Joaquín Correa

Tutaj dyskutujemy na temat piłkarzy i kadry szkoleniowej Interu
forzaragazzi
Posty: 522
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:34

Joaquín Correa

Post autor: forzaragazzi »

Urodzony/Wiek: 13 sierpnia 1994 (27 lat)
Miejsce urodzenia: Juan Bautista Alberdi (Argentyna), Narodowość: Argentyńczyk
Wzrost: 1,88 m
Pozycja: Cofnięty napastnik / Lewy napastnik / Ofensywny pomocnik
W Serie A: 123 mecze, 25 bramek, 15 asyst

Przyjście Argentyńczyka chyba przesądzone. Zostały jeszcze tylko badania medyczne i podpisanie kontraktu. Kwota odstępnego to ponoć 30 mln euro + 1 mln bonusów. Joaquín to prezent dla nowego trenera Inzaghiego. Zrezygnowaliśmy (?) z Belottiego za 15 - 20 mln na jego rzecz, niech więc udowodni że pieniądze na niego nie zostały wyrzucone w błoto. Rok temu Złodzieje oferowali za niego Lazio ponoć 50 mln, ale Lotito odrzucił ofertę. Atuty Correi każdy zna: drybling i technika. Słabe strony: wykończenie.

Przypomnienie; pojedynki Correa - Handanović:
https://www.youtube.com/watch?v=6h8OEsC ... nel=SerieA
Wybraniec
Posty: 1487
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:39

Re: Joaquín Correa

Post autor: Wybraniec »

Jestem strasznie ciekawy tego piłkarza. Statystyki nie powalaja, ale kiedy nie oglądałem Lazio to gość się wyróżniał. Zagadką jest czy jest w stanie wskoczyć level wyzej, bo to co prezentował w Lazio może okazać się za malo.

Ogółem Sanchez wydaje mi się w tej chwili zupełnie zbedny. Byłoby swietnie. Wziąć nandeza i przejść na 3511. Dzeko, Martinwz i Satriano jako 9, Correa, Hakan, Sensi jako opcje na 10.

Powodzenia Joaquine Correa.
nicolas80
Posty: 150
Rejestracja: 31 lip 2013, 19:49

Re: Joaquín Correa

Post autor: nicolas80 »

Świetny transfer. Jestem mega zadowolony ponieważ bardzo przyjemnie się ogląda jego grę. Mam nadzieję że teraz w drużynie mistrzów wskoczy na jeszcze wyższy poziom. Jestem przekonany że będzie dużym wzmocnieniem w naszym zespole i postrachem dla drużyn przeciwnych. Powodzenia Joaquín Correa.
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Joaquín Correa

Post autor: Odet »

Lubię Correę, podoba mi się jego technika i drybling.
Bardzo nie podoba mi się za to jego cena, jest wg mnie dużo za wysoka, bo chłop nawet w Lazio nie był wyróżniającą się postacią. Wolałbym już za psie pieniądze Caicedo, albo Balde Keite (którego trener też zna, a w swoim prime grał od Correi zwyczajnie lepiej).

Ostatnie duże/drogie transfery z Lazio to:

Felipe Anderson (2018) za 38mln
Balde Keita (2017) za 30mln
L. Biglia (2017) za 19,70 mln
W. Hoedt (2017) za 16 mln
A. Candreva (2016) za 22mln

Wszyscy po odejściu z Lazio spisywali się w nowych klubach: gorzej, źle lub fatalnie. Najbardziej służyło im widać rzymskie powietrze. OBY w Interze było lepiej, wszak trafia na "swojego" trenera.

Pozdr.
andyvdm
Posty: 434
Rejestracja: 3 lip 2004, 16:23

Re: Joaquín Correa

Post autor: andyvdm »

Odet pisze: 25 sie 2021, 21:18 Wolałbym już za psie pieniądze Caicedo,
Litości. Zapomniałeś o De Vriju czy nie pasował do tezy? To że był za darmo nic nie zmienia, głośny transfer z Lazio. A jeżeli już bierzesz pod uwagę historyczne transfery to te z Lazio do Interu zazwyczaj były bardzo udane, wystarczy wspomnieć o Crespo, Dejanie czy Pandevie.

Corea bardzo się przyda na drużyny z drugiej połowy tabeli, takiego zawodnika z błyskiem nam brakowało.
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Joaquín Correa

Post autor: Odet »

Wiem z SB, że masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem, niestety spodziewałem się, że ktoś to napisze:
Ostatnie duże/drogie
dlatego na spokojnie przeczytaj jeszcze raz czy dwa...

