24. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Tutaj sobie rozmawiamy na temat nadchodzącego i ostatniego meczu Nerazzurrich
ODPOWIEDZ
maverik
Posty: 623
Rejestracja: 27 sie 2012, 03:27

24. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: maverik »

6 dni do meczu, więc pora na temat meczowy. Po serii meczów z Juventusem czy ligowych z Lazio i Milanem czas na Genoę. Na papierze ten wydaje się być bardzo łatwy, ale odkąd Ballardini jest trenerem to Genoa ma bilans 5-4-1 plus porażkę dopiero po dogrywce z Juventusem w PW. Wygrali m.in. z Napoli, a zremisowali z Atalantą czy Lazio. Nie mówię, że mamy się ich obawiać bo to mimo wszystko Genoa, ale na pewno nie można ich zlekceważyć bo potem się można zdziwić.

Jeżeli chodzi o skład to na pewno zabraknie pauzującego Hakimiego. Jego miejsce powinien zająć Darmian. Reszta zmian w składzie to tylko i wyłącznie rotacje Conte, bo do nikogo z obecnego podstawowego składu nie można się przyczepić.
Po Genoi 4 dni później (w czwartek) mamy wyjazd na Parmę, a następnie w poniedziałek u siebie mecz z Atalantą, także rotacje raczej będą konieczne. Jeżeli chodzi o wykartkowanie to wiadomo lepiej na Parmę niż na Atalantę.
Jaszczu91
Posty: 1733
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: 24. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: Jaszczu91 »

Tak jak powiedział Conte to będzie ciężkie spotkanie. Genoa zapewne odda nam pole gry i będzie bronić całym zespołem. Jak wszyscy wiemy Interowi lepiej gra się z kontry. Atak pozycyjny to coś nad czym Inter musi pracować. Wszystkie nasze porażki tego sezonu były właśnie spowodowane tym że nie potrafimy złamać dobrze broniącej się drużyny grając wolno i schematycznie. Dobrze, że zagramy u siebie, to powinno nam pomóc, bo na San Siro mamy z pewnością lepszą murawę do szybkiej gry.

Mimo wszystko to dalej tylko Genoa i trzeba oczekiwać tylko i wyłącznie spokojnego zwycięstwa. Mamy tydzień odpoczynku po derbach więc nie może być inaczej. Ich dobra passa bierze się stąd, że nie grali po prostu z Interem :P
nicolas80
Posty: 150
Rejestracja: 31 lip 2013, 19:49

Re: 24. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: nicolas80 »

Będzie to ciężki mecz z dwóch względów. Po pierwsze drużyna Genoi ostatnio gra dobrą piłkę a po drugie po efektownym zwycięstwie w derbach może nastąpić lekkie rozluźnienie. Jednak mamy to szczęście że na ławce trenerskiej zasiada Antonio który potrafi jak mało kto motywować chłopaków.
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: 24. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: Mora »

maverik pisze: 22 lut 2021, 01:206 dni do meczu, więc pora na temat meczowy. Po serii meczów z...
Dwója za nieużywanie synonimów :P

Po zmianie trenera Genua złapała wiatr w żagle - łatwo nie będzie. Jednak w starciach z Juventusem, Lazio i obu derbowych widać było pewność siebie tego zespołu i ta pewność siebie udziela się również mnie. Wygramy.

Albo się zesramy hehe
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
Raffal
Posty: 907
Rejestracja: 26 sie 2006, 18:25
Lokalizacja: Kraków

Re: 24. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: Raffal »

a mnie zastanawia co zrobi Conte z kartkami.
mamy pół składu o kartke od zawieszenia i nastepny mecz z Parmą czyli jedną z najsłabszych drużyn.
Czy Conte wykartkuje zespół ? czy bedzie chciał zresetować kartki czy pójdzie na żywioł ?

Co do Genui to może i w formie ale takie mecze to ma być 3 pkt jeżeli chcemy mistrza.

Licze na 3 pkt i kartki dla Skriniara, Bastoniego, Barelli i Lukaku. - moim zdaniem zmiennicy z Parmą muszą dać rade a lepszej okazji do pauzowania nie będzie.
IlCapitano
Posty: 909
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: 24. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: IlCapitano »

Raffal pisze: 22 lut 2021, 21:08 a mnie zastanawia co zrobi Conte z kartkami.
mamy pół składu o kartke od zawieszenia i nastepny mecz z Parmą czyli jedną z najsłabszych drużyn.
Czy Conte wykartkuje zespół ? czy bedzie chciał zresetować kartki czy pójdzie na żywioł ?

Co do Genui to może i w formie ale takie mecze to ma być 3 pkt jeżeli chcemy mistrza.

