Serie A

Juventus, Milan, Roma, Fiorentina... kto najgroźniejszy? Kto najsilniejszy? Czyli dyskusje o potentatach Serie A.
Wybraniec
Posty: 1487
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:39

Re: Serie A

Post autor: Wybraniec »

Witam, moja analiza po połowie sezonu:

Scudetto - Inter albo Milan. Napoli zaliczylo incydent kałowy z którego się już nie wygrzebia, nie skończą nawet w 4. Atalanta jak to Atalanta, za dużo głupich wtop.

Milan jak to Milan, będzie dokuczał do końca sezonu, graja od dwóch lat na dobrym poziomie, ale finalnie wicemistrzostwo.

Liga Mistrzów - Atalanta i Juve.

Spadek poza Salerno to jednak Cagliari przede wszystkim, w zeszłym roku ledwo się wykaraskali a teraz jebie tam gównem straszliwie, A jak jeszcze sprzedadzą Nandeza to się posypią całkiem.

Genoi daje cień szansy na utrzymanie bo są po prostu lepsza drużyna od Spezii gownianej, ale muszą ściągnąć w końcu normalnego trenera.

Czy Fiorentina wyprzedzi któraś z druzyn z top 7? Wydaje mi się że nie, myślę że Roma i Lazio nie zalicza gorszej rundy niż jesienna.

Niespodzianka pierwszej połowy sezonu; Venezia, niezwykle dokuczliwy zespół no i Empoli w pierwszej połowie tabeli.

Rozczarowanie: no nie wiem chyba jednak genoa plus sassuolo
mio85
Posty: 710
Rejestracja: 25 sie 2009, 14:08

Re: Serie A

Post autor: mio85 »

Ależ mecz niefrasobliwosci na Olimpico. Sam nie wiem kto powinien już na początku stycznia dostać tytuł frajerów roku. Chyba jednak Roma, ale turynczycy też pięknie zjebali robotę robiąc karnego w końcówce i skazując się na obronę w dziesięciu.
Wybraniec
Posty: 1487
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:39

Re: Serie A

Post autor: Wybraniec »

Powiem jako ciekawostke, która właśnie podano na kanale sportowym - do Pisy, lidera Serie B za 9 mln euro ma trafić Buksa. Ponoć właścicielem jest jakiś rusek.

Może być dobra ekipa za rok.
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Serie A

Post autor: Orzeu »

Chiesa out do końca sezonu. Duże osłabienie Juve
mio85
Posty: 710
Rejestracja: 25 sie 2009, 14:08

Re: Serie A

Post autor: mio85 »

No patrząc na dzisiejszy juventus, wczorajszy mecz jeszcze bardziej mi podniósł ciśnienie. Będą jeszcze ciężary w tym sezonie i kto wie czy nie z zebrami właśnie największe. Każdy punkcik będzie bardzo cenny więc strata trzech w meczu w którym wszystko szło dobrze zaboli.
mio85
Posty: 710
Rejestracja: 25 sie 2009, 14:08

Re: Serie A

Post autor: mio85 »

Torino lepsze w derbach na boisku juventusu. Dobry prognostyk na dalszą część sezonu
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Serie A

Post autor: Mora »

Torino i Salernitana sprawiły miłe niespodzianki. Milan lubi zostawiać punkty na boiskach czerwonych latarni ligi, najpierw Benevento, teraz Salernitana. Taka ich widać tradycja ;) Teamowi z Salerno życzę utrzymania - przyjemnie ogląda się mecze na tym stadionie. Fajnie byłoby, gdyby ich przygoda z Serie A potrwała dłużej.

PS. Atalanta chyba nie chce dogonić Juventusu :mad:
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
Jaszczu91
Posty: 1733
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: Serie A

Post autor: Jaszczu91 »

Kolejka nie dla liderów. Nawet nie tyle w Serie A co w całej Europie. PSG, City czy Lech też przegrywały. Ale wracając do Serie A to zostaje jeszcze Napoli. Dzis grają na wyjeździe z Cagliari i nie zdziwię się jeśli też tam stracą punkty. W sobotę Milan stracił 2 punkty w Salerno a dzisiaj może się okazać, że jednak zdobył punkt. Wyścig o Scudetto będzie wyjątkowo wyrównany, ale bardziej to wynika ze słabości drużyn aspirujących do tytułu. Rozgrywki europejskie to pokazują.
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Serie A

Post autor: Orzeu »

Milan i Inter powalczą o tytuł.

