Serie A

Juventus, Milan, Roma, Fiorentina... kto najgroźniejszy? Kto najsilniejszy? Czyli dyskusje o potentatach Serie A.
ODPOWIEDZ
forzaragazzi
Posty: 522
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:34

Re: Serie A

Post autor: forzaragazzi »

Mecz ugrali Milanowi: "najlepszy środkowy obrońca Serie A" A. Romagnoli oraz "najlepszy lewy obrońca świata" T. Hernandez. Wytyka się Hakimi'emu, który gra na wahadle, słabą grę w obronie. Tymczasem Theo gra chyba jeszcze gorzej w fazie defensywnej, a wystawiany jest jeszcze głębiej.
Osłabienia Milanu każdy ma głęboko w rowie. Tak samo jak kibice Milanu mieli gdzieś to, że w derbach naprzeciwko Zlatana wybiegł Kolarov. Kontuzje, kartki, jakość ławki rezerwowych - to wszystko ważne, jeżeli nie kluczowe, elementy w długim sezonie.
Trzeba przyznać że znakomita asysta Dybali. W Milanie podobał mi się (poza anemicznymi strzałami...) Calhanoglu.
maverik
Posty: 623
Rejestracja: 27 sie 2012, 03:27

Re: Serie A

Post autor: maverik »

Orzeu pisze: 24 gru 2020, 11:59
czy uważacie, że Milan to drużyna, która realnie będzie bić się do końca o Scudetto?
Skończą jak Inter który był mistrzem jesieni/zimy czyli na 4. miejscu.

Niestety najgorszy wynik w meczu Milan - Juve stał się faktem. Teraz mamy wyjazd na Romę podczas gdy Milan gości u siebie fatalne Torino, a Juve ma Sassuolo, które zwykle ogrywa. Robi się pomału nieciekawie.
Jaszczu91
Posty: 1733
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: Serie A

Post autor: Jaszczu91 »

Wczoraj padł najgorszy dla Interu wynik. Niestety ale takie zwycięstwo może napędzić Juventus. Wygrali ten mecz właśnie tą przysłowiową szeroką kadrą. Milan wprowadził Maldiniego, Kalulu, Diaza czy Colombiego a Juventus Artura, Berne, Kulusevskiego czy Demirala. Widać różnicę.
Sytuacja w tabeli robi się ciekawa dla bezstronnego widza. Dla kibiców Interu już nie koniecznie.
sempre_fci
Posty: 237
Rejestracja: 16 mar 2010, 22:48

Re: Serie A

Post autor: sempre_fci »

Juve tak naprawdę nic specjalnego nie zagrało, ekstremalnie osłabiony Milan długimi chwilami cisnął ich jak jakieś Torino. Przypomnijcie sobie jakie były ochy i achy po meczu z Barceloną, a pozniej SA wróciła ich na ziemie.
SETE
Posty: 493
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00
Lokalizacja: Tychy / Pszczyna

Re: Serie A

Post autor: SETE »

Dzien 3 króli zdecydowanie nie poszedl po naszej mysli. Malo tego , to byla kolejka przeciwko nam.
Dostajemy becki w Genoi, Juve ogrywa Milan w tzw w Italli meczu "ostatniej szansy " dla Juve na powrot do wyscigu o scudetto ( oczywiscie bylo to mocno naciagane ) i wygrali i moim zdaniem teraz zacznie sie seria dobrych gier dla Juve. Roma klepie ogorkow i zbliza sie do nas na 3 pkt :/ Bergamo sie rozkreca.

