775 ca08a3725d4294089471cd4663b3c04853c9c65e

Inter Mediolan pewnie wygrał 5:0 spotkanie rozgrywane w ramach 15. kolejki Serie A z Chievo. Bramki dla Nerazzurrich strzelili Perisić (x3),Icardi oraz Skriniar.

Od pierwszego gwizdka sędziego do ataku ruszyli gospodarze. Już w trzeciej minucie były kapitan Nerazzurrich, Andrea Ranocchia był bliski pokonania bramkarza strzałem głową. Niestety piłka po próbie Włocha przeleciała tuż nad poprzeczką i grę wznowił bramkarz Chievo. W 7. minucie do długiego podania w polu karnym doszedł Candreva. Skrzydłowy Interu z dużego kąta oddał silny strzał w kierunku bramki jednak bramkarz gości z trudem sparował piłkę na rzut rożny. W 12. minucie swojego szczęścia strzałem sprzed pola karnego spróbował Davide Santon. Piłka niestety przeleciała tuż obok prawego słupka bramki bronionej przez Sorrentino. W 14. Minucie refleksem popisał się Handanović, który uratował Inter przed stratą bramki. Bardzo groźny dzisiaj przy stałych fragmentach gry jest Ranocchia, który często dochodzi do dośrodkowań, brakuje jednak trochę celności. W 23. Minucie oglądaliśmy pierwszą bramkę w tym spotkaniu. Kolejny raz groźny strzał z dystansu oddał Santon, bramkarz Chievo sparował piłkę przed siebie wprost pod nogi Perisicia. Chorwat strzałem z pierwszej piłki huknął w kierunku bramki i piłka ostatecznie wylądowała w siatce. Było 1:0. W 35. Minucie kolejny celny strzał z dystansu oddał jeden z gości. Po raz kolejny Handanović nie miał problemu ze złapaniem tej piłki. W 39. Minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem Chievo znalazł się Icardi. Argentyńczyk pewnym strzałem w lewy dolny róg bramki podwyższył wynik na 2:0. Przewaga Interu w tym spotkaniu była widoczna gołym okiem. Do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się nic godnego odnotowania.

W 48. Minucie piłkarze Chievo pogubili się i stracili piłkę w środkowej części boiska. Bo indywidualnym rajdzie Candreva z odległości około 25 metrów do bramki gości zdecydował się na silny strzał. Niestety piłka nie trafiła w światło bramki i grę wznowił bramkarz. Chwilę później swojego szczęścia ze skraju pola karnego spróbował Brozović, niestety również niecelnie. W 53. minucie strzał z pierwszej piłki oddał Perisić, niestety bramkarz Chievo złapał piłkę. Dwie minuty później żółtą kartkę za wślizg od tyłu dostał D'Ambrosio. W 57. Minucie było już 3:0 dla Interu. Indywidualnym rajdem popisał się Chorwat, który mocnym strzałem po długim rogu pokonał bezradnego w tej sytuacji Sorrentino. Nie trzeba było długo czekać na kolejną bramkę. Chwilę po wznowieniu gry z kontratakiem wyszli piłkarze Interu. Candreva dośrodkował w pole karne, akcje zamykał Skriniar i pewnym strzałem głową pokonał bramkarza gości. Deklasacja. W 75. Minucie cały stadion wstał i zaczął bić brawo, ponieważ trener Interu zdecydował się na zmianę. Na boisku w miejsce Icardiego zameldował się Eder. Minutę później w miejsce D'Ambrosio pojawił się Dalbert. W 78. minucie z dystansu huknął Perisić, piłka zatrzepotała jednak w bocznej siatce. Piłkarze Interu w tym spotkaniu zorganizowali sobie turniej strzelecki. Chwilę po Perisiciu z dystansu swojego szczęścia spróbował Brozović. Niecelnie, ale było bardzo blisko. W 85. minucie boisko opuścił dobrze dysponowany dziś Candreva, a w jego miejsce pojawił się Karamoh. W 88. minucie Karamoh mógł strzelić swoją pierwsza bramkę w Interze, jednak strzał francuza minął lewy słupek bramki Chievo zaledwie o kilka centymetrów. W ostatniej minucie czasu regulaminowego gdyby nie dobra interwencja bramkarza gości to Perisić skompletowałby hattricka. W drugiej minucie doliczonego czasu gry Perisić zdobył swoją trzecią bramkę. Chorwat wykorzystał zamieszanie w polu karnym i celnym strzałem umieścił piłkę tuż przy prawym słupku. Tym oto miłym akcentem zakończył ten piękny dla kibiców Interu mecz. 5:0!!

