26. kolejka Serie A: Inter - Atalanta

Tutaj sobie rozmawiamy na temat nadchodzącego i ostatniego meczu Nerazzurrich
ODPOWIEDZ
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

26. kolejka Serie A: Inter - Atalanta

Post autor: Orzeu »

Mecz w poniedziałek, przed nami najlepsza (po Interze) ekipa w Serie A ostatnich tygodni. Będzie bardzo ciężko, to będzie test dla naszych grajków.

Dobrze, że gramy u siebie.
forzaragazzi
Posty: 522
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:34

Re: 26. kolejka: Inter - Atalanta

Post autor: forzaragazzi »

33 pkt do scudetto (92 pkt na koniec)

To jak mecz będzie wyglądał zależy w dużej mierze od dyspozycji dnia Atalanty. Paradoksalnie mecz może być łatwiejszy niż ten z Parmą, bo gracze z Bergamo lubią grać w otwartą piłkę. Z kolei Gasperini traktuje potyczki z nami jako sprawę honorową, więc wyjdą też najsilniejszym składem. Co ciekawe Atalanta w tym sezonie lepiej sobie radzi chyba na wyjazdach niż w meczach u siebie. Ozdobą spotkania moga być pojedynki Hakimi - Gosens. Liczę że Niemiec zawita u nas w przyszłym sezonie. Oby tylko Ilicić nie miał swojego dnia.
maverik
Posty: 623
Rejestracja: 27 sie 2012, 03:27

Re: 26. kolejka Serie A: Inter - Atalanta

Post autor: maverik »

Z Atalantą nam różnie idzie. Ostatnia wygrana u siebie w 2017 roku, ostatnie 6 spotkań z Atalantą to tylko jedna wygrana (w ostatniej kolejce ubiegłego sezonu). Jeżeli zagramy tak jak z Parmą to raczej tego nie wygramy. Nie sądzę jednak byśmy powtórzyli dość przeciętny występ, bo nasi sobie zdają sprawę, że Atalanta jest półkę albo i dwie wyżej. Ostatnio nam wychodzą mecze z mocnymi rywalami (Juventus, Milan, Lazio), więc liczę że i tym razem będzie podobnie.
Endru
Posty: 272
Rejestracja: 4 lis 2007, 18:42
Lokalizacja: Wrocław

Re: 26. kolejka Serie A: Inter - Atalanta

Post autor: Endru »

Mecz z Atalanta pokaze czy slowa Conte beda mialy pokrycie na temat tego, ze obecny Inter bylby w stanie namieszac w lidze mistrzów.
mikruzzo
Posty: 179
Rejestracja: 13 lip 2009, 14:05
Lokalizacja: Rybnik

Re: 26. kolejka Serie A: Inter - Atalanta

Post autor: mikruzzo »

Och ta Atalanta z nimi to nigdy nic nie wiadomo, jak będzie to ich dzień to możemy mieć ciężki orzech do zgryzienia, tylko że z drugiej strony oni mogliby to samo powiedzieć o nas :)
Liczę na otwarty, szybki mecz no i nasze zwycięstwo które nas przybliży nie tylko w tabeli ale i mentalnie do mistrzostwa
pablo77
Posty: 44
Rejestracja: 29 cze 2009, 20:56

Re: 26. kolejka Serie A: Inter - Atalanta

Post autor: pablo77 »

Niestety Juventus wygrał ważny mecz z Lazio, Milan też z kompletem punktów po meczu z Hellasem. To wywiera większą presję na nas i trzeba ten mecz wygrać, bo w przypadku porażki przewaga może stopnieć do 3 pkt nad Milanem i 4 pkt nad Juve biorąc pod uwagę ich zwycięstwo w zaległym meczu z Napoli. Bardzo ważny mecz i kolejny krok z 13 do scudetto. Oby do przerwy reprezentacyjnej wygrać wszystko i po przerwie 2 łatwiejsze mecze czekają aż do spotkania z Napoli.
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: 26. kolejka Serie A: Inter - Atalanta

Post autor: Mora »

Mam jakieś złe przeczucia przed tym meczem. Obym się mylił, ale czuję stratę punktów.
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
Jaszczu91
Posty: 1733
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: 26. kolejka Serie A: Inter - Atalanta

Post autor: Jaszczu91 »

Tym meczem Inter udowodnił swoją dojrzałość i gotowość do wygrania ligi. Atalanta nie mogła rozwinąć skrzydeł. Inter też w ofensywie niczego nie pokazał ale udało się strzelić jedną bramkę po stałym fragmencie i to wystarczyło. Widać że ten zespół rośnie. Zwycięstwa dodają pewności siebie co owocuje zbieraniem punktów w meczach, w których dawniej byśmy głupio tracili gole w końcówkach.

