Serie A

Juventus, Milan, Roma, Fiorentina... kto najgroźniejszy? Kto najsilniejszy? Czyli dyskusje o potentatach Serie A.
Ricardo Quaresma77
Posty: 147
Rejestracja: 24 cze 2009, 14:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: Ricardo Quaresma77 »

Christian Panucci zakończył karierę. Ulubieniec Capello będzie pracował jako trener młodzieży w AS Roma.
Presja? Jaka presja? Presję odczuwają biedni ludzie, którzy muszą nakarmić rodzinę. W piłce nie ma presji.

Obrazek
zzz_v1

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: zzz_v1 »

U... szkoda. Dobry piłkarz był.
Biały
Posty: 315
Rejestracja: 11 wrz 2006, 14:11
Lokalizacja: Ciechanów

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: Biały »

To raczej Vincenzo Montella zakończył karierę i prawdopodobnie bedzie szkolił jedną z grup młodzieżowych Romy:) A Panucci podobno jest bliski przejścia do Parmy;p
"Po podaniu ręki Milaniście, myję ją. Po podaniu ręki Juventino, liczę swoje palce" - Peppino Prisco

M. ;**

http://www.youtube.com/watch?v=-v3IVxeix1Y  "Bassiamo i toni" ;D
Nen
Posty: 1387
Rejestracja: 30 wrz 2006, 09:59
Lokalizacja: Droga Mleczna

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: Nen »

No to w końcu jak? Mógłby ktoś jakieś źródło podać bo nie mogę nic znaleźć o Panuccim, a to jeden z niewielu piłkarzy Romy których zawsze lubiłem.

EDIT bialy dzięki ;)
Ostatnio zmieniony 2 lip 2009, 21:23 przez Nen, łącznie zmieniany 1 raz.
God protect me
Biały
Posty: 315
Rejestracja: 11 wrz 2006, 14:11
Lokalizacja: Ciechanów

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: Biały »

http://www.tuttomercatoweb.com/roma/?ac ... 11775  tu wyraźnie piszą, że to Montella zakończył karierę. A Panucci cały czas szuka nowego klubu, bo jego kontrakt z Romą wygasł 30 czerwca. Ostatnio mówiło się, że dołączy do Parmy, a wcześniej interesowało się nim Napoli. Pierwsze słyszę, że zakończył karierę :P
"Po podaniu ręki Milaniście, myję ją. Po podaniu ręki Juventino, liczę swoje palce" - Peppino Prisco

M. ;**

http://www.youtube.com/watch?v=-v3IVxeix1Y  "Bassiamo i toni" ;D
Ricardo Quaresma77
Posty: 147
Rejestracja: 24 cze 2009, 14:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: Ricardo Quaresma77 »

Fuck ale wtopa. Miał być Montella :o
Presja? Jaka presja? Presję odczuwają biedni ludzie, którzy muszą nakarmić rodzinę. W piłce nie ma presji.

Obrazek
I(1)N(9)T(0)E(8)R
Posty: 272
Rejestracja: 4 paź 2007, 14:13
Lokalizacja: Lublin

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: I(1)N(9)T(0)E(8)R »

Obrazek
Nowa futbolówka jest produktem Nike o nazwie TOTAL 90 ASCENTE. Jest koloru białego, ma czerwone, i srebrne wstawki. Produkt będzie użytkowany przez piłkarzy na boiskach Serie A, Serie B oraz w TIM CUP, Superpucharze Włoch, Primavera TIM.