Inter ma prosty terminarz. Z cięższych meczów wyjazd do Juventusu i u siebie Roma i Fiorentina.
Takie Napoli to ma jeszcze wyjazd do Lazio, Milan, Fiorentinę, Romę, wyjazd na Atalantę.
Milan też ma jeszcze ciężkie przeprawy m.in. wyjazd do Neapolu, wyjazd na Lazio, u siebie Fiorentinę, Atalantę.
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Serie A

Post autor: miniu86 »

Jako, że Inter zagrał już wszystkie mecze zaplanowane na luty, myślę że wypadałoby podsumować ten miesiąc. Niewątpliwie był to jeden z najgorszych miesięcy w wykonaniu nerazzurrich od dawna. Bardzo dawna. Zaliczyliśmy w nim aż 3 porażki, 2 remisy i tylko jeden raz byliśmy górą.
Miesiąc rozpoczęły Derby z Milanem i muszę z perspektywy czasu przyznać, że był to najbardziej rozczarowujący wynik ze wszystkich, do tego czyniący największe spustoszenie w szeregach Interu. Kompletnie niezasłużona porażka w tym meczu o 6 pkt, wytrąciła zawodników Interu z równowagi i niejako zdeterminowała ten miesiąc. Jakże inne byłyby nastroje i sytuacja gdyby nasi zabili ten mecz w pierwszej połowie. Okropny wynik, no okropny.
Na drugim miejscu z rozczarowań zdecydowanie mecz z LFC bo znowu graliśmy nieźle, ale przegraliśmy jak zawsze w LM. Podcinająca skrzydła porażka dodatkowo kosztująca zespół masę energii fizycznej i mentalnej, co było widać w następującej po niej porażce z Sassuolo. W sumie podwójna porażka. Remis z Genuą był już tylko takim przypieczętowaniem tego złego miesiąca w wykonaniu poobijanej fizycznie i psychicznie ekipie Inzaghiego.
Jedynymi dobrymi momentami lutego była wygrana z Romą w CI i remis na Napoli, ale to tylko marne pocieszenie. Prawdą jest, że terminarz mieliśmy paskudny, ale też prawdą jest, że nie wyszliśmy z tego obronną ręką.

Co ciekawe, miesiąc marzec też zaczynamy od derbów.
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Serie A

Post autor: Piekarz »

Juventus będzie grał o tytuł i jeśli się zaraz nie ogarniemy, to go wygra.
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Serie A

Post autor: miniu86 »

No Inter w lutym zrobił naprawdę wiele, żeby ich podpiąć do tej walki. Dobrze, że nie graliśmy teraz jeszcze zaległości z Bolonią bo to pewnie też byśmy położyli.
SETE
Posty: 493
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00
Lokalizacja: Tychy / Pszczyna

Re: Serie A

Post autor: SETE »

Patrząc na to ze mamy mecz na Alianz i historie wyników jakie tam osiągamy to wirtualnie Juve jest 2 pkt za nami :)
IlCapitano
Posty: 909
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Serie A

Post autor: IlCapitano »

No jak to, przecież posiadamy najlepszą ofensywę ligi, w zimie szukaliśmy piątego napastnika na uzupełnienie, Inzi ogarnia, gramy piękny futbol i w ogóle pewnie zmierzamy po 20 Scudetto.
Co to siem nagle narobiło? Wiosenny zesryw Inziego, bardzo dobrze znany z Lazio, jednak nastąpił? Luty nas brutalnie zweryfikował i przepierdalamy sezon, o czym pisałem wielokrotnie i za to dostałem bana na SB do 2032 roku. Bo ponoć nienawidzę Interu. Odmienne zdanie do orłowo-nicolasowej retoryki to jest nienawiść Interu, no i za to otrzymuje się bany. Jesteście niesamowici, standardy mocno północnokoreańskie.
Dlatego na SB został, kto został. Pisał o tym niejaki Czasu Czarodziej w wiadomym temacie.

PS. Fajnie, że wygraliśmy ten superpuchar. To będzie jedyne trofeum w tym sezonie, tylko takie jakoś mocno rzymskie. Podkluby i podtrenerzy z Rzymu mocno lubują się w wygrywaniu superpucharów, bo na Scudetto zawsze brakuje jaj, charakteru i mentalności.
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Serie A

Post autor: Orzeu »

ta może od razu przyznajmy im scudetto
IlCapitano
Posty: 909
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Serie A

Post autor: IlCapitano »

Ty już Interowi przyznałeś, a okazało się, że w lutym, zgodnie z przewidywaniami ludzi, którzy pojmują Calcio, bohaterski Inzi bezceremonalnie napierdolił dużą kupę w portki, a część wyleciała nogawką na środku salonu i teraz nie wiadomo kto posprząta.
Grunt, że Suning ogarnia, a Correa top

:lol:
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Serie A

Post autor: Orzeu »

IlCapitano pisze: 27 lut 2022, 14:43 Ty już Interowi przyznałeś,
gdzie? kiedy? przestań bredzić albo wskaż mi taką wypowiedź


:lol:
IlCapitano
Posty: 909
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Serie A

Post autor: IlCapitano »

Nic ci nie będę wskazywał, bo mi się nie chce i jakoś cię nie lubię. Po prostu nie przepadam. Zawsze jednak możesz zapytać nicolasa lub vvujka niestety.
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Serie A

Post autor: Orzeu »

bo jak zwykle bredzisz, nigdy nie mówiłem, że mamy Scudetto w kieszeni.