Inter Mediolan 5:0 Chievo Verona

Bramki: 23', 57' oraz 90+2' Perisić, 38' Icardi, 60' Skriniar

Żółte kartki: D'Ambrosio

INTER: 1 Handanovic; 33 D'Ambrosio, 37 Skriniar, 13 Ranocchia, 21 Santon; 20 B. Valero, 77 Brozovic; 87 Candreva, 10 J. Mario, 44 Perisic; 9 Icardi.
Ławka rezerwowych: 27 Padelli, 46 Berni, 7 Cancelo, 11 Vecino, 17 Karamoh, 23 Eder, 29 Dalbert, 55 Nagatomo, 99 Pinamonti.
Trener: Luciano Spalletti

CHIEVO: 70 Sorrentino; 29 Cacciatore, 5 Gamberini, 3 Dainelli, 18 Gobbi; 77 Bastien, 4 Rigoni, 97 DePaoli; 23 Birsa, 69 Meggiorini, 45 Inglese.
Ławka rezerwowych: 90 Seculin, 98 Confente, 2 Jaroszynski, 7 Garritano, 9 Stepinski, 10 Gaudino, 11 Leris, 12 Cesar, 14 Bani, 20 Pucciarelli, 31 Pellissier, 40 Tomovic.
Trener: Rolando Maran

Sędzia: Calvarese

G2g 336 2
dodał: Adriano_forever, źródło: inter.it, data: 03.12.2017, 14:04
Komentarze (31)
Zaloguj się lub zarejestruj aby móc dodawać komentarze.
969 a5a19edd23d4ad9ebd14beb16a7cb153caa977ad
Jovetić10 04.12.2017, 15:25
@Ibra1908 ze Spallettim było podobnie, którego kilku kibiców porównywało do Stefano Piolego czy Waltera Mazzarriego :)
Avatar
SETE 04.12.2017, 15:12
Uczciwie trzeba powiedziec ze po 3 bramce Chievo juz rzucilo recznik na murawe , widac ze motywacji juz nie bylo zadnej i tak naprawde wy :cenzor: . Nie przecenialbym tego zwyciestwa chociaz cieszy ono bardzo.
041 31c990bd453fd72b18f506d9eb2eb3cc5a1ad65c
Ibra1908 04.12.2017, 14:17
Chyba najlepszy mecz w tym sezonie, pełne 90 min. z tym samym zaangażowaniem, świetnie się to oglądało !! :)

