Serie A

Juventus, Milan, Roma, Fiorentina... kto najgroźniejszy? Kto najsilniejszy? Czyli dyskusje o potentatach Serie A.
mio85
Posty: 710
Rejestracja: 25 sie 2009, 14:08

Re: Serie A

Post autor: mio85 »

Było dziś blisko, żeby Milan stracił punkty. Ale oni w przeciwieństwie do nas nie tracą absurdalnych goli, A w bramce stoi profesor. Z kolei zwycięstwo sprezentowal im Terraciano. No szkoda.
sempre_fci
Posty: 237
Rejestracja: 16 mar 2010, 22:48

Re: Serie A

Post autor: sempre_fci »

Może inny mecz oglądaliśmy, tylko mega nieskutecznośc Milanu, Giru, Theo, Leao + sędzia (brak drugiej zółtej w okolicy 20 minuty dla Maleha, brak karnego po faulu na Leao) dawały nadzieje Violi na korzystny wynik.
Kebo
Posty: 357
Rejestracja: 6 lut 2011, 11:15
Lokalizacja: Lubań/Wrocław

Re: Serie A

Post autor: Kebo »

Milan ma świetne końcówki i kozaka na bramce, nie pękają w ważnych momentach, Scudetto przesądzone.
VVujek
Posty: 382
Rejestracja: 4 mar 2012, 23:51

Re: Serie A

Post autor: VVujek »

Jak można pisać, że Scudetto przesądzone.
Dzonyy
Posty: 2024
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:05

Re: Serie A

Post autor: Dzonyy »

sempre_fci pisze: 1 maja 2022, 18:03 Może inny mecz oglądaliśmy, tylko mega nieskutecznośc Milanu, Giru, Theo, Leao + sędzia (brak drugiej zółtej w okolicy 20 minuty dla Maleha, brak karnego po faulu na Leao) dawały nadzieje Violi na korzystny wynik.
Należało im się jak psu buda bo byli drużyną o klase lepszą, ale zgadzam się, że było blisko bo psuli co się dało. W okolicach 70 minuty naprawdę zacząłem myśleć, że ta żałosna viola dowiezie to 0:0.
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Serie A

Post autor: Orzeu »

Orzeu pisze: 14 mar 2022, 12:32 Milan:
Genoa (D)
Lazio (W)
Fiorentina (D)


nie wierzę, że oni tu ugrają więcej, niż 6 punktów. Zapewne to będzie wynik nawet mniejszy, wczoraj z Torino wyglądali fatalnie.


Inter:
Spezia (W)
Roma (D)

Bologna (W)
Udinese (W)

Ze Spezią myślę, że powinniśmy 3 punkty zdobyć, w kolejnych 3 spotkaniach możemy się trochę pomęczyć bo Roma jest w gazie, Bologna prawie bramek nie traci, a Udinese w tym roku jest po prostu w dobrej formie. A my też w okresie 2 tygodni zagramy 4 mecze, w tym 2 ostatnie wyjazdowe. Realistycznie patrząc to kompletu punktów nie będzie, no ale jeśli chcemy wygrać Scudetto to 3 mecze by z tych 4 trzeba było wygrać.

Napoli:
Roma (D)
Empoli (W)
Sassuolo (D)

Napoli z tymi trzema przeciwnikami jesienią zdobyło 2 punkty. Nie ma opcji, żeby tu był komplet. Raczej stawiam też na jakieś 4 punkty.
no i trzeba przyznać, że:
- Milan zaskoczył w ostatnich kolejkach kompletem punktów. Nie grają jakiejś wielkiej piłki, ale póki co nadrabiają charakterem i udaje im się wydrzeć zwycięstwa typu z Lazio w ostatniej minucie, czy wczoraj po prezencie od bramkarza.
- Napoli standardowo się zesrało i wyeliminowało z walki o Scudetto.
- tak jak mi się wydawało z 4 ciężkich meczów 3 wygraliśmy, niestety przez dobrą formę Milanu to nie wystarczyło, by być liderem.

Następne 3 tygodnie:

Milan:
- Verona (W)
- Atalanta (D)
- Sassuolo (W)

nie wierzę, że przepychający ledwo co mecze Milan zdobędzie tu komplet punktów. No nie ma opcji, bardzo liczę już w najbliższy weekend na Hellas. Nie bez znaczenia jest fakt, że mają dwa wyjazdy. Wszystko tu się może stać, rozum jednak podpowiada, że te 7 punktów Milan ugra. No ale trzymamy kciuki żeby zaliczyli jednak jakąś porażkę..


