Co tam panie w polityce?

Czyli wszystko i nic :) Rozmowa o wszystkim i o wszystkich :)
forzaragazzi
Posty: 522
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:34

Re: Co tam panie w polityce?

Post autor: forzaragazzi »

Claudio pisze: 17 lut 2020, 08:43 Jeszcze nie widziałem, by ceny za te usługi cały czas malały ;) Czasami się zdarzy, że trochę stanieje, by zaraz ostro pójść w górę i tak niestety jest w całej UE.
Zawsze rosły i niestety będą rosnąć.
Polityka to obiecanki i niestety nie ma w Polsce partii, która gwarantowałaby nam życie zbliżone do najbardziej rozwiniętych krajów zachodnich.
Faktem jest, że jest drożej, ale tak jest w całej UE. Za PO drożało, za PIS drożeje. Ciężko znaleźć złoty środek w kraju w którym każdy zamiast myśleć o rozwoju zastanawia się jaki kąsek dla siebie przygarnąć.
Zjawiskiem naturalnym w gospodarce, dzięki postępowi technologicznemu, jest deflacja. Tak było w XIX wieku. Jeżeli jest inaczej to przez kreację i dodruk pieniądza bez pokrycia, a także coraz wyższe opodatkowanie. Podatki są przerzucalne i na końcu zawsze płaci konsument czyli klient w sklepie.
Nawet w Polsce w latach 2013 - 2016 ceny realnie spadły. Czy wpłynęło to negatywnie na gospodarkę? Przeciwnie.
Zgadzam się że nie ma w Polsce partii, która gwarantowałaby nam życie zbliżone do najbardziej rozwiniętych krajów zachodnich, ale są w Polsce partie (UPR, KNP, KORWIN, Partia Libertariańska) które mówią, że przy odpowiednich wolnościowych przepisach prawa, niskim opodatkowaniu i przede wszystkim ciężkiej pracy istniałaby realna szansa dogonienia krajów zachodnich.
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Co tam panie w polityce?

Post autor: Piter »

Wzrost zaliczają małe sklepy, Ci najmniejsi zaczynają odżywać, zupełnie tak jak zapowiedział PiS.
W dodatku ludzie wracają zza granicy. Wielkie brawa dla partii rządzącej.
#pis #pis2020 #dudamusisz #wybory2020 #przecieżto #debilowirus
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Co tam panie w polityce?

Post autor: Stachoo »

Piter pisze: 29 mar 2020, 19:33 Wielkie brawa dla partii rządzącej.
#pis #pis2020 #dudamusisz #wybory2020 #przecieżto #debilowirus
Przemilczmy to lepiej...
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Co tam panie w polityce?

Post autor: Piter »

Stachoo pisze: 29 mar 2020, 20:22
Piter pisze: 29 mar 2020, 19:33 Wielkie brawa dla partii rządzącej.
#pis #pis2020 #dudamusisz #wybory2020 #przecieżto #debilowirus
Przemilczmy to lepiej...
To po co dodajesz komentarz skoro wolisz milczeć? :lol:
Wybraniec
Posty: 1487
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:39

Re: Co tam panie w polityce?

Post autor: Wybraniec »

Stanisław Zoltek to mój kandydat. swój chłop. Nie pierdoli jak jakiś profesor. A kidawa to sporo kutasów musiała ssać bo to niemożliwe żeby takie zero zaszło tak daleko
forzaragazzi
Posty: 522
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:34

Re: Co tam panie w polityce?

Post autor: forzaragazzi »

To naturalne jeżeli ktoś jest konserwatywnym wolnościowcem to do Żółtka mu najbliżej. Natomiast dla dobra ruchu wolnościowego oczywiście lepiej zagłosować na Krzysztofa Bosaka.
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Co tam panie w polityce?

Post autor: Stachoo »

-Stefan pisze: 7 maja 2020, 21:09 Rzadko pisze, raczej czytam. Ale chcialem zie zapytac jak sie kolega Piter, rozumiem popierajacy Andrzeja Dude i PIS, czuje sie z tym ze nie bedzie wyborow teraz. Bez podatawy prawnej, bez podania powodu, ot tak sobie ktos zdecydowal.

