151 7ea8f583ac9917da4fe4d86716766cc896241c4d

Inter zremisował ostatecznie na Artemio Franchi z Fiorentiną 1:1. Swoją 99. bramką w Serie A wynik spotkania otworzył Mauro Icardi. Jeden punkt dla Fiorentiny w doliczonym czasie gry uratował Gio Simeone. 

Nerazzurri rozpoczęli spotkanie od próby przejęcia inicjatywy. Pierwszy strzał w tym meczu padł jednak na bramkę Samira Handanovicia - był to pierwszy raz kiedy Inter miał nadziać się tego wieczoru na kontrę gospodarzy. W drużynie gości widać było zmianę w składzie trenera Luciano Spallettiego i nieobecność Antonio Candrevy. Awizowany do gry na prawej stronie Joao Mario od początku zostawiał zatem sporo miejsca na skrzydle dla Cancelo, a sama gra częściej niż w ostatnich meczach miała przechodzić przez nogi Ivana Perisicia. Ze schodzącym do środka Mario i próbującym atakować bramkę Perisiciem Inter wyglądał momentami na ustawiony w formacji 4-3-2-1. Na szpicy zagrał Mauro Icardi, który kilkukrotnie włączał się dziś do gry bliżej linii środkowej. 

Pierwszy kwadrans to próby kreowania ofensywnej gry Interu także przez Borję Valero. Największy zagrożenie stworzył jednak inny gracz Il Biscione - niezawodny w tej materii Andrea Ranocchia koszmarnie źle obliczył tempo piłki podawanej z prawej strony do środka i minął się z nią w sposób wręcz spektakularny. Tylko wystrzelenie przez gracza Fiorentiny piłki w trybuny w sytuacji sam na sam z Handanoviciem uratowało Inter przed stratą bramki. Do końca drugiej połowy kilkukrotnie imponująco szarpnął bokiem Cancelo, z daleka na bramkę uderzali Gagliardini i Vecino, a wspomniany Portugalczyk spróbował tej sztuki także z rzutu rożnego. 

Nie można było odnieść jednak wrażenia, że przez pierwsze 45 minut sprytniej do tego spotkania podeszła Fiorentina i trener Pioli. To Fiorentina bardziej oddała inicjatywę niż Inter ją przejął, a frustracja Nerazurrich grą w ataku pozycyjnym raz po raz przekładała się na kontry Fiołków. 

2

Już sam początek drugiej połowy zwiastował, że imponujące tempo pierwszej połowy może nie zostać utrzymane przez całe spotkanie. Od początku również tym razem to Inter wydawał się oddawać gospodarzom inicjatywę w rozgrywaniu piłki. Spowodowało to jednak zagrożenie pod bramką Interu, a najpoważniejszym ostrzeżeniem był strzał Chiesy w 53. minucie meczu. 2 minuty później to jednak Inter cieszył się z bramki dającej prowadzenie. Piłkę z rzutu wolnego idealnie na głowę Icardiego dośrodkowywał Cancelo, a kapitan Interu na raty umieścił futbolówkę w bramce Sportiello strzelając ostatecznie prawą nogą. 

Fiołki odpowiadziały już w 58. minucie groźnym strzałem z rzutu wolnego, który we wspaniałym stylu na rzut rożny sparował Handanović. 65. minuta przyniosła pierwszą korektę w składzie i na boisku w miejsce Joao Mario pojawił się Dalbert. Oznaczało to szansę pokazania się na prawym skrzydle dla Cancelo i powrót Santona na prawą stronę obrony. Mniej więcej od tego samego momentu tempo zaczęła raz po raz podkręcać Fiorentina ale Chiesa, Simeona i spółka razili niedokładnością zarówno przy podaniach jak i strzałach na bramkę. Napór zawodników z Florencji narastał do 73. minuty kiedy ostatecznie rozsypał się Andrea Ranocchia (wcześniej kilkukrotnie był wspomagany interwencją lekarzy Interu) i został zmieniony przez Nagatomo. Oznaczało to trzecią już w tym meczu pozycję dla Santona - ponad kwadrans w roli stopera. 

