SPRZEDAŻ INTERU MEDIOLAN SAUDYJCZYKOM z PIF/ARAMCO

Rozmowy o Interze, nie pasujące do pozostałych działów
ODPOWIEDZ
rafi27
Posty: 250
Rejestracja: 25 sie 2007, 13:29
Lokalizacja: Mysłowice

Re: SPRZEDAŻ INTERU MEDIOLAN SAUDYJCZYKOM z PIF/ARAMCO

Post autor: rafi27 »

Nie wiem jaki status ma ten twór Glas Trust Corporation Ltd, ale naprawdę istnieje, być może to ani spółka ani przedsiębiorstwo, tylko coś na wzór jakiegoś kontrolera finansowego, na tym się akurat nie znam i tu kolega Sempre_Inter ma zapewne większą wiedzę ode mnie, ale nie jest prawdą że ten twór nie istnieje od 27.11.21....
Wszedłem sobie na stronę rejestru handlowego we Włoszech i wpisałem FC Internazionale Milano:
https://www.registroimprese.it/web/guest/home
Następnie klikamy FC Internazionale Milano od góry i mamy po prawej Visura Ordinaria (koszt 5Euro).
Ja sobie zakupiłem za te 5 Euraczy.
Visura ordinaria, to taki dokument który zawiera wszystkie informacje prawne, ekonomiczne i administracyjne o danym podmiocie, spółce, przedsiębiorstwie etc. To informacje które muszą być prawdziwe i nie ma tu żadnego ,,ale".
Cały dokument jaki zakupiłem liczy aż 90 stron i jak coś się wydarzy istotnego, jak np.zgromadzenie akcjonariuszy, albo nowi wspólnicy, to klub aktualizuje z danym dniem wszystkie dane.
Ktoś mnie próbował tu ośmieszyć, że ten dokument na video pokazany nie był prawdziwy....
To teraz wszystko jest czarno na białym, ja zapodam tu tylko pierwsze 6 stron i stronę nr 17 (z wszystkich 90 stron, bo reszta nas nie interesuje, a jest tam mnóstwo informacji o udziałowcach, jakie kompetencje ma Marotta czy Antonello dane przez Zhang-a etc).
Co widzimy na stronie nr 6 podpunkt 4 i stronie nr 17, oficjalnej dokumentacji, którą Inter upublicznia w rejestrze handlowym...?
Wykaz akcjonariuszy i innych posiadaczy praw do akcji i kwot od dnia 27.11.2021 r.
Nasz Glas Trust Corporation,istnieje od 27.11.2021 r. i ma się bardzo dobrze.
Dziękuję, dobranoc:)

PS.Nic nie mam do Sempre_Inter, zapewne się zna na swojej pracy i tych aspektach związanych ze spółkami etc
rafi27
Posty: 250
Rejestracja: 25 sie 2007, 13:29
Lokalizacja: Mysłowice

Re: SPRZEDAŻ INTERU MEDIOLAN SAUDYJCZYKOM z PIF/ARAMCO

Post autor: rafi27 »

Linki do zdjęć, zakryłem dane osobowe pojedynczych osób, których widać nazwiska i jakie kwoty akcji w Interze posiadają, chodzi o to aby nie rozpowszechniać ich danych osobowych (to te pola na czarno):
https://ibb.co/L0jHp0r
https://ibb.co/gy0Lt0z
https://ibb.co/Jvj2xY8
https://ibb.co/ZXVjmdN
https://ibb.co/CQvJbzZ
https://ibb.co/L9qCdXX
https://ibb.co/J3yCW30
Towarzysz
Posty: 109
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00
Lokalizacja: Olsztyn

Re: SPRZEDAŻ INTERU MEDIOLAN SAUDYJCZYKOM z PIF/ARAMCO

Post autor: Towarzysz »