Debiut piłki zobaczymy 8 sierpnia podczas meczu o Supercoppa Italii, w którym zmierzą się Inter oraz Lazio.
LegaCalcio.pl
Obrazek
proba1
Posty: 190
Rejestracja: 7 lis 2007, 23:50

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: proba1 »

Montella Air PLanito pozegnal sie faktycznie z boiskami. Bardzo niedoceniany napadzior
- Polska jak prostytutka biega od jednego do drugiego - to do Napoleona, to do Szwedów, to do Niemców. A potem mówi, że wszystkiemu winna jest Rosja -
13adi13
Posty: 24
Rejestracja: 29 gru 2008, 16:22
Lokalizacja: Bydgoscz

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: 13adi13 »

Ja oceniam koniec tabeli taki:
1.Inter
2.Juve
3.Milan
4.Fiorentina
5.Roma
FORZA INTER!!!
Minister
Posty: 1728
Rejestracja: 16 lut 2008, 17:43
Lokalizacja: Giuseppe Meazza

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: Minister »

No rzeczywiście czas na ocenianie końcowej tabeli;)
"Gdy padnie tolerancji mur
i przejrzą na oczy Rodacy.
pedofilom na szyję sznur!
a geje do obozów pracy!"
pietrasowy
Posty: 115
Rejestracja: 14 kwie 2009, 21:04
Lokalizacja: Łódź

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: pietrasowy »

Za miedzą robi się niespokojnie

- Nie będziemy kupować piłkarzy za wszelką cenę. Żaden z włoskich klubów nie posiada takiego potencjału jak my, nawet Inter - powiedział Berlusconi...
.. a kibice wiedzą swoje:P
http://www.sport.pl/sport/1,65025,67931 ... ilanu.html

:D
Ricardo Quaresma77
Posty: 147
Rejestracja: 24 cze 2009, 14:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: Ricardo Quaresma77 »

może nie do końca serie a ale warto napisać

Włoski klub Gallipoli, który w tym sezonie będzie grał w Serie B został wystawiony na sprzedaż. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to, że klub można nabyć za DARMO!! Vincenzo Barba, prezydent klubu oświadczył, iż może drużynę ''sprzedać'' każdemu, kto okaże się odpowiednim inwestorem.

nic tylko brać kasę i lecieć do Gallipoli 8)
Presja? Jaka presja? Presję odczuwają biedni ludzie, którzy muszą nakarmić rodzinę. W piłce nie ma presji.

Obrazek
Jedrula
Posty: 331
Rejestracja: 25 wrz 2006, 14:56
Lokalizacja: Kotla
Kontakt:

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: Jedrula »

robimy zrzute? :P
1910, 1920, 1930, 1938, 1940, 1953, 1954, 1963, 1965, 1966, 1971, 1980, 1989, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010
jake7
Posty: 16
Rejestracja: 8 lip 2009, 15:38

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: jake7 »

A mnie się wydaje, ze bardzo grozne moze byc takze Napoli. Z transferami w postaci Zunigi, Cigariniego i Quagliarelli spokojnie są w stanie powalczyc moze nie tylko o LE. Moim zdaniem Napoli zrobilo w tym mercato najlepsze zakupy, razem z Juventusem. I nawet jesli odejdzie Santacroce (mozliwe, ze bedzie to ostatni transfer Starej Damy i ten obronca zasili Juve), to i tak na jego miejsce sprowadzono Campagnaro. Generalnie, to Napoli ma naprawde świetną pomoc i rewelacyjny atak (Hamsik, Gargano, Cigarini - Lavezzi, Quagliarella).
Ostatnio zmieniony 13 lip 2009, 22:40 przez jake7, łącznie zmieniany 1 raz.
IlCapitano

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: IlCapitano »

jake7 pisze: Moim zdaniem Napoli zrobilo w tym mercato najlepsze zakupy, razem z Juventusem
No tak, Juve rzeczywiście się niesamowicie wzmocniło. Fenomenalny młodzieniaszek Cannavaro, ostoja defensywy i niepewny Diego  :roll: Z takimi osądami wstrzymajcie się przynajmniej do stycznia a nie sugerujcie się nazwiskami...
jake7
Posty: 16
Rejestracja: 8 lip 2009, 15:38

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: jake7 »

Generalnie to zawsze tak mozna powiedziec - "Wstrzymajmy sie z ocenami jakichkolwiek transferow do rozpoczecie sezonu".

