916 c7a96f9456122a3fd895b8bffb0cfa420df78b7d

Inter wygrał mecz 24. kolejki Serie A z Empoli 2-0. Bramki strzelali Eder i Antonio Candreva

Od pierwszego gwizdka sędziego przewagę na boisku mieli gospodarze, którzy regularnie atakowali bramkę Łukasza Skorupskiego. Goście ograniczali się do nielicznych kontrataków, z których nie stwarzali praktycznie żadnego zagrożenia. Już na początku bliski strzelenia gola był Rodrigo Palacio, jednak jego strzał głową fantastycznie obronił polski bramkarz. Ofensywna postawa spłaciła się w 14. minucie, kiedy to po dośrodkowaniu w pole karne Antonio Candrevy piłkę głową zgrał Palacio a będący dobrze ustawiony Eder wbił ją z bliskiej odległości do bramki klatką piersiową. w 24. minucie prowadzenie mógł podwyższyć Roberto Gagliardini, który otrzymał podanie 8 metrów przed bramką, jednak trafił w nogi Skorupskiego i Inter zyskał jedynie rzut rożny. Nerazzurri nie zwalniali tempa i cały czas nie dawali dojść do głosu Toskańczykom, jednak nie udało im się już strzelić gola do końca pierwszej połowy i do przerwy mieliśmy wynik 1-0.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza, jednak nieoczekiwanie to goście jako pierwsi stworzyli dogodną sytuację do zdobycia bramki. Po dobrej, dwójkowej akcji z Maccarone, w sytuacji sam na sam z Handanoviciem znalazł się Rade Krunić, jednak górą w tym pojedynku był słoweński bramkarz. Minutę później mediolańczycy nieco uspokoili swoich kibiców. Po znakomitym dośrodkowaniu w pole karne w wykonaniu Edera, piłkę z powietrza uderzył Candreva i podwyższył prowadzenie do dwóch goli. Niedługo potem, kolejny raz w sytuacji sam na sam, tym razem po błędzie Mirandy, znalazł się Massimo Maccarone, ale zbyt długo składał się do przelobowania bramkarza Interu i ostatecznie kolejny raz gościom nie udało się trafić do siatki. W 73. minucie stało się to, na co wielu Interistów czekało - na boisku pojawił się Gabriel Barbosa, który wszedł w miejsce Rodrigo Palacio. W 89. minucie kolejny raz bliski strzelenia gola był Gagliardini, kiedy to po dośrodkowaniu Cristiana Ansaldiego uderzył dobrze głwą, jednak kolejny raz znakomicie w bramce spisał się Skorupski. Podopieczni Stefano Piolego do końca spotkania kontrolowali już grę i ostatecznie wygrali 2-0.

INTER 2-0 EMPOLI

Strzelcy: Eder, Candreva

Żółte karki: Kondogbia, El Kaddouri, Dimarco

INTER – Handanovic; Murillo, Medel, Miranda; Candreva, Kondogbia, Gagliardini, D’Ambrosio (46' Ansaldi); Joao Mario, Palacio (73' Barbosa), Eder (80' Pinamonti)

EMPOLI – Skorupski; Veseli, Laurini, Cosic, Dimarco (64' Barba); Krunic (76' Zajc), Diousse, Croce; El Kaddouri (82' Tello); Pucciarelli, Maccarone.