Dobra, to już jest jakiś konkret. Tylko wciąż nie ma tutaj informacji, że spółka Glas Trust Corporation Ltd. została założona w 27.11.2021r., jest nawet w tym dokumencie jak byk, że jest z Wielkiej Brytanii, a data 27.11.2021r. jest datą wg której był określany raport stanu spółki Interu. Jestem przekonany, że to spółka, którą wysłali już chłopacy wcześniej, założona w 2012r. Ale czy to cokolwiek zmienia, nie mam pojęcia, bo nie jestem z zawodu ekonomistą :) Widzę tylko, że na zdjęciu pokazałeś to, że udziały spółki Thohira (International Sports Capital to w końcu była jego spółka, tak?) są własnością pod zastaw spółki z Luksemburga (przez którą dokonano pożyczki od Oaktree) i spółki Glas Trust. Chętnie zobaczyłbym, czy udziały Suning również znajdują się pod takim zastawem. Mimo to, nie widzę podstaw by łączyć tą spółkę Glas Trust z Saudyjczykami, ale chętnie bym wysłuchał argumentów za.
rafi27
Posty: 250
Rejestracja: 25 sie 2007, 13:29
Lokalizacja: Mysłowice

Re: SPRZEDAŻ INTERU MEDIOLAN SAUDYJCZYKOM z PIF/ARAMCO

Post autor: rafi27 »

Tu jest ten brakujący dokument, zakryłem dane tylko osób prywatnych:
https://ibb.co/jWHnsQq
Tak, te udziały grupy Suning (spółka Grand Tower) i Lion Rock (spółka International Sports Capital), czyli łącznie razem 99,6%, znajduje się teraz ,,pod zastaw" Oaktree i Glas Trust Corporation Ltd.
Może kolega Sempre_Inter wyjaśni nam, czy to może oznaczać, że teraz ci dwaj kontrolerzy finansowi (Oaktree i Glas Trust) podejmują strategiczne decyzje bez pierwotnych właścicieli, skoro mają ich 99,6% udziałów ,,pod zastaw"? Też nie jestem ekonomistą to nie znam się na tych rzeczach....
Co przemawia za tym, że za Glas Trust Corporation Ltd stoją nowi właściciele (czy Saudyjczycy to się okaże) ?
Moim zdaniem to, że Oaktree zgodziło się aby byli administratorem tej pożyczki na te 292 mln Euro+12% zysku, a to znaczy, że musięli dać Oaktree gwarancję, że otrzymają od nich te pieniądze po zakupie klubu i spłaceniu im tej kwoty, którą był im winny Zhang jr i sr.
:-)
KaraJunior
Posty: 63
Rejestracja: 11 lis 2007, 16:41

Re: SPRZEDAŻ INTERU MEDIOLAN SAUDYJCZYKOM z PIF/ARAMCO

Post autor: KaraJunior »

robi sie ciekawie :) - wczoraj nie czytałem forum bo troche za dużo pracy ale dzisiaj z rana proszę jaka niespodzianka. Wnioski ?? prawdziwy troll się ujawnił ( i na bank nie był to rafi :) ) a ten wymieniony przed chwilą podjął rękawicę i zdobył jakieś dokumenty. Oj robi sie ciekawie ... obyś miał rację tylko powiem ze swojej strony że jak bardzo wierzyłem w ten temat po tym co sie działo na początku mercato tak teraz zaczynam wątpić - a to z uwagi na przeciągający się temat Bremera. Jednak pewność działań początkowych pozwalało myśleć że kasa gdzieś tam jest tylko nieoficjalnie a teraz ?? no cóż , pozostaje wiara i nadzieja
rafi27
Posty: 250
Rejestracja: 25 sie 2007, 13:29
Lokalizacja: Mysłowice

Re: SPRZEDAŻ INTERU MEDIOLAN SAUDYJCZYKOM z PIF/ARAMCO

Post autor: rafi27 »

Zostawmy kwestie obrażania na bok,jestem ciekaw pytania do kogoś kto jest ekonomistą z zawodu (Sempre_Inter?) í może nám przybliżyć co może oznaczać jak oddajesz swoje udziały pod zastaw obcym podmiotom (czy to może prowadzić do sprzedaży? ).
Ktoś obcy kontroluje twoje udziały w jakim celu,czemu by miało to służyć? :o
KaraJunior
Posty: 63
Rejestracja: 11 lis 2007, 16:41