No i co? I w zwiazku z tym, nalezaloby zamknac jakakolwiek dyskusje na temat Mercato? Jak Inter zakupi Messiego i Ribery'ego to tez nie bedzie wolno nikomu oceniac tych transferow in plus?

Oczywiscie roznie sie to uklada, są pewne niewypały transferowe, ale to nie zmienia postaci rzeczy, że niektórzy piłkarze są bardziej "pożądani" niż inni, a w zwiazku z czym, inaczej się ocenia ich przybycie do nowego klubu.

Wydaje mi się, ze Juve kupując Diego, Melo (ktory dzisiaj przeszedł testy medyczne w Turynie) i kontraktując za darmo Cannavaro, zrobiło jak do tej pory najlepszy biznes w Serie A, na równi właśnie z Napoli. Mozesz sobie oceniac to inaczej, masz do tego prawo. Ja tam umiałbym przyznać, gdyby Inter zrobił dobry transfer - np. gdybyscie kupili Arnautovicia. Nie kupiliscie go - Wasza strata.
fanatiC*INTER
Posty: 3
Rejestracja: 10 lip 2009, 16:41

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: fanatiC*INTER »

mi sie wydaje ze czoluwka bedzie taka
INTER 1
juve 2
violla 3
genua 4
milan i roma
KamiluFCJ
Posty: 2
Rejestracja: 29 paź 2008, 12:33

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: KamiluFCJ »

fanatiC*INTER pisze: mi sie wydaje ze czoluwka bedzie taka
INTER 1
juve 2
violla 3
genua 4
milan i roma
Taa...czołuwka.. :P poza tym co to jest violla ? i nazwy drużyn z duzych liter...Genoa po sprzedazy Milito i Motty nic nie zdziała, jak juz coś to Napoli.
MarcoPolo
Posty: 399
Rejestracja: 27 sie 2008, 20:13
Lokalizacja: Ruda śląska
Kontakt:

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: MarcoPolo »

a mnie się wydaję ,że czołówka nie będzie taka ....


wracając do tematu to Serie A 09/10 zapowiada się naprawdę emocjonująco ...
nowa świetnie prezentująca się piłka,wiele transferów i jak to zwykle bywa wiele prowokujących wypowiedzi piłkarzy ,działaczy czy kibiców składa się na kolejne emocjonujące rozgrywki.
Jeśli chodzi o transfery to mimo iż kocham Inter to uważam ,że Juventus zrobil najlepsze na rynku ...
W miejsce odchodzącego Nedveda grać będzie prawdopodobnie utalentowany Brazylijczyk ,o którego starał się swego czasu Inter czyli Melo.No i kolejny talent-również chciany w Interze  rozgrywający Diego no no Juve naprawdę na rynku zaszalało po raz pierwszy aż tak mądrze od kilku sezonów...
Inter jako obrońca tytułu pierwszy raz zacznie przygotowania do nowego sezonu w Ameryce no i jestem ciekaw w jakich nastrojach wrócą z tego kraju...

Ogólnie sezon zapowiada się interesująca i coś czuję ,że Milan bez Kaki teraz będzie walczył o te 3 miejsce i nic więcej..a o mistrza Inter z Juve ,bo kto inny?
FORZA  INTER  FANATICI  DALLA  POLONIA !
Bart
Posty: 2222
Rejestracja: 27 sty 2004, 19:30
Lokalizacja: Gdynia

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: Bart »

Szczególnie ta piłka doda mnóstwo emocji.
Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: Chuchu »

