Nowe zasady LM

Tematy dotyczące europejskich pucharów.
szuli
Posty: 0
Rejestracja: 23 wrz 2006, 14:22
Lokalizacja: Częstochowa

Nowe zasady LM

Post autor: szuli »

OBECNE ZASADY
Rywalizacja w Lidze Mistrzów rozpoczyna się od trzech rund eliminacyjnych rozgrywanych systemem mecz i rewanż. Nie każdy zespół bierze jednak udział w kwalifikacjach – niektóre drużyny rozpoczynają grę od fazy grupowej, czyli pierwszej rundy finałowej. Rozstawienie w poszczególnych rundach zależy od rankingu lig europejskich zrzeszonych w UEFA. Ranking sporządzany jest na podstawie wyników poszczególnych drużyn z tych lig, w ciągu ostatnich 5 lat. O rozstawieniu w poszczególnych rundach decyduje ranking ligowy z dwóch lat wstecz, a nie z ostatniego sezonu. Szczegółowe zasady rozstawienia drużyn wyglądają następująco:

    * Z lig zajmujących miejsca 1-3 w rankingu, do LM awansują 4 zespoły, w tym dwa (mistrz i wicemistrz kraju) bezpośrednio do fazy grupowej, a dwa grają w 3 rundzie eliminacyjnej.
    * Miejsca 4-6 w rankingu, to 3 zespoły w LM, z czego dwie w fazie grupowej, jedna w 3 rundzie eliminacji.
    * Miejsca 7-15 w rankingu: 2 zespoły w LM, przy czym w przypadku lig z miejsc 7-9, udział w fazie grupowej mają zagwarantowany mistrzowie krajów, wicemistrzowie grają w 3 rundzie eliminacji, natomiast w przypadku lig z miejsc 10-15 – mistrz gra w 3 rundzie eliminacji, wicemistrz zaczyna rywalizację już od 2 rundy eliminacji.
    * Miejsca 16-50: 1 zespół w LM, przy czym drużyna z ligi zajmującej 16 miejsce gra w 3 rundzie eliminacji, ligi z miejsc 17-27 – 2 runda eliminacji, pozostałe – 1 runda eliminacji.

W rozgrywkach LM nie biorą udziału zespoły z dwóch ostatnich miejsc z rankingu, czyli z 51. i 52 miejsca oraz zespoły z Liechensteinu, które biorą udział w rozgrywkach ligi szwajcarskiej. Zespoły grające w eliminacjach, są rozstawiane na podstawie rankingu klubowego UEFA. Pierwsza runda finałowa LM to faza grupowa, w której jest 8 grup po 4 zespoły, które grają każdy z każdym po dwa mecze – u siebie i na wyjeździe. Po rozegraniu 6 meczów o kolejności decyduje liczba zdobytych punktów, a w przypadku równej liczby punktów – wyższe miejsce w tabeli zajmuje zespół, który był lepszy w dwumeczu, przy czym bramki zdobyte na wyjeździe liczą się podwójnie. Gdy i ta zasada nie przynosi rozstrzygnięcia, liczy się ogólny bilans bramkowy ze wszystkich meczów fazy grupowej.

Po dwa najlepsze zespoły w swoich grupach awansują do 1/8 finału, gdzie grają mecz i rewanż, przy czym w tej fazie rozgrywek nie mogą się spotkać dwie drużyny z tego samego kraju. Trzecia drużyna w grupie awansuje natomiast do Pucharu UEFA.
W fazie pucharowej bramki zdobyte na wyjeździe również liczą się podwójnie, w przypadku braku rozstrzygnięcia po dwóch meczach, obowiązuje dogrywka i w dalszej kolejności konkurs rzutów karnych.

Wielki Finał rozgrywany jest na stadionie wybranym przed startem rozgrywek, zazwyczaj więc na neutralnym terenie. W finale gra się tylko jeden mecz, w którym w razie konieczności o zwycięstwie decyduje dogrywka lub rzuty karne. Mecz o 3. miejsce nie jest rozgrywany.

