Źródło: inter.it
ponad 6 lat temu
1588
31

Inter Mediolan pewnie wygrał 5:0 spotkanie rozgrywane w ramach 15. kolejki Serie A z Chievo. Bramki dla Nerazzurrich strzelili Perisić (x3),Icardi oraz Skriniar.

Od pierwszego gwizdka sędziego do ataku ruszyli gospodarze. Już w trzeciej minucie były kapitan Nerazzurrich, Andrea Ranocchia był bliski pokonania bramkarza strzałem głową. Niestety piłka po próbie Włocha przeleciała tuż nad poprzeczką i grę wznowił bramkarz Chievo. W 7. minucie do długiego podania w polu karnym doszedł Candreva. Skrzydłowy Interu z dużego kąta oddał silny strzał w kierunku bramki jednak bramkarz gości z trudem sparował piłkę na rzut rożny. W 12. minucie swojego szczęścia strzałem sprzed pola karnego spróbował Davide Santon. Piłka niestety przeleciała tuż obok prawego słupka bramki bronionej przez Sorrentino. W 14. Minucie refleksem popisał się Handanović, który uratował Inter przed stratą bramki. Bardzo groźny dzisiaj przy stałych fragmentach gry jest Ranocchia, który często dochodzi do dośrodkowań, brakuje jednak trochę celności. W 23. Minucie oglądaliśmy pierwszą bramkę w tym spotkaniu. Kolejny raz groźny strzał z dystansu oddał Santon, bramkarz Chievo sparował piłkę przed siebie wprost pod nogi Perisicia. Chorwat strzałem z pierwszej piłki huknął w kierunku bramki i piłka ostatecznie wylądowała w siatce. Było 1:0. W 35. Minucie kolejny celny strzał z dystansu oddał jeden z gości. Po raz kolejny Handanović nie miał problemu ze złapaniem tej piłki. W 39. Minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem Chievo znalazł się Icardi. Argentyńczyk pewnym strzałem w lewy dolny róg bramki podwyższył wynik na 2:0. Przewaga Interu w tym spotkaniu była widoczna gołym okiem. Do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się nic godnego odnotowania.

W 48. Minucie piłkarze Chievo pogubili się i stracili piłkę w środkowej części boiska. Bo indywidualnym rajdzie Candreva z odległości około 25 metrów do bramki gości zdecydował się na silny strzał. Niestety piłka nie trafiła w światło bramki i grę wznowił bramkarz. Chwilę później swojego szczęścia ze skraju pola karnego spróbował Brozović, niestety również niecelnie. W 53. minucie strzał z pierwszej piłki oddał Perisić, niestety bramkarz Chievo złapał piłkę. Dwie minuty później żółtą kartkę za wślizg od tyłu dostał D'Ambrosio. W 57. Minucie było już 3:0 dla Interu. Indywidualnym rajdem popisał się Chorwat, który mocnym strzałem po długim rogu pokonał bezradnego w tej sytuacji Sorrentino. Nie trzeba było długo czekać na kolejną bramkę. Chwilę po wznowieniu gry z kontratakiem wyszli piłkarze Interu. Candreva dośrodkował w pole karne, akcje zamykał Skriniar i pewnym strzałem głową pokonał bramkarza gości. Deklasacja. W 75. Minucie cały stadion wstał i zaczął bić brawo, ponieważ trener Interu zdecydował się na zmianę. Na boisku w miejsce Icardiego zameldował się Eder. Minutę później w miejsce D'Ambrosio pojawił się Dalbert. W 78. minucie z dystansu huknął Perisić, piłka zatrzepotała jednak w bocznej siatce. Piłkarze Interu w tym spotkaniu zorganizowali sobie turniej strzelecki. Chwilę po Perisiciu z dystansu swojego szczęścia spróbował Brozović. Niecelnie, ale było bardzo blisko. W 85. minucie boisko opuścił dobrze dysponowany dziś Candreva, a w jego miejsce pojawił się Karamoh. W 88. minucie Karamoh mógł strzelić swoją pierwsza bramkę w Interze, jednak strzał francuza minął lewy słupek bramki Chievo zaledwie o kilka centymetrów. W ostatniej minucie czasu regulaminowego gdyby nie dobra interwencja bramkarza gości to Perisić skompletowałby hattricka. W drugiej minucie doliczonego czasu gry Perisić zdobył swoją trzecią bramkę. Chorwat wykorzystał zamieszanie w polu karnym i celnym strzałem umieścił piłkę tuż przy prawym słupku. Tym oto miłym akcentem zakończył ten piękny dla kibiców Interu mecz. 5:0!!