Re: SPRZEDAŻ INTERU MEDIOLAN SAUDYJCZYKOM z PIF/ARAMCO

Post autor: KaraJunior »

rafi27 - to równie dobrze może oznaczać to samo co kredyt na mieszkanie - oddajesz mieszkanie pod zastaw na poczet pożyczki którą otrzymujesz od banku - oddajesz pożyczkę i mieszkanie jest Twoje - nie oddajesz pożyczki to mieszkanie przechodzi na rzecz banku który udzielił pożyczki pod zastaw. Moze Suning musiał dac udziały pod zastaw tej pożyczki 320 m Euro ( czy ile tam było )
rafi27
Posty: 250
Rejestracja: 25 sie 2007, 13:29
Lokalizacja: Mysłowice

Re: SPRZEDAŻ INTERU MEDIOLAN SAUDYJCZYKOM z PIF/ARAMCO

Post autor: rafi27 »

KaraJunior,dokładnie jest jak piszesz,ale ja przynajmniej widzę to tak:Suning zakręcił kurek z kasą,dlatego Zhang-í pożyczyły kasę m.in.na bieżące wydatki jakie ponosi każdy klub (na ten sezon 2022-23 także),do tego sprzedano Hakimiego i Lukaku za ok.195 mln Euro i zapewne część tej kasy poszła na załatanie deficytu budżetowego klubu.Zapewne w tym mercato kogoś sprzedadzą (Skriniar? ) í dostaną 70-75 mln+Pinamonti í kilku mniej znanych graczy...Do tego też muszą coś wydać na mercato aby zastąpić tych co odejdą (Skriniar? ,Ranocchia w obronie).Jakoś nie widzę aby Zhang mògł łatwo wrzucać do skarbonki z napisem "Oaktree" (te 327mln Euro pożyczki już z wliczonym oprocentowaniem). :oops:
Orzeu
Posty: 6531
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: SPRZEDAŻ INTERU MEDIOLAN SAUDYJCZYKOM z PIF/ARAMCO

Post autor: Orzeu »

rafi27 pisze: 13 lip 2022, 01:56 Co przemawia za tym, że za Glas Trust Corporation Ltd stoją nowi właściciele (czy Saudyjczycy to się okaże) ?
nic.


ok czyli to jest ta firma https://glas.agency/ - to nie jest na pewno żadna spółka założona pod koniec listopada 2021.
rafi27 pisze: 13 lip 2022, 07:21 Zostawmy kwestie obrażania na bok,jestem ciekaw pytania do kogoś kto jest ekonomistą z zawodu (Sempre_Inter?) í może nám przybliżyć co może oznaczać jak oddajesz swoje udziały pod zastaw obcym podmiotom (czy to może prowadzić do sprzedaży? ).
Ktoś obcy kontroluje twoje udziały w jakim celu,czemu by miało to służyć? :o
Pożyczka od Oaktree była pod zastaw Interu, to chyba każdy wie tutaj. Tak więc pewnie Oaktree firmie Glas pewnie zleciło administrowanie tą pożyczką.

https://fcinter.pl/news/oficjalnie-suni ... od-oaktree
https://fcinter.pl/news/szczegolne-uprawnienia-oaktree
https://fcinter.pl/news/oaktree-przelal ... z-pozyczki
https://fcinter.pl/news/il-sole-24-ore- ... od-oaktree

nadal nie widzę tu żadnego powiązania z Saudyjczykami. Uśmiechnięty Zhang, księżyc na koszulce przedmeczowej i chęć pozostania zawodników w klubie nie przekonują mnie, że to ma cokolwiek wspólnego z Aramco
rafi27
Posty: 250
Rejestracja: 25 sie 2007, 13:29
Lokalizacja: Mysłowice

Re: SPRZEDAŻ INTERU MEDIOLAN SAUDYJCZYKOM z PIF/ARAMCO

Post autor: rafi27 »

Bo tu właśnie jest pies pogrzebany.... :hahaha:
Nikt do końca nie wie kto faktycznie stoi za Glas Trust Corporation Ltd i czy mają oni teraz większy wpływ niż Oaktree na podejmowanie strategicznych decyzji.
Glas Trust musiało powstać wczesniej zapewne ale ustanowiono ich administratorem pożyczki tego owego 27.11.2021
Ostatnio zmieniony 13 lip 2022, 09:37 przez rafi27, łącznie zmieniany 1 raz.
Orzeu
Posty: 6531
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: SPRZEDAŻ INTERU MEDIOLAN SAUDYJCZYKOM z PIF/ARAMCO

