Serie A

Juventus, Milan, Roma, Fiorentina... kto najgroźniejszy? Kto najsilniejszy? Czyli dyskusje o potentatach Serie A.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mora
Kontakt:

Re: Serie A

Post autor: Mora »

Chłopie, ale co mają inne kluby do tego? Dziwisz się, dlaczego Twój klub to Krętacze, to Ci odpowiadam - przez aferę Calciopoli. Inne kluby też mąciły, no i co to zmienia? Masz pretensje do mnie, że tak piszę? Podziękuj Moggiemu i innym uczestnikom tego procederu za niechlubny rozdział w historii swojego klubu. Łatka krętaczy i złodziei będzie się za Wami ciągnąć jeszcze bardzo długo.

Jeśli mecz w Bergamo nie jest dla Ciebie wałem, to...jesteś bardzo naiwny.
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
Alfa

Post autor: Alfa »

Pinturicchio pisze: 3 sie 2020, 14:26 Nigdy nie powiedziałem, że Moggi czy Giraudo to były wzory cnót, ale jeśli uważasz, że tylko Juventus mącił, a inne kluby w Serie A były czyste (szczególnie te u góry tabeli) to cóż... jesteś bardzo naiwny. Co do stadionu to argument z dupy, bo tak jak uważam San Siro za la scalę futbolu tak to nieco przestarzały obiekt. Juventus Stadium jest nowoczesny, mniejszy (słusznie, bo Delle Alpi świeciło pustkami), a estetycznie nie wygląda źle + jest zrobiony w stylu brytyjskim. To tak jakby nazwać takie Anfield Road kurnikiem.

Co do meczu z Atalantą i nazywanie go przekrętem to po prostu każda wątpliwa decyzja na korzyść Juventusu to już w oczach innych kibiców oszustwo sportowe. Gdy karnego dostanie Lazio, Inter czy Milan to nikt nic nie mówi, gdy to samo pójdzie w stronę Juventusu to jest skandal. Gdyby Inter spiął w tym sezonie poślady to właśnie cieszyłbyś się ze Scudetto, ale takie szukanie wymówek w stylu Conte nigdy nie pomoże. Aha, i sam Gasperini mówił, że te karne być powinny, ale to przepisy są złe. Szukaj więc prędzej patologii w Lega.
Ale co ma piernik do wiatraka, w sądzie albo jesteś winny albo nie, argumenty ze kupowaliście sedziow bo inni też kupowali to UJ nie argument i sad ma to w dupie bo liczy się to co wy zrobiliście
Pinturicchio

Post autor: Pinturicchio »

Ja wszystko rozumiem, ale razi w oczy przekręcanie nazw klubu, wieczne nazywanie złodziejami itp. Żeby nie było, to samo tępiłem na juvepoland, gdzie niektórzy też odlatywali, ale jednak pisanie tak na każdym kroku jest niesmaczne.

Mowa o sądzie, ale jednak ważne też kto w tym sądzie siedzi. Ale ja naturalnie nie chcę się kłócić, bo wiem, że co by o Calciopoli nie powiedzieć to każdy będzie brał swoją stronę. Ja po prostu bronię Juventusu, z którego zrobiono kozła ofiarnego, w porównaniu np. do takiego Milanu.
bobogol

Post autor: bobogol »

Pinturicchio pisze: 3 sie 2020, 17:53 Mowa o sądzie, ale jednak ważne też kto w tym sądzie siedzi.
POLSKAAAA, MIESZKAM W POOOOLSCEEE :-D
Jaszczu91

Post autor: Jaszczu91 »

Pinturucchio polecam Ci przeczytać książkę pod tytułem ,,Calcio. Historia włoskiego futbolu" Autor John Foot.
Ja przeczytałem i wiem dlaczego Juventus ma pseudonim krętacze. ,,Świetne relacje z sędziami" Juventus ma od zawsze w swoim DNA.
Piter

Post autor: Piter »

Obrazek
miniu86

Post autor: miniu86 »

Well done DeLaurentis, najdebilniej oddane 3 pkt Juventusowi ever. Już lepszej przysługi im nie mógł zrobić.
mio85

Post autor: mio85 »

Jest jakiś antonim dla słowa cyniczny? Bo w ten sposób o Juventusie po tym co dziś zrobił nie wypada go określać :)
Awatar użytkownika
Woo-cash
Kontakt:

Post autor: Woo-cash »

mio85 pisze: 8 lis 2020, 15:31 Jest jakiś antonim dla słowa cyniczny?
Niecyniczny? 😎
miniu86

Post autor: miniu86 »

Obecne 7 kolejek ligowych dzieli mi się na 2 etapy:
2 pierwsze kolejki i bramki 9-5
5 następnych i bilans 7-6
Póki była skuteczność to braki w obronie były maskowane, skończyła się i w 5 meczach zdobyliśmy ledwie 6 pkt.
Obrona, obrona i jeszcze raz obrona. Na ataku jak widać zawsze polegać się nie da.
forzaragazzi

Post autor: forzaragazzi »

Zmarł Diego Armando Maradona. Miał 60 lat.

