Leo Messi

Tutaj dyskutujemy na temat piłkarzy i kadry szkoleniowej Interu
pusiek900
Posty: 43
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Leo Messi

Post autor: pusiek900 »

Zwinny Messi... Chyba tylko w fifie. To już nie jest ten zawodnik co pare lat temu,teraz wiecej człapie niż biega, chłop ma 33 lata i powoli sie kończy, nie bardzo rozumiem ten entuzjazm związany z nim. Kontrakt miałby na poziomie Barcelony wiec, z automatu po za nasze możliwości. Po za tym za takie pieniądze, to musiałby być gwarantem podniesienia poziomu naszej drużyny, a czy byłby to tego juz nikt nie wie. Może to być drugi Eriksen (światowa gwiazda,która przegrywa walke z Valero).
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Leo Messi

Post autor: Piter »

pusiek900 pisze: 31 lip 2020, 00:15 Zwinny Messi... Chyba tylko w fifie. To już nie jest ten zawodnik co pare lat temu,teraz wiecej człapie niż biega, chłop ma 33 lata i powoli sie kończy, nie bardzo rozumiem ten entuzjazm związany z nim. Kontrakt miałby na poziomie Barcelony wiec, z automatu po za nasze możliwości. Po za tym za takie pieniądze, to musiałby być gwarantem podniesienia poziomu naszej drużyny, a czy byłby to tego juz nikt nie wie. Może to być drugi Eriksen (światowa gwiazda,która przegrywa walke z Valero).
pussy900 aka zoniek po co zawsze dajesz te trzy kropki ... w swoich postach wytłumacz
pusiek900
Posty: 43
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Leo Messi

Post autor: pusiek900 »

Jedyne pussy jakie zobaczysz to na swoim zdjeciu miernoto ulana. Ja rozumiem,że nie masz żadnych argumentów zeby sie odzywać, ale pal wroty ode mnie,bo nudny jestes przestrzelony błaznie ;)
Endru
Posty: 272
Rejestracja: 4 lis 2007, 18:42
Lokalizacja: Wrocław

Re: Leo Messi

Post autor: Endru »

pusiek900 pisze: 31 lip 2020, 17:17 Jedyne pussy jakie zobaczysz to na swoim zdjeciu miernoto ulana. Ja rozumiem,że nie masz żadnych argumentów zeby sie odzywać, ale pal wroty ode mnie,bo nudny jestes przestrzelony błaznie ;)
Amen. Kontynuuj o Messim.
DonDawido
Posty: 106
Rejestracja: 5 maja 2010, 12:24

Re: Leo Messi

Post autor: DonDawido »

O co chodzi z możliwością ściągnięcia Messiego za darmo? Pierwsze słyszę o tej klauzuli(?).

Co do czysto sportowych dywagacji czy Messi by się u nas sprawdził lub czy byłby przydatny, to nie rozumiem dyskusji w ogóle. Tym bardziej, że w Serie A na emeryturę piłkarze tego typu przechodzą dość późno, a Messi jest przy okazji pewnie wciąż najlepszym piłkarzem na świecie, albo przynajmniej w absolutnej czołówce.

O ile pozostaję mocno sceptyczny co do realności tego transferu, to wyobrażenie na ten temat mnie ogromnie jara.
Dzyl
Posty: 591
Rejestracja: 19 sty 2010, 19:15

Re: Leo Messi

Post autor: Dzyl »

Szczerze to nawet mnie nie zdziwi jak Messi przyjdzie. Coś się święci. Marotta ostatnio mówił, że nie ma rozmów o Tonalim i Messim. Niedługo po tym pojawiają się wiesci, że Tonali zaklepany. Pora na tego drugiego.
Ciekawi mnie tylko jedno - jeżeli taki transfer doszedłby do skutku i Messi dostawałby 50mln rocznie, gdzie najwięcej zarabiający u nas piłkarze mają bodajże między 6-8mln rocznie to czy nie wpłynęłoby to negatywnie na atmosferę w zespole.
Wybraniec
Posty: 1487
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:39