Paradoksalnie kompletne przemeblowanie i nuta improwizacji w ustawieniu obrony z początku przyniosła kilka minut bardziej rozważnej i ułożonej gry Interu, który potrafił wytrącać argumenty Fiory i wyprowadzać ciekawe kontrataki. W 78. minucie po raz kolejny zakotłowało się jednak pod bramką Handy - Babacar niemal zmieścił piłkę pod poprzeczką po efektownej przewrotce - na posterunku był jednak Słoweński bramkarz Interu. Nerazzurri odpowiedzieli już tylko kontrą, po której w trudnej sytuacji wprowadzony na boisko Candreva nie zmieścił piłki w bramce po strzale z ostrego kąta. 

Kiedy wydawało się, że Inter poradzi sobie w eksperymentalnym ustawieniu i przełamie passę 7 meczów bez zwycięstwa (licząc regulaminowe 90 minut) w doliczonym czasie gry wyrównał Simeone. W 91. minucie po wstrzeleniu piłki w pole karne i krótkim odegraniu na 11. metrze piłkę lewą nogą w rogu bramki Interu umieścił napastnik gospodarzy. Inter wobec półtorej minuty pozostałej do końcowego gwizdka nie odpowiedział już większym zagrożeniem pod bramką Sportiello i ostatecznie wróci do Mediolanu z jednym punktem. Sytuacja Interu w tabeli może się jeszcze bardziej skomplikować. 

Fiorentina 1:1 Inter 

Icardi 55' Simeone 90+1'

1

G2g 336 2
dodał: bobogol, źródło: inf. własna, data: 05.01.2018, 19:58
Komentarze (33)
Zaloguj się lub zarejestruj aby móc dodawać komentarze.
Avatar
SETE 07.01.2018, 14:18
Szczescie ze Roma ma chyba jeszcze większy kryzys niż my :) mecz za 2 tygodnie będzie mega wazny ! Dla Romy to będzie mecz o zycie, my nie możemy przegrać
679 b9adeae9bea3e9b50623532733d8122f04d54651
davi23 06.01.2018, 14:19
Nie miejscie pretensji do Spala, ma słaby skład, brak alternatyw, wyciska co może, dostał mega wyzwanie, z niczego zrobić coś. Ciagle wierzę, że 80 pkt zdobedzie z tym co ma dostepne.

Zaczyna się II runda, na starcie remis z trudnym rywalem, poza Lazio, Sampdorią, Atalantą i Torino mamy silnych już u siebie, trudno przewidzieć, to 4 miejsce jest nadal do zrobienia.
679 b9adeae9bea3e9b50623532733d8122f04d54651
davi23 06.01.2018, 14:14
Widzę kilka rzeczy na plus:
1. Nie przegraliśmy na trudnym terenie
2. Bilans z Fiorentiną to 4 pkt
3. Przy takim składzie w obronie i tak ta obrona wyglądała dobrze dzisiaj.
4. Szczeście jest jeszcze przy nas.

