Obafemi Martins

Rozmowy o historycznych dokonaniach drużyny, legendarnych zawodnikach oraz tematy chwilowo nieaktualne
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Obafemi Martins

Post autor: Orzeu »

Ostatnio tak wiele mówi się o przeprowadzce Obafemiego Martinsa, że postanowiłem otworzć temat właśnie o jego potencjalnym transferze do Premiership. Jak myślycie ?? Czy dobrze byłoby gdyby ObaGol odszedł już po tym sezonie ??

Jeżeli chodzi o mnie to JESTEM NA NIE !! Jak już ktoś tu na forum powiedział - problem nie lezy w Martinsie, tylko w pozostałych napastnikach, a takiego zawodnika, jak Martins to ze świecą szukać - co prawda ma pewne braki techniczne, jednak przy takiej szybkości trudno jest dobrze zapanowac nad piłką w niektórych momentach. Czesto marnuje okazje strzeleckie, miewa wahania formy, jednak jest to napastnik bardzo nieprzewidywalny i to obok jego szybkości jest jego największym atutem. pamiętacie np. jak bodajże w zeszłym sezonie (2 sezony temu ??) jednym (!) zwodem zmylił 3 obrońców i strzelił gola ?? albo takie niby szczególiki jak np. strzał w poprzeczkę z Ajaxem. OBA JEST NASZĄ PRZYSZŁOŚCIĄ i nie powinniśmy się go pozbywać.

Sprzedaż Nigeryjczyka byłaby bardzo złym posunięciem i mam nadzieję, że Inter pójdzie po rozum do głowy i w najbliższych dniach wszystko razem z Obą zdementuje, bo osobiście nie wytrzymałbym widoku naszego wychowanka w np. Manchesterze.

FORZA OBA OBA :mrgreen:
Obrazek
Andy
Posty: 1593
Rejestracja: 20 sty 2004, 05:51
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Obafemi Martins

Post autor: Andy »

Ja uważam dokładnie tak jak ty orzeu :!: Pozbycie się Obyyyyy będzie wielki błędem w całej historii Interu. Jak już w innym temacie napisałem dlaczego interesują się nim czołowe kluby z Anglii :roll: Czym taki Martins ustępuje Rooney'owi :?: Według mnie niczym, jeden jak i drugi mają takie same wahania formy, a jakoś nikt nie ma pretensji do tego ile bramek strzelił Anglik w tym sezonie :/. To są jeszcze młodzi piłkarze i nie można ich skreślać , a tym bardziej liczyć na to aby strzelali 30 bramek na sezon :!: Manchester jak i Arsenal stawiają na młodzież :!: My nie :roll: :?: Jeżeli Nigeryjczyk odejdzie , nie wiem co sobie zrobie :evil:

Zapomniałbym jeszcze dodać, Martins w zeszłym roku w lidze strzelił 11 goli i co jakoś nikt nie miał pretensji, teraz ma ich o dwa mniej, a do rozegrania są jeszcze 3 kolejki 8)
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2006, 11:03 przez Andy, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Tylko ten adres się liczy ==> http://www.FcInter.pl <=== :)


1111111
Imrahil
Posty: 1141
Rejestracja: 13 wrz 2005, 08:22
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Obafemi Martins

Post autor: Imrahil »

Podzielam wasze zdanie.Oba jest mlody i Mancini powinien go widziec jako rezerwowgeo niz glownego napastnika.Z taka polityka transferowa to my nigdy niczego nie osiagniemy,o odmladzaniu skladu nie wspomne :evil:
I wogole jakos mi sie niechce wierzyc zeby po jednym slabym sezonie taki zawodnik jak Oba mialby odejsc...wyczuwam tu wyjebke manciniego.
StarCraft user \"czcij Zerga swego-niezniszczalnego\" [=
Hubi
Posty: 85
Rejestracja: 27 sie 2004, 22:56
Lokalizacja: Józefów

Obafemi Martins

Post autor: Hubi »

Jesli sprzedadza Henrego to bedzie najwieksza glupota jaka zrobi Moratti. Martins nie ma teraz jalepszej formy ale jest bardzo mlodym i przyszlosciowym zaowdnikiem, ktory bedzie jeszcze gral lepiej. Napewno.
PAZZA INTER AMALA!