Re: Leo Messi

Post autor: Wybraniec »

Nie kompromituj się dzyl.
Endru
Posty: 272
Rejestracja: 4 lis 2007, 18:42
Lokalizacja: Wrocław

Re: Leo Messi

Post autor: Endru »

Nie wiem czy zdajecie sobie sprawe ale potencjalna porazka Barcelony w meczu z Bayernem moze doprowadzić Lionela Messiego do totalnej frustracji i decyzji o podpisaniu kontraktu z Interem.
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Leo Messi

Post autor: Orzeu »

jesteś w błędzie ponieważ kontrakt już jest podpisany
zemaria
Posty: 122
Rejestracja: 14 lip 2017, 16:58

Re: Leo Messi

Post autor: zemaria »

witamy / benvenuto / bienvenidos / willkommen / welcome /
Skepta
Posty: 352
Rejestracja: 17 mar 2013, 16:57
Kontakt:

Re: Leo Messi

Post autor: Skepta »

zamiast wydawać na Messiego i jego pensje i tworzyć przy tym kominy płacowe, to lepiej byloby wzmocnić porządnie poszczególne pozycje. W obecnym momencie Messi nam nie gwarantowałby niczego na tym etapie kariery. Ani scudetto, a tym bardziej LM
Woo-cash
Posty: 1806
Rejestracja: 1 gru 2005, 18:39
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Re: Leo Messi

Post autor: Woo-cash »

Skepta pisze: 15 sie 2020, 07:19 zamiast wydawać na Messiego i jego pensje i tworzyć przy tym kominy płacowe, to lepiej byloby wzmocnić porządnie poszczególne pozycje. W obecnym momencie Messi nam nie gwarantowałby niczego na tym etapie kariery. Ani scudetto, a tym bardziej LM
Messi od wczoraj nie jest gwarancją niczego.
IlCapitano
Posty: 909
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Leo Messi

Post autor: IlCapitano »

Skepta pisze: 15 sie 2020, 07:19 zamiast wydawać na Messiego i jego pensje i tworzyć przy tym kominy płacowe, to lepiej byloby wzmocnić porządnie poszczególne pozycje. W obecnym momencie Messi nam nie gwarantowałby niczego na tym etapie kariery. Ani scudetto, a tym bardziej LM
O święte słowa, mądrego to aż miło poczytać. Oby więcej takich merytorycznych użytkowników, pozdrawiam serdecznie Skeptę.
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Leo Messi

Post autor: Piekarz »

Kominy nie kominy, tak po prostu "fajnie" by było, gdyby najlepszy piłkarz naszych czasów, jeśli już nie wszech czasów, miał epizod w Interze. Nawet jeśli nie miałby zrobić różnicy wyrażonej w trofeach (czy to dlatego że nie wygralibyśmy ich nawet z nim, czy dlatego że wygralibyśmy je też bez niego), nawet jeśli finansowo miałoby to nie być opłacalne (w co nie wierzę uwzględniając korzyści marketingowe), to ja bym tego bardzo chciał. To jest wartość niemierzalna ale spora, coś co wspominałoby się już zawsze, jak mediolańskie epizody Ronaldo czy Matthausa, tylko że prawdopodobnie jeszcze bardziej. I co, śmiem twierdzić, przysporzyłoby naszemu klubowi więcej długoterminowej sławy niż jedno scudetto w tę czy drugą stronę.
Pader88
Posty: 29
Rejestracja: 7 cze 2010, 20:02
Kontakt:

Re: Leo Messi

Post autor: Pader88 »

Tez pragne tego calego Messiego... alez mielibysmy lawke rezerwowych; Godin, Eriksen, Messi... masakra dwa sezony temu nie snilismy o takich postaciach w pierwszej 11!
Saff
Posty: 355
Rejestracja: 14 lut 2009, 11:35
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Leo Messi

Post autor: Saff »

O ile, póki co, nadal uważam sprowadzenie Messiego jako transfer z kategorii science-fiction, o tyle coraz bardziej się przekonuję do tego, że więcej przyniósłby on korzyści niż problemów.

