Simone Inzaghi

Tutaj dyskutujemy na temat piłkarzy i kadry szkoleniowej Interu
Kebo
Posty: 357
Rejestracja: 6 lut 2011, 11:15
Lokalizacja: Lubań/Wrocław

Re: Simone Inzaghi

Post autor: Kebo »

andyvdm pisze: 13 maja 2022, 11:57
nicolas80 pisze: 13 maja 2022, 09:39 W ciągu kilku miesięcy po przyjściu Simone Inzaghi zmienił defensywne usposobienie gry preferowane przez Antonio Conte w jeden z najbardziej atakujących zespołów w Europie.

Inzaghi przekształcił Inter Mediolan w jednostkę ofensywną opartą na posiadaniu piłki, umieszczając swoją drużynę wśród najbardziej ekscytujących drużyn w tym sezonie. Mimo odejść kluczowych zawodników drużyna strzela mnóstwo bramek i w tym aspekcie jest bezkonkurencyjna w całej lidze.
Filozofia gry oparta jest na posiadaniu piłki i nie sprowadza się wyłącznie do kontrolowania i cierpliwego budowania gry lecz dodatkową intencją jest całkowite zdominowanie i złamanie przeciwnika oraz przenoszeniu piłki z obrony do pomocy do ataku tak szybko, jak to możliwe, aby zmaksymalizować tworzenie szans
Jednak taki sposób gry sprawia, że zespół ponosi cenę i tworzy się ryzyko odsłonięcia obrony dlatego absolutnie kluczowe jest, aby po stracie piłki ludzie Inzaghiego naciskali tak agresywnie, jak to możliwe, aby spowolnić, zatrzymać potencjalne kontry.
Ostatnim aspektem, który sprawia, że Inzaghi jest wyjątkowy, jest jego zdolność do wydobycia wszystkiego, co najlepsze ze swoich zawodników, w sferze swojego systemu.
Dla przykładu np. Alessandro Bastoni lub Federico Dimarco
otrzymuje bardziej zaawansowane role, w której mogą wbiegać z tyłu i znajdować dośrodkowania w pole karne lub schodzić bardziej do środka i finalizować strzałem na bramkę. Powoduje to że, Ivan Perisic może pełnić rolę szerokiego skrzydłowego, do której jest najbardziej predysponowany.

Dzięki tym mechanizmom Inter Mediolan stał się jednym z najbardziej zabójczych zespołów atakujących w tym sezonie. To wspaniałe świadectwo zarówno dla Simone Inzaghiego, jak i jego zawodników, którzy razem stworzyli coś wyjątkowego.
Wspaniałe słodkie pierdzenie ale rzeczywistość wygląda tak ze przejebiemy mistrza z Milanem pod wodza Pioliego z Saalemakersem Messiasem Kalulu i dwoma dziadkami w ataku
Dokładnie. Pisanie, że on wykonuje LEPSZĄ robotę niż Conte to jakiś absurd...
VVujek
Posty: 382
Rejestracja: 4 mar 2012, 23:51

Re: Simone Inzaghi

Post autor: VVujek »

Absurd to narzekanie na Inzaghiego mimo , że ten radzi sobie dobrze. Przypominam, że miał do rozegrania o 4 mecze więcej od Conte i stracił takie gwiazdy jak Lukaku, Hakimi, Eriksen.

Mamy 2 trofea i do ostatniej kolejki walczymy o majstra z Milanem który wcale nie jest taki słaby, jest zdecydowanie lepszy niż w poprzednim sezonie.

Inzaghi jest tu dopiero pierwszy sezon, a już na tym etapie śmiało mogę powiedzieć, że się sprawdza.
Jaszczu91
Posty: 1733
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: Simone Inzaghi

Post autor: Jaszczu91 »

Ja mam problem z jednoznaczną oceną pracy Inzaghiego w Interze. Z jednej strony przed sezonem zakładałem że po rozbiorze mistrzowskiej drużyny Conte, Inzaghiemu bardzo ciężko będzie bić się o mistrzostwo. Zakładałem że jeśli ugramy powyżej 80pkt w lidze, powalczymy o Coppa Italia i wyjdziemy z grupy w LM to będzie ok. Wszystkie cele udało się osiągnąć.