Obrazek
Obrazek6480695Obrazek
Obrazekadastat@op.pl
Lolek
Posty: 428
Rejestracja: 15 maja 2005, 15:35
Lokalizacja: Trzebinia

Obafemi Martins

Post autor: Lolek »

Imrahil Hitokiri pisze:Z taka polityka transferowa to my nigdy niczego nie osiagniemy,o odmladzaniu skladu nie wspomne :evil:
Z zarzadu nikt nie powiedzial, ze chcemy odmladzac sklad. Tylko na forum sa takie pomysly na przyszlosc.

Co do Oby mam mieszane uczucia. Jak by mial zostac to trzeba by sciagnac 2 dobrych napastnikow, bo Martins za rok moze jeszcze jakims swietnym strzelcem nie bedzie (chociaz moghe sie mylic i oby tak bylo).
A jezeli chcemy jak najszybciej zdobyc jakis sukces to trzeba miec bramkostrzelnych napastnikow.
EL_CHINO
Posty: 930
Rejestracja: 19 kwie 2005, 22:21
Lokalizacja: nie jestem z Warszawy ;)

Obafemi Martins

Post autor: EL_CHINO »

Lolek pisze:[Z zarzadu nikt nie powiedzial, ze chcemy odmladzac sklad. Tylko na forum sa takie pomysly na przyszlosc.
To fakt, nasi działacze chcą się trzymać w tym mercato italizacji, to będzie bardzo ciekawe, ale najlepiej byłoby nie sprzedawać rzadnych napastników (zwłaszcza Adriano i Martinsa), którzy są już w jakimś stopniu zgrani ze sobą. Może trzeba skończyć z Italizacją trenerów? :wink:
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Obafemi Martins

Post autor: Orzeu »

Hubi pisze:Jesli sprzedadza Henrego to bedzie najwieksza glupota jaka zrobi Moratti.
chodzi ci o Martinsa ... :mrgreen: oczywiscie ;]
Obrazek
Kalisz
Posty: 323
Rejestracja: 14 kwie 2004, 20:09
Lokalizacja: Gdynia

Obafemi Martins

Post autor: Kalisz »

Oba musi pozostać nie ma bata..On jest naprawde dobrym i wartościowym zawodnikiem,a takich nam właśnie potrzeba..Ta jego jego szybkość to jest coś,nie wiem czy w Interze był taki ktoś kto tak zasuwał jak on :smile: A tak po za tym,musimy mieć w drużynie jakąś młodą krew :wink:
Wole dymać Ryśka z klanu,niż kibicem być Milanu ;]
RoB
Posty: 1514
Rejestracja: 30 kwie 2005, 17:28
Lokalizacja: Warszawa

Obafemi Martins

Post autor: RoB »

Nie jestem przekonany czy coś z niego będzie. Gra słabiej niż w poprzednim sezonie, strzelił mniej bramek mimo, że gra dużo więcej. Piszecie o szybkości -prawda ale to nie czyni z niego dobrego piłkarza czy napastnika. Prawda jest taka, że szybkość to jest jego jedyny atut w tym momencie a i tego nie potrafi w pełni wykorzystać. Nie ma intuicji strzeleckiej a tego raczej nie da się nauczyć. Nie ma dobrej techniki – tego też się już nie nauczy. W tym momencie to taki jeździec bez głowy, biega po boisku bez ładu i składu i bardzo mało z tego wynika.
Ljarro
Posty: 2506
Rejestracja: 18 sty 2004, 13:12
Lokalizacja: Lublin

Obafemi Martins

Post autor: Ljarro »

strzelił mniej bramek mimo, że gra dużo więcej.
Dużo więcej? A skąd to wziąłeś? Nawet jak zagra do końca sezonu w każdym meczu po 90 minut, to będzie miał 100 minut więcej w nogach niż w całym poprzednim sezonie. Nie było go przecież miesiąc w klubie.
RoB
Posty: 1514
Rejestracja: 30 kwie 2005, 17:28
Lokalizacja: Warszawa

Obafemi Martins

Post autor: RoB »

No może tak. Chodzi o to, że w tym sezonie jest podstawowym napastnikiem a od takiego wymaga się więcej. W poprzednim sezonie nikt nie miał do niego pretensji bo był właśnie takim jokerem. W tym był przez większość czasu podstawowym napastnikiem i po prostu zawodził.
Ljarro
Posty: 2506
Rejestracja: 18 sty 2004, 13:12
Lokalizacja: Lublin

Obafemi Martins

Post autor: Ljarro »

i po prostu zawodził.
I dlatego właśnie powinien zostać, bo gorzej już być nie może.