Zaczynając od tych drugich, to w zasadzie wszystko chyba zostało już powiedziane:
- kominy płacowe - z tym, że mam wrażenie, że piłkarze, którzy mogliby robić największe problemy ze względu na nierówności płacowe albo zostali już pogonieni (Icardi), albo i tak, jeśli wierzyć doniesieniom prasowym, są na wylocie (Brozović); reszta, mam wrażenie, że mimo wszystko zrozumiałaby ideę takiego wzmocnienia i/lub również wywalczyłaby sobie minimalne podwyżki;

- zaangażowanie Messiego - tu są największe wątpliwości, bo czego można spodziewać się po zawodniku, który w piłce klubowej wygrał już wszystkie najważniejsze trofea i w wieku 33 lat może mieć problemy ze znalezieniem motywacji do gry, zaadaptowania się w nowych realiach (i tych ligowych, i tych klubowych). Tu można byłoby mieć jedynie nadzieję, że jednak nowe środowisko i ponowna możliwość rywalizowania z C. Ronaldo (o ile ten pozostanie na kolejny sezon w Juve) zmobilizowałaby go na tyle, że byłby realnym wzmocnieniem.


W kontekście tego, dlaczego jednak warto:
- mobilizacja zespołu - to jest najmniej istotny i najbardziej trywialny z plusów, bo i bez transferów takiego kalibru można budować drużynę silną mentalnie i aspirującą do walki o najwyższe cele. A jednak przyjście tej klasy piłkarza byłoby jasnym sygnałem też i dla samych zawodników, że władze klubu mają jasno sprecyzowaną wizję.

- marketing - najistotniejsza kwestia w całej operacji. Zgadzam się z ludźmi, którzy twierdzą, że za te pieniądze, które przeznaczymy na Messiego (wszelkie wydatki okołotransferowe+pensja) moglibyśmy dokonać ze trzy solidne zakupy uzupełniające skład, ale jednak ze względu na nazwisko i rynek, na którym operuje nasz właściciel koszta transferu Messiego zapewne szybko by się nie tylko zamortyzowały, ale i zaczęły przynosić zysk klubowym finansom.
Dodatkowo konkretnie podniosłoby to prestiż naszego klubu i ułatwiło pracę Marottcie i Ausilio w przekonywaniu innych zawodników do przyjścia do Interu - bo przecież kto by nie chciał zagrać w jednej drużynie z boskim Leo.

- i na koniec plus z przymrużeniem oka - chciałbym zobaczyć minę Wandy Nary po całej tej operacji i fakcie, że Mauro przeszło koło nosa granie w Interze z Messim ;)
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Leo Messi

Post autor: Mora »

Finansowo koszt całej operacji zwróciłby się bez problemu. Nowi sponsorzy, większa rozpoznawalność klubu, tysiące sprzedanych koszulek...W Polsce otwieralibyśmy paprykarz szczeciński, a tam Inter z Messim. Pojawiłaby się rzesza nowych kibiców (jak przy rekordowych transferach Ronaldo i Vieriego), część z nich zostałaby z Interem na zawsze. O ten aspekt jestem spokojny.

Duże wątpliwości mam do aspektu sportowego. Messi ma już swoje lata, nigdy nie grał poza Hiszpanią, nie wiadomo jak by sobie poradził w trudnej, fizycznej lidze z twardymi obrońcami. Messi ma też mental do poprawki, gdy drużynie nie idzie, jego też nie ma - ze spuszczoną głową słania się gdzieś po boisku. No i kolejna sprawa - nie sądzę, żeby Conte go chciał. Chyba, że na ławkę :P

Szczerze to nie lubię Messiego, zawsze wyżej ceniłem Ronaldo. Jak dla mnie większymi architektami sukcesów Barcelony byli Xavi i Iniesta, o których trochę się zapomina, bo Messi to, Messi tamto. Nie da się jednak ukryć, że to fantastyczny piłkarz, ma tą "iskrę bożą". Miał w swojej karierze magiczne mecze oraz magiczne bramki i ten transfer do Interu po prostu ekscytuje, pobudza wyobraźnię.