Legenda Calcio. Mistrz Włoch z 1987 i 1990 roku. Wiadomo że to narkoman, legenda klubu z Neapolu i nie przepadał za Zanettim i Cambiasso których nie zabrał na MŚ 2010, ale klasy piłkarskiej nie można mu odmówić. Piłkarz - ikona. Kiedy słyszę "numer 10" to właśnie jego mam przed oczami, a nie np. Messi'ego.

https://www.youtube.com/watch?v=s7ZjU-6 ... o-Canal2.0
IlCapitano

Post autor: IlCapitano »

Żadna legenda Calcio, tylko legenda napoli. Idealnie tam pasował. Jako kibice Interu, proponuję abyśmy nie zwracali uwagi. Za co to każdy wie, a przynajmniej powinien, no a jak nie, to won.
Sempre_Inter

Post autor: Sempre_Inter »

Maradona głównie kojarzy mi się z ręką "Boga" i ćpaniem. Słusznie przedmówca podsumował legenda Neapolu nie Calcio.
Awatar użytkownika
Mora
Kontakt:

Post autor: Mora »

Pierdolenie. Obok Nazario de Limy był to najwybitniejszy piłkarz, jaki grał na Półwyspie Apenińskim. Z tą różnicą, że Ronaldo nie doprowadził Interu do scudetto, a Maradona przyszedł sobie do przeciętnego Napoli i dał im dwa mistrzostwa. Bez dwóch zdań legenda calcio i światowej piłki.

Nigdy nie byłem jego wielkim fanem, zawsze obrzydzał mnie jego tatuaż Che Fujary, no i trochę irytowało, że nie z każdym Argentyńczykiem z Interu było mu po drodze. Zniszczyła go koka, nie jego pierwszego i ostatniego. Być może nie miał wokół siebie ludzi, którzy chcieli mu pomóc, może sam tej pomocy nie chciał, nie wiem. Wiem natomiast, że był wybitnym piłkarzem, niezwykle barwną postacią i nikt mu nie odbierze zasług dla Argentyny i Neapolu. Niech spoczywa w pokoju.
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
forzaragazzi

Post autor: forzaragazzi »

IlCapitano pisze: 25 lis 2020, 20:00 legenda napoli. Idealnie tam pasował.
Tu się zgodzę; wystarczy wspomnieć że do Napoli ściągnął go niejaki Luciano Moggi. Maradonie zawsze zwykłej, ludzkiej klasy i kultury brakowało, w przeciwieństwie do Zanettiego, który pozamieszczał w mediach społecznościowyych wspólne zdjęcie z Diego i oddał mu hołd.

Swoją drogą sezon 84-85 w Serie A był na swój sposób wyjątkowy jeżeli chodzi o zagranicznych pomocników. Do Napoli przybył Maradona, w Juventusie grali Boniek i Platini, w Udinese - Zico, w Fiorentinie - Socrates, w Romie - Falcao, a w Lazio M. Laudrup :o Do tego wszystkiego dochodzili mistrzowie świata - Włosi (Conti, Tardelli, Oriali). A wszystkich ich i tak pogodził niejaki Hans-Peter Briegel, który zdobył z Hellasem Werona mistrza, a sam zainteresowany miano Najlepszego Niemieckiego Piłkarza 1985 roku.

Równać się z tym sezonem może chyba sezon 00/01. Zidane, Davids, Simeone, Redondo, Ortega, Veron, Nedved, Emerson, Seedorf, Rui Costa + Włosi jak R.Baggio, Albertini, Totti czy nawet Pirlo :P (zagrał wtedy 4 mecze w lidze w naszych barwach...).
Stachoo

Post autor: Stachoo »

forzaragazzi pisze: 2 gru 2020, 01:59
IlCapitano pisze: 25 lis 2020, 20:00 legenda napoli. Idealnie tam pasował.
Tu się zgodzę; wystarczy wspomnieć że do Napoli ściągnął go niejaki Luciano Moggi. Maradonie zawsze zwykłej, ludzkiej klasy i kultury brakowało, w przeciwieństwie do Zanettiego, który pozamieszczał w mediach społecznościowyych wspólne zdjęcie z Diego i oddał mu hołd.

Swoją drogą sezon 84-85 w Serie A był na swój sposób wyjątkowy jeżeli chodzi o zagranicznych pomocników. Do Napoli przybył Maradona, w Juventusie grali Boniek i Platini, w Udinese - Zico, w Fiorentinie - Socrates, w Romie - Falcao, a w Lazio M. Laudrup :o Do tego wszystkiego dochodzili mistrzowie świata - Włosi (Conti, Tardelli, Oriali). A wszystkich ich i tak pogodził niejaki Hans-Peter Briegel, który zdobył z Hellasem Werona mistrza, a sam zainteresowany miano Najlepszego Niemieckiego Piłkarza 1985 roku.

Równać się z tym sezonem może chyba sezon 00/01. Zidane, Davids, Simeone, Redondo, Ortega, Veron, Nedved, Emerson, Seedorf, Rui Costa + Włosi jak R.Baggio, Albertini, Totti czy nawet Pirlo :P (zagrał wtedy 4 mecze w lidze w naszych barwach...).
Aż mnie ciarki przeszły jak czytałem te nazwiska :)
ODPOWIEDZ