PS w sumie można było się spodziewać, że w najgorszym dla klubu momencie przyjdziesz tu i zesrasz się na Inter
IlCapitano
Posty: 909
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Serie A

Post autor: IlCapitano »

Przyszedłem, bo mi się akurat dziś skończył ban na forum. Nie miałem najmniejszej ochoty się tutaj udzielać, po prostu skorzystałem z okazji.
Speaker
Posty: 865
Rejestracja: 18 sie 2009, 12:16

Re: Serie A

Post autor: Speaker »

Inter jest liderem tabeli po rozegraniu 27. spotkań.

W 28. kolejce nasi bezpośredni rywale zmierzą się między innymi w meczach między sobą.
Już dziś Roma podejmuje Atalante. Ciężko jednoznacznie powiedzieć jaki wynik byłby dla nas najlepszy. Atalanta ma tylko 3 punkty straty do Juve i do tego mecz zaległy, ale przypomnę, że rywalizują też w lidze Europy, gdzie mogą sobie wywalczyć bezpośredni awans do LM, co jednak będzie bardzo trudne. Należy się więc spodziewać że Atalanta postanowi jednak za wszelką cenę walczyć w lidze włoskiej i wywierać bezpośrednią presję na starej damie.

Jutro w Neapolu miejscowi zagrają z Milanem. Życzymy wszyscy drużynom podziału punktów.
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Serie A

Post autor: miniu86 »

Niepopularne fakty z życia wzięte:
Calhanoglu - 6 goli w obecnym sezonie Serie A
Osimhen - 7 goli w Serie A.
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Serie A

Post autor: Orzeu »

najbliższe 3 spotkania

Milan:
Cagliari (W)
Bologna (D)
Torino (W)

Napoli:
Udinese (D)
Atalanta (W)
Fiorentina (D)

Inter:
Fiorentina (D)
Juve (W)
Hellas (D)

Juventus:
Salernitana (D)
Inter (D)
Cagliari (W)

Najłatwiejszy kalendarz w najbliższych kolejkach ma Milan, najtrudniejszy... Inter. Na +, że w końcu trochę Inter odpocznie po maratonie meczów co 2-3 dni. Milan ma teoretycznie łatwiejszych rywali, ale też trzeba pamiętać, że jak dotąd właśnie z takimi rywalami Pioli sobie najczęściej nie radził, więc jest jakaś nadzieja na potknięcia. Stawiam jednak, że za miesiąc Milan będzie nadal liderem. Nie ma już miejsca na potknięcia, minimum 7 punktów trzeba ugrać w najbliższych meczach.
Dzonyy
Posty: 2024
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:05

Re: Serie A

Post autor: Dzonyy »

Orzeu pisze: 14 mar 2022, 12:32 najbliższe 3 spotkania

Milan:
Cagliari (W)
Bologna (D)
Torino (W)

Napoli:
Udinese (D)
Atalanta (W)
Fiorentina (D)

Inter:
Fiorentina (D)
Juve (W)
Hellas (D)

Juventus:
Salernitana (D)
Inter (D)
Cagliari (W)

Najłatwiejszy kalendarz w najbliższych kolejkach ma Milan, najtrudniejszy... Inter. Na +, że w końcu trochę Inter odpocznie po maratonie meczów co 2-3 dni. Milan ma teoretycznie łatwiejszych rywali, ale też trzeba pamiętać, że jak dotąd właśnie z takimi rywalami Pioli sobie najczęściej nie radził, więc jest jakaś nadzieja na potknięcia. Stawiam jednak, że za miesiąc Milan będzie nadal liderem. Nie ma już miejsca na potknięcia, minimum 7 punktów trzeba ugrać w najbliższych meczach.
Z obecną dyspozycją niestety jak ugramy 4 to będzie cud. Mam nadzieję, że mnie miło zaskoczą piłkarze, ale straciłem już całkowicie nadzieję i czuję, że skończymy sezon na 4 miejscu.
domin98
Posty: 127
Rejestracja: 22 lis 2009, 21:43
Lokalizacja: wodzisław śląski

Re: Serie A

Post autor: domin98 »

Dzonyy pisze: 14 mar 2022, 12:51
Orzeu pisze: 14 mar 2022, 12:32 najbliższe 3 spotkania