Post autor: Orzeu »

rafi27 pisze: 13 lip 2022, 09:33 Bo tu właśnie jest pies pogrzebany.... :hahaha:
Nikt do końca nie wie kto faktycznie stoi za Glas Trust Corporation Ltd i czy mają oni teraz większy wpływ niż Oaktree na podejmowanie strategicznych decyzji.
Wygląda na to, że po prostu administrują pożyczką zaciągniętą przez Zhangów od Oaktree.

Obrazek
https://glas.agency/

Żadnego drugiego dna bym się tu nie doszukiwał.
rafi27
Posty: 250
Rejestracja: 25 sie 2007, 13:29
Lokalizacja: Mysłowice

Re: SPRZEDAŻ INTERU MEDIOLAN SAUDYJCZYKOM z PIF/ARAMCO

Post autor: rafi27 »

Tego akurat nie wie nikt z nas bo to tylko wąskie grono osòb co zarządza zna prawdę.
Orzeu
Posty: 6531
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: SPRZEDAŻ INTERU MEDIOLAN SAUDYJCZYKOM z PIF/ARAMCO

Post autor: Orzeu »

rafi27 pisze: 13 lip 2022, 09:40 Tego akurat nie wie nikt z nas bo to tylko wąskie grono osòb co zarządza zna prawdę.
no chyba można się tego domyślać :hahaha:
Towarzysz
Posty: 109
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00
Lokalizacja: Olsztyn

Re: SPRZEDAŻ INTERU MEDIOLAN SAUDYJCZYKOM z PIF/ARAMCO

Post autor: Towarzysz »

Orzeu ma tutaj rację, przez późną godzinę moja głowa nie zdążyła połączyć faktów i sprawdzić, że przecież ta spółka to nic innego Global Loan Agency Service i ma administrować/pośredniczyć w tej pożyczce. W tym momencie wracamy do gdybania. Jedyne co mam w głowie, co by Ciebie uratowało Rafi, to gdybyś pokazał taki sam raport sprzed 27.11, ale jednocześnie już po wzięciu pożyczki, i nie byłoby tam GLAS. Bez takich danych trzeba założyć, że to nie ma żadnego związku ze sprzedażą i jest wszystko tak jak nam podają Zhangowie.
rafi27
Posty: 250
Rejestracja: 25 sie 2007, 13:29
Lokalizacja: Mysłowice

Re: SPRZEDAŻ INTERU MEDIOLAN SAUDYJCZYKOM z PIF/ARAMCO

Post autor: rafi27 »

Mògłbym takowy mieć jakbym chciał ale po co to wszystko jak nie nastąpi zmiana właściciela? To tylko spekulowanie jak wszystko co nie jest oficjalnie potwierdzone.
Sempre_Inter
Posty: 133
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: SPRZEDAŻ INTERU MEDIOLAN SAUDYJCZYKOM z PIF/ARAMCO

Post autor: Sempre_Inter »

https://glas.agency/
I wszystko w tym temacie.
Saff
Posty: 355
Rejestracja: 14 lut 2009, 11:35
Lokalizacja: Piaseczno

Re: SPRZEDAŻ INTERU MEDIOLAN SAUDYJCZYKOM z PIF/ARAMCO

Post autor: Saff »

Rafi nie odbierz broń boże tego jako jakiś przytyk w Twoją stronę, ale chyba sam idealnie podsumowałeś temat założony przez siebie.
Możecie dyskutować, dywagować, wyśmiewać się i denerwować, sęk w tym, że jeżeli chodzi o kwestię sprzedaży Interu:
rafi27 pisze: 13 lip 2022, 09:40 Tego akurat nie wie nikt z nas bo to tylko wąskie grono osòb co zarządza zna prawdę.
Endru
Posty: 272
Rejestracja: 4 lis 2007, 18:42
Lokalizacja: Wrocław