Dla nas teraz 2 mecze prawdy , ktore wyjasnia czy mozemy walczyc w serieA o scudetto. Jesli zdobedziemy 4 pkt to bedzie b dobrze. Na dzisiaj patrzac na forme naszych kopavczy to 2 remisy chyba w ciemno bym wzial. Roma ostatnio nam nie lezala, a Juve nie lezalo nam nigdy :)
Speaker
Posty: 865
Rejestracja: 18 sie 2009, 12:16

Re: Serie A

Post autor: Speaker »

Masz rację SETE, ważne dwa kolejne mecze i wszystko może się zdarzyć, kto by się spodziewał porażki w Genoi? Ale piłka jest jakby troche inna bez kibiców. Te topowe kluby mają takie gwiazdy, które jakby rozkrecaja się bardziej przy aplauzie (to tylko takie moje przemyskenie). Cos czuje, ze ta kolejka wielkiego przełomu nie zrobi, a nediolanskie kluby dalej beda w miarę sobie punktowąć.
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Serie A

Post autor: Piekarz »

W tej kolejce dla wszystkich chyba stało się oczywiste, że o scudetto nie gra nikt poza Interem, Juve i Milanem. Myślę że w ciągu miesiąca-półtora stanie się równie oczywiste, że tak naprawdę to nikt poza Interem i Juve. A potem to już się zrobi naprawdę gorąco.
Kujon88
Posty: 18
Rejestracja: 14 lis 2010, 11:38

Re: Serie A

Post autor: Kujon88 »

Piekarz pisze: 7 lut 2021, 00:44 Myślę że w ciągu miesiąca-półtora stanie się równie oczywiste, że tak naprawdę to nikt poza Interem i Juve. A potem to już się zrobi naprawdę gorąco.
Oby

Milan ma od 14.02:

Inter (d), Roma (w), Udinese (d), Verona (w), Napoli (d)

Do tego LE, a spuchnąć kiedyś muszą no chyba, że karne będą im dawać z taką częstotliwością jak do teraz :oops:
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Serie A

Post autor: Orzeu »

Kujon88 pisze: 7 lut 2021, 11:04
Piekarz pisze: 7 lut 2021, 00:44 Myślę że w ciągu miesiąca-półtora stanie się równie oczywiste, że tak naprawdę to nikt poza Interem i Juve. A potem to już się zrobi naprawdę gorąco.
Oby

Milan ma od 14.02:

Inter (d), Roma (w), Udinese (d), Verona (w), Napoli (d)

Do tego LE, a spuchnąć kiedyś muszą no chyba, że karne będą im dawać z taką częstotliwością jak do teraz :oops:
a w LE czeka na nich Dejan z jego Crveną a tam na pewno lekko nie będzie
Seba
Posty: 1459
Rejestracja: 29 sie 2006, 19:53

Re: Serie A

Post autor: Seba »

Tak jak pisałem ostatnio, Milan już lepiej grać nie będzie. Z meczu na mecz wyglądają coraz gorzej. Zaczynają przypominać drużynę z zeszłego sezonu. Mają jednak kilku grajków, którzy potrafią przesądzić o losach meczu. Prysł natomiast czar młodych talentów, które to rzekomo miały podbić Włochy. Saelemakers, Hauge, Diaz i Tonali są obecnie tak wartościowymi zawodnikami, jak Pinamonti dla Interu. Jeszcze kilka kolejek i posypią się jak domek z kart. Osobiście uważam, że po wyjeździe do Belgradu i Derbach nie będzie czego z nich zbierać.
Obrazek
sempre_fci
Posty: 237
Rejestracja: 16 mar 2010, 22:48

Re: Serie A

Post autor: sempre_fci »

Dziś natomiast rozbili Crotone 4:0 a do składu wracają im nieobecni od dłuższego czasu zawodnicy. Wszedl Hakan i w 6 minut wsadzili 3 gole. A jeszcze Bennacera im brakuje... Nie wiem czy tak szybko pękną. Teraz to raczej mają znacznie więcej opcji do gry.
Seba
Posty: 1459
Rejestracja: 29 sie 2006, 19:53

Re: Serie A

Post autor: Seba »

Oni już pękli co pokazał mecz z Atalantą oraz Interem. Byli tylko tłem w obu meczach. Teraz będzie ich weryfikował każdy mocniejszy rywal. Nie można liczyć, że będą tracić punkty z Bologną, gdzie dostają dwa karne, czy z ostatnim w tabeli Crotone.
Obrazek
sempre_fci
Posty: 237
Rejestracja: 16 mar 2010, 22:48