Jednak patrząc już z perspektywy stycznia to nie wyglada to tak różowo. Pierwsza połowa sezonu pokazała że transfery do klubu okazały się trafione. Mieliśmy kilka punktów przewagi nad Milanem i Napoli i nasza gra wyglądała super. Teraz mamy tylko już minimalne szansę na obronę tytułu i można powiedzieć że to Inter tytuł przegrał a nie Milan wygrał....

Jeśli przegramy tytuł to będzie to według mnie wina niesprzyjającego kalendarza. Przez luty i marzec nagromadzenie spotkań zabiło naszych piłkarzy. Czy powinniśmy mieć pretensje do Inzaghiego że nie prowadził odpowiedniej rotacji w składzie?? Trochę tak. Ale to chyba jedyny zarzut jaki można mu postawić. Pochwalić go trzeba za to że z tego kryzysu potrafił wyjść. Dzięki temu cały czas Inter jest w grze.

Podsumowując albo będzie dobrze albo rewelacyjnie. Dwa puchary są już w gablocie. Awans do fazy pucharowej po 11 latach jest. Dzięki tym wynikom finansowa sytuacja też się poprawia. Tak więc uważam że Simone Inzaghi jest odpowiednim kandydatem do tego żeby prowadzić Inter w następnym sezonie. Zmiana trenera nie miała by żadnego sensu.
Dzyl
Posty: 591
Rejestracja: 19 sty 2010, 19:15

Re: Simone Inzaghi

Post autor: Dzyl »

Szymon ma gorszy skład niz Conte. A w pierwszym sezonie zrobił Puchar Włoch, Superpuchar i 2 miejsce w lidze (jeśli nam szczęscie dopisze to SCUDETTO). Przypomnę, ze pensja Conte sporo większa. Czy źle wyszliśmy na zmianie trenera? Nie sądzę.
Pjerun
Posty: 29
Rejestracja: 2 lut 2011, 20:35

Re: Simone Inzaghi

Post autor: Pjerun »

Dzyl pisze: 18 maja 2022, 21:59 Szymon ma gorszy skład niz Conte. A w pierwszym sezonie zrobił Puchar Włoch, Superpuchar i 2 miejsce w lidze (jeśli nam szczęscie dopisze to SCUDETTO). Przypomnę, ze pensja Conte sporo większa. Czy źle wyszliśmy na zmianie trenera? Nie sądzę.
A ponadto wyszedł z grupy w Lidze Mistrzów i odpadł z tegorocznym finalistą w dobrym stylu.
Mogła być sytuacja jak rok temu, że nie wychodzimy z grupy, skupiamy się na lidzę i na ten moment mogliśmy mieć zapewnione Scudetto. Ale wtedy i tak byłaby gadka "Incagi beton, tylko lige potrafi, a w lidze Miszczow nic"

Jak dla mnie robota Inzaghiego jest nieoceniona. Z tą kadrą nie da się więcej wyciągnąć.
Sam sposób w jaki gramy to już jest powód, żeby go chwalić. Gramy przemyślaną, piękną piłkę, stwarzamy multum sytuacji.
Nie znajdziemy realnego innego kandydata na trenera, który osiągnąłby takie wyniki z obecną kadrą.
VVujek
Posty: 382
Rejestracja: 4 mar 2012, 23:51

Re: Simone Inzaghi

Post autor: VVujek »

Czy mógłby mi ktoś przypomnieć co wygrał Conte w swoim 1 sezonie w Interze ?
CzarodziejCzasu
Posty: 188
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Simone Inzaghi

