1. kolejka Serie A: Benevento - Inter

Tutaj sobie rozmawiamy na temat nadchodzącego i ostatniego meczu Nerazzurrich
ODPOWIEDZ
IlCapitano
Posty: 909
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

1. kolejka Serie A: Benevento - Inter

Post autor: IlCapitano »

Handanović - D'Ambrosio, de Vrij, Bastoni - Hakimi, Barella, Sensi, Vidal, Young - Lukaku, Sanchez. Tak rozkazałem. Wygramy.

Kontemplujmy, błagam.
ZnawcaCalcio
Posty: 256
Rejestracja: 21 maja 2011, 09:19
Kontakt:

Re: 1. kolejka Serie A: Benevento - Inter

Post autor: ZnawcaCalcio »

Wróci Pan piłkarz Stefan De Vrij, więc powinno być 3-0
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: 1. kolejka Serie A: Benevento - Inter

Post autor: miniu86 »

Gramy w środku tygodnia więc jakaś rotacja będzie. Wg mnie usiądą m. in. Eriksen, Brozo i Martinez.
mio85
Posty: 710
Rejestracja: 25 sie 2009, 14:08

Re: 1. kolejka Serie A: Benevento - Inter

Post autor: mio85 »

Nie ma słów żeby opisać jakość i kluczowość podań Sancheza w tym meczu. On musi grać w pierwszym składzie. Świetny również Hakimi, Gagliardini i Vidal. Średnie bramek mamy jak by cały czas trwał okres przygotowawczy.
Jaszczu91
Posty: 1733
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: 1. kolejka Serie A: Benevento - Inter

Post autor: Jaszczu91 »

Moc w ofensywie Interu mnie fascynuje. Benevento zostało rozjechane bez większych problemów i mogło dostać nawet siódemke.

Sanchez już chyba na stałe wrócił do swojego świetnego poziomu z przed paru sezonów. Hakimi jest mega kozakiem i biega do tych akcji ofensywnych jak szalony. Będziemy mieć z niego uciechę. Candreva przy nim to jakaś popierdułka a nie wahadłowy :-D

Jedyne co może niepokoić to słaba postawa defensywy. Mieliśmy spore problemy w wyprowadzeniu piłki a pierwszy stracony gol to istny kryminał. Nad tym trzeba pracować. Bo zrobi nam się Atalanta z tego naszego Interu.
Saff
Posty: 355
Rejestracja: 14 lut 2009, 11:35
Lokalizacja: Piaseczno

Re: 1. kolejka Serie A: Benevento - Inter

Post autor: Saff »

Że niby Inter nie miał być już pazza? ;)
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: 1. kolejka Serie A: Benevento - Inter

Post autor: Piekarz »

Lekko, łatwo i przyjemnie, chociaż trochę niechlujnie. Widzę, że wszyscy się prują na obronę, a moim zdaniem akurat dzisiejszy mecz średnio coś nam mówi o naszej obronie - pierwszą bramkę straciliśmy przez odpał Handanovica, a drugą przez rozleniwienie, które nie powinno się przytrafić, ale jeśli kiedykolwiek może być usprawiedliwione to właśnie w takim meczu. Dla mnie to była bardziej niechlujność niż słabość. Wszystkich graczy z trójki oceniam dzisiaj mimo wszystko pozytywnie. Ale generalnie nie ma się czym jarać za bardzo, Benevento to amatorzy.

