5. kolejka fazy grupowej LM: Inter - Szachtar

Tutaj sobie rozmawiamy na temat nadchodzącego i ostatniego meczu Nerazzurrich
ODPOWIEDZ
Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

5. kolejka fazy grupowej LM: Inter - Szachtar

Post autor: Chuchu »

No to jutro mega ważne spotkanie. Wygrana prawdopodobnie da nam awans (przy założeniu, że Real nie przegra z Sheriffem). Szachtar nie może przyjechać jak rok temu z nastawieniem na remis, bo tylko wygrana daje im nadzieje na grę w pucharach na wiosnę. Spodziewam się więc otwartego meczu w ich wykonaniu. Bardzo liczę na naszą wygraną, żeby spotkanie na Bernabeu było tylko tym o pierwsze miejsce w grupie.
nicolas80
Posty: 150
Rejestracja: 31 lip 2013, 19:49

Re: 5. kolejka fazy grupowej LM: Inter - Szachtar

Post autor: nicolas80 »

Dziś będziemy świadkami bardzo ważnej potyczki dla naszej drużyny. Zwycięstwo w tym meczu będzie kluczem dla przebiegu dlaszego rozwoju tego zespołu. Po pierwsze dzięki wygranej praktycznie zapewnimy sobie awans do następnej rundy a po drugie co jest najważniejsze to drużyna urośnie mentalnie.
Sempre_Inter
Posty: 133
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: 5. kolejka fazy grupowej LM: Inter - Szachtar

Post autor: Sempre_Inter »

Po prostu wygrajmy z Górnikami z Ukrainy żeby zapewnić sobie awans, a ostatni mecz w Madrycie można już potraktować jako wycieczkę krajoznawczą.
Abstrahując od spotkania Interu w LM, widziałem kilka spotkań Juve w tym sezonie. Ich futbol to absolutne obrzydlistwo.
Tym bardziej się cieszę, że nasz zespół objął Simone, a nie Max.
Saff
Posty: 355
Rejestracja: 14 lut 2009, 11:35
Lokalizacja: Piaseczno

Re: 5. kolejka fazy grupowej LM: Inter - Szachtar

Post autor: Saff »

Meczu nie obejrzę, bo akurat będę na rehabilitacji, także pozostaje mi mentalnie trzymać kciuki i liczyć na standardowe pomeczowe podsumowanie Piekarza.
Speaker
Posty: 865
Rejestracja: 18 sie 2009, 12:16

Re: 5. kolejka fazy grupowej LM: Inter - Szachtar

Post autor: Speaker »

Saff pisze: 24 lis 2021, 11:41 Meczu nie obejrzę, bo akurat będę na rehabilitacji, także pozostaje mi mentalnie trzymać kciuki i liczyć na standardowe pomeczowe podsumowanie Piekarza.
No nie wiem🤔 Zauważyłem, że Piekarz ostatnio podsumowuje przeważnie mecze z topem. A czy z ostatnim miejscem?🤔
Saff
Posty: 355
Rejestracja: 14 lut 2009, 11:35
Lokalizacja: Piaseczno

Re: 5. kolejka fazy grupowej LM: Inter - Szachtar

Post autor: Saff »

No też zauważyłem, że się trochę opuścił w podsumowaniach. Może jego miłość do Interu przygasa?
bonjovi100
Posty: 58
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: 5. kolejka fazy grupowej LM: Inter - Szachtar

Post autor: bonjovi100 »

Świetny mecz w wykonaniu Interu. W pierwszej połowie pełno 100% sytuacji.. Barella, Darmian (powinien się wcześniej wrócić), Dżeko x4, Lautaro.. Byłem pewny, ze to wpadnie bo aż za dużo tego było. Nie wiem gdzie sędzia patrzył jak Lautaro został zaatakowany z tyłu w polu karnym. Aż dziw, że przy pierwszym golu nie odgwizdał spalonego na Perisicu. Perisic chyba swój najlepszy mecz w tym sezonie. Podoba mi się jak gra. Cała drużyna na plus i najważniejsze na 4 ostatnie mecze Interu pod ścianą Inter zdobył 10 punktów. Brawo! Drużyna w gazie. Jak na tak osłabiony skład (Lukkaku, Hakimi, Eriksen) to wynik i gra może cieszyć. Brawo Szymonie i Brawo drużyna!
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: 5. kolejka fazy grupowej LM: Inter - Szachtar

Post autor: Mora »

Dzeko był mega irytujący w pierwszej połowie, zanotował dużo strat i ogólnie wkurwiał, na szczęście po przerwie zrobił swoje. Perisić wygląda naprawdę zacnie - doskonała asysta, miał udział przy pierwszej bramce, dobry drybling i pewny strzał przy swoim nieuznanym golu, do tego dobra gra w defensywie. Zależy mu na nowym kontrakcie hehe Generalnie fajny meczyk do obejrzenia, sporo się działo.

