Koronawirus

Czyli wszystko i nic :) Rozmowa o wszystkim i o wszystkich :)
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Koronawirus

Post autor: Orzeu »

Stachoo pisze: 17 mar 2020, 11:37 Angole w Cardiff organizują koncerty na ileś dziesiąt tysięcy osób, więc oni to stan umysłu.

U nas za to kolejki moherów na pocztach. Poczta donosi, że najwięcej zakupów to... kartki świąteczne.
Manchester w sobotę, koncert Stereophonics.

Obrazek


kwestia godzin, może dni i Angole też zmiękną
Kusy
Posty: 1403
Rejestracja: 4 wrz 2007, 15:07

Re: Koronawirus

Post autor: Kusy »

Orzeu pisze: 17 mar 2020, 11:58
Stachoo pisze: 17 mar 2020, 11:37 Angole w Cardiff organizują koncerty na ileś dziesiąt tysięcy osób, więc oni to stan umysłu.

U nas za to kolejki moherów na pocztach. Poczta donosi, że najwięcej zakupów to... kartki świąteczne.
Manchester w sobotę, koncert Stereophonics.

Obrazek


kwestia godzin, może dni i Angole też zmiękną
Zmiękną na pewno, bo niedługo będą jak Italia.
Klinsi64
Posty: 945
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Koronawirus

Post autor: Klinsi64 »

najwięcej przypadków w łódzkim,kusy zacznij się myć wreszcie
Kusy
Posty: 1403
Rejestracja: 4 wrz 2007, 15:07

Re: Koronawirus

Post autor: Kusy »

Klinsi64 pisze: 17 mar 2020, 12:40 najwięcej przypadków w łódzkim,kusy zacznij się myć wreszcie
województwo mazowieckie ma najwięcej 38 przypadków. Przypadek? Nie sądzę.
Dzonyy
Posty: 2024
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:05

Re: Koronawirus

Post autor: Dzonyy »

We wloszech dzisiaj 3,5k nowych przypadkow i 350 zgonów.
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Koronawirus

Post autor: Piekarz »

Stachoo pisze: 17 mar 2020, 11:37 U nas za to kolejki moherów na pocztach. Poczta donosi, że najwięcej zakupów to... kartki świąteczne.
Byłem wczoraj na zakupach w znanym z wysokich standardów wszystkiego sklepie spożywczym, gdzie pracownicy zostali wyposażeni w przyłbice ochronne a la dentysta/ortodonta, a na wejściu każdy klient jest zobowiązany do wzięcia i założenia foliowych rękawiczek a la stacja benzynowa. Nie uszedłem paru metrów, zaszedłem za róg, a tam jakaś stara sraka już bez rękawiczek wybiera gruszkę życia, maca każdą, ogląda i wyrzuca z powrotem do przegródki. Skończyła wybierać, wzięła jedną, idzie do następnej przegródki i to samo. Scena jak z najbardziej przejaskrawionych internetowych gównoopowiastek, a jednak to prawda. Ile takich okazów w całym kraju odgrywa swoje show w ciągu danej minuty, można się tylko domyślać, a trzeba jeszcze dołożyć do tego staruchy niepotrafiące chociaż jednej niedzieli usiedzieć na dupie przed telewizorem i raźno zapierdalające na mszę. Jestem człowiekiem pełnym empatii i wiem że nie przemawia przeze mnie w tym momencie mądrość i głęboki humanizm, ale jak sobie pomyślę, że w imię bezskutecznej walki o życie między innymi dla takiego mentalnego robactwa umieszczamy gospodarkę i tym samym każdego z nas w czarnej dupie, to narasta we mnie frustracja i nic nie poradzę.
maniekfci
Posty: 688
Rejestracja: 22 sie 2011, 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: maniekfci »

No ja te stare kurestwo bym prądem jebał raczej
Jaszczu91
Posty: 1733
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: Koronawirus

Post autor: Jaszczu91 »

ZUS już zaciera ręce.
Młodzi ludzie mają większą świadomość społeczną i potrafią się przystosować ale stare mohery z racji swoich przyzwyczajeń nie zmienią znacząco swojego trybu życia i zapłacą za to najwyższa cenę.
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Koronawirus

Post autor: Stachoo »

W Poznaniu place zabaw, otwarte siłownie przy placach zabaw i boiska są oficjalnie zamknięte.