Zespół, który wygrywa Puchar Ligi Mistrzów, ma zagwarantowany start w kolejnej edycji, bez względu na miejsce zajęte w lidze. Gdy zajmie miejsce nie premiujące awansem do LM, zastępuje ostatnią drużynę ze swojej ligi, która zajęła miejsce gwarantujące start w LM. Poszkodowany w ten sposób klub startuje w Pucharze UEFA.

Obrazek
NOWE ZASADY
Zmiany będą obowiązywać już w sezonie 2009/10 (czyli obecnie trwające rozgrywki i wyniki uzyskiwane przez federacje wpisują się w nowy system) i trwać przez trzy sezony. Później zapewne nastąpi weryfikacja i przedłużenie - bądź nie - nowych zasad. Najważniejszą zmianą jest zwiększenie rund eliminacyjnych w LM (z trzech do czterech) i PU (z dwóch do czterech).

Bezpośredni awans do LM otrzymają 22 drużyny, a nie, tak jak teraz, 16 z najlepszych federacji. O pozostałe 10 pozycji zespoły powalczą dwutorowo. O pięć miejsc powalczą drużyny z federacji najsilniejszych, czyli sklasyfikowanych w rankingu UEFA od 1. do 15. miejsca, a kolejnych pięć miejsc przypadnie najlepszym zespołom (teoretycznie słabszym) będącym w federacjach od 13. do 53. (czyli za dwa lata mistrz Polski o ewentualny awans do LM zagra co najwyżej z mistrzem Czech, Belgii, Grecji, Szwajcarii, Bułgarii, Norwegii lub niższych federacji, a więc to nie to samo, co zespoły z Hiszpanii, Włoch czy Anglii).

Michel Platini chce aby w elitarnej LM znajdywały swoje miejsce drużyny odepchnięte od burżuazyjnego stołu ale czy G14 pozwoli odebrać sobie gigantyczne wpływy? - raczej tak łatwo nie oddadzą miejsca biednej Wiśle czy Slavii.
Jedni twierdzą, że poziom sie obniży bo przecież 4ta drużyna ligi angielskiej jest na pewno silniejsza do 1szej w lidze polskiej i dlatego Anglia ma 4 miejsca (2 w eliminacjach) w lidze mistrzów a Polska jedno (w eliminacjach).
Ale czy na pewno nowe zasady wpłyną na wyrównywanie szans? - na pewno mniejsze kluby będą dostawały więcej pieniędzy za udział, z praw TV, itp... ale będą okupować ostatnie miejsca z całymi seriami straconych bramek - przynajmniej przez kilka pierwszych sezonów.
Mi sie wydaje, że w dłuższej perspektywie czasowej takie zmiany rzeczywiście stwarzają szanse dla drużyn ze wschodu na rozwój i podnoszenie swojego poziomu ale będzie to trwało lata i okupione zostanie druzgocącymi porażkami.
UEFA zmieniła zasady klasyfikacji stadionów. Od czerwca 2007 w miejsce "gwiazdek" wprowadzono podział na kategorie (1, 2, 3 i Elite). Finał Ligi Mistrzów będzie mógł gościć tylko obiekt o randze "Elite". Obiekt oznaczony tą kategorią będzie musiał posiadać minimum 70 tys. miejsc. Listę najlepszych stadionów Europy UEFA opublikuje w przyszłym roku.

Europejska Federacja Piłkarska zwiększa również wymagania dla obiektów chcących gościć finalistów Pucharu UEFA. Stadion będzie musiał mieć pojemność minimum 40 tys., a nie jak dotychczas 30 tys.