Chetnie poznam zdanie!

Pozdrawiamf
Ważne, że nieważne jest to co dla każdego było ważne, bo pis uznał za nieważne to co dla innych było ważne i się nie odbyło :P

Ahhh ten Andrzej Duda, jakby przełożyli wybory o rok, to by mu się dupa paliła, a kaczor by kilka jajek chyba zniósł ze strachu przed sromotną porażką. Kombinatorzy przebrzydli.
Kuba1986
Posty: 1
Rejestracja: 12 maja 2020, 13:18

Re: Co tam panie w polityce?

Post autor: Kuba1986 »

-Stefan pisze: 7 maja 2020, 21:09 Rzadko pisze, raczej czytam. Ale chcialem zie zapytac jak sie kolega Piter, rozumiem popierajacy Andrzeja Dude i PIS, czuje sie z tym ze nie bedzie wyborow teraz. Bez podatawy prawnej, bez podania powodu, ot tak sobie ktos zdecydowal.

Chetnie poznam zdanie!

Pozdrawiamf
Hej. Chciałem tylko pozdrowic admina, który mnie zbanował za najzywklejsze w świecie pytanie do innego forumowicza, bez bluzg, bez zlych intencji. Po prostu chcialem poznac zdanie człowieka o innych poglądach, których w gronie znajomych / rodziny nie mam za dużo (stad chec dyskusji i poznania).

Szkoda, ze nie daliscie sie koledze wypowiedziec w sensowny sposob.

Btw - nie banujcie po raz drugi, lubie sobie czasami wejsc poczytac info i opinie o Interze.

Pozdr
Dzonyy
Posty: 2024
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:05

Re: Co tam panie w polityce?

Post autor: Dzonyy »

Kuba1986 pisze: 12 maja 2020, 13:27
-Stefan pisze: 7 maja 2020, 21:09 Rzadko pisze, raczej czytam. Ale chcialem zie zapytac jak sie kolega Piter, rozumiem popierajacy Andrzeja Dude i PIS, czuje sie z tym ze nie bedzie wyborow teraz. Bez podatawy prawnej, bez podania powodu, ot tak sobie ktos zdecydowal.

Chetnie poznam zdanie!

Pozdrawiamf
Hej. Chciałem tylko pozdrowic admina, który mnie zbanował za najzywklejsze w świecie pytanie do innego forumowicza, bez bluzg, bez zlych intencji. Po prostu chcialem poznac zdanie człowieka o innych poglądach, których w gronie znajomych / rodziny nie mam za dużo (stad chec dyskusji i poznania).

Szkoda, ze nie daliscie sie koledze wypowiedziec w sensowny sposob.

Btw - nie banujcie po raz drugi, lubie sobie czasami wejsc poczytac info i opinie o Interze.

Pozdr
Dobrze Panie, Generale Zoniek Keinoz.
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Co tam panie w polityce?

Post autor: Piter »

Trzaskowski - Oxford, doktorat
vs
Bosak - olimpiada ekonomiczna w liceum (udział)

Wybierajcie mądrze Interiści.
Saff
Posty: 355
Rejestracja: 14 lut 2009, 11:35
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Co tam panie w polityce?

Post autor: Saff »

Maski z Chin, dostarczone do Polski największym samolotem świata, nie spełniają norm bezpieczeństwa — potwierdziło badanie na zlecenie Ministerstwa Zdrowia.
Grunt, że teraz rządzą nami wykształceni ludzie.
Chwalmy Słońce.
Woo-cash
Posty: 1806
Rejestracja: 1 gru 2005, 18:39
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Re: Co tam panie w polityce?

Post autor: Woo-cash »

Piter pisze: 18 maja 2020, 14:55 Trzaskowski - Oxford, doktorat
vs
Bosak - olimpiada ekonomiczna w liceum (udział)

Wybierajcie mądrze Interiści.
Gdyby Czaskowski skończył Oksford Kembridż i Harvard razem wzięte to i tak ten chłoptaś od szkolnej olimpiady go połknie przetrawi i wysra.