Tak naprawdę gdyby nie stracone mecze z Udinese i Sassuolo, to po takim spotkaniu z Fiorentiną byście skakali z radości, że jest 1 pkt na trudnym terenie.
Avatar
lrogas83 06.01.2018, 12:17
Spaletti śpi !! ! Nasz gra dwoma skrzydłowymi została już rozpracowana przez wszystkich , w ataku nie dajemy prawie niczego. Pastore potrzebny na mus- nie ma kasy to trzeba sprzedać Mario i Brozo !! ! Obrona do wzmocnienia środek i to żadna nowość bo brakuje alternatyw. Nie gramy w pucharach a już przez zakończeniem pierwszej rundy brakowało nam sił? Jakiś żart! Źle przygotowani fizycznie a do tego brak pomysłu poza grą skrzydłami, którą każdy rozpracował. Wystarczy pokryć Perisica i Candrevy i po meczu! Żenada! Perisic po pięknym początku jest dnem samego siebie!
Avatar
SETE 06.01.2018, 11:08
Wczorajszy mecz odslonil wszystkie problemy Interu , o które baliśmy sie na początku rundy , ale potem zapomnieliśmy poprzez wyniki lepsze niż gre, ale ok. Kadra w której graczy na poziom 4-5 w Serie A jest może 9...Dalbert, Nagatomo, Ranocchia, Eder, Pinamonti, Joao Mario, Gagliardini, Dambrosio , Santon w takich zespołach jak Lazio, Sampdoria, Fiorentina nie mieliby szans na pierwszy skład. Wczoraj Spaletti był w szoku , nie wiedział kogo ma na boisko wprowadzać za Rano :) :) gralo w jednym momencie 4 bocznych obroncow - kabaret , który wynika z blednego letniego okna transferowego. Kolejny brak kreatywności w srodku - nic więcej nie trzeba dodawać. Borja,Vecino, Gaglia fajnie sobie klepia ale na swojej polowie i to przy braku większego pressingu..co sie dzialo na boisku od 65 min wszyscy wiedzieli..Viola nas zjadla w srodku pola niczym Juve - kabaret :) :)
Jedynych , których można wyroznic to Handa jak zawsze , Cancelo - najlepszy drybling i szybkość w tym zespole, Icardi - znow strzelil, Skriniar- bez niego bylby totalny dramat w obronie.