G2g 336 2
dodał: Chuchu, źródło: inter.it, data: 12.02.2017, 14:11
Komentarze (36)
Zaloguj się lub zarejestruj aby móc dodawać komentarze.
Avatar
tkropkab2 13.02.2017, 12:59
Już nie sikajcie z tym Barbosą :) Cierpliwość się opłaca co widać na przykładzie Kondogbi. To kompletnie inny zawodnik niż rok temu. Silny mudżyn, który twardo stoi na nogach, zastawkę ma mega tylko jeszcze musi popracować nad głupimi stratami, ale jest bardzo duży progres. Gabigol pewnie rozumie sytuację, że Pioli na razie nie może sobie pozwolić na eksperymenty. Gdyby nie kijowy początek sezonu, to już bylibyśmy w pierwszej trójce, ale trudno...trzeba teraz lać wszystkich po kolei. Na Gabigola jeszcze przyjdzie czas.
Avatar
lena182 13.02.2017, 10:47
brawo za 3 punkty. Skorupski świetnie ale daliśmy radę się przez niego przebić :P
Barbosa w obecnej sytuacji nie może liczyć na regularną grę bo Pioli musi ograniczyć liczbę eksperymentów, a niestety wystawianie Gabigola od pierwszych minut nawet dzisiaj było by takim jednym z bardziej ryzykownych zabiegów. fajnie że wyszedł Gabi i że zagrał Pinamonti ;) bravo!
511 50983741b21debad18aa52b423271c73fc478043
wonsuu_blumarino 12.02.2017, 22:36
Co do Barbosy zgadzam się z boniunio. Mody gdyby dostawał więcej szans ALE od pierwszych minut, z meczu na mecz wyglądałby coraz lepiej. Zgadzam się, wyglądał trochę tak, jakby szybko chciał udowodnić, że należy mu się gra i miejscami wyglądał chaotycznie, ale również przez te 20 min pokazał przede wszystkim mu się chce, walczy i ma niebanalny talent, Tylko trzeba okazać zaufanie w pełni Mu tak jak np MC Jesusowi, a u Nas od początku miał pod górkę z zaufanie..
Forza GABIGOL!
Avatar
Speaker 12.02.2017, 21:52
Jovetić@ - podobnie. Ale młodzi zdolni, będzie z nich kiedyś pociecha. Pioli wie co robi
156 f6d1118788aca909084ab9504e1fc17c48019483
dodo_IM 12.02.2017, 20:49
Na ten moment to Kondogbia powinien grać a nie Brozović. Co do Barbosy zagrał od początku z Bolognią w Pucharze Włoch i też było słabo. Do tego ciągle w chodzi w drybling który nic nie daje traci piłki i idą groźne kontry. Poli musi wygrywać ile się da meczy by uratować ten sezon więc nie może pozwolić sobie na wystawianie Barbosy. Nie chciał iść na wypożyczenie to niech gnije na ławce.
967 31b0998b6e411d5d2c3fd21b0d9cdf70d7af9a20
ojciec&ojciec 12.02.2017, 19:34
KONDO TO KOT I PROFESOR
Avatar
adam12 12.02.2017, 18:52
proszę was nikogo nie hejtujcie kibicuje od 1998 roku gramy dalej chłopaki gratulacje jest pioli ok
768 21b0920cda0657d2df68fc466cbb75debd079b7c
maestro177 12.02.2017, 18:46
Jeszcze jeden młody z Interu zasługuje na brawa, czyli Dimarco. Przy naszych bokach w tym sezonie by pewnie nie zaniżał poziomu. Oby dalej się rozwijał.
969 71e78e582012087e359c5712c603ca89fc09e785
Jovetić10 12.02.2017, 18:42
Palacio z Ederem pokazali dziś dlaczego zbawca nie gra i tyle w temacie. Muszę jednak przyznać, że postawa Palacio pozytywnie mnie zaskoczyła.
maestro177 12.02.2017, 18:42
Barbosa jest wpuszczany na końcówki, chce się pokazać i z tej presji gra egoistycznie. Ten zawodnik to inwestycja i albo się mu pozwoli grać albo wiadomo jak to się skończy. Pinamonti tak samo zasługuje na ogrywanie. No i trzeba jeszcze pochwalić Kondogbie, cierpliwość się opłaca.
642 a22b0272d87b1aa1ea304c941b2dc8ffe3c4a61d
boniunio 12.02.2017, 18:34
#CNS87 dobrze napisałeś "jeszcze pare lat temu" jakoś grał ale od tamtych czasów zjazd po równi pochyłej i teraz tego inwalidy oglądać się nie da i ja napewno takiego Interu z Palacio w składzie oglądać nie zamierzam. Nawet jak Barbosie nie wychodzi to się nie dziwie bo jak ma mu wychodzić jak chłop od 6 miesięcy siedzi na ławce brak rytmu meczowego. Cieszą 3pkt i oby tak dalej.
546 92fd80015ce89e788ef7046f55cfbd73f6d347e7
wrobel1908 12.02.2017, 18:08
@JanekMnich siedząc na ławie blokuje swój rozwój
