8. kolejka Serie A: Inter - Roma

Tutaj sobie rozmawiamy na temat nadchodzącego i ostatniego meczu Nerazzurrich
Speaker
Posty: 865
Rejestracja: 18 sie 2009, 12:16

8. kolejka Serie A: Inter - Roma

Post autor: Speaker »

1.10.2022, godz. 18

Już za tydzień odbędzie się bardzo ciekawe spotkanie. Gdybym miał określić ten mecz jednym słowem, to byłoby to słowo "weryfikacja". Otóż, po pierwszych dwóch kolejkach wydawało się że oba zespoły będą jednymi z faworytów w wyścigu po mistrzostwo. Jednak coś się zacięło. Zatem czeka nas bardzo ciekawy pojedynek, zwycięzca może uspokoić nieco swoich kibiców, przegrany powoli wypisuje się z walki o scudetto.

Co do składu 🖤💙 na to spotkanie, Inter czeka na powrót Romelu Lukaku. Nie przewiduję, że trener Simone Inzi będzie chciał za bardzo coś zmieniać. Zatem sztywne 352 😏, a szkoda...
Zainspirowany ostatnim meczem reprezentacji Polski i wypowiedzią pomeczową byłego znakomitego polskiego napastnika i reprezentanta Artura Wichniarka zacząłem się zastanawiać co by było gdybysmy spróbowali gry w innym ustawieniu? Niektórzy twierdzą że nie mamy do tego zawodników, ale czy aby na pewno?

Moja propozycja:
4-3-3
Onana-Bellanova,Skriniar,de Vrij,Gosens(Bastoni)-Barella,Asllani,Calha-Dumfries,Lukaku,Dimarco(Correa).
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: 8. kolejka Serie A: Inter - Roma

Post autor: miniu86 »

Różnica w sytuacji obu klubów jest taka, że wpadka Interu = pożar po tyłkiem Inzaghiego, a przy wpadce Romy, włos z głowy Mourinho nie spadnie.

Inzaghi jest zapewniany o wiarze w jego umiejętności przez zarząd, ale prawda jest taka, że jak tylko skończy się obecna kadra to następuje 40 przedMundialowych dni, które zadecydują o sezonie i przyszłości Włocha. Natężenie meczy będzie ogromne.
Zatem, dla Interu, mecz z Romą to jest taki must win, że aż guma w gaciach pęka.
Raz, że mecz ten następuje po trzeciej - kompromitującej wpadce w tym sezonie ligowym. Dwa, że do tej pory obsraliśmy się już z Lazio, Milanem i Bayernem, w każdym wypadku grając słabe zawody i puszczając głupie bramki. Kolejny brak zwycięstwa w prestiżowym meczu będzie tragiczny dla i tak już podupadłego morale drużyny. Trzy, że wpadka z Romą byłaby zaproszeniem do eskalacji turboguana, które czeka na Inter w następnych meczach czyt - Barcelona, to pierdolone Sassuolo i znowu Barcelona. Super ciężkie otwarcie tego maratonu spotkań.
Dlatego przed Inzaghim i drużyną Super ważne zadanie pokonania Romy, nieważne jak, nieważne ile, byle wygrać. W zeszłym sezonie laliśmy ich okrutnie, a przodował w tym Dzeko, ale ten sezon póki co wydaje zupełnie oderwany od tamtego.
IntNarcyz
Posty: 258
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: 8. kolejka Serie A: Inter - Roma

Post autor: IntNarcyz »

Jeszcze niedawno bym powiedział że jesteśmy faworytem ale obecnie nie jestem już tego taki pewny, poprostu trzeba wygrać bo inaczej będzie już spora strata, oby tylko nasi wyszli na pełnej kur..... I walczyli bo to jest Inter ⚫🔵⚫🔵👍👍
Speaker
Posty: 865
Rejestracja: 18 sie 2009, 12:16

Re: 8. kolejka Serie A: Inter - Roma

Post autor: Speaker »