Inter Mediolan 5:0 Chievo Verona

Bramki: 23', 57' oraz 90+2' Perisić, 38' Icardi, 60' Skriniar

Żółte kartki: D'Ambrosio

INTER: 1 Handanovic; 33 D'Ambrosio, 37 Skriniar, 13 Ranocchia, 21 Santon; 20 B. Valero, 77 Brozovic; 87 Candreva, 10 J. Mario, 44 Perisic; 9 Icardi.
Ławka rezerwowych: 27 Padelli, 46 Berni, 7 Cancelo, 11 Vecino, 17 Karamoh, 23 Eder, 29 Dalbert, 55 Nagatomo, 99 Pinamonti.
Trener: Luciano Spalletti

CHIEVO: 70 Sorrentino; 29 Cacciatore, 5 Gamberini, 3 Dainelli, 18 Gobbi; 77 Bastien, 4 Rigoni, 97 DePaoli; 23 Birsa, 69 Meggiorini, 45 Inglese.
Ławka rezerwowych: 90 Seculin, 98 Confente, 2 Jaroszynski, 7 Garritano, 9 Stepinski, 10 Gaudino, 11 Leris, 12 Cesar, 14 Bani, 20 Pucciarelli, 31 Pellissier, 40 Tomovic.
Trener: Rolando Maran

Sędzia: Calvarese

GdS - San Siro będzie pękać w szwach (5)

12.04
13:54
Tifosi Nerazzurri Kibice

FCIN1908 - Szczegóły przejazdu otwartych autobusów (4)

24.04
16:03

Komentarze (31)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
04.12.2017 o 15:25 przez Jovetic10
Jovetic10
@Ibra1908 ze Spallettim było podobnie, którego kilku kibiców porównywało do Stefano Piolego czy Waltera Mazzarriego :)
04.12.2017 o 15:12 przez SETE
SETE
Uczciwie trzeba powiedziec ze po 3 bramce Chievo juz rzucilo recznik na murawe , widac ze motywacji juz nie bylo zadnej i tak naprawde wy :cenzor: . Nie przecenialbym tego zwyciestwa chociaz cieszy ono bardzo.
04.12.2017 o 14:17 przez Ibra1908
Ibra1908
Chyba najlepszy mecz w tym sezonie, pełne 90 min. z tym samym zaangażowaniem, świetnie się to oglądało !! :)