Re: SPRZEDAŻ INTERU MEDIOLAN SAUDYJCZYKOM z PIF/ARAMCO

Post autor: Endru »

Czekam az Effenberg tu przyjdzie i sie wypowie no narazie to dalej wielkie nic. Rafi zero argumentacji lanie wody po prostu Rafi bajerant niczym Sousa.
Towarzysz
Posty: 109
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00
Lokalizacja: Olsztyn

Re: SPRZEDAŻ INTERU MEDIOLAN SAUDYJCZYKOM z PIF/ARAMCO

Post autor: Towarzysz »

Saff pisze: 13 lip 2022, 11:36 Rafi nie odbierz broń boże tego jako jakiś przytyk w Twoją stronę, ale chyba sam idealnie podsumowałeś temat założony przez siebie.
Możecie dyskutować, dywagować, wyśmiewać się i denerwować, sęk w tym, że jeżeli chodzi o kwestię sprzedaży Interu:
rafi27 pisze: 13 lip 2022, 09:40 Tego akurat nie wie nikt z nas bo to tylko wąskie grono osòb co zarządza zna prawdę.
:brawo: :brawo: :brawo:
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: SPRZEDAŻ INTERU MEDIOLAN SAUDYJCZYKOM z PIF/ARAMCO

Post autor: Piekarz »

Rafi przyznam, że jestem rozczarowany. Rozbudziłeś nasze marzenia, a teraz okazało się, że to wszystko bzdury. Zniszczyłeś moje małe, prywatne Idaho. Glas Trust to zwykły administrator pożyczki. Okazuje się, że ostatecznie jedynym sygnałem, że Inter zostanie sprzedany, jest to, że Zhang wydaje Ci się bardziej wyluzowany niż kiedyś. No super poszlaka. Oszukałeś nas i nasze uczucia.
KaraJunior
Posty: 63
Rejestracja: 11 lis 2007, 16:41

Re: SPRZEDAŻ INTERU MEDIOLAN SAUDYJCZYKOM z PIF/ARAMCO

Post autor: KaraJunior »

Nie oszukał tylko sam w to uwierzył ;)
rafi27
Posty: 250
Rejestracja: 25 sie 2007, 13:29
Lokalizacja: Mysłowice

Re: SPRZEDAŻ INTERU MEDIOLAN SAUDYJCZYKOM z PIF/ARAMCO

Post autor: rafi27 »

Każdy ma prawo wierzyć w co zechce,przedstawiłem to o czym się teraz mòwi w Italii cały czas czyli w jaki sposób Zhang-í mogą dalej tak długo jechać na zapożyczaniu się u innych podmiotòw....tak się nie da w nieskończoność.... :x
Towarzysz
Posty: 109
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00
Lokalizacja: Olsztyn

Re: SPRZEDAŻ INTERU MEDIOLAN SAUDYJCZYKOM z PIF/ARAMCO

Post autor: Towarzysz »

Zhang pójdzie do providenta albo bociana i załata pożyczkę pożyczką
🌞🔝
KaraJunior
Posty: 63
Rejestracja: 11 lis 2007, 16:41

Re: SPRZEDAŻ INTERU MEDIOLAN SAUDYJCZYKOM z PIF/ARAMCO

Post autor: KaraJunior »

Czy aby tak nie było z Milanem że chińczyk pożyczył kasę i potem eliot przejął klubu bo chińczyk nie spłacił długu ??
rafi27
Posty: 250
Rejestracja: 25 sie 2007, 13:29
Lokalizacja: Mysłowice

Re: SPRZEDAŻ INTERU MEDIOLAN SAUDYJCZYKOM z PIF/ARAMCO

Post autor: rafi27 »

Z tego co się tam orientuję,to niejaki Yonghong Li operował chyba nie swoimi pięniędzmi tylko pożyczonymi.....swoją drogą to dziwne że jak Berlusconi mu sprzedawał klub to nie zweryfikował typa czy faktycznie ma kasę :o ...Elliott ich uratował bo Milan nie mògłby być w ogòle wpisany na listę klubów Serie A posiadających gwarancje finansowe...
KaraJunior
Posty: 63
Rejestracja: 11 lis 2007, 16:41