P.S. Przypomniało mi się jak niektóre osoby się burzyły na tej stronie, że Perisic do nas przychodzi, a ma "krzywy ryj" i na pewno nic nie wniesie do drużyny i nikt nie kupi koszulki z jego nazwiskiem xD
183 8d55b772f916405c6b92e2901d2f190b8e240ba4
DonDawido 04.12.2017, 11:52
Dawno nie widziałem Interu grającego tak składnie, z pomysłem, charakterem i zaangażowaniem. Chemia w zespole jest świetna, widać to we współpracy poszczególnych zawodników.
Trochę martwi forma Joao Mario... miałem nadzieję, że będzie naprawdę ogromnym wzmocnieniem, a chłopak chyba nie odnajduje się we włoskiej piłce. Ale to, co robi w pomocy Borja Valero, to po prostu czysta przyjemność do oglądania. Mądre przerzucanie ciężaru gry, bez schematów, a jednocześnie z doświadczeniem i świetnym czuciem gry. Czasem zwykłą przebieżką parę metrów robi miejsce na podanie lub drybling - moim zdaniem, to jeden z lepszych transferów Interu w ostatnich latach. Do Skriniara nie byłem przekonany, ale teraz biję się w pierś i kajam się pokornie, bo chłopak jest generałem naszej obrony i tylko czekać, aż zaczną dobijać się do niego petrodolary. Oby został z nami jak najdłużej, przynajmniej 2-3 sezony.
Czekam na mecz z Juve. Oba zespoły w gazie, wygrały ważne spotkania, więc będzie ciekawe widowisko i mam nadzieję, że pozostaniemy po nim wciąż liderem tabeli.
733 69ea2a44947463f95d54ce790de0444d3dc5a559
brk91 04.12.2017, 10:13
Inter grał tak, że trener Chievo dał pierwszą zmianę przy 4-0 w 65 minucie, bo wcześniej nie było sensu. Najwyższy poziom przygotowania mentalnego przed meczem z Juve.
898 2b4dcb4c5786711e08084e63895f348336664aa1
Drakan83 04.12.2017, 09:47
Jedyne, do czego na siłę bym się przyczepił, to to, że za późno zdjął Antka i wpuścił Karamoha. Antkowi by dał więcej odpocząć, a młodemu więcej pograć.
Avatar
Speaker 03.12.2017, 21:33
Nie było dzisiaj mocnych na ten zespół :)
680 e50963ed8263c0be3a2bb8eaca1f6bb40685f28c
szmalo 03.12.2017, 21:11
może i Chievo nie jest zbyt mocną ekipą (w sumie jak pokazało dzisiaj Benevento w Serie A nie ma słabeuszy) to Inter pokazał w tym meczu futbol totalny - niezmordowani Perisic i Candreva siali postrach w obronie Chievo (niektórzy kilka meczów wstecz chcieli wyrzucić tego drugiego z klubu!). W ostatnich meczach najbardziej chyba, że wszystkich zawodników podoba mi się Antonio - jego serducho do gry i płuca Phelpsa - to coś wspaniałego jak odbudował swoją formę. No i Milan Skriniar - co mecz jest lepszy - w obecnej formie chyba najlepszy obrońca w całej lidze. Dzisiaj ręće sae składały się do oklsków. Spaletti za pomocą czarodziejskiej różdzki zaczarował tą drużynę. Forza Grande Inter !! !
119 3d3ddb4b38c0707b31a24094b82ef1b7d381ff5d
ANIOL 03.12.2017, 20:29
Brawo brawo brawo !! !!
967 31b0998b6e411d5d2c3fd21b0d9cdf70d7af9a20
ojciec&ojciec 03.12.2017, 20:27
odbudowa dawidka i andrzejka to jest coś co wypierdala mi jakiekolwiek granice światopoglądu, lucek to wybitniak
316 8f010fbe3752f7d8f8caa11161e9ee5eae9d1631
LukaszL 03.12.2017, 20:12
Ja tylko do tego co zostało już napisane chciałbym dodać, że nadal nie rozumiem po co z ławki wchodzi Eder. Kompletnie nic nie wniósł do gry. Dalbert i Karamoh przynajmniej pokazali się z dobrej strony, a Edera praktycznie nie było widać. To już przy takim wyniku wydaje mi się, że dużo lepszym pomysłem byłoby ogrywanie Pinamontiego. To taki malutki minusik, co nie zmienia faktu, że w końcu gra Interu sprawia przyjemność przy oglądaniu. Oby tak dalej :)
Avatar
Diaby_10 03.12.2017, 19:59
Nie będę się wypowiadał o tym meczu bo już wszystko zostało napisane. Mam nadzieję że w PW zagrają młodzi. Szczególnie Dalbert i Karamoh. Gościu dla mnie jest niesamowity bardzo lubię tego typu pilkarzy, szkoda jego sytuacji bo może Spal częściej by po niego siegal. Idealny zmiennik dla Antka i jak się ogra to skrzydłowy na lata. Dobrze porównali go do dembele
Avatar
Rafał 1976 03.12.2017, 19:46
Pięknie a teraz jedziemy do Jude jako lider i mam nadzieję że przyjedziemy z Judentusu z tarczą a nie na tarczy.Forza Inter !! !! !!
679 b9adeae9bea3e9b50623532733d8122f04d54651
davi23 03.12.2017, 18:51
Nie ma nawet jednej rzeczy na minus w tym meczy, poza tym, że to była naprawdę minimalna kara dla Chievo, bo mogliśmy wygrać wyżej, mimo to zajebiście.

