Serie A

Juventus, Milan, Roma, Fiorentina... kto najgroźniejszy? Kto najsilniejszy? Czyli dyskusje o potentatach Serie A.
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Serie A

Post autor: Orzeu »

Speaker pisze: 21 mar 2022, 16:11 Jeśli chodzi o ligę to do końca jest jeszcze daleko, 24 punkty do zdobycia lub do stracenia to całkiem sporo zwłaszcza na finiszu.
Wielkich nadziei już sobie nie robię na tytuł w tym sezonie, ale mam nadzieję że jeszcze powalczymy w tych meczach co nam zostały i o zachowanie miejsca w minimum top4.
27 punktów do zdobycia. Bardzo wiele może się jeszcze zdarzyć
Dzonyy
Posty: 2024
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:05

Re: Serie A

Post autor: Dzonyy »

Orzeu pisze: 21 mar 2022, 16:18
Speaker pisze: 21 mar 2022, 16:11 Jeśli chodzi o ligę to do końca jest jeszcze daleko, 24 punkty do zdobycia lub do stracenia to całkiem sporo zwłaszcza na finiszu.
Wielkich nadziei już sobie nie robię na tytuł w tym sezonie, ale mam nadzieję że jeszcze powalczymy w tych meczach co nam zostały i o zachowanie miejsca w minimum top4.
27 punktów do zdobycia. Bardzo wiele może się jeszcze zdarzyć
Punktów do zdobycia sporo, ale w obecnej dyspozycji ja sobie nie robię nadzieji na końcowy sukces. Bardziej niż do przodu zacząłem patrzeć w tył i się zastanawiać czy możemy to tak sfrajerzyć, że wypadniemy z TOP4.
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Serie A

Post autor: miniu86 »

Do stycznia trzeba być w czubie, ale najważniejsze przy zdobyciu Scudetto są luty, marzec i kwiecień. Jeśli wtedy dużo gubisz to sorry, ale nie dla ciebie szampany.

https://twitter.com/90ordnasselA/status ... q4jIg&s=19

To niesamowite, że w 75 minucie derbów mieliśmy na koncie 56 pkt i sporą przewagę, a teraz, po tylu kolejkach, mamy tylko 60. Wg mnie najłatwiejszy terminarz ma Juve, Milan ma całkiem wymagających rywali i na prawdę sporo okazji do pogubienia pkt, ale z nimi jest tak, że nawet nic nie grając potrafią jakoś wsadzić tego jednego gola i to dowieźć. W Napoli jakoś nie wierzę - może niesłusznie.
Inter? Wszystko zależy od meczu z Juve. Jeżeli po reprezentacjach dostaniemy od razu na ryj to może nie być z czego się już podnosić. To są 2 tygodnie w trakcie, których ta drużyna musi sobie odpowiedzieć na wiele pytań.
pablo77
Posty: 44
Rejestracja: 29 cze 2009, 20:56

Re: Serie A

Post autor: pablo77 »

Ten mecz z Juve jest arcyważny i to nie tylko będzie mecz za 6 pkt ale być może nawet decydujący o losach scudetto. Myślę, że wygrana w Turynie może przywrócić w wiarę w mistrzostwo a strata 3 punktów do Milanu, biorąc pod uwagę ich ostatnie 5 spotkań(Lazio, Fiorentina, Hellas, Atalanta, Sassuolo - wszyscy w top10 obecnie) to żadna strata i dużo może się wydarzyć. Co ciekawe, Atalanta w przypadku wygrania 2 spotkań do 31 kolejki zaległych, może się zbliżyć do Juve na 2 pkt a Roma na 5 pkt, także dla nich też może być gorąca końcówka. W przypadku wygrania Juve z nami teoretycznie też mogą się włączyć do walki o scudetto poniekąd a my jednocześnie się z niej wypisać chociaż w dalszym ciągu będzie to tylko teoretyczne, bowiem Milanu musiałby się potknąć 3 razy w ciągu 8 spotkań... Końcówka będzie ciekawa, w każdym bądź razie :P
Speaker
Posty: 865
Rejestracja: 18 sie 2009, 12:16

