720 5b5d2787a89c75989f0807916e881dde6029abec

Piero Ausilio był gościem zorganizowanego w Mediolanie spotkania ze studentami Universita degli Studi. Dyrektor w strukturach Interu był wyjątkowo konkretny w wygłaszanych ocenach i przybliżył nieco kibicom codzienną sytuację w klubie. Podzielony zespół i brak komunikacji to realia, o których możecie poczytać poniżej.

- Nie możesz osiągać sukcesów w piłce jeśli nie potrafisz zachować spójności wśród pionu zarządczego, a także właściwej komunikacji z właścicielami. Teraz po blisko trzech latach pracy przychodzi nam rozpocząć od podstaw kolejny nowy projekt.

- Inter niedawno porzucił model struktury właścicielskiej ze wspaniałym Massimo Morattim na czele. To była stara włoska szkoła, rodzinny biznes, z którego sam Massimo nigdy nie zarobił dla siebie choćby jednego euro. Dla niego ważniejsze były ideały i pogoń za marzeniem o dorównaniu sukcesom ojca. Dla Morattiego Inter to była pasja, a nie biznes. Pomiędzy jego erą i teraźniejszością do Interu zawitał dobrze znany gentleman z Indonezji. Thohir poukładał w klubie wiele kwestii i pozwolił mu wypłynąć na szerokie wody dzisiejszego biznesu sportowego. Każdy klub może wydawać dziś tyle ile jest w stanie zarabiać, cyfry stają się priorytetem w zarządzaniu klubem od kiedy UEFA kontroluje finanse tych którzy chcą mierzyć się w europejskich rozgrywkach.

- Codziennie czytam o piłkarzach, których Inter miałby ściągnąć tego lata. Prawda jest jednak taka, że my musimy bardzo uważnie przestrzegać zapisów FFP. Nasze obroty to około 200-230 milionów euro przy około 400 milionach grającego regularnie w Lidze Mistrzów Juve. Juve od czasu swojej relegacji w 2006 może byc przykładem jeśli chodzi o zarządzanie. Oni wypracowali swój własny model biznesowy, który oparli o jasną wizję rozwoju i silną akademię. Regularnie zwiększali budżet transferowy dzięki regularnej grze w Lidze Mistrzów i płynnie wspięli się na top europejskiej piłki. To co różni Juve od reszty stawki to ciągłość, oni potrafią utrzymywać się na wysokim poziomie. Ta odległość na jaką odstawili konkurencję może się jeszcze powiększać. Do dogonienia Juve nie wystarczy podpisanie kilku lukratywnych kontraktów. Z resztą nawet to bywa utrudnione ponieważ topowi gracze chcą wygrywać i grać w Champions League - to zawsze stawia Juventus w roli faworyta. To często oznacza, że inne kluby muszą ryzykować na rynku transferowym - czasem to się opłaca, ale transfer może okazać się także niewypałem.

- Gabigol? Nie, to trochę inna sytuacja. Nie potrafię tego wytłumaczyć...

- Wracając do Juve to pamiętam kiedy negocjowaliśmy jeszcze możliwy transfer Dybali do Interu. W pewnym momencie rozbieżność między naszą ofertą, a tą z Turynu to bylo prawie 20 milionów euro. Ostatecznie wybrał Juve. Dzisiaj Inter nie może wydać 200-300 milionów w jedno mercato. Nie chodzi o to, ze nie chcemy tego robić. To po prostu niemożliwe.

- Dziś Inter ma potężnego właściciela. Myślę, że chiński inwestor kalibru Suning Group może spokojnie pozwalać sobie na zakupy zawodników ze światowego topu jak na przykład Cristiano Ronaldo. Przypominam jednak jeszcze raz: na chwilę obecną nie możemy sobie na to pozwolić, ograniczają nas zapisy Finansowego Fair Play. Rozwój w zgodzie z tymi przepisami jest możliwy ale potrzeba do tego spójnej wizji i unikania popełniania błędów w wyborach. Z pewnością nie możemy pozwalać sobie na tak dużo błędów jak do tej pory.