Ten mecz pokazał, nie słabość J.Mario, nic złego nie zrobił, ale zdecydowanie za mało, jakoś nie pasuje i do zespołu i chyba do całej ligi, czas na zmiany, coraz bardziej wydaje się, że przyjdzie Pastore z dopłatą ze strony PSG oraz dostaniemy kasę za Kondo, za łączną kwotę dojdzie ktoś jeszcze.

Szkoda Karamoh, mogła być świetna akcja Dalbert/Karamoh - młodziak dostałym motywacji do większej walki, na pewno zagrają z Pordenone wszyscy rezerwowi, zobaczymy :-)
129 aabf88581ec900c908ef9550df1cbcda9a4e1e38
Ave Caesar 03.12.2017, 18:26
J.Mario wskoczyłby na wyższy poziom jeżeli zagrałby w pierwszym parę meczy na tej pozycji co dzisiaj. Podobała mi się dzisiaj nasza gra w środku pola w takim zestawieniu. Może takie już zostać.
698 7657112044c8492553b3704ed90c06e97f168f48
Lovato 03.12.2017, 18:19
Nareszcie zaczyna ta drużyna grać na miarę swoich możliwości, widać zaangażowanie u prawie każdego piłkarza. Prawie każdego bo dla Mario straciłem jakąkolwiek nadzieje, niech idzie do bardziej pasującej mu ligi jak to zrobił Kondogbia bo tutaj kariery nie zrobi.
Avatar
lrogas83 03.12.2017, 17:48
Dawno nie widziałem takiego Interu, było widać spokój a jednocześnie zaangażowanie piłkarzy , którzy walczą o fotel lidera. Z taką grą i formą można z Juve walczyć o 3 punkty. Nie można się dzisiaj nikogo przyczepić - trójka która weszła do 1 składu dała radę, a Santon kolejny mecz i coraz lepiej. Trójka z przodu dzisiaj magia !! ! To był najmniejszy wymair kary. Fajnie , że mogliśmy zobaczyć także Dalberta, który 2 razy fajnie wyszedł do podań od Perisica i KAramoah mógł strzelić raz po jego podaniu, Karamoah pokazał spokój w tej akcji , tylko zabrakło szczęścia. Myślę , że po ostatnich komuniaktach , że Cancelo może wrócić z wypozyczenia, to właśnie Karamoah i Dalbert będą dostawać szanse !! ! W tego KAramoah wierzę, że to będzie nasz ważny punkt, takie nasze cudeńko. Wreszcie widać , że mamy kadrę, dojdzie 2-3 i można walczyć z większymi firmami w LM. A jeśli sprowadzimy kogoś ciekawego w przerwie zimowej , to walka o majstra !! !
Avatar
Bartek-32 03.12.2017, 17:38
Dzień chwały Interu. Kapitalny mecz. Chievo było bladym tłem. Koncert gry Il biscone. Jest fantastycznie
Avatar
SejusFCI 03.12.2017, 17:27
To że mecz był kapitalny wszyscy wiedza :D Skriniar bestia, kapitalny Perisic, Icardi zrobił swoje, Canderva bardzo pracowity. Brozo bardzo pozytywnie, nie miał szczęścia przy strzałach, ale podania na prawdę super, Mario odstawał poziomem od reszty kolegów. Oby młodzi dostawali więcej szans ze słabszymi rywalami bo pokazali od momentu wejścia, że potrafią. Piękna niedziela!
805 11a66515ce7e5e9e06bc9d927971319f1ee59c2b
Gajdzik 03.12.2017, 17:18
Cóż to było za meczycho !!
Zagraliśmy naprawdę świetne zawody i trochę poza grą Mario (od którego oczekuje dużo więcej) nie ma się do czego przyczepić. Skriniar to jest prawdziwa Bestia !! Niesamowite co on dzisiaj zrobił przy strzelonej bramce :O

Forza Inter, InterIsComing !! :flaga:
Mecze Interu
067 29407a18dcd8d25dd5ba71125cc8f69a26b15d52
-:-
001 42fbc5ecb2c98862b3d6af3afe6b25057af0bdc3
Sassuolo - Inter
23.12.2017, godz. 15:00
Serie A 2017/2018 XVIII kolejka

Czat kibiców
Zaloguj się lub zarejestruj aby móc pisać na czacie.
  • Piter9702 17.12.2017, 22:11

    bo i tak walczymy o LM więc odległosć od 5 miejsca zachowaliśmy