Post autor: Piter »

Piękna propaganda Odet aż się uśmiałem.
Świadomy wyborca bez zębów, w koszulce patriotycznej, bez pracy, wielokrotnie zatrzymywany przez organy ścigania, nawet z wyrokami za kradzież/pobicie/narkotyki, bardzo nietolerancyjny, z wykształceniem zawodowym/podstawowym, czerpiący z socjalu garściami zagłosuje na Bosaka.
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Co tam panie w polityce?

Post autor: Piter »

Naszło mnie na szybkie niedzielne przemyślenia, z racji tego, że planuję odwiedzić wiele egzotycznych miejsc i krajów na całym świecie postanowiłem przeliczyć ile euro mogliśmy kupić w sierpniu za najniższą krajową (brutto), a ile na dzień dzisiejszy.

28 sierpnia 2019 za najniższą mogliśmy kupić 512 euro
16 lutego 2020 za najniższą możemy kupić 614 euro
A to wszystko dzięki agresywnej polityce partii rządzącej, wzrost minimalnych zarobków i umocnienie się polskiej złotówki na rynku walut. To mi się podoba.
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Co tam panie w polityce?

Post autor: Piekarz »

Piter pisze: 16 lut 2020, 10:59 Naszło mnie na szybkie niedzielne przemyślenia, z racji tego, że planuję odwiedzić wiele egzotycznych miejsc i krajów na całym świecie postanowiłem przeliczyć ile euro mogliśmy kupić w sierpniu za najniższą krajową (brutto), a ile na dzień dzisiejszy.

28 sierpnia 2019 za najniższą mogliśmy kupić 512 euro
16 lutego 2020 za najniższą możemy kupić 614 euro
A to wszystko dzięki agresywnej polityce partii rządzącej, wzrost minimalnych zarobków i umocnienie się polskiej złotówki na rynku walut. To mi się podoba.
Ale co, zarabiasz najniższą krajową że Cię to tak cieszy? Bo jeśli nie, to w kontekście Twoich ambitnych planów podróżniczych raczej powinno Cię to martwić.
SETE
Posty: 493
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00
Lokalizacja: Tychy / Pszczyna

Re: Co tam panie w polityce?

Post autor: SETE »

@Piter Twoje wyliczenia się zgadzają ale w tylko jednym przypadku , tzn takim ze nie kupujesz jedzenia, nie płacisz za mieszkanie , nie używasz prądu , gazu , wody oraz nie płacisz za wywoz nieczystosci. W innym przypadku w portfelu mimo zwiększenia pensji zostaje Ci mniej pieniędzy niż jeszcze kilka lat temu i przez to kupisz odpowiednio mniej euro :)
Woo-cash
Posty: 1806
Rejestracja: 1 gru 2005, 18:39
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Re: Co tam panie w polityce?

Post autor: Woo-cash »

SETE pisze: 17 lut 2020, 01:04 @Piter Twoje wyliczenia się zgadzają ale w tylko jednym przypadku , tzn takim ze nie kupujesz jedzenia, nie płacisz za mieszkanie , nie używasz prądu , gazu , wody oraz nie płacisz za wywoz nieczystosci. W innym przypadku w portfelu mimo zwiększenia pensji zostaje Ci mniej pieniędzy niż jeszcze kilka lat temu i przez to kupisz odpowiednio mniej euro :)
Amen.
Szkoda tylko że europejskie ceny na półkach sklepowych nie idą w parze z zarobkami.
Cóż z tego że możemy kupić ileś tam ojro skoro dalej pod względem płacy plasujemy się w ciemnej dupie Europy.
emika
Posty: 178
Rejestracja: 28 wrz 2011, 18:02

Re: Co tam panie w polityce?

Post autor: emika »

Piter kiedyś miałem Cię za rozsądnego chłopaczka z jakimiś perspektywami. Teraz jednak stwierdzam, że jesteś upośledzony. Pozdr.

A propos. Karol pewnie płacze jak to czyta.
Claudio
Posty: 512
Rejestracja: 13 cze 2008, 19:31

Re: Co tam panie w polityce?

Post autor: Claudio »

SETE pisze: 17 lut 2020, 01:04 @Piter Twoje wyliczenia się zgadzają ale w tylko jednym przypadku , tzn takim ze nie kupujesz jedzenia, nie płacisz za mieszkanie , nie używasz prądu , gazu , wody oraz nie płacisz za wywoz nieczystosci. W innym przypadku w portfelu mimo zwiększenia pensji zostaje Ci mniej pieniędzy niż jeszcze kilka lat temu i przez to kupisz odpowiednio mniej euro :)
Jeszcze nie widziałem, by ceny za te usługi cały czas malały ;) Czasami się zdarzy, że trochę stanieje, by zaraz ostro pójść w górę i tak niestety jest w całej UE.
Zawsze rosły i niestety będą rosnąć.
Polityka to obiecanki i niestety nie ma w Polsce partii, która gwarantowałaby nam życie zbliżone do najbardziej rozwiniętych krajów zachodnich.
Faktem jest, że jest drożej, ale tak jest w całej UE. Za PO drożało, za PIS drożeje. Ciężko znaleźć złoty środek w kraju w którym każdy zamiast myśleć o rozwoju zastanawia się jaki kąsek dla siebie przygarnąć.
SETE
Posty: 493
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00
Lokalizacja: Tychy / Pszczyna

Re: Co tam panie w polityce?

Post autor: SETE »

@Claudio tutaj zgoda ze podwyżki zawsze były , ale nie wiem jak Ty ale ja mam pogląd co miesiąc na każda z tych opłat i tak od tego roku np wywóz śmieci - podwyżka + 145 % :) , prąd - podwyżka + 18 % , np składka ZUS - podwyżka 10 % ( podwyżka w ciągu 5 lat ok 45 % ) . Nie chce mi się wszystkiego pisać ale o jeszcze jednym , ważnym mianowicie Inflacja , ponad 4 % i ciagle rośnie , najwyższa od kilkunastu lat w PL, najwyższa obecnie w UE.
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Co tam panie w polityce?

Post autor: Odet »

Filmik poniżej dla kolegi Piekarza.
Pytałeś kiedyś o mojego kandydata Sośnierza, jaki jest.

Ano taki:
https://www.facebook.com/KONFEDERACJA20 ... 975539248/

Pozdr.
ODPOWIEDZ