Kto sie kurwą urodził kanarkiem nie zdechnie.
Wybraniec
Posty: 1487
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:39

Re: Co tam panie w polityce?

Post autor: Wybraniec »

W obecnej sytuacji z całą pewnością swój głos w wyborach oddam na Pana Rafała Trzaskowskiego.
Yascarr
Posty: 376
Rejestracja: 22 paź 2011, 16:39

Re: Co tam panie w polityce?

Post autor: Yascarr »

Trzaskowski z partii histeryków, wariatów i zwyczajnych głupków. Do tego zwolennik kolorowych, czyli ludzi dumnych ze swojej orientacji seksualnej XD Jakby ktoś komuś do łóżka zaglądał i kogokolwiek to interesowało. NIE.

Duda no to wiadomo - długopis Jarosława. Człowiek bez własnego zdania. Głosować na niego to tak jakby wcale nie głosować. Nie.

Bosak to żaden wolnościowiec, obstawiam że skończy jak Andruszkiewicz za parę lat. Do tego odpychający wizerunek i ten jego łind serfing czy coś takiego oraz sukcesy na olimpiadzie w liceum. Nie no kompromitacja, że to akurat on reprezentuje prawice. Nie.

Hołownia - jedyny jego plus to to, że prawdopodobnie nie reprezentuje betonu, który zasiada w sejmie. Niestety nie zagłosuje na człowieka, który ma słabe postulaty i płacze na fejsbukowych lajwach przez konstytucje. Nie.

Biedroń no to bez komentarza. N I E.

Zostaje Kosiniak. Mega sympatyczny chłopak z niego, ale nazbierało mu się za poprzednich lat. Jak PSL wystartuje do sejmu z postulatami Kukiza to pewnie na nich zagłosuje. Natomiast w najbliższych wyborach milusi Władek nie zasługuje na zaufanie i drugą szanse. No ale lubie go, inteligentny facio.
maniekfci
Posty: 688
Rejestracja: 22 sie 2011, 15:08

Re: Co tam panie w polityce?

Post autor: maniekfci »

Powiedzcie co z Tanajno, Piotrowskim, Żółtkiem, Jakubiakiem?
Nasir
Posty: 737
Rejestracja: 21 sie 2005, 14:19
Lokalizacja: Kielce\Krakow

Re: Co tam panie w polityce?

Post autor: Nasir »

Trzaskowski wbija kolejne szpile w pisiorow niestety to glupie polskie spoleczenstwo najpewniej po raz kolejny sprzeda resztki godnosci za bon na wakacje.
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Co tam panie w polityce?

Post autor: Piter »

Nasir pisze: 20 maja 2020, 20:18 Trzaskowski wbija kolejne szpile w pisiorow niestety to glupie polskie spoleczenstwo najpewniej po raz kolejny sprzeda resztki godnosci za bon na wakacje.
Dokładnie, jak widać Polaków można kupić za ich własne pieniądze. Początkowo głos chciałem oddać na pana Biedronia, ale wraz ze zmianą kandydata w głównej partii opozycyjnej zmieniam swój wybór i pan Trzaskowski ma mój głos. Tak to się robi właśnie w polityce, wystawia najlepsze ogniwo, a nie absolwenta liceum z pryszczami w dodatku :lol:
Woo-cash
Posty: 1806
Rejestracja: 1 gru 2005, 18:39
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Re: Co tam panie w polityce?

Post autor: Woo-cash »

Piter pisze: 20 maja 2020, 21:46Początkowo głos chciałem oddać na pana Biedronia, ale wraz ze zmianą kandydata w głównej partii opozycyjnej zmieniam swój wybór i pan Trzaskowski ma mój głos.
Czy to kolejny element strategii push and pull? 😂
Skaczesz po tych kandydatach jak Gucio po kwiatach.
Piszesz ze tak się robi w polityce. A o polityce nie masz zielonego pojęcia. Za to w trollingu byś się odnalazł.
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Co tam panie w polityce?