P.S. Przypomniało mi się jak niektóre osoby się burzyły na tej stronie, że Perisic do nas przychodzi, a ma "krzywy ryj" i na pewno nic nie wniesie do drużyny i nikt nie kupi koszulki z jego nazwiskiem xD
04.12.2017 o 11:52 przez DonDawido
DonDawido
Dawno nie widziałem Interu grającego tak składnie, z pomysłem, charakterem i zaangażowaniem. Chemia w zespole jest świetna, widać to we współpracy poszczególnych zawodników.
Trochę martwi forma Joao Mario... miałem nadzieję, że będzie naprawdę ogromnym wzmocnieniem, a chłopak chyba nie odnajduje się we włoskiej piłce. Ale to, co robi w pomocy Borja Valero, to po prostu czysta przyjemność do oglądania. Mądre przerzucanie ciężaru gry, bez schematów, a jednocześnie z doświadczeniem i świetnym czuciem gry. Czasem zwykłą przebieżką parę metrów robi miejsce na podanie lub drybling - moim zdaniem, to jeden z lepszych transferów Interu w ostatnich latach. Do Skriniara nie byłem przekonany, ale teraz biję się w pierś i kajam się pokornie, bo chłopak jest generałem naszej obrony i tylko czekać, aż zaczną dobijać się do niego petrodolary. Oby został z nami jak najdłużej, przynajmniej 2-3 sezony.
Czekam na mecz z Juve. Oba zespoły w gazie, wygrały ważne spotkania, więc będzie ciekawe widowisko i mam nadzieję, że pozostaniemy po nim wciąż liderem tabeli.
04.12.2017 o 10:13 przez brk91
brk91
Inter grał tak, że trener Chievo dał pierwszą zmianę przy 4-0 w 65 minucie, bo wcześniej nie było sensu. Najwyższy poziom przygotowania mentalnego przed meczem z Juve.
04.12.2017 o 09:47 przez Drakan83
Drakan83
Jedyne, do czego na siłę bym się przyczepił, to to, że za późno zdjął Antka i wpuścił Karamoha. Antkowi by dał więcej odpocząć, a młodemu więcej pograć.
03.12.2017 o 21:33 przez Speaker
Speaker
Nie było dzisiaj mocnych na ten zespół :)
03.12.2017 o 21:11 przez szmalo
szmalo
może i Chievo nie jest zbyt mocną ekipą (w sumie jak pokazało dzisiaj Benevento w Serie A nie ma słabeuszy) to Inter pokazał w tym meczu futbol totalny - niezmordowani Perisic i Candreva siali postrach w obronie Chievo (niektórzy kilka meczów wstecz chcieli wyrzucić tego drugiego z klubu!). W ostatnich meczach najbardziej chyba, że wszystkich zawodników podoba mi się Antonio - jego serducho do gry i płuca Phelpsa - to coś wspaniałego jak odbudował swoją formę. No i Milan Skriniar - co mecz jest lepszy - w obecnej formie chyba najlepszy obrońca w całej lidze. Dzisiaj ręće sae składały się do oklsków. Spaletti za pomocą czarodziejskiej różdzki zaczarował tą drużynę. Forza Grande Inter !! !
03.12.2017 o 20:29 przez ANIOL
ANIOL
Brawo brawo brawo !! !!
03.12.2017 o 20:27 przez OstatniPrawdziwy
OstatniPrawdziwy
odbudowa dawidka i andrzejka to jest coś co wypierdala mi jakiekolwiek granice światopoglądu, lucek to wybitniak
03.12.2017 o 20:12 przez LukaszL
LukaszL
Ja tylko do tego co zostało już napisane chciałbym dodać, że nadal nie rozumiem po co z ławki wchodzi Eder. Kompletnie nic nie wniósł do gry. Dalbert i Karamoh przynajmniej pokazali się z dobrej strony, a Edera praktycznie nie było widać. To już przy takim wyniku wydaje mi się, że dużo lepszym pomysłem byłoby ogrywanie Pinamontiego. To taki malutki minusik, co nie zmienia faktu, że w końcu gra Interu sprawia przyjemność przy oglądaniu. Oby tak dalej :)
03.12.2017 o 19:59 przez Diaby_10
Diaby_10
Nie będę się wypowiadał o tym meczu bo już wszystko zostało napisane. Mam nadzieję że w PW zagrają młodzi. Szczególnie Dalbert i Karamoh. Gościu dla mnie jest niesamowity bardzo lubię tego typu pilkarzy, szkoda jego sytuacji bo może Spal częściej by po niego siegal. Idealny zmiennik dla Antka i jak się ogra to skrzydłowy na lata. Dobrze porównali go do dembele
03.12.2017 o 19:46 przez Rafał 1976
Rafał 1976
Pięknie a teraz jedziemy do Jude jako lider i mam nadzieję że przyjedziemy z Judentusu z tarczą a nie na tarczy.Forza Inter !! !! !!
03.12.2017 o 18:51 przez davi23
davi23
Nie ma nawet jednej rzeczy na minus w tym meczy, poza tym, że to była naprawdę minimalna kara dla Chievo, bo mogliśmy wygrać wyżej, mimo to zajebiście.

Ten mecz pokazał, nie słabość J.Mario, nic złego nie zrobił, ale zdecydowanie za mało, jakoś nie pasuje i do zespołu i chyba do całej ligi, czas na zmiany, coraz bardziej wydaje się, że przyjdzie Pastore z dopłatą ze strony PSG oraz dostaniemy kasę za Kondo, za łączną kwotę dojdzie ktoś jeszcze.