Ocenki:
Handanovic 4,5 - musi raz na jakiś czas coś odpalić, po prostu musi, i należy się cieszyć że zrobił to w takim meczu i być może na jakiś czas mamy spokój. Wybicie wybiciem, ale jeszcze to ręcznikowe opadnięcie w miejscu przy strzale xd Kwintesencja powodu dla którego Handanovic nigdy nie wszedł i nie wejdzie do historycznego panteonu bramkarzy, tylko pozostanie w przedsionku.
Skriniar 6 - standardowa administracja, wolałbym żeby wyglądał na tle takiego przeciwnika trochę bardziej błyszcząco a mniej męcząco-się, ale swoje robił.
De Vrij 6 - trochę lepiej niż Skriniar, ale miał spory udział przy drugiej straconej bramce.
Kolarov 6,5 - przerzut do Hakimiego cudowny i co mogło umknąć miał jeszcze potem drugi prawie identyczny. W obronie nie aż tak pewnie ale mimo wszystko wygrywał. Boję się go w większych meczach, ale może fajnie podpalać atak czasem.
Hakimi 8 MVP - niektórzy nie grają tak dobrego meczu przez cały sezon, on już go ma za sobą po dwóch spotkaniach. Asysta, kluczowe podanie i gol, a mogły być spokojnie ze dwie asysty więcej. W obronie może nie idealnie ale też bardzo pozytywnie, ładne powroty. To jest kozak, jakbyśmy mieli kogoś takiego na lewą stronę to możemy grać tym 3-5-2 jeszcze długo...
Gagliardini 7,5 - co najmniej top 3 jego meczów w Interze: gol i asysta (dwie gdyby Vidal trafił) to jedno, ale był dzisiaj niesamowicie inteligentny w poruszaniu się po boisku dzięki czemu zanotował mnóstwo odbiorów. Niefrasobliwość przy bramce na 1-3, która przypomniała że to ciągle on, pozbawia go MVP.
Vidal 6 - podobnie jak z Fiorentiną - aktywny, pewny siebie, zdecydowanie pozytywne wrażenie, ale nic kluczowego plus troszkę kompromitujące pudło.
Young 7 - zmienił stronę i od razu wygląda trzy poziomy lepiej. On doskonale rozumie tę lewą stronę, ma tam wypracowane mnóstwo dobrych schematów i podejmuje lepsze decyzje, nie ma prawa grać gdzie indziej. Dobry w ataku, dobry w obronie, żołnierzyk i tyle. Poza tym muszę przyznać że strasznie typa lubię i mam nadzieję że zdąży z nami sięgnąć po jakieś trofeum zanim przejdzie na emeryturę. Mało który transfer mnie tak pozytywnie zaskoczył odkąd kibicuję Interowi.
Sensi 5 - ruchliwy, aktywny, z tak zwanym ciągiem, ale niezbyt dzisiaj wychodziło, plus to dośrodkowanie w pole karne do rywala to mega kompro. Tbh dużo słabszy niż Eriksen z Fiorentiną.
Lukaku 7 - zrobił swoje i tyle, a warto dodać że sędzia okradł go z hat tricka.
Sanchez 7,5 - kolejny po Gagsie któremu Hakimi skradł MVP - zabrakło bramki z jego nazwiskiem, ale miał kluczowy udział przy czterech innych i spokojnie mogło być tego więcej. Są aspekty, w których jest lepszy i od Lautaro, i od Lukaku i jest tych aspektów nawet całkiem sporo. Szczerze mówiąc tak czysto "piłkarsko" to jest mój ulubiony piłkarz w kadrze, szkoda że na powrót do maksymalnej formy jest już chyba za późno.

Barella 6 - solidna zmiana, która dała nam trochę płuc i ciągu na bramkę w leniwym okresie meczu.
Brozović 5 - już myślałem że nie wygląda źle, ale oczywiście musiał się zesrać w arcytypowy dla siebie sposób. Gdyby nie to że Lapadula jest gównozjadem pospolitym to byłaby brameczka w pełni na jego konto w dupę.
Perisrak 4 - Perisrak nie potrafi grać w piłkę nożną odcinek nie wiem kurwa który. Największe pudło sezonu być może już mamy, mamy też kilka jak nie kilkanaście wycofań piłki z braku chęci/pomysłu/czegokolwiek na przeprowadzenie akcji u świeżo wpuszczonego zawodnika. Won stąd.
Lautaro 6,5 - ładna brameczka do kolekcji, poza tym nic szczególnie ciekawego, ale i ciśnienia nie było.
Eriksen BN

Conte 7 - generalnie pozamiatanko, choć jako że niechlujność jest kwestią mentalności, a za mentalność drużyny odpowiada w dużej mierze trener, to można mieć ćwierć pretensji do Conte.
forzaragazzi
Posty: 522
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:34

Re: 1. kolejka Serie A: Benevento - Inter

Post autor: forzaragazzi »

Po dwóch meczach bilans bramek 9-5. Na chwilę obecną jesteśmy taką Atalantą 2.0 z tym że nasza liczba bramek nie wynika z doskonałej znajomości taktyki czy zgrania piłkarzy, a po prostu z ich wysokiej jakości ofensywnej. Zobaczymy dokąd nas to zaprowadzi ale zgodnie z tezą że "obroną wygrywa się mistrzostwo", to do niczego spektakularnego. Przy prostej stracie któregoś z pomocników (brozo/gagliardini) piłkarz druzyny przeciwnej ma przed sobą tylko 3 obrońców. Drugi defensywny pomocnik dopiero wraca (nie zawsze sprintem), a gdzieś pod polem karnym rywala snuje sie Sensi/Eriksen oraz wahadłowi.