Milan:
Cagliari (W)
Bologna (D)
Torino (W)

Napoli:
Udinese (D)
Atalanta (W)
Fiorentina (D)

Inter:
Fiorentina (D)
Juve (W)
Hellas (D)

Juventus:
Salernitana (D)
Inter (D)
Cagliari (W)

Najłatwiejszy kalendarz w najbliższych kolejkach ma Milan, najtrudniejszy... Inter. Na +, że w końcu trochę Inter odpocznie po maratonie meczów co 2-3 dni. Milan ma teoretycznie łatwiejszych rywali, ale też trzeba pamiętać, że jak dotąd właśnie z takimi rywalami Pioli sobie najczęściej nie radził, więc jest jakaś nadzieja na potknięcia. Stawiam jednak, że za miesiąc Milan będzie nadal liderem. Nie ma już miejsca na potknięcia, minimum 7 punktów trzeba ugrać w najbliższych meczach.
Z obecną dyspozycją niestety jak ugramy 4 to będzie cud. Mam nadzieję, że mnie miło zaskoczą piłkarze, ale straciłem już całkowicie nadzieję i czuję, że skończymy sezon na 4 miejscu.
No to będzie cud, czy skończymy na 4 miejscu? xd
Jaszczu91
Posty: 1733
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: Serie A

Post autor: Jaszczu91 »

W poprzednim sezonie wszyscy pisali, że Inter odpadł z ligi mistrzów i od tego momentu mógł skupić się na lidze i dlatego sięgnął po Scudetto. Do mnie jakoś to nie przemawiało. Uważałem że te 2 mecze więcej które wtedy rozegrał np Juventus czy Atalanta nie mogły aż tak bardzo wpłynąć na losy mistrzostwa. W tym sezonie mamy odwrotną sytuację i juz tą różnice dostrzegam. Po meczach z Liverpoolem graliśmy z Sassuolo i teraz Torino. Zdobywamy jedynie 1 punkt, który ratujemy w 93 minucie. Może się okazać, że w tych spotkaniach przegrywamy tytuł.

Cóż... zostaje nam 10 kolejek i musimy wygrać minimum 8 razy. Na plus myślę, że zadziała fakt, że kończymy maraton grania z ciężkimi rywalami co 3 dni. Liczę że zespół złapie oddech i na samym końcu ligi Milan zacznie gubić punkty, bo końcówkę mają bardzo trudną. Za to Inter po czemu z Juventusem w zasadzie powinien wszystko do końca już wygrać. Analizując formę, terminarz i aktualną liczbę punktów dochodzę do wniosku, że faworytem w wyścigu jest Napoli. 85 punktów wystarczy do tytułu. Będzie duuuży ścisk w tabeli i jeden punkt może zdecydować.
mio85
Posty: 710
Rejestracja: 25 sie 2009, 14:08

Re: Serie A

Post autor: mio85 »

Milan już pociągnie te 8 kolejek do Scudetto. Napoli jest słabsze, my wyjasnieni, krętacze mają zbyt dużą stratę. To czuć w powietrzu i widać na boisku. Z Cagliari marnują setki ale ich to nie deprymuje, dalej grają swoje, stwarzają okazje i w końcu dopinaja swego. Są jak my rok temu. Lekka przewaga, pewność siebie i dawanie z siebie maxa co tydzień. Na tą ligę to wystarcza. Jedno jest pewne - to będzie jeden z najsłabszych Mistrzów Włoch w historii.
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Serie A

Post autor: Orzeu »

Milan ma łatwy terminarz obecnie i powinien być liderem do przez najbliższe tygodnie. Prawdziwa próba przyjdzie w ostatnich kolejkach. Ale tak, są faworytami, uważam jednak że będą gubić. Pytanie czy my to wykorzystamy, bo z tym ostatnio różnie
sempre_fci
Posty: 237
Rejestracja: 16 mar 2010, 22:48

Re: Serie A

Post autor: sempre_fci »

Mi się wydaje, że wszystko będzie jasne po następnych 3 kolejkach. Jak zgarną pełną pule to mogą chłodzić szampany. (My, Napoli i Juve w tym czasie na pewno się gdzieś potknie)
Speaker
Posty: 865
Rejestracja: 18 sie 2009, 12:16

Re: Serie A

Post autor: Speaker »

Jeśli chodzi o ligę to do końca jest jeszcze daleko, 24 punkty do zdobycia lub do stracenia to całkiem sporo zwłaszcza na finiszu.
Wielkich nadziei już sobie nie robię na tytuł w tym sezonie, ale mam nadzieję że jeszcze powalczymy w tych meczach co nam zostały i o zachowanie miejsca w minimum top4.
ODPOWIEDZ