Re: Serie A

Post autor: sempre_fci »

Mnie życzeniowe myślenie nie kręci. Wracają im do składu kluczowi gracze, a to raczej oznacza, ze beda grali lepiej niz jak ich nie było.
Saff
Posty: 355
Rejestracja: 14 lut 2009, 11:35
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Serie A

Post autor: Saff »

Zbyt wiele razy oglądaliśmy się już na innych. Trzeba ciułać punkty i nie oglądać się na Milan czy kogokolwiek innego.
Jeżeli nie zdobędziemy mistrzostwa, to będzie to frajerstwo przy tak słabym Juventusie i tylko wina nas samych, że pogubiliśmy punkty po drodze ze słabymi zespołami.
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Serie A

Post autor: Odet »

Piekarz pisze: 7 lut 2021, 00:44 W tej kolejce dla wszystkich chyba stało się oczywiste, że o scudetto nie gra nikt poza Interem, Juve i Milanem. Myślę że w ciągu miesiąca-półtora stanie się równie oczywiste, że tak naprawdę to nikt poza Interem i Juve. A potem to już się zrobi naprawdę gorąco.
A Atalanta? no wiem strata b.duża, ale wiesz jak oni zwykle grają na wiosnę.

Pozdr.
forzaragazzi
Posty: 522
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:34

Re: Serie A

Post autor: forzaragazzi »

Napiszę krótko: jeżeli złodzieje zdobędą kolejne scudetto to będzie to hańba dla Serie A, a jeżeli Milan to po prostu wstyd.
mio85
Posty: 710
Rejestracja: 25 sie 2009, 14:08

Re: Serie A

Post autor: mio85 »

Dzisiejsze wyniki marzenie. Panowie nie spierdolcie tego!
forzaragazzi
Posty: 522
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:34

Re: Serie A

Post autor: forzaragazzi »

Juve bił głową w mur jak my w meczu z nimi. Porażka jak porażka - wtopa z zespołem bijącym się o TOP 4. Też mogliśmy z nimi przegrać (jedyny mecz w sezonie w którym dopisało nam szczęście). Napoli wykorzystało prezent, a póżniej bohatersko broniło prowadzenia. Miło było widzieć jak Insignie zabawia się z De Ligtem. Tak się zastanawiam jak w dobie VARu radziłby sobie Walter Samuel... miałby bardzo ciężko.

Natomiast łomot Milanu ze Spezią to jakaś totalna kompromitacja. Lider Serie A długimi momentami nie potrafił wyjść z własnego pola karnego. I to zaznaczmy po powrocie ich "mega cracków" w postaci Ibry, Hakana, Bennacera, Kjera. Teraz niech jeszcze przemęczą się w LE, a później przydałby się łomot od nas. Genialny mecz Agudelo. Znakomite uderzenie Bastoniego - w meczu z nami to on zanotował asystę. Zastanawiam się jakby sobie poradził u nas. Nie wierzę że byłby gorszy od Perisicia, a wyceniony jest na 1,8 mln euro a więc kilkukrotnie niżej od naszego tripletlarza.
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Serie A

Post autor: Orzeu »

Najbliższe mecze:

Inter:
Genoa dom ***
Parma wyjazd *
Atalanta dom ****

Juventus:
Hellas wyjazd ***
Spezia dom **
Lazio dom ****

Milan:
Roma wyjazd *****
Udinese dom **
Hellas wyjazd ***


moje wnioski:
powinniśmy odskoczyć Milanowi, który pewnie pogubi w Rzymie lub w Veronie. Juventus z kolei powinien zbliżyć się do Milanu i to na im polecam się przyglądać na finiszu ligi, bo to właśnie Juve powinno być naszym głównym rywalem do Scudetto.
Seba
Posty: 1459
Rejestracja: 29 sie 2006, 19:53