Liczę w tym meczu przede wszystkim na lidera reprezentacji Italii Nikusia Barelle, który zawsze trochę w cieniu Brozovicia, teraz ma możliwość udowodnienia, że może być także liderem Interu. Mówią, że trudne sytuacje są szansą do tworzenia nowych bohaterów. -Liczę, że tak będzie w tym przypadku.
A już we wtorek opaska kapitańska?? :)
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: 8. kolejka Serie A: Inter - Roma

Post autor: miniu86 »

Same negatywne przeczucia gdy myśle obecnie o Interze i jego meczach. Jeżeli drużyna nie wyjdzie odpowiednio przygotowana taktycznie i mentalnie(bo umiejętności są) to nie mamy czego szukać w tym meczu. Jak wyjdzie Robert G., to odpuszczam bo z nim to się nie ma prawa udać.
Kujon
Posty: 1192
Rejestracja: 19 sty 2004, 17:19
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: 8. kolejka Serie A: Inter - Roma

Post autor: Kujon »

Brak Brozovica, do tego brak Lukaku, obrona kompletnie bez formy i Handanović w bramce, nie wygląda to dobrze....

Jak to ktoś wyżej napisał trzeba wyjść na pełnej kur*** na nich i wygrać bo strata może się niebezpiecznie powiększyć
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: 8. kolejka Serie A: Inter - Roma

Post autor: Odet »

Bez Lukaku za to z Dzeko (równie dobrym wg trenera Szymona)...
Bez Brozo za to z Robertem G....

Mimo, że pogodziłem się z tym, że ten sezon to porażka, chętnie mecz zobaczę. Ciekawe jak zareaguje zespół po ostatnich wydarzeniach, jak wypadną upokorzeni przez trenera Miki i Bastoni.
Dużo pytań, odp juz w sobotę.

Pozdr.

ps. osobiście dla mnie skandalem, jest to, że do tego meczu przystępujemy z trenerem Inzaghim na ławce.
Jaszczu91
Posty: 1733
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: 8. kolejka Serie A: Inter - Roma

Post autor: Jaszczu91 »

Odet kogo byś wolał na ławce? Stankovicia?
Speaker
Posty: 865
Rejestracja: 18 sie 2009, 12:16

Re: 8. kolejka Serie A: Inter - Roma

Post autor: Speaker »

Słuchajcie no, to jest tak jak ostatnio oglądałem mecz Portugalia - Hiszpania.
Tam już trener długo siedzi, ale jak dla mnie w tym meczu popełnił ewidentnego flopa. Mając taki arsenał w ataku, grając u siebie, zagrał całkowicie defensywnie, jakby chcąc bronić tego 0-0, bo chyba powinien wiedzieć, że 38-letni Cristiano Ronaldo już tak nie wygrywa meczów w pojedynkę. Tak się składa, że kibicuję Portugalii od lat no i dla mnie to jest ewidentnie zawalone przez trenera.

A u nas? Nieraz czytam te komentarze typu "znowu ten betonowy Szymon" -No kurde, takie są realia. Pole manewru nie jest zbyt duże, to i nieraz wyjdzie Gagliardini, wy się dziwicie?
Dzonyy
Posty: 2024
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:05

Re: 8. kolejka Serie A: Inter - Roma

Post autor: Dzonyy »

Jaszczu91 pisze: 30 wrz 2022, 09:11 Odet kogo byś wolał na ławce? Stankovicia?
Odet woli Motte bo szczerze krzyczy przy lini.
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: 8. kolejka Serie A: Inter - Roma

Post autor: Orzeu »

nie spodziewam się dzisiaj fajerwerków. Niestety ale zapewne kolejne rozczarowanie
nicolas80
Posty: 150
Rejestracja: 31 lip 2013, 19:49

Re: 8. kolejka Serie A: Inter - Roma

Post autor: nicolas80 »

Dziś jestem przekonany że Inter pokaże swoją siłę, zdominuje rywala i pewnie wygra ten mecz.
W jakim składzie to dla mnie nie ma wiekszego znaczenia. Przewiduję 3-0 i pełną kontrolę tego spotkania.
andyvdm
Posty: 434
Rejestracja: 3 lip 2004, 16:23