Licze na 3 pkt i kartki dla Skriniara, Bastoniego, Barelli i Lukaku. - moim zdaniem zmiennicy z Parmą muszą dać rade a lepszej okazji do pauzowania nie będzie.
*** ****** *** *** ***

PS. Inter jednak jest wielki. Juwentusiak, Lacjo, Milan. Dziękuję Conte, pozytywnie mnie zaskoczyłeś. 19 Scudetto ja tu widzę w maju migusiem niestety, bo inaczej zrobię się nieprzyjemny.
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: 24. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: Odet »

Jaszczu91 pisze: 22 lut 2021, 11:25 Genoa zapewne odda nam pole gry i będzie bronić całym zespołem.
Zapewne tak będzie, ale to nie powinien być dla nas problem.
Mamy zawodników dobrze grających głową, oraz wreszcie piłkarza który umie bić wolne. Powinniśmy zagrać na stałe fragmenty i coś na pewno wpadnie.
Jestem spokojny o ten mecz.

Pozdr.
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: 24. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: Orzeu »

to nie będzie spacerek, bo Genoa nie przegrała od 6 stycznia w lidze m.in. przez ten czas zremisowała w Bergamo, wygrała z Napoli czy zremisowała 2-2 w PW z Juve (w regulaminowym czasie). Jednym słowem przeciwnik jest w formie, ale my też i powinniśmy to wygrać
Dzonyy
Posty: 2024
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:05

Re: 24. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: Dzonyy »

Orzeu pisze: 23 lut 2021, 12:22 to nie będzie spacerek, bo Genoa nie przegrała od 6 stycznia w lidze m.in. przez ten czas zremisowała w Bergamo, wygrała z Napoli czy zremisowała 2-2 w PW z Juve (w regulaminowym czasie). Jednym słowem przeciwnik jest w formie, ale my też i powinniśmy to wygrać
Też mam obawy przed tym spotkaniem, ale wierzę, że damy rade. Jeśli strzelimy szybko bramke to powinno być ok. Forza Inter!
maverik
Posty: 623
Rejestracja: 27 sie 2012, 03:27

Re: 24. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: maverik »

Raffal pisze: 22 lut 2021, 21:08 a mnie zastanawia co zrobi Conte z kartkami.
mamy pół składu o kartke od zawieszenia i nastepny mecz z Parmą czyli jedną z najsłabszych drużyn.
Czy Conte wykartkuje zespół ? czy bedzie chciał zresetować kartki czy pójdzie na żywioł ?
Myślę, że nie będzie chciał żeby jego piłkarze specjalnie łapali kartki, tym bardziej że przez najbliższe kilka kolejek z mocniejszych drużyn mamy tylko Atalantę. Zapewne będzie tak: Kto złapie kartkę w meczu z Genoą ten złapie i nie zagra z Parmą. Z Parmą już na pewno ta czwórka dostanie instrukcje by nie wypaść na Atalantę, podobnie jak to było w meczu z Lazio przed Derbami, a później znów kto złapie to najwyżej nie zagra w następnym spotkaniu.
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: 24. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: Piekarz »

Jeśli wygramy z Genoą i z Parmą, to zostaniemy mistrzem Włoch.
IntNarcyz
Posty: 258
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: 24. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: IntNarcyz »

:( :( :( ;) Oby tak było jak opinia wyżej, bez Hakimiego ale zaraz możemy grać w następnych meczach w okrojonym składzie za kartki,te 2 mecze trzeba wygrać bo my walczymy o scudetto, chociaż z pozoru łatwe mecze są zwykłe trudne, typuje 2-0 dla nas pewne. Forza Inter👍👍
forzaragazzi
Posty: 522
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:34

Re: 24. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: forzaragazzi »

41 pkt do scudetto

Na chwilę obecną (15 kolejek do końca) brakuje nam 41 punktów do mistrzostwa. Innymi słowy 94 pkt (z poziomu 53 pkt) gwarantują scudetto, ale na pewno będzie to liczba niższa. Nad Milanem mamy 4 pkt przewagi, a właściwie 4,5 pkt jak to chyba lubił mawiać Mourinho. Jest jeszcze Juve które, zakładając że ogra nas w Turynie 1-0, też traciłoby 4,5 pkt. Nasz optymizm bazujemy nie na jakieś wielkiej przewadze punktowej nad rywalami, ale na dobrej formie naszych zawodników. Co ważne podkreślenia - prawie wszystkich zawodników. Jednocześnie Juve gra w kratkę i nie zanosi się na zmianę, a Milan już chyba ostatecznie spuchł.