Obrazek
A więc oznacza to, że na finał LM w naszym kraju przyjdzie nam poczekać do następnego po 2012 euro w Polsce czyli jakieś 150 lat lub do mistrzostw świata (nie wiadomo ile)
CO WY SĄDZICIE O NOWYCH POMYSŁACH NA LIGĘ MISTRZÓW?, jakie konsekwencje mogą mieć te zmiany dla europejskiego footballu?
zapraszam do dyskusji
Obrazek

Obrazek
Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Nowe zasady LM

Post autor: Chuchu »

konsekwencje bedą takie ze biedne kluby bedą mialy wieksze szanse na gre w Lidze Mistrzów. moze w koncu jakas polska druzyna sie załapie do Champions League
szuli
Posty: 0
Rejestracja: 23 wrz 2006, 14:22
Lokalizacja: Częstochowa

Odp: Nowe zasady LM

Post autor: szuli »

hmm jak dla mnie konsekwencją może być to, że więcej zawodników ze wschodnich lig będzie sie przeciskać do drużyn z "zachodu" i że nasze drużyny staną sie potencjalnie bardziej atrakcyjne dla sponsorów i zawodników. Bo to że nasza drużyna zagra w LM chociażby raz na 2 lata jest przesądzone przy tych zasadach.
Obrazek

Obrazek
Lamatico
Posty: 1698
Rejestracja: 14 maja 2005, 02:00
Lokalizacja: Wolbórz/Kraków
Kontakt:

Odp: Nowe zasady LM

Post autor: Lamatico »

Jestem Polakiem i powinienem się cieszyć, że w końcu nasza drużyna zagra w Champions League. Jednak tak nie jest. Popatrzcie jak gwałtownie spadnie poziom tych rozgrywek. Zdarza się, że mistrzowie 'egzotyczntych' krajów, jak choćby Rosenborg czy FC Kopenhaga potrafią odbierać punkty potentatom (Chelsea czy ManU), lecz zdarza się to bardzo sporadycznie.

Jestem przeciwny takim zmianom. Jeśli któryś z polskich klubów chce coś osiągnąć niech zatrzymuje swoich najlepszych zawodników. Ja wiem że nie zawsze są fundusze by to zrealizować, ale można zawierać różne porozumienia. Najlepszym przykładem jest Wisła Kraków sprzed trzech czterech lat. Gdyby wówczas zatrzymani zostali Kosowski, Żurawski, Farnkowski, Uche to kto wie co mogłoby się wydarzyć. Pewnie awans do fazy grupowej. 
szuli
Posty: 0
Rejestracja: 23 wrz 2006, 14:22
Lokalizacja: Częstochowa

Odp: Nowe zasady LM

Post autor: szuli »

no właśnie ... ale zawodnicy sie cenią i chcą kase, a kase w LM można zdobyć i dzięki LM
to że poziom rozgrywek spadnie to bym sie tak bardzo nie martwił bo niedługo by powstało coś na wzór NBA - liga z której sie nie da wypaść/towarzystwo wzajemnej adoracji i wielki koło finansowe wypchane przekrętami - im bardziej otwarta LM tym mniejsze prawdopodobieństwo na takie praktyki
Obrazek

Obrazek
Ljarro
Posty: 2506
Rejestracja: 18 sty 2004, 13:12
Lokalizacja: Lublin

Odp: Nowe zasady LM

Post autor: Ljarro »

wzór NBA - liga z której sie nie da wypaść/towarzystwo wzajemnej adoracji i wielki koło finansowe wypchane przekrętami
Chyba nie wiesz czym jest tak naprawde NBA jezeli piszesz ze nie da sie wypaść. Da sie wypaść, tak samo jak da sie wejsc. Poza tym tam sa bardzo jasne i nienaruszalne metody finansowania o ktorych inne rozgrywki moglyby tylko pomarzyć.
Gdyby powstalo cos na kształt prawdziwej NBA, a nie tej o której piszesz to byloby z korzyscia dla wszystkich.
klusek
Posty: 554
Rejestracja: 10 kwie 2005, 00:54