Re: 8. kolejka Serie A: Inter - Roma

Post autor: andyvdm »

nicolas80 pisze: 1 paź 2022, 15:16 Dziś jestem przekonany że Inter pokaże swoją siłę, zdominuje rywala i pewnie wygra ten mecz.
W jakim składzie to dla mnie nie ma wiekszego znaczenia. Przewiduję 3-0 i pełną kontrolę tego spotkania.
Jak zwykle prosto w punkt.
IntNarcyz
Posty: 258
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: 8. kolejka Serie A: Inter - Roma

Post autor: IntNarcyz »

To jest jakiś koszmar ,który trwa, co się stało z tym zespołem, to była maszyna do wygrywania, wszystko po trochu, właściciel, trener, pilkarze beż formy a dziś kolejna porażka, chyba Inzaghi musi odejść, tylko czy to wystarczy. A zaraz mecz z Barcą. ⚫💧⚫💧,po prostu szlak mnie trafia.
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: 8. kolejka Serie A: Inter - Roma

Post autor: miniu86 »

Yep. Wyżej pisałem, ze najpewniej to wtopiony i żeby byli zabawniej, nawet nie udało się zremisować co i tak byłoby nadal złym wynikiem. Jak porażka to porażka, konsekwentnie w meczach z ligowym topem.

Mamy 1 października, początek długiej i intensywnej serii meczów i od razu szyki zostały pokrzyżowane, a Inzaghi znalazł się na gorącym stołku. Wszystkie próby naprawy atmosfery i podbudowania trenera przez klub poleciały właśnie kanalizacją.
Inter doszedł do ściany i nie ma juz abolutnie żadnego marginesu błędu.
Przed nami zaś: Barcelona, Sassuolo, Barcelona.
Kurtyna.
Speaker
Posty: 865
Rejestracja: 18 sie 2009, 12:16

Re: 8. kolejka Serie A: Inter - Roma

Post autor: Speaker »

Ogólnie przeciętna gra naszych wahadłowych, -bardzo mało wrzutek, wejść. W sumie to nawet nie pamiętam dobrej centy z ich strony. Wiadomo, poziom został wywindowany wysoko. Perisić i Hakimi wywindowali poziom wysoko, ale i tak jak dla mnie Dumfries w reprezentacji jest dużo odważniejszy. Większość akcji staraliśmy się grać przez środek, gdzie waleczny LM10 musiał się przebijać przez zasieki rywali. Dobry mecz Barelli, ale to nie ten sam Barella. Brakuje serca w tej grze, waleczności, a Milan Skriniar to już zupełnie nie ten sam facet. 😭
Dzonyy
Posty: 2024
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:05

Re: 8. kolejka Serie A: Inter - Roma

Post autor: Dzonyy »

Kabaret. Wszyscy narzekają na Hande, który jest mega słaby, ale to co wyprawia nasza obrona to jest jakiś dramat. Bastoni z bardzo dobrego obroncy wyglada jak Rano za najlepszych lat.

Najbardziej boli mnie, ze nie graliśmy źle. Uważam, ze byliśmy lepszym zespołem, ale frajerstwo w obronie sprawiło, ze dostajemy becki.

Cytując klasyka: Inzaghi Jeszcze tylko łomot od Barcelony i wakacje :)
SETE
Posty: 493
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00
Lokalizacja: Tychy / Pszczyna

Re: 8. kolejka Serie A: Inter - Roma

Post autor: SETE »