Jedną nogą jesteśmy w najlepszej szesnastce Europy. W końcu.
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 5. kolejka fazy grupowej LM: Inter - Szachtar

Post autor: Chuchu »

Znowu bardzo słaba skuteczność i paradoksalnie najgorszy na boisku w pierwszej połowie Dzeko zostaje bohaterem. Długo przeważaliśmy, stwarzaliśmy mnóstwo sytuacji ale brakowało wykończenia. Ogromny kamień z serca spadł, zwłaszcza po tym drugim golu. MVP meczu jak dla mnie Perisić, który rozegrał świetne zawody, było go dużo w ofensywie i harował mocno w obronie. To teraz czekamy na mecz o 21 w Tyraspolu i o ile drugi raz Sheriff nie zdziała cudu z Realem to mamy pierwszy awans do fazy pucharowej od sezonu 2011/12.
Jaszczu91
Posty: 1733
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: 5. kolejka fazy grupowej LM: Inter - Szachtar

Post autor: Jaszczu91 »

Ivan Perisič ciągnie grę Interu w tym sezonie ! Dzisiaj kolejny raz dla mnie MVP. Mister Marotta. Brozovič i Perisič muszą biegać w barwach Interu w przyszłym sezonie.

Mamy awans. Nie bójmy się tego napisać. Z resztą po wygranej w Tyraspolu już to było pewne. Sheriff dostanie dwa razy i punktu nie ugra.

Nie dał rady Spalletti i Conte a Simone Inzaghi na starym Edinie Dzeko robi awans. Pierwszy najważniejszy z punktu finansowego cel został zrealizowany. FORZA INTER :brawo:
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: 5. kolejka fazy grupowej LM: Inter - Szachtar

Post autor: Piekarz »

W pierwszych 20 minutach dało się zauważyć sygnały syndromu europejskich brązowych gaci - mnóstwo niedokładności i podań w aut, które normalnie w lidze się nam nie zdarzają. Potem z kolei wjechała typowo Szachtarowa nieskuteczność i można było się zesrywać powoli, że to jeden z TYCH meczów, na szczęście druga połowa to już był futbol kompletny - i dominacja, i gole. Mecz tak naprawdę bez zarzutu, po prostu to zrobiliśmy. Podobało mi się rozsądne gospodarowanie intensywnością przez Inzaghiego - nie rzuciliśmy się na nich jak głupi, tylko konsekwentnie graliśmy swoje w stosunkowo jednostajnym rytmie i w końcówce widać było, że gdyby nie poszło i trzeba było zrobić huragan na ostatnie kilka-kilkanaście minut, to prawdopodobnie dalibyśmy radę go zrobić.

Jako że ktoś mi coś bardzo bezczelnie sugeruje, to wrzucam ocenki:

Handa 6 - kompro z przypieprzeniem w Brozovicia, ale jakby nie patrzeć wyjął sam na sam, a że potem odgwizdali spalony, to inna sprawa.
Skriniar 6,5 - najlepszy obrońca i najbardziej pomocny w ataku - lubię, jak przeciwnik wybija piłkę gdzieś po naszej prawej stronie, a tam nagle wyrasta Szkryniar, zbiera ją i szybko wprowadza z powrotem do ataku.
Ranocchia 6,5 - bez większych zarzutów bronienie plus dwa razy blisko bramki po rożnym. Oglądanie siwego Ranocchii, który gra dobrą piłkę w meczu o awans do fazy pucharowej LM ma w sobie coś z katharsis.
Bastoni 6,5 - początek trochę elektryczny, ale z każdą minutą grał jakby na coraz większej intensywności, twardy w obronie i zaangażowany w ataku.
Darmian 6 - przyzwoity, nie był dzisiaj postacią pierwszoplanową.
Barella 6,5 - to ciągle nie jest moim zdaniem ten Barella, ale trochę dzisiaj pokreował; gdyby nie granda pod względem skuteczności w pierwszej połowie, to asystę czy dwie by miał.
Brozović 7 - dominator środka i tyle, piłkarze Szakchtiora wyglądali przy nim na to, czym są - na cyrkową zbieraninę pastuchów udających wirtuozów.
Calhanoglu 6,5 - coraz bardziej lubię tego piłkarza: dzisiaj może nic wielkiego nie wykreował, ale zaczął w inteligentny sposób kilka ciekawych ataków i co ciekawsze był naprawdę znakomity w destrukcji.
Perisić 8,5 MVP - jak piłkarz w primie. Oba gole to co najmniej w połowie jego zasługa, strzelił gola po dosłownie milimetrowym spalonym Darmiana, znakomite powroty i odbiory, rajdy. Po długich latach głębokiego obrzydzenia zaczynam się szczerze przepraszać z tym piłkarzem.
Lautaro 6 - zrobił całkiem niemało dobrego, bo w pewnej mierze dzięki niemu mieliśmy tyle okazji, ale brakuje mu inteligencji - pada kiedy nie trzeba, popycha kiedy nie trzeba. Chce być sprytny, ale robi to źle. Plus zmarnowana seta.
Dzeko 7 - pierwsza połowa na 4, druga jednak - ważniejsza - na 8. Wszyscy widzieli co się stało, nie ma o czym pisać.

Z rezerwowych nikt nie zapadł mi w pamięć, pozytywnie ani negatywnie. Wszyscy weszli, jak było już po meczu, więc to zresztą naturalne.

Inzaghi 7,5 - tak jak mówiłem, dobrze sobie wymyślił ten mecz nie tylko pod względem taktyki, ale może przede wszystkim pod względem intensywności. Dobra zemsta na De Zerbim po tym bardzo nieprzyjemnym meczu na wyjeździe.
zemaria
Posty: 122
Rejestracja: 14 lip 2017, 16:58

Re: 5. kolejka fazy grupowej LM: Inter - Szachtar

Post autor: zemaria »

Po prostu Ivan Perisić. Co za forma. Cieszy mnie niebywale spokój Ranocchi, niepopełnia żadnych indywidualnych błędów, ustawia się bardzo mądrze. Co raz lepiej wygląda Calhanoglu. W końcu wychodzimy z grupy.
mio85
Posty: 710
Rejestracja: 25 sie 2009, 14:08

Re: 5. kolejka fazy grupowej LM: Inter - Szachtar

Post autor: mio85 »

Po pierwszych kolejkach napisałem, że mamy naprawdę niewielkie szanse na awans. Jak zwykle wszystko zweryfikowalo boisko i znów mnie ośmieszyło. Sypie głowę popiołem, nabrałem się na efekt Sheriffa. I nieważne w jakim stylu i że był to nasz obowiązek. Chłopaki dzwigneli trudną sytuację i w przeciwieństwie do Conte, Inzaghi z gorszym składem odhacza pierwszą wyższość nad Antonio. W lidze to troszkę kuleje, ale miejmy nadzieję, że wpadki się skończą. Inzaghi to pojetny uczeń.
Speaker
Posty: 865
Rejestracja: 18 sie 2009, 12:16

Re: 5. kolejka fazy grupowej LM: Inter - Szachtar

Post autor: Speaker »

Wspaniała radość Simone inzaghiego po pierwszym golu ☺ :szal: widać że jednak pewnie trochę ten mecz, przełamanie, awans ważył.
Jak dla mnie mecz z Venezią mógłby zacząć skład, który zakończył mecz. 🤔
Trochę się nadal nie będę zgadzał z tym, że jest gorszy skład niż w tamtym sezonie. No ja bym (chyba) wolał mieć Edina i Tucu, Hakana oraz wahadłowych w obecnej formie niż zeszłoroczny skład.
maverik
Posty: 623
Rejestracja: 27 sie 2012, 03:27

Re: 5. kolejka fazy grupowej LM: Inter - Szachtar

Post autor: maverik »