Odp: Nowe zasady LM

Post autor: klusek »

szuli pisze: a kolejnych pięć miejsc przypadnie najlepszym zespołom (teoretycznie słabszym) będącym w federacjach od 13. do 53. (czyli za dwa lata mistrz Polski o ewentualny awans do LM zagra co najwyżej z mistrzem Czech, Belgii, Grecji, Szwajcarii, Bułgarii, Norwegii lub niższych federacji, a więc to nie to samo, co zespoły z Hiszpanii, Włoch czy Anglii).
Olympiakos, Besiktas, Rosenborg, Slavia, Fenerbahce. W obecnej LM mieliśmy 5 drużyn ze słabszych federacji i po reformie będziemy mieć 5. Rewolucja.
Raffal
Posty: 907
Rejestracja: 26 sie 2006, 18:25
Lokalizacja: Kraków

Odp: Nowe zasady LM

Post autor: Raffal »

kurcze jest to Liga Mistrzów a czy 4 drużynę w własnej lidze można nazwać Mistrzem ? ciężko to określić :) Mi sie wydaje ze ostatni drożyna PL może wygrać z mistrzem Polski ale to swoja droga :)
Slepy
Posty: 824
Rejestracja: 8 sie 2004, 10:45
Lokalizacja: Poznań

Odp: Nowe zasady LM

Post autor: Slepy »

Jesli widzisz tu sprzecznosc, to nazwij sobie ten turniej inaczej. Bo jesli juz, to błędna (sprzeczna z systemem) jest nazwa, a nie sposob rozgrywania tego pucharu. Ten turniej ma wylonic najlepsza druzynę Europy, niekoniecznie mistrza swojego kraju.
Inter Man
Posty: 32
Rejestracja: 29 gru 2007, 20:30

Odp: Nowe zasady LM

Post autor: Inter Man »

ale może ktoś nie chce oglądać finału np.L'pool-Besiktas Stambuł tylko sie troche poemcjonować np.Inter-Chelsea albo grą innych wielkich klubów
C'E SOLO L'INTER, PER ME, SOLO INTER!!!
klusek
Posty: 554
Rejestracja: 10 kwie 2005, 00:54

Odp: Nowe zasady LM

Post autor: klusek »

W fazie grupowej i tak na żywo da się obejrzeć tylko dwa mecze tygodniowo, więc jeżeli komuś nie pasuje oglądanie Olympiakosu, to może sobie wybrać coś innego. A do fazy pucharowej i tak przejdą najlepsze zespoły z zachodniej Europy.
Grajas
Posty: 96
Rejestracja: 28 gru 2007, 18:17

Odp: Nowe zasady LM

Post autor: Grajas »

Eliminacje przejdą słabsze zespoły i dostaną się do fazy grupowej a tam co?Wstyd będzie i tyle jak będą dostawac po 5:0
Ale aż tak łatwo nie będzie bo będą 4 rundy eliminacyjne jeden zespół do ogrania więcej.
A w ogule to od której rundy będzie zaczynać np. mistrz Polski ?
Inter Man
Posty: 32
Rejestracja: 29 gru 2007, 20:30

Odp: Nowe zasady LM

Post autor: Inter Man »

no będą 4 rundy ale polskie drużyny będą grały ze słabszymi zespołami zresztą masz tam wyżej napisane
C'E SOLO L'INTER, PER ME, SOLO INTER!!!
dani7
Posty: 361
Rejestracja: 15 lip 2007, 15:24

Odp: Nowe zasady LM

Post autor: dani7 »

Mogą byc te i tamte zasady i tak wygra najlepszy!
szuli
Posty: 0
Rejestracja: 23 wrz 2006, 14:22
Lokalizacja: Częstochowa