Jaki jest kon każdy widzi. Przełomu nie było ponieważ nie moglo być i nie ma żadnych podstaw na pobudzenie tego zespołu.
Sztab szkoleniowy popełnił błędy w przygotowaniu fizycznym co na tym etapie sezonu jest już nieodwracalne. Simone to nie jest trener z charyzma i nie spowoduje , ze gracze nagle obudza w sobie sportowa złość. To nie Antonio Conte tylko ciepła klucha z pampersem w gaciach, podejrzewam ze od kilku tygodni ten pampers jest pełny. To jest niesamowite , niewytłumaczalne , katastrofalne jak można w tak krótkim czasie zniszczyć zespół, ktory dopiero co zdobył scudetto i grał w finale Ligi Europy. Jako, ze sezon w mojej opinii jest już poddany to tak naprawdę Inziego mogą zwolnić nawet dzisiaj. Dałbym szanse Stankovicowi lub Chivu a może to będzie początek jakiejś fajnej nowej kariery trenerskiej. Podgardle niech już się nie pokazuje w Appiano.
Speaker
Posty: 865
Rejestracja: 18 sie 2009, 12:16

Re: 8. kolejka Serie A: Inter - Roma

Post autor: Speaker »

Onana na bramkę ale to już :!:
coco
Posty: 90
Rejestracja: 25 sie 2006, 21:37
Lokalizacja: Krościenko Wyżne

Re: 8. kolejka Serie A: Inter - Roma

Post autor: coco »

Dawać Marcelino i przechodzimy na 4-4-2, Hiszpan jedyny konkretny trener za niewielkie pieniądze.
Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 8. kolejka Serie A: Inter - Roma

Post autor: Chuchu »

Czwarty "duży" mecz w tym sezonie i czwarty wpierdol. W poprzednim sezonie również się wykładaliśmy na mocnych rywalach ale jakieś punkty czasem wpadły, teraz nawet zremisować nie potrafimy.

Scudetto się mocno oddaliło, trzeba ratować sezon i wywalczyć top4 koniecznie.
nicolas80
Posty: 150
Rejestracja: 31 lip 2013, 19:49

Re: 8. kolejka Serie A: Inter - Roma

Post autor: nicolas80 »

Zgodnie z przewidywaniem mieliśmy inicjatywę i kontrolę w tym meczu. Jednak to nie wystarczyło żeby wygrać. Szkoda mi całej drużyny ponieważ w tym meczu chłopaki zasłużyli na coś więcej.
No cóż ten mecz to historia. We wtorek kolejne starcie z wymagającym rywalem i jest szansa do rehabilitacji.
SETE
Posty: 493
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00
Lokalizacja: Tychy / Pszczyna

Re: 8. kolejka Serie A: Inter - Roma

Post autor: SETE »

nicolas80 pisze: 1 paź 2022, 23:55. We wtorek kolejne starcie z wymagającym rywalem i jest szansa do rehabilitacji.
We wtorek podgardle zbiera kolejny łomot i robi wypad.
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: 8. kolejka Serie A: Inter - Roma

Post autor: miniu86 »

Inicjatywa i kontrola w meczu może zapewnić nam punkty z drużynami słabszymi, ale z tymi mocniejszymi trzeba jeszcze zachować koncentracje. Tymczasem tracimy hola po błędzie i stracie Barelli przy wyprowadzaniu piłki + oczywiście jeszcze interwencja Handy i po stałym fragmencie gry gdzie wokół Acerbiego stało chyba ze 4 zawodnikow Romy.
Jaszczu91
Posty: 1733
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: 8. kolejka Serie A: Inter - Roma

Post autor: Jaszczu91 »

Mówi się że Scudetto wygrywa się obroną. Tak właśnie zrobił Inter Conte, który strasznie brzydko przepychal 1-0 mecze po golach Darmiana. Ale wtedy mieliśmy kapitalną trójkę obrońców a dzisiaj Ci sami ludzie są katastrofalni. Dzisiaj przez dramatyczną postawę obrony tracimy szansę na Scudetto. Bastoni wyglada jak Ranocchia za najslabszych lat. Skriniar pod koniec mial sytuacje 1na1 z Abrahamem i krecil sie gówno w przeręblu. De Vrij przegrywa rywalizacje z Acerbim ktory miesiac temu mial wakacje...

