Hakan Calhanoglu

Tutaj dyskutujemy na temat piłkarzy i kadry szkoleniowej Interu
ODPOWIEDZ
Speaker
Posty: 865
Rejestracja: 18 sie 2009, 12:16

Hakan Calhanoglu

Post autor: Speaker »

No to tak.. Witamy!
Rano jeszcze nie miałem zdania na temat tego newsa, lecz po obejrzeniu kompilacji jego strzałów i zagrań z ostatnich sezonów myślę sobie że kogoś z takim uderzeniem warto mieć. Kiedyś widziałem jego rzut wolny jeszcze z czasów Leverkusen jak strzelił z polowy boiska. Wszyscy oczywiście czekamy na Eriksena ale pod jego nieobecność życzę Hakanowi dobrej współpracy z Romelu Lukaku, bo to będzie, tak podejrzewam, zdecydowanie bardziej do przodu granie niż Christian w tamtym sezonie.
Dzonyy
Posty: 2024
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:05

Re: Hakan Calhanoglu

Post autor: Dzonyy »

Speaker pisze: 21 cze 2021, 21:19 No to tak.. Witamy!
Rano jeszcze nie miałem zdania na temat tego newsa, lecz po obejrzeniu kompilacji jego strzałów i zagrań z ostatnich sezonów myślę sobie że kogoś z takim uderzeniem warto mieć. Kiedyś widziałem jego rzut wolny jeszcze z czasów Leverkusen jak strzelił z polowy boiska. Wszyscy oczywiście czekamy na Eriksena ale pod jego nieobecność życzę Hakanowi dobrej współpracy z Romelu Lukaku, bo to będzie, tak podejrzewam, zdecydowanie bardziej do przodu granie niż Christian w tamtym sezonie.
IMO na Eriksena to nie ma co czekać. Wątpię, żeby wrócił do sportu.

Hakan to nie jest transfer marzenie, ale patrząc na to, że nagle straciliśmy Eriksena, a nasze finanse są w opłakanym stanie to uważam to za dobry transfer. Mam nadzieję, że Inzaghi zrobi z niego porządnego zawodnika.
ZnawcaCalcio
Posty: 256
Rejestracja: 21 maja 2011, 09:19
Kontakt:

Re: Hakan Calhanoglu

Post autor: ZnawcaCalcio »

Chyba chodziło o wolnego jak grał w HSV
forzaragazzi
Posty: 522
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:34

Re: Hakan Calhanoglu

Post autor: forzaragazzi »

Chyba tylko oczekujemy oficjalnego potwierdzenia, więc można uznać że Turek jest u nas.

Na początku byłem sceptyczny do tej transakcji, ale teraz zaczynam przekonywać się do tego ruchu z kilku powodów:
- gość przychodzi do nas za darmo. Nie stać nas było na transfer np. De Paula, nawet jakbyśmy sprzedali dwie gwiazdy (a sprzedamy raczej tylko Hakimiego). Na każdego innego zawodnika byśmy musieli wydać spore miliony, a są jeszcze inne pozycje do obsadzenia
- chce go ponoć Inzaghi. Zakładam że trener nie jest uszczęśliwiany na siłę. Zresztą dowodem na to jest to że jak trenerem był Conte to nie było tematu Hakana.
- pensja zostanie pokryta zapewne z ubezpieczenia Eriksena jeżeli je dostaniemy. Jeszcze możemy wyjść z całej transakcji na plus (Eriksen koło 13 mln euro brutto, Hakan - jakieś 9 mln euro brutto)
- z racji swego nie ogladałem za dużo meczów Milanu, ale dziwnym trafem jak już oglądałem to drugie połowy spotkań gdzie kuzyni remisowali/przygrywali XD Pamiętam za to spotkanie Milan - Złodzieje na jesieni i tam najlepszym graczem po stronie gospodarzy był właśnie Hakan.
- kibice Milanu narzekali że Hakan nie jest prawdziwym liderem, że znika jak nie idzie, że nie ciągnie zespołu itp. Pewnie to wszystko prawda. Rzecz w tym że u nas ma być tylko jednym z pionków na szachownicy, uzupełnieniem składu. Liderów mamy w postaci Barelli, Lukaku, Lautaro, Hakimiego (zakładam że będzie godne następstwo), którzy często odmieniali losy spotkań gdy nie szło. Hakan w Milanie miał rundę jesienną bardzo dobrą. W rewanżowej: Ibra w szpitalu (który jak grał to i tak nie był zbyt mobilny), Bennacer w szpitalu albo pod formą, po lewej chimeryczny Rebić. A po prawej to nawet nie wiem kto tam gra. U nas Turek będzie miał do dyspozycji duet Lula, Barellę obok siebie i mam nadzieję że niezłe wahałda w stylu Kostić-Dumfries.
- cieszy utarcie nosa i mały ból tyłka milanistów (choć nie przesadzałbym, pamiętam sprawę Suazo). Stracili za darmo Dolara, Hakana i jeszcze wychowanek Locatelli idzie do złodziei. Ale wg nich wszystko fajnie się potoczyło i to oni pokazali swoją siłę. Ciekawe jak będą ćwierkać ​za rok jak odejdzie za darmo Kessie.