Post autor: CzarodziejCzasu »

Niestety sprawdza się czarny scenariusz otóż pierwsze pół roku inzaghiego było zupełnie udane, bo drużyna bazowała na pracy Conte, potem przyszła wiosna gdzie mieliśmy pierwsze efekty inziego i nawet te dwa puchary w gablocie nie są w stanie wpłynąć na obraz drużyny kompletnie pogrubionej. Gosens nie potrafi odbudować formy, Dumfries nie poprawił się o milimetr, Barella wygląda na sfrustrowanego, a co gorsza - nasza defensywa, posiadająca fantastycznych piłkarzy popełnia katastrofalne błędy.

Napięcia eskaluja, Inzaghi bez pomysłu. Jeśli nie będzie wygranych derbów i meczu z cremonense to nie dość że po scudetto to i trener będzie skończony
pusiek900
Posty: 43
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Simone Inzaghi

Post autor: pusiek900 »

No tak, po piątej kolejce to już z pewnością będzie po sezonie.
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Simone Inzaghi

Post autor: Stachoo »

Żale frustratów- czas start.
CzarodziejCzasu
Posty: 188
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Simone Inzaghi

Post autor: CzarodziejCzasu »

A tak, rok temu też opisywałem że z inzim to gówno wygramy, a nie scudetto i że tytuł wygra Milan - i jestem gotów się założyć, że wydziarany mors zesrał się wowczas tak samo jak zrobił to tym razem.
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Simone Inzaghi

Post autor: Stachoo »

CzarodziejCzasu pisze: 27 sie 2022, 09:32 A tak, rok temu też opisywałem że z inzim to gówno wygramy, a nie scudetto i że tytuł wygra Milan - i jestem gotów się założyć, że wydziarany mors zesrał się wowczas tak samo jak zrobił to tym razem.
Sralbym się może kilka lat temu, ale wyrosłem z tego :) ale z tego co widzę, inni się dalej nie zmienili :)
Speaker
Posty: 865
Rejestracja: 18 sie 2009, 12:16

Re: Simone Inzaghi

Post autor: Speaker »

Takiej nagonki po jednym przegranym meczu to przyznam się ,że chyba nie pamiętam. Trzymaj się tam Simone i chłopaki. Forza Inter :flaga:
Dzonyy
Posty: 2024
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:05

Re: Simone Inzaghi

Post autor: Dzonyy »

Speaker pisze: 28 sie 2022, 14:41 Takiej nagonki po jednym przegranym meczu to przyznam się ,że chyba nie pamiętam. Trzymaj się tam Simone i chłopaki. Forza Inter :flaga:
Tutaj to standard. Conte tez był zwalniany co stratę punktów.
CzarodziejCzasu
Posty: 188
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Simone Inzaghi

Post autor: CzarodziejCzasu »

Twój czas w Interze powoli dobiega końca.
Jaszczu91
Posty: 1733
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: Simone Inzaghi

Post autor: Jaszczu91 »

A może Simone po prostu oddaje punkty Lazio z szacunku dla byłego pracodawcy. Pomysleliscie o tym?
CzarodziejCzasu
Posty: 188
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Simone Inzaghi

Post autor: CzarodziejCzasu »

Wynocha z Interu
kibix
Posty: 168
Rejestracja: 11 cze 2008, 17:59
Lokalizacja: Opole

Re: Simone Inzaghi

Post autor: kibix »

CzarodziejCzasu pisze: 3 wrz 2022, 19:24 Wynocha z Interu
Wynocha z tej strony badziewiarzu
nicolas80
Posty: 150
Rejestracja: 31 lip 2013, 19:49

Re: Simone Inzaghi

Post autor: nicolas80 »