Re: Serie A

Post autor: Speaker »

https://eurosport.tvn24.pl/pilka-nozna, ... 01045.html

Fajne słowa. Widziałbym Malina u nas tak w ogóle. Patrzyłem teraz, że transfermarket wycenia jego kartę na 30 mln, myślę że 31-35 mogłoby zainteresować Atalante. Jest to solidny piłkarz ma 28 lat i wydaje mi się że jeszcze może jeszcze sporo się rozwinąć. Można by go było ściągnąć w miejsce jakiegoś pomocnika a zarazem byłby alternatywą do ataku co sprawiłoby że nie musielibyśmy szukać piątego napastnika do kadry. A tak naprawdę to myślę że mógłby nawet spokojnie wywalczyć sobie miejsce w podstawowym składzie jako jeden z naszych napastników. :)
Jaszczu91
Posty: 1733
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: Serie A

Post autor: Jaszczu91 »

Mamy wraz z Milanem po 8 meczów do końca i bezpośredni mecz w półfinale Coppa Italia. Musimy zdobyć 4 punkty więcej od nich bo mamy słabszy bilans. Żeby myśleć o Scudetto musimy zdobyć komplet punktów. Ewentualnie może jeden remis. Mamy 63 pkt dodając 22 pkt to daje nam 85 pkt. Myślę, że taki dorobek zapewni nam Scudetto. Pytanie czy Milan potknie się 2-3 razy...
mio85
Posty: 710
Rejestracja: 25 sie 2009, 14:08

Re: Serie A

Post autor: mio85 »

Jest potknięcie Milanu, szampan dla Skorupskiego
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Serie A

Post autor: Mora »

Wielkie brawa dla Bolonii, oby z nami tak nie walczyli :-D Walka będzie zapewne do ostatniej kolejki, wszyscy na pewno gdzieś jeszcze zgubią punkty, pytanie tylko kto zgubi ich najwięcej.
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Serie A

Post autor: Chuchu »

Wyścig żółwi po scudetto. Milan remisuje u siebie z Bologną 0:0. Sytuacja wygląda tak, że walka o tytuł się toczy głównie między Milanem, Napoli i Interem. Oni mają przed sobą po 7 meczów, my 8:

Milan (67 pkt): Torino (w), Genoa (d), Lazio (w), Fiorentina (d), Hellas (w), Atalanta (d), Sassuolo (w),
Napoli (66 pkt): Fiorentina (d), Roma (d), Empoli (w), Sassuolo (d), Torino (w), Genoa (d), Spezia (w),
Inter (63 pkt): Hellas (d), Spezia (w), Roma (d), Bologna (w), Udinese (w), Empoli (d), Cagliari (w), Sampdoria (d)

W najlepszej dyspozycji wydaje się być Napoli, my wyglądamy chyba najsłabiej, ale mamy teoretycznie najłatwiejszy terminarz. Milan też łatwo nie ma, ale to oni są liderem i mają lepszy bilans bezpośrednich meczów z nami. Czeka nas mnóstwo emocji do końca sezonu i ciężko wskazać faworyta.
forzaragazzi
Posty: 522
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:34

Re: Serie A

Post autor: forzaragazzi »

Wg bukmacherów:
Inter - 2.2
Milan - 2.75
Napoli - 3.5
Złodzieje - 18.0

Lider ma 67 punktów. Inter Conte miał po 31 kolejkach 75 punktów. Drugi Milan 66. Chciałbym wierzyć w jakieś odrodzenie ale jeżeli popełniono błedy w przygtowaniu fizycznym (o czym wspomina Inzaghi) to już się tego nie nadrobi. Plus taki że już ten terminarz już nie jest taki napięty.
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Serie A

Post autor: Orzeu »

nowe stroje Milanu wyglądają jakby z braku pomysłu grafik połączył białe wyjazdowe z domowymi. A myślałem, że gorzej niż niektóre pomysły Nike się nie da
sempre_fci
Posty: 237
Rejestracja: 16 mar 2010, 22:48

Re: Serie A

Post autor: sempre_fci »

Patrząc na nasz mecz i mecz Milanu, to oni cudem nie wygrali dzięki Skorupskiemu i nieskuteczności a my cudem wygraliśmy. Jak tak dalej będziemy się prezentować to pozostaje liczyć na cud, a Milan raczej będzie strzelał.
Speaker
Posty: 865
Rejestracja: 18 sie 2009, 12:16

