201 8d31983368fad797e6bd7ed20057dd5724e7a1a2

Po pokonaniu Romy i zdobyciu przez  Primaverę Interu Superpucharu Włoch, wywiadu dla Premium Sport udzielił szef akademii Nerazzurrich, Roberto Samaden:

- To było dla nas przeklęte trofeum. Próbowaliśmy zdobyć je cztery razy i ani razu nie udało nam się wygrać, więc chcieliśmy w końcu zwyciężyć dla klubu i wszystkich kibiców. W ubiegłym roku spotkaliśmy się z Romą przynajmniej 12 razy i każdy z tych meczów był piękny dla oka, ponieważ trenerzy opiekujący się tymi drużynami to najlepsi fachowcy we włoskim futbolu młodzieżowym. Lubimy myśleć, że gra na San Siro nam pomaga, ale z drugiej strony Roma to tak jak my bardzo silny zespół. Być może nasza drużyna jest trochę bardziej doświadczona.

- 17 trofeów zdobytych przy mnie? Praca akademii młodzieżowej nigdy nie jest zasługą jednego człowieka, to grupa wielu osób. Ja jestem tylko jednym z wielu elementów tej układanki. Przyczyniamy się do rozwoju młodych piłkarzy i osiągnięcia tych sukcesów.

- Facundo Colidio był obserwowany przez wiele włoskich i zagranicznych klubów. Piero Ausilio to osoba, która oprócz transferów do pierwszej drużyny, potrafi sprowadzić zawodników dla nas. Colidio był znany wszystkich, ale przeważyła determinacja klubu i jego właścicieli. Mamy to szczęście, że vice-prezydentem jest Javier Zanetti, który przyciąga młode, argentyńskie talenty. On jest dla nich idolem, co potwierdził Facundo. W tym wszystkim bardzo liczyła się gotowość właścicieli do inwestowania w młode talenty. Innymi przykładami dobrej pracy wywiadowczej są Odgaard i Zaniolo.

- Odgaard? Jest napastnikiem bardzo dobrze zbudowanym fizycznie, ale zarówno świetnie wyszkolonym technicznie. Jest trochę nietypowym zawodnikiem, bo jest również bardzo szybki. Ma przed sobą wielką karierę. Kogo mi przypomina? Może to ryzykowne określenie, ale Ibrahimovicia, ponieważ obaj są dobrze zbudowani, szybcy i techniczni. Ale osiągnięcie takiego poziomu jak Ibra będzie trudne. 

 

 

 

 

 

G2g 336
dodał: domin98, źródło: fedenerazzurra.com, data: 09.01.2018, 21:24
Komentarze (7)
Zaloguj się lub zarejestruj aby móc dodawać komentarze.
536 5f57b0780960ee182fb60bca3dc5a65afecf5243
pasencjusz88 11.01.2018, 18:28
Wielkie sranie Primaverą a żadna z tych wielkich gwiazdek nie powącha nawet murawy i będzie służyć jako karta przetargowa przy transferach. Barbose mieli w nosie Pinamontiego też mają.
543 a5fb4864339a9ee093161eb7f240cb4968c7650f
Klinsi64 11.01.2018, 11:43
panie Samaden w piłce młodzieżowej trofea są najmniej ważne
767 16987d53f134fc57e0c52a27872885a82269fa19
timon 10.01.2018, 17:26
Po zwycięstwie w Next Gen wszyscy płakali, że mamy taka super młodzież i nie potrafimy jej wykorzystać. Di Gennaro; 2 Pecorini, 5 Kysela, 4 Spendlhofer, 3 M'Baye; 8 Crisetig, 6 Duncan; 7 Romanò, 10 Bessa, 9 Longo; 11 Livaja (14 Alborno 75) to jest skład z finału z Ajaxem, no same gwiazdy piłki, jacy Ci wszyscy trenerze byli głupi, że dawali grać starym wyjadaczom a nie tym fenomenom. Teraz na pewno walczylibyśmy o trofea... Serie B...