W tym sezonie trener doczekał się zdrowej rywalizacji praktycznie na każdej pozycji.
Na tą chwilę umiejętnie dysponuje graczami i mimo początkowej lekkiej zadyszki widać że drużyna pomału wraca na właściwe tory.
Dwa mecze z rzędu bez straconego gola i przy tym praktycznie grając w innych składach. Jest to bardzo istotne przy tak napiętym terminarzu i grze co 3 dni.
coco
Posty: 90
Rejestracja: 25 sie 2006, 21:37
Lokalizacja: Krościenko Wyżne

Re: Simone Inzaghi

Post autor: coco »

Niestety ale niepojęte jest to co zrobił Inzaghi w pre campionato. Drużyna totalnie nieprzygotowana do sezonu, wszystkie atuty zatracone, nie ma atmosfery, nie ma drużyny, coraz więcej kwasów. Cholernie przykro, w tamtym roku to był najpiękniej grający ofensywnie Inter jaki w życiu widziałem, a oglądam już od 26 lat. To co odstawił w tym sezonie jest niewytłumaczalne, przykro mi Szymon, ale pokazałeś że nie nadajesz się na prowadzenie takiego klubu, tu trzeba szybko ratować sezon póki jest co ratować.
Dejan na trenera, najlepsze rozwiązanie, dna Interu, niskobudżetowy wariant, mega szansa dla Serba.
Kebo
Posty: 357
Rejestracja: 6 lut 2011, 11:15
Lokalizacja: Lubań/Wrocław

Re: Simone Inzaghi

Post autor: Kebo »

Nie wyobrażam sobie, żeby ta kreatura jeszcze kiedykolwiek usiadła na ławce Interu. Aaa zapomniałem, że z komunistą u sterów to na nikogo nowego nas nie stać. Może Deki by się zgodził pracować charytatywnie kilka miesięcy do czasu nowego właściciela.
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Simone Inzaghi

Post autor: Odet »

Kebo pisze: 18 wrz 2022, 14:48 Nie wyobrażam sobie, żeby ta kreatura jeszcze kiedykolwiek usiadła na ławce Interu.
Amen niestety.
Bardzo Podgardlaka chciałem u nas. To jednak za wysokie progi dla niego. WON natychmiast.

Pozdr.
Towarzysz
Posty: 109
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Simone Inzaghi

Post autor: Towarzysz »

coco pisze: 18 wrz 2022, 14:34 Niestety ale niepojęte jest to co zrobił Inzaghi w pre campionato. Drużyna totalnie nieprzygotowana do sezonu, wszystkie atuty zatracone, nie ma atmosfery, nie ma drużyny, coraz więcej kwasów. Cholernie przykro, w tamtym roku to był najpiękniej grający ofensywnie Inter jaki w życiu widziałem, a oglądam już od 26 lat. To co odstawił w tym sezonie jest niewytłumaczalne, przykro mi Szymon, ale pokazałeś że nie nadajesz się na prowadzenie takiego klubu, tu trzeba szybko ratować sezon póki jest co ratować.
Dejan na trenera, najlepsze rozwiązanie, dna Interu, niskobudżetowy wariant, mega szansa dla Serba.
Zgadzam się z każdym słowem. Dejan choćby grał antyfutbol, to i tak półkę wyżej od tego co widzimy obecnie. Tak jakby zapomnieli jak gra się w piłkę.
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Simone Inzaghi

Post autor: miniu86 »

Teoretycznie Inter powinien prezentować się lepiej w drugim sezonie z tym trenerem, a mamy 3 porażki ligowe po 7 kolejkach. Bardzo brutalne fakty.
MiRas.
Posty: 3346
Rejestracja: 16 sty 2004, 23:01
Lokalizacja: Loża Szyderców
Kontakt:

Re: Simone Inzaghi

Post autor: MiRas. »