Przed chwilą byłem na spacerze porannym, a po drodze na otwartych siłowniach kto? A no Mohery...około 3 sztuk.

Nie należę do ludzi, którzy życzą komuś złego, ale może ten wirus doprowadzi do długo wyczekiwanej w Polsce zamianie pokoleń i te wszystkie moherowe, komunistyczne motłochy odejdą w pamięć. Przykre, ale sami sobie na siebie taki los ściągają.

Jestem niesamowicie rozjuszony. To ja kur...nie mogę chodzić na rozmowy o pracę, bo firmy odwołują spotkania, bo jest "kwarantanna" po to by uchronić między innymi starsze osoby od zagrożenia, a te kur...spacerują sobie po placówkach pocztowych, sklepach budowlanych, otwartych siłowniach i wszędzie tam, gdzie rozsądni, młodzi ludzie nie chodzą.
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Koronawirus

Post autor: Odet »

Moja Babcia, w tym roku 92 lata, od tygodnia jest sama w domu (wcześniej była u moich rodziców). Moja siostra zawiozła jej artykuły, to zostawiła pod drzwiami, zeszła na podwórko i zadzwoniła kom, żeby Babcia sobie otworzyła drzwi i sobie paczkę wzięła.

Tymczasem, każdy pewnie widział na fejsie foty z Chorzowa spod Kauflanda z soboty godz 7, same mochery w kolejce przed zamkniętym jeszcze sklepem...

U mnie w pracy: dziś nie przyszła koleżanka, ma domową kwarantanne, okazało się że jej syn pracuje z chłopakiem, któremu wczoraj zdiagnozowano covid19.

Ehhhh

Pozdr.
KoBa
Posty: 517
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Koronawirus

Post autor: KoBa »

Napisałbym, że włos się jeży po przeczytaniu posta Piekarza, gdyby nie fakt, że totalnie mnie to nie zdziwiło. Takie zachowanie to norma wśród tego pokolenia syfiarzy i niestety nie mam tu na myśli najbardziej zaawansowanej wiekowo grupy. Każdy, kto choć raz miał wątpliwą przyjemność korzystania z publicznej toalety może sobie zadać pytanie, czy ktoś, kto potrafi osrać kibel i tak go zostawić, czy też wyjść z szalety i uderzać prosto na sklepy bez uprzedniego mycia rąk aby na pewno będzie ubierał rękawiczki ochronne, lub tez kichał wyłącznie w przyszykowaną w zanadrzu chusteczkę.
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Koronawirus

Post autor: Piter »

Piekarz pisze: 17 mar 2020, 20:02
Stachoo pisze: 17 mar 2020, 11:37 U nas za to kolejki moherów na pocztach. Poczta donosi, że najwięcej zakupów to... kartki świąteczne.
Byłem wczoraj na zakupach w znanym z wysokich standardów wszystkiego sklepie spożywczym, gdzie pracownicy zostali wyposażeni w przyłbice ochronne a la dentysta/ortodonta, a na wejściu każdy klient jest zobowiązany do wzięcia i założenia foliowych rękawiczek a la stacja benzynowa. Nie uszedłem paru metrów, zaszedłem za róg, a tam jakaś stara sraka już bez rękawiczek wybiera gruszkę życia, maca każdą, ogląda i wyrzuca z powrotem do przegródki. Skończyła wybierać, wzięła jedną, idzie do następnej przegródki i to samo. Scena jak z najbardziej przejaskrawionych internetowych gównoopowiastek, a jednak to prawda. Ile takich okazów w całym kraju odgrywa swoje show w ciągu danej minuty, można się tylko domyślać, a trzeba jeszcze dołożyć do tego staruchy niepotrafiące chociaż jednej niedzieli usiedzieć na dupie przed telewizorem i raźno zapierdalające na mszę. Jestem człowiekiem pełnym empatii i wiem że nie przemawia przeze mnie w tym momencie mądrość i głęboki humanizm, ale jak sobie pomyślę, że w imię bezskutecznej walki o życie między innymi dla takiego mentalnego robactwa umieszczamy gospodarkę i tym samym każdego z nas w czarnej dupie, to narasta we mnie frustracja i nic nie poradzę.
no to wezmą i zdechną proste, u mnie babcia wie że ma w domu siedzieć i siedzi
Dzonyy
Posty: 2024
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:05