Dostajemy w ryj mimo że Roma była zespołem słabszym od Interu. Brakuje nam game changera jakim jest Leao w Milanie czy Kvaratskelia w Napoli. Jeden Barella to za mało.
Będzie to mega ciężki sezon. Trzeba zacząć zdobywać punkty bo może za chwilę zabraknąć miejsca w pierwszej czwórce dla Interu.
mebel
Posty: 6
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: 8. kolejka Serie A: Inter - Roma

Post autor: mebel »

Jaszczu91 pisze: 2 paź 2022, 11:00 Mówi się że Scudetto wygrywa się obroną. Tak właśnie zrobił Inter Conte, który strasznie brzydko przepychal 1-0 mecze po golach Darmiana. Ale wtedy mieliśmy kapitalną trójkę obrońców a dzisiaj Ci sami ludzie są katastrofalni. Dzisiaj przez dramatyczną postawę obrony tracimy szansę na Scudetto.
Spłycasz pewne rzeczy. Conte nie tyle wygrywał obrona co perfekcyjna organizacja gry. Każdy wiedział co ma robić, wszystko działało automatycznie, plikarze grali niemal na pamięć. Każdy piłkarz wiedział po co wychodzi na boisko i jakie ma zadania. Napisanie, że teraz zawała obrona jest tylko częściowo prawda, bo tak zawala, ale nie bierze się to tylko z kiepskiej formy obrońców. Nasza organizacja gry defensywnej leży i kwiczy. Gracze biegają jak kurczaki bez głów, nie ma asekuracji, zadnej pomocy i tylko hektary miejsca dla rywali.

Jak ktoś pamięta Lazio za czasów Inzaghiego to tak własnie wyglądało. Fajne w grze do przodu i tragikomedia w grze obronnej, 45 - 50 bramek traconych na sezon w samej lidze. Teraz ma lepszych graczy ale to nic nie daje jak widzimy. Inter staje się takim Lazio z czasów pogdardlaka.

Co do wczorajszego meczu nie będę się pastwic nad Handa bo to nie ma sensu. Winny jest trener, który go ciągle wystawia mając lepszego bramkarza na ławce. Czemu to robi? Niech każdy sobie sam odpowie. Zwrócę uwagę na Hakana i na to co wyczynia ten oszołom. W derbach przy 1-0 podał piłkę w poprzek, przejął Tonali i po chwili bramkę zdobył Leao. Wczoraj przy 1-0 podał w poprzek boiska i wrzucił na minę Barelle, strata i po sekundzie bramka. Absolutny kryminał, skandaliczne wręcz zagrania.

Pozytywny mecz Aslaniego, co tylko jeszcze bardziej pokazuje głupotę Inzagiego który wolał korzystać z Gagliardiniego.
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: 8. kolejka Serie A: Inter - Roma

Post autor: Orzeu »

Orzeu pisze: 1 paź 2022, 13:21 nie spodziewam się dzisiaj fajerwerków. Niestety ale zapewne kolejne rozczarowanie
niestety przewidziałem. Nie oglądałem całego meczu, tylko ostatnie 20 minut. Ewidentnie zabrakło charakteru.

Handanović jest katastrofą i będzie się odbijał Inzaghiemu czkawką aż do momentu zwolnienia trenera. Szkoda, że prawie każdy to widzi, tylko nie trener (że należy wymienić bramkarza).
SETE
Posty: 493
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00
Lokalizacja: Tychy / Pszczyna

Re: 8. kolejka Serie A: Inter - Roma

Post autor: SETE »

mebel pisze: 2 paź 2022, 11:22
Jaszczu91 pisze: 2 paź 2022, 11:00 Mówi się że Scudetto wygrywa się obroną. Tak właśnie zrobił Inter Conte, który strasznie brzydko przepychal 1-0 mecze po golach Darmiana. Ale wtedy mieliśmy kapitalną trójkę obrońców a dzisiaj Ci sami ludzie są katastrofalni. Dzisiaj przez dramatyczną postawę obrony tracimy szansę na Scudetto.
Spłycasz pewne rzeczy. Conte nie tyle wygrywał obrona co perfekcyjna organizacja gry. Każdy wiedział co ma robić, wszystko działało automatycznie, plikarze grali niemal na pamięć. Każdy piłkarz wiedział po co wychodzi na boisko i jakie ma zadania. Napisanie, że teraz zawała obrona jest tylko częściowo prawda, bo tak zawala, ale nie bierze się to tylko z kiepskiej formy obrońców. Nasza organizacja gry defensywnej leży i kwiczy. Gracze biegają jak kurczaki bez głów, nie ma asekuracji, zadnej pomocy i tylko hektary miejsca dla rywali.