Okres przedsezonowy został olany, wyniki w nim nie były przypadkowe. Po zakończonym pre-campionato miałem wrażenie, jakby ono się w ogóle nie odbyło, lub jego znaczenie było zmarginalizowane. Teraz wiem, że to nie było moje wrażenie, to by po prostu fakt. Piłkarze w połowie września wyglądają tragicznie pod względem fizycznym (jeśli coś się nie poprawi, a na razie nic na to nie wskazuje, to po MŚ piłkarze, którzy tam pojadą, grając w trudnych warunkach i na dużej intensywności wrócą do nas w kawałkach), mentalnym i taktycznym. Inzaghi kompletnie nie panuje nad grą drużyny, zmiany dwóch zawodników w 30 minucie meczu to jakaś chora akcja, prawdopodobnie rzadko spotykana na poziomie piłki profesjonalnej. W meczu z Udinese ilość przypadkowych zagrań, niedokładności był zatrważający. Im dłużej Inzaghi będzie na ławce, tym gorzej dla nas. Myślę jednak, że do MŚ musimy się z nim przemęczyć, a przed MŚ dostanie papiery rozwodowe i sprowadzimy mam nadzieję, że Stanovicia, aby miał chwilę posprzątać tą śmierdzącą kupę po Inzaghim.
Endru
Posty: 272
Rejestracja: 4 lis 2007, 18:42
Lokalizacja: Wrocław

Re: Simone Inzaghi

Post autor: Endru »

MiRas. pisze: 18 wrz 2022, 19:34 Okres przedsezonowy został olany, wyniki w nim nie były przypadkowe. Po zakończonym pre-campionato miałem wrażenie, jakby ono się w ogóle nie odbyło, lub jego znaczenie było zmarginalizowane. Teraz wiem, że to nie było moje wrażenie, to by po prostu fakt. Piłkarze w połowie września wyglądają tragicznie pod względem fizycznym (jeśli coś się nie poprawi, a na razie nic na to nie wskazuje, to po MŚ piłkarze, którzy tam pojadą, grając w trudnych warunkach i na dużej intensywności wrócą do nas w kawałkach), mentalnym i taktycznym. Inzaghi kompletnie nie panuje nad grą drużyny, zmiany dwóch zawodników w 30 minucie meczu to jakaś chora akcja, prawdopodobnie rzadko spotykana na poziomie piłki profesjonalnej. W meczu z Udinese ilość przypadkowych zagrań, niedokładności był zatrważający. Im dłużej Inzaghi będzie na ławce, tym gorzej dla nas. Myślę jednak, że do MŚ musimy się z nim przemęczyć, a przed MŚ dostanie papiery rozwodowe i sprowadzimy mam nadzieję, że Stanovicia, aby miał chwilę posprzątać tą śmierdzącą kupę po Inzaghim.
Wszystko fajnie opisales ale po co kolejny amator na lawce?
Pjerun
Posty: 29
Rejestracja: 2 lut 2011, 20:35

Re: Simone Inzaghi

Post autor: Pjerun »

Inzaghi niestety, ale jest ofiarą obecnego Interu.

Przed poprzednim sezonem celem było top4 i według mnie dzięki Inzaghiemu do końca byliśmy w walce o Scudetto, do tego wyszliśmy z grupy LM, wygraliśmy Puchar i Superpuchar.

Oczekiwania wzrosły, mimo że były dużo niższe. Brak wzmocnień, a oczekiwania dalej wysokie.

Możecie zwalniać Inzaghiego, ale bez zmiany właściciela i porządnych wzmocnień żaden trener tutaj nie pomoze.
domin98
Posty: 127
Rejestracja: 22 lis 2009, 21:43
Lokalizacja: wodzisław śląski

Re: Simone Inzaghi

Post autor: domin98 »

Długo broniłem Inzaghiego i nadal uważam, że jak na to co tutaj zastał po rewolucjach latem 2021 roku, to w zeszłym sezonie wykonał dobrą robotę. Teraz jednak, kiedy wydawało się, że możemy zrobić kolejny krok do przodu, bo poza Perisiciem nie ubył nikt kluczowy, my wyglądamy jak zlepek przypadkowych osób, a nie drużyna.