Możliwe, ze dobrze sie stało, ze tak wczoraj to wygladalo. Sklad sie posypal i nie będzie teraz wytłumaczenia dla Zarzadu w Interze , ze wzmocnienia nie sa potrzebne , ze mamy skład mocny, wlaczacy itd. :) :) Zreszta wypowiedzi na goraco sfrustrowanych Spala i Icardiego sa wystarczajace dla każdego w tym klubie ..jest zle !!
129 aabf88581ec900c908ef9550df1cbcda9a4e1e38
Ave Caesar 06.01.2018, 10:46
Cała prawda grzybek. Pamiętaj, że w drużynie są jeszcze np Brozo z Nagatomo :D
Avatar
Kfjat 06.01.2018, 09:34
Powtorze to co pisalem przy okazji spotkan z Udinese i Lazio. Brak nam jakosci i kreatywnosci w ofensywie. Przez 90 minut mecz we Florencji nie stworzylismy z akcji a ni jednej sytuacji 100 procentowej. Bramka, ktora strzelamy to ze stałego fragmentu gry. Na tle Violi wypadlismy baaardzo blado i ten remis pownnismy wziac z pocalowaniem w rękę. Nie zgadzam sie absolutnie z komentatorami Eleven, ze remis jest zalużony. Sam Chiesa miał na lewej nodze 3 setki (jedną w pierwszej i dwie w drugiej połowie). Do tego dwie piekne parady Handanovicia, głowa Badelja obok bramki, mnostwo wrzutek, zablkowanych strzalow etc. Wygladalismy wczoraj jak ekipa ktorej marzeniem jest jak najszybsze zakonczenie meczu. Jesli kogos wyroznic to chyba tylko Handanovicia, Cancelo i pare stoperow. Reszta niestety kopie sie po czołach a Perisicia to wręcz nie da sie ogladac. On jest zwyczajnie drewniany i jakkolwiek bronia go statystyki nabite na słabych rywalach to patrzac jak sie prezentuje piłkarsko to taki Chiesa nakrywa go czapką. Młodzian ma swietna technike, bardzo dobry, czysty,precyzyjny strzal lewą nogą. Potrafi przyjąc od razu ze zwodem i jesli tylko zachowa wiecej zimne głowy to bramki bedzie zdobywal seryjnie. Dla mnie to drugi Dybala i jesli mozna sie o niego pobic to nalezy to zrobic. Zastanawiam sie tez czy nie lepiej gdyby Cancelo gral na skrzydle a nie na boku obrony bo jest techniuczny, szybki, odwazny i umie wygac pojedynek 1:1. Poki co tymi grajkami to watpie abysmy ugrali cos wiecej niz Lige Europy. Obym sie mylił.
Avatar
Bartek-32 06.01.2018, 08:40
Kolejny tragiczny mecz. Wylewamy na nich wiadro krytyki i słusznie. Ale ja mam w tym wszystkim jedna zagadke. Co Spalletti robi z nimi między meczami?przecież codziennie trenują. Cyklicznymi powtorzeniami nawet małpy można pewnych schematów nauczyć. Albo nasza taktyka. Może warto poszukać, pozmieniać coś. Może 442 wyglądało by lepiej. Zmienić coś. Dać jakiś impuls. A u nas kolejne mecze z :cenzor: i wszyscy powtarzają ze musimy dalej ciężko pracować i takie ble ble ble
Avatar
grzybek010 06.01.2018, 01:09
Co jak co, ale za transfery Joao Mario i Barbosy ktoś :cenzor: powinien stracić pracę. Obligatoryjnie wspomnę, że ta dwójka wcale nie kosztowała nas około 60 milionów Euro, ale 44+33+3prowizji+obydwoje mają pewnie ze 3 banki kontraktu, więc kosztowali nas już w sumie jakieś 85 milionów. Czaicie co to jest w lidze włoskiej mądrze wydane 85 milionów? Facet przychodzący za 44 bańki powinien wciągać te gówno ligę dupą. Ten facet nie ma absolutnie nic do zaoferowania. Ani podania, ani szybkości, ani dryblingu, ani strzału. ON JEST ZWYCZAJNIE SŁABY. Jego grę w tej koszulce niech podsumuje starta z 46 minuty. Pamiętam, że jak Ci dwaj pajace przychodzili, to pamiętam, że mówiliśmy "mają Chinole hajs, to niech płacą". No i zapłacili. A teraz nagle chinole nie mają już pieniędzy, a gdyby nie jeden z drugim to właśnie witalibyśmy Pastore i De Vrija w to okienko. Nasz środek pola od początku sezonu był najsłabszym punktem i ratowały go skrzydła. Gagliardini od początku sezonu potykał się o własne nogi i tracił piłki i nic się nie zmieniło. Vecino może i jest niewidoczny, ale przynajmniej nie popełnia takich błędów jak jego partner w pomocy.
Avatar
crislk 06.01.2018, 00:52
Spalleti pokaz dupe albo transfery albo ucirkasz z tad z tego gowna to samo icardi
Avatar
rezun 05.01.2018, 23:30
aha i mam pytanie Gagliardini to zapomniał jak sie kopie pilke?
Avatar
rezun 05.01.2018, 23:27
Przywykłem. Wróciła "normalność" Interowska. A Ciesa to marzenie gość wjeżdzał w nas jak masło
119 3d3ddb4b38c0707b31a24094b82ef1b7d381ff5d
ANIOL 05.01.2018, 23:14
Żenująca gra !! Wstyd mi za ten remis bo zasluzylismy na przegraną !! Stary Inter powrócił... Dobranoc
005 2d252581e71c9806f92ae6db4a72ba213fd46988
pluto11 05.01.2018, 23:12
Konieczność to obrońca 10 i pomocnik bo tym co mamy to ropy 4 nie osiągniemy chyba że Spall ogarnie ich i zaczną grać jak na początku ale coś mi się nie chce wierzyć. Zero gry bez piłki zero przyspieszenia pod bramka no i te zatrzymywanie się z piłką i cofanie tak to my nie wygramy a bez zamienników na poziomie i z takimi kaleką jak Santon Nagatomo i Rano to nawet nie ma vo marzyć o top 4
557 b88ab42d34c0e2d6720e6a2ec3b17432bb132008
Rebelde 05.01.2018, 23:12
Gowno drużyna
Avatar
Rafał 1976 05.01.2018, 23:11
Co Spal dalej twierdzisz że masz świetnych piłkarzy i nie potrzeba sprowadzić żadnego pilkarza ?? ?? A co do meczu to tak jestem :cenzor: że jak bym złapał ta :cenzor: co się zwie Candreva to bym mu ryj obil.Candreva co ty :cenzor: :cenzor: !! !! !! !
Avatar
Rafał 1976 05.01.2018, 23:10
Co Spal dalej twierdzisz że masz świetnych piłkarzy i nie potrzeba sprowadzić żadnego pilkarza ?? ?? A co do meczu to tak jestem :cenzor: że jak bym złapał ta :cenzor: co się zwie Candreva to bym mu ryj obil.Candreva co ty :cenzor: :cenzor: !! !! !! !
679 b9adeae9bea3e9b50623532733d8122f04d54651
davi23 05.01.2018, 23:08
Ja pier...
805 11a66515ce7e5e9e06bc9d927971319f1ee59c2b
Gajdzik 05.01.2018, 22:58
Nic się nie zmienia, nie ma drugiej takiej drużyny na świecie, która w jedynym sezonie może grać tak różne mecze...
Sinusoida Level Hard !! :/ :/
Mecze Interu
118 541255b62aeaa633a7223125b21f66c3dfe38a02
-:-
001 42fbc5ecb2c98862b3d6af3afe6b25057af0bdc3
FC Sion - Inter
18.07.2018, godz. 18:30
Sparingi przedsezonowe