Re: Serie A

Post autor: Speaker »

forzaragazzi pisze: 5 kwie 2022, 04:35 Wg bukmacherów:
Inter - 2.2
Milan - 2.75
Napoli - 3.5
Złodzieje - 18.0

Lider ma 67 punktów. Inter Conte miał po 31 kolejkach 75 punktów. Drugi Milan 66. Chciałbym wierzyć w jakieś odrodzenie ale jeżeli popełniono błedy w przygtowaniu fizycznym (o czym wspomina Inzaghi) to już się tego nie nadrobi. Plus taki że już ten terminarz już nie jest taki napięty.
A ile punktów miał Inter Conte w pierwszym sezonie działalności po 30. meczach?
Bo pamiętam na koniec chyba 83, a Juve 84
forzaragazzi
Posty: 522
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:34

Re: Serie A

Post autor: forzaragazzi »

Speaker pisze: 5 kwie 2022, 15:28
forzaragazzi pisze: 5 kwie 2022, 04:35
Lider ma 67 punktów. Inter Conte miał po 31 kolejkach 75 punktów. Drugi Milan 66. Chciałbym wierzyć w jakieś odrodzenie ale jeżeli popełniono błedy w przygtowaniu fizycznym (o czym wspomina Inzaghi) to już się tego nie nadrobi. Plus taki że już ten terminarz już nie jest taki napięty.
A ile punktów miał Inter Conte w pierwszym sezonie działalności po 30. meczach?
Bo pamiętam na koniec chyba 83, a Juve 84
Po 30 meczach mieliśmy 64 pnukty. Juve 75. Na koniec mieliśmy 82 a juve 83. Złodzieje przegrywali wszystko jak leci po zapewnieniu majstra.
Speaker
Posty: 865
Rejestracja: 18 sie 2009, 12:16

Re: Serie A

Post autor: Speaker »

forzaragazzi pisze: 5 kwie 2022, 15:59
Speaker pisze: 5 kwie 2022, 15:28
forzaragazzi pisze: 5 kwie 2022, 04:35
Lider ma 67 punktów. Inter Conte miał po 31 kolejkach 75 punktów. Drugi Milan 66. Chciałbym wierzyć w jakieś odrodzenie ale jeżeli popełniono błedy w przygtowaniu fizycznym (o czym wspomina Inzaghi) to już się tego nie nadrobi. Plus taki że już ten terminarz już nie jest taki napięty.
A ile punktów miał Inter Conte w pierwszym sezonie działalności po 30. meczach?
Bo pamiętam na koniec chyba 83, a Juve 84
Po 30 meczach mieliśmy 64 pnukty. Juve 75. Na koniec mieliśmy 82 a juve 83. Złodzieje przegrywali wszystko jak leci po zapewnieniu majstra.
Trzeba przyznać, że Inter Conte po kwarantannie ładnie wtedy grał i zdobył z tego wychodzi 19 pkt w 8 meczach ostatnich. A teraz nie wykluczam, że to może być tak jak Chuchu napisał wyścig żółwi i wszystko zakończy się w granicach 79-82 pkt na koniec dla mistrza.
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Serie A

Post autor: Mora »

Grazie Torino. Byki sprawiedliwie urwały punkty obu drużynom z Mediolanu. Znowu wszystko zależy od nas, nie musimy już tak się oglądać na rywali, trzeba po prostu robić swoje, czyli wygrywać. Bremer jest świetny, dzisiaj nakrył czapką Giroud. Mam nadzieję, że z jego transferem wszystko już dogadane.
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Serie A

Post autor: Odet »

Kolejka pod Inter.
Wszystko w nogach i głowach naszych piłkarzy i trenerów.

Mimo wszystko boję się, bo trener ciągle stawia na tego kloca Dzeko.