Pozdr.

ps. jakby Correa przechodził na takich warunkach jak De Vrij byłbym mega szczęśliwy.
andyvdm
Posty: 434
Rejestracja: 3 lip 2004, 16:23

Re: Joaquín Correa

Post autor: andyvdm »

Napisałeś drogie/duże
De Vrij to był duży transfer.
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Joaquín Correa

Post autor: Odet »

Przecież chodzi mi tylko o cenę. Drogi, duży transfer.

Bardzo chętnie powitam Correę jak przejdzie na takich warunkach jak De Vrij :)

Pozdr.
forzaragazzi
Posty: 522
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:34

Re: Joaquín Correa

Post autor: forzaragazzi »

Odet pisze: 25 sie 2021, 21:52 Przecież chodzi mi tylko o cenę. Drogi, duży transfer.
Andy ma rację. Prawy ukośnik zastępuje słowo "lub" (mamy więc alternatywę).
andyvdm
Posty: 434
Rejestracja: 3 lip 2004, 16:23

Re: Joaquín Correa

Post autor: andyvdm »

To po co to rozgraniczenie? Jakbyś napisał po prostu drogi to każdy by wiedział o co chodzi. Duży równie dobrze może oznaczać głośny czy udany.
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Joaquín Correa

Post autor: Odet »

OK :)
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Joaquín Correa

Post autor: Piekarz »

Ukośnik nie ukośnik: czemu Correa miałby mieć więcej wspólnego z Balde Keitą niż z De Vrijem? Trochę to absurdalna hipoteza, że "rzymskie powietrze" doładowuje akurat tylko tych piłkarzy Lazio, którzy są potem sprzedawani drogo, a ci sprzedawani tanio czy odchodzący za darmo mogą już być po prostu dobrzy xD

Powodzenia byku
forzaragazzi
Posty: 522
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:34

Re: Joaquín Correa

Post autor: forzaragazzi »

Piekarz pisze: 25 sie 2021, 22:24 Trochę to absurdalna hipoteza, że "rzymskie powietrze" doładowuje akurat tylko tych piłkarzy Lazio, którzy są potem sprzedawani drogo, a ci sprzedawani tanio czy odchodzący za darmo mogą już być po prostu dobrzy xD
Wg włoskiej prasy Szczęsny wpuścił szmaty w ostatnim meczu z powodu "ducha Pirlo" więc wszystko jest możliwe.
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Joaquín Correa

Post autor: Odet »

Piekarz pisze: 25 sie 2021, 22:24 Trochę to absurdalna hipoteza, że "rzymskie powietrze" doładowuje akurat tylko tych piłkarzy Lazio, którzy są potem sprzedawani drogo, a ci sprzedawani tanio czy odchodzący za darmo mogą już być po prostu dobrzy xD

Powodzenia byku
Dziękuję.

Jedyny piłkarz, który odszedł z Lazio (czasów Inzaghiego) i gra lepiej albo tak samo dobrze jak w Rzymie to De Vrij :)
Oby z Correą było tak samo.

Pozdr.
forzaragazzi
Posty: 522
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:34

Re: Joaquín Correa

Post autor: forzaragazzi »

Odet pisze: 25 sie 2021, 22:40
Jedyny piłkarz, który odszedł z Lazio (czasów Inzaghiego) i gra lepiej albo tak samo dobrze jak w Rzymie to De Vrij :)
Jest jeszcze na przykład młody Pedro Neto, który w pierwszej drużynie Lazio rozegrał łącznie kilkadziesiąt minut, a teraz błyszczy w Wolverhampton (obecnie kontuzjowany).
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Joaquín Correa

Post autor: Odet »

forzaragazzi pisze: 25 sie 2021, 23:42
Jest jeszcze na przykład młody Pedro Neto, który w pierwszej drużynie Lazio rozegrał łącznie kilkadziesiąt minut, a teraz błyszczy w Wolverhampton (obecnie kontuzjowany).
Nie bardzo rozumiem ten wpis.

Wymienieni wcześniej przeze mnie zawodnicy grali w Lazio dobrze albo b.dobrze (z wyjątkiem Houdta, za to życiówka Andersona, Balde Keity czy Candrevy).
Pedro Neto właściwie w Lazio nie grał (chyba że ta minuta z Juventusem w wieku prawie 19 lat tak go piłkarsko ukształtowała :)), stąd trudno powiedzieć jak u służyło "rzymskie powietrze" :)

Wielu (na szczęście nie wszyscy) naszych kibiców na naszej stronie ma taki dziwny zwyczaj, o który często posądza kibiców sąsiadującego Milanu.
Jak piłkarz ma iść do Interu (jak Correa) to jest przekocurem, jakby okazało się że wybiera się za 30mln do Milanu to byłby śmiech i obrażanie.