Re: Koronawirus

Post autor: Dzonyy »

We Włoszech dzisiaj ponad 5k nowych przypadków i 426 zgonów. Już wyprzedzili chińczyków w ilości trupów. Ciekawe ile jeszcze to potrwa.
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Koronawirus

Post autor: Piter »

miko pisze: 28 lut 2020, 00:12 Przecież to jest DEBILOWIRUS.
amen :lol:
Adriano_forever
Posty: 1280
Rejestracja: 18 mar 2009, 20:57
Lokalizacja: Krasnystaw mlekiem płynący

Re: Koronawirus

Post autor: Adriano_forever »

Piter pisze: 19 mar 2020, 20:59
miko pisze: 28 lut 2020, 00:12 Przecież to jest DEBILOWIRUS.
amen :lol:
Niepodważany argument. Czekamy aż użytkownik miko ponownie wypowie się w tym temacie. Z niecierpliwością czekamy!

Statystyki już teraz pokazują, że Włosi sobie nie poradzili i nie radzą. Wyższa statystyka zgonów we Włoszech niż w Chinach (nie wiadomo jak bardzo zakłamane są staty w państwie środka) pokazała jak zacofany jest ten włoski kraj. Lecz tutaj pojawia się pytanie. Czy kraj, który jest w kryzysie od dekady mógł sobie poradzić w stanie kryzysowym? No nie wydaje mi się.
Woo-cash
Posty: 1806
Rejestracja: 1 gru 2005, 18:39
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Re: Koronawirus

Post autor: Woo-cash »

Trup się ściele gęsto to fakt. Ale z drugiej strony nie stosowanie się do zaleceń oraz wiek robi robotę.
Można się śmiać z Chinczyków ze propaganda i w ogóle ale tam jest dyscyplina i nie ma gadania.
Europa jest nieodpowiedzialna. Za nic sobie mają instrukcję do których mają się stosować. Ostrzegawczy w powietrze druga w łeb więc wtedy przynajmniej byla by pewność ze dotarlo do mózgu.
Lopez
Posty: 374
Rejestracja: 8 gru 2010, 13:17

Re: Koronawirus

Post autor: Lopez »

mastersnake pisze: 20 mar 2020, 01:19 Trup się ściele gęsto to fakt. Ale z drugiej strony nie stosowanie się do zaleceń oraz wiek robi robotę.
Można się śmiać z Chinczyków ze propaganda i w ogóle ale tam jest dyscyplina i nie ma gadania.
Europa jest nieodpowiedzialna. Za nic sobie mają instrukcję do których mają się stosować. Ostrzegawczy w powietrze druga w łeb więc wtedy przynajmniej byla by pewność ze dotarlo do mózgu.
Nikt się nie śmiał z Chin w czasie trwania u nich epidemii. Europa jakby była równie zdyscyplinowana co Chińczycy, to nie byłoby tylu ofiar i zarażonych. Mieli czas,żeby wyciągnąć lekcje od Azjatów, ale nie chcąc ograniczyć wolności swoich obywateli woleli czekać, aż będzie za późno. Długo będą ponosić konsekwencje swoich czynów.
mario1908
Posty: 27
Rejestracja: 21 sty 2007, 13:26
Lokalizacja: ZeBrZyDoWiCe

Re: Koronawirus

Post autor: mario1908 »