Szkoda Karamoh, mogła być świetna akcja Dalbert/Karamoh - młodziak dostałym motywacji do większej walki, na pewno zagrają z Pordenone wszyscy rezerwowi, zobaczymy :-)
03.12.2017 o 18:26 przez AveCaesar
AveCaesar
J.Mario wskoczyłby na wyższy poziom jeżeli zagrałby w pierwszym parę meczy na tej pozycji co dzisiaj. Podobała mi się dzisiaj nasza gra w środku pola w takim zestawieniu. Może takie już zostać.
03.12.2017 o 18:19 przez Lovato
Lovato
Nareszcie zaczyna ta drużyna grać na miarę swoich możliwości, widać zaangażowanie u prawie każdego piłkarza. Prawie każdego bo dla Mario straciłem jakąkolwiek nadzieje, niech idzie do bardziej pasującej mu ligi jak to zrobił Kondogbia bo tutaj kariery nie zrobi.
03.12.2017 o 17:48 przez lrogas83
lrogas83
Dawno nie widziałem takiego Interu, było widać spokój a jednocześnie zaangażowanie piłkarzy , którzy walczą o fotel lidera. Z taką grą i formą można z Juve walczyć o 3 punkty. Nie można się dzisiaj nikogo przyczepić - trójka która weszła do 1 składu dała radę, a Santon kolejny mecz i coraz lepiej. Trójka z przodu dzisiaj magia !! ! To był najmniejszy wymair kary. Fajnie , że mogliśmy zobaczyć także Dalberta, który 2 razy fajnie wyszedł do podań od Perisica i KAramoah mógł strzelić raz po jego podaniu, Karamoah pokazał spokój w tej akcji , tylko zabrakło szczęścia. Myślę , że po ostatnich komuniaktach , że Cancelo może wrócić z wypozyczenia, to właśnie Karamoah i Dalbert będą dostawać szanse !! ! W tego KAramoah wierzę, że to będzie nasz ważny punkt, takie nasze cudeńko. Wreszcie widać , że mamy kadrę, dojdzie 2-3 i można walczyć z większymi firmami w LM. A jeśli sprowadzimy kogoś ciekawego w przerwie zimowej , to walka o majstra !! !
03.12.2017 o 17:38 przez Bartek-32
Bartek-32
Dzień chwały Interu. Kapitalny mecz. Chievo było bladym tłem. Koncert gry Il biscone. Jest fantastycznie
03.12.2017 o 17:27 przez SejusFCI
SejusFCI
To że mecz był kapitalny wszyscy wiedza :D Skriniar bestia, kapitalny Perisic, Icardi zrobił swoje, Canderva bardzo pracowity. Brozo bardzo pozytywnie, nie miał szczęścia przy strzałach, ale podania na prawdę super, Mario odstawał poziomem od reszty kolegów. Oby młodzi dostawali więcej szans ze słabszymi rywalami bo pokazali od momentu wejścia, że potrafią. Piękna niedziela!
03.12.2017 o 17:18 przez Gajdzik
+1
Gajdzik
Cóż to było za meczycho !!
Zagraliśmy naprawdę świetne zawody i trochę poza grą Mario (od którego oczekuje dużo więcej) nie ma się do czego przyczepić. Skriniar to jest prawdziwa Bestia !! Niesamowite co on dzisiaj zrobił przy strzelonej bramce :O