- Do kończącego się właśnie sezonu podchodziliśmy z olbrzymim entuzjazmem związanym z przybyciem nowych właścicieli. Problem zaczął się kiedy trener odpowiedzialny za cały okres przygotowań zrezygnował na tydzień przed startem rozgrywek. Do tej decyzji doprowadziły tysiące mniejszych i większych powodów. Ostatecznie obie strony były zdecydowane zakończyć współpracę. Następnie zdecydowaliśmy się na trenera bez jakiegokolwiek przygotowania do pracy we włoskich realiach. Nawet osoba bez żadnej wyobraźni o calcio zauważy, że w ten sposób zostaliśmy w tyle za innymi jeszcze zanim sezon się dobrze rozpoczął. Kiedy zwalniasz trenera musisz liczyć się z rozbiciem całego reżimu treningowego, w którym znajdowała się drużyna. Każdy trener ma własny pomysł i wizję, które wpaja zawodnikom. Jednym ufa bardziej, innych odsuwa. Dzisiejsza piłka ro biznes i tak jak w biznesie musisz potrafić planować. Bez planowania nie ma wyników. Inter na sezon 2016/17 był źle zaplanowany. Ceną za to  były posady kolejnych trenerów i siódme bądź ósme miejsce na koniec ligi.

- Nie można odmówić Interowi jakości w składzie. Ci którzy dziś mówią, że jesteśmy słabi jeszcze kilka miesięcy temu stawiali Inter w roli możliwego bezpośredniego rywala Juventusu w walce o Scudetto. Tak uważali między innymi Allegri, Sarri i Spaletti. To wszystko jednak nie ma prawa dobrze funkcjonować jeśli w całym klubie brakuje dobrego planowania.

- Jako Organizacja musimy być też lepsi i bardziej konkretni jeśli chodzi o komunikację. Pamiętam sytuację kiedy przed meczem z Juventusem w Turynie w prasie pojawiły się informację o tym, że to Conte będzie pracował w Interze jako trener. Przegraliśmy mecz i potem cały tydzień wałkowany był temat zwolnienia Piolego. W takich chwilach klub musi wesprzeć trenera. Tylko w Hiszpanii tak jak we Włoszech istnieją cztery osobne tytuły, które codziennie piszą wyłącznie o sporcie. Do tego mamy nawet telewizję, która 24h nadaje na temat calcio. Ci ludzie muszą o czymś mówić żeby mieć z czego żyć. Inter powinien się wtedy zachować inaczej.

- Juventus jest teraz bardzo mocny ale również będzie musiał mierzyć się z wymianą pokoleniową. Utrata 4-5 graczy, którzy stanowią o całej strukturze i porządku w klubie to cios, który może zburzyć nawet najlepszą układankę. Wartości jakie do drużyny wnosili Javier Zanetti, Esteban Cambiasso, Diego Milito czy Walter Samuel to coś czego nie kupisz od ręki na rynku transferowym.

- To nie jest tak, że gracze w dzisiejszej kadrze Interu nie trenują ciężko każdego dnia. Jesteśmy przecież codziennie w ośrodku po to żeby ich obserwować. To czego brakuje to poczucie solidarności. Z powodu wielu czynników jak wiek, korzenie, pochodzenie, czy droga do Interu a także charaktery i ludzkie wartości, Ci ludzie nie byli w stanie stworzyć drużyny. To nie są źli piłkarze, wydaje się że nie brakuje im poczucia odpowiedzialności. Codziennie są w klubie od rana, jedzą razem śniadanie, trenują, często zostają także na lunch. Ciężko się do czegoś przyczepić, a jednak gdzieś musi leżeć problem.  Nie ma przyjaźni i wzajemnego wsparcia, kadra podzielona jest na małe grupki. Do tego pewna grupa zawodników myśli tylko wyłącznie o sobie, nie zważając na kolegów i sam klub. Nikt nie daje z siebie więcej niż absolutne minimum przyzwoitości. Nie ma kolektywu, który napędziłby zespół.

- Czy potrzeba nam wodza w stylu Conte? Musimy dostosować swoje chęci i potrzeby do tego co możemy osiągnąć w dzisiejszej sytuacji rynkowej. Chcielibyśmy trenera o takiej charakterystyce jak Conte ale łatwo zauważyć, że najlepsi trenerzy prowadzą mocne kluby jak Chelsea, Tottenhamu, Atletico czy Juve. Musimy być realistami. 