Re: Serie A

Post autor: Seba »

Orzeu pisze: 24 lut 2021, 10:24 Najbliższe mecze:

Inter:
Genoa dom ***
Parma wyjazd *
Atalanta dom ****

Juventus:
Hellas wyjazd ***
Spezia dom **
Lazio dom ****

Milan:
Roma wyjazd *****
Udinese dom **
Hellas wyjazd ***


moje wnioski:
powinniśmy odskoczyć Milanowi, który pewnie pogubi w Rzymie lub w Veronie. Juventus z kolei powinien zbliżyć się do Milanu i to na im polecam się przyglądać na finiszu ligi, bo to właśnie Juve powinno być naszym głównym rywalem do Scudetto.
Milan niech już przestanie fantazjować o Scudetto i zacznie martwić się o miejsce premiujące awansem do LM. Wyjazdy do Verony, Rzym x2, Toruń, a w ostatniej kolejce Bergamo. Do tego Lazio kończy już przygodę z LM i zostanie im tylko liga. Osobiście uważam, że każda kolejna runda LE będzie oddalać Milan od Ligi Mistrzów. Nie są w stanie regularnie punktować z taką kadrą. Później może być już za późno.
Obrazek
mio85
Posty: 710
Rejestracja: 25 sie 2009, 14:08

Re: Serie A

Post autor: mio85 »

Benevento czekało całe 11 meczów na zwycięstwo, tydzien temu dostało oklep od Violi A dziś.... wygrywa na Allianz! Uszczypnijcie mnie, turyn gra pod nas
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Serie A

Post autor: Mora »

Nie ukrywam, że bardzo przyjemnie się patrzy na degrengoladę Krętaczy :D
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
forzaragazzi
Posty: 522
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:34

Re: Serie A

Post autor: forzaragazzi »

Rubentus - Benevento 0-1
Szczęsny: "U Arthura piłka schowana jak w sejfie".

Już można powiedzieć że udana dla nas kolejka, mimo że nie braliśmy w niej czynnego udziału. Liczę jeszcze na Fiorentinę, bo stać ich na dobry mecz z Milanem.
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Serie A

Post autor: Orzeu »

Pięknie!

Potencjalne 9 punktów przewagi nad Milanem i 10 nad Juventusem. Trzeba na maxa podchodzić do każdego spotkania i nie dać dupy w nadchodzących spotkaniach. Szampanów bym jeszcze nie otwierał, ale można powiedzieć, że jesteśmy zdecydowanym faworytem do Scudetto.


Teoretycznie najbliższe kolejki najłatwiejsze będzie miał Milan, Juventus podejrzewam że pogubi w przynajmniej 2 spotkaniach następnych, z kolei my będziemy mieć przeciwników bardzo niewygodnych.

Inter:
Bologna (W) ***
Sassuolo (D) ***
Cagliari (D) **
Napoli (W) ****

Milan:
Sampdoria (D) ***
Parma (W) ***
Genoa (D) **


Juventus:
Torino (W) ***
Napoli (D) ****
Genoa (D) **
Atalanta (W) *****
sempre_fci
Posty: 237
Rejestracja: 16 mar 2010, 22:48

Re: Serie A

Post autor: sempre_fci »

Milan wymęczył we Florencji. Roma chyba już się nie liczy w walce o LM. Ciekawe jak na nas ta przerwa zadziała.
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Serie A

Post autor: Mora »

Kurła kiedyś to była Serie A, tera to ni ma...

Obrazek
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
Claudio
Posty: 512
Rejestracja: 13 cze 2008, 19:31

Re: Serie A

Post autor: Claudio »

Wg moich obliczeń 11 pkt prawdopodobnie daje nam Scudetto ( nie wierzę, że Juve wszystko wygra do końca). No musielibyśmy zaliczyć ogromny regres by tego mistrzostwa nie zdobyć.
Na Milan nie patrzę widząc ich formę oraz przyszłe wyjazdy z Lazio, Juve czy Atalantą.
No właśnie Atalanta. Wg mnie najgroźniejsza z wszystkich drużyn. Ale mają do nas 13 pkt straty oraz gorszy bilans bezpośrednich spotkań.