W każdym bądź razie dotychczasowa przeszłość Turka; gra w Milanie, liczby jakie tam wykręcił czy nie wykręcił, wolny w barwach w HSV itd. nie mają żadnego znaczenia. Otwiera nową czystą kartę u nas i mam nadzieję że napisze piękny rozdział w naszych barwach. Powodzenia Hakan! :flaga:
Seba
Posty: 1459
Rejestracja: 29 sie 2006, 19:53

Re: Hakan Calhanoglu

Post autor: Seba »

forzaragazzi pisze: 22 cze 2021, 13:39 - kibice Milanu narzekali że Hakan nie jest prawdziwym liderem, że znika jak nie idzie, że nie ciągnie zespołu itp. Pewnie to wszystko prawda. Rzecz w tym że u nas ma być tylko jednym z pionków na szachownicy, uzupełnieniem składu.
Otóż to. Hakan nie przychodzi, aby w pojedynkę wygrywać mecze Interowi. Ma być po prostu kolejnym elementem układanki i w takiej roli jak najbardziej może się sprawdzić.
Obrazek
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hakan Calhanoglu

Post autor: miniu86 »

Nigdy nie byłem wielkim fanem, ale rozumiem sens tego transferu. Biorąc pod uwagę jego liczby i to, że przychodzi za darmo to może być kolejny steal Marotty.
Na dzień dzisiejszy ciężko powiedzieć jak będzie prezentował się pod Inzaghim, były szkoleniowiec Lazio słynie z wyciągania z zawodników maxa, a więc podobnie jak Conte.
Życzę mu powodzenia i wielu udanych akcji z Lukaku i Lautaro.
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Hakan Calhanoglu

Post autor: Odet »

Nie chciałem tego transferu. Nie lubię tego piłkarza.
Nikt go nie chciał, nawet Milanowi było żal dorzucić mu 1mln do umowy.
My daliśmy aż 5mln (plus bonusy), nawet Lautaro nie może liczyć na taką umowę...

Ale:
kolega, nasz kibic, którego bardzo cenię i szanuję napisał mi dziś, że skoro Marotta widzi go w Interze, to chyba musimy mu zaufać. Bo Cobra to jednak fachowiec, który złożył nam mistrzowską ekipę.
Jeśli do tego Inzaghi widzi go w składzie, to nie mam pytań.

Z bólem, ale jednak :)
Forza Hakan.

Pozdr.
Dzyl
Posty: 591
Rejestracja: 19 sty 2010, 19:15

Re: Hakan Calhanoglu

Post autor: Dzyl »

Powiem krótko: za darmo to uczciwa cena.
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Hakan Calhanoglu

Post autor: Mora »

To może być taki Perisić 2.0, czyli od czasu do czasu gość przejdzie obok meczu, będzie kompletnie niewidoczny, czasem będzie mocno irytować, ale jakieś asysty i bramki zaliczy, jakieś punkty dzięki niemu wpadną. Okoliczności są wyjątkowe, Eriksen raczej już nie wróci. Darmowy transfer w tej sytuacji to świetna robota Marotty, choć pensja ciut za duża.