Odp: Nowe zasady LM

Post autor: szuli »

no właśnie - chodzi o to żeby inne kluby miały szanse zaistnieć - w końcu w Polsce czy na Ukrainie jest wielu fanów piłki nożnej i LM NIC by nie straciła na popularności, wręcz by zyskała.
Obrazek

Obrazek
Cinek
Posty: 215
Rejestracja: 25 sie 2006, 15:39
Lokalizacja: Lublin

Odp: Nowe zasady LM

Post autor: Cinek »

moim zdaniem takie rozwiązanie może przybliżyć poziom lig wschodnich względem zachodnich, na początku mogłoby być troche wyników typu 5:0 ale potem drużyny z lig wschodnich np. mistrz Polski mogłby sprowadzić lepszych zawodników mając większy budżet poprzez wpływy z LM oraz mógłby utrzymać swoich najlepszych zawodników ... takie jest moje zdanie ... dlatego takie rozwiązanie ma swoje dobre i złe strony
Grajas
Posty: 96
Rejestracja: 28 gru 2007, 18:17

Odp: Nowe zasady LM

Post autor: Grajas »

dani7 pisze: Mogą byc te i tamte zasady i tak wygra najlepszy!
Czyli Inter :)
A jeśli mistrz Polski ma przechodzić 4 rundy z teoretycznie słabszymi zespołami to już wolę żeby grał w 2 rundach eliminacyjnych i może by się udało wylosować jakieś 2 zespoły,które można pokonać
Inter Man
Posty: 32
Rejestracja: 29 gru 2007, 20:30

Odp: Nowe zasady LM

Post autor: Inter Man »

ale to z 4 rundami to mniejsze ryzyko a i bardziej sie ogra będzie miał więcej doświadczenia i na słabszych rywali wpadnie
C'E SOLO L'INTER, PER ME, SOLO INTER!!!
szuli
Posty: 0
Rejestracja: 23 wrz 2006, 14:22
Lokalizacja: Częstochowa

Odp: Nowe zasady LM

Post autor: szuli »

a mecze z lepszymi rywalami będą atrakcyjniejsze dla naszych klubów
natomiast dla bogatych bedzie troche wiekrza lipa ... no ale dzieki temu piłkarze nie będą chodzić za takie sumy że by nam zapchali dziurę budżetową :P
Obrazek

Obrazek
Grajas
Posty: 96
Rejestracja: 28 gru 2007, 18:17

Odp: Nowe zasady LM

Post autor: Grajas »

Inter Man pisze: ale to z 4 rundami to mniejsze ryzyko a i bardziej sie ogra będzie miał więcej doświadczenia i na słabszych rywali wpadnie
Jak mamy grać aż cztery rundy z takimi zespołami jak Slavia,Helsingborg,Rosenborg,FC Kopenhaga czy Olimpiacos Pireus to jakoś nie jestem optymistą.
Inter Man
Posty: 32
Rejestracja: 29 gru 2007, 20:30

Odp: Nowe zasady LM

Post autor: Inter Man »

Grajas pisze:
Inter Man pisze: ale to z 4 rundami to mniejsze ryzyko a i bardziej sie ogra będzie miał więcej doświadczenia i na słabszych rywali wpadnie
Jak mamy grać aż cztery rundy z takimi zespołami jak Slavia,Helsingborg,Rosenborg,FC Kopenhaga czy Olimpiacos Pireus to jakoś nie jestem optymistą.
tylko że to jest najgorsza wersja jaka w takim układzie może się drużynom z OE przydarzyć, mogą trafić na dużo  słabsze drużyny a poza tym nie będą zaczynać od pierwszej rundy tylko od 2 czy tam 3 nie wiem[tak mi sie wydaje]
C'E SOLO L'INTER, PER ME, SOLO INTER!!!
Jarek_FCI
Posty: 371
Rejestracja: 11 lut 2006, 21:50

Odp: Nowe zasady LM

Post autor: Jarek_FCI »