Juventus się wzmacnia, szczególnie linię pomocy. Kupili znakomitego Diego (którego ja bardzo chciałem zobaczyć u nas :roll: ) oraz wybranego do trójki najlepszych pomocników sezonu obok Cuchu i Motty, Melo. My musimy koniecznie zaopatrzyć w rozgrywającego! Mamy już 14 lipca a żadnego na horyzoncie nie widać :roll: Przecież nie możemy zrobić tego samego błędu co z Quaresmą, że ściągniemy kogoś za 5 dwunasta i potem wszyscy się będą dziwić, że gra taki piach a miał być podstawowym graczem. Jest na rynku kilku dobrych zawodników. Nikogo z półki Kaki czy Ribery'ego się nie spodziewam ale przecież można spokojnie wyciągnąć Sneijdera i Van der Vaarta :( Tak samo Elano czy Cassano. Nasz zarząd niestety śpi...
Minister
Posty: 1728
Rejestracja: 16 lut 2008, 17:43
Lokalizacja: Giuseppe Meazza

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: Minister »

Chuchu a w innym temacie napisałeś że Diego nie jest wcale taki dobry:P
"Gdy padnie tolerancji mur
i przejrzą na oczy Rodacy.
pedofilom na szyję sznur!
a geje do obozów pracy!"
Nen
Posty: 1387
Rejestracja: 30 wrz 2006, 09:59
Lokalizacja: Droga Mleczna

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: Nen »

Realnym wydaje się być transfer Ladesmy, mamy dobry kontakt z Lazio oni chcą Rivasa, a Argentyńczyk chce odejść do lepszego klubu. Tylko czy gracz, który w zeszłym sezonie strzelił dla Rzymian 2 gole to nasza broń na LM?
God protect me
Minister
Posty: 1728
Rejestracja: 16 lut 2008, 17:43
Lokalizacja: Giuseppe Meazza

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: Minister »

Lepszym rozwiązaniem z pewnością jest Hamsik.Może w LM nie jest doświadczony  ale jest młody i dość szybko się rozwija.Zresztą mógłby zagrać jako rozgrywający.Napewno nie o takim rozgrywającym marzyliśmy ale ,,lepszy rydz,niż nic'' :)
"Gdy padnie tolerancji mur
i przejrzą na oczy Rodacy.
pedofilom na szyję sznur!
a geje do obozów pracy!"
Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: Chuchu »

Forza_Michal pisze: Chuchu a w innym temacie napisałeś że Diego nie jest wcale taki dobry:P
No bo co by nie mówić, wbrew temu co mówią Juventini to do Kaki z sezonu 06/07 mu dużo brakuje ale był najlepszym zawodnikiem na tą pozycję dostępnym na rynku. O to mi chodziło ;)
IlCapitano

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: IlCapitano »

Chuchu pisze:
Forza_Michal pisze: Chuchu a w innym temacie napisałeś że Diego nie jest wcale taki dobry:P
No bo co by nie mówić, wbrew temu co mówią Juventini to do Kaki z sezonu 06/07 mu dużo brakuje ale był najlepszym zawodnikiem na tą pozycję dostępnym na rynku. O to mi chodziło ;)
Co Ty piszesz, według Juventinich to on już jest najlepszym pomocnikiem w Serie A  :lol:

Z pewnością przyjdzie jeszcze jeden pomocnik, bo odchodzi Vieira a przyszedł jedynie Motta, dlatego wciąż mamy zbyt mało pomocników. Być może z pomocą Obinny i Rivasa uda się pozyskać Hamsika. To by było wzmocnienie...
Minister
Posty: 1728
Rejestracja: 16 lut 2008, 17:43
Lokalizacja: Giuseppe Meazza

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: Minister »

Chuchu-to już rozumiem:P.

Nie piszcie proszę was o tych kibicach bo szkoda tego tgematu na rozmowy o takich zapatrzonych w siebie i wiecznie pokrzywdzonych ,,kibiców''!!
"Gdy padnie tolerancji mur
i przejrzą na oczy Rodacy.
pedofilom na szyję sznur!
a geje do obozów pracy!"
Nen
Posty: 1387
Rejestracja: 30 wrz 2006, 09:59
Lokalizacja: Droga Mleczna

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: Nen »

To by było genialne posuniecie bo pozbylibyśmy się dwóch niechcianych graczy, Obinny i Rivasa a sprowadzili tak wyczekiwanego rozgrywającego.