Mecz dla koneserów gry w defensywie. Najważniejsze że wygrany. Jeden krok bliżej do Scudetto. FORZA INTER
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: 26. kolejka Serie A: Inter - Atalanta

Post autor: Piekarz »

Bardzo imponujący mecz. Obstawiałem 0-0 albo 1-1, było blisko jednego i drugiego wyniku, ale znakomitą dyscypliną, walką i drużynowym duchem udało się przechylić szale na 1-0. Oczywiście wielu mógł się ten mecz nie podobać, ale jak ktoś czai calcio, to rozumie co dzisiaj osiągnęliśmy. Większość meczów w sezonie wygraliśmy bardziej ofensywą niż defensywą, niektóre nawet samą ofensywą, a dzisiaj wygraliśmy dla odmiany praktycznie samą defensywą. Jedyny gol był wręcz symboliczny dla tego i dość niesamowity: De Vrij wygrywa pozycję walką w powietrzu Bastoniemu, Bastoni trąca piłkę do Skriniara, Skriniar strzela. Ha. Powiem wam, że z naszych formacji na boisku najprzyjemniej patrzy mi się ostatnio właśnie na tę trójkę, mimo że przecież na duet Lautaro-Lukaku czy tercet Eriksen-Brozo-Barella też patrzy się rewelacyjnie.

Zawiódł dzisiaj dość poważnie Lukaku, zagrał przeciętnie, czyli jak na niego bardzo słabo, nie przekonywał mnie też Barella. Genialny za to był Skriniar (MVP nawet bez gola, a co dopiero z golem) i tym meczem przekonał mnie ostatecznie, że oglądamy sezon trzech króli i są to właśnie oni trzej. Spoza obrony wielkie uznanie dla Eriksena, zdał dzisiaj prawdziwy egzamin dojrzałości z calcio i to na wysoką ocenę.

Nie wiem czy to zauważyliście, ale póki co wygraliśmy każdy dwumecz ligowy i mamy sporą szansę wygrać każdy do końca. Z większych wyzwań trzeba będzie podziękować Udinese i Romie za remisy, a Sampdorii za porażkę, a wszystko to do zrobienia na San Siro - z całą resztą wygraliśmy w pierwszej rundzie albo już się odkuliśmy. Imho to byłoby osiągnięcie na miarę sezonu bez porażki i większe niż jakiś tam rekord punktowy.
mikruzzo
Posty: 179
Rejestracja: 13 lip 2009, 14:05
Lokalizacja: Rybnik

Re: 26. kolejka Serie A: Inter - Atalanta

Post autor: mikruzzo »

Powiem szczerze spodziewałem się otwartej demolki, wręcz wyniku hokejowego. Może właśnie dlatego że Inter nas ostatnio przyzwyczaił do tak ofensywnego stylu. Nie jestem zawiedziony, bo cały mecz siedziałem jak na szpilkach, ważne że w takim spotkaniu zgarnęliśmy pełną pulę, postrzelamy sobie z Torino, czy tam z Bologną :D
Wielkie brawa dla Brozovicia, mądrze operował w defensywie no i wyciągnął piłe z bramki, zresztą cały blok obronny zasłużył na słowa uznania :brawo:
pablo77
Posty: 44
Rejestracja: 29 cze 2009, 20:56

Re: 26. kolejka Serie A: Inter - Atalanta

Post autor: pablo77 »

Kolejny krok do scudetto, pozostało jeszcze 12. To był trudny mecz pod wieloma względami. Po pierwsze rywal klasowy, ich forma w ostatnich 5 kolejkach to 13 pkt. Tym bardziej cieszy postawa obrony i La Dea praktycznie nie zagroziła, zupełnie jak Lazio czy Juve. Po drugie w czwartek piłkarze grali mecz z Parma i było mało czasu na regenerację. Na pewno brakowało świeżości. Barella i Lukaku niemrawi a może nawet dzisiaj słabi. Szkoda tych zmarnowanych sytuacji bo można było mecz zamknąć wcześniej. Lukaku sam na sam... czy ta sytuacja w pierwszej połowie z Hakimim gdzie mu nie podał. Jak to mawia Conte "musimy być bardziej kliniczni pod polem karnym przeciwników". Nie mniej najważniejsze 3 pkt i kolejny krok wykonany do mistrzostwa. 12 Finałów jeszcze !!!
Woo-cash
Posty: 1806
Rejestracja: 1 gru 2005, 18:39
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Re: 26. kolejka Serie A: Inter - Atalanta