Tak czy siak uważam, że do tego transferu nie dojdzie, Messi zostanie w Barcelonie.

Saff pisze: 16 sie 2020, 14:59 i na koniec plus z przymrużeniem oka - chciałbym zobaczyć minę Wandy Nary po całej tej operacji i fakcie, że Mauro przeszło koło nosa granie w Interze z Messim ;)
Z tego co kojarzę, to Messi z Icardim nieszczególnie się lubią. Chodzi oczywiście o odbicie żony Maxi Lopeza.
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
DonDawido
Posty: 106
Rejestracja: 5 maja 2010, 12:24

Re: Leo Messi

Post autor: DonDawido »

Trochę się zastanawiam skąd dywagacje nad tym, czy Messi poradzi sobie z grą w Serie A, skoro tutaj do 36-37 roku życia zasuwali/zasuwają z powodzeniem piłkarze pokroju Miccoliego lub Quagliarelli. Messi tylko z prawą nogą byłby od nich lepszy, więc o tę kwestię jestem raczej spokojny.
Bardziej zastanawia mnie jak do naszej taktyki chciałby go dopasować Conte. Jedyną opcją, która wydaje się możliwa jest granie nim jako podwieszonym/cofniętym napastnikiem, trochę w stylu Lautaro. W ostateczności przejście na 3-4-3, tylko kto wtedy miałby grać z lewej strony ataku?

Wizerunkowo, marketingowo i dla reputacji klubu taki transfer byłby przeskoczeniem kilku lat żmudnego wchodzenia po drabince, co ma swoje plusy i minusy.

Ciekaw jestem czy doczekamy się go w naszej koszulce. Niezmiennie nie popadam w optymizm i nie robię sobie specjalnie nadziei, ale temat jest mega interesujący.

No i wyobraźcie sobie jakie pieniądze można by było na nim od razu zrobić w Football Managerze!
Endru
Posty: 272
Rejestracja: 4 lis 2007, 18:42
Lokalizacja: Wrocław

Re: Leo Messi

Post autor: Endru »

W przyszlym tygodniu spotkanie Koemana i Bartomeu z Leo Messim ma zostac omówiona przyszlosc zawodnika.
Yascarr
Posty: 376
Rejestracja: 22 paź 2011, 16:39

Re: Leo Messi

Post autor: Yascarr »

Messi lepszy od Miccoliego? Chyba żartujesz!
Saff
Posty: 355
Rejestracja: 14 lut 2009, 11:35
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Leo Messi

Post autor: Saff »

Info sprzed kilku minut.
Obrazek
forzaragazzi
Posty: 522
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:34

Re: Leo Messi

Post autor: forzaragazzi »

Lionel dowiedział się o zainteresowaniu Interu i stracił głowę, czemu osobiście się nie dziwię. "Tylko jedno w głowie mam, Inter Milan, odlecieć sam, w krainę zapomnienia".

Na jego przyjściu najbardziej straciłby Alexis bo stałby się 4 napastnikiem, Lukaku z racji swego i tak by dużo grał. Lautaro grałby sporo mniej ale sądze że byłby wniebowzięty tym ruchem transferowym i perspektywą dzielenia szatni ze swoim idolem i żywą piłkarską legendą. Natomiast byłaby to lekka zagwostka dla Conte bo dostałby kolejnego gracza któremu średnio chce się biegać w fazie obronnej.
DonDawido
Posty: 106
Rejestracja: 5 maja 2010, 12:24