Co do ilości pomocników: Zanetti Stankovic Muntari Cambiasso Khrin Quaresma Motta Hamsik(?) byłoby ośmiu czyli według mnie w sam raz. (czyli żegnamy jeszcze Manciniego i Vieire)
God protect me
Kropasz
Posty: 507
Rejestracja: 13 lip 2007, 14:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: Kropasz »

Nie rozumiem, dlaczego Mancini out, a Quaresmie wszyscy dają drugą szansę. Mancini miał niezły start i końcówkę (zanim złapał kontuzję) sezonu, natomiast Ryszard grał piach pół sezonu u nas i chyba jeszcze gorzej w Chelsea.

Obu bym zatrzymał w składzie, chyba że pojawi się dobra oferta za obu. Żoze pewnie znowu będzie chciał 4-3-3 spróbować.

Krhin pewnie nic sobie nie pogra i podzieli los Bolzoniego. Hamsika osobiście nie lubię, ale leszy on niż nikt. Zresztą mój pogląd jest taki, iż nam trzeba dwóch playmakerów na wypadek kontuzji/braku formy jednego z nich.

Co do pozostałych formacji, to w ataku razi mnie Suazo. Jakoś za nim nie przepadam i bez żalu pożegnałbym go, witając jednocześnie Cassano. W obronie jedynymi zmianami byłyby sprzedanie Burdisso, który działa mi na nerwy :P i Rivasa, który lepiej dla siebie zrobi, jeśli znajdzie klub, gdzie będzie grał w pierwszym składzie, bo mam wrażenie, że u Żoze jest skreślony. Wypadałoby w takim wypadku zakupić obrońcę, obojętne mi jednak, czy byłby to Lucio, czy Carvalho.

Edyyyt: No jako, że to temat o Serie A to może coś więcej o niej napiszę ;). Juve teoretycznie wzmocniło się Diego i wzmocniło Melo. Dlaczego teoretycznie? Dlatego, że widzę pewne analogie pomiędzy nim a Quaresmą. Melo już sprawdził się we Włoszech, więc pewnie poradzi sobie w Turynie, ale my mamy Mottę :). Milan raczej śpi i odpuszcza piłkarzy zamiast się wzmacniać. Onyewu widziałem tylko na PK, a to za mało, by stwierdzić, że to dobry, albo zły transfer. Roma też na razie oszczędnie pogrywa i mogą polecieć z pierwszej czwórki, jeśli im się nie polepszy.
Ostatnio zmieniony 15 lip 2009, 12:44 przez Kropasz, łącznie zmieniany 1 raz.
गांजा
Koniec świata
"Na szczycie nie ma presji. Presja pojawia się, gdy jesteś drugi lub trzeci." - Jose Mourinho
Four little goblins, trapped by the sea.
One teased a serpent, and then there were three.
Three little goblins, enjoying their brew.
One bumped an ogre, and then there were two.
Two little goblins, out in the sun.
Down came a griffin, and then there was one.
One little goblin shook up the ground.
When the dust cleared, no one was found.
Nen
Posty: 1387
Rejestracja: 30 wrz 2006, 09:59
Lokalizacja: Droga Mleczna

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: Nen »

Dlaczego ja sprzedałbym Manciniego? Ponieważ uważam naszych skrzydłowych za niepotrzebnych a 4-3-3 za poroniony pomysł, niestety Jose zapowiedział, że Quaresma zostaje na 100% więc trzeba postarać się sprzedać Manciniego, który kosi dużą pensje i na jego pozyskanie jest więcej chętnych.
God protect me
ODPOWIEDZ