Handa - cały poprzedni sezon, jak i na początku tego doskonale grał nogami. Taki błąd jak dzisiaj musiał się kiedyś przydarzyć i dobrze że przydarzył się dzisiaj z takim przeciwnikiem i przy wyniku 3-0.
Gagliardini - zagrał dobry mecz, jedna groźna strata, a tak dużo biegał, brał grę na siebie i strzelił piękną bramkę (zaliczył jeszcze poprzeczkę). Gość może być przydatny w meczach z Crotone/Spezią/Genoą.
Sensi - dostosował się trochę poziomem do Eriksena. Na naganę zasługuje samobójcze podanie z 6 minuty.
Perisić - XD
Hakimi, Alexis - żywe złoto
Martinez - w porównaniu z tym co było rok temu wydaje się że gra dużo bardziej dojrzale. Dowodem może być niemal dwa identyczne strzały w dwóch kolejnych meczach.
Lukaku - nie było go dzisiaj "dużo" (tyle co zazwyczaj) ale i tak 2 bramki jego. Nie stawałem na niego jako najlepszego strzelca Serie A z powodu tego że byłem przekonany że u nas bramki się rozłożą równomiernie.. i po części tak jest, NO ale przy tylu trafieniach wszystko jest możliwe

Teraz przyjdą mecze z Lazio i Milanem które dadzą nam odpowiedź na wiele pytań. Naprawdę trzeba się modlić o zdrowie niektórych zawodników (Handa, De Vrij, Hakimi, 3 napastnicy) bo nie da się ich praktycznie zastąpić.
NdOrom
Posty: 91
Rejestracja: 7 wrz 2006, 15:25
Kontakt:

Re: 1. kolejka Serie A: Benevento - Inter

Post autor: NdOrom »

Handanovic - 4 - starzeje się nam kapitan. W poprzednim sezonie wpadek miał kilka. Tutaj 2 kolejka i taki babol. A to nie pierwszy raz kiedy bawi się piłką i dziwnie wybija. Lepiej teraz, ale w takim meczu chyba wolałbym zobaczyć na co stać naszego Radu..
Skriniar - 6,5 - trochę pogubiony. Ta trójka nadal mu nie służy, ale nie zapominajmy, że dawno nie grał. Musi nabrać pewności i zaufania Conte. Ucieszy mnie przede wszystkim to, że zostanie u nas. O resztę jestem spokojny.
De Vrij - 6,5 - jakiś taki mizerny. Z pewnością nie jest jeszcze w formie. Jedna bramka na jego konto zdaje się.
Kolarov - 6,5 - lepszy występ niż z Violą, no ale przeciwnik z innej półki. Grał bo musi się ograć. Widać, że na szybszych zawodników jest za wolny. Dlatego dwóch "seniorów" (Young) z lewej nie dadzą rady w perspektywie całego sezonu.
Hakimi - 8,5 - MVP - technika i szybkość rewelacja. Dzięki nim braki w obronie nie kłują tak bardzo w oczy. No ale po to przyszedł do Włoch - jak sam mówił - aby się tego nauczyć. I oby został z nami długo i rozwinął się na prawdziwego cracka.
Vidal - 6 - poprawny występ. Ocena obniżona przez pudło. Nie jest jeszcze w swojej optymalnej formie, ale to chyba kwestia czasu. Brozovica na ławie posadzi.
Gagliardini - 7,5 - dobry mecz, choć 1 stracona bramka to jego współwina. On jest nam potrzebny w szerokiej kadrze. Jest wyrobnikiem, Włochem i mam wrażenie, że stał się trochę kozłem ofiarnym na tym naszym forum. Przypomnijcie sobie jak przychodził do nas i jego potencjał. On tam ciągle jest. Jasne pewnego poziomu nie przeskoczy, ale solidnym grajkiem będzie. Taki trochę D'Ambrosio pomocy. Dymów jakiś nie robi. Lubi stabilizację. Do tego pochodzi z okolic. Myślę, że jednak da więcej niż Nainggolan w tym sezonie (jeśli zostanie mimo, że nie chce)
Young - 6,5 - no i na lewej stronie powinien pozostać. Nie był wybitny, głównie dlatego, że ataki szły w większości prawą stroną, ale poniżej pewnego poziomu nie schodzi.
Sensi - 5 - bezbarwny występ Włocha. Dla mnie pierwszy do zmiany. Uważam, że zagrał gorzej niż Eriksen z Fiorentiną. Jego pozostawienie tłumaczę tym, że Conte daje mu "złapać" formę.
Lukaku - 7,5 - co miał to zrobił. Wygląda na to, że powalczy o tytuł króla strzelców.
Sanchez - 8 - stara się być wszędzie. Domaga się piłek. Napędza atak. Do pełni szczęścia brakuje tylko bramek a z tego rozlicza się napastników.