Inter Man pisze: tylko że to jest najgorsza wersja jaka w takim układzie może się drużynom z OE przydarzyć, mogą trafić na dużo  słabsze drużyny a poza tym nie będą zaczynać od pierwszej rundy tylko od 2 czy tam 3 nie wiem[tak mi sie wydaje]
Jak niewiesz to po co piszesz.
kcpwwa
Posty: 600
Rejestracja: 29 sie 2006, 13:22
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Nowe zasady LM

Post autor: kcpwwa »

wszystko jedno od ktorej rundy-jesli mamy nie grac z ekipami z Hiszpanii,Wloch,Anglii lub Niemiec, to ja jestem za.co i tak nie daje pewnosci,ze cokolwiek z tego wyjdzie,pamietamy chyba ostatnie wyczyny polskich druzyn w eliminacjach..Ze o P.UEFA nie wspomne..
Lalalala,lalalala,aaeeaaooo,hej Inter goool!Lalalala,lalalala,aaeeaaooo,hej Inter goool!
Joker
Posty: 65
Rejestracja: 13 sie 2007, 18:23
Lokalizacja: Wyszków

Odp: Nowe zasady LM

Post autor: Joker »

Dzięki tej formule nasze kluby będą miały większe szanse na awans do LM.Bo jak narazie to poziom jaki prezentują polskie kluby pozostawia wiele do życzenia a tak gdy będą się kwalifikowały do LM automatycznie będą zbierały doświadczenie i pieniądze potrzebne na dalszy rozwój klubu
Ibanez
Posty: 701
Rejestracja: 2 maja 2007, 14:35
Lokalizacja: Wrocław/Milicz

Odp: Nowe zasady LM

Post autor: Ibanez »

Nowy system w teorii prezentuje sie calkiem dobrze, daje szanse mniejszym klubom. zobaczymy jak to bedzie wygladalo w praktyce.
Ten nowy system takze zmniejsza ilosc dryzun z najlepszych lig europejskich z czterech do trzech, tak?? Dobrze mowie?
Bo jesli tak to grupa G-14 (teraz juz wiecej...) moze znowu powrocic do pomyslu stworzenia osobnej elitarnej ligi tylko dla druzyn wlasnie z tej grupy. Nie wiem czy jest w praktyce mozliwy taki bojkot europejskiej federacji Uefa...
CHI NOI SIAMO
SIAMO L'ARMATA NERAZZURRA
E MAI NESSUN CI FERMERA'
NOI SAREMO SEMPRE QUA
QUANDO L'INTER GIOCHERA'
PERCHE' L'INTER E' LA SQUADRA DEGLI ULTRA'
NERAZZURRO E' IL COLORE CHE AMIAMO
NERAZZURRO SEI TUTTO PER NOI
A S.SIRO, IN ITALIA, IN EUROPA
MAI LA FEDE DI NOI MORIRA'
Joker
Posty: 65
Rejestracja: 13 sie 2007, 18:23
Lokalizacja: Wyszków

Odp: Nowe zasady LM

Post autor: Joker »

Tak jest Ibanez teraz tylko 3 kluby z tych najlepszych lig europejskich będą miały szansę gry w LM.A z tego co wiem to grupy G-14 już nie ma
Ibanez
Posty: 701
Rejestracja: 2 maja 2007, 14:35
Lokalizacja: Wrocław/Milicz

Odp: Nowe zasady LM

Post autor: Ibanez »

Fc Internaziona(L)e pisze: Tak jest Ibanez teraz tylko 3 kluby z tych najlepszych lig europejskich będą miały szansę gry w LM.A z tego co wiem to grupy G-14 już nie ma
Ale trzy kluby beda wchodzic do LM dopiero od sezonu 2009/2010 a nie od tego 2008/2009. Tak mi sie wydaje...
A co do grupy G-14 wydaje mi sie ze jest i raczej bedzie:)
CHI NOI SIAMO
SIAMO L'ARMATA NERAZZURRA
E MAI NESSUN CI FERMERA'
NOI SAREMO SEMPRE QUA
QUANDO L'INTER GIOCHERA'
PERCHE' L'INTER E' LA SQUADRA DEGLI ULTRA'
NERAZZURRO E' IL COLORE CHE AMIAMO
NERAZZURRO SEI TUTTO PER NOI
A S.SIRO, IN ITALIA, IN EUROPA
MAI LA FEDE DI NOI MORIRA'
klusek
Posty: 554
Rejestracja: 10 kwie 2005, 00:54