Ostatnio na forum
Czat kibiców
Zaloguj się lub zarejestruj aby móc pisać na czacie.
  • Ibracadabra eight 18.07.2018, 20:15

    nawet szybki ten Asamoah

  • Alfa 18.07.2018, 20:15

    lopec pdw zaraz bedzie

  • Lopez 18.07.2018, 20:15

    mogiem za minimalną Panu kawe parzyć

  • Lopez 18.07.2018, 20:14

    i tak mnie tu guwno płaco

  • Czarson 18.07.2018, 20:14

    candreva zaraz lokcia sprzeda komus

  • Lopez 18.07.2018, 20:14

    Panie Jasina jestem początkującym redaktorem moge być Pana Asystentem

  • Czarson 18.07.2018, 20:14

    ilcapitano!?

  • Neraz1908 18.07.2018, 20:14

    Panie Jasina jak pan czyta to niech pan powie : pdw maniek

  • Czarson 18.07.2018, 20:13

    Panie Jasina pozdrawiam serdecznie i dziekuje za swietny komentarz

  • Lopez 18.07.2018, 20:13

    Panie Jasina jeśli PAn czyta FCInter.pl to prosze pozdrowić SB

  • Tabela ligowa
  • Tabela strzelców
Miejsce Drużyna Mecze Punkty
1 Juventus 0 0
2 Napoli 0 0
3 Milan 0 0
4 Fiorentina 0 0
5 Inter 0 0
6 Roma 0 0
7 Lazio 0 0
8 Udinese 0 0
9 Sampdoria 0 0
10 Torino 0 0
11 Bologna 0 0
12 Empoli 0 0
13 Chievo 0 0
14 Atalanta 0 0
15 Genoa 0 0
16 Sassuolo 0 0
17 Cagliari 0 0
18 SPAL 0 0
19 Frosinone 0 0
20 FC Parma 0 0
Zawodnik Miejsce Bramki
1 Mauro Icardi 29
2 Ciro Immobile 29
3 Paulo Dybala 22
4 Fabio Quagliarella 19
5 Dries Mertens 18
6 Gonzalo Higuain 16
7 Edin Dzeko 16
8 Giovanni Simeone 14
Bohater tygodnia
138 71c46c5bf26ab18f1c4a304e6f73712b4e93571a

Milan Skriniar

Milan Skriniar, największe odkrycie oraz najlepszy zawodnik Interu Mediolan w sezonie 2017/18 wg czytelników fcinter.pl. Transferowy strzał w 10-tkę.

Kalendarz wydarzeń

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 17350

Liczba newsów: 31145