G2g 336
dodał: bobogol, źródło: football-italia.net, data: 19.05.2017, 10:40
Komentarze (38)
Zaloguj się lub zarejestruj aby móc dodawać komentarze.
Avatar
Piekarz 19.05.2017, 12:59
Najciekawsza i zarazem najbardziej przerażająca wypowiedź, jaką czytałem tu od wielu lat. Podejrzewam, że Ausilio jest na straconej pozycji przez przyjście Sabatiniego i dlatego rozwiązały mu się usta. Tak czy inaczej to fascynujące, że zarząd jest świadomy tego co my i nie potrafi z tym nic zrobić.
969 4c8cbb514a76c867518f4219b5e8521e13cda1f1
Jovetić10 19.05.2017, 12:49
@IlCapitano możliwe, że o tym wszystkim dowiedział się dzięki Sabatiniemu, który zaczyna wyciągać brudy z szatni. Teraz zgrywa bohatera, a przez tyle lat nic nie widział, czyżby obawiał się o swój stołek? Z drugiej strony nie rozumiem Chińczyków, powtarza się to samo co rok temu, kilka osób odpowiedzialnych za transfery, skoro uznali, że Ausilio nie wykonuje dobrze roboty, to mogli go zastąpić Sabatinim i tyle. Znowu zaczną się kwasy i kopanie dołków pod sobą, bo ten będzie chciał sprowadzić tego, a drugi tamtego...
898 2b4dcb4c5786711e08084e63895f348336664aa1
Drakan83 19.05.2017, 12:38
dodam, że czasami zaglądam z ciekawości na strone ac milanu czy coś u nich o kwestii stadionu moze piszą...proponuje zapoznać sięz dwoma newsami o Fassone...pomijam, że to on, ale tam zaczęto budować strukture od zatrudnienia Generalnego Dyrektora, którym jest on...i wiadomo kto podejmuje decyzje...i stało sieto zanim klub kupił chinol...a u nas rok po kupnie i kogoś takiego do tej pory nie ma...jest za to malowany prezes...to trzeba uporządkować...a nie zatrudniać następnych dyrektorów technicznych od chyj wie czego...bo dla mnie dalej jest niewiadomą, co tak naprawde będzie robił Sabatini
898 2b4dcb4c5786711e08084e63895f348336664aa1
Drakan83 19.05.2017, 12:34
Masakra co tu niektórzy wypisują...pamiętam pisanie z zachwytu nad Ausilio jak robił transfery...jaki to on nie jest zaje.bisty w porównaniu do Branci...co wy od niego chcecie...ściemnia...xle...mówi jak jest...też źle...to nie jego wina że w klubie nie ma jasno okreslonych funkcji w zarządzie...masa dyrektorów ale nia ma kto decydować...on jest tylko od transferów. I powiedział całą prawde, to o czym tu przez cały sezon wszyscy pisali...musi się skończyć to wyrzucanie trenerów po sezonie albo w trakcie...inaczej nic się nie zmieni jeśli chodzi o wyniki...Ale rzeczywiście tym co powiedział mógł sobie zaszkodzić...chociaż prawde powiedział w końcu. Tylko jak dla mnie, to nie jego wina, że jest jak jest.
247 77a731052b08c72130877ab35d3965167256f791
IlCapitano 19.05.2017, 12:22
No brawo kur wa, po 6 latach ktoś wyszedł i powiedział rzeczy, o których przez te 6 lat pisało się non stop na shoutboxie, forum, czy w komentarzach. Po za tym o czym on pier doli, skoro to on był/jest odpowiedzialny za budowanie drużyny? Dramat panowie.
963 dd344a887a285450980c4047a89659f14a0ddb61
Imrahil Hitokiri 19.05.2017, 12:21
ameryki to on nie odkrył, my to kilka lat powtarzamy na sb
841 6a717e67d0df67ab4d90052bc54123bcb1240cce
Towarzysz 19.05.2017, 12:18
Zgadzam się w 100% z Odinem. Zrzucenie całej winy na Ausilio, zwolnienie go i wierzenie, że dzięki temu będzie lepiej jest naiwne. Jego transfery były zazwyczaj solidne, Gabigol to wpadka dekady, ale póki nie znamy kulis tego, co się zadziało, nie ma co oceniać. To Branca kupował Nagatomo, Mudingaya czy Belfodila. Piero tym wywiadem powinien zagwarantować sobie dalszą pracę, w przeciwieństwie do tego co niektórzy wypisują, bo widać, że mu zależy.
390 4478fe339cb00393f6af5ec7a0eff00dcb86db59
Gambit 19.05.2017, 12:14
Piero powiedział jak jest i za to mu chwała. Przy okazji nikogo nie obraził więc nie widzę powodów by miał polecieć. Choć prawda w oczy kole. Na pewno on sam nie jest bez winy. Ale też zganianie wszystkiego na niego to przesada. Zwłaszcza że paradoksalnie ten sezon zawaliło nam Suning. Oby Inter wyciągnął z tego lekcje.