Powodzenia Hakan, aż mi się kebsa zachciało.
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
Imrahil
Posty: 1141
Rejestracja: 13 wrz 2005, 08:22
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Hakan Calhanoglu

Post autor: Imrahil »

Jak dla mnie, to jest zastępstwo kaleki Sensiego, który i tak nie gra, bo jest wiecznie połamany. Kaszanoglu do tego ograny na włoskich boiskach, no i za darmo. Sensowny ruch klubu.
Teraz szukać kogoś za Eriksena.
timon
Posty: 140
Rejestracja: 14 gru 2008, 22:17
Lokalizacja: Świebodzice

Re: Hakan Calhanoglu

Post autor: timon »

Z Calhanoglu jest o tyle dziwna sytuacja, że gdyby przyszedł za 13mln i kontraktem na 2,5 to Ci co krytykują pisaliby o świetnym uzupełnieniu za grosze.

Marotta ściągnął najlepszego asystującego w Serie A za ostatnie dwa lata za free. Wysoka pensja? Piłkarz całościowo wyniesie nas mniej o jakieś 30% niż Vecino, Sensi czy Gagliardini, nawet mniej niż Lazaro i Dalbert. Ktoś porównał zarobki do Barelli, z tym, że całościowy koszt Barelli to ponad 50mln, Hakan nie przekroczy 20
Jaszczu91
Posty: 1733
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: Hakan Calhanoglu

Post autor: Jaszczu91 »

Jakoś nie widać entuzjazmu w środowisku kibiców Inter po transferze Hakana. Tymczasem Marotta dokonał rzeczy niebywałej. Podebrał za darmo rywalowi zza miedzy świetnego grajka i uzupełnił lukę po stracie Eriksena. W dodatku Hakan od 2017 roku gra niemal wszystko bez poważniejszej kontuzji co Sensiemu już się chyba w życiu nie uda...

Hakan Calhanoglu
20/21 4 gole 10 asyst i 33 spotkania
19/20 9 goli 10 asyst i 35 spotkań
Christian Eriksen
20/21 3 gole i 1 asysta w 28 spotkaniach
19/20 3 gole i 4 asysty w 37 spotkaniach
Stefano Sensi
20/21 absolutne ZERO w 18 spotkaniach
19/20 3 gole i 4 asysty w 12 spotkaniach

Liczby nie kłamią. Jeśli Hakan utrzyma dobrą formę to będzie wartością dodaną do już mocnej pomocy Interu z poprzedniego sezonu. No i Roberta może będzie mniej :D
forzaragazzi
Posty: 522
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:34

Re: Hakan Calhanoglu

Post autor: forzaragazzi »

Jaszczu91 pisze: 25 cze 2021, 12:53 Hakan Calhanoglu
20/21 4 gole 10 asyst i 33 spotkania
19/20 9 goli 10 asyst i 35 spotkań
Christian Eriksen
20/21 3 gole i 1 asysta w 28 spotkaniach
19/20 3 gole i 4 asysty w 37 spotkaniach
Stefano Sensi
20/21 absolutne ZERO w 18 spotkaniach
19/20 3 gole i 4 asysty w 12 spotkaniach

Liczby nie kłamią.
Hakan w Milanie był zawodnikiem grającym tuż za Ibrą. Eriksen/Sensi to zawodnicy grający dużo niżej, praktycznie obok Brozovicia, rozgrywający piłkę. Trochę nie na miejscu takie porównanie.