Nie wiem skad sie u niektorych biorą takie opinie. Jeden sezon gorszy i już od razu wypad? Gdyby tak mialo być to taki Kaka czy Szewczenko juz powinni z Milanu wyleciec bo tez mieli gorsze sezony.
Troche cierpliwosci, młody jest, i tak nikt za niego wiecej niz 8-10 baniek nie zaplaci, a potem mozemy tylko żałować.
Tavano, Lucarelli, Aguero czy Toni tez nie gwarantują 30 bramek na sezon bo nigdy nie wiadomo czy nagle nie przestaną cieniować
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Obafemi Martins

Post autor: Orzeu »

RoB pisze: Nie ma intuicji strzeleckiej a tego raczej nie da się nauczyć. Nie ma dobrej techniki – tego też się już nie nauczy.
Intuicje proszę ciebie to on ma bardzo dobrą, bo przy wrzutkach, rogach, zamieszaniu przy bramce najczęściej chyba dostaje piłe. Zobacz ile bramek Oba strzelił właśnie w takim zamieszaniu. Fakt, że bardzo często przestrzeli, jednak nie mów mi tu że ten facet nie ma intuicji strzeleckiej.

a co do techniki - a niby dlaczego miał by się nie podszkolić technicznie ?? Bo ma 21 lat ?? technicznie mozna się podszkolic nawet w wieku 30 lat.
Obrazek
Lombardinho
Posty: 123
Rejestracja: 12 sie 2005, 13:14
Lokalizacja: Polska

Obafemi Martins

Post autor: Lombardinho »

Jakbysmy go sprzedali to ja bym dostał padaczki klaustrofobi i Bóg wie jakie tam sa jeszcze choroby. To że nie strzela jeszcze duzo bramke to co tam on nie ma nawet 22 lat wiec nie mozna od byłego juniora żądać nie wiadomo czego... Takich młodych piłkarzy w interze powwino byc wiecej ( np Quaresma)
Amor Patriae Nostra Lex
Jimi
Posty: 93
Rejestracja: 24 lut 2006, 17:19
Lokalizacja: Łódź

Obafemi Martins

Post autor: Jimi »

Wg mnie nie Oba powinien zostać, mówicie że nie ma techniki hmm ale nie zgodze się, oglądałem nie jedną kompilacje o nim i nie jeden mecz, czasami robi rzeczy wprost bajeczne... co do instynktu zauważcie że w tym sezonie wszyscy napastnicy zawodzą i to na całej lini, nawt Cruzowi się zdarzały wpadki np: strzelenie z karnego w słupek :/ Ja bym zmienił trenera i zobaczył czy nowy coach by coś wydobył z młodego i zdolnego Martinsa :D
Obrazek
pluto11
Posty: 66
Rejestracja: 16 wrz 2005, 18:30
Lokalizacja: Kołobrzeg

Obafemi Martins

Post autor: pluto11 »

Sprzedajac go Inter zrobi najwiekszy blad jaki mogli by popelnic Martins jest mlody i ma duzo czasu na nauke a skoro chce go wenger to nie jest to zly zawodnik. A co do Adriano to sadze ze chlopak po Mistrzostwach Świata i w czasie nich bedzie w wielikiej formie takiej jak na Pucharze Konfederacji i bedzie najlepszym strzelcem i zawodnikiem. Spedzi troche czasu z przyjaciolmi z Reprezentacji i sie troche odstresuje i nie bedzie musial myslec o tym ze cala wina po poraszce spadnie na niego
FuLa
Posty: 43
Rejestracja: 7 lut 2006, 17:56
Lokalizacja: z daleka:-)

Obafemi Martins

Post autor: FuLa »

sam niewiem co myśleć o martinsie.Wszyscy gadaja że ma talent,że może byc wielka gwiazdą ale jakoś tego nie może potwierdzić.Dla mnie to taki przecietny zawodnik ligi włoskiej i szcze rze mówiąc niewiem co z nim począć.Z jednej strony po co trzymac bezproduktywnego zawodnika a z drugiej jeżeli sie go pozbędziemy to możemy długo tego żałować.myśle że możnaby narazie go wypożyczyć a później sie zobaczy


a tak troche z innej beczki
nie wie ktos jak się ma sprawa z Obinną??mamy go już zaklepanego i przyjdzie latem???
z góry dzięki za info :mrgreen:
Lolek
Posty: 428
Rejestracja: 15 maja 2005, 15:35
Lokalizacja: Trzebinia