Inna sprawa że formę jak się złapało, tak samo można łatwo stracić. Po świetnym meczu z Juve w lidze trafiliśmy na Udinese. Z Genoą natomiast dobrze nam się ostatnio gra więc nie powinno być aż takich problemów, no ale to jest piłka. Wiem że Genoa złapała formę, ale jeżeli obawiamy się meczu z nimi to co mają powiedzieć oni? Przydałyby się teraz 2 zwycięstwa, aby z Atalantą zagrać na względnym luzie.
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: 24. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: miniu86 »

Zdobyliśmy 6 cennych punktów na Lazio i Milanie. Jeżeli to ma być to, to mecze z Genuą i Parmą trzeba bezwarunkowo wygrać. Nie wolno nam dać się zahamować na takich rywalach vide Sampdoria czy Udinese.
Inter musi napychać swoje konto punktowe bezceremonialnie i co kolejkę jeśli ta ucieczka ma się udać.
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: 24. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: Mora »

Łatwo i przyjemnie zdobyte 3 punkty. Bramka już w 33 sekundzie pozwoliła na spokojną grę i pełną kontrolę boiskowych zdarzeń. Na tablicy wynik 3:0, ale Inter spokojnie mógł ustrzelić "szóstkę", szkoda zwłaszcza poprzeczki Barelli i przewrotki Lautaro. MVP meczu Lukaku, który znów miał udział przy wszystkich bramkach. Jeśli Inter utrzyma taką formę, to nikt nas nie dogoni.
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
Adriano_forever
Posty: 1280
Rejestracja: 18 mar 2009, 20:57
Lokalizacja: Krasnystaw mlekiem płynący

Re: 24. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: Adriano_forever »

Jaram się.
forzaragazzi
Posty: 522
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:34

Re: 24. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: forzaragazzi »

Mimo że 3-0 to najmniejszy wymiar kary (dobry mecz Perina i trochę jego szczęścia) to do drugiej bramki czułem pewien niepokój. Zawsze można było stracić prowadzenie po jakieś gównobramce, ale skończyło się dobrze. Największy plus meczu to bramka Alexisa. Eriksen na stałe się rozegrał i zagościł w 1 jedenastce. Darmian to klasa niżej niż Hakimi, ale zagrał poprawnie, na miarę swoich możliwości no i strzelił bramkę. Szkoda poprzeczki Barelli. Ciałem obcym tradycyjnie Giagliardini który wyróżnił się nieprzyjęciem piłki i faulem na jednym z rywali równo z trawą :/
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: 24. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: Mora »

Zapomniałbym: Roma dobij tą k...ę ;)
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
IntNarcyz
Posty: 258
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: 24. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: IntNarcyz »

Pewne zwycięstwo, stastyki zdecydowane po naszej stronie.Handanovic praktycznie bezrobotny 2 interwencje, różne i sytuacje bramkowe zdecydowana przewaga mogło być 5-0.Tak właśnie mamy grać takimi rywalami i tak gramy. Brawo dla całej drużyny, super Lukaku, świetny Barella. No i brawa dla Conte. Forza Inter 👍👍
pablo77
Posty: 44
Rejestracja: 29 cze 2009, 20:56

Re: 24. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: pablo77 »

Kolejny bardzo ważny krok do Scudetto, pozostało jeszcze 14. Dzisiaj całkowita kontrola, bardzo dobra pierwsza połowa, narzuciliśmy swoje tempo, rywal nie stworzył sobie praktycznie żadnej groźnej sytuacji, a co najważniejsze Inter wyglądał bardzo ekonomicznie. Wygraliśmy bardzo małym nakładem sił, nikt nie doznał kontuzji, nikt nie złapał kartki a i tak na spokojnie strzeliliśmy 3 bramki zachowując czyste konto. Dobrze, że w końcu Conte docenił Eriksena, to może być największy transfer zimowy. Podoba mi się spokój i przegląd pola, dzisiaj świetna piłka do Lukaku i w końcówce do Alexisa. Mamy autostradę do mistrzostwa trzeba to wykorzystać jeszcze 14 kroków.
Jaszczu91
Posty: 1733
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: 24. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: Jaszczu91 »

Tak gra Mistrz Włoch 2021. Mecz pod pełną kontrola od pierwszej do ostatniej minuty. Ciężko pochwalić kogoś indywidualnie a to dlatego, że cały zespół wyglądał dobrze. Długo czekałem na taki Inter. Inter, który ma tą słynną mentalność zwycięzców. To taki mocny Inter, że trener drużyny przeciwnej z góry zakłada porażkę i oszczędza najlepszych zawodników na nastepny mecz bo wie że i tak nie są w stanie urwac punktów. Oglądając tą drużynę po prostu jestem pewien że będzie dobrze.
Pisząc takie słowa morda aż sama mi się śmieje :D jesteśmy na drodze jednokierunkowej po Scudetto i jestem wręcz przekonany że je zdobędziemy. To nie ma prawa się nie udać.
rafi27
Posty: 250
Rejestracja: 25 sie 2007, 13:29
Lokalizacja: Mysłowice

Re: 24. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: rafi27 »

Hej,
tu mamy link do zdjęcia z wyświetleniem także naszego Fanklubu w trzecim rzędzie LED podczas
meczu z Genoa, naturalnie nie wyświetlono pełnej nazwy ,,Fanatici dalla Polonia", ale to dotyczyło
także innych Fanklubów z całego świata, które mają dość długie nazwy:
https://ibb.co/6B9mfLp

Pozdro
rafi27
ODPOWIEDZ