Post autor: Piter »

Woo-cash pisze: 20 maja 2020, 22:02
Piter pisze: 20 maja 2020, 21:46Początkowo głos chciałem oddać na pana Biedronia, ale wraz ze zmianą kandydata w głównej partii opozycyjnej zmieniam swój wybór i pan Trzaskowski ma mój głos.
Czy to kolejny element strategii push and pull? 😂
Skaczesz po tych kandydatach jak Gucio po kwiatach.
Piszesz ze tak się robi w polityce. A o polityce nie masz zielonego pojęcia. Za to w trollingu byś się odnalazł.
Ja się nie upieram, że mam jakiekolwiek pojęcie o polityce, ale jeśli ja nie mam zielonego pojęcia o polityce, to ty również.
Czy termin "kampania wyborcza" coś ci mówi i wiesz, po co się to w ogóle robi?
Woo-cash
Posty: 1806
Rejestracja: 1 gru 2005, 18:39
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Re: Co tam panie w polityce?

Post autor: Woo-cash »

Kurcze rozgryzłeś mnie. Nie mam bladego pojęcia. Tak więc byłbyś tak miły i wytłumaczył mi ten enigmatyczny termin co oznacza?
Zawsze dowiem sie czegoś nowego. Tylko proszę tak łopatologicznie jak prostemu chłopu z Wąchocka. Dziękuję.
Wybraniec
Posty: 1487
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:39

Re: Co tam panie w polityce?

Post autor: Wybraniec »

Najwyższy czas Panowie. W rękach każdego z nas są losy Polski. Pora wziąć odpowiedzialnosc.

Oddaje głos na Roberta Biedronia
Sempre_Inter
Posty: 133
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Co tam panie w polityce?

Post autor: Sempre_Inter »

Wybraniec pisze: 17 cze 2020, 18:59 Najwyższy czas Panowie. W rękach każdego z nas są losy Polski. Pora wziąć odpowiedzialnosc.

Oddaje głos na Roberta Biedronia
Zawsze twierdziłem, że jesteś zwykłym i to marnym trollem. Teraz jeszcze dodatkowo tęczowym 🤦.
Dzonyy
Posty: 2024
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:05

Re: Co tam panie w polityce?

Post autor: Dzonyy »

Sempre_Inter pisze: 18 cze 2020, 08:09
Wybraniec pisze: 17 cze 2020, 18:59 Najwyższy czas Panowie. W rękach każdego z nas są losy Polski. Pora wziąć odpowiedzialnosc.

Oddaje głos na Roberta Biedronia
Zawsze twierdziłem, że jesteś zwykłym i to marnym trollem. Teraz jeszcze dodatkowo tęczowym 🤦.
Dawniej był zabawny i potrafił rozkręcić niezłą beke. Niestety teraz straszna słabizna.

Kiedyś wrócisz do formy, wierzę!
Sempre_Inter
Posty: 133
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Co tam panie w polityce?

Post autor: Sempre_Inter »

Dzonyy pisze: 18 cze 2020, 08:16
Sempre_Inter pisze: 18 cze 2020, 08:09
Wybraniec pisze: 17 cze 2020, 18:59 Najwyższy czas Panowie. W rękach każdego z nas są losy Polski. Pora wziąć odpowiedzialnosc.

Oddaje głos na Roberta Biedronia
Zatem ewidentnie zaszkodziło mu szerowanie miłości przez Śmieszka i Biedronka.

Zawsze twierdziłem, że jesteś zwykłym i to marnym trollem. Teraz jeszcze dodatkowo tęczowym 🤦.
Dawniej był zabawny i potrafił rozkręcić niezłą beke. Niestety teraz straszna słabizna.

Kiedyś wrócisz do formy, wierzę!
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Co tam panie w polityce?

Post autor: Stachoo »

Sempre_Inter pisze: 18 cze 2020, 08:47
Dzonyy pisze: 18 cze 2020, 08:16
Sempre_Inter pisze: 18 cze 2020, 08:09
Wybraniec pisze: 17 cze 2020, 18:59 Najwyższy czas Panowie. W rękach każdego z nas są losy Polski. Pora wziąć odpowiedzialnosc.

Oddaje głos na Roberta Biedronia
Zatem ewidentnie zaszkodziło mu szerowanie miłości przez Śmieszka i Biedronka.