Post autor: Woo-cash »

pablo77 pisze: 9 mar 2021, 01:10Tym bardziej cieszy postawa obrony i La Dea praktycznie nie zagroziła, zupełnie jak Lazio czy Juve.
Co? Chyba inne mecze oglądaliśmy.
Do przerwy mogliśmy wyłapać dwa gongi gdyby nie Handa i Brozo.
Praktycznie cały czas cisneli gdzie Inter ograniczał się do kontry czy stałych fragmentów. Mieliśmy jeden celny strzał, w dodatku zamieniony na bramkę, ale Atalanta praktycznie nie zagroziła 😉
pablo77
Posty: 44
Rejestracja: 29 cze 2009, 20:56

Re: 26. kolejka Serie A: Inter - Atalanta

Post autor: pablo77 »

Woo-cash pisze: 9 mar 2021, 01:47
pablo77 pisze: 9 mar 2021, 01:10Tym bardziej cieszy postawa obrony i La Dea praktycznie nie zagroziła, zupełnie jak Lazio czy Juve.
Co? Chyba inne mecze oglądaliśmy.
Do przerwy mogliśmy wyłapać dwa gongi gdyby nie Handa i Brozo.
Praktycznie cały czas cisneli gdzie Inter ograniczał się do kontry czy stałych fragmentów. Mieliśmy jeden celny strzał, w dodatku zamieniony na bramkę, ale Atalanta praktycznie nie zagroziła 😉
Nie wiem o jakich gongach mówisz ale chyba Ci się strony pomyliły. Gonga mogła wyłapać Atalanta gdyby tylko Lukaku wyłożył na tacy Hakimiemu. W drugiej połowie Lukaku powinien zamknąć mecz biegnąc sam na sam. Byliśmy bliżej drugiej bramki niż Atalanta pierwszej. Ja nie czułem, żadnego zagrożenia ze strony Atalanty i moim zdaniem mecz był w miarę pod kontrolą.
mio85
Posty: 710
Rejestracja: 25 sie 2009, 14:08

Re: 26. kolejka Serie A: Inter - Atalanta

Post autor: mio85 »

Perfekcyjny mecz Interu pod kątem mistrzostwa. Tak to robił Juventus przez te kilka sezonów. Perfekcja w obronie, wytrącenie największego atutu rywala z ręki i cynizm pod jego bramką. Dziś jeden celny strzał, ale to był strzał który ważył trójkę - dosłownie i w przenośni. Jeśli po sezonie będę chwalił Eriksena, to nie za gola z Milanem ale właśnie za ten mecz. Wg mnie symbolicznie dziś zasłużył na MVP. To samo dotyczy Perisicia.
IntNarcyz
Posty: 258
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: 26. kolejka Serie A: Inter - Atalanta

Post autor: IntNarcyz »

Przed meczem myślałem że remis też będzie dobrym wynikiem bo wiemy jaką siłą dysponuje Atalanta i jak nieobliczalny jest to rywal. Ale zwycięzców się nie sądzi, Rywal miał przewagę w każdym elemencie gry ale bramki nie zdobył, fakt że Brozovic i Samir nas wyratowali z opresji a na grę obronną pracuje cały zespół a nieprzypadkowo w 9 ostatnich meczach w 7 nietracimy bramek. Może taką była taktyka Conte że przyjmujemy rywala i kontry,fakt że Lukaku niemial najlepszego dnia bo mógł też 2 bramki strzelić i mecz mógł inaczej wyglądać. Cieszmy się bo dobry zespół szczęście w meczu też musi mieć a liczy się że wygrywamy, ja powiem brawo Conte, brawo INTER wierzę że Scudetto będzie nasze.Forza Inter 🖤💙👍👍
IntNarcyz
Posty: 258
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: 26. kolejka Serie A: Inter - Atalanta

Post autor: IntNarcyz »