Inter:
- Empoli (D)
- Cagliari (W)
- Sampdoria (D)

tu liczy się jedno: 9 punktów
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Serie A

Post autor: Stachoo »

Ja niestety widzę czarny scenariusz i 7 pkt milanu oraz 9 punktów naszych.

I niestety to chyba będzię największy cios dla nas, równa ilość punktów i Scudetto dla milanu.

Przypomina się półfinał LM z przeszłości i awans do finału milanu po 2 remisach i różnicy bramek na wyjeździe ehhh...
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Serie A

Post autor: miniu86 »

W takim przypadku odbije nam się ten babol Radu, ale i też derby w których to dwukrotnie byliśmy lepsi, ale wynieśliśmy z nich tylko skandaliczny 1 pkt. Scenariusz nie do przełknięcia.
ddamiann17
Posty: 68
Rejestracja: 23 cze 2009, 21:35

Re: Serie A

Post autor: ddamiann17 »

Myślę, że najważniejsze jest, abyśmy zrobili swoje - czyli zdobyli 9pkt w trzech ostatnich spotkaniach. Jeżeli zaś chodzi o Milan, to uważam, że z Hellasem oraz z Atalantą nie wygrają - Sassuolo to zagadka, bo potrafią rozegrać w jednym tygodniu świetne spotkanie, aby w kolejnym doznać upokarzającej porażki. Mimo wszystko uważam, że jeżeli wygramy ostatnie trzy spotkania, to zostaniemy Mistrzem Włoch ⚫🔵
mio85
Posty: 710
Rejestracja: 25 sie 2009, 14:08

Re: Serie A

Post autor: mio85 »

Co się działo w Salerno! Wrzenie! Cagliari za tydzień decydujący mecz u siebie z Interem, mogą być schody. Stawiam , że utrzyma się Salernitana i Nicola będzie jakims pieprzonym mesjaszem. Historia piekna, ale mi szkoda bardziej utytułowanych marek jak Cagliari i Genoa.
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Serie A

Post autor: Orzeu »

Oglądałem Milan wczoraj: po raz kolejny nie grają nic wielkiego, po raz kolejny przepycha ich Leao. Idą po Scudetto.
sempre_fci
Posty: 237
Rejestracja: 16 mar 2010, 22:48

Re: Serie A

Post autor: sempre_fci »

Tonali też zagrał bardzo dobre zawody. Wszystko chyba wyjasni się w następnej kolejce.
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Serie A

Post autor: miniu86 »

Inter musi wygrać wszystkie pozostałe mecze jeśli chce marzyć o jakimś cudzie na koniec i liczyć na porażkę Milanu, a żeby Milan w obecnej sytuacji przegrał wymagany jest bardzo dobry mecz ich przeciwnika plus trochę pecha w przebiegu samego spotkania. Ciężko to sobie obecnie wyobrazić.
forzaragazzi
Posty: 522
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:34

Re: Serie A

Post autor: forzaragazzi »

Pamiętam pierwsze derby Mediolanu za Conte. Godin nakrył czapką Leao. Minęło 2,5 roku - Leao to najlepszy piłkarz (najprawdopodobniej) przyszłego mistrza Włoch, a Urugwajczyk po kompromitacji w Cagliari udał się na emeryturę do Brazylii.

Milan na jesieni zdobył 42 punkty. Przy czterech punktach teraz powtórzą ten wynik. My zdobyliśmy na jesieni 46 pkt. Przy dwóch zwycięstwach zgarniemy maksymalnie 38 oczek. Kryzys w lutym/marcu okazał sie jak widać zbyt głęboki. Jeżeli Milan ma zdobyć 4 punkty, to niech już zdobędą 6 punktów, choćby ze względu na tego nieszczęsnego Radu.