Jak taki Tonalli był przymierzany do Interu to było wielbienie, a jak trafił do Milanu to gówno :)

Napiszę jeszcze raz, wiem że Ty zrozumiesz, ale niektórzy nie.
Lubię Correę, podoba mi się jego technika i drybling.
Natomiast cena za niego uważam jest za duża (jesteśmy w pandemii, musieliśmy sprzedawać jednych piłkarzy, a z innymi rozwiązywać kontrakty), zwłaszcza że sam Correa chciał do nas bardzo przyjść, a w Lazio nowy trener nie widział dla niego miejsca.

Jak do nas ostatecznie dołączy to będę mu kibicować i trzymać kciuki. Interu nie stać na wyrzucanie w błoto dużych pieniędzy.
Forza Correa !!!

Pozdr.
Wybraniec
Posty: 1487
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:39

Re: Joaquín Correa

Post autor: Wybraniec »

Skończ drążyć. Gość nazywa się Joaquín Correa. To brzmi mniej więcej jak Cristiano Messi. Nie ma opcji żeby nie grał dobrze w piłkę.
Gaszka
Posty: 535
Rejestracja: 26 gru 2004, 20:31
Lokalizacja: Pszów
Kontakt:

Re: Joaquín Correa

Post autor: Gaszka »

Odet pisze: 26 sie 2021, 08:01
Lubię Correę, podoba mi się jego technika i drybling.
Natomiast cena za niego uważam jest za duża (jesteśmy w pandemii, musieliśmy sprzedawać jednych piłkarzy, a z innymi rozwiązywać kontrakty), zwłaszcza że sam Correa chciał do nas bardzo przyjść, a w Lazio nowy trener nie widział dla niego miejsca.

Pozdr.
Sarri przed meczem z Empoli powiedział, że to ważny i mocny zawodnik, który byłby wygodny dla każdego trenera. Nie powołał go bo wprost mówił, iż chce odejść i nie miałby odpowiedniego nastawienia do gry. Miejsce dla niego Sarri widział.

Pytanie czy 30-31 mln czyli prawie 4x mniej niż cena Lukaku jest faktycznie wysoka. Pokaże boisko. W Lazio ostatnie dwa sezony tylko w Serie A to 8 goli i 4 asysty(28 rozegranych) oraz 9 goli i 4 asysty(30 rozegranych). Jak u nas zrobi łącznie 8+8 to będę zadowolony. Dzeko jest na chwilę obecną za darmo a moim zdaniem jeśli zdrowie dopisze to 15 bramek strzeli i zaliczy z 10 asyst. Natomiast ze względu na wiek nie można porównywać wartości piłkarzy.
mikruzzo
Posty: 179
Rejestracja: 13 lip 2009, 14:05
Lokalizacja: Rybnik

Re: Joaquín Correa

Post autor: mikruzzo »

Powiem szczerze że nie bardzo gościa kojarze z jego wyczynów w Lazio, ale ma spore grono zwolenników, dlatego nie mogę się doczekać żeby go zobaczyć w akcji. Witamy i powodzenia
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Joaquín Correa

Post autor: Piekarz »

O kurwa, Gaszka.
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Joaquín Correa

Post autor: miniu86 »

Podejrzewam, że będzie rotował głównie z Dzeko. Nie mam pojęcia czego się spodziewać, ale ufam Inzaghiemu. To, że bardzo chciał tutaj od dawna przyjść jest przyjemnym dodatkiem, ale niech ten chłopak pokaże to przede wszystkim na boisku.
Gaszka
Posty: 535
Rejestracja: 26 gru 2004, 20:31
Lokalizacja: Pszów
Kontakt:

Re: Joaquín Correa

Post autor: Gaszka »

Piekarz pisze: 26 sie 2021, 15:51 O kurwa, Gaszka.
Bez przerwy, nawet jak sie nie udzielam :szal: :szal: :szal: :szal: :inter: :inter:

miniu86 pisze: 26 sie 2021, 18:46 Podejrzewam, że będzie rotował głównie z Dzeko. Nie mam pojęcia czego się spodziewać, ale ufam Inzaghiemu. To, że bardzo chciał tutaj od dawna przyjść jest przyjemnym dodatkiem, ale niech ten chłopak pokaże to przede wszystkim na boisku.
Powaznie nie oglądacie innych meczów niż naszych? Dzeko swoje zrobi.
mio85
Posty: 710
Rejestracja: 25 sie 2009, 14:08

