690 4ef7d40ab9b38a8a835a20af31115fae6ac98486

Sytuacja w niebieskiej części Mediolanu jest bardzo napięta. Kibice są bombardowani co chwila ważnymi informacjami odnośnie zmiany szkoleniowca w Interze. Każdy dzisiaj spodziewał się zwolnienia holenderskiego szkoleniowca. Przypuszczenia fanów Nerazzurrich stały się dzisiaj faktem, Frank de Boer wyleciał z hukiem z Interu.

Nerazzurri, pomimo ogromnych wzmocnień kadrowych, zajmują dopiero 11. miejsce w tabeli, co dla działaczy jest nie do zaakceptowania. Ponadto, nie najlepiej wystartowali w fazie grupowej Ligi Europy. De Boer nieraz był krytykowany za obsadę podstawowego składu i pomijanie niektórych zawodników, głownie chodzi o Gabriela Barbosę, który był witany jako następca Ronaldo, a zaliczył ledwie 16 minut na boiskach Serie A. Holender w Interze miał katastrofalne wyniki. Jego dorobek w 14 spotkaniach to 5 zwycięstw, 2 remisy i aż 7 porażek. 

Show must go on! A więc karuzela transferowa ruszyła z pełną mocą. Jak to bywa w ostatnich latach w Interze co głowa to inny pomysł. Otóż każdy z kierownictwa tego obecnego, jak i byłego ma inny pomysł na wyjście z kryzysu. To kolejny przykład agonii tego klubu. Każdy chce o wszystkim decydować, nikt nie odpowiada za porażki ... z ostatnich sześciu lat, oczywiście poza trenerami, ale to tylko pionki na szachownicy zwanej Interem.

Kwadraturą koła i swoistym chichotem historii jest sytuacja z wyborem trenera Interu Mediolan. Otóż były prezydent i główny udziałowiec szalony Massimo Moratti po sprzedaniu pakietu większościowego swojego ukochanego dziecka Erickowi Thohirowi, wybiera swojego trenera czyli Manciniego. Thohir nigdy nie pałał miłością, delikatnie to ujmując do Roberto ‘miłośnika szali’. Od początku swojej władzy kierował swój wzrok w stronę Amsterdamu, gdzie miejscowy Ajax prowadził Frank de Boer. Thohirowi marzyło się stworzenie w Mediolanie mieszanki Ajaxu z Arsenalem. Szkolenie młodzieży i sprzedaż wybijających się zawodników z wielokrotnym zyskiem. Na czele, a jakże PROJEKTU - w słowniku kibiców Interu najbardziej przeklęte słowo - miał stanąć niedoświadczony w żadnej liczącej się lidze Frank de Boer. Na przeszkodzie stał jedynie Mancini. Popularny Mancio dzielnie bronił się przed krzywym spojrzeniem właściciela Interu do meczu z Lazio-(nomen omen - kolejny chichot historii - o czym później), po którym gra Interu rozpadła się jak domek z kart. Po rundzie jesiennej Inter cały czas miał szanse na upragnione miejsce dające grę w Lidze Mistrzów. Jak było na wiosnę każdy kibic Interu świetnie wie, jednak gilotyna nie ścięła głowy Manciniego do końca sezonu. Thohir wykalkulował sobie, że nie będzie płacił dwóch pensji trenerem, dlatego Mancini dograł sezon do końca. Latem Indonezyjczyk był zbyt zajęty dopinaniem transakcji z konsorcjum SCG, żeby desygnować nowego trenera... Przypomniał sobie o tym fakcie Indonezyjczyk na zaledwie dwa tygodnie przed rozpoczęciem nowego sezonu Serie A 2016/2017. Thohir już jako mniejszościowy udziałowiec wybrał Chińczykom swojego trenera Franka de Boer’a - historia zatoczyła koło. 

Jest stare porzekadło: mądry Polak po szkodzie oraz trzeba uczyć się na błędach. Widocznie w Mediolanie, Dżakarcie tudzież w Nankinie (siedziba Suning) nikt o tym nie słyszał.  

Jak wspomniałem karuzela trenerska ruszyła na pełnych obrotach. W świecie futbolu to nic nadzwyczajnego. Jednak jak w świecie Interu jak zwykle wszystko jest postawione na głowie. Kolejny raz trenera według doniesień prasowych nie wybierze główny udziałowiec, czyli SCG. W Mediolanie najaktywniej udziela się Moratti forsujący Leonardo, a także Zanetti wraz z Ausilio zachwalający opcję włoską. Tu powracamy do osoby, która okazała się katem obecnego Interu i Roberto Manciniego. Lazio. Stefano Pioli. Kolejny chichot historii.