Re: Leo Messi

Post autor: DonDawido »

forzaragazzi pisze: 20 sie 2020, 23:11 "Tylko jedno w głowie mam, Inter Milan, odlecieć sam, w krainę zapomnienia".
:hahaha:
forzaragazzi pisze: 20 sie 2020, 23:11 Na jego przyjściu najbardziej straciłby Alexis bo stałby się 4 napastnikiem, Lukaku z racji swego i tak by dużo grał. Lautaro grałby sporo mniej ale sądze że byłby wniebowzięty tym ruchem transferowym i perspektywą dzielenia szatni ze swoim idolem i żywą piłkarską legendą. Natomiast byłaby to lekka zagwostka dla Conte bo dostałby kolejnego gracza któremu średnio chce się biegać w fazie obronnej.
Widzę kilka opcji: 3-4-3, pozostać przy 3-5-2 albo wariant 3-4-1-2 lub 3-4-2-1.

3-4-3: w pomocy Barella i Brozo, w ataku Martinez - Lukaku - Messi, z Sanchezem mogącym w zasadzie zastępować każdego z tej trójki.
3-5-2: tu mamy wersję techniczną, do grania krótkich piłek po ziemi z Messim i Martinezem/Sanchezem z przodu lub powtórkę obecnego ustawienia z Lukaku, ale w parze z Messim.
3-4-1-2: Messi jako podwieszony napastnik grający od skrzydła do skrzydła, przed nim Lukaku i Martinez lub Messi z przodu, a za napastnikami Eriksen.
3-4-2-1: Messi szerzej na prawej, Eriksen nieco bliżej środka, ale atakujący od lewej strony, na szpicy Lukaku lub Martinez.

Ciekawe jak by to Conte poukładał.
W każdym razie myślę, że Leo we Włoszech mógłby przeżywać nową młodość i pograć jeszcze 3-4 lata na bardzo wysokim poziomie.
Dużą zagadką byłaby reszta zespołu - jak wzmocnić obronę, ale bez osłabiania ofensywnych atrybutów pomocy. Brozo w takim kontekście wydaje się być bardzo dobrze dopasowanym pomocnikiem, w przeciwieństwie do Ndombele czy Kante, którzy (poprawcie mnie, jeśli się mylę) są dość przeciętni w wyprowadzaniu akcji, a Tonali jest chyba jeszcze za młody żeby ustawiać go w tak kluczowej roli.

Szykuje się naprawdę ciekawe mercato.
Pader88
Posty: 29
Rejestracja: 7 cze 2010, 20:02
Kontakt:

Re: Leo Messi

Post autor: Pader88 »

Po wczorajszym finale ktos w to wierzy jeszcze?
DonDawido
Posty: 106
Rejestracja: 5 maja 2010, 12:24

Re: Leo Messi

Post autor: DonDawido »

A co ma finał do mercato?
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Leo Messi

Post autor: Orzeu »

gdzie go Conte ustawi zapraszam do dyskusji
Woo-cash
Posty: 1806
Rejestracja: 1 gru 2005, 18:39
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Re: Leo Messi

Post autor: Woo-cash »

Orzeu pisze: 25 sie 2020, 21:42 gdzie go Conte ustawi zapraszam do dyskusji
No jak gdzie jak na wahadle.
Idealny dżoker zmiennik wchodzący w 80 minucie na podmęczonego rywala robiący różnicę na boisku.
Saff
Posty: 355
Rejestracja: 14 lut 2009, 11:35
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Leo Messi

Post autor: Saff »

Orzeu pisze: 25 sie 2020, 21:42 gdzie go Conte ustawi zapraszam do dyskusji
Obok Eriksena na ławce.
Adel
Posty: 3
Rejestracja: 17 wrz 2020, 13:15

Re: Leo Messi

Post autor: Adel »

Szkoda tylko, że to nierealne ;) Za rok prędzej pójdzie to City niż do Interu...
Woo-cash
Posty: 1806
Rejestracja: 1 gru 2005, 18:39
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Re: Leo Messi

Post autor: Woo-cash »

Dobra won z tematem do kosza.
Zobaczymy Messiego na GM jak Barcelona przyjedzie w fazie grupowej na mecz.
ODPOWIEDZ