Inter przez 10 lat nie poznał się na dwóch !! talentach Cou i Bonucchi a co chwile ktoś płacze, że nie dajemy szansy młodym. Kto nie daje? Moratti? Tohir? Chinole? Czy dziesięciu trenerów, którzy w innych klubach młodych promowali a u nas im zakazują? Jeżeli ktoś jest dobry, to gra. A tutaj wieczny płacz. Zawodnik x powinien dostać kilka szans bo sie nie przekonamy, pozniej idzie ten zawodnik do Serie B i poradzic sobie nie moze... Sprawdzcie sobie junirskie kadry czolowych Wloskich druzyn. Ilu z kazdego rocznika gra pozniej w skladzie? 1 na 4 lata? Ilu z nich gra pozniej w ogole w lidze, w jakimkolwiek klubie? 1-2 na cały rocznik? A osoby które na poparcie swojej tezy daja przykład Barbosy uważam za: a) poważnie opóźnione b) po prostu głupie c) drące łacha
723 7cb7f272dbb2b801f24bd3a838b661d10f70c97a
bobogol 10.01.2018, 11:40
ależ to musi być sfrustrowany gość ten Roberto Samaden - tyle dobrej roboty psu na budę
Avatar
ksiazewi 09.01.2018, 22:39
Co tu dużo mówić. Komentarze poniżej oddają w pełni obraz tego jak u nas traktuje się młodzież. Skoro on taki Ibra, to dawać mu grać ogony i już. Karamoh też wielki talent, a gramy na skrzydle czasem Joao Mario, który widać, że jest już dawno spalony. I nikt mnie nie przekona tymi kilkoma asystami. U nas to standard. Wchodzi na boisko młody chłopak, błyśnie talentem, że ręce składają się same do oklasków. No to co robimy? Sadzamy go na ławce na kilka miesięcy, żeby zabić jego wiarę w umiejętności. Po tej końcówce z Chievo, to Karamoh powinien w następnym meczu dostać znowu przynajmniej 15 min. Tymczasem siedzi kolejny miesiąc na ławce. A od września powtarzane ciągle slogany, że wszyscy są podstawowymi piłkarzami i każdy będzie miał swój czas. Przecież jakby nie kontuzja D'Ambrosio (chociaż on spisywał się w tym sezonie wzorowo), to Cancelo też pewnie nie powąchałby murawy. Tymczasem szczęście w nieszczęściu pokazuje, że jest mega utalentowany.
Avatar
Raffal 09.01.2018, 22:28
nie daja grac Karamohowi, Barbosie, Pinamoniemu to i zawodnikom primavery nie dadzą.
Eder potrzebuje więcej czasu. Musi zdobywać doświadczenie.
Avatar
Dzyl 09.01.2018, 21:38
Skoro nie mamy kasy na transfery to niech dadzą pograć trochę Colido i Odgaardowi. Inne kluby dają szanse wyróżniajacym się młodym piłkarzom i tworzą z nich gwiazdy. U nas nikt z Primavery się nie przebił poza Balo czy Santonem, bo tak naprawdę niewielu z nich dostało szansę.
Mecze Interu
001 42fbc5ecb2c98862b3d6af3afe6b25057af0bdc3
-:-
017 9e55566d91762881c72de9a6e754b4800f0c2fc4
Inter - Roma
21.01.2018, godz. 20:45
Serie A 2017/2018 XXI kolejka

Czat kibiców
Zaloguj się lub zarejestruj aby móc pisać na czacie.
  • Krzaku 21.01.2018, 15:51

    Szkoda:( Chociaz tyle ze Immobile sie polamal

  • Vancore 21.01.2018, 15:50

    stepinski nurkowal

  • Vancore 21.01.2018, 15:50

    ta

  • Krzaku 21.01.2018, 15:50

    Var byl w meczu Lazio?

  • Klinsi64 21.01.2018, 15:47

    to by musiał A_f obejrzeć

  • Klinsi64 21.01.2018, 15:46

    z daleka strzelał i coś mu sie stało,pachwina może,albo mieśień

  • Rebelde 21.01.2018, 15:44

    Immobile kontuzja? Coś powaznego?

  • FReeFonix 21.01.2018, 15:44

    16