Byłego szkoleniowca Ajaxu Amsterdam zastąpi Stefano Pioli, który w przeszłości prowadził między innymi Sassuolo, Palermo, Bologne oraz od lipca 2014 do kwietnia 2016 roku Lazio Rzym. 51-latek nie ma w dorobku większych sukcesów, ale wraz z Lazio wywalczył miejsce na podium Serie A, a jego zespół przez wiele tygodni prezentował bardzo wysoką formę. Jak na obecne miejsce Interu facet ma idealne CV, żeby podjąć się pracy w Interze. Kolejny raz trenera nie wybiera główny udziałowiec klubu i de facto właściciel tegoż okrętu co zowie się Inter. Czy Wam coś przypomina ta historia??

Gwoli ścisłości Włoch ma zostać trenerem do 2018 roku, bo później niezależnie od wyników ma zostać zwolniony. Paradoks? Nie to Inter Mediolan. Wybieramy trenera, którego nikt nie akceptuje, tudzież jedna osoba i z góry wiadomo, że zostanie niedługo zwolniony. Jego następcą ma być Diego Simeone. 

W świecie obecnego Interu nic nie jest tak proste i oczywiste jak w normalnych klubach. Kolejna osoba, która jest szarą eminencją i chce mieć decydujące zdanie na temat wyboru trenera jest superagent Kia Joorabchian. Pers forsuje z kolei opcję portugalską. Irańczyk z brytyjskim paszportem forsuje kandydatury Villas-Boas’a oraz Vitora Pereirę. 

 

Nawiązując do tytułu w niebieskiej części Mediolanu w ostatnich latach zamiast na wyniki, zdecydowanie mocniej postawiono na SHOW.