Swoją drogą ciekawe czy z Hakanem w składzie będziemy grać 3-5-2 czy 3-4-1-2.
Speaker
Posty: 865
Rejestracja: 18 sie 2009, 12:16

Re: Hakan Calhanoglu

Post autor: Speaker »

Najlepszy mecz jak do tej pory (Inter-Napoli 3-2) w klubie. Gość był tak pewny w swoich działaniach i nakręcony, że wow!
nicolas80
Posty: 150
Rejestracja: 31 lip 2013, 19:49

Re: Hakan Calhanoglu

Post autor: nicolas80 »

Najlepszy transfer w 2021 roku. Dzięki jego znakomitym występom przewodzimy w tabeli seria A oraz wywalczyliśmy pewny awans do 1/8 LM.
Wszedł do drużyny z marszu i od początku stał się kluczowym zawodnikiem drużyny mistrzów. Wyróżnia się doskonałym przeglądem pola oraz łatwością w zdobywaniu wolnej przestrzeni na boisku co ułatwia drużynie na szybkie przejścia z obrony do ataku. Posiada świetnie ułożoną stopą przez co stałe fragmenty gry oraz strzały z dystansu stały się potęrzną siłą naszej drużyny.
Uważałem go za bardzo dobrego zawodnika i byłem wielkim zwolenikiem jego przyjścia ponieważ wiedziałem że u nas wskoczy na jeszcze wyższy poziom.
Jaszczu91
Posty: 1733
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: Hakan Calhanoglu

Post autor: Jaszczu91 »

Okazuje się, że miałem sporo racji co do transferu Hakana. Przeszedł prawie bez echa a po kilku miesiącach wszyscy zgodnie uznają Turka za transfer roku. Tak jak pisałem jest wartością dodaną w naszej linii pomocy i bije liczbami Eriksena i Sensiego razem wziętych. Dodatkowo dzięki niemu nasze rzuty rożne stały się zabójcze dla rywali. Jest w stanie osiągnąć dwucyfrową liczbę goli i asyst w sezonie. Nie pamiętam, kto wcześniej tego dokonał ale przychodzi mi do głowy jedynie Sneijder.
mio85
Posty: 710
Rejestracja: 25 sie 2009, 14:08

Re: Hakan Calhanoglu

Post autor: mio85 »

A moim zdaniem styczeń, luty i marzec pokazały, że to jest ten sam gracz co w Milanie. Kilka przeblyskow, fakt sporo solidnych meczów, stale fragmenty. Bardzo nierówny w przeciągu tego całego sezonu. Na swoje barki jeszcze w kluczowych momentach gry ofensywnej nie wziął ani razu. Transfer niezły bo bezgotowkowy ale ciężko o nim mówić jako wybawicielu ofensywy.
Wybraniec
Posty: 1487
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:39

Re: Hakan Calhanoglu

Post autor: Wybraniec »

Amator zwykły. Tylko Christian Eriksen
Dzyl
Posty: 591
Rejestracja: 19 sty 2010, 19:15

Re: Hakan Calhanoglu

Post autor: Dzyl »

Wybraniec pisze: 13 mar 2022, 23:48 Amator zwykły. Tylko Christian Eriksen
Nie kompromituj sie prosze pisząc o Eriksenie bo jego sytuacja jednak nie jest tematem do żartów, a jak wiemy nie mógł on grać we Włoszech z tym wszczepionym urządzeniem, więc musimy zaakceptować te sytuacje i cieszyć się, że ze darmo udało się go zastąpić Calhanoglu, który może nie jest na jego poziomie, ale jest przynajmniej solidnym zawodnikiem, który dla przypomnienia przybył za darmo.
Speaker
Posty: 865
Rejestracja: 18 sie 2009, 12:16

Re: Hakan Calhanoglu

Post autor: Speaker »

Świetny zawodnik i tyle. :)
Sempre_Inter
Posty: 133
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Hakan Calhanoglu

Post autor: Sempre_Inter »

Wybraniec pisze: 13 mar 2022, 23:48 Amator zwykły. Tylko Christian Eriksen
Ty za to jesteś zwykłym i w dodatku marnym trollem. Zazwyczaj nie odpisują, takim indywiduum jak ty. Ale twoje 'analizy' mają z rzeczywistością tyle wspólnego, co biedroń z tradycyjnym modelem rodziny.
Przypomnijmy tylko, że Hirwing miał być największa gwiazdą ligi, Barella plackiem, Dumfries amatorem, a Hakan to przeogór i wiele wiele innych. Także dla ogółu społeczności Interu będzie lepiej jak przestaniesz zaśmiecać forum swoimi miałkimi, żenującymi i nic nie wnoszącymi pseudo postami.
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Hakan Calhanoglu