Re: SPRZEDAŻ INTERU MEDIOLAN SAUDYJCZYKOM z PIF/ARAMCO

Post autor: KaraJunior »

co Berlusconiego obchodziło skąd miał kase - grunt że przelał na konto ileś tam milionów - pitolenie że właściciele przy sprzedaży kierują się dobrem klubu to jak gadanie że szef płaci CI bo Cie lubi a nie dlatego że musi i wykonujesz dla niego prace :) - romantyczny świat się skończył w momencie jak powstały środki płatnicze czyli..... chyba dawno temu :)
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: SPRZEDAŻ INTERU MEDIOLAN SAUDYJCZYKOM z PIF/ARAMCO

Post autor: Piekarz »

KaraJunior nie możesz tak pisać. Pieniądze to nie wszystko, a romantyczny świat istnieje, tylko że go nie widzisz. I nie zobaczysz, dopóki nie odnajdziesz go głęboko we własnym sercu. Czego Ci życzę.
KaraJunior
Posty: 63
Rejestracja: 11 lis 2007, 16:41

Re: SPRZEDAŻ INTERU MEDIOLAN SAUDYJCZYKOM z PIF/ARAMCO

Post autor: KaraJunior »

Piekarz pisze: 14 lip 2022, 20:10 KaraJunior nie możesz tak pisać. Pieniądze to nie wszystko, a romantyczny świat istnieje, tylko że go nie widzisz. I nie zobaczysz, dopóki nie odnajdziesz go głęboko we własnym sercu. Czego Ci życzę.
Dobra - przesadziłem - świat może istnieje ale romantyczny football to już się skończył. Zawodnicy skaczą z kwiatka na kwiatek a ostatni trend by dokończyć kontrakt by potem tylko dostać więcej kasy za podpis i żeby agent więcej zarobił to już jest serio przesada. Ludzie sie wkurzają na Bremera że podpisał nowy kontrakt - a dla mnie zachował się fair wobec klubu który go wyniósł na poziom który w tym momencie prezentuje - jedyny problem to fakt że sobie nie zabezpieczył opcji i zaufał Cairo :( i to było troche naiwne bo powinien wyciągnąć wnioski po tym co wyprawiał Cairo w przeszłości.
Speaker
Posty: 866
Rejestracja: 18 sie 2009, 12:16

Re: SPRZEDAŻ INTERU MEDIOLAN SAUDYJCZYKOM z PIF/ARAMCO

Post autor: Speaker »

Piekarz pisze: 14 lip 2022, 20:10 KaraJunior nie możesz tak pisać. Pieniądze to nie wszystko, a romantyczny świat istnieje, tylko że go nie widzisz. I nie zobaczysz, dopóki nie odnajdziesz go głęboko we własnym sercu. Czego Ci życzę.
No cóż , bardzo mądre słowa skierowane od seniora do Juniora. <3 :)
rafi27
Posty: 250
Rejestracja: 25 sie 2007, 13:29
Lokalizacja: Mysłowice

Re: SPRZEDAŻ INTERU MEDIOLAN SAUDYJCZYKOM z PIF/ARAMCO

Post autor: rafi27 »

Ktoś pisał że zabiłem nadzieje kibiców na przyjście nowych właścicieli (Saudi Aramco).
Nadzieja umiera ostatnia...:) Nie wiem czy to się wszystko zrealizuje tego 30/07, czyli przejęcie naszego klubu
przez Arabów, ale z analizy prawnej, jaką przeprowadzili koledzy z YT, których tu tak wyśmiewają, na podstawie oficjalnej dokumentacji Interu wynika, że Zhang niczym już nie zarządza i klub będzie na pewno sprzedany (czy tego 30.07 to się jeszcze okaże). Poczekajcie cierpliwie, bo muszę przetłumaczyć całą notę prawną, która to udowodni. Opublikuję to tłumaczenie, ale tylko w j.polskim (proszę nie kopiować tekstu i nigdzie nie zamieszczać na innych forach, tekst nie jest moją własnością, tylko kolegów z Włoch!). Cierpliwość jest cnotą..... w tym tekście każdy przecinek, kropka ma znaczenie:-)
ODPOWIEDZ