G2g 336 2
dodał: sempre inter, źródło: inf. własna, data: 01.11.2016, 19:58
Komentarze (15)
Zaloguj się lub zarejestruj aby móc dodawać komentarze.
917 c38676acacff20d75d67233cca6014b84f03ca1f
InterPablo 02.11.2016, 13:17
Do tego dostał drużynę kompletnie nie przygotowaną do sezonu to kiedy ma próbować rozwiązań taktycznych jak nie w meczach ligowych. Czepiacie się ze nie zmieniał za dużo w ustawieniu i w składnie ale może po prostu widział pozytywy i postęp i chciał ich NAUCZYĆ takiego systemu i ja wierze że jeżeli zostałby na stanowisku to po nowym roku ta drużyna zaczęła by grać jak należy. Ale każdy myślał że przyjdzie trener są piłkarze i z miejsca będzie rzeźbienie w gównie na najwyszym poziomie...
917 c38676acacff20d75d67233cca6014b84f03ca1f
InterPablo 02.11.2016, 13:14
A ja się zgadzam z Tobiasem. Bo FdB wyników nie miał ale potrafił uzasadnić swoje decyzje i był konsekwentny w działaniu. Do tego stawiał na piłkarzy którzy chcieli dawać z siebie najwięcej w meczu. A co do barbosy to się nie wypowiem bo nie wiem jak jest na prawde. Ale jeżeli dostał piłkarza którego NIE CHCIAŁ i nie pasuje do jego koncepcji drużyny to nie będzie go wystawiał tylko dlatego że kibice tak chcą a budowanie kolektywu drużyny może wtedy poczekać bo dzieciak z brazyli za dużo kosztował żeby nie grać. Jeżeli zatrudniają trenera powinni dać mu to czego oczekuje a nie kupić piłkarzy byle jakich i kazać trenerowi wystawiać ich i wygrywać bo klub tak chce...
048 bce73b51982dbfacb5cff8cf33cf2b241189c4c6
ciechan 02.11.2016, 12:28
Allegrim czy pippo, bo robiliscie to samo. Zachowanie jest zle co nie ulega watpliwosci , ale taka jest kolej rzeczy. Frank jest po prostu ofiara tego blednego kola , a u nas sytuacja patowa. W tym sezonie liczymy tylko na efekt nowej miotly po raz kolejny. Potrzeba autorytetu i cholernej konsekwencji jakiej nie bylo widac w zarzadzaniu przez ostatnie lata.
Urwalo mi kom sorry
048 bce73b51982dbfacb5cff8cf33cf2b241189c4c6
ciechan 02.11.2016, 12:23
Tobias
Zachowanie Internetowych kibicow absolutnie nie rozni sie w zadnym klubie. Tez uwazam ze nagonka na franka jest nieuzasadniona albo przynajmniej mocno przesadzona przez niektorych userow. No ale ktos musi byc ofiara i to ofiara przewaznie sa trenerzy. Nawiazujac do barw z ktorymi sympatyzujesz przypominam sobie sytuacje z
465 8db9f3feb26edf6a8246645ed6d48f3f74e00224
Randama 02.11.2016, 09:27
Zenujacg artykul, juz na forum ciekawsze rzeczy sa pisane.
898 2b4dcb4c5786711e08084e63895f348336664aa1
Drakan83 02.11.2016, 08:04
Tobias troche racji masz...ale troche też nie masz :D ...Zarządzanie u nas jest do dupy, to prawda, nie wiadomo kto decyduje i wychodzą takie cyrki...Chinole jeszcze wyraźnie nie rządzą, bo jest Thohir i Frank to jego pomysł a nie Chińczyków, ale co do piłkarzy to się z Tobą nie zgodze...no i co do Franka...Widziały gały co brały...wiedizał do jakiego klubu idzie, w jakiej sytuacji i że nie prowadził okresu przygotowawczego...na pewno czytał wcześniej kto ma przyjść do klubu...głupi nie jest, ale jednak chyba jest...ale o tym później...Co do zawodników...dostał Barbose...jakim cudem koleś ma pokazać że nada się lub się nie nada do ligi jak nie ma okazji w niej grać...i bynajmniej on nie skarzył się nigdzie oficjalnie że nie gra...a poza meczem z Sampdorią, na który nawet powołania nie dostał, zawsze na swoich kontach zagrzewał drużyne do wygranej...został zwyczajnie oszukany, mógł spokojnie dograć sezon w Brazyli do końca i przyjść w styczniu, ale ktoś mu nawinął makaron na uszy, nakłamał, rzucił 3 mln ojro i go ściągną teraz...co do dyscypliny...Brozovixc i Kondogbia to największe przypadki...jesli były jakieś narzekania na decyzje Franka w tej sprawie w komentarzach to były w zdecydowanej mniejszości...i tyle...to co on robił podobało się w tej kwestii większości...ale największą krzywdę i preteksty do zwolnienia dał sam Frank...jak było widać że zaczyna mu się grunt pod nogami palić nie zrobił nic żeby siebie uratować, nie zmienił swoich decyzji, upierał sięcały czas przy tych samych zawodnikach...no i daleko nie ujechał...bo to jak w życiu, jak Ci nie wychodzi coś, to próbujesz czegoś innego, chociaz widać że szukasz rowiązania i warto dać Ci szanse...Na koniec mojego długiego wywodu wróce jeszcze do Barbosy i do Franka...już wcześnej pisałem, ze szyczem hiopkryzji jest mówienie przez trenera, że nie wystawia Barbosy, bo on nie ma doświadczenia w serie A, a on sam go nie posiada...tych tłumaczeń się czytać nie dało, by już lepiej mowił, że Barbosa jest słaby i na treningu w piłke nie trafia...a poza tym, dobrze że De Bour ma charakter, ale on nie jest jeszcze Mou czy Simeone czy inny top trener, żeby tak na pokaz na poczatku kariery pomijać transfer klubu za 30 mln, na początku swojej poważnej kariery trenerskiej, a też nie można powiedzieć, że Barbosa to anonimowy gracz i nie ma umiejętności i nie zasłużył nawet na szanse, żeby pare razy wejść na boisko
Avatar
Tobias 02.11.2016, 06:36
Ja, kibic Milanu, czasami odwiedzam waszą strone żeby poczytać newsy dotyczące rywala do gry w pucharach, lecz aż musiałem się zarejestrować bo to co większość z was wypisuje w komentarzach woła o pomste do nieba. Takich prostackich wyzwisk w kierunku trenera nie czytałem nawet na realmadryt.pl, prawdziwej stajni gimbów.

Frank De Boer dostał zdewastowaną drużyne, w której nawet nie da się zacząć od zera bo trzeba uspokoić sytuacje. Mancini, trener pokraka, który tylko dużo krzyczy praktycznie stracił cały sezon. Inter grał bez stylu, bez emocji, a wyniki z początku ubiegłego sezonu to był taki fart i przypadek, że nic sobie z tego nie robiłem bo wiedziałem, że w końcu nadejdzie koniec dobroci. Zrezygnował po przygotowaniach do sezonu.

Przychodzi Frank, dla niego to okazja. Trener, który ma swój własny styl gry przychodzi rozjechanej drużyny, ze zlepkiem piłkarzy różnych narodowości, z NAPASTNIKIEM, który musi chodzić z ochroną bo obawia się własnych kibiców(co też doskonale rzutuje na jego dyspozycje meczową), z nowymi piłkarzami, którzy nie znają stylu włoskiej piłki i z zarządem klubu, który nie ma za bardzo pojęcia o tym, że drużyne buduje się od obrony(której przepraszam was, ale nie posiadacie)

Jak większość z was reagowała na przebieg ostatniego miesiąca?
- Prymitywne bluzgi i płacz na trenera bo nie wystawia waszych ulubionych piłkarzy na 100% z powodu przyczyn dysciplarnych. Chciał wprowadzić dyscypline i odpowiednią mentalność, został przez was skarcony bo przecież według was grać musi Barbosa bo tak. Bo został sprowadzony i z miejsca powinien dostać pierwszą jedenastke. Kij z tym, że nie liznął futbolu europejskiego i zaczyna od najtrudniejszej taktycznie ligi.