Barella - 7 - co miał zrobić to zrobił. Lepszy od Vidala, zadziorny. Niech magazynuje siły na Lazio. Bo jako jedyny z pomocników jest pewniakiem do pierwszej 11 (pomijając rotacje)
Brozovic - 4 - słaby występ okraszony a jakże by inaczej fenomenalną stratą. Totalnie nie ma chemii między nim a Eriksenem. Z racji tego, że Conte wypuszcza ich razem to śmiem twierdzić, że traci na tym Duńczyk. Być może trener/zarząd sam o tym wie stąd zmiana statusu na sprzedaż.
Perisic - 3 - kojarzę go tylko z pudła kolejki (o ile nie sezonu). Drugi mecz i przechodzi obok meczu. Na pewno nie pomaga mu granie na Hakimiego - widać, że stroną lewą mniej operujemy. Szkoda też, że ten Gosens nie został wzięty pod uwagę. Dopiero co brameczka i asysta z Lazio. No ale poszło 40 baniek na Hakimiego to być może w kolejne okienko pójdzie 30 na Niemca.
Lautaro - 7 - co miał zrobić to zrobił. Grunt, że trafia. To buduje pewność. Fajnie, że mamy kogoś kto strzela zza pola karnego, a nie stara się z piłką wejść do bramki. Tego mi brakuje w drużynie Conte. Niby mamy kilku graczy z kopytem, a tych strzałów z daleka jakoś tak mało.
Eriksen - BN - szkoda, że tak mało czasu, tym bardziej, że Sensi prosił się o zmianę już w okolicy 60 min. Na Lazio mam nadzieję, że wyjdzie w podstawie. Gdyby miał odejść raczej by nie dostał dzisiaj nawet tych 10 min. Mimo, krótkiego czasu i tak kilka ciekawych rzeczy pokazał.
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: 1. kolejka Serie A: Benevento - Inter

Post autor: miniu86 »

Piekarz idealnie podsumował Handanovica. On chyba tylko dlatego zesrał się przy tym wybiciu by nam przypomnieć jakim ręcznikiem potrafi być. Mimo wszystko też pomyślałem sobie: dobrze że w takim meczu, to może się jeszcze ogarnie. Oby oby, bo przy takiej obronie to ostatnie czego nam potrzeba to babolarza w bramce.

Zaskakująco łatwo tworzyliśmy te okazje i goli mogło paść znacznie więcej. Oczywiście przy tym razi to, że do kupy mamy już 5 straconych goli co jest obecnie negatywną czołówką ligową. Liczę, że wróci Bastoni, a i gra całej drużyny poprawi się w tym aspekcie. Byłoby całkiem niefajnie, gdyby przez tą dziurawą obronę wyjaśniły nas teraz Lazio i Milan, które to z nami lubią się starać mocniej. Wczoraj takie Lazio bardzo ochoczo dało się wychędożyć Atalancie praktycznie podając im te 4 gole na tacy.

No nic, wracając do meczu i może do tej naszej ofensywy:
- najlepiej Sanchez i Hakimi
- bardzo dobry mecz Gagliardiniego, liczę na jego pomoc właśneie z takimi przeciwnikami
- kompro Perisic
- słabo Brozovicze
- Lu-La OK
ODPOWIEDZ