Krąg nam się chyba zamknął od dnia 5 lipca 2020 (przegrany mecz z Bolonią u siebie w fatalnych okolicznościach; prowadzenie, gra w przewadze, zmarnowany karny i w konsekwencji porażka) do wypuszczenia scudetoo z rąk na Stadio Renato DallAra 27 kwietnia 2022 roku.
Seba
Posty: 1459
Rejestracja: 29 sie 2006, 19:53

Re: Serie A

Post autor: Seba »

Atalanta złapała trochę wiatr w żagle, walczą o puchary, więc jest szansa. Ostatni raz Milan wygrał na San Siro przeciwko La Dei w 2014 r. Ewidentnie im nie leżą. Presja także będzie coraz większa. Trzeba wierzyć.
Obrazek
SETE
Posty: 493
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00
Lokalizacja: Tychy / Pszczyna

Re: Serie A

Post autor: SETE »

Strata scudetto przez Milan w ostatnich kolejkach to moze nie byłby cud, ale bardzo bardzo duza niespodzianka. Wiadomo to jest pilka i moze sie zdarzyc wszystko jednak patrzac na gre Milanu w ostatnich meczach ( akurat z hellas widzialem tylko skroty ) gdzie ta presja umowmy sie ze juz jest wyglada bardzo dobrze i nic nie zapowiada zeby mieli sie potknac na Atalancie i Sassuolo ,ktore w najlepszej formie nie sa.
Dzonyy
Posty: 2024
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:05

Re: Serie A

Post autor: Dzonyy »

SETE pisze: 9 maja 2022, 10:38 Strata scudetto przez Milan w ostatnich kolejkach to moze nie byłby cud, ale bardzo bardzo duza niespodzianka. Wiadomo to jest pilka i moze sie zdarzyc wszystko jednak patrzac na gre Milanu w ostatnich meczach ( akurat z hellas widzialem tylko skroty ) gdzie ta presja umowmy sie ze juz jest wyglada bardzo dobrze i nic nie zapowiada zeby mieli sie potknac na Atalancie i Sassuolo ,ktore w najlepszej formie nie sa.
Ja mocno liczyłem na Hellas, ale nie pykło. Z Sass nie wiąże żadnych nadzieji, bo nie dość, że grają gruz to właściciel jest milanistą. Atalanta co prawda walczy o puchary, ale nie wyglądają zbyt dobrze, a po milanie widać, że czują już to scudetto i wątpię, żeby je przegrali na osatniej prostej.
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Serie A

Post autor: Orzeu »

Dzonyy pisze: 9 maja 2022, 11:34
SETE pisze: 9 maja 2022, 10:38 Strata scudetto przez Milan w ostatnich kolejkach to moze nie byłby cud, ale bardzo bardzo duza niespodzianka. Wiadomo to jest pilka i moze sie zdarzyc wszystko jednak patrzac na gre Milanu w ostatnich meczach ( akurat z hellas widzialem tylko skroty ) gdzie ta presja umowmy sie ze juz jest wyglada bardzo dobrze i nic nie zapowiada zeby mieli sie potknac na Atalancie i Sassuolo ,ktore w najlepszej formie nie sa.
Ja mocno liczyłem na Hellas, ale nie pykło. Z Sass nie wiąże żadnych nadzieji, bo nie dość, że grają gruz to właściciel jest milanistą. Atalanta co prawda walczy o puchary, ale nie wyglądają zbyt dobrze, a po milanie widać, że czują już to scudetto i wątpię, żeby je przegrali na osatniej prostej.
nie ma szans na to że Atalanta wygra na San Siro.
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Serie A

Post autor: Odet »

Nie wiem jak będzie z tytułem, ale mamy niebywałą okazję spuścić do Serie B te obrzydliwe Cagliari, a przy okazji utrzymać w lidze Salernitanę.
Wtedy Nicola robi pieszą pielgrzymkę z Salerno do Watykanu, chętnie to zobaczę. Lubię takie historię.
Pozdr.
VVujek
Posty: 382
Rejestracja: 4 mar 2012, 23:51

Re: Serie A

Post autor: VVujek »

Ja widzę szansę na stratę pkt Milanu z Atalanta. W jakiej formie by nie byli to wciąż zespół bardzo groźny,grający na dużej intensywności.
nicolas80
Posty: 150
Rejestracja: 31 lip 2013, 19:49

Re: Serie A

Post autor: nicolas80 »