De Boer stawiał na piłkarzy, którzy chcieli grać dla waszego klubu, a nie płaczące gwiazdki, które idą do prasy bo nie potrafią przebić się do składu.

Myślicie, że Mourinho czy Simeone w sytuacji De Boera osiągnęliby znacznie lepsze wyniki? Możliwe, że pare pkt byłoby do przodu, ale musze was sprowadzić na ziemie. Żaden z nich nie przyjąłbym oferty Interu nawet jeśli byliby wolnymi agentami bo do takiego pierdolniku nawet miłość do klubu nie wystarcza. Przyjęcie pracy po Mancinim, bez okresu przygotowawczego, bez nakreślonej drużyny, z nabytkami nie znającymi Serie A, BEZ OBRONY i z napastnikiem dostającym groźby od kibiców. To byłoby dla Simeone czy Mou największe wyzwanie w ich karierze i OGROMNE ryzyko jeśli chodzi o utrate wartości bo tego nie da się poukładać w jeden sezon, a przecież Inter pod naciskiem wywalił trenera po 3 miesiącach.

Milan ma też swoje problemy, ale jestem zaskoczony reakcją w komentarzach. Przez cały miesiąc czytałem wasze prymitywne bluzgi, pomimo, że nie ogarniacie sytuacji. To tyle, może ktoś z was przeczyta i wyniesie wnioski. Pierwszy i chyba ostatni mój komentarz. Pozdr.
698 7657112044c8492553b3704ed90c06e97f168f48
Lovato 01.11.2016, 23:39
Większych bredni w życiu nie czytałem.
679 b9adeae9bea3e9b50623532733d8122f04d54651
davi23 01.11.2016, 23:23
Mancini widział, że już wtedy zaczyna się cyrk i uciekł zanim cokolwiek się zaczęło. FdB to tylko przypadek i wymysł Thohira na kopie szkoły dla młodych z Ajaxu, aby potem zarabiać.
390 4478fe339cb00393f6af5ec7a0eff00dcb86db59
Gambit 01.11.2016, 22:01
Czepiacie się szczegółów a nie widzicie tego co w tym tekście najważniejsze. Problem z Interem jest u samej góry. Teraz też czytam że Suning chce tego, Zanetti tamtego a Kia jeszcze kogoś innego. Suning jest większościowym udziałowcem. Suning powinno rządzić i wybierać. Bez tego jest tu dom wariatów.
Avatar
tomimar 01.11.2016, 21:56
Moment, moment. Moratti na odchodne zatrudnił trenera Waltera, za zmianę na Mancio odpowiada tylko i wyłącznie Thohir, który był wówczas właścicielem i prezesem klubu. Moraś nie miał żadnej władzy sprawczej w klubie w tamtym okresie.
557 b88ab42d34c0e2d6720e6a2ec3b17432bb132008
Rebelde 01.11.2016, 21:24
Trochę naciągany tekst. Wszystko oparte na prasowych bzdurach.

Thohir chciał zwolnić Manciniego, ale zapomniał o tym bo był zajęty negocjacjami z Suning? Ale potem sobie przypomniał? :D Co to za głupoty?
150 17d5f21534fe0582153055a340f2c8d0fba5a819
Orzeu 01.11.2016, 21:22
no i kolejna sprawa - Mancini sam zrezygnował ;)
969 4aa5e36263307d63de080157927c80429570c3c4
Jovetić10 01.11.2016, 20:35
Fajnie, ale to od początku pobytu Franka w Mediolanie trwała w mediach nagonka na Holendra, od początku był krytykowany i że się nie nadaje do Interu. Nie pozwolono mu pracować w spokoju, po 2 meczach już go zwalniali. Teraz te same media robią ze Stefano Pioliego boga i uznają go za idealnego trenera, który powinien objąć Inter. Zobaczymy za 2 miesiące.
390 4478fe339cb00393f6af5ec7a0eff00dcb86db59
Gambit 01.11.2016, 20:07
Sempre GENIALNY tekst. Gratuluję świetnej roboty.
Mecze Interu
087 8e10af84f4b0751db3ea7391832b4c7c7b7adb85
-:-
001 42fbc5ecb2c98862b3d6af3afe6b25057af0bdc3
Bayern Monachium - Inter
27.07.2017, godz. 17:00
Sparingi przedsezonowe

Ostatnio na forum
Czat kibiców
Zaloguj się lub zarejestruj aby móc pisać na czacie.
  • Czarson 24.07.2017, 16:51

    ten Valetti widac, ze ma dobry dosc drybling, potrafi zdobyc miejsce, wyrapcowac pozycje