Dziś mamy urodziny Legendy naszego Interu a więc 19 Scudetto jak najbardziej widziane 🖤💙👍👍
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: 26. kolejka Serie A: Inter - Atalanta

Post autor: Mora »

Cyniczny Inter.
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
Woo-cash
Posty: 1806
Rejestracja: 1 gru 2005, 18:39
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Re: 26. kolejka Serie A: Inter - Atalanta

Post autor: Woo-cash »

pablo77 pisze: 9 mar 2021, 02:24
Woo-cash pisze: 9 mar 2021, 01:47
pablo77 pisze: 9 mar 2021, 01:10Tym bardziej cieszy postawa obrony i La Dea praktycznie nie zagroziła, zupełnie jak Lazio czy Juve.
Co? Chyba inne mecze oglądaliśmy.
Do przerwy mogliśmy wyłapać dwa gongi gdyby nie Handa i Brozo.
Praktycznie cały czas cisneli gdzie Inter ograniczał się do kontry czy stałych fragmentów. Mieliśmy jeden celny strzał, w dodatku zamieniony na bramkę, ale Atalanta praktycznie nie zagroziła 😉
Nie wiem o jakich gongach mówisz ale chyba Ci się strony pomyliły. Gonga mogła wyłapać Atalanta gdyby tylko Lukaku wyłożył na tacy Hakimiemu. W drugiej połowie Lukaku powinien zamknąć mecz biegnąc sam na sam. Byliśmy bliżej drugiej bramki niż Atalanta pierwszej. Ja nie czułem, żadnego zagrożenia ze strony Atalanty i moim zdaniem mecz był w miarę pod kontrolą.
Spoko. Następnym razem oglądając mecz zdejmij różowe okulary. Z gry Atalanta miała więcej ale oczywiście Ty zaraz bedziesz zaklinał rzeczywistość że było inaczej.
Gdyby, gdyby babcia miała wąsy...
Imrahil
Posty: 1141
Rejestracja: 13 wrz 2005, 08:22
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: 26. kolejka Serie A: Inter - Atalanta

Post autor: Imrahil »

+ Nasze Trio w obronie robi niesamowitą robotę.
+ Eriksen przestał człapać i snuć się jak piard w gaciach.
+ Perishit zaczął bronić.
+ Zmiany Konciaka.

- Vidal wszystko psuł.
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: 26. kolejka Serie A: Inter - Atalanta

Post autor: miniu86 »

Każdy mecz ma jakieś niedoskonałości, to naturalne.
Wczoraj jednak mieliśmy koncert gry obronnej Interu jako zespołu i wyglądało to pięknie.
Każdy mecz waży 3 pkt, ale te smakują bardzo bo jednak Atalanta Gasperiniego to godny rywal.
forzaragazzi
Posty: 522
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:34

Re: 26. kolejka Serie A: Inter - Atalanta

Post autor: forzaragazzi »

Vidal tragedia, ale na szczęście dobra zmiana Eriksena. Lukaku słabo, nie był sobą, ale to że się poprawi jest raczej pewne. Lautaro niewiele lepiej od Romelu. Barella, Hakimi, Perisic dzisiaj bez błysku ale robili swoje w defensywie. MVP para Skriniar - Bastoni. De Vrij niewiele gorzej (dopuścił do strzału Zapatę przy rożnym). Gagliardini po wejściu sporo faulował i kopał się po czole, ale niczego więcej nie oczekiwałem. Zespół musi popracować również nad odrobinę innymi rozwiązaniami niż górna piła do Lukaku.

Co do Atalanty - Gosens to "must have" na letnie okienko. Kończy mu się za rok kontrakt i będzie do wyjęcia. Może nie ma szybkości Hakimiego ale gra bardzo inteligentnie w ofensywie, świetnie w defensywie. Djimsiti - także za rok kończy się kontrakt i patrząc na ten mecz byłby świetnym rezerwowym naszego trio u nas. Oczywiście marzy mi się także De Roon jako zmiennik Brozo (świetny w defensywie) i Zapata jako zmiennik Lukaku ale to już takie bajdurzenie ;) Ciekaw jestem jak Atalanta się zaprezentuje w Madrycie.