Zawsze twierdziłem, że jesteś zwykłym i to marnym trollem. Teraz jeszcze dodatkowo tęczowym 🤦.
Dawniej był zabawny i potrafił rozkręcić niezłą beke. Niestety teraz straszna słabizna.

Kiedyś wrócisz do formy, wierzę!
Jedyną formą, do której może obecnie wrócić to ta do ciasta, bo po dawnym Czarodzieju pozostały jedynie okruszki i to bardzo marne :(
maverik
Posty: 623
Rejestracja: 27 sie 2012, 03:27

Re: Co tam panie w polityce?

Post autor: maverik »

Late poll z 90% komisji:

Duda 42.9% - Jak dla mnie delikatnie poniżej tego co było w spodziewane sondażach (średnia chyba była 43.5%).
Trzaskowski 30.3% - Tutaj na odwrót, myślałem, że będzie 28-29%, jest powyżej 30%. Dalej nie wiem skąd to rosnące poparcie, chyba nienawiść do PiSu, albo lewicowy elektorat.
Hołownia 14% - Największy wygrany tych wyborów jeżeli brać pod uwagę pozytywne zaskoczenie, chyba żaden sondaż tyle nie dawał, zwykle kręcił się około 10%, jednak dużo osób przeszło z WKK właśnie na Hołownie
Bosak 6.9% - Bosak był zadowolony z wyniku (gdy miał 7.4 chyba o 21), coś tam gadał o trzeciej sile w Polsce, ale dla mnie to jest trochę rozczarowanie. Myślałem, że zgarnie 8.5% minimum, a przy dobrych wiatrach zakręci się przy 9-10%. Nie wiem jak to się przekłada na ilość głosów, bo frekwencja jest wyższa niż jesienią, ale chyba wiele nie zyskał.
Kosiniak-Kamysz 2.5% - XD i mógłbym w sumie skończyć na tym, ale jednak trzeba powiedzieć, że beka z Tygryska i to sroga. Mógł rywalizować z Hołownią o 2 turę gdy Kidawa miała 2% poparcia, to wolał bojkotować wybory razem z PO i grać posłusznego antyPiSa niż dbać o swój polityczny interes. No cóż, mi tam go nie szkoda. Zapewne skończy jak Jarubas.
Biedroń 2.3% - Tutaj brak zaskoczenia. Gdy była Kidawa, to Lewica miała jedynego kandydata to było i poparcie. Pojawił się tęczowy Rafał to i zgarnął lewicowy elektorat do siebie. Mogą sobie przybić piątkę z tygryskiem.
Pozostali 1.1%

Frekwencja 64.3%

Druga tura będzie wyrównana jak nigdy. Spodziewam się sytuacji, że do late polla nie będziemy znali prezydenta, bo exit poll ma błąd 2% więc przy 51/49 to uja daje.
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Co tam panie w polityce?

Post autor: Stachoo »

I znowu wybieranie w II turze pomiędzy staniem na deszczu i to w ulewie, a wejściem pod rynnę i to bardzo dziurawą Ehh...
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Co tam panie w polityce?

Post autor: Piter »

Ja spełniłem swój obywatelski obowiązek, a wy na kogo głosowaliście? pochwalcie się
Obrazek
Dzonyy
Posty: 2024
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:05

Re: Co tam panie w polityce?

Post autor: Dzonyy »

Piter pisze: 29 cze 2020, 12:53 Ja spełniłem swój obywatelski obowiązek, a wy na kogo głosowaliście? pochwalcie się
Obrazek
Piter potwierdza, ze ludzie z wykształceniem podstawowym głosowali na Andrzeja Dudę.
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Co tam panie w polityce?

Post autor: Piter »

Dzonyy pisze: 29 cze 2020, 13:24
Piter pisze: 29 cze 2020, 12:53 Ja spełniłem swój obywatelski obowiązek, a wy na kogo głosowaliście? pochwalcie się
Obrazek
Piter potwierdza, ze ludzie z wykształceniem podstawowym głosowali na Andrzeja Dudę.
przede wszystkim obywatelski obowiązek wypełniony i sumienie czyste
ODPOWIEDZ