Myślałem, że to kwestia słabszego wejścia w sezon, dociśnięcia zespołu latem, żeby nie spuchnąć na wiosnę, wszak Conte w 2020 roku też notował dużo wpadek na początku sezonu, ale wczorajszy mecz według mnie pokazał, że to głębszy problem. Udinese zjadło nas wczoraj fizycznie, może przez 15-20 minut byliśmy w stanie skutecznie przeciwstawić się ich sile. O grze w piłkę nawet nie mówię, bo chyba nikt nie znajduje się obecnie w wysokiej formie, a najbardziej boli to, co stało się z obroną. Skriniar, de Vrij i Bastoni wyglądają jak parodyści i dobrze, że przyszedł ten niechciany Acerbi, który może wolny i zwrotny, ale przynajmniej nie sadzi takich babolów jak reszta.

Gramy bardzo wolno, schematycznie, wygrywamy mało pojedynków, jesteśmy bardzo przewidywalni. Trudno o optymizm. Zaraz sezon może być stracony.
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Simone Inzaghi

Post autor: Odet »

domin98 pisze: 19 wrz 2022, 08:51 Trudno o optymizm. Zaraz sezon może być stracony.
Jak pisałem to tydzień temu to się śmiałeś, były głupie minki, minusowanie i szydzenie.
Fajnie chociaż, że teraz zaczynasz przecierać oczy.

Pozdr.
Dzonyy
Posty: 2024
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:05

Re: Simone Inzaghi

Post autor: Dzonyy »

Odet pisze: 19 wrz 2022, 10:26
domin98 pisze: 19 wrz 2022, 08:51 Trudno o optymizm. Zaraz sezon może być stracony.
Jak pisałem to tydzień temu to się śmiałeś, były głupie minki, minusowanie i szydzenie.
Fajnie chociaż, że teraz zaczynasz przecierać oczy.

Pozdr.
Ty chyba twierdziles, ze wszystko przegramy z tego co pamiętam. Mnie osobście bawili proponowani następcy :) Motta, Stankovic czy Bielsa xD
Sempre_Inter
Posty: 133
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Simone Inzaghi

Post autor: Sempre_Inter »

Odet pisze: 19 wrz 2022, 10:26
domin98 pisze: 19 wrz 2022, 08:51 Trudno o optymizm. Zaraz sezon może być stracony.
Jak pisałem to tydzień temu to się śmiałeś, były głupie minki, minusowanie i szydzenie.
Fajnie chociaż, że teraz zaczynasz przecierać oczy.

Pozdr.
Gdyby Moratti był prezesem, dziś głównym newsem byłoby zwolnienie Szymona. Mamy podobno problem do juve, otóż w jednym i drugim zespole nic nie działa i zarząd najchętniej podjąłby decyzje o zwolnieniu trenera. Jednakże nie ma kasy ani na odprawę, ani na nowego trenera. Poza tym, jeśli Szymek zostałby zwolniony, kto na jego miejsce? Stanković? Jednakże jaką on daje nam gwarancję?
My w tym momencie wyglądamy tragicznie fizycznie to raz. Dwa, że pod firmą są wszyscy kluczowi gracze z Brozo na czele. Chorwat do tej pory był mózgiem naszej drużyny, jeśli on jest w tragicznej formie, cała nasza gra leży. Kolejnym problemem jest nasza obrona. Dotychczas nasze trio wyglądało jak monolit, natomiast teraz jak dzieci we mgle. Nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie co się z nimi stało, co gorsza wygląda na to, ze Szymon również.
Zastanawia równiez fakt, że pierwszym wyborem trenera do pomocy jest RG. Chłop przy całej sympatii, zatrzymał się w rozwoju kilka lat temu i jest gwarantem mocno średniego poziomu.
ODPOWIEDZ