Obafemi Martins

Post autor: Lolek »

pluto11 pisze:Sprzedajac go Inter zrobi najwiekszy blad jaki mogli by popelnic Martins jest mlody i ma duzo czasu na nauke a skoro chce go wenger to nie jest to zly zawodnik.
Oooo ale stwierdziles :smile:
pluto11 pisze: A co do Adriano to sadze ze chlopak po Mistrzostwach Świata i w czasie nich bedzie w wielikiej formie takiej jak na Pucharze Konfederacji i bedzie najlepszym strzelcem i zawodnikiem. Spedzi troche czasu z przyjaciolmi z Reprezentacji i sie troche odstresuje i nie bedzie musial myslec o tym ze cala wina po poraszce spadnie na niego
Rozne rzeczy sie moga stac. Np. Final, a on nie trafia 2 sam na sam przez co nie zdobywaja zlota.
FuLa pisze:nie wie ktos jak się ma sprawa z Obinną??
News na stronie wszystko wyjasnia
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2006, 22:40 przez Lolek, łącznie zmieniany 1 raz.
RoB
Posty: 1514
Rejestracja: 30 kwie 2005, 17:28
Lokalizacja: Warszawa

Obafemi Martins

Post autor: RoB »

Ljarro pisze:
i po prostu zawodził.
I dlatego właśnie powinien zostać, bo gorzej już być nie może.
Dlaczego nie ?
Nie wiem skad sie u niektorych biorą takie opinie. Jeden sezon gorszy i już od razu wypad?
Nie mówię żeby go odrazy sprzedawać (no chyba, że za 25 baniek co jak wiemy jest nie realne) ale ławka powinna go czekać w przyszłym sezonie.
Intuicje proszę ciebie to on ma bardzo dobrą, bo przy wrzutkach, rogach, zamieszaniu przy bramce najczęściej chyba dostaje piłe. Zobacz ile bramek Oba strzelił właśnie w takim zamieszaniu. Fakt, że bardzo często przestrzeli, jednak nie mów mi tu że ten facet nie ma intuicji strzeleckiej.
Jakoś mnie nie przekonałeś. To, że piłka do niego czasem przyleci nie oznacza, że ma intuicje.
a co do techniki - a niby dlaczego miał by się nie podszkolić technicznie ?? Bo ma 21 lat ?? technicznie mozna się podszkolic nawet w wieku 30 lat.
Z tym także się nie zgadzam. Z tym po prostu trzeba się urodzić. Wydaję Ci się, że zawodnik 30 letni może zostać wirtuozem mimo, że dwa lata wcześniej był drewnem ?
Szycha
Posty: 1299
Rejestracja: 10 cze 2004, 10:12
Lokalizacja: Poznań

Obafemi Martins

Post autor: Szycha »

ROB z tą intuicją strzelecką to chodziło chyba o akcje typu dobitka wolnego na Derbach albo strzał z Ajaxem ( on wogle nie patrzył na bramke ). Oba to jest Oba...nasz mały czarny diamencik ( jeszcze troszke nie doszlifowany :P ). Co do techniki to Oba ją ma, ale jest troszke roztrzepany ... bramka z ŻŁP do dziś stanowi dla mnie zagadke albo wspomniana bramka z Bologna gdzie jednym zwodem mija 3 kolesi i ładuje obok Pagliuci. Pamietacie może meczyk Cagliary 3-3 Inter :arrow: dwie nogi dwa okna... :mrgreen:
Ljarro
Posty: 2506
Rejestracja: 18 sty 2004, 13:12
Lokalizacja: Lublin

Obafemi Martins

Post autor: Ljarro »

Dlaczego nie ?
Może dlatego, że pomimo "strasznej gry" i tak strzelił kilkanaście bramek.
kulekulek
Posty: 65
Rejestracja: 7 lut 2006, 19:27
Lokalizacja: Bielkowo (ok. Koszalina)

Obafemi Martins

Post autor: kulekulek »

Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem byłoby wyporzyczenie go do Arsenalu lub innego dobrego klubu. Podszkolił by się troche pod okiem dobrego trenera i wtedy mógłby wrócic. Ważne aby grał regolarnie i nabierał umiejętności, a my w tym czasie ściągniemy Lukarelliego (nie wiem czy dobrze pisze) lub Tavano. Myśle, że tak byłoby najlepiej.
Jimi
Posty: 93
Rejestracja: 24 lut 2006, 17:19
Lokalizacja: Łódź

Obafemi Martins

Post autor: Jimi »

dla mnie powinien zostac i tyle, drewno z niego nie jest:/ zreszta milo tak przeprowadzać dywagacje na ten temat jednak nawet od naszych największych protestów nic nie zależy czy Martins zostanie odejdzie czy bedzie wypożyczony :wink:
Obrazek
Interfun3
Posty: 392
Rejestracja: 7 lut 2006, 19:14
Lokalizacja: blok wschodni
Kontakt:

Obafemi Martins

Post autor: Interfun3 »

Napewno jest dość dobry, młody, perspektywiczny i szybki. Ale ten sezon to tak nie najlepiej 9 goli w lidze włoskiej to nie najlepszy wynik( choć moze jeszcze go poprawi) co prawda pojechał na Puchar Narodów Afryki ( moim osobistym zdaniem nie potrzebnie ale jak trzeba to trzeba) ale wcześniej też swoją gra nie zachwycał. Moim osobistym zdaniem powinien zostać i dalej grac dla interu chociaż jesli w nastepnym sezonie strzeli tak mało goli (czgo mu oczywiście nie życze) to chyba bedzie mu trzeba powiedzieć PAPA
------------------------------------------
Zawsze i Wszędzie Inter Najlepszy Bedzie
,,Mam serce w czarno-niebieskich barwach i nigdy nie będę przyjacielem ani Milanu ani Juventusu''- Javier Zanetti

Obrazek
dedi84
Posty: 1
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:44
Lokalizacja: WLKP

Obafemi Martins

Post autor: dedi84 »

witam ja jestem fanem interu od dawna ale dopiero terz sie zarejestrowałem!! dla mnie martins wymiata tylko szkoda ze recoba troche zawodzi i adriano ale trzeba wierzyc i ja wierze ze wreszcie INTER zdobedzie cos cennego! a jeszcze henry moze wpadnie do mediolanu to wogóle w przyszłym sezonie INTER zdeklasuje ac milan i juve bo ile mozna czekać!! ale i tak adriano na mś w niemczech bedzie z ronaldo i ronaldinio trio nie do powstrzymania!!
TYLKO PIŁKA
UltraInter
Posty: 2
Rejestracja: 17 kwie 2006, 12:52
Lokalizacja: Curva Nord ;) Mediolan

Obafemi Martins

Post autor: UltraInter »

dedi84 pisze:tylko szkoda ze recoba troche zawodzi i adriano ale trzeba wierzyc i ja wierze ze wreszcie INTER zdobedzie cos cennego! a jeszcze henry moze wpadnie do mediolanu to wogóle w przyszłym sezonie INTER zdeklasuje ac milan i juve bo ile mozna czekać!! ale i tak adriano na mś w niemczech bedzie z ronaldo i ronaldinio trio nie do powstrzymania!!

a co to ma wspolnego z tematem ?
Szczupac_FCI
Posty: 57
Rejestracja: 16 wrz 2004, 18:19
Lokalizacja: Bielawa / Wrocław

Obafemi Martins

Post autor: Szczupac_FCI »

Mi sie wydaje ze nie ma się co przejmowac tym tematem Oba napewno nie zostanie sprzedany. Nie widdze powodow aby go oddac. Jest młody musi jeszcze duzo rzeczy szlifowac
Jarek_FCI
Posty: 371
Rejestracja: 11 lut 2006, 21:50

Obafemi Martins

Post autor: Jarek_FCI »

Wszyscy mówią że Martins jest młody i dlatego słabo gra. A przecież Rooney, Messi, Kaka są mniej więcej w jego wieku, a dobrze grają.
Imrahil
Posty: 1141
Rejestracja: 13 wrz 2005, 08:22
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Obafemi Martins

Post autor: Imrahil »

jarek_fci pisze:Wszyscy mówią że Martins jest młody i dlatego słabo gra. A przecież Rooney, Messi, Kaka są mniej więcej w jego wieku, a dobrze grają.
dobrze ze Huntelaara nie wymieniles,bo reszta popadlaby w kompleksy ;)
StarCraft user \"czcij Zerga swego-niezniszczalnego\" [=
Mephistopholes
Posty: 1
Rejestracja: 8 maja 2006, 08:42
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Obafemi Martins

Post autor: Mephistopholes »

No sorry, ale jak dla mnie to Rooney gra słabiej od Martinsa... W dodatku jego "szybkość"... A wracając do tematu, to oczywiście, Obu nie powinien nigdzie odchodzić :) Inter powinien wręcz wzmocnić atak kimś, kto by Martinsowi troszkę pomagał w grze, byłby dla niego jakimś przewodnikiem, ew. mógłby to być jakiś bardzo ruchliwy pomocnik eg. Ronaldihnio... (jaki wywód :D ). Pozdrawiam all.
Obrazek
ODPOWIEDZ