Jak ktoś pamięta Lazio za czasów Inzaghiego to tak własnie wyglądało. Fajne w grze do przodu i tragikomedia w grze obronnej, 45 - 50 bramek traconych na sezon w samej lidze. Teraz ma lepszych graczy ale to nic nie daje jak widzimy. Inter staje się takim Lazio z czasów pogdardlaka.

Co do wczorajszego meczu nie będę się pastwic nad Handa bo to nie ma sensu. Winny jest trener, który go ciągle wystawia mając lepszego bramkarza na ławce. Czemu to robi? Niech każdy sobie sam odpowie. Zwrócę uwagę na Hakana i na to co wyczynia ten oszołom. W derbach przy 1-0 podał piłkę w poprzek, przejął Tonali i po chwili bramkę zdobył Leao. Wczoraj przy 1-0 podał w poprzek boiska i wrzucił na minę Barelle, strata i po sekundzie bramka. Absolutny kryminał, skandaliczne wręcz zagrania.

Pozytywny mecz Aslaniego, co tylko jeszcze bardziej pokazuje głupotę Inzagiego który wolał korzystać z Gagliardiniego.
Wszystko idealnie wyjaśnione. Jednym słowem mieliśmy trenera, która nie chciał bo miał prawo nie chcieć brać udziału w rozpadzie zbudowanego przez siebie Interu. Jak pamiętamy zwycięskiego Interu. Teraz mamy na ławce amatora ale chyba nikt nie przypuszczał , ze to będzie aż taki kiep :) amator na ławce w połączeniu z golodupcami właścicielami to nie może się dobrze skończyć
mio85
Posty: 710
Rejestracja: 25 sie 2009, 14:08

Re: 8. kolejka Serie A: Inter - Roma

Post autor: mio85 »

Naprawdę nie wiem co sądzić o obecnej sytuacji. Niby Roma nie zasłużyła na zwycięstwo, niby były te strzały Hakana i Asllaniego. Graliśmy bez Brozovicia i Lukaku. Nie zmienia to jednak faktu, że oddaliśmy drugi raz z rzędu prowadzenie 1-0. I mamy 4 porażki już na początku sezonu. Zobaczcie jak reaguje Milan, po minucie odzyskuje 3 punkty i robi to na wyjeździe. Inzaghi nie jest asem, ale w tej chwili na rynku nie ma nikogo ciekawego w naszym zasięgu. Organizacja gry obronnej musi być poprawiona natychmiast. Wolne i rożne przy naszym kryciu to jedenastki. Jakąś nadzieją może być Acerbi, ale musi za tym wrócić Bastoni z poprzednich sezonów. Najbardziej szkoda mi okazji jaka w tym sezonie jest lub była na Scudetto. Skandaliczny start juventusu, teraz kłopoty ze składem Milanu. Powinniśmy spokojnie gromadzić punkty i czekać na zjazd pod koniec sezonu Napoli. Niestety teraz to już tylko mrzonki.
SETE
Posty: 493
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00
Lokalizacja: Tychy / Pszczyna

Re: 8. kolejka Serie A: Inter - Roma

Post autor: SETE »

Mio drużyna raz , ze pod forma to dodatkowo jak widzimy każdy negatywny impuls na boisku powoduje, ze chłopaki z automatu są przygaszeni , podłamani . Wczoraj był kolejny przykład po golu na 1:1 . Za jeden i drugi aspekt odpowiada trener i jego sztab
ODPOWIEDZ