Chinczycy Chinczykami ,a co w Europie sie dzieje kazdy kraj ostro reaguje jedni wczesniej jedni pozniej a u nas. Pierdola zdrowie zycie ludzkie. pinokio z rudym i dlugopisem pieprza te swoje regulki mamiac ciemny lud. Licza sie tylko wybory ,bo jak nie teraz ostatkiem klamstw nie wygraja to po pandemi sami wiedza ze nie spelnia tych swoich cacanek. Wg mnie najlepiej reaguja Czesi szybko ostro i u nich to najszybciej minie.
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Koronawirus

Post autor: Stachoo »

mario1908 pisze: 20 mar 2020, 16:06 Chinczycy Chinczykami ,a co w Europie sie dzieje kazdy kraj ostro reaguje jedni wczesniej jedni pozniej a u nas. Pierdola zdrowie zycie ludzkie. pinokio z rudym i dlugopisem pieprza te swoje regulki mamiac ciemny lud. Licza sie tylko wybory ,bo jak nie teraz ostatkiem klamstw nie wygraja to po pandemi sami wiedza ze nie spelnia tych swoich cacanek. Wg mnie najlepiej reaguja Czesi szybko ostro i u nich to najszybciej minie.
Szczerze to mam w dupie polski rząd, nie trawie go niesamowicie, ale piszesz takie pierdoły, że głowa mała.

Decyzje w Polsce podejmowane były o kilka kroków szybciej niż w większości Państw europejskich.

Niemcy - 12 tys zakażonych, a dopiero teraz zamknęli galerie handlowe, gdzie my zamknęliśmy je mają niecałe 100 przypadków.

To samo granice. My już mamy je zamknięte od 5 dni przy 350 przypadkach. Niemcy nie zamknęły granic do tej pory. Mam wymieniać dalej? Place zabaw, szkoły również pozamykane. Jeszcze dalej? Przemyśl to co piszesz i najpierw przeanalizuj to, jak wygląda sytuacja w innych Państwach, a dopiero później wjeżdżaj na zachowanie Polski w kontekście wirusa.

Jedyną i wielką ujmą jest fakt, że nadal nie podjęli decyzji o przeniesieniu wyborów prezydenckich na późniejszy okres.
Lopez
Posty: 374
Rejestracja: 8 gru 2010, 13:17

Re: Koronawirus

Post autor: Lopez »

mario1908 pisze: 20 mar 2020, 16:06 Chinczycy Chinczykami ,a co w Europie sie dzieje kazdy kraj ostro reaguje jedni wczesniej jedni pozniej a u nas. Pierdola zdrowie zycie ludzkie. pinokio z rudym i dlugopisem pieprza te swoje regulki mamiac ciemny lud. Licza sie tylko wybory ,bo jak nie teraz ostatkiem klamstw nie wygraja to po pandemi sami wiedza ze nie spelnia tych swoich cacanek. Wg mnie najlepiej reaguja Czesi szybko ostro i u nich to najszybciej minie.
Ktoś tu właśnie zarobił 60 groszy.
Adriano_forever
Posty: 1280
Rejestracja: 18 mar 2009, 20:57
Lokalizacja: Krasnystaw mlekiem płynący

Re: Koronawirus

Post autor: Adriano_forever »

Stacho już od dobrych kilku dni granice polsko niemiecka przekroczysz tylko wtedy kiedy masz umowę o pracę w niemczech wlasnie. Inaczej out i cofka do Polski.
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Koronawirus

Post autor: Stachoo »

Adriano_forever pisze: 20 mar 2020, 16:36 Stacho już od dobrych kilku dni granice polsko niemiecka przekroczysz tylko wtedy kiedy masz umowę o pracę w niemczech wlasnie. Inaczej out i cofka do Polski.
ok, zmylił mnie fakt, że mój brat jechał do DE, ale tak jak napisałeś, ma umowę o pracę.
mario1908
Posty: 27
Rejestracja: 21 sty 2007, 13:26
Lokalizacja: ZeBrZyDoWiCe

Re: Koronawirus

Post autor: mario1908 »