Ja powiem tak, sprowadźmy Inzaghiemu napastnika z lepszym wykończeniem, bo tyle sytuacji to my nigdy nie kreowaliśmy. Dzisiaj Dżeko, który był fatalny w pierwszej połowie w drugiej w końcu się ogarnął i zgarnął MVP choć dla mnie to Ivan był najlepszy. Oba gole po jego akcji i w obronie był bezbłędny.
Jaszczu91
Posty: 1733
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: 5. kolejka fazy grupowej LM: Inter - Szachtar

Post autor: Jaszczu91 »

Speaker pisze: 24 lis 2021, 23:39
Trochę się nadal nie będę zgadzał z tym, że jest gorszy skład niż w tamtym sezonie. No ja bym (chyba) wolał mieć Edina i Tucu, Hakana oraz wahadłowych w obecnej formie niż zeszłoroczny skład.
Skład w tym sezonie jest szerszy. Raz pokaże się Martinez, raz mecz wygra Tucu a innym razem strzela Dzeko. W pomocy Hakan z pewnością jest na plus względem Eriksena. Wcześniej grę robił Barella, teraz ma gorszy okres to lepiej gra Hakan. Wahadłowi są w dobrej formie. Może i faktycznie Hakimi i Lukaku to niesamowita jakość ale w piłce nie ma ludzi niezastąpionych. Inter Inzaghiego gra inną, bardziej ofensywną piłkę niż za Conte i dla mnie lepszą. Dzięki temu wychodzimy z grupy.
Dzonyy
Posty: 2024
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:05

Re: 5. kolejka fazy grupowej LM: Inter - Szachtar

Post autor: Dzonyy »

Cudownie! Przyznam szczerze, ze po remisie w pierwszym meczu z Szachtarem stracilem nadzieję. Zawsze wierzyłem jak głupi i kończyło się jak zawsze,a tutaj bardzo miła niespodzianka i pierwszy raz od lat zagramy na wiosnę w LM.

Wielkie brawa dla trenera i zawodników. Forza Inter!
Saff
Posty: 355
Rejestracja: 14 lut 2009, 11:35
Lokalizacja: Piaseczno

Re: 5. kolejka fazy grupowej LM: Inter - Szachtar

Post autor: Saff »

Piekarz pisze: 24 lis 2021, 22:07Jako że ktoś mi coś bardzo bezczelnie sugeruje, to wrzucam ocenki
:hold:
Speaker
Posty: 865
Rejestracja: 18 sie 2009, 12:16

Re: 5. kolejka fazy grupowej LM: Inter - Szachtar

Post autor: Speaker »

Jaszczu91 pisze: 25 lis 2021, 09:19
Speaker pisze: 24 lis 2021, 23:39
Trochę się nadal nie będę zgadzał z tym, że jest gorszy skład niż w tamtym sezonie. No ja bym (chyba) wolał mieć Edina i Tucu, Hakana oraz wahadłowych w obecnej formie niż zeszłoroczny skład.
Skład w tym sezonie jest szerszy. Raz pokaże się Martinez, raz mecz wygra Tucu a innym razem strzela Dzeko. W pomocy Hakan z pewnością jest na plus względem Eriksena. Wcześniej grę robił Barella, teraz ma gorszy okres to lepiej gra Hakan. Wahadłowi są w dobrej formie. Może i faktycznie Hakimi i Lukaku to niesamowita jakość ale w piłce nie ma ludzi niezastąpionych. Inter Inzaghiego gra inną, bardziej ofensywną piłkę niż za Conte i dla mnie lepszą. Dzięki temu wychodzimy z grupy.
No własnie, nigdy jednoznacznie nie da się udzielić odpowiedzi na to pytanie Który skład jest lepszy?
Z jednej strony Lukaku, Hakim i Eriksen to gwiazdy światowego formatu i każdy się cieszy jak grają w twoim klubie.
Było już kiedyś tak że Ibrę zastąpiło Dwóch zawodników. Ibra był wtedy gwiazdą światowego formatu, top. Zresztą ja go lubiłem. Jak był Lukaku to graliśmy bardziej na niego, a teraz gra się bardziej otworzyła.
Dzyl
Posty: 591
Rejestracja: 19 sty 2010, 19:15

Re: 5. kolejka fazy grupowej LM: Inter - Szachtar

Post autor: Dzyl »