Pozdr.
SETE
Posty: 493
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00
Lokalizacja: Tychy / Pszczyna

Re: Serie A

Post autor: SETE »

Odet, na szczescie mozemy zerknac w kalendarz a tam zespoly z drugiej polowy tabeli a takim wlasnie Edin lubi strzelac gole , gramy tez z Roma i w sumie w ostatnich dwoch meczach ze swoim bylym pracodawca Edin tez byl z golem.
Jest na czym budowac optymizm w tej sytuacji :)
a tak na powaznie to mam nadzieje, ze w przyszlym sezonie Dzeko bedzie wchodzil na koncowki.
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Serie A

Post autor: Orzeu »

Orzeu pisze: 14 mar 2022, 12:32 najbliższe 3 spotkania

Milan:
Cagliari (W)
Bologna (D)
Torino (W)


Napoli:
Udinese (D)
Atalanta (W)

Fiorentina (D)

Inter:
Fiorentina (D)
Juve (W)
Hellas (D)



Stawiam jednak, że za miesiąc Milan będzie nadal liderem. Nie ma już miejsca na potknięcia, minimum 7 punktów trzeba ugrać w najbliższych meczach.
Milan obsrał się szybciej niż myślałem, super że te 7 punktów się nam udało zdobyć, na chwilę obecną znowu jesteśmy faworytem do Scudetto. No ale wyścig trwa i będzie na pewno bardzo ciężko.

Kolejne 3 spotkania

Milan:
Genoa (D)
Lazio (W)
Fiorentina (D)

nie wierzę, że oni tu ugrają więcej, niż 6 punktów. Zapewne to będzie wynik nawet mniejszy, wczoraj z Torino wyglądali fatalnie.


Inter:
Spezia (W)
Roma (D)
Bologna (W)
Udinese (W)

Ze Spezią myślę, że powinniśmy 3 punkty zdobyć, w kolejnych 3 spotkaniach możemy się trochę pomęczyć bo Roma jest w gazie, Bologna prawie bramek nie traci, a Udinese w tym roku jest po prostu w dobrej formie. A my też w okresie 2 tygodni zagramy 4 mecze, w tym 2 ostatnie wyjazdowe. Realistycznie patrząc to kompletu punktów nie będzie, no ale jeśli chcemy wygrać Scudetto to 3 mecze by z tych 4 trzeba było wygrać.

Napoli:
Roma (D)
Empoli (W)
Sassuolo (D)

Napoli z tymi trzema przeciwnikami jesienią zdobyło 2 punkty. Nie ma opcji, żeby tu był komplet. Raczej stawiam też na jakieś 4 punkty.
mio85
Posty: 710
Rejestracja: 25 sie 2009, 14:08

Re: Serie A

Post autor: mio85 »

Bologna znów urywa punkty faworytowi. Czeka nas ciężki, zaległy mecz
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Serie A

Post autor: Orzeu »

i tym samym otwiera szansę Romie do włączenia się do walki o top 4.
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Serie A

Post autor: Piekarz »

Orzeu pisze: 16 kwie 2022, 21:28 i tym samym otwiera szansę Romie do włączenia się do walki o top 4.
Orzeu ile Ty masz lat, że w takie rzeczy wierzysz?
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Serie A

Post autor: Orzeu »

Piekarz pisze: 16 kwie 2022, 22:05
Orzeu pisze: 16 kwie 2022, 21:28 i tym samym otwiera szansę Romie do włączenia się do walki o top 4.
Orzeu ile Ty masz lat, że w takie rzeczy wierzysz?
nie wiem moze to tez trochę życzeniowo bo nie lubie Juventusu i mam sentyment do Mourinho
Dzonyy
Posty: 2024
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:05

Re: Serie A

Post autor: Dzonyy »

Orzeu pisze: 17 kwie 2022, 08:32
Piekarz pisze: 16 kwie 2022, 22:05
Orzeu pisze: 16 kwie 2022, 21:28 i tym samym otwiera szansę Romie do włączenia się do walki o top 4.
Orzeu ile Ty masz lat, że w takie rzeczy wierzysz?
nie wiem moze to tez trochę życzeniowo bo nie lubie Juventusu i mam sentyment do Mourinho
Orzeu dobrze nadzgany po sobocie i zapomniał ile ma lat. Juve jest zaskakująco slabe, ale Roma ma 6pkt straty i mecz zaległy. Następne dwa spotkania to Napoli i Inter i przewiduje z Napoli Max remis l, a z nami w plecy. Myśle, ze prędzej wypadną poza puchary niż awansują do LM.
forzaragazzi
Posty: 522
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:34

Re: Serie A

Post autor: forzaragazzi »