Stacho no wlasnie, przanalizuj sytuacje innych Panstw jakie radykalne kroki podejmuja, u nas dla picu 'zamkneli granice' i co dalej konkrety? Te oficjalne statystyki to sobie mozesz w buty wsadzic co gdzie ilu jest zarazonych i na kwarantannie...
Konkrety ,stanowcza reakcja wladz jak w wielu krajach powinna zostac podjeta. Polsrodki jakie mamy obecnie niewystarczaja i nim mi odpiszesz cokolwiek, zrob dokladna analize nakazow w krajach europejskich i porownaj do naszych. Wyborow nie bedzie w maju ,a upor rzadzacych i kazdy dzien zwloki dziala na nasza wasza korzysc haha
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Koronawirus

Post autor: Stachoo »

Nie widzę większych kroków w innych Państwach. Poza Włochami, gdzie każdy ma zakaz opuszczania domu. I nic nowego nie napisałeś, niż to, co w pierwszym komentarzu.

Czego ty oczekujesz, że mają zrobić, bo jak na razie to zero konkretów podałeś, tylko się purtasz do uch działań.
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Koronawirus

Post autor: Piter »

przepełnione kostnice w północnych Włoszech, #grypagroźniejsza :lol:
Lopez
Posty: 374
Rejestracja: 8 gru 2010, 13:17

Re: Koronawirus

Post autor: Lopez »

Chciałbym żeby wzorem Francji w Polsce można było wychodzić tylko do sklepów, pracy i aptek. Jeśli nie to mandat. Skończyłyby się spacerki, grille i piwka w parku.
Woo-cash
Posty: 1806
Rejestracja: 1 gru 2005, 18:39
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Re: Koronawirus

Post autor: Woo-cash »

Kolega może miał na myśli wprowadzanie stanu wojennego godziny policyjnej i przepustki do sklepu raz w tygodniu.
Kujon
Posty: 1192
Rejestracja: 19 sty 2004, 17:19
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Koronawirus

Post autor: Kujon »

mastersnake pisze: 21 mar 2020, 01:18 Kolega może miał na myśli wprowadzanie stanu wojennego godziny policyjnej i przepustki do sklepu raz w tygodniu.
Kolega wie w jakim stanie jest nasza służba zdrowia i że tego nie udźwignie na taką skalę jak mają Włosi
mario1908
Posty: 27
Rejestracja: 21 sty 2007, 13:26
Lokalizacja: ZeBrZyDoWiCe

Re: Koronawirus

Post autor: mario1908 »

Stasiu to po co sie udzielasz skoro nie sprawdziles jak inne panstwa reaguja. Miales to zrobic nim sie odezwiesz bezsensu poraz kolejny. Dowiedz sie jak dzialaja np Czesi i sie zglos a nie smec ogolow. To nie jest grypka i nie wziela sie wczoraj dlatego trzeba stanowczych dzialan ,a nie takich polsrodkow jakie nasze wladze podejmuja. Pozamykac co sie da zakazy narzucic bo ludzie laza i sami robia innym krzywde.Czaisz czy Ci to drukowanymy napisac?
KoBa
Posty: 517
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Koronawirus

Post autor: KoBa »

mario1908 pisze: 21 mar 2020, 02:54 Stasiu to po co sie udzielasz skoro nie sprawdziles jak inne panstwa reaguja. Miales to zrobic nim sie odezwiesz bezsensu poraz kolejny. Dowiedz sie jak dzialaja np Czesi i sie zglos a nie smec ogolow. To nie jest grypka i nie wziela sie wczoraj dlatego trzeba stanowczych dzialan ,a nie takich polsrodkow jakie nasze wladze podejmuja. Pozamykac co sie da zakazy narzucic bo ludzie laza i sami robia innym krzywde.Czaisz czy Ci to drukowanymy napisac?
Nie za bardzo Cię rozumiem, wydaje mi się, że wg Ciebie to jest zero-jedynkowe - można postępować właściwie albo źle. Nikt nie próbuje Cię przekonać, że Polska jest niedoścignionym wzorem zachowań w czasie pandemii jak Korea Południowa czy Singapur, ale na szerokim spektrum różnych zachowań światowych rządów nasz nie wypada źle.
ODPOWIEDZ