Odp: Nowe zasady LM

Post autor: klusek »

Ibanez pisze: A co do grupy G-14 wydaje mi sie ze jest i raczej bedzie:)
Raczej nie ;)

http://pl.wikipedia.org/wiki/G-14
Gruntowna reforma G-14 stała się nieunikniona po zakończeniu Europejskiego Forum Klubowego, odbywającego się w dniach 21-22 stycznia 2008 w Nyonie, podczas którego nowym szefem UEFA wybrano Michela Platiniego. Jako priorytety swej kadencji uznał on konieczność zwiększenia liczby klubów posiadających moc decyzyjną w europejskim futbolu oraz zmienienie zasad kwalifikacji do kontynentalnych rozgrywek pucharowych - zwłaszcza Ligi Mistrzów. Od początku nie ukrywał on swej dezaprobaty dla działań Grupy, czego wyraz dał 11 czerwca 2007 w Brukseli podczas swego spotkania z przedstawicielami G-14. Był to wyraźny impuls do rozpoczęcia rozmów o jej poważnym zreformowaniu. Ostatecznie władze Grupy uznały, że G-14 ulegnie rozwiązaniu, a kluby do niej należące przystąpią do Europejskiego Zrzeszenia Klubowego.
Na angielskiej wikipedii napisali, że stanie się to 15 lutego.
Nen
Posty: 1387
Rejestracja: 30 wrz 2006, 09:59
Lokalizacja: Droga Mleczna

Odp: Nowe zasady LM

Post autor: Nen »

A ja to wprowadziłbym takie zmiany zeby grało o 5 klubów z najlepszych lig. Taki mecz Man City v Fiorentina to z pewnościa o wiele ciekawsze widowisko niż Chelsea v Slavia Praga ....ablo Wisła v Slavia Praga.

Wg mnie nowe zasady nie zostana przedłużone ponieważ straca na tym wielkie kluby i ich sponsorzy. Czy wzrosnie ogladalność LM ? Przez to urozmaicenie ? Zastanówmy się mecz mistrza Polski i Słowacji ogladać bedzie... cała Polska i Słowacja. Mecze mistrzów Angli Hiszpani Niemiec i Włoch cały swiat.

Takie jest me zdanie :)
Ostatnio zmieniony 9 lut 2008, 10:57 przez Nen, łącznie zmieniany 1 raz.
God protect me
Slepy
Posty: 824
Rejestracja: 8 sie 2004, 10:45
Lokalizacja: Poznań

Odp: Nowe zasady LM

Post autor: Slepy »

Jesteś pewny? Zobacz wykresy oglądalności poszczególnych spotkań, przecież mecze o których mówisz (rozumiem ogólnikowo, nie konkretnie tych druzyn) odbywają się w pucharze UEFA. Mecze Chelsea ze Slavią, są dla widza arakcyjniejsze, niz bój piątych zespołów rodzimych lig.

Idąc tokiem Twojego myślenia (grają tylko najlepsi) Kluby z prowincjonalnych lig, w ogole nie powinny brac udziału nawet w eliminacjach. I ja rozumiem, że chcemy oglądać gigantów, ale jak wszędzie i zawsze - należy zachować zdrowy rozsądek. Pamiętasz podboje FC Basel, Petrzałki, kiedyś Dynamo? Czy to na prawde nie budziło emocji?
ODPOWIEDZ