Avatar
JanekMnich 12.02.2017, 18:02
Palacio zagrał niezły mecz, grał czasami chaotycznie i niedokładnie, ale przez większość czasu spisywał się przyzwoicie. Oglądając pierwszy raz cały mecz od dłuższego czasu, nie mogłem nacieszyć się grą Kondogbii, świetny progres zrobił w tym sezonie, a ta ruletka i no look pass do D'Ambrosio to po prostu majstersztyk.
Ale martwi mnie Barbosa. Zagrał gorzej od Pinamontiego, jedyne co pokazał to nieśmiałość boiskowa i szaleńcze próby udowodnienia, że zasługuje na szansę. Potrzebuje jeszcze trochę czasu, a przede wszystkim czasu na boisku. Jednak powinien dostawać okazje do gry tylko właśnie w takich meczach jak dzisiaj. Jego gra niesie za sobą po prostu duże ryzyko, może zagrać coś dobrego przez przypadek, lub stremować się i spalić się psychicznie tym samym zablokować swój rozwój.
Avatar
Szociq 12.02.2017, 17:41
Ludzie, dajcie spokój już z tym Barbosą. Widocznie Palacio (po którym niektórzy tutaj jadą jak po kobyle, wg mnie niesłusznie) lepiej wypada na treningach i bardziej pasuje trenerowi niż ten super Brazylijczyk. Póki za Polim będą stały wyniki to niech sobie nawet ściąga Djorkaeffa, Bergomiego i Gianlucę Pagliucę z emerytury i nikomu nic do tego.
986 7e1784b30dbae0a5001b1284923e1a54e6d0d1c7
CNS87 12.02.2017, 17:35
Jacy z was kibice? Jeszcze parę lat temu jak Palacio strzelał bramkę za bramka to większość wypisywać jaki to On dobry, super itd.. dziś co poniektorzy durnie życzą mu żeby się połamal ? Ogarnijcie troche. Gostek ma 34 lata i by was zagonił na smierc. Dostaje szansę bo widocznie walczy na treningach i wypada w nich dobrze. Gabigol jeszcze pokaże na co go stac. Mam nadzieję że będzie dostawał więcej szans.
wrobel1908 12.02.2017, 17:32
Mecz w pełni pod naszą kontrolą , bardzo podobał mi się w tym meczu Kondogbia . A co do Barbosy niech lepiej poszuka sobie nowego klubu bo u nas chyba kariery nie zrobi, żeby tylko nie było jak Coutinho. FORZA Inter
Avatar
Piotrekfci 12.02.2017, 17:14
Eh. Niby 25 min Barbosy ale jak ma czuć się ten chłopak z myślą że przegrywa walkę nawet z kimś kto w czerwcu odchodzi na emeryturę !? Nie dziwie się wiec ze nie zagrał jakos super tych parunastu minut. Plus oczywiście ze wygraliśmy spokojnie i zasłużenie chociaż obrona w paru sytuacjach zachowała się karygodnie ! Na plus tez wejście Pinamontiego. Aby wyrósł na grajka pierwszej klasy i cieszył nie kogoś innego ale nas swoją grą ! Forza
705 0725c0760718b4cb8ff2268f8002ee2505a4d438
piotrekninter 12.02.2017, 17:03
spoko 3 pkt, teraz Bologna, potem mecz o zycie z roma
roma napoli nic nie traca ze slabiakami,musimy ich pojechac
Palacio piekna asysta, Eder rowniez
Antek rozpoczal od 2 swietnych wrzutek,potem piach,ale jak zwykle swoje zrobil,gol
Kondo i gaglia jak pisalem,wymietli srodek, Kondo kilka niecelnych podan,ale odbior swietny,w 90 min walczyl jak lew nadal, dryblingi super,chociaz za duzo
Gaglia alez on ma pecha, tyle akcji, ale trzeba zauwazyc ze odkad on jest,mamy wiecej zamieszania przy roznych,juz nie tylko Miranda Muro,ale i on wygrywa glowki
Piamonti lepiej od Gabiego,nie wdaje sie w dryblingi, dobrze sie zastawia,kilka razy celnie odegal,nie zdziwie sie jak jemu Pioli da teraz szanse a nie Barbosie
jedno co martwi to kontry, nie mowie juz o ostatnie katastrofalnej akcji Palacio,ale mielismy 4-5 kontr,a nawet strzalu nie bylo, Mario tez czesto za dlugo holuje, dzis mail jak na tacy ANtka
to do poprawy
400 c54892e629a965e8a8089a8c0b8652530eec27a3
Damianos 12.02.2017, 16:29
barbosy nie ma w kurrrwia mnie juz ten polii
805 11a66515ce7e5e9e06bc9d927971319f1ee59c2b
Gajdzik 12.02.2017, 15:54
Gagliardini kolejny raz blisko zdobycia bramki, ma trochę pecha chłopak, a Palacio dzisiaj naprawdę całkiem przyzwoicie, ale mimo wszystko chciałbym w drugiej zobaczyć Barbose!