705 cc1fc5f110c6102ac1c138e8a0c1258b6cba9b73
piotrekninter 19.05.2017, 12:06
,,Nawet osoba bez żadnej wyobraźni o calcio zauważy, że w ten sposób zostaliśmy w tyle za innymi jeszcze zanim sezon się dobrze rozpoczął,, dał do zrozumienia,że chciał albo zeby RM został albo włocha jako następce
,, W pewnym momencie rozbieżność między naszą ofertą, a tą z Turynu to bylo prawie 20 milionów euro.,, to od czego ty jestes,kazdy moze robić transfery na zasadzie dam więcej,idzie do nas, osoba o transferów,jak nie kasa musi czymś innym przekonac grajka
Pedro np byl dogadany z MU,zadzwonił Mourinio, Cesc z nim porozmawiał i koleś w jedno popołudnie był w Londynie
u nas jest pełno argentynczyków, moze trzeba było poprosić Zanettiego czy kogoś innego, żeby opowiedział jaki to klub z jaką historią, ze moze stac się jak np JZ jego legenda....i takie tam inne
208 e9a3ec95f1ed08058205a413892ed93d4c95caac
Odin91 19.05.2017, 11:47
Piero mówi jak jest. Jedna z niewielu osób z Interu, o której charakter i przywiązanie do klubu można być spokojnym. Nie uważam, tak jak niektórzy użytkownicy, że nasprowadzał do klubu niewłaściwych piłkarzy. Pod względem piłkarskim mamy bardzo dobrą kadre, ostatnie transfery były dobre. Jednakże złe zarządzanie, charakter zawodników i niewłaściwe podejście trenerów do tej trudnej grupy stworzyły sytuację jaką widzimy. Ten sezon to sromotna porażka całego klubu.
129 aabf88581ec900c908ef9550df1cbcda9a4e1e38
Ave Caesar 19.05.2017, 11:45
A i fajnie, że wreszcie ludzie zaczynają mówić otwarcie jak jest bez zbędnego :cenzor: nia byleby tylko nie zamieniło się to w niekończące się publiczne pranie brudów.
129 aabf88581ec900c908ef9550df1cbcda9a4e1e38
Ave Caesar 19.05.2017, 11:43
Skoro nie szanują tego klubu to sprzedać każdego kto tego nie robi bez względu na sportową (i tak wątpliwą w większości) jakość ! Gdyby nie konflikty to pewnie gralibyśmy w LM albo przynajmniej o nią walczyli co pokazali swoją grą po przyjściu Stefana. Nagle wszystko runęło po raz kolejny czyli coś musi być nie tak z tą grupą piłkarzy (ludzi).
969 4c8cbb514a76c867518f4219b5e8521e13cda1f1
Jovetić10 19.05.2017, 11:41
Za transfery Gabigola i JM nie jest odpowiedzialny łysy. Szkoda, że wszyscy dopiero po sezonie znaleźli swoje jaja...
874 2b0e571f580c7989e4c6cb50479031740ee1bc15
kredens2222 19.05.2017, 11:35
Ausilio ty kreaturo jedyne do czego możesz się nadać to wyruchanie pengi . Gardze tobą śmieciu upadły.
556 f633701695ea49295b273b0111f45d90c78dfa94
Chuchu 19.05.2017, 11:28
Czyli ta drużyna to tak naprawdę nie drużyna tylko grupa ludzi podzielona na grupki, więcej tu konfliktów niż jedności, i większość ma to w dupie. Jedyne co teraz można z tym zrobić to wielkie czystki, bo ewidentnie ta ekipa niczego już nie ugra, pomimo że potencjał czysto piłkarski jest dość duży.
362 7a2088ee14451142b6a33ded07d4a21774ba6a1a
Piter 19.05.2017, 11:07
Ausylio niestety jesteś skończony, tym sprowadzaniem popłuczyn do klubu teraz będziesz gnić w pośredniaku na bezrobociu, albo przyglądać się jak Sabatini zamiata w mercato. Przypomnę raz jeszcze okienko sromy z sezonu 13/14:
Sprzedaż między innymi marquinhosa lamele osvaldo stekelenburg krkic bradley: 117 milionów
Kupno Strootman Benatia Ljajic gervinho destro i wypożyczenie nainggolana 75 milionów
Ausylio gabiniegol + joao mario 75 mln
Avatar
InterMistrzKamil 19.05.2017, 11:05
Gdzie się podziało mydlenie oczu? Doczekaliśmy się chwili, w której w końcu mówią jak jest. Można umierać...
543 a5fb4864339a9ee093161eb7f240cb4968c7650f
Klinsi64 19.05.2017, 10:55
ten wywiad to początek końca Ausilio w Interze,samozaorał się chłopina
Mecze Interu
117 5ae5a3008ade8546fcbb37c939d35a696166a114
-:-
001 42fbc5ecb2c98862b3d6af3afe6b25057af0bdc3
FC Lugano - Inter
14.07.2018, godz. 20:00
Sparingi przedsezonowe