Ja muszę pochwalić Ranocchie za kolejny solidny mecz. Dał radę zastąpić Stefana w tych ważnych meczach i pokazuje, że jest dla nas ważnym elementem układanki. Mało gra, nie marudzi, zawsze prezentuje solidny poziom. Kto by się spodziewał, że z takiego babolarza lata temu, często wypychanego z klubu, stanie się po latach solidnym zawodnikiem i będzie chwalony przez kibiców.
Speaker
Posty: 865
Rejestracja: 18 sie 2009, 12:16

Re: 5. kolejka fazy grupowej LM: Inter - Szachtar

Post autor: Speaker »

Dzyl pisze: 25 lis 2021, 13:56 Ja muszę pochwalić Ranocchie za kolejny solidny mecz. Dał radę zastąpić Stefana w tych ważnych meczach i pokazuje, że jest dla nas ważnym elementem układanki. Mało gra, nie marudzi, zawsze prezentuje solidny poziom. Kto by się spodziewał, że z takiego babolarza lata temu, często wypychanego z klubu, stanie się po latach solidnym zawodnikiem i będzie chwalony przez kibiców.
Poprawił się przy Romelu Lukaku 🙂

Jeszcze mi się przypomniało żeby odnotować jeden wczorajszy long pass Hakana do Barelli, coś pięknego. 😍 Co prawda miał też 2 takie dośrodkowania, które spierniczył dokumentnie, ale i tak uważam, że długa piła noo, 🤔 prawie jak Tomasz Hajto.
SETE
Posty: 493
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00
Lokalizacja: Tychy / Pszczyna

Re: 5. kolejka fazy grupowej LM: Inter - Szachtar

Post autor: SETE »

Dzyl pisze: 25 lis 2021, 13:56 Ja muszę pochwalić Ranocchie za kolejny solidny mecz. Dał radę zastąpić Stefana w tych ważnych meczach i pokazuje, że jest dla nas ważnym elementem układanki. Mało gra, nie marudzi, zawsze prezentuje solidny poziom. Kto by się spodziewał, że z takiego babolarza lata temu, często wypychanego z klubu, stanie się po latach solidnym zawodnikiem i będzie chwalony przez kibiców.
Moze tez jest tak, ze przez lata mial partnerow jakich mial to i jego gra nie porywala. Duzo latwiej trzymac poziom ze Skrinarem w zyciowej formie i coraz lepszym Bastonim. Zgadzam sie w pelni, ze brak deVrija praktycznie nie odczuwalny przez te dwie mega wazne potyczki. Wychodzi na to, ze na tej pozycji Simone moze spokojnie rotowac Stefanem i Andrea.
Saff
Posty: 355
Rejestracja: 14 lut 2009, 11:35
Lokalizacja: Piaseczno

Re: 5. kolejka fazy grupowej LM: Inter - Szachtar

Post autor: Saff »

Dzyl pisze: 25 lis 2021, 13:56 Ja muszę pochwalić Ranocchie za kolejny solidny mecz. Dał radę zastąpić Stefana w tych ważnych meczach i pokazuje, że jest dla nas ważnym elementem układanki. Mało gra, nie marudzi, zawsze prezentuje solidny poziom. Kto by się spodziewał, że z takiego babolarza lata temu, często wypychanego z klubu, stanie się po latach solidnym zawodnikiem i będzie chwalony przez kibiców.
Jeżeli ktoś logicznie myślał, to raczej nie powinno być to dla niego zaskoczeniem. Chyba że masz na myśli najróżniejszej maści shoutboxowych szczekaczy, którzy narzekają na każdego zawodnika w klubie.
Ranocchia póki miał koło siebie doświadczonego partnera w obronie (chociazby Lucio czy Samuela), to grał bardzo dobrze i można mieć było nadzieję, że sprosta oczekiwaniom.
Niestety później przyszedł etam, kiedy to trzymanie całej defensywy spadło na jego barki, przy udziale takich tuzów obrony jak Juan Jesus czy Jeison Murillo. Wtedy niestety wyszło, że ponad pewien poziom nigdy się nie wzniesie i liderem nie będzie.
IntNarcyz
Posty: 258
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: 5. kolejka fazy grupowej LM: Inter - Szachtar

Post autor: IntNarcyz »

Ja tylko dodam że byłem na meczu i jestem bardzo zadowolony, bo zwycięstwo i już awans wynagrodziły mi trudy podróży a oceny wystawili wnikliwie i trafnie koledzy powyżej, także tradycyjnie Forza Inter 🖤💙🖤💙👍👍
ODPOWIEDZ