Post autor: Orzeu »

Sempre_Inter pisze: 31 sie 2022, 11:11
Wybraniec pisze: 13 mar 2022, 23:48 Amator zwykły. Tylko Christian Eriksen
Ty za to jesteś zwykłym i w dodatku marnym trollem. Zazwyczaj nie odpisują, takim indywiduum jak ty. Ale twoje 'analizy' mają z rzeczywistością tyle wspólnego, co biedroń z tradycyjnym modelem rodziny.
Przypomnijmy tylko, że Hirwing miał być największa gwiazdą ligi, Barella plackiem, Dumfries amatorem, a Hakan to przeogór i wiele wiele innych. Także dla ogółu społeczności Interu będzie lepiej jak przestaniesz zaśmiecać forum swoimi miałkimi, żenującymi i nic nie wnoszącymi pseudo postami.
amen
Speaker
Posty: 865
Rejestracja: 18 sie 2009, 12:16

Re: Hakan Calhanoglu

Post autor: Speaker »

Najlepszy nasz piłkarz obok Andre Onany obecnie. Nie jest on wg mnie w swojej najwyższej formie w tej chwili, ale mam wrażenie, że tkwią w nim jeszcze dużo większe możliwości niż pokazuje. Gdyby poprawił wykończenie i przyjęcie to byłby genialny. Nie widzę innego kandydata by dyrygować gra naszego zespołu obecnie.
Byłoby pięknie gdyby udało się dołożyć do Hakana w pomocy SMS-a i Szoboszlaia, właśnie taki skład mi się marzy, zwłaszcza, że ci piłkarze w swoich obecnych klubach no marnują się trochę.
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hakan Calhanoglu

Post autor: miniu86 »

Zastanawiałem się ostatnio z czego wynika nasza niemoc w ataku względem poprzedniego sezonu. Jednym z czynników jakie mi przyszły do głowy jest cofnięcie Hakan na pozycje Brozo.

Doceniam jak Turek gra na nowej pozycji, ale obawiam się, że przez to nie daje nawet połowy tego co mógłby dawać w grze ofensywnej. A te wpadki z ogórkami są w głównej mierze wynikiem naszej nieudolności w grze z przodu właśnie.
Granat105
Posty: 13
Rejestracja: 27 kwie 2012, 22:07

Re: Hakan Calhanoglu

Post autor: Granat105 »

Uwaga, podaję złoty środek:
Asllani na pozycję Brozo, Hakan wraca na swoje miejsce, a Barella wraca do optymalnej formy.
Dziękuje.
Speaker
Posty: 865
Rejestracja: 18 sie 2009, 12:16

Re: Hakan Calhanoglu

Post autor: Speaker »

Czasem wartość zawodnika widać dopiero gdy go zabraknie...Forza Hakan!


Granat105 pisze: 28 mar 2023, 01:55 Uwaga, podaję złoty środek:
Asllani na pozycję Brozo, Hakan wraca na swoje miejsce, a Barella wraca do optymalnej formy.
Dziękuje.
Muszę przyznać, że właśnie się okazało że turecki pomocnik dynamiką, finezją wyszkoleniem technicznym podniósł o półkę wyżej poziom registry niż był nieco bardziej mechaniczny Brozo. Ale mnie Hakan ostatnio imponuje odbiorami i zaangażowaniem w grę defensywną 👍

https://youtu.be/tfReens2XqM?feature=shared
Towarzysz
Posty: 109
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Hakan Calhanoglu

Post autor: Towarzysz »

Hakan to taki typ piłkarza, który im więcej dostaje obowiązków, tym więcej z niego można wyciągnąć. Moim zdaniem właśnie gdyby nie jego głowa, to byłby wymieniany wśród 10 najlepszych obecnie pomocników na świecie. Gdybanie na bok, cieszę się, że trafił do nas, bo ma wyjątkowa jakość piłkarska i okazuje się być półkę wyżej od „niezastąpionego Brozo”.
ODPOWIEDZ