Ostatnio na forum
Czat kibiców
Zaloguj się lub zarejestruj aby móc pisać na czacie.
 • Kazam 21.06.2018, 10:26

  a taki zapakosta to dla mnie odrobine lepszy pilkarz od dd

 • timon 21.06.2018, 10:26

  ale niektorzy DD trzymaliby w glebokiej rezerwie kosztem Dalberta

 • kredens2222 21.06.2018, 10:26

  a wielu ludzi tutaj tego nie rozumie

 • kredens2222 21.06.2018, 10:26

  napisalem fakty

 • kredens2222 21.06.2018, 10:26

  wiem

 • Kazam 21.06.2018, 10:26

  nic odkrywczego nie napisales kredenc

 • timon 21.06.2018, 10:25

  ja tam do DD nic nie mam

 • kredens2222 21.06.2018, 10:25

  jako pierwszy z lawki

 • kredens2222 21.06.2018, 10:25

  ale nie koniecznie w 1 skladzie

 • kredens2222 21.06.2018, 10:25

  Dambrosio to typ ktorego warto miec w kadrze

 • Tabela ligowa
 • Tabela strzelców
Miejsce Drużyna Mecze Punkty
1 Juventus 38 95
2 Napoli 38 91
3 Roma 38 77
4 Inter 38 72
5 Lazio 38 72
6 Milan 38 64
7 Atalanta 38 60
8 Fiorentina 38 57
9 Torino 38 54
10 Sampdoria 38 54
11 Sassuolo 38 43
12 Genoa 38 41
13 Udinese 38 40
14 Chievo 38 40
15 Bologna 38 39
16 Cagliari 38 39
17 SPAL 38 38
18 Crotone 38 35
19 Hellas 38 25
20 Benevento 38 21
Zawodnik Miejsce Bramki
1 Mauro Icardi 29
2 Ciro Immobile 29
3 Paulo Dybala 22
4 Fabio Quagliarella 19
5 Dries Mertens 18
6 Gonzalo Higuain 16
7 Edin Dzeko 16
8 Giovanni Simeone 14
Bohater tygodnia
138 71c46c5bf26ab18f1c4a304e6f73712b4e93571a

Milan Skriniar

Milan Skriniar, największe odkrycie oraz najlepszy zawodnik Interu Mediolan w sezonie 2017/18 wg czytelników fcinter.pl. Transferowy strzał w 10-tkę.

Kalendarz wydarzeń

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 17283

Liczba newsów: 30891

Liczba komentarzy: 411631

Użytkownicy online: 40 ( meinenameislottar, Czarodziej Czasu, Klinsi64, rupi21, emika, Dzonyy )

Partnerzy

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.