Forza Inter, InterIsComing !! :flaga:
03.12.2017 o 17:17 przez Rebelde
Rebelde
Co tu się rozpisywać, to była symfonia najwyższych lotów. Coś pięknego...
03.12.2017 o 17:07 przez IRT
IRT
To co zagraliśmy to był jakiś kosmos nieprawdopodobny. Szersze analizy są niepotrzebne, bo to było zbliżone do perfekcji, może z wyjątkiem braku dokładności Joao Mario. Szkoda, że Brozović i Candreva nie strzelili gola, bo ich zaangażowanie było dzisiaj tak wielkie, że aż nie do opisania - muszą zadowolić się asystami. Ranocchia godnie zastąpił Mirandę, reszta podstawowego składu genialna. Z taką grą i zaangażowaniem to żadne Juve nam nie straszne. Oddaliśmy ponad 30 strzałów, 5-0 to najniższy wymiar kary.
03.12.2017 o 17:04 przez CNS87
CNS87
Teraz tylko klepnac stara szmate za tydzien i bede mega happy :] Forza Inter !
03.12.2017 o 17:03 przez piotrekninter
piotrekninter
03.12.2017 o 17:02 przez piotrekninter
co za widowisko, po bramkach miałem łzy w oczach
odkąd pamiętam, a to już 20 lat nie było takiego spotkania, nie chodzi tu o bramki a o styl
przecież ta akcja ze szczupakiem Skriniara, czy głowka Mario do Ivana i siatka boczna, czy strzał Karamo,albo z 1 połowy akcja Mario Brozo i blok obroncy to było coś pieknego normalnie bić brawo i ogladac mecz jeszcze raz
03.12.2017 o 16:55 przez Jovetic10
Jovetic10
Szczęke zbieram z podłogi do tej pory Perisić i Skriniar to nie ludzie, to roboty jakieś :)
03.12.2017 o 16:31 przez maestro177
maestro177
Jak tak zagramy za tydzień to będzie ciekawie.
03.12.2017 o 16:00 przez kibol123
kibol123
J. MArio amatorsko trochu taka akcja jak po podaniu od Icardiego musi być brama!
03.12.2017 o 14:48 przez Bartek-32
Bartek-32
Jak Żaba nic nie odwali to spokojne 3 pkt
03.12.2017 o 14:26 przez kadrian89
kadrian89
spokojnie, po to Valero cofnięty żeby właśnie środek pola oggarniać rozsądnie. Oby tylko Brozo zagrał w końcu głową.

AveCaesar 25.04.2024 11:09

Identyfikująca się jako czarny dyrektor techniczny Milanu Mokembe. Nadzorujący budowe stadionu pod nazwą Monumental Abrakadabra Stadium.

AveCaesar 25.04.2024 11:05

Ostrzegam, pójdę do telewizji. Powiem l, że zginęła mi osoba niebinarna Obsix. Na pewno się tym zajmą.

Interistaaa70 25.04.2024 09:54

AveCaesar nie jestem jakimś 3 kontem kogoś jak coś. możemy to zwerifkowąć n a priv nie ma problemu czy to fb czy nr telefonu.

fcimaniek 25.04.2024 09:50

clown clown clown

AveCaesar 25.04.2024 09:36

Czekaj ! Albo nie bo mi ta pięta pęknie lub jeszcze druga zacznie boleć. Proszę zbastuj ! Odnoszę się do twojego sumienia o umiar.

AveCaesar 25.04.2024 09:34

Boże, Chryste, Panie aż mi w pięty poszło. Kyrje Elejson właśnie zastanawiałem się dlaczego zaczęła mnie aż tak boleć. Powtórz mi z 3 innych kont wtedy będzie wiarygodniej

Interistaaa70 25.04.2024 09:21

AveCaesar Niby czemu? Jak wygra trofeum to można będzie powiedzieć że mu się należało, trenuje klub w którym jest mniej pieniędzy, mniejszy potencjał i to jest jego wybór, należy mu się trofeum jak ludziom 800 plus... jak ktoś ma wiecej rozumu i potrafi zarobić 20 tyś miesięcznie i kupić za pół roku auto z salonu to należy się też niby jakiemuś nierobowi który niechciał iść na studia, albo szlifować umiejętności żeby zdobyć pracę która mu pozwoli na taki zakup? :) Nie jest to jakiś atak w twoją stronę, po prostu nie uważam że coś się nalażey Gaspiemu trenuje klub średniaka to jego wybór a ten wybór oznacza brak treofum.

Archiwum shoutboxa

Sonda

Kto był najlepszym graczem w meczu z Milanem

Polls answer

Publicystyka

InzaghiBall - analiza taktyczna Interu po meczu z Atletico Madryt (5)

22.02
13:11

System na system. Analiza taktyczna Atletico Madryt przed meczem z Interem Mediolan (7)