Milan w ostatnich 2 kolejkach ma wymagających rywali. Zarówno Atalanta jak i Sassuolo potrafią wygrywać z teoretycznie lepszymi. Dlaczego mają tego nie zrobić z milanem? To kto miałby to zrobić jak nie oni?
domin98
Posty: 127
Rejestracja: 22 lis 2009, 21:43
Lokalizacja: wodzisław śląski

Re: Serie A

Post autor: domin98 »

nicolas80 pisze: 9 maja 2022, 20:13 Milan w ostatnich 2 kolejkach ma wymagających rywali. Zarówno Atalanta jak i Sassuolo potrafią wygrywać z teoretycznie lepszymi. Dlaczego mają tego nie zrobić z milanem? To kto miałby to zrobić jak nie oni?
Nie wiem, może Inter miał to zrobić w lutym?
mio85
Posty: 710
Rejestracja: 25 sie 2009, 14:08

Re: Serie A

Post autor: mio85 »

Sezon się jeszcze nie skończył, a u nas już wyprzedaż. Powtórka z zeszłego roku, łatanie dziur w budżecie transferami. Kto tym razem będzie tańszym wynalazkiem? Zhang litości!
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Serie A

Post autor: Orzeu »

mio85 pisze: 9 maja 2022, 22:19 Sezon się jeszcze nie skończył, a u nas już wyprzedaż. Powtórka z zeszłego roku, łatanie dziur w budżecie transferami. Kto tym razem będzie tańszym wynalazkiem? Zhang litości!
a to ciekawe, a kto już został sprzedany?
Dzonyy
Posty: 2024
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:05

Re: Serie A

Post autor: Dzonyy »

Orzeu pisze: 10 maja 2022, 08:55
mio85 pisze: 9 maja 2022, 22:19 Sezon się jeszcze nie skończył, a u nas już wyprzedaż. Powtórka z zeszłego roku, łatanie dziur w budżecie transferami. Kto tym razem będzie tańszym wynalazkiem? Zhang litości!
a to ciekawe, a kto już został sprzedany?
Wszyscy. Zhang nie spłacał leasingu za Fiata 500 i musiał na czymś zarobić. Na finał PW wychodzą juniorzy.
Speaker
Posty: 865
Rejestracja: 18 sie 2009, 12:16

Re: Serie A

Post autor: Speaker »

mio85 pisze: 9 maja 2022, 22:19 Sezon się jeszcze nie skończył, a u nas już wyprzedaż. Powtórka z zeszłego roku, łatanie dziur w budżecie transferami. Kto tym razem będzie tańszym wynalazkiem? Zhang litości!
Mio , właśnie bardziej szykują się wzmocnienia :)
Dybala, Bremer, Onana... To pewnie tylko niektóre z wielkich nazwisk, które trafią na Meazza latem.
nicolas80
Posty: 150
Rejestracja: 31 lip 2013, 19:49

Re: Serie A

Post autor: nicolas80 »

Sprzedaż jakiegokolwiek zawodnika w cale nie musi oznaczać że drużyna ulegnie osłabieniu i nie zbudujemy mocniejszej drużyny na przyszły sezon.
Nie sensu przygnębiać się i panikować jakimiś doniesieniami medialnymi odnośnie transferów tylko w spokoju poczekać na rozwój sytuacji.
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Serie A

Post autor: Piekarz »

Wszystko pięknie, ładnie, ale z mojej strony krótka piłka. Jeśli nie wygramy scudetto, to Suning won.
Kebo
Posty: 357
Rejestracja: 6 lut 2011, 11:15
Lokalizacja: Lubań/Wrocław

Re: Serie A

Post autor: Kebo »

Piekarz pisze: 10 maja 2022, 14:29 Wszystko pięknie, ładnie, ale z mojej strony krótka piłka. Jeśli nie wygramy scudetto, to Suning won.
Spokojnie, co by się nie stało (chociaż Scudetto przy tej formie Milanu i ich przeciwników jest nierealne) to Chińczycy zostają. Nadchodzi kolejne "owocne" lato.
Saff
Posty: 355
Rejestracja: 14 lut 2009, 11:35
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Serie A

Post autor: Saff »

Piekarz pisze: 10 maja 2022, 14:29 Wszystko pięknie, ładnie, ale z mojej strony krótka piłka. Jeśli nie wygramy scudetto, to Suning won.
Na bank się posłuchają.
ODPOWIEDZ