My mamy u siebie:
Verona, Sampdoria, Roma, Udinese

wyjazdy:
Napoli, Spezia, Crotone, Juve

Nie ma łatwo, ale jest wystarczająco by zdobyć te 11-13 pkt (choć myślę, iż realnie powinno być 16-17 pkt).

Dlaczego nie jestem takim optymistą skoro wygraliśmy już 11 spotkań z rzędu to dlaczego nie wygrać następnych 8?
No bo widać małe zmęczenie sezonem, pojawi się coraz to większa presja i w końcu musi przyjść strata punktów. Nie zapominajmy, iż większość klubów z którymi będziemy grać gra o utrzymanie lub ogromne pieniądze za top4, więc nikt nie będzie odpuszczał.

Scudetto jest na wyciągnięcie ręki. Jeśli nas jakiś nieprawdopodobny kryzys nie dopadnie to będziemy świętować 19 scudetto.
forzaragazzi
Posty: 522
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:34

Re: Serie A

Post autor: forzaragazzi »

Jeżeli wypuścimy mistrza z rąk to nasz dramat z 2002 to będzie przy tym pikuś. Będzie nam to wypominane przez następne 50 lat. Brakuje nam 3 zwycięstw, 4 remisów i raz możemy przegrać (np. w Neapolu czy Turynie). 4 zwycięstwa i remis także będą w porządku ;) Też uważam że do zapewnienia mistrza starczy nam 10 - 11 pkt. A realnie do zdobycia scudetto wystarczy koło 6 - 7 punktów (na koniec sezonu dowiemy się który mecz był decydujący). Już miałem pisać że np. 3 pkt z Crotone to pewnik, ale przypomniał mi się zeszłoroczny remis z Lecce :/ Każde ewentualne zwycięstwo trzeba wybiegać i wymęczyć.

Drugą kwestią jest kwalifikacja do LM. Moim marzeniem jest miejsce poza top4 Milanu i Juventusu. Ale szanse na to sa minimalne więc zadowolę się jedną z tych drużyn. Wolałbym żeby był to Juventus ale ze względu na ich potencjał kadrowy bliżej tego osiągnięcia jest Milan.
Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Serie A

Post autor: Chuchu »

No to po dzisiejszych wygranych Napoli nad Torino i Lazio nad Milanem mamy bardzo ciekawą końcówkę sezonu w kontekście walki o awans do Ligi Mistrzów:

2. Atalanta 68 pkt
3. Napoli 66 pkt
4. Juventus 66 pkt
5. Milan 66 pkt
6. Lazio 61 pkt

Biorąc pod uwagę obecną dyspozycję, terminarz i ogólny potencjał drużyn to Atalanta i Napoli już raczej zostaną na 2. i 3. miejscu. Walka o czwartą lokatę powinna się rozegrać pomiędzy Milanem a Juventusem. 9. maja grają ze sobą bezpośredni mecz i wiele tam się może wydarzyć. Stawiam raczej na turyńczyków. Za plecami jeszcze czai się Lazio ale będą mieli ciężko w 5 meczach odrobić 5 pkt.
Jaszczu91
Posty: 1733
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: Serie A

Post autor: Jaszczu91 »

Lazio ma jeszcze zaległy mecz z Torino i sądzę że to wygrają. Będą mieć 2 punkty straty do trójki wyżej i sytuacja będzie jeszcze bardziej ciekawa. Atalanta i Napoli wydają się być w najlepszej formie więc zapewne będą w trójce. Napoli ma najlepszy kalendarz. Milan dla mnie juz zakończył sezon i spadnie na szóste miejsce. Lazio i Juventus powalczą o 4.
ODPOWIEDZ