Re: Joaquín Correa

Post autor: mio85 »

Spory zakup, ciekawe czy nie w obliczu tego, że za rok Chinczyk będzie chciał się pozbyć Lautaro. Bo jak narazie mamy jednego snajpera i trzech gości chyba najlepiej grających troszkę cofnietych. Widać to w liczbach Correi. Oczywiście świetny zawodnik, może grać na wielu pozycjach, ale lisem pola karnego raczej nie zostanie.
Gaszka
Posty: 535
Rejestracja: 26 gru 2004, 20:31
Lokalizacja: Pszów
Kontakt:

Re: Joaquín Correa

Post autor: Gaszka »

Gaszka pisze: 26 sie 2021, 14:20

Sarri przed meczem z Empoli powiedział, że to ważny i mocny zawodnik, który byłby wygodny dla każdego trenera. Nie powołał go bo wprost mówił, iż chce odejść i nie miałby odpowiedniego nastawienia do gry. Miejsce dla niego Sarri widział.

Pytanie czy 30-31 mln czyli prawie 4x mniej niż cena Lukaku jest faktycznie wysoka. Pokaże boisko. W Lazio ostatnie dwa sezony tylko w Serie A to 8 goli i 4 asysty(28 rozegranych) oraz 9 goli i 4 asysty(30 rozegranych). Jak u nas zrobi łącznie 8+8 to będę zadowolony. Dzeko jest na chwilę obecną za darmo a moim zdaniem jeśli zdrowie dopisze to 15 bramek strzeli i zaliczy z 10 asyst. Natomiast ze względu na wiek nie można porównywać wartości piłkarzy.
Wracam do tematu. Dzeko ma 10 goli + 3 asysty, Correa odpowiednio 4+1. Myślę, że trzeba to wszystko odbierać pozytywnie, zwłaszcza iż jesteśmy delikatnie po 1/3 sezonu i mamy osiągnięty cel w Champions. Dzeko mógł mieć więcej goli, może nawet 2x tyle, ale i tak jest bardzo dobrze.
mio85
Posty: 710
Rejestracja: 25 sie 2009, 14:08

Re: Joaquín Correa

Post autor: mio85 »

Sensi 2.0?
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Joaquín Correa

Post autor: Odet »

30mln za gracza, który nie gra, którego wiecznie coś boli...
Nie stać nas aktualnie na takie akcje...

Na razie to żadne wzmocnienie, a do tego bardzo, bardzo drogie. Czyli tak jak mówiłem.

Pozdr.
IlCapitano
Posty: 909
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Joaquín Correa

Post autor: IlCapitano »

Zarówno "bramkostrzelnosć" jak i "końskie zdrowie" tego typa, zostały wyczerpująco opisane w lecie. Zero zaskoczenia, utopione 31 mln euro. Za te pieniądze można było zgarnąć jakiegoś poważnego napastnika. Zamiast tego mamy kruchą łajzę, która nigdy nie strzeliła i nie strzeli 10 bramek w sezonie.
Kondzik
Posty: 118
Rejestracja: 25 sie 2006, 16:39

Re: Joaquín Correa

Post autor: Kondzik »

Widzę że chyba nigdy nie graliscie w piłkę i nikt wam nie skoczył na plecy jeszcze mając taki wzrost jak on. Szacun za wiedzę...
Speaker
Posty: 865
Rejestracja: 18 sie 2009, 12:16

Re: Joaquín Correa

Post autor: Speaker »

Nic mu nie będzie, jakoś myślę że szybko wróci.
Każdy kto grał w piłkę, a nie tylko na Playstation wie że to jest bolesne, może nawet było ukłucie w nodze, chociaż to wyglądało bardziej na plecy. Będzie ta przerwa reprezentacyjna trochę odpocznie i wróci. Wierzę w to mocno,Forza Tucu :!:
ZnawcaCalcio
Posty: 256
Rejestracja: 21 maja 2011, 09:19
Kontakt:

Re: Joaquín Correa

Post autor: ZnawcaCalcio »

Zachowalibysmy 31 mln i moze jakos uzbieraloby sie na Vlahovicia...
ODPOWIEDZ