To teraz tydzień odpoczynku. Można w spokoju popatrzeć jak złodzieje i Milan wypruwają sobie żyły w pucharach.
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: 26. kolejka Serie A: Inter - Atalanta

Post autor: Piekarz »

Woo-cash pisze: 9 mar 2021, 09:27
pablo77 pisze: 9 mar 2021, 02:24
Woo-cash pisze: 9 mar 2021, 01:47
pablo77 pisze: 9 mar 2021, 01:10Tym bardziej cieszy postawa obrony i La Dea praktycznie nie zagroziła, zupełnie jak Lazio czy Juve.
Co? Chyba inne mecze oglądaliśmy.
Do przerwy mogliśmy wyłapać dwa gongi gdyby nie Handa i Brozo.
Praktycznie cały czas cisneli gdzie Inter ograniczał się do kontry czy stałych fragmentów. Mieliśmy jeden celny strzał, w dodatku zamieniony na bramkę, ale Atalanta praktycznie nie zagroziła 😉
Nie wiem o jakich gongach mówisz ale chyba Ci się strony pomyliły. Gonga mogła wyłapać Atalanta gdyby tylko Lukaku wyłożył na tacy Hakimiemu. W drugiej połowie Lukaku powinien zamknąć mecz biegnąc sam na sam. Byliśmy bliżej drugiej bramki niż Atalanta pierwszej. Ja nie czułem, żadnego zagrożenia ze strony Atalanty i moim zdaniem mecz był w miarę pod kontrolą.
Spoko. Następnym razem oglądając mecz zdejmij różowe okulary. Z gry Atalanta miała więcej ale oczywiście Ty zaraz bedziesz zaklinał rzeczywistość że było inaczej.
Gdyby, gdyby babcia miała wąsy...
pablo77
Posty: 44
Rejestracja: 29 cze 2009, 20:56

Re: 26. kolejka Serie A: Inter - Atalanta

Post autor: pablo77 »

Woo-cash pisze: 9 mar 2021, 09:27
pablo77 pisze: 9 mar 2021, 02:24
Woo-cash pisze: 9 mar 2021, 01:47
pablo77 pisze: 9 mar 2021, 01:10Tym bardziej cieszy postawa obrony i La Dea praktycznie nie zagroziła, zupełnie jak Lazio czy Juve.
Co? Chyba inne mecze oglądaliśmy.
Do przerwy mogliśmy wyłapać dwa gongi gdyby nie Handa i Brozo.
Praktycznie cały czas cisneli gdzie Inter ograniczał się do kontry czy stałych fragmentów. Mieliśmy jeden celny strzał, w dodatku zamieniony na bramkę, ale Atalanta praktycznie nie zagroziła 😉
Nie wiem o jakich gongach mówisz ale chyba Ci się strony pomyliły. Gonga mogła wyłapać Atalanta gdyby tylko Lukaku wyłożył na tacy Hakimiemu. W drugiej połowie Lukaku powinien zamknąć mecz biegnąc sam na sam. Byliśmy bliżej drugiej bramki niż Atalanta pierwszej. Ja nie czułem, żadnego zagrożenia ze strony Atalanty i moim zdaniem mecz był w miarę pod kontrolą.
Spoko. Następnym razem oglądając mecz zdejmij różowe okulary. Z gry Atalanta miała więcej ale oczywiście Ty zaraz bedziesz zaklinał rzeczywistość że było inaczej.
Gdyby, gdyby babcia miała wąsy...
Już Piekarz ładnie zauważył kto gdyba i zaklina rzeczywistość, ja tego nie zamierzam robić. Wygraliśmy kolejny ważny mecz, 3 w przeciągu 7 dni, piłkarze mogą być zmęczeni bo praktycznie gramy jedną 11 + 2 Chilijczycy. Uważam, że zaprezentowaliśmy się dobrze z drugą po nas najskuteczniejszą drużyną w lidze. Mecz był wyrównany, ale powtarzam przez okoliczności i tak zrobiliśmy więcej niż większość od nich wymagała, wiele osób spodziewało się straty pkt, więc nie zamierzam narzekać na styl bo cel został osiągnięty i zadanie wykonane. I takie są fakty. Ja narzekałem po meczu z Napoli bo tam graliśmy słabo i nas dominowali i była fura szczęścia, mnóstwo przypadku. Natomiast w tym meczu wszystko było pod kontrolą. Atalanta nie miała praktycznie żadnych 100% sytuacji wypracowanych, jedynie nie celny strzał Zapaty obok bramki, i dwa rzuty rożne to dużo ?
ODPOWIEDZ