Kursy po 34 kolejce:
Milan - 1.8
Inter - 1.95
Napoli - 100

Naprawdę jeżeli Milan zdobędzie scudetto będzie to niesamowity wstyd dla całej ligi. W sezonie 19-20 przegraliśmy wprawdzie majstra z złodziejami (których nie trawię bardziej), ale oni do czasu zapewnienia mistrzostwa naprawdę solidnie punktowali.
Dzonyy
Posty: 2024
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:05

Re: Serie A

Post autor: Dzonyy »

forzaragazzi pisze: 28 kwie 2022, 12:04 Kursy po 34 kolejce:
Milan - 1.8
Inter - 1.95
Napoli - 100

Naprawdę jeżeli Milan zdobędzie scudetto będzie to niesamowity wstyd dla całej ligi. W sezonie 19-20 przegraliśmy wprawdzie majstra z złodziejami (których nie trawię bardziej), ale oni do czasu zapewnienia mistrzostwa naprawdę solidnie punktowali.
Co będzie takim wstydem? Jak zdobędą to znaczy, że byli najlepsi i tyle.
forzaragazzi
Posty: 522
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:34

Re: Serie A

Post autor: forzaragazzi »

Dzonyy pisze: 28 kwie 2022, 12:14
forzaragazzi pisze: 28 kwie 2022, 12:04 Kursy po 34 kolejce:
Milan - 1.8
Inter - 1.95
Napoli - 100

Naprawdę jeżeli Milan zdobędzie scudetto będzie to niesamowity wstyd dla całej ligi. W sezonie 19-20 przegraliśmy wprawdzie majstra z złodziejami (których nie trawię bardziej), ale oni do czasu zapewnienia mistrzostwa naprawdę solidnie punktowali.
Co będzie takim wstydem? Jak zdobędą to znaczy, że byli najlepsi i tyle.
To że drużyna co najwyżej dobra, która normalnie powinna okupować okolice 4 miejsca będzie najlepsza w całej lidze.
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Serie A

Post autor: Orzeu »

forzaragazzi pisze: 28 kwie 2022, 12:31 To że drużyna co najwyżej dobra, która normalnie powinna okupować okolice 4 miejsca będzie najlepsza w całej lidze.
już przesądzasz mistrza dla Milanu?
Speaker
Posty: 865
Rejestracja: 18 sie 2009, 12:16

Re: Serie A

Post autor: Speaker »

forzaragazzi pisze: 28 kwie 2022, 12:31
Dzonyy pisze: 28 kwie 2022, 12:14
forzaragazzi pisze: 28 kwie 2022, 12:04 Kursy po 34 kolejce:
Milan - 1.8
Inter - 1.95
Napoli - 100

Naprawdę jeżeli Milan zdobędzie scudetto będzie to niesamowity wstyd dla całej ligi. W sezonie 19-20 przegraliśmy wprawdzie majstra z złodziejami (których nie trawię bardziej), ale oni do czasu zapewnienia mistrzostwa naprawdę solidnie punktowali.
Co będzie takim wstydem? Jak zdobędą to znaczy, że byli najlepsi i tyle.
To że drużyna co najwyżej dobra, która normalnie powinna okupować okolice 4 miejsca będzie najlepsza w całej lidze.
Czy ja wiem ? 🤔
Milan tworzył ostatnio mnóstwo sytuacji, ale problem ze skutecznością.
Jak wygrają teraz wszystkie mecze do końca, to jak najbardziej zasłużą na tytuł. Sprawa jest jeszcze otwarta, zobaczymy na ile drużynom mediolańskim starczy sił na finiszu.

Najgorzej by było jakby rozgrywki miały się zakończyć taką samą ilością punktów, bo uważam że bezpośredni bilans nie jest dobrym rozwiązaniem w lidze. Najlepszym rozwiązaniem byłby wtedy dodatkowy mecz albo już różnica bramek, bo bilans bramek jest jakąś wytyczną co do całego sezonu w lidze.
forzaragazzi
Posty: 522
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:34

Re: Serie A

Post autor: forzaragazzi »

Jeżeli brać pod uwagę kreowane sytuacje (oczekiwane gole) to na przestrzeni sezonu jesteśmy liderem https://understat.com/league/Serie_A. Z kolei Dzeko i Lautaro to czołówka ligi jeżeli chodzi o zmarnowane dobre sytuacje (13 i 16). Przewodzi Tammy Abraham - 18 (za https://www.sofascore.com/tournament/fo ... serie-a/23).
ODPOWIEDZ